Heerlijk van smaak Mtor ALEX FONTEYNE, A vond-V akteekenschool DELI BIEREN. P i si k Pillen. GEWORGD. Advertentien. koperen en ijzeren gewichten, geijkt 1909, D k f e r ST AS, allerlei Sterke Dranken en Gedistilleerd. ja! Ja! Oiigeloeflljk en loch waar! Aan hen wier spijsvertering slecht is wordt de genezing verzekerd. Hoogvvatergetij te Ter Neuzen. aj den Keer en Mevrouw MEIER URINE-ORGANEN. -NIEREN. GEHEIME ZIEKTEN. Verder allerlei Limonades en alcoholvrije Likeuren. - Een aantal inwoners der Duitsche stad Liegnitz ontvingen aan hun huis een flesch alcoholvrijen drank als limonade, appelwijn enz. Men meende, dat het een proefflesch was van een of anderen fabrikant, maar wanneer men er van dronk, voelde men brandende pijn in den mond en werd deze geheel ontveld. Een chemisch onderzoek toonde aan, dat de drank vermengd was met zoutzuur. Er worden ijverige nasporin- gen naar den afzender gedaan. Het moet in Straatsburg gebeurd zijn. Een winkelier wilde stil gaan leven en zon tegen verminderden prijs al zijn goederen uitverkoopen. Dit meende hij zijn medeburgers duidelijk te kunnen maken door een groote katoenen strook aan zijn winkelpui te doen aanbrengen, waarop de woorden Liquidation totale. Werkelijk scheen iedereen te begrijpen, dat die winkelier uitverkoop hield. Een commissaris van politie vond dit Eransche opschrift echter //oproerig" en gelaste den winkelier het binnen vier en twintig uur te verwijderen, anders zou proces- verbaal worden opgeinaakt. Daar had de winkelier heel wat op tegen, hij liet dus den Duitschen decoratieschilder, die hem het op schrift had vervaardigd, komen en vroeg om raad en de schilder wist er wat op. De strook werd eenvoudig doorgeknipt en de woorden om- gezet, zoodat er kwam te staan „Totale Liqui dation". Toen den volgenden dag de commis saris van politie kwam kijken, of aan zijn bevel gevolg was gegeven, toonde bij zich volkomen voldaandat was ten minste een Duitsch opschrift! Noch de sergeant Deschamps, de beweerde dief van de in Chalons verdwenen mitrailleuse, noch het stuk zelf, zijn tot dusverre terugge- vonden, ofschoon de diefstal reeds Vrijdag 1.1. plaats had. Het geval wordt in oorlogsminis- terieele kringen weliswaar hoogst betreurens- waardig genoemd, maar tevens wordt er op gewezen, dat het gestolen machinekanon slechts een zeer geringe waarde had, daar het geheim van het nieuwe model, zoo wordt gezegd, minder schuilt in de mechanische details, dan wel in de samenstelling van het metaai en de vervaardigingsmethode. In den trein, die van Weenen naar Krakau reed, zat een Poolsche landeigenaar, die gedu- rende de reis teekenen van verstandsverbijstering gaf, zoodat men 2 spoorwegbeambten ter be- waking bij hem plaatste. Onverwachts trok de landeigenaar een revolver uit zijn zak en schoot daarmee een der spoorwegbeambten dood. De andere trok aan de noodrem, waarna een hevige worsteling tusschen hem en den krankzinnige ontstond. Treinbeambten en passagiers snelden spoedig te hulp, en met vereende krachten slaagde men er in den razenden man te binden. Rusland heeft weer een nieuw schandaal, waaruit blijkt van vreemde toestanden in't leger. Een zekere generaal Dudaroff had onder zijn bevel een batterij, die alleen maar op papier bestond en waarvoor hij doodkalm alle onkosten voor soldij en fourage in rekening bracht, die hij natuurlijk opstreek. De officier, die't waagde deze oplichterijen aan 't licht te brengen, is krankzinnig verklaard. Niet ver van Lewiston in Pennsylvania is Dinsdag een brutale treinaanslag gepleegd. Gewapende bandieten plaatsten een versperring op de lijn, even voor de sneltrein moest langs- komen. En toen de machinist nog bijtijds zijn trein liet stoppen, en de conducteur den trein verliet om de versperring weg te ruimen, werd er op dezen laatste geschoten. Hij werd aan de hand gekwetst. De roovers doorsnulfelden den trein, maakten zich meester van ca. 1000 en wisten toen te ontkomen. Gelukkig hebben zij er niet in kunnen slagen, een brandkast met geldswaarden in een der spoorwegwagens open te krijgen. Wat de spoorwegramp van Contich (in Belgie) kostTot nu toe, op driehonderdzestig vragen tot schadevergoeding, van slachtoffers of van dezer bloedverwanten, hebben er twee honderd tot een minnelijke schikking geleid en de Staat heeft zoowat vier millioen betaald. Blijven honderdzestig gevallen door de recht- bank te beoordeelen. Zoo kan men voorzien dat de ramp van Contich aan het Belgische departement van spoorwegen om of bij de acht millioen kosten zal. Naar luid van een telegram uit Calcutta heeft men Zaterdagochtend bij Jamaepur een posttrein willen laten verongelukken. Daartoe had men de sporen weggebroken. Maar Onge- dacht ging een werkmans-boemeltrein aan den posttrein vooraf. Zestien wagens van den boe- meltrein ontspoorden. Het is nog onbekend of er levens bij verloren zijn gegaan. Uit Amerika Kelsey, een landbouwkundige, die verbonden is aan een school voor practisch onderwijs in de landbouwkunde bij Cincinnati VSt.), heeft een nieuw middel bedacht om goed gezuiverde (hm melk te krijgen. Hij steriliseert tot dat doelde koe. D. w. z. dit steriliseeren moet niet al te letterhjk worden opgevat. Kelsey gaat niet veel verder dan tot het zooveel mogelijk reinhouden van zijn koeien. Hij beweert dat de resultateu goed zijn, en dat de melk van volgens zijn methode behandelde koeien zoowel in qualiteit als in quantiteit gunstig afsteekt en toch onschadelijk voor de gezondheid is „Koffie Hag" caffeinvrij, welke zelfs door kinderen en zenuw- lijders gedronken mag worden. Vraagt Uwen winkelier een pakje Hagkoffie van 25, 30 of 35 cts. Verkrijgbaar in alle flinke zaken, waar niet, wende men zich tot de OA1 bij die van andere koeien uit de buurt. Kelse geeft zijn koeien iederen dag een bad. B warm weer dragen de beesten een linnen japon, om vliegen en muggen van de huid af te houden. En driemaal daags worden van deze koeien de tanden gepoetst. Te Parijs is het onderwerp van veler ge- sprekken hetgeen aan 2 dames uit de nette kringen is overkomen, nl. dat deze door de z. g. zedenpolitie werden gearresteerd en opge- sloten met prostituees en andere vrouwen van de laagste soort. Deze volkomen eerbare vrou wen werden enkele dagen, ondanks al hunne vertoogen opgesloten gehouden en stonden daarbij bloot aan schaamteloosheden en grove grappen van de zyde der bewakende agenten. Hethielp hun niets, al deelden zij mede door alibi's het valsche der tegen hen ingebrachte beschuldiging te kunnen bewijzen, terwijl de dames 00k geen gelegenheid kregen om hunne familie met hun wedervaren in kennis te stellen of met een advocaat in aanraking te komen. Ook de rechter van instructie wilde niet van hunne verdediging hooren en liet hen opsluiten in de gevangenis St. Lazare. Daar zaten zij 10 dagen opgesloten, toen, dank zij de pogingen van hunne onge* ruste huisgenooten, het gelukte eene confron- tatie te bewerkstelligen. Ondanks de vele en onomstootelijke getuigen, welke verklaarden dat de dames op den tijd dat zij volgens de 2 re* cbercheurs in het Bois de Bologne ongeoorloofd^ handelingen zouden hebben gepleegd elder? waren (de eene dame was toen in een bospitaal onder behandeling van een dokter voor het aanleggen van een verband) hielden de politiee mannen vol dat zij die dames in het bosch hadden gezien, ongeoorloofde handelingen ple- gende. Na die confrontatie zijn de dames in vrijheid gesteld. Zij zijn thans voornemens schadeloos- stelling te eischen voor de behandeling waaraan zij hebben bloot gestaan. Om zich van hunne maagkwalen te genezen hebben velen nutteloos ontzaglijke sommen uit- gegeven voor middelen zonder waarde. Sommige bereidingen kunnen wel bij toeval de spijsver tering bevorderen, maar zij kunnen een volhar- dende moeielijke spijsvertering niet genezen. Om een werkelijk resultaat te verkrijgen, moet het middel een werking op de verteringsorganen en niet op dezer inhoud uitoefenen. Het genees- middel moet niet den arbeid der maag verrichten, maar moet de maag in staat stellen haar eigen werk te doen. Dat wordt door de Pink Pillen verkregen. De Pink Pillen zijn niet saamge- steld uit gistende verteringsstoffen die een kunst- matige vertering te voorschijn roepen, maar door hunne samenstelling versterken zij de maag, herstellen zij de krachten der verteringsorganen die lui zijn geworden en bezorgen een natuur^ lijke spijsvertering. Zij zijn ook onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie. Prijs 1,75 de doos 9,per zes doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Hoofd-depothouder voor Nederland, 7 Groote Markt, Rotterdam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken, bij A. van Overbeeke-LeuDis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 4 Sept. 4.29 4.51 Zondag 5 n 5.12 5.34 Maandag 6 5.59 6.24 Dinsdag 7 6.53 7.26 Woensdag 8 8.2 8.48 Donderdag 9 u 9.34 10.22 Vrijdag 10 11.3 11.41 Erzijn te Parijs bepaalde wij- ken, waar de politie met twee man patrouilleert. Vreemdelingen worden daar door Apachen, een soort boeven, die Parijs onveilig maken, in die wijken gelokt en is de vreemdeling eenraaal daar aangeland, dan staan kornuiten klaar met een dun koord, voor zien van eene lus, die den niets vermoedenden vreemdeliDgen om den hals geworpen wordt. Zij worden geworgd, uitgeplunderd en dan weer op straat geworpen, waar de politie hen vindt. Op dezelfde wijze handelt die ge'vaarlijke ziekte, die men asth ma noemt. Zij werpt een koord om uw keel, perst uw borst te saam, zoodat het schijnt alsof iedere ademhaling de laatste is. De wonderbare Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, heeft over de geheele wereld reeds millioenen menscheu genezen. Asthmaiijders, die alle hoop op genezing hadden opgegeven, zijn door de Abdijsiroop genezen en weer even levenslustig als vroe- ger toen zij niets mankeerden. De Abdijsiroop kost per flacon van 230 Gram 1.van 550 Gram f 2.van 1000 Gram f 3.50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Niet alleen voor asthma, maar ook voor borst-, long- en keelaan- doeningen is de Abdijsiroop een heilzaam geneesmiddel. Bron chitis, influenza, hooikoorts, ver- waarloosde verkoudheden, groep of kinkhoest wijken voor de won- dervolle geneeskracht der Abdij siroop. Koop nog heden een flesch en gij zult verstomd staan over de wondervolle werking. Geen doktersrekeningen meer, geen ziekten of onaangenaam- heden, maar in plaats daarvan volkomen gezondheid. Verkrijgbaar bij de bekende verkoopers en bij de meeste Apothekers en Drogisten. die bang zijn, wenden zich in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond- en 3 and- ziekten. Behandeling zonder pijn der ziekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. Bagattenstraat 38, GENT. SiaResiraat S3, S T. NICOLAAS. Neus-, Keel- en Oorziekten, Heelkunde, Breuken, Vrouwenziekten enz.; allesoorten van operation. Consulten dagelijks van H tot JO uren, Dinsdag en Zaterdag uitgezonderd. van 50-500 kilo; benevens een party bij C. EEKMAN KAIJSER. Driewegen, Ter Neuzen. Tandarts, Statiestraat 8, GENT, is te raadplegen elk en werkdag van JO tot 4 mir, voor iand- en mondziekten, alsook voor het plaatsen wan valsche gebiifen. voor Huist en Omstreken, met 4jarigen cursus, te HULST. De inschrijving van nieuwe leer- lingen, voor den wintercursus, beginnende in October 1909, is opengesteld van I Sot en met IS September; het toelatings-examen zal worden gehouden den 23 September des avonds ten 6 ure in het gebouw der Ambachtsschool. Zij, die als leerling wenschen te worden toe- gelaten, kunnen zich daarvoor aanmelden bij den Directeur aan het schoolgebouw alle werk- dagen van tot 12 are voormiddags en van half 2 tot 5 are namiddags. 01a IS September- worden geen EeerEingen meer aangetionien. Namens het Bestuur, H. G. BURGERS, Directeur. Geneeskundig Gesticht te GENT, Spiegel- straat 30, (bij St. Baafskerk). Raadpleging door Doktor specialist den Zoiulag, Dinsdag en Vrijdag van 10]/2 tot 12L/2 ure. Radicale genezing van KSer-SSEaas ziekten, Troebel water en alle geheime ziekten. Verkrijgbaar in alle soorten bij ZaamsSag. P. DllijvfiStoill, Agent der Deli-Brouwerij. Aan hetzelfde adres verkrijgbaar A lies wordt aan huis bezorgd. Solide wederverkoopers gevraagd. Iedereen bevestigt het, de Poeders van S liet Wit Kruis verzachten oogenblikkelijk en genezen spoedig alle Zenuwziekten, smartelijke en verachterende maandstonden, Scheie hoofdpijn (migraine), draai'ingen, ze- nuwkoorts, de hevigste tandpijn, scheuten in de tanden, hartkloppiugen, slapeloosheid ge- jaa<'dheid, zenuwzwakte, vallende ziekte, zenuwaanvallen bij de vrouwen (hysterie), zwaarmoedigheid, stokken in de keel, lheu- matisme, flerecijn, jicht, enz. enz. De wonderbare Poeders van liet W it Kruis versterken de zenuwen zij zyn gansch onschadelijk en missen nooit hun uitwerksel. Fr. 1,25 de doos fr. 3,25 de drie doozenfr. 6,25 de zes doozen. Hoofddepot: F. TUYPENS, Apotheker- Scheikundige, Houtbriel 23, s^- Ook verkrjjgbaar bij den beer VAN UtA- |jlOORN^rogist^£^xeh^^^^^^^ K^FFtE Kaffee-Handols-Aktien -Gesellschaft, Flliaal Amsterdam, Torensteeg 3.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2