Laatste berichtsa. Qe ramp van Monterey. gezelschap, die, zooals gebruikelijk bij die gezel- schappen, ook hulp verleende bij het opbouwen. Toen hij, op het dak staaude met de eene hand de draden van het electrisch licht aanraakte, heeft hij vermoedelijk door de pijn ot door den schok ook een anderen draad aangeraakt. De stroom was zoo sterk dat -hij op slag dood bleef. Hij laat eene zwangere vrouw met 2 kinderen achter. Zondagavond geraakte een 19jarige dienst- bode in de Nassausingel te Breda te water. Zij verdronk voor de oogen van haar vrijer, met wien zij gewandeld had. Het lijk is nog niet gevonden. Een straattooneeltje. Te Druten keerde Zaterdag een arbeider per fiets uit Duitschland terug. Hij scheen niet vermoeid zonder licht peddelde hi] nog eenige straten door, waarbij hij een 16jarigen jongen omver reed. Hieruit volgde een woordenwisseling en een veclitpartij, waarbij hij den jongen zoo afranselde, dat deze naar huis moest worden gedragen. leder kreeg zijn medestanders en klappen en trappen werden uitgedeeld, tot de politie kwam, die zorgde dat de avond velen zal heugen. Ruwe grap. Zaterdagnacbt half een drongen een lOtal mannen brutaal weg binnen in een woning aan de Raam te Delft, waar de bewoner en zijn vrouw verschil van gevoelen hadden en daarvan op luidruchtige wijze uiting gaveu. De deur werd opengetrapt en de kerels stormden het huis binnen, waar zij in zoo liefe- lijke bewoordingen man en vrouw toespraken, dat de man weldra zijn heil zocht in een over- baaste vlucht en de vrouw op zolder haar toe- vlucht zocht. Doch ook hier was zij voor de onverlaten niet veilig. Na veel misbaar werd de 40 a 50jarige vrouw buitenshuis gesleept en daarbuiten werd het nachtrumoer voortgezet. loen kwamen de wildemannen op het denk- beeld om een //grapje" uit te halen de vrouw moest //zwemmen". En ondanks haar verzet werd zij opgenomen en in het verre van reine Raamwater ondergedompeld. Nadat men de vrouw weer op het droge ge- bracht had, trokken de kerels af. (D. Ct.) De inwoners van Oudehaske, die de koop- vrouw uit Neijhaske boycotten, onder verden- king van tsjoenderij, zijn wijzer geworden. De koopvrouw wordt weer ontvangen en heeft al hare kianten teruggekregen. Bij een opstootje van stakende grond- werkers, dat Maandagavond op de Nieuwmarkt te Amsterdam plaats greep, heeft een rechercheur, naar hij beweert uit zelfverdediging, met een revolver een stoker in het dijbeen geschoten. De gewonde werd in de naastbijzijnde tap- perij opgenomen, waar een eerste verband ge- legd werd. Later is bij per brandcard naar het gasthuis vervoerd zijn toestand was gisteren i-edelijk. De eerste groote tarbot, gevangen door den stoomtrawler //Juliana" van de firma Hasen- kamp, te Rotterdam, is aangeboden aan de Koningin. Te Wijk aan Zee houdt een familie uit Haarlem met haar rijtuig stil voor een cafe'. Als men weer vertrekken gaat, helpt de koet- sier //zijn menschen" in de koets, en ten slotte zet hij een jongetje, dat aandachtig bij het rijtuig wacht, naast zich op den bok. Dan gaat 't voort tot Haarlem, en daar blijkt dan dat het ventje, dat zich zoo gewillig had laten meenemen, en dat wel heel leuk gevonden had ookniet bij de familie in't rijtuig behoorde lntusschen speelde zich te Wijk aan Zee een ander tafereel af. De vader van het bij abuis meegenomen knaapje waarschuwde de politie. Alies werd afgezocht en afgereden in de naaste omgeving, en eindelijk kwam de mededeeling dat het kind was gezien op den bok van een rijtuig. Fluks ging men toen naar Beverwijk en ook daar kwam de politie in actie. En ten slotte kwam uit Haarlem de telefonische mededeeling van de politie, dat de jongen daar gezond en wel belaud was De Gooische stoomtram zou Zondagmiddag den overweg bij Watergraafsmeer passeeren, toen een automobiel nog beproefde om de locomotief der tram voorbij te komen. De conducteur liep voor de tram om zorg te dragen, dat er geene ongelukken zouden gebeuren. Bij het voorbij- schieten der tram greep de auto hem aan en sleurde hem mee. Vreeselijk gekwetst werd hij opgenomen en naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam gedragen. Zijn toestand werd daar zeer bedenkelijk geacht en de Heilige Sacramen- ten werden hem toegediend. De conducteur is gehuwd en heeft acht kin deren. Hij bracht een rustigen nacht door. Zijn toestand is redelijk. Uit Wierden wordt aan de Zw. Ct. gemeld Zondagavond omstreeks 8V2 uur, terwijl de polderwerker D. 1J. te bed lag, zat zijn schoon- vader J. C. met een paar kostgangers aan tafel te zingen. IJ. verzocht hem daarmede op te houden, daar het tijd van slapen was. De schoonvader antwoordde//Als je durft, kom er dan eens uit." Toen hij daarop het bed uitstapte, greep de schoonvader een knipmes uit den zak en bracht daarmede zijn schoonzoon vier snijwonden in den rug toe, 2 van 6 c.M. en 2 van 2 c.M. lengte. Dr. Utenhove te Rijssen verbond den getroffene. Bij de politie is door IJ. een klacht tegen zijn schoonvader ingediend. Het gebruik van te veel sterken drank is waarschijnlijk oorzaak van het optreden van den schoonvader. Op de scheepswerf van den heer H. H. Bodewes te Millingen is Zaterdag een treurig ongeluk gebeurd. Terwijl de werkmanF. Reymers op 't dek bezig was, gleed hij uit en stortte van pi. m. 3 M. hoogte in het ruim. inwendig zwaar gekneusd werd de man terstond opge nomen en naar zijn woning vervoerd, waar hij Zondagmorgen is overleden. De ongelukkige laat een zwangere vrouw na en 5 jeugdige kinderen. Zondagmorgen, terwijl de bewoners naar de kerk waren, hebben dieven ingebroken in de woning van A. L., te Etten, en aldaar ont- vreemd pi. m. f 150 aan papier en zilvergeld en een gouden ring. Gebleken mo'et zijn, dat twee landloopers daar in die buurt in een schuur in 't hooi hebben gelogeerd. Twee Haarlemmers, de heer en mevr. B., hebben Dinsdag jl. bij een uitstapje naar Aken een bijzonder onaangenaam avontuurtje beleefd. Zij waren in het Aachener Wald op den ,/Aus- sichtsthurm" geklommen, hadden er naar harte- lust genoten van het heerlijke vergezicht, toen ze, weer beneden gekomen om den toren te verlaten, bemerkten, dat de zware deur intus- schen gesloten was. Aanvankelijk leek dit niet zoo erg, want het restaurant, dat bij den toren staat, was vlakbij en daarom werd met tikkeu op de ruiten beproefd de aandacht te trekken. Doch het restaurant bleef gesloten en toen de tijd verliep en geen levende ziel opdaagde, klom de heer B. weer naar boven en schreeuwde zoo luid als hij kon om hulp. Maar alles bldef stilzeker was de wachter. -die hun zelven de toegangsbewijzen had uitgereikt, vergeten dat er nog menschen boven waren en had //de kast gesloten". Wij besparen onzen lezers de be- scbrijving der sensaties van het opgesloten echtpaar, zij kunnen die zich wel voorstellen als ze vernemen, dat de muren van den toren bijzonder dik zyn, de deur weerstand bood aan alle pogingen om ze open te rukken en de vensters, in tweeen verdeeld door zware ijzeren bouten, bijzonder kleine ruitjes hebben. Deze ruitjes waren er zoo ingezet, dat de stopverf aan den binnenkant zat. Was het misschien uit voorzorg, dat opgesloten toeristen het gks niet behoefden te breken om de ruit er uit te lichten 'tis mogelijk, doch ditmaal is het glas wel gebroken en de heer en mevr. B., na al hun bovenkleeren uitgetrokken te hebben, zijn mtet moeite door de bijzonder nauwe opening ge- kropen, met gevaar, hun nek te breken. 't Liep nogal los, met een paar scheuren in het onder- goed en een schram aan de hand stonden ze, na anderhalf uur opgesloten te zijn geweest, weer in de frissche lucht. Mevrouw B., heeft zich voorgenomen om nooit weer een //Aus- sichtsthurm" te bestijgen en haar echtvriend, om hun wedervaren aan enkele bladen ook die in Aken bekend te maken. Wellicht, dat de verregaand zorgelooze wachter dus zijn gerechte straf niet ontloopt. Hij was nergens te ontdekkeu, anders waren de getergde toe risten misschien zelf zijn rechters geworden. (Haarl. Ct.) Een overstrooming, waarbij zooals wij reeds meldden 1400 menschen zijn omgekomen, be- hoort tot de zeldzaamheden en het moet er wel verschrikkelijk zijn toegegaan voor zulk een noodlottigen afloop. Monterey is een van de mooiste steden in Mexico, gelegen in een vruchtbare vlakte, aan alle zijden omringd door bergen en met een bevolking van 90,000 inwoners. De Santa Cata- rina rivier, die nu de ramp veroorzaakte, is meestal droog, maar in tijden van veel regen- val is het een waterstroom van beteekenis. Dat was ook nu weer het geval en na drie dagen gestegen te zijn, brak bet water Vrjjd'ag- nacht de dijken van den Zuidoever door en overstroomde het daar gelegen deel der stad. Het water liep er spoedig de huizen in en dreef de inwoners van de eene verdieping naar de andere, totdat ze eindelijk op de daken zaten. Door het water werden de muren ondermijnd en vielen om, zoodat de ongelukkigen op de daken mee omlaag stortten. Het ergste werd het toen ook het waterre- servoir bezweek. Daarbij zijn de meesten omgekomen. Aan den Noordelijken oever zag men de ongelukkigen meesleuren door het water, zonder dat men iets kon doen om hen te helpen. En intus- schen stroomde de regen nog steeds neer. Een vierde gedeelte van de stad is verwoest, het meeste water is onbruikbaar geworden en dientengevolge heerscht er gebrek aan drink- water ook is er geen verlichting en loopen er geen treinen, daar de krachtinstallaties ver woest zijn. De stad wordt bedreigd methongers- nood, de slachthuizen zijn verwoest, duizenden zijn van eigen dak beroofd en hebben een onder- kotnen gevonden in de kathedraal en de kerken. Een groot aantal spoordijken zijn gedeeltelijk weggespoeld en ook zijn vele bruggen vernield. De schade, die de spoorwegmaatschappijen heb ben geleden, wordt geschat op een half millioen dollar. De rijke inwoners der stad stellen gelden ter beschikking tot het aankoopen van levens- middelen en van alle zijden stroomen bijdragen toe. Sedert eenigen tijd verdacht men in. Brussel een Hollandschen particulier van bet frauduleus invoeren van saccharine. Donderdag had con- troleur Ligot vernomen, dat de smokkelaar den volgenden dag in een cafe op den Boulevard du Hainaut zou komen. Door twee agenten geholpen stelde zich de ambtenaar in de buurt van het cafe verdekt op. En werkelijk Vrijdag middag om 4 uur zagen de controleur en de politieagenten'hem verschijnen. Hij werd onmid- dellijk aangesproken en verhoord, wat tot gevolg had, dat onze landgenoot zoodanige bekente- nissen aflegde, dat door de politie voor meer dan 20,000 frs. frauduleus ingevoerde saccharine in beslag kon genomen worden. De man, die geen enkel indentiteits-papier bezit en nu in de gevangenis is opgesloten, verklaart geboren en gedomicilieerd te zijn te Rotterdam. Hij gaf ook een naam op, doch de politie gelooft, dat bij haar wat op de mouw spelt. Een inwonend leerling-geneesheer der gasthuizen te Parijs was bezig aan het ontleden van een lijk. Het mesje, waarmede hij het vleesch, dat reeds in ver gevorderden toestand van ontbinding was, sneed, doordrong eensklups zijn caoutchouc handschoen, waardoor hij een bijna onzichtbaren steek bekwam. Hij schonk geen aandacht aan dit feit, maar eenige dagen later werd hij zoo ziek, dat hij zich te bed moest leggen. Niettegenstaande de zorgen van zijn vader en zijn grootvader, beiden dokters, overleed de jongeling ten gevolge eener bloed- vergiftiging. Op de spoorlijn Gent— Eecloo stak Zondag nabij Evergem een rijtuigje, waarin baron De Neve de Rode en diens vrouw en een koetsier waren gezeten, de baan over. De boom was niet gesloten, aangezien er op dat uur geen trein verwacht werd. Doch nauwelijks was het paard voorbij de afsluiting, toen de koetsier een locomotief zag aansnellen, uit de richting van Gent. Hij trachtte het paard aan te zetten maar het dier steigerde en de locomotief vatte het rijtuig aan de achterzijde. Het paard rukte zich los en vloog de spoorbaan op. De koet sier sprong van de bok en kwam er met eenige ernstige kneuzingen af. Maar de baron en zijn vrouw werden een 60tal meters in het wagentje meegesleurd dat eindelijk omviel. Toen de locomotief stopte, was de baron dood de baro- nes leefde nog, maar stierf kort daarna. De baron was 73 jaar, zijn echtgenoote 70 jaar. De baanwachteres was na het passeeren van den vorigen trein naar haar op 5 minuten afstand gelegen woning gegaan, daar zij geen bericht bad gekregen dat er nog een locomotief zou komen. De koetsier is wanhopig. Te Selzaete hield een zekere Raymond Duyn, oud 8 jaar, zich bezig door met een bootje de arbeiders over te zetten naar de vaar- werken. Vrijdagavond, na 6 ure, moest hij zijn eigen vader overhalen, maar door een ver- keerde beweging, schoot de riem weg en het jongetje viel in het kanaal. De vader stond radeloos, hij kon niet zwemmen en op het hulpgeroep kwamen arbeiders toegeloopen, maar te laat. Men haalde slechts een lijk op. Een moderne held, een held van de draad- looze telegraaf, heeft Vrijdag, met opofferiug van zijn eigen leven 128 menschen het leven gered. Die man, Eccles genaamd, bediende het sein- toestel aan boord van het stoomschip //Ohio", dat op reis van Seattle naar Alaska, in de Dixon- straat op een klip stiet en zonk. Hij gaf onmiddellijk met het toestel het nood- sein en da'arna een nauwkeurige aanduiding van de plaats van het schip, met een dringend ver- zoek. om hulp. Twee schepen in de nabijheid nameo het bericht op en seinden het over naar Ketchikau. Weldra kwam er een tweede tele gram, waarin werd medegedeeld dat het schip snel aan 't zinken was en dat de passagiers in de booten ginger,. Tien minuten later werd er een derde telegram ontvangen, dat luidde /.Passagiers zijn weg, in kleine sloepeu. De kapitein en de iaatsten der bemanning wachten op mij. VaarwelO, God, ik ben Hier brak het telegram af en later bleek dat Eccles tot het laatste oogenblik op zijn post was gebleven, om den redders de noodige aan- wijzingen te geven omfrent het in nood ver- keerende schip, en dat hij ten slotte met vier anderen met het schip was gezonken. Maar op die wijze heeft de trouwe pliehtsbetrachter het leven gered van 128 menschen, die, dank zij zijne aanwijzingen, door het stoomschip //Hum boldt" in veiligheid gebracht konden worden. Een man die een middagdutje deed, heeft op den Zeppelin-dag te Berlijn heel wat opschud- din<r verwekt. De man had, om het luchtschip goed te kunnen zien, stilletjes den steiger .van een nog onvoltooid gebouw op de stedelijke begraafplaats beklommen en hij had daar boven een goede kijkplaats uitgekozen. Maar onder het lange wachten kreeg hij slaap. Hij ging op een paar ijzeren stangen liggen en dutte in. Maar hij lag zoo gevaarlijk daar in de hoogte, dat hij door een geringe beweging in zijn slaap naar beneden zou kunnen vallen en eenige voorbij gangers, die zich daarover ongerust maak- ten, gingen de brandweer waarschuwen,. dat er een menschenleven in gevaar was. De brand weer kwam met ladderwagens, touwen, spring- zeilen enz. Zij klauterde naar boven en liet den Zeppelin-vereerder, die, wakker geworden, niet weg wilde en zich heftig weerde, niet zonder moeite aan touwen neder in een gereed gehouden springzeil. Terwijl Frankrijk geheel vervuld is over de vliegweek te Reims en men zich verlustigd in de daar behaalde resuftaten met de vlieg- machine, is thans uit Chalons sur Marne het verbijsterende bericht gekomen dat daar een mitrailleuse uit de kazerne is gestolen. Ont- vreemd is nl. het hoofdbestanddee) eener mitrail leuse van het nieuwste model, een stuk dat, als gewichtig geheim stuk van de nationale verdediging, onder strenge bewaking hoorde te staan, is naar het schijnt door een korporaal ontvreemd en per automobiel over de 200 K.M. verwijderde Duitsche grens gebracht. Het is een stuk dat 40 Kg. weegt, dus het is niet zoo maar een kleinigheid die men in z'n zak steekt. En dit ongehoord brutale verradersstuk is waar schijnlijk uitgevoerd kunnen worden, omdat voor een oude, ongebruikte deur in den muur van de kazerne eenvoudig maar nooit een schild- wacht gezet werd Men kan naar aanleiding van de groote vliegweek te Reims in alle bladen verheerlij- kingen van het Fransch genie van ui.tvinding, vermetelbeid, vernuft, gratie, en wat al niet meer, lezen. Men is helaas geneigd. naar aan leiding van den ongelooflijken dielstal uit de kazerne te Chal'ons-sur-Marne er zonder ver- heerlijkiqg aan toe te voegen het genie der onachtzaamheid. De militaire en burgerlijke autoriteiten laten niets meer los. De Matin heeft een soldaat uit de kazerne van Chalons-sur-Marne aan het spreken kunnen krijgen. Deze legde eerst uit waar de stukken geplaatst waren, binnen in de kazerne, in een gebouw, waar men alleen kon komen door een groote plaats over te gaan, en dan nog op de tweede verdieping. Er is dus een buitengewone vermetelheid en kennis van zaken voor noodig geweest om in den nacht van Vrijdag op Zaterdag de mitrailleuse te stelen. De soldaat heeft er nog aan tOege- voegd//De dief of dieven moeten bijzonder op de hoogte geweest zijn, om juist in den nacht van Vrijdag op Zaterdag te komen. Dien dag immers waren de uieuwe mitrailleuses van de manoeuvres teruggekomen de vorige dagen zou men alleen de oude gevonden hebben. Dien dag van terugkeer van de manoeuvres waren wij alien doodmoe. ledereen sliep dus's nachts als een blok. En dien nacht koos men voor den diefstal en men vergiste zich nietmen nam geen oude mitrailleuse weg. Nog een punt. Nooit was ^le gelegenheid zoo gunstig om een dergelijken buit naar Duitschland over te brengen. In gewone omstandigbeden kan een automobiel, die de grens over gaat, ver dacht zijn. Maar het was juist de groote vlieg week van Reims en er waren massa s auto s die de grens overgingen." Bij het koffiebrengen aan haar vader is heden- namiddag het 8jarig dochtertje van H. v. A. in het ruim van een rijnschip gevalleu, waarurt het aan het gelaat verwond en met gebroken arm opgenomen en naar huis is gebracht. Voor de betrekking van onderwijzer aan school C alhier, hebben zich geen sollicitanten aatigemeld. Bij hbt bacteviologisch onderzoek is gecon- stateerd dat bij het geval van de vrouw die te Dordrecht in de barak is opgenomen geen sprake was van cholera. Tilburg. Alhier is door zekere H. een aan- slag gepleegd op zekeren G. Mulder. De dader is voortvluchtig. Amsterdam. Het gerechtshof alhier heeft de op name in een krankzinnigen-gesticht. gelast van Dr. Muiller, die een aanslag pleegde op den directeur van het Hotel Royal. Saarbriicken. In de mijn Kamphausen is eene stelling ingestort, waardoor 12 nnjnwerkers zijn omgekomen. Saloniki. De boycot van Grieksche koop- waren is geeindigd. INGEZONDEN S T II K K E X. Mynheer de Redacteur Verleen mij s. v.p. nog eenige plaatsnumte naar aan leiding van 'ket door den Voorzitter gesprokene in raadJtting van Axel op 24 Aug., om aan aweeze.a dnideliik te maken, hoever mijne moraliteit a trek t. Door mij is niet aan Gedep. Staten over deze zaak

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2