Laatste berichten. nde dame", die eigenlijk een heer was, er pijl- snel met de fiets van door ging. Gelukkig echter mocht de soldaat er nog in slagen den vluchteling in te halen en zijn rijwiel terug te bekomen. Behalve een japon droeg //de dame" een voile en een pvuik. Juist den vorigen dag huurde een dame bij den rijwielhandelaar v. S. te Barneveld een fiets, die tot nu toe niet teruggebracht is. lloogstwaarschijnlijk zijn de huuvster dezer machine en vde dame", die des soldaten rijwiel probeerde, een en dezelfde persoon Garnalen-vergiftiging M oensdag heeft zich te Amsterdam een ge- val van garnalen-vergiftiging voorgedaan, dat nogal ganstig verloopen is. Het gezin van den werkman Van Bessem, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen, wonende Goudbloemstraat 156, geraakte na het eten van garnalen ernstig onwel, onder ver- sehijnselen van diarrhee en braken. Dr. De Vries en Dr. D. Herderschee consta- teerden vergiftiging, vermoedelijk tengevolge van den garnalen-maaltijd. Een voorschrift werd gegeven en na eenigen tijd was reeds zooveel verbetering in den toe- stand van het gezin te constateeren, dat dr. Herderschee, die gemeentearts is, overbrenging naar een gasthuis niet noodig oordeelde. Dr. Herderschee deelde ons mede, dat hi) in den laatsten tijd verschillende soortgelijke ge- vallen van garnalen-vergiftiging te Amsterdam heeft behandeld, in welke mededeeling wij aan- leiding mogen vinden om het publiek voor- zichtigheid en goed toezien bij den inkoop van garnalen aan te raden. Oude waar schijnt vooral nadeelig voor de gezondheid. (Hbl.) Zonderling excuus lemand van de Veluwe was onlangs voor den kantonrechter gedagvaard, omdat hij, in strijd met de Leerplichtwet, zijn zoontje niet naar school zond. De zonderlinge verontschnldiging, welke hij daarvoor te berde bracht, is wel waard vermeld te worden Hij zeide, dat de jongen gebeten was door een hond en met het warme zomerweer wonder- lijke sporen van irritatie vertoonde. Daarom was hij bevreesd geweest dat zijn jongetje als een razende op de andere jongens zou aanvallen om ze te bijten en als deze bijtmanie op het dorp algemeen zou worden, waren de gevolgen niet te overzien Hij achtte het daarom geraden den jongen niet ter school te zenden. Ongelukkiger wijze bleek echter, dat hij den jongen boodschappen had laten doen en dat deze daarbij niet de minste neiging tot bijten had vertoond. Dit was een voldoend argument om den vader te beboeten, die daarenboven nog de mededeeling ontving dat z)jn zoontje met de tuchtsehool zou kennis maken, indien hij nu soms in iemand, wie ook, de tanden mocht zetten. Dinsdagmiddag is er, waarschijnlijk door het spelen met lucifers door kinderen, bij den landbouwer Snoeren op 't Ven te Heeze, brand ontstaan. Het vee kon met moeite worden gered, terwijl huisraad, oogst en landbouwgereed- schappen een prooi der vlammen werden. Het echtpaar S. verloor door dien brand hun eenig kind, het vierjarig docbtertje; het verkoolde lichaampje werd later te voorschijn gehaald. Assurantie, alhoewel zeer laag, dekt de schade. De ballon Sleipner van de Saksisch- Thiiringsche vereeuiging voor iuchtscheepvaart deed den 15den dezer te Bitterfeld zijn eerste opstijging en landde na een tocht van zes uren in de buurt van Konechlum in het Boheemsche district Gitschin. De Tsjechische bevolking nam dadelijk een vijandige houding aan. Het inpakken van den ballon en van de instrumenten ging nog, maar toen brak de haat tegen de Duitschers los. De luchtschippers werden met knuppels en dolken gedreigd. De overheid deed niet de minste moeite om de Duitschers te beschermen. De eigenaar van het veld, waar de ballon geland was, wilde, hoewel er geen schade aangericht was, een schadevergoeding van 50 kronen. De luchtschippers werden drie uren lang vastgehouden en eerst na betaling van de geeischte som vrijgelaten. Ook bij het vertrek deden zich hinderlijke tooneelen voor. Een boer trachtte de ballonmand met een dolk open te rijten en daarna wilde hij den ballcn- commandant te lijf. De luchtschippers hebben, naar gemeld wordt, een krachtig protest ingediend bij den minister van buitenlandsche zaken te Berlijn. Een vermetele diefstal heeft Zondag plaats gehad in den winkel der juweliersfirma Mappin Webbs, gelegen in de City te Londen. In het magazijn, dat gesloten was, terwijl er een bewaker was geplaatst, drongen dieven binnen. Het was juist tegen het middaguur en de bewaker zat te eten. De dieven droegen vilten pantoffels over hun laarzen heen, zoodat men hen niet kon hooren loopen. Verder hadden zij gummi handschoenen aan, om geen vingerafdrukken achter te laten en maskers voor. De bewaker zat te eten toen hij eensklaps een slag op het hoofd kreeg, die hem bewusteloos deed neer- vallen, waarna hij op zijn stoel werd vastge- bonden. De dieven begonneu daarna de kasten open te breken en zich van de kostbaarheden die onder hun bereik kwamen, meester te maken. Inmiddels had een huurkoetsier bemerkt, dat er bij Mappin Webbs iets niet in orde moest zijn. Hi) waarschuwde de politie, die het magazijn omsingelde en zich toegang ver- schafte. Zij trof 5 gemaskerde dieven in het magazijn aan en maakte zich van hen meester. Den bewusteloozen bewaker bracht men naar het hospitaal, waar hij eerst om 10 uur 's avonds bij kennis kwam. Hij beweert 10 dieven gezien gezien te hebben. Op de gearresteerde dieven vond men voor een waarde van circa 100,000 aan diamanten. Waar er in den laatsten tijd verscheidene juweelendiefstallen te Londen plaats hadden, hoopt de politie thans de bende in handen te hebben. Omtrent eene noodlottige ontploffing in de gasfabriek te Geneve wordt gemeld De ontploffing is vermoedelijk te wijten aan een onvoorzichtigheid. Eenige arbeiders waren n.l. bezig met de herstelling van een buis, zonder dat deze behoorlijk was geisoleerd. Een vonk uit een of ander werktuig stak toen het gas in brand en de vlam sloeg over op den grooten gasbouder, die 15.000 kub. M. kan bevatten. Hij was echter slechts halverwege gevuld en is daardoor alleen vanonderen gebarsten. Dekoepel viel, zonder evenwel beschadigd te worden. Een arbeider, die op eenigen afstand van den gashouder aan het werk was, deelde het volgende mede: Met 14 of 15 anderen was ik aan het werk, toen plotseling een hevige slag weerklonk en wij alien tegen den grond werden gesmakt. Ik kreeg den gasmeter, waarmede ik bezig was, vlak tegen de borst, raakte buiten bewustzijn en toen ik weder tot mijzelf kwam, bemerkte ik, dat ik naast een hoop steenen en losgerukte balken lag. Om mij heen hoorde ik akelig gegil, maar ik kon niets zien, daar ik geheel en al in een rookwolk was gehuld. Ik wilde opstaan, maar viel dadelijk weder neer. Het was verschrikkelijk Elf personen zijn bij de ramp om het leven gekomen, zes worden er nog vermist en ruim dertig zijn meer of minder ernstig gekwetst. Een Fransch ingenieur, De Parville, diedefabriek was komen bezichtigen, en die het laatst gezien was in gesprek met een meesterknecht, is spoor- loos verdwenen. Vermoedelijk is hij om het leven gekomen en ergens heen geslingerd, waar men zijn lijk nog niet heeft ontdekt. De stad Geneve is geheel en al in duisternis gedompeld en het zal minstens wel 8 dagen duren, alvorens er weder op normale verlichting te rekenen valt. Rotterdam. Bij de twee personen die gisteren in de barakken zijn opgenomen is cholera geconstateerd. Van uit Londen wordt bericht dat Rotterdam door het gemeentebestuur is besmet verklaard, zoodat alle personen die de haven van uit Rotter dam bereiken moeten onderzocht worden. Arnhem. Het Arnhemsch Dagblad bericht dat Dr. Kuyper, Minister van Staat, bij het nemen van een bad in een hotel te Interlaken door een val een rib heeft gebroken. Dr. Kuyper heeft van alle verdere reisplannen moeten afzien daar volkomen rust werd voor- geschreven. De toestand is bevredigend. Londen. Het geschil tusschen werkgevers en werklieden aan het havenbedrijf zal door een algemeene stemming van havenarbeiders over al of niet staking worden opgelost. Mocht tot staking worden besloten, dan zullen 20.000 arbeiders den arbeid neerleggen. In Wales heeft in de schacht Elly een mijngas- ontploffing plaats gehad waarbij 6 mijnwerkers gedood en verscheidene gewond werden. Men vreest voor het behoud van vele gewonden. Berlijn. De Zeppelin III heden morgen 4 uur te Friedrichshafen opgestegen, moest, nadat Zeppelin zich later bij de reizigers bad gevoegd, te 12 uur te Neurenberg dalen wegens een defect aan de schroef. Een nieuwe schroef zal ter plaatse aangebracht worden. Budapest. Door een ontploffing is een petroieumfabriek in de lucht gesprongen. Ver schillende personen zijn gedood, en vele gewond. Gemeenteraad van Ter Neuzen. 1. Befiediging nieuw benoemd raadslid E. 0. Kerkhoven. 2Mededeeling van Ingekomen Stukken. Vergadering van Donderdag 26 Aug. 1909. Voorzitter de heer J. A. P. Geill, burgemeester. Aanwezig de heeren Van den Iloek, Dees, Moes, Wieland, Yisser, Moggre, De Jager, Scheele, Drost, De Feijter en Van de Ree. Afwezig de heer Lensen. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, welke worden goedgekeurd. Ilierna stelt de Voorzitter aan de orde De Voorzitter verzoekt den secretaris den heer Kerkhoven uit te noodigen ter vergadering te komen, waaraan deze voldoet. Nadat hij ter vergadering is gekomen legt de heer Kerkhoven in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af, en neemt zitting. Eeii schrijven van Gedep. Staten van Zeeland, dd. 13 Aug. 1909, waarbij de goedkeuring wordt bericht .van het raadsbesluit van 29 Juli 11., tot wijziging der begrooting voor 1909. Aangenomen voor kennisgeving. I». Een schrijven van Gedep. Staten van Zeeland, dd. 13 Aug. 1909, waarbij de goedkeuring wordt bericht van het raadsbesluit van 29 Juli 11. tot beschikken op den post voor onvoorziene uitgaven op de begrooting voor 1909. Aangenomen voor kennisgeving. c. De begrooting der commissie tot wering van sehool- verzuim te Ter Neuzen, Sluiskil, voor het jaar 1910 op een eindcijfer van f 128. Deze begrooting zal worden behandeld bij de gemeente- begrooting. (IDe begrooting van de gemeentebrandweer voor het jaar 1910 op een eindcijfer van f 650. e. De Voorzitter herinnert dat, toen zich in 1908 door het vertrek van den heer Tavenier geen voldoend aantal sollicitanten opdeed voor de vacante betrekking van onderwijzer met taalakte aan school B, besloten werd de vergoeding voor een der akten Fransch, Engelsch of Duitsch, waarvoor volgens de verordening f 100 wordt toegekend, te brengen op f 150 en dat zich daarna meerdere sollicitanten hebben voorgedaan en de heer Ridderikhoff daaruit is benoemd. Van deze door den Raad goedgekeurde regeling is geen bepaald besluit opgemaakt. Uit de betalingsstaten is even wel aan Gedep. Staten gebleken dat de heer Ridderikhoff een salaris ontvangt, afwijkend van dat in de verordening omschreven, naar aanleiding waarvan dat college, d.d. 30 Juli 1909 schrijft dat het thans zijne goedkeuring niet meer kan verleenen aan het raadsbesluit van 8 October 1908, dewijl dit besluit door art. 16 2e lid der verordening, regelende de jaarwedden enz. van het onderwijzend "per- soneel, vastgesteld 7 Januari 1909, reeds weder vervallen is. Wenscht de Raad de in het besluit van 8 October 1908 opgenomen regeling voor den onderwijzer B. P. Ridderikhoff te doen gelden, dan zal hij die opnieuw moeten vaststellen, waarbij alsdan dient bepaald te worden, dat zij op lJuni 1909 in werking treedt. Intusschen doen Gedep. Staten opmerken, dat het be- vreemding wekt, dat de Raad bij de behandeling van bedoelde verordening, waarbij ook de overgangsbepaling ten opzichte van den onderwijzer Tavenier uitdrukkelijk ter sprake is geweest, van het raadsbesluit van 8 October 1908 in het geheel niet heeft gewaagd, doch dat de Raad integendeel geheel overbodig het eindigen der regeling voor den vertrekkenden onderwijzer Tavenier op 31 Juli 1908 uitdrukk«lijk in de verordening heeft willen vastleggen. Zooals de heeren zich zullen herinneren zegt de Voorzitter was nieuwe verordening tot regeling der salarissen reeds vastgesteld, voor dit afwijkende besluit ter voorziening van de vacature aan school B werd genomen, zoodat er in de verordening nog geen melding van kon worden gemaakt. Dat er echter, na de beslissing van den gemeenteraad geen besluit ter goedkeuring aan Gedep. Staten is ingezonden, is een fout van de secretaric en die fout dient thans te worden hersteld. Namens Burg, en Weth. stelt de Voorzitter voor thans het besluit te nemen waarbij de in October 1908 vastge- stelde salarisregeling voor den heer Ridderikhoff wordt bekrachtigd, n.l. dat deze in plaats van f 100 voor de eerste verplichte taalakte daarvoor f 150 salaris ontvangt. De heer Wieland vraagt of het besluit zoo wordt uit- gelegd dat de heer Ridderikhoff ook voor de andere taal- akten f 50 meer krijgt, waarop de Voorzitter en de heer Van den Hoek antwoorden dat die verhooging alleen geldt voor de eerste verplichte akte, voor de meerdere akten gelden de gewone bepalingen der verordening. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt hierna met algemeene stemmen aangenomen. F, Een adres van G. van der Peijl te Ter Neuzen, waarin deze te kennen geeft dat hij voornemens is tot de oprui- ming zijner varkensfokkerij, gelegen in een steeg en erf uitkomende in de Donze-Visserstraat, bekend onder sectie C no. 41844424, en het ter plaatse bouwen van zes nette werkmanswoningen. Genoemde steeg is deels door adressant bestraat en hij wenscht daarvan gebruik te mogen maken, znllende de overige ruimte ook bestraat, gerioleerd en onderhouden worden ten genoege van den Raad. Daar voor de uitvoering van dat plan eenige afwijking van art. 27 der bouwverordening noodig is, verzoekt hij den Raad hem dat te willen toestaan, lettende op de ver betering die door uitvoering van dat plan zal worden verkregen. De gemeentebouwmeester rapporteert omtrent dit ver- zoekschrift »dat volgens art. 19 der bouwverordening, behoudens enkele uitzonderingen, alleen mag worden gebouwd aan bestaande openbare wegen, of aan straten aangelegd ter plaatse, volgens de afmetingen, in de richting en ter hoogte door den gemeenteraad bepaald en goedgekeurd en voor den openbaren dienst bestemd, of aan grond door den gemeenteraad aangewezen om voor openbare straat te worden bestemd dat bovengenoemde werkmanswoningen niet vallen onder de in art. 19 sub a, b en c bedoelde gebouwen dat het terrein wel voor een gedeelte is bestraat, doch het eigendom is van adressant en niet als openbare weg en dus ook niet als steeg kan worden beschouwd, zoodat de bepaling van art. 27 der bouwverordening voor dit bouwplan niet kan worden toegepast Aangezien het bouwplan dus niet voldoet aan de bepalingen van de artt. 19 en 27 der bouwverordening en voor het aanleggen van straten volgens hoofdstuk II der bouw verordening, meer gegevens noodig zijn dan in het adres in sub 2 zijn opgegeven, adviseert hij om het bouwplan niet goed te keuren en de ingezonden teekeningen aan adressant terug te zenden." De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. voorstellen het verzoek af te wijzen. Volgens art. 15 der bouwver ordening moeten nieuw aan te leggen straten een breedte hebben van minstens 8 M. terwijl het volgens art. 19 verboden is te bouwen anders dan aan bij de inwerking- treding dezer verordening bestaande openbare wegen of straten, door den gemeenteraad goedgekeurd en voor den openbaren dienst bestemd of aan grond door den gemeen teraad aangewezen om voor openbare straat te worden bestemd. Van deze bepaling kan worden afgeweken bij het bouwen vanboerenhofsteden, villa's, tuinhuizen en andere bijgebouwen achter of naast een gebouw, niet hooger dan 4 M. opgetrokken. Door den gemeenteraad kan in bijzondere gevallen vrijstelling of afwijking van deze verbodsbepaling worden verleend. De heer De Jager stemt toe, dat er veel waars is in het rapport van den bouwmeester, dat het bouwplan niet beantwoordt aan de eischen der bouwverordening, maar daartegenover staat. dat, door de gevraagde toestemming te verleenen een zeer miserabele toestand zou worden opgeruimd. Spreker is daar ter plaatse geweest, maar meent dat het daar door die varkenshokken een toestand is die ook niet zoo behoort te zijn. Als er dus mogelijk- heid was om op een of andere wijze aan het verzoek tegemoet te komen, zou hij dat zeer gewenscht vinden. De heer Wieland vraagt of de Voorzitter ook op het terrein geweest is, en vraagt, na daarop bekomen toestem- mend antwoord, of hij dan wel heeft opgemerkt. dat de straat aan het achterste gedeelte, een breedte heeft van 8 M. Hij meent dat dit een groot voordeel heeft, daar op die ruimte een paard met wagen draaien kanhij zou daarom, als aan adressant vergunning werd gegeven tot uitvoering van het bouwplan, toch in elk geval de voorwaarden willen stellen, dat hij van die ruimte niets mag afnemen. De Voorzitter stemt toe dat die straat op zeker deel 8 M. breed is, een eind verder is deze echter maar 5,12 M. en bij den ingang aan de Donze-Visserstraat slechts 3,38 M. De heer Van de ReeDe uitgang voldoet niet aan de eischen der verordening, men zou daar een slop krijgen. De Voorzitter merkt op, dat het daar voor adressant een straat is, maar van wege de gemeente is dat zoo niet want zij is niet voor den openbaren dienst bestemd en daarom mag er niet aan gebouwd worden. Spreker is het er volkomen mede eens. dat de toestand daar, tengevolge der varkenskweekerij niet zoo aangenaam zal zijn. maar als die varkenshokken voldoen aan de bij de verordening gestelde eischen, is daartegen niets te doen. De heer Wieland De uitvoering van het plan zou eene schoone verbetering geven. De heer Moes meent dat er ook wel wat voor te zeggen valt, omdat de straat achteraan op de voile breedte korhtal is het nu vooraan wat smaller, hij zou zeggenwat hindert dat De Voorzitter wijst er op, dat er nog iets is, n.l. dat, volgens de verordening nieuwe straten, en dat is het voor de gemeente, aan de einden aan een openbaren weg moeten aansluitendat is hier ook niet het geval. De heer Wieland Het is geen nieuw aangelegde straat, die straat bestaat reeds langdie zou, volgens de verorde ning, moeten worden overgegeven aan de gemeente. De Voorzitter: Maar dan krijgt de gemeente toch weer iets, dat in erg onzuiveren toestand verkeert. De heer Wieland zou het gewenscht achten dat in deze vergunning werd verleend, voor een nieuwen toestand was het wat anders, maar dit bestaat reeds van voor de bouwverordening. De heer Van den Hoek en de Voorzitter weerspreken ditdie toestand is in elk geval tijdens de bouwverorde ning ontstaan. Dit wordt door den heer Moes bevestigd. De Voorzitter herhaalt, dat Burg, en Weth. van meening zijn dat het verzoek behoort te worden afgewezen, maar wil de Raad toestemming tot bouwen verleenen, dan moet hij dat wetenin elk geval was het dan misschien gewenscht de zaak nog eens aan te houden. De heer Moes zou het noodig achten dat vooraf alle waarborgen genomen worden dat, als vergunning wordt verleend, de gemeente daardoor nimmer in onkosten kan vervallen. De heer WielandWat de bepaling betreft, dat eene nieuw aangelegde straat aan beide einden aan een open baren weg moet aansluiten, toen wij op het terrein waren hebben wij eens uitgezien of er geen anderen uitweg te krijgen was, maar die kan niet gemaakt worden. De VoorzitterDat is betrekkelijk, want het terrein grenst aan de weide van den heer Dekker en het zou, als adressant zulks ernstig wil, zeker wel mogelijk zijn om een deel daarvan voor uitweg van de aan te leggen straat te onteigenen. De heer WielandAls de zaak aangehouden wordt, zouden we hem in dien geest een wenk kunnen geven, dan kan hij nog met nadere opgaven of toelichtingen komen. Z. h. s. wordt goedgevonden de beslissing op het adres aan te houden tot de volgende zitting. ff. Eene beschikking van dSn Minister van Oorlog, dd. 29 Juli 1909, no. 165, op een verzoek van het ge meentebestuur, om ten behoeve der te bouwen onderwij- zerswoning aan school C, welke gedeeltelijk op grond van Oorlog komt te staan, wijziging aan te brengen in het contract op 2 Sept. 1893 ten overstaan van den notaris Van der Moer gesloten contract tusschen den Staat der Nederlanden en het gemeentebestuur van Ter Neuzen, zoodanig dat de gemeente het recht verkrijgt in het aan Oorlog behoorend terrein een riool te mogen leggen van pot- buizen wijd 0,25 M. en dit riool te mogen aansluiten op een zinkput van het Rijk, en te mogen ophoogen met grond het talud ten zuidwesten van de grenslijn 8081, ten behoeve van den uitweg voor de onderwijzerswoning. De Minister bewilligt in het verzoek op verschillende voorwaarden, o. in. dat van deze wijziging eene onderhandsche akte zal worden opgemaakt, behoorlijk gezegeld en ge- registreerd, waarvan de kosten ten laste der gemeente knnen. Aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter deelt mede, dat nog niet met het bouwen der woning kon worden aangevangen, aangezien nog geen antwoord is ontvangen op het verzoek om subsidie van het Rijk. De heer Jager was van meening dat besloten was dat met bouwen zou worden anngevangen zonder de beslissing op dat verzoek af te wachten. De Voorzitter stemt dit toe, maar deelt mede dat dit besluit niet kon worden uitgevoerd, daar, naar de districts- schoolopziener mededeelde, alle kans op het verkrijgen van subsidie uitgesloten was, wanneer men reeds met de uitvoering van het werk zou aanvangen. De hestekken en teekeningen moeten dan door den Minister worden goedgekeurd, em moesten dus aan Z.Exc. worden opgezon- den, zoodat ze bij het uitschrijven eener besteding niet aan beianghebbenden zouden kunnen worden vertoond. li. Een sehrijven van den kapitein, eerstaanwezend- ingenieur der genie te Bergen op Zoom, dd. 6 Aug. 1909, waarbij deze ingevolge aanschrijving van het Departeinent van Oorlog mededeelt dat de Minister van Oorlog bereid is zijne medewerking te verleenen voor het tot stand komen van de regeling die, wanneer de gemeente Ter Neuzen de z.g. stadshaven zal dempen, omtrent het afscheiden en de waterloozing van het aan de noordzijde van die haven gelegen, onder het Departement van Oorlog ressorteerende rijksterrein, zal moeten worden getroffenen dat van het voorloopige overleg dienaangaande door Z.Exc. wordt aan gewezen de eerstaanwezende-ingenieur te Bergen op Zoom. Aangenomen voor kennisgeving. i. Een adres van het bestuur der Ambachtsschool te Hulst dat de vrijheid neemt den Raad te wijzen op het feit. dat uit Ter Neuzen 14 jongelieden de school bezoeken en dat 11 jongens dezen winter de lessen aan de avond- vakteekenschool hebben bijgewoond. Na lezing van het nevens ingezonden stuk zal het den Raad wel niet bevreemden, dat wij ons verstouten u beleefd te verzoeken uwe subsidie te willen verhoogen. Misschien zou de Raad wel eene bijdrage willen geven, geregeld naar het aantal leerlingen, dat uit de gemeente Ter Neuzen de school bezoekt b. v. J 25 voor 1 leerling, /40 voor 2 en voor elken leerling meer 10. Ook zonule Raad de vaste bijdragen kunnen vehoogen tot b. v. J 150. Het Bestuur dankt bij voorbaat voor een spoedig antwoord dat, naar het hoopt, gunstig voor haar zal zijn. De bijlage bij dit adres luidt als volgt: »De tentoonstelling, die de ambachtsschool in de eerste dagen van April gehouden heeft, zal degenen, die nog twnfelden aan het nut onzer stichting, zeker tot de over- tuiging hebben gebracht, dat onze school een zegen is voor deze streek. De wijze, waarop daar de grondslagen trelegd worden van de vakken waarin onderwijs wordt gegeven, werd door iedereen, die kennis van zaken heelt, uitstekend genoemd. Gelukkig de jongelui, die begrijpen van hoe groot be lang het voor hun toekomst is, het onderncht aan onze school to volgen. Na eenige jaren zullen zij degelyke ambachtslui zijn geworden. wien het een lust is goed en iraai werk af te leveren. Over eenigen tijd zullen wij een hooger opbloeien zien van het ambacht, wat een voordeel zal zijn voor bijzondere personen, maar wat ook de gansche streek ten goede zal komen. Een goed werk verrichten dan ook die gemeenten, welke ons helpen de zware taak te dragen, die wij op ons ge nomen hebben. Zware, zeggen wij, want dat is ze mder- daad Nimmer hebben wij ons voorgesteld, dat de mtgaven zoo groot zouden zijn. Het jaar 1908 sluit meteentekort van bijna 800. Hoewel schoorvoetend, komen wij tot U met de bede ons zoo mogelijk iets ruimer te willen subsidieeren. In

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 6