Bekendmaking. Openbare Verkooping. Openh.ro Verkooping. Beiangrijk nieuws, Advertentien. Uit de hand te koop: INSTEL op Donderdag 2 Sept. 1909, YERBL1JF 9 i a! spreekuren 9—1; 2 5. Donderdag 26 Augustus (90S, telkens des namiddags I ure. het getuigen. Ik zeg nogmaals, bet is genoeg gebleken, dat het niet anders is dan tegenwerkingmetonwillige honden is het kwaad hazen vangen. De beer MalotauxAls de burgemeester overtuigd is, dan is het voldoende. Buiten dat zijn er geen aan- merkingen. De begrooting wordt daarna onveranderd vastgesteld. 3. Vaststelling rekening algemeen armbestuur. Bij monde van den heer Hamelijnck brengt de com missie advies uit en wordt de rekening vastgesteld. 4. Aanbieding gemeentebegrooting voor 1910. Deze opgemaakt in ontvang en uitgaaf op eene sora van 23117,79 met een hoofdelijken omslag van 2000 wordt voor de leden ter visie gelegd. 5. Idem begrooting algemeen armbestuur voor 1910. Deze opgemaakt in ontvang en uitgaaf op eene som van 1604,56 met eene subsidie-aanvrage van 1500, wordt eveneens ter visie gelegd. 6. Onderzoek geloofsbrieven der heeren Malotaux en Buijsse. De heer Van den Berg: Mijne heeren, het is me niet te doen om de zetel die ik thans moet verlaten te herwinnen, doch om protest aan te teekenen tegen de handelingen van den heer Buijsse. Ik heb het hier zwait op wit dat de heer Buijsse in strijd met de wet lieeft gehandeld, de bons van een gulden, waarvan ik hier een vertoon, zijn door Buijsse uitgegeven met de verklaring dat deze werden teruggehaald, als hij niet gekozen werd. Dit kan ik bewijzen door getuigen. Als het zoo gemakkelijk gaat en ik geef over 2 jaar op die wijze bons van 10, zal ik ook gekozen worden, als ik nog wil. Er heeft wel degelijk omkooperij plaats gehad en teeken daarom protest aan. Ik stel daarom voor, den heer Buijsse niet toe te laten als lid van den raad. De Voorzitter Er zal een commissie moeteu benoemd worden. De heeren Oole, Van den Bergen Pauwels, aangewezen tot onderzoek der geloofsbrieven van den heer Malotaux, verklaren na onderzoek bij monde van den heer Oole, deze in orde te hebben bevonden en adviseert tot toe- lating van den heer Malotaux. De Voorzitter dankt de commissie en zegt dat nu de geloofsbrieven van den heer Buijsse aan de orde zijn, tot welks onderzoek hij dezelfde heeren aanwijst. De heer Pauwels, en ook nog andere leden, wenschen liefst geen deel uit te maken dier commissie. De VoorzitterJa, als het zoo niet gaat, zal er voor gestemd worden. De heer Oole: Wat mij betreft, ik weet niet dat door den heer Buijsse veel verkeerds zou zijn gedaan. De heer Van den Berg: Zoo mijnheer Oole; U weet het niet, dan zal ik Uw geheugen wel even een beetje opfri8Schen. Daarop werd een beeld van den verkiezings- strijd gegeven. De heer Malotaux: Het is nu eenmaal het gebruik dat er wat gedaan wordt bij verkiezingen, wij hebben het al genoeg gezien bij vorige verkiezingen, o. a. wat is er niet gedaan bij de verkiezing van den Gross. Na een heflige discussie tusschen de heeren Oole, Van den Berg en Malotaux, waarbij de heer Van den Berg nogmaals verklaart dat publieke omkooperij heeftplaats gehad, wordt tot onderzoek der geloofsbrieven overge- gaan door de heeren Oole, Pauwels en Hamelijnck. De heer Van den Berg maakt de opmerking, dat hij eerst daartoe was aangewezen. Na het onderzoek, dat niet zoo vlug van stapel liep, verklaart de heer Oole: Mijnheer de Voorzitter, wij hebben de geloofsbrieven van den heer Buijsse onder- zocht en in orde bevonden wat de kwestie van den verliiezingsstrijd betreft, kan ik niets van zeggen. De heer Van den Berg: Dus de heeren zien er niets onwettigs in. De heer Hamelijnck Mijnheer Van den Berg, U ver klaart dat wel, doch wij kennen geen bewijzen. De heer Van den Berg: Zijn dat dan geen bewijzen, wat ik hier laat zien en waarvan ik getuigen heb, die kunnen opgeroepen worden De heer Hamelijnck Ik geloof u wel. De heer Van den Berg Wanneer D verklaart mij te gelooven dan hebt U ook voldoende bewijzen. De heer Pauwels: Mijnheer de Voorzitter, kan de justitie dit niet uitmaken. De Voorzitter: Je hebt de artikels toch gelezen. De heer Pauwels: Ja, die heb ik gelezen en goed begrepen ook. De heer Hamelijnck: We zouden van Oost naar West moeten loopen om dat te onderzoeken. De heer OoleDan zouden we daar een 40 berber- gen moeten afgaan om te onderzoeken wat er gebeurd is. De Voorzitter: leder kan dat doen op zijn manier. De heer Pauwels: Wat zal er eebeuren als wij de geloofsbrieven goedkenren en de noogere autoriteiten anders beslissen of omgekeerd De heer Malotaux lk wil daarom voorstellen de zaak aan te houden. De Voorzitter: Er moet het een of ander gebeuren. Het is nu toch genoeg bekend. De heer Van den Berg: Het is niet moeielijk om een beslissing te nemen, als ik hier volkomen bewijs dat er omkooperij heeft plaats gehad. Wordt met 5 'tegen 1 stem (van den Berg) besloten, de zaak aan te houden tot de volgende vergadering. Omvraag. De heer Van den Berg verlaat de vergadering. De heer Malotaux tvlijnheer de voorzitter, wanneer treedt de dienst der gemeenteverlichtiug in. Het is des avonds erg donker. De Voorzitter: Er wordt nu een begin mede gemaakt, alles is in orde, doch wij hebben moeten wachten op olie. De heer Hamelijnck: Ik wilde er juist over spreken daar de vorige week bijnu een ongetuk plaats had aan Stouthamer. lk weet niet waarom die niet een heel jaar branden. Ik wil er een voorstel van maken om ze altijd te laten branden langs het kanaal en stationsweg. De Voorzitter Dit zou toch op de agenda moeten staan. De heer Hamelijnck: Kan dat nu niet gebeuren. De Voorzitter: Er kan nu rekening mede gehouden worden. De heer Malotaux: Mijnheer de Voorzitter, zijn hier leden van de Gezondheids-commissie. De staiik van het water der leiding aan Stouthamer is onhoudbaar. Dat is water dat van Belgie ltomt. De heer Pauwels: Dat is water van de teerfabriek te Selzaete. De heer Malotaux: Als de campagne begint, dan zullen ze klagen en den ken dat het van de suiker- fabrieken komt. Belgie schijnt alles te mogen doen, alp wij iets vragen, wij krijgen niets. Ik bereken dat het zoute water dat meer en meer in het kanaal komt, mij meer dan 30,000 per jaar zal kosten. Ik wil er alleen op wijzen om tegen te gaan dat Belgie niet alles zou kunnen.doen en wij benadeeld worden. De heer Hamelijnck Mijnheer de Voorzitter, er wordt gezegd, dat de brug hier gedeeltelijk afgebroken wordt zou dat met de kermis plaats hebben De VoorzitterDat zal spoedig gebeuren, het zal wel een 14 dagen duret. De heer OoleIk denk dat de balken wel over de sluts gelegd ltonden worden voor het verkeer van voetgangeis. De Voorzitter: Ik geloof niet dat ze het zullen doen De heei Hamelijnck Er zou toch voor moeten ge- zorgd worden, dat dit niet met de kermis plaats heeft. Had den ze daar niet vroeger mee kunnen beginnen. De Voorzitter De vraug is of er altijd geld is. De heer Hamelijuck: Bij Waterstaat is toch geld genoeg. De heer OoleEr wordt genoeg voor betaald door Belgie. De heer Hamelijnck Ja, als aan alle vingers wat blijft hangen, is het spoedig op. De Voorzitter: Er is aan Waterstaat weinig te doen. De heer Hamelijnck: Als er niet naar gekeken wordt. Mijnheer de Voorzitter, hoe staat het nu met mijn voorstel omtrent de verlichting De Voorzitter: We zullen het op de agenda plaatsen tegen een volgende vergadering. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering gesloten. Pijn in den rug is een zeker teeken van neirziekte, de pijn wordt veroorzaakt door de nieren, die onder het smalle gedeelte van den rug liggen. Andere gewone verschijnselen van nierziekte zijn duizeligheid, hoofdpijn, water- achtige gezwellen in de enkels en onder de oogen, urineongesteldheden, schemering voor de oogen enz. Foster'^ Rugpijn Nieren Pillen zijn een speciaal geneesmiddel voor de nieren en blaas ze werken niet op de ingewanden en genezen zoodoende de oorzaak van Rugpijn, waterzucht, graveel, rheutnatiek en andere ge- volgen van zieke nieren. De heer A. Wijkhuis te Zoutelande, meldt, ons Het is thans reeds anderhalf jaar dat ik gesukkeld heb aan een hevige pijn in den rug welke mij geen oogenblik verliet en ik kon er zelfs 's nachts niet behoorlijk van slapen. 's Morgens bij het opstaan was ikdau ook meer vermoeid dan den avond te voren bij het naar bed gaan. lk had immer een duizelig gevoel in het hoofd en ofschoon ik geen moeite onge- daan heb gelaten om hiervan verlost te worden scheen het wel, dat men de werkelijke oorzaak van mijn ziekte niet kon vinden. Ten slotte raadde men mij aan Foster's Rugpijn Nieren Pillen eens aan een proef te onderwerpen en ik kan niet anders zeggen dan dat mij deze pillen zeer goed bevallen zijn. De pijn is thans veel minder en ik bemerk niets meer van de vroegere duizelingen om echter van een vol komen genezing zeker te zijn, zal ik nog eenigen tijd met Uwe goede pillen verder gaan. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig u het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Let er op dat gij de ecbte Foster's Rugpijn Nieren pillen bekomtelke echte doos voert deu naam voluit, benevens de handteekening van James Foster. Ze zijn te Ter Neuzeu ver- kiijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een of f 10,voor zes doozen. KOERS VAN HET GELD. Belgische per 100 fr. f 47,825 a f 47,85. Engelsch per 12,tt 12, ZEETIJDINLiEN. Van 18 tot en met 19 Augustus. VLAG. NAAM M8. Van en naar. Lading. Woor Te r Neuzen i 19 Eng. s.8. River Thames 2242 Londen stukg. idem Harriet 1373 Middlesbro ijzer Vau Ter Neuzeu i 18 Eng. s.s. River Lagan 2272 Londen stukg. 19 Deen. s.8. Frederiksborg 5878 i New-Castle ledig Voor (vent i IS Noor. s.s. Arnfrid 3701 jWindau hout 19 Deen. s.s. E. M. Dalgas 4166 Tunis phosph. Eng. s.s. Wark worth 1862 New-Caetle stukg. Deen. 8.8. Honeborg 323S 'St. Petersb. hout Eng. 8.8. Otto 2367 Hull stukg. idem Sea Gull 2763 Londen idem Rus. 8.S. Graf Schuwaloff 4995 Riga idem Eng. 8.8. Don 2658 Goole idem Deen. s.s. V ulcan 5650 Riga idem Rus. 8.8. Anna 5791 idem idem Duits. zeel. Zukunft 1902 Windau hout Van Gent x 18 Eng. s.s. Truro 2367 .Hull stukg. idem Wharfe 2585 |Goole idem Deen. s.s. Taarnborg 3486 Boness ledig Eng. s.s. Sea Serpent 2554 Londen stukg. 19 Deen. s.s. Norinandiet 3389 |Neufehrw. phosph. Duiis. b.s. Hercules 3103 Dantzig idem Deen. s.s. Fredensborg 4437 f W. Hartlep. ledig Eng. s.s. Njroca 3665 Manchester^ stukg. idem Ousel 3633 Liverpool idem Ru38. 8 8. Natalie 4955 Grangem. ledig Van 18 tot en met 19 Augustus werden langs de Oostsluizen alhier 23 binnenvaartuigen op en 40 afgeschutdoor de Westsl. 4 op- 5 en afgesckut. Positie der Stoomsehepen. s s. IIABA LD in lading te Hull voor Kroonstad. s.s. JENNY vertrok 16 dezer van Narva naar Brugge, a s. K1CHARD wordt hedan te Kroonstad verwacht. s.8. ELISABETH in lossing te Ter Neuzen. s.8. HELENA vertrekt heden vau Hull naar Kroonstad. 8.8. MAuDALKNA in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. Op Zaterdag 21 Augustus hopen onze gelief- de Ouders, Behuwd- en Grootouders J. VAN LANGEVELDE 1SN E IJ L T J E K O L 1J N, hun 40jarige echtvereeniging te herdenken Dat zij nog lang mogen gespaard blijvenisde wensch van Ter Neuzen Hunne Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen Heden 18 Augustus overleed te Rotterdam onze geliefde Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom VICTOR FRAN SISCUS H AMERLIN CK, in den nog jeugdigen leeftijd van ruim 20 jaar. Zijn diep bedroefde Vader, Broers, Zusters, Behuwdbroeder, Neven en Nichten. Ter Neuzen, 20 Augustus 1909. Voor de vele bewpzen van deel- neming ontvangen, bij het overlijden van onze geliefde Tante, Mejuffrouw Maiua Jaco^iina Quintus, betuigen wij onzen harte- ijken dank. Familie v. d. BEL. Ter Neuzen, 20 Augustus 1909. Bij akte, den 29 Juli 1909 voor den Notaris T. C. DAEY OL WENS te Hulst verleden en onder no. 2382 opgenomen in het bijvoegsel tot de Nederlandsche Staats- courant van den 14 Augustus 1909 no. 189, zijn wijzigingen gebracht in de statuteu der te Sas van Gent gevestigde cooperatieve ver- eeniging„Eerste Nederlandsche Coopera te ve Beetwortelsuikerfabriek te Sas van Gent." Deurwaarder A. HUINEMAN zal op Dinsriag den 24 Augustus iSOS, look tot ontvangst van koopdagschuld) ZITDAG houden te Sas van Gent, in het „Hotel Rotterdam" bij den heer Alp. Aernaudts, De kandidaat-notaris J. A. Dregmans te Axel, plaatsvervanger van den notaris P. Dregmans aldaar, zal ten verzoeke van zijne principalen, op des namiddags 1 are, in de herberg van Ed. de Vleeschouwer te Koewacht (Zand), veilen en verkoopen KOOP 1. 22 areu 70 centiaren of 153 roeden, Gentsehe maat, Grond, en het s*echt van uitpiant langs de straat, gelegen in den Nieuwen Kernemelkpolder gem. Koe wacht, kadastraal aldaar bekend in sectie F nummer 1132. In erfpacbt tot 1 Oct. 1928 met recbt van vernieuwing bij Ed. Ver- braecken e.a. voor f 37,50. Yaldag 1 Oct. Boomprijs 60, NOTA. De op dezen grond staande gebouwen behooren aan genoemden Ed. Verbraecken en de Erven zijner overledene vrouw. Een WOONHUIS met toebehooren en het recht wan Erfpacht op den grond. groot 90 centiaren, aan den Smidsivul te Ter Xeuzen, behocyende tot de nalatenschap van Jacob Oostdijk, overleden te Zaamslag (V al). Inlichtingen ten kantore van ondergeteekende. VAN DER MOER, Notaris. KOOP 2. 1 hectare 20 aren 10 centiaren of 2 gemeten 209 roeden Bouwiand, ge legen als voren tegen koop 1, kadastraal aldaar bekend in sectie F nummer 1131. Boomprijs 135, KOOP 3. 1 hectare 29 aren 20 centiaren of 2 gemeten 260 roeden Bouwiand en Watergang, gelegen als voren, kada straal aldaar bekend in sectie F nummers 889 en 890. Boomprijs 205,— KOOP 4. 2 heetaren 47 aren 70 centiaren of 5 gemeten 167 roeden Bouwiand en Dreef, gelegen als voren, kad. sectie F nummers 206 en 888. Boomprijs /117,- KOOP 5. 68 aren 60 centiaren of 1 gemet 162 roeden Bouwiand, gelegen als voren, kadaster sectie F, nummers 222 en 223. KOOP 6. 1 hectare 74 aren 40 centiaren of 3 gemeten 275 roeden Bouwiand, gelegen als voren, kadaster sectie F num mer 853. KOOP 7. 63 aren of 1 gemet 124 roeden Bouwiand, gelegen als voren, kadaster seetie F, nummer 217. Boomprijs 278, De goederen zijn mondeling in pacht volgtdie onder koopen 2 tot en met 4 bij Ed. Verbraecken, tot het rooven van den oogst in dit jaar voor francs 435 of f 204,45 behalve een gedeelte bouwiand, hetwelk tot als boven in pacht is bij Dom. Elegeert voor francs 32 of 15,04 en die onder koopen 5, 6 en 7 bij de kinderen Suy tot als boven voor francs 275 of 129,25. Betaling der koopsom 1 October 1909. On- kosten 8 °/0 3 dagen. De pachten beginnen sedert 1 Oct. 1909 in voordeel der koopers te loopen, doch zij moeten bij de betaling der koopsom het jaar ver- schijnende 1 Oct. a. s. aan de verkoopersopleggen. Nadere inlichtingen ten kantore van voor- noemden plaatsv.-Notaris bij wieD ook kadastrale plans en leggers ter inzage liggen. De kaudidaat-notaris J. A. Dregmans te Axel, plaatsvervanger vau den notaris P. Dregmans aldaar, zal ten verzoeke van zijne principalen en krachtens verleend Rechter- Ljk bevel, te koop aanbieden Koop 1. 24 aren, 25 centiaren of 163 roeden Grond, gelegen in den polder Beoosten- en Bewestenblij, gemeente Axel, kadastraal bekend in sectie E nummer 721. In erf pacht tot 30 September 1995 bij Jan Jansen van Rosendaai, landbouwer te Axel, jaarlijksche erfpacht f 35,25 ol 75 franken. Valdag 1 October, betaaldag 1 Jan. Be- last met overweg. N o t a. De op dezen grond staande gebouwen, werken en beplantingen zijn eigendom van genoemden Jansen van Rosendaal. Koop 2. 1. hectare 64 aren 25 centiaren of 3 gemeten 206 roeden Bouwiand, ge legen als voren, kadastraal aldaar bekend in sectie E nummer 720. In pacht tot 1 October 1910 bij genoemden Jansen van Rosendaal voor 8,64 of 18 franken. De beide koopen zijn belast met overweg voor zooveel noodig, voor de volgende koopen en van goederen van den heer VijdtMartens zooals die tot dusverre bestaan. Boomprijs 550. Recht van beplanting en herbeplanting op koop twee wordt door de verkoopers voorbehouden. Koop 3. 1 hectare 65 areu of 3 gemeten 211 roeden Bouwiand, gelegen als voren, kadastraal aldaar bekend in sectie num mer 829. In pacht tot als boven bij ge noemden Jansen van Rosendaal voor 144,— of 300 franken. Koop 4. 39 aren 90 centiaren of 269 roeden Bouwiand, gelegen als voren, kadaster sectie F nummer 828. In pacht tot als boven bij de weduwe YYillem de Feijter voor 33,60 of 70 franken. Koop 5. 32 aren of 215 roeden Bouwiand, gelegen als voren, kadastraal aldaar bekend in sectie E nummer 772. In pacht tot als boven bij Levinus van Cadsand voor 15,— of 31 franken 25 centimes. Koop 6. 91 aren 70 centiaren of 2 gemeten 18 roeden Bouwiand, gelegen als voren, kadastraal aldaar bekend in sectie E num mer 765. In pacht tot als boven bij Cornells de Feijter voor f 62,40 of 130 franken. Koop 7. 6 heetaren 13 aren 74 centiaren of 13 gemeten 232 roeden Bouwiand, gelegen in den polder Oud Beoostenblij bezuiden, gemeente KoewacTlt, kadastraal aldaar bekend in sectie Dnummers 187 191, 191bi3 en 192. lnpacht tot als boven bij J. J. van GoethemDe Maat voor 462,72 of 964 franken. Koop 8. 35 aren 30 centiaren of 237 roeden Bouwiand, gelegen als voren, kadastraal aldaar bekend in sectie C nummer 948. In pacht tot als boven bij Henri de Guchte- naere voor 11,52 of 24 franken. De pachtsommen der goederen, verscbijnende 1 October 1909 en betaalbaar 15 Januari daarna, moeten door de koopers gelijktijdig met de betaling huuuer koopsom worden op- gelegd, waartegen zij in bun voordeel genieten de pacht van I Oct. 1908 tot 1 Oct. 1909. De pachtsommen der goederen komen in voor deel der koopers met ingang van 1 October 1908, waartegen zij aan de verkoopers gelijk tijdig met de betaling hunner koopsommen moeten opleggen cLe pacht van 1 Oct. 1908 tot 1 Oct. 1909. Betaaldag 1 October 1909. Onkosten 8°/0 binnen 8 dagen. Grondlasten van 1 Jan. 1909, polderlasten van 1 Mei 1910 voor koopers. Premie van Instel V2 °/o- Gelag j's De verkooping wordt gehouden bij ED. DE VLEESCHOUWER te Koewacht (Zand): Kadastrale plans en leggers ter inzage en nadere inlichtingen desverlangd ten kantore van deu notaris-plaatsvervanger te Axel

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 7