Gemengde berichten. Laatste berichten. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 31 I van Waterschool P. J. 38 van Driessche Jacobus. G R A A U W. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 Ernstige brand te Zaandam. (Avp-) Gemeenteraad wan Sas wan Geni. De heden (Vrijdag) te Axel gehouden loting had den volgenden uitslag AXEL. van Vliet Charel. Gebreken. van Doeselaar W. J. Goossen Jacob. Te klein. Scheele Izaak Jannis. van Wiemeersch C. P. A, van Meurs Adriaan. Boeije Jacobus. Lourens Jan. den Engelsman Pieter. Gebreken. van de Velde Jan Fz. IJsebaert Emile Desire. Dieleman Petrus. Broederdienst Heijnsdijk Jan. Witte Pieter. de Feijter Abraham. Te klein. Hamelink Jozias. van den Berghe Joh. J. Te klein. Eaas Jozias. Haak Marinus. van de Wege Pieter. de Feijter Arij Izaak. van Espen Andries C. de Kraker Hermanus L. Verberkmoes Charel. Hoebe Johannes Jacob. Gebreken. TJzebaart Andries. van Doeselaar Cornelis. Dieleman Jan. Naeije Louis. Broederdienst erstraten Jacobus. Gebreken. Dekker Martinus. aessens Leonardus. Broederdienst van de Velde Jan Cz. Broederdienst Visscher Mechiel W. van den Broeke Jan P. Smies Jozias Pieter. Bakker I rederik. Broederdienst Vereecken Joseph. Schuitvlot Pieter. v Gebreken. van de Casteel Francois, Goossen Pieter. Te klein. van de Wege Cornelis. de Bruijne Jacobus, van Doeselaar C. P. Loof Adriaan. Schieman Jacobus. Penne Jan. Te klein. Reminsen Cornelis Joh Dieleman David F. Broederdienst de Clerck Cyrillus J. Hamelink Krijn. van den Berge A. D. ZAAMSLAG. De heden (Vrijdag) te Zaamslag gehouden loting had den volgenden uitslag de Putter Jan Hamelink Adriaan Kok Hendrik Lourens C. van Vessem Willem Geelhoedt Jan de Vos Joris Haak Anthonie Roose Pieter Verstraten Willem de Bruine flendrik Goossen Cornelis Schieman Francisc. Jan de Putter Marinus de Pooter Cornelis Dieleman Andries Huijssen Jan Snap Jacobus van Es Jacob Ivoster Adriaan Smallegange Mattheus Haak Cornelis Jan Bakker Willem Verstraaten Cornells van Fraeijenhove Joh. A. de Koeijer Franjois Dekker Franfois Daniel Schoonakker Cornelis de Putter Pieter M. de Fejjter Adriaan M. Gebreken. Broederdienst Broederdienst Broederdienst Gebreken. Broederdienst De Donderdag te Iiontenisse gehouden loting voor onderstaande gemeenten had den volgenden uitslag HONTENIS8E. 1 2 -3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Hiel Carolus Ludovicus. Asselman Jan Francies. van den Bergen Pieter F. van Dixhoorn L. A. Stallaert Th. L. M. Verstrate Jacobus. Vaal Petrus J. L. Heijens Gijsbrecht. van Ombergen P. F. van Goethem Eduard. de Silva Emile Joseph. Bogaert Petrus F. van Denderen A. Duvivier Leonardus. Sarneel Johannes F. de Waal Jules Jacobus, de Maagt Auguste. Te klein. Gebreken. Broederdienst Broederdienst Broederdienst Gebreken. Broederdienst Broederdienst 18 Verdurmen Jacobus B. 19 Bal Jules. 20 Stoele Petrus A. C. 21 van Goethem Eduard. 22 Hoop Eduard Francies. 23 Platjouw Aloijsius C. 24 van Dommelen Eduard. 25 de Waal Gijsbertus. 26 de Mijs Arthur F. M. 27 de Vijlder Desire. 28 de Meijer J. F. P. 29 Crombeen Aloijsius. 30 van Troost Alphonsus. 32 Aarsen Jacobus J. 33 Pauwels Aloijsius. 34 Mangnus Anthonius A. 35 de Waal Emilius A. 36 H endriks Gilles Francies 37 Neve Josephus Francies. 39 Lauwereijs Norbertus. 40 de Rijk Petrus F. A. 41 Joos Petrus. 42 Boskelion Honore. 43 Weemaes Theodorus. 44 Sarneel Theodoor P. 45 van Leuven Eduard J. 46 Vermeire Joseph. 47 Neeteson Jacobus Joh. 48 Anthonisse Pieter W. 49 Asselman Eduard. 50 van der Walle J. J. BOSCH KAPELLE. 1 Vermast Petrus L. 2 Schuren Josephus A. 3 Neve Johannes. 4 van Laar Petrus. 5 de Poorter Jan K. 6 Mangnus Petrus L. 7 Kool Camiel. 8 van Vooren Eduardus F. 9 van Eerden'ourg Vital. 10 van der Meijden Cam. OSSENISSE en HENGSTDIJK. 1 de Kort Jos. 0.| 2 Heijens Joh. Fr. 0. 3 Koene Josephus F. 0. 4 de Meijer Alph. F. H. 5 de Kort Joh. F. 0. 6 Florijn FranciscusF. H. Gebreken. 7 van Putte Emerie J. 11. 8 Krieckaert Judocus A. H. 9 Neve Pieter. O. Gebr.&teklein 10 Hermans Petrus Joh. 0. 11 Kerckhaert Joseph P. H. 12 Roctus Petrus J. H. 13 Vinke 0. 14 van Bellen Alph. 0. 15 van Damme 0. De achter den naam geplaatste letter beteekent dat de loteling is 0. van de gemeente Ossenisse, H. van de gemeente Rengstdijk. STOFPELDIJK. 1 2 3 4 5 6 r* t 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Hermans Camillius. Kouijzer Jacobus, v. d. Veeken Aloijsius. Krieckaert Rene J. Kerckhaert Josephus L. de Maat Desiderius J. Dobbelaar Cainillus. Sponselee Johannes F. Castenmiller Petrus H. Hageman Theodorus. v. d. Veeken Aug. F. de Vree Judocus P. Dieleman Martinus. Wezepoel Josephus. Wante Jacobus, van Bastelaar Alph. Storp Aloijsius. Rottier Eduardus J. Gebreken. Gebreken. Broederdienst Broederdienst De Donderdag te Grnaiiui en Langen- dam gehouden loting had den volgenden uitslag: de Boeij Leonardus. Roelands Petrus F. Stobbelaar Leonardus J. Verbist Josephus A. de Bakker Jan F. Blommaert Eduardus B de Koeijer Abraham. Bogaert Emile. Bruggemar. Josephus A Bracke Petrus A. Dalmijn Honorius W. de Smit Johannes. Mangnus Petrus. Buijl Jacobus F. Stevens Eduardus. Verbist Arthur T. de Rijcke Petrus J. de Smaele Petrus F. Verdurmen Alphonsus. van de Vijver Florent. Persijn Joseph. Verstraaten Petrus J. Willemsen Mels. Willems Petrus L. Penguet Josephus. van ltegem Prudent. Gebreken. Broederdienst Broederdienst Broederdienst Gebreken. Broederdienst Vier menschen omgekomen. Zes woningen verbrand. Een aangrijpend drama heeft zich Donderdag nacht afgespeeld aan bet einde van den Zuiddijk te Zaandam. Daar woonde in een arbeiders- woning, waaraan verbonden een sigarenwinkel, de sigarenmaker G. Schoen, een mau, die zwaar mank loopt en dientengevolge een kruk gebruikt. Den vorigen dag bad hij den ganscheu dag in zijn werkplaats sigaren gefabriceerd, terwjjl zijn vrouw hem 's avonds breiende gezelschap had gehouden. Een uur of vijf, nadat het gezin in den slaap rust had gevonden, werd men wakker 't was toen omstreeks kwart ua 3 en bemerkte men, dat er in de werkplaats brand woedde. De man greep twee kinderen en de vrouw het derde. Bij bet opendoen tier kamerdeur sloegen rook en vlammen bun tege- moet. Nog bad de man kracht zoo gebrekkig als hij was met de twee kleinen naar den winkel te komen. Toen struikelde bij over een of ander voorwerp en hij vie! lauguit op den groud, daarbij de kinderen loslatende, die wan- hoopig //Paatje, paatje 1" gilden. Schoen stond spoedig op en strompelde naar de buitendeur, om die te openen en meteeu sloeg een ver- stikkende rook hem acbterna. Wat er toen verder gebeurd is, laat zich slechts gissen. De kinderen jammerden niel meer, doch de inmiddels ter hulp gesnelde buren hoorden de vrouw nog roepen ,/Och menschen, help me toch Vermoedt wordt, dat door den tocht, die in huis ontstond, de kamerdeur is dichtgeslagen en de vrouw in haar verbijsterdeu angst geen raad meer heeft geweten. Zeker is, dat door geen der omstanders hulp kon worden geboden, welke ernstige pogingen zij daartoe ook aan- wendden. Rook en vlammen dreven hen terug. Menschen, die 't weten konden, verzekerden ons, dat braudende tabak een ontzettend verstikkenden rook veroorzaakt, welke ontvluchten onmogelijk maakt. Inmiddels woedde de brand voort en tastte ook de belendende perceelen aan. Weldra stonden ook de beide woningen, onder hetzelfde dak, bewoond door B. Slom en de weduwe Boogaard, in licbte laaie. Deze perceelen be- hoorden in eigendom aan P. IJskes. De mare, dat een vrouw en drie kinderen zouden zijn verbrand, verspreidde zich weldra, doch aan een stroohalm kield men zich nog vast, 't Kon mogelijk zjjn, dat de vrouw achteruit over een aangrenzend weiland had weten te ontkomen. Het vuur sloeg nu ook over naar het perceel ten zuideu, behoorende aan P. Valk Sr., en bewoond door een zoon van den eigenaar en K. Mulder. Hiervan ging de eerste woning geheel verloren, terwijl de tweede belaugrijke schade bekwam. Ook het perceel ten noorden, eveneens verdeeld in twee woningen, toebe- hoorende aan D. Kleijn, en bewoond door K. Vet en de weduwe Bleij, werd aangetast en ging geheel verloren. Huizen zoowel als inboedels waren verzekerd ecbter met uitzondering van den inboedel van B. Slom, die niet in staat was geweest de assurantie-premie te betalen en dus nu zeer ernstig getroffen is, wijl hij nageuoeg niets heeft kunnen redden. Doch zijn lot is niet zoo zwaar, als dat van Schoen, want toen met het opruimen van het puin was begonnen, bracht men al heel spoedig de lijken van de twee kinderen, die nabij de buitendeur lagen. te voorschijn, terwijl op ge- ringen afstand daar van werden gevonden de lijken van de vrouw en het derde kind. Van hencenuen was geen sprake meer. 't Waren vormlooze verkoolde stukken vleesch. Een daarvan was zelfs zoo verwond. dat men niet kon constateeren of het 't lijk van een kind, dan wel dat van den bond was, die ook verbrand moet zijn. Schoen was letterlijk krankzinnig van smart en de deelnemiug met het lot van den zwaar beproefden man was groot. Een treurige her- inneringsdag is het bovendien voor de zuster van Schoen, die Donderdag met den man harer keuze in den echt werd verbonden. De veibrande vrouw, die van zich zelve Trijntje Bonte heel, was nog geen 30 jaar oud de dne kinderen, alle drie meisjes, hadden den leeftijd van 4, 21/2 en nageuoeg een halt jaar. Als men bedenkt, dat bier slechts sprake is van lage woningen en niet van huizen met boven- verdiepingen, dan is het schier onbegrijpelijk, dat de vrouw zich niet heett kunnen redden. De rook moet wel verschrikkelijk geweest zijn en heeft dus waarschijnlijk de slachtoffers spoedig doen stikken. De hoofdbuis van de waterleiding in het Berlijnsche Westeinde is Dinsdagmiddag 1 uur in de Berliner Strasse te Charlottenburg ge- sprongen. Deze straat en de omliggende straten liepen onder. De geheele brandweer van Char lottenburg inoest uitrukken, om kelders leeg te pompen. De hooger gelegen wijken van Ber lijn waren van water verstoken, de lager gelegen moesten uit andere vergaarbakken voorzieu worden. Een koopvronw te Ohligs, die zich bedeelen liet, verloor dezer dagen, toen zij op negotie uit was, 22,000 mk. aan effecten. Zij stelde de politie met het verlies in kennis en kreeg baar eigendom terug. Maar tegelijkertyd stelde de overheid een vervolging wegens belasting- ontduiking tegen haar in. Zaterdagavond wilde de vlieger Henri Farman een nieuw tweevlakkig toestel beproeven voorzien van een motor van 120 paarden. Hij had slechts eenige meters gerold, of de radia- teur sprong aan stukken een straal stoom verbrandde den luchtvlieger de linker wang. De brandwonden, alhoewel pijnlijk, zijn niet erg. Zeppelin's tocht over Berlijn. De Duitsche bladen doen reeds uitvoerige mededeelingen over het aanstaand bezoek van den luchtgraaf aan Berlijn. dat een ware zegetocbt beloott te worden. Zeppelin zal ongeveer in een cirkel over de stad vliegen en zich ongeveer in alle wijken doen bewonderen. Na de landing zal bet luchtschip voor het publiek zijn te bezichtigen. Uitgebreide maatregelen zullen worden genomen om gedrang te voorkomen. Het luchtschip zal vermoedelijk 8 a 10 dagen te Berlijn blijven. Het lucht- scheepvaart-bataljon richt een gemakkelijke ankerplaats in aan de Tegeler Schiessplatz. De gevolgen eener botsing. De onver- biddelijke natuurwet die bepaalt, dat twee voorwerpen, 't zij mensch, dier, machine of wat dan ook, welke zich in een lijn naar elkander toebewegen, en niet tijdig stoppen, op eeri ge~ geven oogenblik in botsing komen, had (het is in den Haag gebeurd) twee fietsers tegen el kander doen rijden, met het gevolg, dat de eene fietsrijder een salto mortale maakte welke bij de openingsvoorstelling van Flora ongetwijfeld applaus zou liebnen uitgelokt en de audere een bloedneus opliep door een carambole met zijn stuur. Beide wielrijders woedend. De een vindt den ander een ezel, plus nog wat, en de ander Scheldt voor hond plus nog wat. Na deze inleiding gaat men elkaar te lijf en al heel gauw zijn er twee bloedneuzen. Plots rukt een der vechtenden zich los, scbiet als een vischtorpedo op de fiets van zijn tegeustander af en trapt als een razende tusschen de spakeu der wielen. Een oogenblik staat de eigenaar dier fiets versuft dit vernielingswerk te aanscnouwen, clan vliegt hij op de andere fiets toe, die mede nog op den groud ligt en trapt daarvan de spaken uit de velgen. SlotTwee bebloede geziehten, een blauw oog, twee vernielde rijwielen. Rotterdam Bij den bootwerker Korteland aan de Atjehstraat werden gisteravond laat 4 kinderen plotseling hevig ongesteld, gepaard gaande met braken en kramp. Van morgen zijn reeds 2 dochtertjes overieden terwijl de 2 andere kinderen stervende zijn. Men heeft bier met een geval van vergiftiging te doen, ontstaan door 't eten van zuurtjes. 1400 doozen met zuurtjes zijn reeds bij een grossier in beslag genomen. Nijmegen. Een paard en wagen waarop de landbouwer Jansen, zijn zoon en Hulstman ge- zeten waren, kwam in botsing met een auto van den dienst Nijmegen Gennep. De 3 per- -eonen werden van den wagen geslingerd, en kwamen onder de auto terecht, met het onge- lukkig gevolg dat alle drie op slag gedood werden. Men zegt dat de schuld niet te wijten is aan den bestuurder. Brand te Rijsbergen. (Zie eerste blad). Bij gerechtelijk onderzoek heeft men hagel- korrels gevonden in de lijken der slachtoffers, zoodat men hier met een afschuwelijke misdaad te doen heeft. Veigadering van Donderdag 19 Aug. 1909. Voorzitter de heer P. Wanters, burgemeester. Aanwezig alle leden, behalve de beer Gross. De nutulen der vorige vergadering worden voorge- lezen en goedgekeurd. Aan de orde: 1. Ingekoraen stukken. Gee ne. 2. Vaslatelling gemeenterekenmg over 190S. De beer Maiotaux verklaart, dat de commissie de rekening in orde beeft bevonden, met uitzondering van den post van onderboud op de brand weer, die bun nog al boog voorkwam. De Voorzitter zegt, dit komt door aanscbafhng van nieuwe slangen, bet is gebleken dat er nog zouden moeten vernieuwd worden. De heer Hamelijnck: Het is juist een punt dat goed te pas komt, daar de brandspuit pas geprooeerd is. De heer Maiotaux: Kan de spuit voidoen voor de geDePVoorzitter: De spuit is goed, het is alleen de tegenwerking, ze maken er een aardigheid van om de boel in de war te sturen. Het ligt alleen aan de orga- "'lJe^heer Hamelijnck Er zou meer oefening moeten gehouden worden. De heer Oole is ook van meening dat de perspomp niet goed werkte bij den jongsten brand. De VoorzitterHet was daar ook geen goed terrein voor water te krijgen, de zuigslang moet in diep water iiggen Bii de glasfabriek en meelfabnek gat de spuit wel water'. Ook daags na den brand is de spuit ge- probeerd met enkele kleine jongens en by gaf direct goed water. De veldwachter was er ook bij, die kan

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 6