Gemercgde berichten. Laatste bericiiten. Loting Nationale Militie. Landbouwberichten. wees, althans durfde men niet aan de mogelijk- heid denken dat dit spoor leidde naar iemand in de naaste omgeving. tnmiddels kwam der politie een en ander ter oore omtrent uitlatingen en handelingen van een ongeveer 25jarigen kleinzoon van den naasten buurman der bestolen dame, een timmermans- knecht die, in verband met de hardngkkige aan- wijzingen door den hond, grond gaven hem in verhoor te nemen. Het gevolg hiervan was, dat hij al spoedig bekende den dader van de inblimming en diefstal te zijn. Het ontvreem- de geld werd gevonden in zijn gereedschapskist, gciiorgen in het bovenvermelde schuurtje. Hij had reeds eenigen tijd geleden te kenuen gegeven, dat hij gaarne elders eene kermis wilde bezoeken, doch dat ffhet er niet aan zat, en dat hij, om geld, bij zijne bloedverwanlen niet moest aankloppen". Bedoeld jongmensch is daarop in arrest ge- houden en heden in den vroegen morgen naar het huis van bewaring te Middelburg over- gebracht. Dat de dader van deze inbraak ontdekt is, waar in de laatste jaren de daders van andere inbraken, gevolgd door diefstallen van beteekenis steeds niet konden worden opgespoord, is dusin hoofdzaak te danken aan den nog slechts 14 pjaanden oud zynden politiehond, die ondanks zijne speelsehheid, toch aanstonds het goede spoor bleek te hebben aangewezen. Dank zij den volkardenden ijver, waarmede de inspec- teur, de heer Klaassen, dezen heeft afgericht, blijkt i er Neuzen op dit gebied ook weer niet achter te staan by verschillende andere plaatsen en belooft ./Max" in de toekomst bij de opsporir.g van daders van misdrijven eene groote rol te zullen kunnen vervullen. De avondbijeenkomsten in de tent der Nederlandsche Tentzending alhier genieten een zeer bevredigend bezoek. Des namiddags is de opkomst gering. De heer J. van Herp, onderwijzer aan de hr. school te Hilversum. vroeger alhier, is geslaagd voor de akte Fransche taal. Maandagavond werd op de bovenzaal van het Hotel Centraal", vanwege de afdeeling Ter Neuzen der vereemging Vergunning" door den voorzitter, den heer De Vrieze, aan het maziekgezelschap ,/De Vereenigde Werklieden" eene fraaie zilvereu medaille uitgereikt, als herinnering aan het 5jarig bestaan der afdeeling en de medewerking die bij de viering daarvan en de alhier gehouden vergadering van het Tioofdbestuur der vereeniging, door het muziek- gezelschap is bewezen. Zoowel voor als na de uitreiking trok het muziekgezelschap spelende door eenige straten der stad. Bij Ron. besluit is benoemd tot dijkgraaf van den Yergaertpolder de heer C. E. Verhelst te Westdorpe. Reeds meermalen hebben. de Zeeuwsche mosselvisschers last gehad bij de levering van mosselen in Belgie van het verschil in mossel- maat. Eenige weken geleden heeft er een vergadering plaats gehad van afgevaardigden van verschillende visseherij-vereenigingen te Bruinisse, Tholen, Yerseke, Philippine, enz., en is o. m. ter sprake gebracht de invoering van een uniforme mosselmaat, met dit gevolg dat thans in overleg met de afnemers is vast- gesteld dat als vaste maat gewone harington. Zondagnamiddag circa zes uur ontstond te Stoppeldijk door onbekende oorzaak brand op de hofstede van J. Krieckaert op het Patrijske, terwijl de bewoner en zijne echtgenoote op familiebezoek wareu te Westdorpe. Meid en knecht waren in den stal aan het melken, toen het vuur eensklaps in de schuur losbrak, overgewaaid uit een stapel gerst, die in de nabijheid stond en het eerst in vuur schoot. Tien stuks rundvee verbrandden een koe bekwam brandwonden aan kop en lijf, doch zal in het leven blijven. De knecht, die zjjn kist en kleeren wilde redden, was nog in de schuur toen deze instorttehij kon nog juist naar buiten kruipen, doch bekwam lichte wonden aan arm en been. Krieckaert zou binnenkort de hoeve verlaten. Er was al bepaald tegen welken prijs de inspau door zijn opvolger zou worden overgenomen. De smid W. Tromp, te Groede, wien, zooals wij in ons vorig nummer meldden, bij de halte Kruisdijk door den stoomtram een been even boven den enkel werd verbrijzeld en ook zijn knie ernstig gekwetst werd, is Dinsdag in het R. K. ziekenhuis te Vlissingen, waarheen hij ver- voerd was om het been te amputeeren, overleden. O.ssenisse. Bij een zekeren A. F., een onge- lukkig man, die moeiJijk voor de zijnen den kost kan verdienen, werd het huisgezin ver- meerderd met een dochtertje op den-geboortedag van Prinses Juliana, waarmede de Koningin werd in kennis gesteld. Eergisteren ontving hij liamens Hare Majesteit f 25. Borssele, 16 Aug. In de op heden gebouden vergadering van ingelanden van den ealamiteuzen polder Borssele, werd met 19 stemraen benoemd tot secretaris-ontvanger de heer Jac. v. d. Dries, gemeente-ontvanger te Heinkenszand. Op den heer J. L. Richel, burgemeester van Borssele, werden 17 stemmen uitgebraeht. voortaan geldt de Door de vergadering werd tevens besloten om bij de bevoegde macht vrijverklaring van den ealamiteuzen polder aan te vragen. Bij de heden te Middelburg gebouden aanbesteding van het bouwen van twee woning- blokken voor het personeel der electrische centrale op het oostelijke sluisplateau van de nieuwe slurs te Ter Neuzen (raming 31,100) waren laagste inschrijvers de heeren G. J." Balkenstein Sr. en J. van der Velden alhier. voor f 29,900. Heden is in den ouderdom van 83 jaar over leden het lid der Eerste Kamer voor Zuid- i Holland, de ond-Professor Mr. Boneval Faure. >s Gravenhage, 18 Aug. Bij Kon. besluit is benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Hulst, de heer T. Kuiper thans te Huizen. Amsterdam. De procureur-generaal bij het Gerechtshof alhier eischte heden tegen Dr. Muller, I die destijds een aanslag pleegde op den directeur van het Hotel Royal ontslag van rechtsvervol- ging;, doch plaatsing in een krankzinnigen- gesticht voor een proeftijd van 1 jaar. Canea. Hedenmorgen 5 uur werd de vlagge- stok van de versterking waarop de Grieksche vlag wapperde, met een geweersehot neerge- schoten. De kompagnien krijgslieden die ont- scheept waren keerden hierop aan boord terug, terwijl internationale detachementen de ver sterking, waarvan de Grieksche vlag was neer- geschoten, bezetten. De Kretenzer gendarmerie handhaaft de orde in de stad. De Dinsdag te Sas van Gent gebouden loting voor onderstaande gemeenten had den volgenden uitslag SAS VAN GENT. "o 5 NAME N LOTELINGEN. Opgegeven reclames. 1 Genetello Augustus E. Gebreken. 2 de Wagenaere Petr. J. F. Gebreken. 3 Poppe Petrus A. 4 Goeverneur Petrus J. 5 Roegiers Edmond. 6 Claeyssens Rene. 7 Heyse Prudent C. 8 Bockstael Alfred J. 9 de Roo Edgard T. 10 Lammens Henri J. W. 11 Obrie Alexander E. F. Gebreken. 12 Geirnaerdt Jos. G. V. M. 13 van Leemput JohannesT. 14 Swartele Leons A. 15 Dhaene Arthur L. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 PHILIPPINE. van Hurck Adolphus H. van den Bossche Aug. F. van Hijfte Emilius. Pauwels Desire. Voerman Dionysius F. Nicolle Julianus F. van Hurck AugustinusF. Haers Arthur. Verschorre Honore P. Yoerman Arthur J. F. Lauret Gabriel A. Broederdienst Gebreken. W E S T I) O R P Lafort Cornelis F. Mechelinck Leons Remi. Lammens Hendricus Verhelst Prudent C. de Hulsters Godefr. S. A. de Jonge Marinus. Janssens Hendricus. Simoen Theophilus F. de Ridder Petrus J. de Ridder Camilus. de Vos Oscar F. van Waes Caesar H. Goethals Ernest E. E. Broederdienst De Dinsdag te Zniddorpe gehouden loting voor Zuiddorpe en Overslag had den volgenden uitslag ZUIDDORPE en OVERSLAG. 1 v. d. Winckel Alph. O. 2 Boon Charles L. 0 3 Waelput Basile O. M. Z. 4 Simoen Alphonsius 0. 5 Dieleman Levinus H. Z. 6 van de Vijver Camile Z. 7 de Brau wer Alph. 0. 8 Bonne Prosper. 0. 9 van de VijverMod. A. Z. 10 Waelput Adolf E.J. Z. 11 Timmerman Cerilus 0. 12 de Jaeger Franciscus Z. 13 Apers Cerilus A. 0. 14 Velleman Achille M. Z. De Dinsdag te KoeivacJit gehouden loting had den volgenden uitslag Broederdienst Broederdienst Broederdienst Broederdienst Gebreken. Broederdienst Te klein. Broederdienst De achter den naam geplaatste letter beteekent dat de loteling is Z. van de gemeente Zuid dorpe, 0. van de gemeente Overslag. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 KOEWACH T. v. d. Eeckhout Cam. P. van Puyvelde Petrus A. Breyaert Franciscus L. Verschelden Cerillus. Boddaert Jerome L. Meuleman Aloysius J. Borgt Cyrillus. Steenaert Cyrillus. Verschraegen Aloisius. Matthijs Joannes A. v. Gremberghe Josephus. JJsebaert Hector M. Coone Emerie L. de Roover Camillus. de Vos Alphonsus. Raes Adolph CI. de Letter Victor A. Kegels Alphonse J. van Driessen Petrus J. Janssens Raymond, de Block Cyrillus J. Hamerlinck Alphons. de Block Aloijsius F. Te klein. Te klein. Broederdienst uitslag 1 2 3 4 5 6 7 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 De loting 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 II U L S T. Buysse Alphonsus C. van Overmier G. A. L. de Witte Petrus J. Maertens Louis J. M. Boeding Josephus. Rodrigo Josephus A. M. Esseling Constantinus L. d'Haens Leo J. Hillaert Cyrillus. BlommaertSeraphinus G. Wilking Frederik W. van Gelderen Johannes0. v. d. Brandeu Aug. T. de Brou wer Franciscus J. de Kok Cornelis G. Sypkens Tiddo W. de Bakker Petrus A. D. Antheunis Alphonsus F. Wentzler Dominicus. de Boy Bernard F. de iVoif Desire F. Vollemau Petrus J. H. Steyaert Cyrillus. Roovers Arthur J. C. de Deckere Gustaaf C. Esseling Alphonsius J. Neelemans H. A. M. Gebreken. Te klein. Broederdienst Broederdienst Broederdienst Broederdienst Broederdienst Broederdienst C L I N G E. de Munter Franciscus A. van Osselaer Emile C. Staal Remon J. C. Eggermont L. J. C- de Vos Camillus. Goossens Carolus L. van der Heijden Edm. J de Deckere Aloisius C.J de Bleijser Petrus F. E. Bruggeman Arthur P. Bol Johannes W. Zaman Franciscus. van der Heijden Joannis de Backker Jan F. J. Burm Leonard. Seghers Camillus J. Claessens Franciscus X. Pluym Petrus A. Lampers Edumon C. L Stevens Leopold J. Pijck Ferdiriandus C. Schuddings Livinus. Bleyenberg Aloysius L. Weemaes Petrus F. de Maeyer Henricus. Bogaert Reguldis J. D. Woensdag te St. Jansteen gehouden had den volgenden uitslag ST. JANSTEEN. de Reclrter Petrus A. Wante Franciscus. Slabbaert Theophilus. Peeters Carolus L. Strooband Franciscus. Strobbe Cerillus F. Gijsel Petrus. Ferket Alphonsius. de Witte Eugenius. van Puijenbroek Aug. Bcussen Emile P. Verstraeten Franciscus. VergauwenFerdinandus. van Bunder Alouisius. Ferket Honore. Annaert Emile L. de .Jonghe Honore. Buijsrogge Emile B. A. Vercouteren Joseph, van de Wiele Eduardus. Letens Franciscus J. Frankevijle Emile. Roels Ludovicus. Te klein. Broederdienst Broederdienst De Woensdag te Hi lift t gehouden loting voor onderstaande gemeenten had den volgenden Gebreken. Te klein. Broederdienst Gebreken. Broederdienst 24 25 26 27 28 29 30 Ivens Johannes J. Beulaert Camillus. Poppe Anthonius A. Segers Charles L. De Windt Franciscus. de Kind Franciscus. Strooband Emile. Broederdienst Broederdienst ElECHTSZAKni. Voor den Hoogen Raad is con.clusie genomen in de zaak van J. P. R., koopman te Vlissingen, door de rechtbank te Middelburg vrygesproken, doch door het gerechtshof te's Gravenhage ver- oordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenis- straf, wegens verduistering van 10,000 francs, welke hem. naar's Hofs uitlegging van een door den requirant te zamen met een tweeden persoon in 1906 gesloten contract met de Sociele anonyme des Sucreries d'Amougies in Belgie, door die naamlooze vennootschap waren ter hand gesteld, j niet als voorschot op den koopprijs, gelijk de requirant beweerde, maar om deze aan de land- bouwers ter hand te stellen, die de beetwortels zouden verbouwen, waarvoor de requirant en de andere personen met de genoemde suiker- fabriek haddeu gecontracteerd. Adv.-gen. achtte de cassatie'middelen ouge- grond. Wat het middel betrof, volgens hetwelk niet zou ten laste zijn gelegd dat de gelden aan de fabriek toebehoorden, was adv. gen. van oordeel dat het Hof blijkbaar de dagvaarding aldus heeft uitgelegd dat dit wel ten laste is gelegd en voorts meende hij dat in 's Hofs be- slissing ligt opgesloten dat de requirant niet ter goeder trouw in de meening verkeerde dat het geld hem toebehoorde. Tot verwerping werd geconcludeerd. Uitspraak 30 Augustus. In September a. s. de dag is nog niet bepaald zal te Nijmegen een congres van den Nederlandschen Boerenbond plaats hebben. Op de vergaderingen zullen bebandeld worden 1. Verbetering der Organisatie van. den Neder landschen Boerenbond. 2. De ongevallen-ver- zekering. 3. Het Paehtcontract. 4. De ruilver- kaveling. 5. De Boerinnenkwestie. Betrelfende deze punten zullen vooral besproken worden omtrent 1 Wat staat de actie van van den Ned. Boerenbond in den weg Melk is het beste middel om verbetering te brengen in den toestand Omtrent 2Daar het blijkt, dat niet alle provinciale boei-enbonden dezelfde riehtui« volgen daar de heeren v. d. Biesen en Passtoors de boeren aanraden de oprichting eener Onderlinge Ongevallen-verzekering uit te stellen, rijst de 1 vraag wat te doen Omtrent 3 Is er geen middel spoedig daarin verbetering te brengen overeonkomstig de be- sluiten onzer congresseu Of moeten wij de handelingen der Staatscommissie afwachten Omtrent 4. Wat denkt de Ned. Boerenbond over de ruilverkaveling, voorgesteld door de Commissie van het Landbouw-comite, gepubli- ceerd in zijn verslag van 1908 Omtrent 5. Wat is het oordeel van den Ned. Boerenbond Behoort hij zich die zaak aan te trekken Door welke maatregelen In de Everingsche schorren onder Ellewouts- dijk is Zondagmiddag de 19jarige zoou van den veldarbeider C. v. d. V., van Oudelande, bij het zwemmeu verdronken. In de Lek bij Wijk-bij-Duurstede is Zon dagnamiddag de 19jarige fruitkoopman N. B. bij het zwemmen verdronken. Muggenplaag. Een lezer der II. Ct. meent te hebben opgemerkt, dat muggen en vliegen ecu afkeer bebben van carbolinelucht. Zijn echtgenoote heeft altijd hier en daar in huis een 50tal van de bekende balletjes liggen, en nergeus had hij ooit last vau de vliegende bloedzuigers. Bovendien is een krachtig werkend middel 's avonds flink laten doortochten. Ook daar heeft dat gedierte een broertje aan dood. In een sloot aan den Maasdijk onder de gemeente Maftsland is gistermiddag het lijk van een meisje van 16 a 17 jaar gevonden. Een be- risping over het laat thuiskomen wordt als oorzaak van den dood beschouwd. Naar het Hdbl. verneemt, is de geschorste beanibte der Ned. Bank te Amsterdam Maandag- middag op last der justitie naar het Huis van Bewaring overgebracht. Door twee reehercheurs werd hy per rijtuig van het Biunengasthuis, waar hij verpleegd werd, derwaarts vervoerd. Te Haarlem kocht een uitdrager een heele ualatenschap als oude rommelvoor drie gulden, terwijl achteraf blijkt dat die rommel heel wat dingen van waarde, o. a. veel kostbare anti- quiteiten bevat. u. 25 3 DER O O 9

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2