In een merkbare leemte ZEEP GESLOTEN zijn. Kermis te Sluiskil gesloten zijn.. Fink Pillen. De alles ontsmettende uit de Sunlight Zeepfabriek, speciaal voor ZXEKENKAMERS Hoogwatergetij te Ter Neazen. „D8 verantwoordelijklieid tier moeders." Advertentien. Woensdag 8 September. ZATERDAG 14 AUGUSTUS, y Zaterdag 14 Aug. a.s. zal het Kantoor van Mr. P. DIELEMAN, te A x e I, den Heer en Mevrouw MEIER, Te Zutphen zette Woensdagmorgen de vrouw van den arbeider P. v. 0. haar kind in den locaaltrein naar Deventer. Toen zij heen wilde gaan, was de trein reeds in beweging. Zij sprong er uit, doch geraakte daarbij tusschen de treeplank en het perron. Ernstig aan de borst gekwetst, werd zij er tusschen uitgehaald en in het ziekenhuis opgenomen. Dinsdagmiddag tegen vijf uur wist een gedetineerde uit het huis van bewaring te Breda te ontsnappen. Buiten het gebouw gekomen, zet- te de man het op een loopen, doch een gevangen- bewaarder, die de vlucht bemerkt had, zette den uitbreker achterna en mocht de voldoening smaken den uitgevlogen vogel weder in de kooi terug te brengen. Het uitstapje was te kort geweest om er bepaald genoegen van te hebben. Dinsdagochtend is een jong Amerikaansch toerist, die eenige^dagen in Amsterdam vertoeft, het slachtoffer geworden van een paar leden der internationale dievenbende, welke in de zomermaanden in de groote steden van het Europeesche vasteland haar slag tracht te slaan. 1 'e beide ridders van den grooten weg had- den blijkbaar reeds lang op hun slachtoffer ge- loerd, want reeds vroeger was de jonge Ameri- kaan eenige malen op straat en in het Rijks- museum door een van hen beiden aangesproken. Ue laatste maal, die noodlottig voor hem was. geschiedde dit gisterochtend, toen de jonge man onderweg was naar het hoofdpostkantoor, waar hij eenige brieven wilde verzenden. De dief, die zich voor een Engelsch toerist uitgaf, wandelde toen met hem op naar het postkantoor, waar de Amerikaan, na zijn zaken in orde gebracht te" hebben, nog een vergeef- sche poging aanwendde, om zijn indringerigen metgezel te ontsnappen. Bij den uitgang liet een heer, die voor hen uitging, zijn portemonnaie vallen. De Amerikaan raapte deze op en overhandigde haar aan den eigenaar, die daarin 'een gereede aanleiding vond, om een praatje met hem te maken en kennis aan te knoopen. De man gat zich ook uit voor een Engelsch toerist. Met hun drieen gingen zij daarna eerst wat gebruiken in een lunchroom en daarna in een der groote kofliehuizen. In deze laatste inrich- tiug had de jonge Amerikaan de onvoorzich- tigheid, zijn portefeuille, inhoudende ongeveer 500 aan geld en geldswaardig papier en een kaartje van Ostende naar Dover, naast zich neer te leggen, en van een oogenblik, dat hij zich had omgekeerd, maakten zijn beide met- gezellen gebruik om met de portefeuille spoor- loos te verdwijnen. De Amerikaan deed onmiddellijk aangifte bij de politie, maar van de beide dieven was geen spoor meer te vinden. Vermoedeiijk zijn zij onmiddellijk per spoortrein naar elders gereisd. Een advertentietje van drie regels, waar- in een loopjongen werd gevraagd, bracht dezer dagen meer dan 500 sollicitanten voor een winkel van electrische toestellen in New-York. Zij varieerden in ouderdom tusschen de tien en de vijftig jaar en beboorden tot de meest uit- eenloopende naties. Toen de chef de winkel- deur opende, stortte zich de zwerm, als een woest dooreenkrioelend kluwen in den winkel, terwijl ieder zijn best deed om de eerste te zijn. Het natuurlijk gevolg was, dat een der kolossale ruiten werd ingedrukt. De aanwezige verkoopers barricadeerden eindelijk met veel moeite en inspanning de deur en telefoneerden om de politie, die er slechts door gebruik ma ken van den wapenstok in kon slagen de wilde horde te verjagen. Te Witte Bear, in den Amerikaanschen staat Minneopolis, trad een man het kantoor van de bank binnen en dwong den kassier, door hem met zijn revolver te dreigen, een porte feuille met 3750 dollars aan bankpapier af te geven, waarmee de dief zich uit de voeten maakte. De kassier maakte dadelijk daarop alarm en de dief werd op straat door de voorbijgangers na- gezet. In zijn vlucht vuurde hij uit zijn revolver en doodde een politieagent en een burger. Daar na begaf hij zich op een houtwerf, waar hij zich verschanste en telkens vuurde, zoodat hij nog 2 menschen doodde. De vervolgers schoten terug en, toen het schieten van den bandiet opgehouden had, gingen zij op de werf en vonden zijn lijk, met verscheidene kogels doorboord. De Napelsche politie heeft een bende banknootvervalschers gearresteerd, niet minder dan 11 personen sterk. Zij werd reeds lang gezocht. De politie legde tevens beslag op 30.000 valsche Braziliaansche banknoten, van verschillende waarde, die op het punt waren verzoncjen te worden. De onvrijwillige naaktlooper. De cafe- houder W., in Britz, een klein plaatsje in de buurt van Berlijn, heeft eergisternacht een avontuur beleefd, dat hem waarschijnlijk lang heugen zal, daar het bem in de onaangename noodzakelijkheid bracht in uiterst primitief ge- waad een soort herhaling van de Oljmpische loopwedstrijden te geven. Tegen een uur in den nacht werd de waard uit zijn rechtvaardigen slaap gewekt door het gestommel van dieven, die zijn woning waren binnen gedrongen. Snel besloten, sprong de man uit de veeren, en holde, alleen en uitslui- is door de vervaardiging der „Koffie Hag" caffet'nevrij, voorzien. Wie tot dusverre, met het oog op zijn zenuwen of zijn hart geen koffie drinken mocht, moest van het genot dat hem lief was geworden, afzien. „Koffie Hag" caffei'nevrij, (gedeponeerd merk „Reddingboei") is vrij van alle schadelijke werking en iedereen kan ze dus verdragen. Kaffee-Handels-Aktien-Gesellschaft, Filiaal Amsterdam, Torensteeg 3. tend gehuld in een nachthemd, de inbrekers na, die de vlucht hadden genomen. Het gelukte den koenen cafehouder een van de dieven in den kraag te vatten, en nu wilde hij dezen aan een politieman overhaudigen, weshalve hij weer tot aan zijn huisdenr terug- keerde. Daar echter de verlangde politieman bleef schitteren door afwezigheid, nam de waard het besluit, zijn vangst persoonlijk aan het politiebureau, dat een honderd meter ver- der lag, af te leveren, niettegenstaande zijn onvoldoende kleeding. Maar al spoedig had zich een groote me- nigte om hem heeu verzameld, die ten slotte tegen den rampzaligen restaurateur partij trok, en hem zijn eenig kleedingstuk van bet lijf trok. Onder deze bedrijven was de dief ont- komen. Daar echter de vertoornde menigte ook nu nog op hem bleef lostrommelen, gaf de cafe houder er de voorkeur aan, in 'n juist voorbij- rijdende, dicht bezette tram te vluchten, waar hij, begrijpelijkerwijs, onder de dames en hee- ren een moorddadige paniek verwekte, zoodat de in 't nauw gedreven naaktlooper tegen wil en dank wel gedwongen was, onmiddellijk de tram weer te verlaten. Eindelijk ontfermde de politie zich over hem, en bracht hem in een rijtuig weer naar zijn woning. In den laatsten tijd wordt het gevaarlijk te zwemmen aan de "Engelsche kust, door de vele haaien, die men daar waarneemt. Een zwemmer, die te Portland was te water gegaan, zag een baai op korten afstand, die hem naderde. Gelukkig kon hij goed zwemmen en, door op den rug te gaan liggen en heftig in het water te trappen en te slaan, gelukte het hem het zeemonster bang te maken, zoodat hij nog on- gedeerd het land weer bereiken kon. Newport, het beroemde zomerverblijf der Amerikaansche millionnairs, wordt met ondef- gang bedreigd, doordat de met dollars gezegenden alien vertrekken willen. Was het er vroeger rustig, deftig-stil, nu komen de automobielen met heele zwermen aan en brengen allerlei menschen, die de millionnairs willen zien. Met deze toeristen komen ook de onvermijdelijke gidsen mee, die hen langs de villa's der millionnairs voeren en evenals de geleiders in een museum, hun allerlei bijzonderhedcn uit het particuliere leven der villabewoners ver- tellen. Om groote gezelschappen tegelijk te kunnen geleiden nemen de gidsen een scheeps- roeper mee en brullen daardoor hun explicates uit, zoodat de millionnairs zich bijna niet in de tuinen hunner villa's durven vertoonen. Een vreeselijk geval van sabotage, een zeer gemeene streek, wordt door het Pharma- ceutisch Weekblad verteld. Bij een patient, aan wien een geneesmiddel, o. a. CamphoraMono- bromata, was toegediend, deden zich vergifti- gingsverschijnselen, door strychnine veroorzaakt, voor. Bij onderzoek bleek de door een apotheker geleverde Camph. Monobr. niet alleen, maar ook de voorraad in verschillende apotheken van dit geneesmiddel strychninehoudend. Voortge- zet onderzoek leerde dat een partij door eej} Duitsche fabriek aan een Russische firma ge leverde Camph. Monobr. strychninehoudend was en dat deze strychnine er in was gedaan door de stakende werklieden van de fabriek in Duitsch- land. Op het Russische platteland. Op welk een lagen trap van ontwikkeling de Russische boer nog staat, kan o. m. blijken uit de wijze, waarop hij te werk gaat als hij zelf recht wil doen m. a. w. wanneer hij in zijn omgeving de lynchwet toepast. Het volgende geval van lynchjustitie wordt door Rybynka gemeld Uit een schuur van een der boeren waren op zekeren nacht verschillende voorwerpen gestolen. De boer bracht het geval in de vergadering der boeren ter sprake. Dat kon, zoo riepen alien, niemand anders gedaan hebben dan Grisjka Serenkof. Hij alleen is een dief en daar de gevangenis hem niet schijnt af te schrikken, zullen we hem zelf onderhandeu moeten nemen. Opgewonden trok nu een is voor* menseh en dier ook Jiet beste middel ter genezing v:in zwerende wonden. menigte boeren naar de woning van den be- schuldigde. Beken, Grisjka, riep men den man toe, dat gij den diefstal hebt gepleegd. Grisjka echter ontkende, hij was onschuldig. Pas op, antwoordde men hem weer, we zullen uw huis doorzoeken en als 't gestolene gevonden wordt, zuit gij uw misdaad met uw leven betalen. De huiszoeking begon, maar niets werd ge vonden en reeds zou de menigte heengaan, toen een der boeren de aandacht vestigde op een op eenigen afstand van de woning gelegen mestvaalt. Ook bier werd nu gezocht en toen ontdekte men onder den mest een met planken bedekte bewaarplaats van allerlei gestolen goederen. Nu Grisjka, riep het volk, bereid je voor ter dood, want we laten je nu niet meer los. Grisjka ging naar huis, deed een gebed en leverde zich over aan zijn beulen, die hem op het dorpsplein met stokken ten doode geeselden. Den tolgenden dag verscheeu de justitie in het dorp, maar geen tar, de boeren werd tot dusverre wegens deelneming aan deze daad van volksjustitie vervolgd. Een levende torpedo. Een prachtig verhaal komt uit Amerika. De marine-kadet Whitting, die op de duikboot //Porpoise" dient wilde eens proefondervindelijk ervaren, hoe de manschappen vali een duikboot zich konden redden, als het ongeluk wilde, dat hun de uitgang onder het water versperd werd. Om dit nu haarfijn na te gaan, kroop hij in de buis van een torpedo en liet zich met gecom- primeerde lucht als torpedo afschieten. Op het oogenblik, dat dit gebeurde, bevond de //Por poise" zich zestig voet onder de oppervlakte van het water. Whitting kwam echter geheel ongedeerd aan de oppervlakte. Het verhaal is bepaald niet minder waar dan dat van baron Von Miinchhaussen, die zich op een kanonskogel uit den moud van een stuk geschut liet weg- blazen. De Parijsche bladen spreken van ondrage- lijke hitte. Wie de stad uit kan, vlucht naar de bosschen in den omtrek. Maar in de bos- schen is het al even warm als aan de boulevards. Het was gisteren te Parijs bijna 90 graden Fahren heit in de schaduw. Gevailen van zonnesteek hebben zich veel voorgedaan. Er zijn ver- scbeiden menschen aan overleden anderen zijn plotseliag waauziunig geworden. Een heer is in bet water gesprongen en met moeite gered. Een bewoner van den .boulevard Magenta is met een revolver op de straat gaan schieten. Hij heeft gelukkig niemand geraakt. Een trein, die bij Argenteuil stil had moeten houden, reed tot verbazing van de reizigers het station voorbij en hield later plotseling op een verkeerd spoor, tusschen twee stations, stil. De machinist bleek krankzinnig te zijn geworden. DAGEN. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 18 Donderdag 19 Vrijdag 20 14 Aug. 15 16 17 Voorm. Nam. 0.43 1.6 1.28 1.49 2.8 2.26 2.44 3.— 3.16 3.32 3.48 4.4 4.19 4.35 Iedere moeder is verantwoordelijk voor de gezondheid barer kinderen. Daarom hebben dan ook de voorzichtige moeders altijd een afdoend middel bij de hand tegen de ziekten die het meest de kindschheid bedreigen. De moorddadige ziekten der kinderen zijn de bloedarmoede en de bleekzucbt, die door gebrek aan voldoende bloed veroorzaakt worden. Het krachtdadigste middel tegen die ziekten is zonder tegenspraak de Pink Pillen. Moeders, denktuwe verantwoordelijkheid,denkt aan uw verdriet, indien door het herstellen en versterken van het bloed uwer kinderen te heb ben verwaarloosd, gij hen kwaamt te verliezen. De groei en de vorming putten het bloed van jongens en meisjes uit. Indian gij d© voedings- atoffen die het organisme in zeer groote hoe- veelheid aan het bloed onttrekt, niet vervangt, verarmt dit en het kind vervalt, De Pink Pillen zijn de grootste hersteller van het bloed en versterker der zenuwen. Het is het middel dat gij moet gebruiken. Prijs 1,75 de doos 9,— per zes doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Hoofd-depothouder voor Nederland, 7 Groote Markt, Rotterdam, Job. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken, bij A. van Overbeeke-Leuuis, Westkolkstraat voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist, en verder bp verschillende apothekers en goede drogisten. Wegens omstandigheden wordt in plaats van op J5 Augustus de gehouden op De Gezamenlijke Herbergiers van Sluiskil. Ottze zaak zal op zoowel te HOEK als te TER NEUZEN, Firma Gebr. KAflN. ar -5 -S die bang zijn, wenden zich tsMZetil in 't volste vertrouwen tot Gediploraeerde specialisten voor Mond- en 1 and- ziekten. Behandeling zonder Jfijn, der ziekste tandeu. Valsche tanden zonder plaat. Bagattenstraat 38, GENT.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2