H. YERHOEYEN. Grossier in Galanterien. TER NEDZEN-YLISSINGEN. ZEEP M. J. VAN DIXHOORN. - TER NEUZEN. Nieuw gebloemd SATINET voor doeken. Ontvangen: MENGELWERK. BURGERLIJKE STAND. uit de Sunlight Zeepfabriek, HandelsberSchten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. DANKBETUIGING. I Zaterdag is een jonge zwemmer, Thomas Veil, van de Brooklynbrug, te New-York, in het water gedoken, met het hoofd vooruit, van een hoogte van 46 meters. Hij klopt het record van den Franschman Peyrusson met meer dan 15 meters. De Duitschers zijn er toch maar uit met hun Zeppelin. Wat deze meester der luchtvaart met zijn stijve ballon weet te presteeren, is noch door geen zyner concurrenten overtrotfen. Die kondigt vooraf zijn bezoek aan, en komt juist op het vastgestelde uur. Dit tenminste weder- voereu de Frankforters, die den grooten vader- landschen luchtreiziger met zijn /Zeppelin II" hebben ontvangen met een enthousiasme, waar- naar zeker een Bleriot, die voor het eerst het Kanaal overvloog, zal watertanden. Hetlucbt- schip van Zeppelin blijkt voor dezen tijd vrij- wel het volmaakte te zijn, al is het ook te be- grijpeu dat men verwacht dat de wonderen der techniek, die reeds zooveel hebben helpen op- lossen, ook in dit opzicht nog groote verrassin- t gen znllen kunnen scheppen. Tijdens de luchtvaarttentoonstelling daalde dus Zeppelin op zijn tocht naar Keulen met zijn Zeppelin II te Frankfort neder en zijn neer- dalen verwekte de bewondering van alle toe- schouwers. Meer nog is dit het geval geweest, toen Zeppelin, na opgestegen te zijn voor het voortzetten der reis, Maaudag, tengevolge der donderbuien en den zeer hevigen storm genood- zaakt was naar Frankfort terug te keeren, om- dat hij daar was verzekerd van een goed veld voor de neerdaling welke terugtocht en neer- daling in een bepaalde triumftocht werd her- schapen. Een van Zeppelin's reisgenooten verhaalde aan de I rankf. Zeitung het volgende 't Was 'n vreeselijk stormachtige tocht. Twee zware ouweersbuien met storm wind en hagel inoesten doorstaan worden. De ergste bui brak omstreeks 3 uur bij Weissenburg los de storm bulderde. De motoren bielden zich kranig en de stuurtoestellen gehoorzaamden. Het lucht- schip werd somtijds geheel door wolken omgeven. Fan llemagen naar Andernach streed de VZ 11" 'n zwaren kamp tcgen den wind, die veel sterker was dan tijdens den Muuchenschen tocht. On- danks alle krachtsinspanning dreef de ballon meer achteruit dan vooruit. Onder die omstandig- heden besloot Zeppelin te keeren, hetgeen bij Kemagen geschiedde Daarop schoot 't lucht- schip door den noordoosterstorm voortgezweept bliksemsnel voorbij steden en dorpeu. Na Bingen verflauwde de storm, maar't ging altijd nog hard genoeg. Want van af Mainz gingen wij met dezelfde vaart als de sneltrein, die gelijktijdig met de r,Z. 11" Frankfort bereikte. De motoren werkten onverbeterlijk, maar tegen den stormwind moesten zij 't afleggen. De Eerroover. Er is eene boosheid, laaghartig als de boos- heid van den sluipdief, verwoestender dan het misdrijf van den moordenaar. Zij aast op rijkdom noch bloed, en rooft toch een dierbaar- der schat dan rijkdommen zijn en doet hare slachtoflers bloedige tranen weenen. Voedster- dochter van den nijd, heet zij elke misdaad aanverwante, maar wordt door geene, in duivel- schen aard overtroffen. Kent gij niet de adder, die doorgaans in het donker schuifelt, licht- schuw elk oog ontduikt en haar verscholen spoor met gift en zwadder teekent De open- bare verfoeiing drukt haren naam. Zij heet laster. Geene boosheid is vaak zoo geducht in hare uitwerkselen geene teelt dikwerf zulke vreeselijke gevolgen en echter is geene zoo diep verachtelijk als zij. Neen geene is zoo diep verachtelijk als de helsche boosheid des lasters, dewijl geene zoo lafhartig, zoo nietswaardig is. Tot de uitvoering van menig ander misdrjjf wordt nog een zekere mate van koenheid ver- eischt en ook in eenen boosdoener kunt gij aan den moed uwe schatting niet weigeren het is veeleer juist zijn moed, die is hij aan onbeschaamdheid verwant uw beleedigd, menscheljjk gevoel, licht met zich zal verzoenen. Doch, hoe drukt gij uwen afschuw uit, bij de voorstelling van eene misdaad, die de 'ver- worpenste lafaard kan begaan De ellendigste bloodaard kan nog de koelbloedigste eerroover zijn. Er is misschien geen misdaad, die meer nadrukkelijk van de ontaarding des zedelijken gevoels en van een boos hart getuigt, dan de laster. Het is deze misdaad in het bijzonder die het sehandmerk van hare afkomst, de'n stem- pel eener zwarte ziel aan het voorhoofd draagt Geen sprankel eergevoel moet in die borst meer glimmen, welke deze vuige ondeugd voedde. De man die niet schroomde den goeden naam van zijnen naaste te rooven is licht tot elke snoodheid veil. De achting voor zich zelven moet hij verloren, en alle beginselen van recht en trouw uitgescbud hebben, die zich met deze eerlooze misdaad bezoedelde. Ja, laa<* moet hij gezonken, diep beneden het peil dar menschelijke waarde moet hij gedaald zijn, die hare schande op zich kon laden. Yerachting dien valschaard die te laf om zijnen vijand in het open veld te zien, op fluweelen zolen achter hem omsluipt en met afgerichte hand hem eene wonde toebrengt, welke geen menschelijke kunst vermag- te heelenAfschuw den ellendigen verrader, die zoo den adeldom zijner mensch- heid verzaakte Boosaardig als de sluipmoordenaar, moge hij, naar de uitspraak van het menschelijk oordeel, minder gruwzaam heeten, omdat hij niet gelijk deze eenen dolk wette maar licht staat in het gedenkboek van den alwetenden Rechter, zijn toeleg naast het opzet van den man des bloeds in rekening aangeschreven. Wat zegt het toch, dat de nietswaardige zijne prooi het leven spaart, als hij dat leven de hartader afsteekt, daar hij het in zijne fijnste zenuwen aantast, en de vreugde er van verwoest die de ziel des levens was. 0, wacht u voor den eerroover Hoedt u voor de tong der helschen lasteraars outvliedt haar, die gevaarlijke slang Te duchtbaar is zelfs hare nabijheid want met smetstof bezwan- gerd is de luchfkring, welke haar pestigen walm heeft aangestoken. Docb wat spreek ik van ontvlieden Vermoedt wel de gerustslapende, die vertrouwend het hoofd op het donzig gras nedervlijdde, het giftige monster, dat zijn zoden- peluw bekruipt Neen! haar trachtgij tevergeefs te ontvlieden. Onder rozen legert zij zich tusschen geurige bloemen en vruchtbare heesters houdt zij zich schuil. Dus verscholen, kromt en wringt zij zich, en dwingt het lenige lijf in duizend bochten, totdat zij hare gladde huid om den rijzigen stengel van eene plant slingert, welker kostelijke bloem zij van giftigen wasem doet druipen. Ver loren, die onbezorgd haar genaaktWee de lieve onschuld die spelende hare hand naar den bloesem uitstrektIn het eigen oogenblik ontroltzich de verraderlijke slang, en ongeneeslijk is de wonde, welke haar kwetsende gifttand toe- brachtdoodelijk de beet die zij acbterlaat. Geen kanker wroet zoo vratig, geen pest- buil schroeit zoo hevig, als haar uitgestort venijn, dat telkens dieper wroet merg en pees verteert, en ten laatste de levensdeelen raakt en het hart doorvlijmt. Dan, tevergeefs beproef ik u die alzichtige adder te schetsen. De alles ontsmettende speciaal voor ZIEKENKAMERS is voor mensch en dier ook liet beste midciel ter grenezinjj van zwerende vronden. P O L 1 T I E. Aan het bureau van politie alhier zijn al gevonden gedeponeerd2 dames ceinturen en 1 nachthemd. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. ZEETIJDINtiEN. Van 2 tot en met 3 Augustus. Van 2 tot en met 3 Augustus werden langs de Oostsluizen alhier 35 binnenvaartuigen op en 27 afgeschutdoor de Westsl. 6 op- en 0 afgeschut. Positie der Stoomschepen. Het komt er niet op aan hoeveel brandstof ge op het vuur doet of hoe goed Uw brandstof is, bet vuur zal niet branden, indien de schoorsteenen verstopt zijn. Het komt er niet op aan hoeveel voedsel gij eet en hoe goed het voedsel is, het kan U nimmer voeden, nimmer nut voor U heb ben, indien Uw darmen verstopt zijn. Want wanneer ze verstopt zijn, heeft de maag geen gele- genheid om den afval van het voedsel te verwij- deren tengevolge hiervan is al haar werk tever- geefsch ge bekomt indigestie, wordt mager en zwak door het gebrek aan voedsel, ge krijgt hoofdpijn, maagpijn, aanvallen van duizeligheid ge kunt nauwelijks ademhalen en gevoelt U zwaar, uitgeput en ellendig. Foster's Maagpillen werken op den afval in het lichaam, terwijl ze dezen zacht maken en geven sterkte aan de spieren der ingewanden, zoodat zij hun kracht terugkrijgen om den ver- giftigen afval af te voeren. Foster's Maagpillen zijn een zuiver plantaardig geneesmiddel, veilig en vertrouwbaar voor iedereen en voor alle soor- ten van ingewands-, maag-, en leverziekten. Ze veroorzaken geen krampen, doch werken zacht en aangenaam. Overtuigt U, dat U de echte Foster's Maag pillen krijgt, voorzien van de handteekening van James Foster op elke doos. (Inhoud 50 stuks) Deze pillen zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den Heer A. van OverbeekeLeunis, West- kolkstraat a f 0.65 voor een of f 3.60 voor zes doozen. Een wenk aan huisvrouwen. In den tegenwoordigen tijd bij het voorhanden zijn van trissche groenten is het ter plaatse, onze huisvrouwen daarop opmerkzaam te maken, dat alle groenten veel smakelijker worden, wanneer zij, in plaats van in zoutwater, in vleeschnat gekookt worden. Een vleeschnat, dat het zelfbereide in geen enkel opzicht ten achter staat, verkrijgt men in een oogenblik en goedkoop uit Maggi's Bouillon-Blokjes. Deze zijn a 2'/s cent per stuk bij iederen kruidenier te bekomen. llulst, 2 Aug. 1909. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 5 Vrijdag 6 Zaterdag 7 Zondag 8 Maandag 9 Dinsdag 10 Woensdag 11 Aug. 4.7 4.52 5.38 6.30 7.28 8.34 9.53 4.29 5.15 6.3 6.58 8— 9.13 10.32 i Ondergeteekende Eugene van Acker, land- bouwer Axel (Drie Scbouwen) betuigt zijn welgemeenden dank aan de Naaml. Venn. Vereeniyde JVederhmden'' te Hulst, voor de prompte uitbetaling van zijn onteigend paard, en beveelt deze M'j aan zijne medelandbouwers ten zeerste aan. Axel, 2 Augustus 1909. E. B. VAN ACKER. Bliilwt. Huwelijks-aangiften. 30 Juli. Alphonsus Machielsen. oud 25 j., weduwn. en Cornelia Dronkeis, oud 37 j., wed. Geboorten. 19 Juli. Petrus Karel Josephus, z. van Petrus Angustinus Theodoru9 Pissoort en van Emeren- tia Picavet. 30 Juli Henri Charles Antoine, z. van Andreas Marinus Jo9iassen en van Jozefina de Meester. Overlijden. 17 Juli. Petrus Franciscus de Bruijn, oud 2 na., z. van Johannes Franciscus en van Clarissa Weegenhausen. Axel. Huwelijks-aangiften. 30 Juli. Aarnout de beijter, (van Koewacht), oud 21 j., jm. en Cornelia Moes, oud 19 j., jd. Huwelijks-voitrekkingen. 22 Juli. Henricus Lippens, oud 25 j., jm. en Anthonette Jeanette Groothaert, oud 24 j., j(i. Adriaan den Hamer, oud 50 j., weduwn. en Corneiia de Visser, oud 31 j.. jd. Geboorteu. 20 Juli. Maria, d. van Willem de Groote en van Maria Koekkoek. Daniel Francois, z. van Jan Pieter van Cadeand en van Sara de Regt. 22 Juli. Mathilda Pouwlina, d. van Petrus Josephus Segers en van Mathilde Groothaert. 23 Juli. Suzanna, d. van Gelein Verhelst en van Piefernella Hamelink. 25 Juli. Johanna, d. van Jacob Buijze, en van Adriana Ver- planke. 28 Juli. Martinus, z. van Jan Wielanden van Jozina Scheele. Cornelia Elisabeth, d. van Jacob Cov6 en van Dina Koekkoek. Maria Pieternella, d. van Izaak Jacobus Brakman en van Elizabeth Luteijn. Francoise, d. van Christiaan Hollebek en van Elisabeth Wolfert. Overlijden. 18 Juli. Jan Hamelink, oud 31 j., z. van Jozias (overt.) en van Levina Willemsen. ilii«rlil,»|M'|li-. Huwelijks-aangiften. 16 Juli. Jo hannes Josephus Snellings, van St. Nicolaas (Belgiei, oud 35 j. jm en Mathilda de Valck, oud 31 j., jd. iluwelijks-voltrekkingen. 30 Juli. Johannes Josephus Snellings, van St. Nicolaas (Belgie), oud 35 i., im. en Mathilda de Valck, oud 31 j., jd J Geboorten. 17 Juli. Augusta Louisa Catharina, d. van trancies Erpelinck en van Apolonia van Dijk. 28 Juli. Anna Maria Magdalena, d. van Constantinus" Vaal en van Maria van Acker. Overlijden. 28 Juli. Apolonia Fermont, oud 49 j., wed. van Jacobus van der Meijden. I 'lnt'e. Huwelijks-aangiften. 26 Juli. Dominicus Franciscus Maes (van Clinge), oud 26 j., jm. en Maria Josephina van Oorsselaer, oud 22 j jd. (■eboorten. 16 Juli. Petrus Joannes, z. van Frederik van Geertruij en van Isabella de Cock. 18 Juli. Marie Louise, d. van Petrus Voet en van Dina Maria Jacobs. Maiie Louise, d. van Theophilus Ludovicus Pauwelsen van Marie Julie van den Bergh. 19 Juli. Petrus Judo- cus, z. van Petrus van Gimst en van Ludovica de Biock. Petrus Francies, z. van Ludovicus Vonck en van Maria Ludovica de VVindt. 22 Juli. Joanna Maria, d. van Franciscus Bolsens en van Johanna Antonia Grandsart. Albert Marie Jacobus, z. van Jan Baptist Pharasijn en van Johanna de Valck. 24 Juli. Helena Maria Louisa, d. van Carolus Ludovicus Merecy en van Joanna Rosalia Burm. 29 Juli. Maria Francisca, d. van Petrus Cirillus V ermeulen en van Mathilda Maria de Vos. 31 Juli. Albertus Augustus, z. van Petrus Franciscus de Smet en van Isabella Seghers. Overlijden. 25 Juli. Maria Ludovica Willekens, oud 37 j., echtg. van Daniel Blommaert. 26 Juli. Marie Louise Voet, oud 8 d., d. van Petrus en van Dina Maria Jacobs. (IraHuw. Huwelijks-aangiften. 23 Juli. Desirg van Poorten, oud 23 j., jm. en Rosalia Mathilde van Leuven, oud 24 j., jd. 30 Juli. Josephus Mangnus, oud 31 j., jm. en Maria Christina Picavet, oud 23 j. jd Geboorten. 1 Juli. viartha Charlotta, d. van Jan Francies Weezepoel en van Catharina Stevens. 12 Juli. Julia Apolonia, d. van Cornelis Josephus de Bilde en van Mathilde Mangnus. 13 Juli. Madelaine Phiiomena, d. van Adrianus Serie en van Rosalia Heijdens. 27 Juli. Jan Francies, z. van Alphonsus Alouisiu? de Bilde en van Maria Geldmeijer. El engKldijli. Huwelijks-voitrekkingen. 16 Juli. Johannes Francies Hermans, (van Stoppeldijk), oud 37 j., jm. en Barbara der Weduwe, oud 33 j., wed. Geboorten. 30 Juli. Emelie, d. van Pieter Francies de Koning en van Christina van Laar. Overlijden. 23 Juli. Leontina, oud 10 m., d. van Ferdinandus Derijcke en van Johanna Cornelia Kool. 30 Juli. Een als levenloos aangegeven kind van het mannel. geslacht van Pieter Josephus Lanret en van Johanna Anthonia Camoen. Bioexvaclu. Huwelijks-aangiften. 21 Juli. Petrus Josephus Dierickx, oud 23 j., jm. en Augusta Maria Poecke, oud 23 jjd. 23 Juli. Josephus Verbruggen, oud 35 j jm. en Marguerita Buy, oud 29 j., jd. Geboorten. 24 Juli. Bertha Maria Helena, d. van Joannes Jacobus Coone en van Cecilia Romel. 30 Juli. Emma Clemence, d. van Emery Marie Boon en van Josephina Maria Schaiken9. Si»* van Gent. Huwelijks-aangiften. 30 Juli Evert van den Berg, oud 35 j., jm. en Emma Maria Constancia Dootjes, oud 28 j., jd Geboorten. 18 Juli. Maria Renilde Petronella, d. van Theophiel de Sutter en van Clementia Maria de Backer. 26 Juli. Maria Isabella, d. van Alphons Joseph Schelfer en van Florentina Gadaen. wt<>|ipelil!jk. Huwelijks-aangiften. 30 Juli. Ca- millus Ludovicus van Goeije, oud 32 j., weduwn. en Anna Maria Morres, oud 32 j., jd. Geboorten. 29 Juli. Emile Hubertus, z. van Ludo vicus Polfliet en van Maria Christina van de Velde. Wes*«|i»rpe. Huwelijks-aangiften. 31 Juli. Gus- taaf Albert de Cooker, oud 24 j.. jm. en Julma Maria Buijsse, oud 24 j jd. Huwelijks-voitrekkingen. 27 Juli. Desir6 Pierre Leo nard de Cooker, oud 30 j., jm. en Pharailde Marie Re- merij, oud 30 j., jd. Geboorten. 15 Juli. Germaine Leonie, d. van Emma Maria van Graefschepe. 19 Juli. Gustaaf, z. van Ro- mualdus Camillius Vernaeve en Pharailde Vervaet. 31 Juli. Erena Celina, d. van Emile de Clercq en van Maria de Vos. Overlijden. SB Juli. Pieternella Scheppers, oud 76 j., wed. van Pieter Schelfaut. 28 Juli. Albert Thomas, oud 3 m„ z. van Petrus Augustus en van Julma Maria Janssens. Xtililrtorpe. Huwelijks-aangiften. 22 Juli. Augus tus Hesters, (van Wachtebeke), oud 44j.,jm. en Mathilda Maria Goossens, oud 31 j., jd. VLAG. NAAM M'. Van en naar. Lading. Eng. 8.9. Noor. s.8. Eng. s.8. idem DuitS. 8.8. Ned. 8.8. idem Deen. s.a. Deen. s.s. idem RU98. 8.8. Belg. s.8. Belg. 8.8. DuitS. 8.8. Voor Ter leuien Ousel 3633 (Liverpool four Gent i Triton Nyroca Wharfe Iris La Flandre Const. Catharina Fijen J. N. Madrig Erindering Graf Todleben Schaldis 1605 Drammeu 3665 Manchester 2585 Goole 3335 Windau 5716 Baltimore 2934 Riga 3936 St. Petersb. 4992 Riga 3477 idem 4198 idem 8513 Cardiff Belgica Grete Gronau Van Gem I 2773 St. Petersb. 31S9 JEmden stukg. hout stukg. idem hout petrol, stukg. hout stukg. hout stukg. steenk. ledig idem 8.8. HARALD in lading te St. Petersburg voor Brugge, s.s. JENNY in lading te Narva voor Brugge, s.a. RICHARD vertrok 4 dezer van Ter Neuzen naar Blyth. 8.8. ELISABETH in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. 8.8. HELENA vertrok 4 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen. 8.8. MAGDALENA van Burntisland naar Kroonstad passeerde 8 dezer des v. m. 9 uur Elseneur. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe /14,Rogge 9,50, Wintergerst Zomergerst Haver f 9,75, Erwten y 13,—, Witte boonen f Bruine boonen Duivenboonen/l 1,25, Paardenboonen /TO,25, Boekweit/ Lijnzaad Koolzaad JAardappels f 4,25. Boter per kilo 1,25. Eieren per 26 stuks f 0,90. Ter weekmarkt waren aangevoerd 19 stuks Rundvee, 11 varkenswsarvan verkocht 12 stuks rundvee eu 4 varkens.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 3