I Ten voordeelevan Ter Neuzen. Gemeenteraad van Sas van Gent. Gemeenteraad van Westdorpe. Dit zijn geen woorden van een inwoner van Duitschland of Engeland, doch die van een buur. Mej'uffrouw A. Vroonland, wonende Been- houwerssingel K 76 te Middelburg, meldt ons Het is thans reeds vijf jaren dat ik gesuk- keld heb aan een hevige pijn in de lendenen, rug en zijden. De urine was erg beslagen en kwam met een branderig, pijnlijk gevoel. Ik bad veel zweetingen en benauwdheden, die door huiveringen werden gevolgd ook leed ik aan rheumatiek. Somtijds was mijn geheele lichaam opgezwollen, waardoor ik mijn kleeren dikwijls niet eens dicht maken kon en vooral mijn enkels en polsen waren dik opgezet. Ik sliep slecht en wanneer ik 's morgens opstond, was ik reeds vermoeid. Verschillende malen was ik hiervoor reeds onder bebaudeling geweest, doch zonder merkbare verlichting en het was mijn geluk dat ik met Foster's Rugpijn Nieren Pillen be kend raakte, want ik had deze nauwelijks twee weken ingenomen, toen ik reeds een groote verlichting bekwam. Nadat ik nog een paar doosjes had gebruikt, kwam er een algeheele verandering in mijn toestand. De pijn was zoo goed als verdwenen en van al de vroegere ellende bemerk ik bijna niets meer. Ik zal thans nog een tijdje met Uw Pillen doorgaan en hoop U binnen kort mijn volkomen herstel te kunnen melden. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Zwelling der enkels, der voeten en der beenen en blazen onder de oogen (Waterzucht). Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toegeschreven aan het overvloedig water afkomstig uit het bloed dat doorgedrongen is tot in het weefsel der huid en dat eigenlijk had moeten worden uitgedreven door de filtreering indien de nieren in goeden toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons medegedeeld dat dergeiijke gevallen volkomen genezen werden door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die mejuffrouw Vroonland gehad heeft. Wij waar- scbuwen tegen namaak en maken koopers er op attent. dat op iedere doos de handteekeniDg van James Foster voorkomt. Ze zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een of f 10,voor zes doozen. It 0 E 11S VAN HET GELD. 47,80 a 47,825. n 12,n ir 12, Belgische per 100 £r. Engelsch per ZEET IJ D IIV GS EN. Van 28 tot en met 29 Juli. Van 28 tot en met 29 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 21 binuenvaartuigen op en 22 afgeschutdoor de Westsl. 11 op-en 7 afgeschut. Positie der Stoomschepeii. e. De rekening en verantwoording van liet bestuur der gemeentelijke brandweer over het jaar 1908. De ontvangsten hebben bedragen 685,66}, de uitgaven f 002,56. het goed slot alzoo f 23,104- Deze rekening zal worden gesteld in handen der com- missie die de rekeningen over het afgeloopen jaar raoet onderzoekpn. f. De begrooting der Kamer van Koophandel en Fa- brieken voor het jaar 1910, op een eindcijfer van 180,50 Deze begrooting zal eveneens worden gesteld in handen der hiervoren bedoelde commissie. S. Een schrijven van Gedep. Staten van Zeeland, d.d 2 Juli 1909, waarin wordt opgemerkt dat in het daarnevens teruggezonden raadsbesluit tot af- en overschrijving in de geraeentebegrooting voor 1909 een uitgaaf behoorende tot den dienst 1907 wordt aangewezen op den post voor open bare feesten, terwijl overeenkomstig art. 15 der voorschriften voor de inrichting der begrooting, uitgaven behoorende tot een afgeloopen dienstjaar, moeten worden aangegeven op den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting van bet volgend jaar. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor het in de vorige vergadering genomen besluit in te trekken en, teneinde te handelen overeenkomstig de gegeven voor schriften, de uitgaven wegens bet Koninklijk bezoek in 1907 te besehikken op den post voor onvoorzene uitgaven, waartoe bevorens een besluit wordt genomen tot wijziging der begrooting voor 1909 waarbij de post voor onvoorziene uitgaven waarover niet dan met machtiging van Gedep. Staten mag worden beschikt, wordt verhoogd tot f 1650. De verschillende voorstellen worden aangenomen z. h. s. I'Een schrijven van den Inspecteur der posterijenen telegrafie te Middelburg, waarbij deze, naar aanleiding van het in zijne handen gesteld verzoek van het gemeente- bestuur, om eene klok te mogen plaatsen aan het post- en telegraafkantoor alhier, verzoekt hem te willen berich- ten op welke plaats aan den gevel en op welke hoogte het gemeentebestuur zieh voorstelt dat die klok zoude moeten worden bevestigd. Bovendien zal hij gaarne vernemen of bij eventueele inwilliging van het verzoek van gemeentewege voor het opwinden en regelen van het uurwerk zal worden zorg gedragen, dan wel of het de bedoeling is, dat dit vanwege de administratie der posterijen en telegrafie zal geschieden. Tegen dit laatste bestaat bij den inspecteur eenig bezwaar terwijl hij toch niet zou kunnen toestaan dat de directeur zich daarmede belastte, zou daarvoor ook niet altijd een besteller beschikbaar zijn. Indien echter de gewenschte vergunning zich bepaald tot het aanbrengen van de klok, zoo is de Inspecteur be- reid over het verzoek gunstig advies uit te brengen. De Voorzitter deelt mede dat zooals hieruit blijkt, Burg, en Weth. aan het besluit van den Raad hebben voldaan. Er is bij het nemen van dat besluit tevens als meening uitgesproken, dat de bediening der klok wel zou kunnen geschieden door het personeel van het postkantoor. Uit het schrijven van den Inspecteur blijkt nu dat dit niet kan, althans dat deze niet geneigd is, daartoe te adviseeren. Een gevolg hiervan is dat bij uitvoering van het besluit het gemeentebestuur niet alleen voor aansehaffing en plaat- sing van eene klok zoude moeten zorgen, maar ook tevens voor de bediening, waarvan weder uitgaven het gevolg zouden zijn, waarom Burg, en Weth. op grond daarvan voorstellen het genomen besluit in te trekken en niet tot plaatsing der klok over te gaan. De heer Lensen verklaart het voorstel te hebben gedaan in de meening dat wat op andere plaatsen geschiedt. nl. de bediening der klok door het personeel van het betrokken postkantoor, ook bier zou mogelijk zijn. VVaar dit echter niet het geval is, en men iemand voor de bediening zou moeten aanstellen. stemt hij toe, dat dit waarschijnlijk te duur zou uitkoinen. De heer Yisser vraagt of die kosten werkelijk wel zoo hoog zouden zijn, het uurwerk zou toch wel niet elken dag behoeven te worden opgewonden De heer LensenNeen, ik stel me voor een klok die een dag of acht loopt. Het is toch jammer dat er hier geen goede gelegenheid is voor het kennen van den offi cieelen tijd, tenzij men het postkantoor binnen loopt en daar op de klok kijkt. De heer Van de Kee aclit het ook werkelijk eene be- hoefte, dat er eene klok zou zijn, die den officieelen tijd aanvvijst en zou daarom gaarne zien dat Burg, en Weth. eens onderzochten wat de kosten zouden zijn van eene klok als bedocld en ook wat eventueele bediening zoude moeten kosten. De VoorzitterEr zou dan voor de bediening iemand dienen aangesteld te worden. De heer Lensen: Ik had eenvoudig gedacht, dat, evenals elders, de bediening van uit het postkantoor kon geschieden, daar heeft men den officieelen tijd. Thans weet men den officieelen tijd nooit, daar men op de klok van het stadhuis niet vertrouwen kan. De VoorzitterDie zou dan behooren gerepareerd te worden, maar het is de vraag of men er, na reparatie, nog geregeld op zou kunnen vertrouwen, bovendien heb ik er den klokkeyist ook nog niet over hooren klagen dat de klok niet in orde is en ik heb dit ook nog van geen der andere heeren van het Dag. Best, gehoord. Overigens kan ik verzekeren, dat de klokkenist bijna elken dag naar het uurwerk gaat. De heer Lensenlk heb wel eens hooren beweren dat de man die bij feestelijke gelegenheden be last is met het uitsteken der vlag van den toren, daarvoor door het uur werk moet kruipen, en dit niet kan zonder het aan te raken. Ik weet natuurlijk niet hoe het er op den toren uitziet, maar zoo iets kan toch ook niet bevorderlijk zijn voor het uurwerk. De heer Van de ltee zou wenschen dat er ietsgebeurde nl. door de klok van het stadhuis, die nu weer stil staat, dari voor of achter is na te zien en te laten repareerem ot wel door het aanbrengen eener klok aan het telegraaf kantoor. Op een of andere wijze meent hij toch dat voor- ziening noodig is. De Voorzitter weerspreekt dat het met het stilstaan der stadhuisklok zoo erg zou zijn. Natuurlijk is die onderhevig aan weersomstandigheden. b. v. als het heeft gesneeuwd en deze dooit, maar het gaat plotseling hard vriczen, dan loopt men het gevaar dat de wijzers vastgeraken. maar d«it zal zich ook kunnen voordoen al is de klok gerepareerd. De heer Van de Kee zou wenschen dat naar een en ander een onderzoek werd ingesteld. De heer Lensen zou ook wenschen dat de kosten eens worden nagegaan van het plaatsen eener klok aan het telegraafkantoor, met eventueele bediening. De heer Dees vraagt of het niet beter is, zich eerst bezig te houden met de klok van het stadhuis en te zorgen dat deze zoo goed mogelijk in orde is. Omdatdie klok hooger geplaatst en dus verder zichtbaar is, kunnen daarvan de ingezetenen rneer nut hebben. IloVendien is het toch ook nog de vraag of men met eene aan het telegraafkantoor geplaatsto klok ook wel zou opschieten nl. ot die ook wel secuur zou loopen. De Voorzitter merkt op, dat men buitendien later altijd nog op het verzoek tot het plaatsen eener klok aan het telegraafkantoor kan terug komen, en beveelt daarom aannemmg van het voorstel van het Dag. Bestuur tot in- trekking vail het genomen voorstel, aan. Burg, en Weth dermstedhmsmok.0nder20ek deU t0eStand JIu ™orK,('1 t(,t '"trekking van het genomen raadsbesluit wot, ^"genomen met i tegen 4 stemmen tegen stemmen de heeren De l eijter Van de Ree, Yisser en Lensen voor Atemmen de overige leden. i. Vanwege het Ministerie van Marine is ontvangen een verzoek om vergunning tot het bouwen eener loodsen- wacht op bet terrem seetie C no. 3998 De Voorzitter zegt ter toelichting. dat dit gebouwtje zal verrijzen op het plateau gevormd door de aansluiting van denoostehjken havendam der nieuwe haven aan den zeediik Alvorens Burg, en Weth. echter toestemming kunnen verleenen tot goedkeuring van den bouw, zal het noodig zijn dat de Raad toestaat afwijking der bepalingen van de bouwverordening, n. 1. die van art. 19, betreffende den eisch tot het bouwen in eene rooilijn, waarvan, ook overeenkomstig dat artikel, in gevallen als dit, afwijking kan worden toegestaan. Spreker meent dat er geen bezwaar is het verzoek in te willigen, aangezien de loodsen wacht zal gebouwd worden op 5 M. van den kant van den dijk. Z. h. s. wordt besloten de noodige afwijking toe te staan. J. Door Burg, en Weth. wordt overgelegd het verslag van den toestand der gemeente over het jaar 1908. Dit zal worden gedrukt en aan de leden toegezonden. a. Onderzoek geloofsbrief enz. der niemv gekozen raadsleden. De Voorzitter deelt rnede dat zijn irfgekomen de geloofs- brieven met bijlagen der nieuw gekozen raadsleden, de heeren E. O. Kerkhoven, G. Wieland, J. J. de Jager, A. Moggre, J. de Feijter Jacz. en Jac. de Bruijne Mz. Hij stelt deze in handen eener commissie, om daarover rap port uit te brengen, waarvoor hij benoemt de heeren Yisser, Scheele en Lensen. Gedurende het onderzoek der commissie schorst de Voorzitter de vergadering. De heer Moes verlaat de vergadering. Nadat de vergadering weder is geopend, adviseert de commissie bij monde van den heer Visser tot toelating der gekozenen. Bij de nu volgende stemmingen, waarbij de betrokken leden zich bij de stemming over hun persoon onthouden, worden alio gekozenen met algemeene stemmen of z. h. s. toegelaten. S. Aahbieding gemeenterekening 1008. Door Burg, en Weth. wordt aangeboden de gemeente- rekening over 1908. De verschillende posten van ontvangsten en uitgaven beloopen de volgende bedragen OKTVAIOSTEMi Gedeelte batig slot over dienstjaar 1905 Huur lokalen kantongerecht en pacht van land Erfpachten Grondcijns Huur scheepstimmerwerf Recognition Keurloonen Markt- of staangelden Begrafenisrechten Leges Rechten van den Burgerlijken stand Schoolgelden voor lager en m. u. 1. onderwijs Loon voor het ruimen van privaatputten en tonnen 40 opcenten grondbel. geb. eigendommen 40 id. id. ongeb. id. 5075 opcenten personeele belasting 1600,— 293,— 2296,49 69,40 437,50 3 van de kom van het overig deel 8049,52 2179,39 Hoofdelijken omslag Hondenbelasting Vergunningsrecht verkoop sterken drank Uitkeering van het rijk (art. 1 der wet van 24 Mei 1897) Idem art. 10 dier wet Rijksbijdrage kosten lager onderwijs Idem herhalingsonderwijs Bijdrage Westdorpe in de kosten van het lager onderwijs te Sluiskil Bijdrage van het Rijk in de kosten voor krankzinnigen Vergoeding voor het bestellen van tele- grammen Teruggaaf van bij voorschot gedane betalingen Afkoop brandweer (nihil) Rente van uitgezet kasgeld Aanvulling der bijdragen van het Rijk in de kosten van het lager onderwijs Opbrengst verkoop faecalien Verkoop van roerende goederen Tijdelijke geldleening voor kasgeld Inkomsten van verschillenden aard I I T G A V E S Jaarwedde Burg., Weth., Seer., Ontv., klerken, bode Onderhoud gemeentehuis en verdere alge meene kosten Kosten burgerlijke stand en verkiezingen Vervolgingskosten van belastingschuldigen, innen van opcenten, schatten vergunnings recht, terugbetaling van belasting, uit- reiking aanslagbiljetten Politie Brandweer Straatverlichting Gezondheidsdienst, waaronder keuring van levensmiddelen (reinigings- en beer- ruimingsdienst 5693,634) Jaarwedde bouwmeester, vaste arbeiders, klokkenist en doodgravers Onderhoud gebouwen, straten, wegen, haven, riolen enz. Kosten lager onderwijs Jaarwedden Tegemoetkoming in de huishuur van gehuwde onderwijzers Herhalingsonderwijs Huur schoollokalen enz. Instandhouden als boven Aanschalfen enz. schoolmeubelen en leermiddelen Verlichting, verwarming en schoonhou- den der lokalen Plaatselijk schooltoezicht Schoolbibliotheken Leerplichtcommissien Advertentien onderwijs Brandwaarborg Toelage aan de »Ver. Handwerkslieden" voor het geven van onderwijs in het bouw- kundig lijn- en handteekenen, materialen- kennis enz Idem aan het muziekgezelschap »De Ver- eenigde Werklieden" Geneeskundige armverzorging (jaarwedden doctoren en vroedvrouwen, zoomede kosten van geneesmiddelen en subsidie aan de Vereeniging tot Ziekenzorg (/400) Subsidie Burgerlijk Armbestuur Krankzinnigenverpleging Kosten van markten (premien enz.) Kamer van Koophandel en Fabrieken Telefoonkantoor en jaarwedde telefonist te Sluiskil Jaarwedde marktmeester Grond-, dijk- en polderlasten, huren en erf pachten, brandwaarborg Renten Annuiteiten (23c jaar van een in 35 jaar af te lossen leening) Aflossingen Pensioenen en wachtgelden Uitgaven van verschillenden aard 660,10 1542,474 730,— 72,60 72,50 3712,464 623,55 3345,10 768,32 10228.91 26833.924 771,50 1381,25 5123,90 600,— 20575,— 137,70 77,47 D 298,91 39,70 25,35 D to 48^33 120,83 1244,35 J) 15,33 10000,— 207,52 93655,774 7070,— a 2487,15 757,184 a 967,60 a 4901,204 a 740.89 a 6620,85 a 6700,58 a 2695,— 2235,054 a 25630,27 a 831,25 i 394,25 a 124,— a 992,594 a 1783,16 a 1250,13 a 5,70 a 51,93 a 265,— a 139,95 a 75,85 a 150,— a 50,- a 2491,004 a 5350, a 1688,924 a 138,04 a 166,92 a 147,50 a 20,- a 164,894 a 1744,594 a 2825,— a 11500 a 750,— a 754,244 4. Verzoek van den onderwijzer A. J. Pauw om ontslag. De Voorzitter deelt mede een verzoekschrift van A. J. Pauw, onderwijzer aan school C, waarbij deze, onder mede- deeling dat hij met ingang van 1 Oct. a. s. is benoemd tot onderwijzer te Rotterdam, tegen dien datum ontslag ver zoekt. Burg, en Weth. stellen voor den heer Pauw het ge- vraagde ontslag eervol te verleenen, ingaande 1 October a.s. Z. h. s. wordt aldus besloten. Vervolgens worden Burg, en Weth. gemachtigd over te gaan tot oproeping van sollicitanten, naar de vacant komende betrekking. 5. Voorstel bestendigen parallelklassen. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor de parallelklassen van school C in het gebouw der vereeniging »De Vereenigde Handwerkslieden" voor 6 maanden te be stendigen. De toestand in het onderwijs is nog niet ver- anderd, waarom Burg, en Weth. tijdig dit voorstel doen. De heer Van de Ree vraagt over dit voorstel hoofdelijke stemming. Het voorstel wordt aangenomen met 8 tegen 1 stem tegen stemt de heer Van de Ree voor stemmen de overige leden. De heer De Jager is tijdens deze stemming afwezig. 6. Verzoekschriften ontheffing belasting op het houden van hondenschoolgeldenz. Overeenkomstig het voorstel van Burg, en Weth. wordt z. h. s. ontheffing verleend Wegens hoofdelijken omslag aan wed. G. Buijze 5,554, C. Noens (wed. Th. C. L. Bruggeman) f 5,014, E. van Houte (wed. P. Dobbelaar) f 5,014- Wegens hondenbelasting aan A. Lijbaart f 2, A. Diele- man Fz. f 0,25. E. Bakker 0,25, Jan Bakker 2, F. Doppegieter 0,25, P. II. Wieckhorst 8, D. de Vos 2, L. Dieleman f 2, A. Bedet 2, C. Verheijke 0,50, C. van Haelst 4, wed. J. van Drongelen f 0,25, J. Maas /2, J. T. van Weston f 2, M. de Bruijne f 4. Wegens schoolgeld aan P. Meertens 0,90, Andr. de Meijer f 0,48. Afgewezen wordt een verzoek om ontheffing van J. F. Koevoets, omdat de leerling waarvoor ontheffing gevraagd wordt over de maand Juni 1.1., tot den 22sten dier maand. de school bezocht. 5. Vaststellen kohier der schoolgelden derde kwartaal. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor het kohier der schoolgelden voor het derde kwartaal 1909 vast te stellen op een bedrag van f 910,434- Hij merkt daarbij op, dat dit het kwartaal is, waarin maar schoolgeld over 24 maand wordt gerekend, in verband met de vacantie. Het kohier wordt aldus vastgesteld z. h. s. 8. Omvraag. Xiemand der leden verlangt het woord, waarop de Voor zitter de vergadering sluit. Totaal der uitgaven f 94773,064 Het nadeelig slot bedraagt f 1117,29. Als leden der commissie van onderzoek voor deze rekening en die der aan de gemeente rekenplichtige colleges worden benoemd de heeren Drost, De Feijter en Van de Ree. Zitting van Donderdag 29 Juli 1909. Tegenwoordig alle leden behalve de heeren Van den Berg en Gross. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde 1 Installatie van den heer Gross. Wordt uitgesteld wegens diens afwezigheid. 2. Ingekomen stukken. Proces-verbaal van kasopname door Burg, en Weth. bij den gemeenteontvanger. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 3. Vaststelling rekening Algem. Armbestuur. Wordt aangehouden daar deze door de Commissie nog niet is onderzocht. 4. Bezwaarschrift van R. Ducarmon tegen haren aanslag in de hondenbelasting over 1908. Nadat de heer Hamelijnck er op gewezen heeft dat dit wel wat laat is, wordt afschrijving verleend. 5. Verzoekschrift van F. J. de Groote namens gebr. Swarteld om alsnog goedkeuring hunner woning. De Voorzitter zegt dat de woning nog niet in orde is, daar geen rioleering is aangelegd en in den kelder water staat. Het in orde maken der woning is een kwestie tusschen de Gebr. Swartele en den aannemer, en deze komen niet overeen. Ook de heer De Groote is niet door de Gebr. Swartele gemachtigd, doch treedt hier eigenmaehtig op. Bovendien is het een punt buiten den Raad. Het verzoekschrift wordt ter zijde gelegd. 6. Bezwaarschrift van den heer D. van den Berg tot niet-toelating van den heer E. Buijsse als raadslid, wegens overtreding van art. 126 der Strafwet bij de verkiezing. De heer Hamelijnck zegt dat dejustitie dit zal moeten uitmaken. De Voorzitter zegt dat er rekening mede kan gehouden worden bij het onderzoek der geloofsbrieven. De heer Oole vermeent dat dat onderzoek een moeilijke taak zal zijn, daar toeh geen enkel raadslid, de om- kooperij of dergeiijke in het bezwaarschrift genoemd, kan bevestigen. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 7. Vaststelling gemeenterekening over 1908. De rekening met een goed slot van 3195,664, wordt ter onderzoek gesteld in handen der heeren Malotaux, Pauwels en Hamelijnck. 8. Omvraag. De heer Malotaux vraagt of den Voorzitteriets bekend is van afdamming der haven ten behoeve der tramlijn, waarvan algemeen sprake is. De Voorzitter zegt dat hem hiervan nietsofficieels bekend is, doch te zullen informeeren en zoo noodig maatregelen nemen om dit tegen te gaan. De heer Malotaux noemt het een groot gevaar voor de gemeente en vermeent wanneer dit mocht gebeuren ten behoeve eener tramlijn, wij beter dien tram kunnen missen en de subsidie daaraan onthouden, wat door alle leden beaambt wordt. Nog klaagt de heer Malotaux over het vele zoutwater in het kanaal, waardoor de fabrikanten nadeelonder- vinden. Hij zegt hierover reeds te hebben geklaagd bij autoriteiten, doch kreeg ten antwoord rdit wordt nog erger." l)e Voorzitter zegt dat hiertegen niets is te doen. Daarna wordt de vergadering gesloten. Vergadering van Vrijdag 30 Juli 1909. Aanwezig de Voorzitter en leden, behalve de heer Ingels, en de Secretaris. De notulen van het verhandelde in de vorige zitting worden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. 1. Medegedeeld wordt een proces-verbaal van kas opname bij den Gemeenteontvanger d.d. 27 Juli j.l. waarbij boeken en kas in orde werden bevonden. 2. De Gemeente rekening over 1908 wordt den Raad aangeboden en ter onderzoek gesteld in handen eener commissie, bestaande uit de heeren Ch. Steijaert, C. Del- laert en C. H. van Haelst. 3. De rekening van het Burg, armbestuur over 1908 wordt goedgekeurd in ontvang en uitgaaf met een be drag van 1316,874. 4. Eveneens wordt goedgekeurd de begrooting van dat bestuur van 1910 in ontvang en uitgaaf geraamd op 1229,33 onder voorwaarde eveawel der nadere S I VLAG. kJAAM MS. Van eu naar. Lading. goedkeuring van het daarbij verleend snbsidie uit de femeentekas ad f 1030,door heeren Gedeputeerde taten. 5. De geloofsbrieven der heeren Ch. Steyaert en C. H. van Haelst werden onderzocht en in orde bevonden en wordt tot hunne toelating als raadslid besloten. 6. Tot slot deelt de Voorzitter mede dat de weg te Stroo- dorp, waarover de heer lnghels in de vorige vergadering klachten inbracht, door het bestuur van dien polder in beteren toestand is gebracht en dat het dagelijksch bestuur besloten heeft het Molenpad te verharden. Daarna wordt de vergadering gesloten. 28 29 Eng. t.s. Ned. s.s. Eng. 8.8. Eng. 8.8. Eng. 8.8. Bus. 8.8. Deen. g.s. Eng. 8.8. idem idem idem Zweed. s.s. Bus. 8.8. Noor. bark Voor Tei Semen I Bonan j 3891 Leith Bichard j 4850 St. Petersb. River Thames 2242 [Londen t an Xer Seuien River Lagan Rescue Gen. Gurko Alex. Shukoff Sea Gull Saltmarshe Otto Dunmail Irma Sigrid Agda Wan stukg. hout tukg. 2272Londen stukg. Uent 1 2011 Goole kolea 4468 Riga stukg. 4696 Reval idem 2763 Londen idem 2633 Goole idem 2367 Hull idem 2736 Blyth kolen 4969 Riga hout 6217 idem stukg. 1794 Aruba guano Cent t 3847 Rotterdam ledig 2554 Londen stukg. 2367 Hull idem 2585 Goole idem 3167 Pillau phosph. 418 Ostende iedig 3159 Hull idem 3730 Manchester atukg. 28 Eng. 8.8. City of Cork idem Sea Serpent idem Truro idem Wharfe 29 Deen. s.s. Austa Belg.s.traw. Da Noor. 8.8. [Aslaug Eng. s.s. |Tadorna i.s. HABALD in lading te St. Petersburg voor Brugge, s.a. JENNY in lading te Nar»a voor Brugge, i.t. RICHARD in lossing te Ter Neuzen. s.s. ELISABETH in lading te St. Petersburg voor Ter Nenzen. s.a. HELENA in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. MAGDALEN A vertrekt heden van Burntisland naar Kroonstad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 7