Gemeiigde berichteo. Herstemmingen Gemeenteraden. BURGERLIJKE STAND. Aantal stemmen in district I (raadzaal) 11 (Siuiskil) III (Java) Totaal, 844 202 438 1484 706 174 396 1276 8 3 7 18 698 171 389 1258 291 103 213 607 107 19 42 168 372 64 172 608 358 56 143 557 416 86 182 684 279 96 199 574 Viiegen over het Kanaal. naar den turn der R. K. pastorie, waar het muziekgezelsehap des namiddags eenige rnuziek- stukken uitvoerde. Daarna scheepte men zieb weer in aan boord van de stoomboot, en vertrok onder het uitvoeren van het Neerlands Yolkslied. Een en ander trok veler belangstelling. Hedennamiddag arriveerde alhier met de stoomboot Wiltord VI uit Antwerpen de Societe des Ingenieurs et Industrielle Beige, te Brussel, een gezelschap van circa 200 personen, dames en heeren. In bet /Hotel Rotterdam" vereenigde zicb het overgroote deel van het gezelschap aan een diner, waarna een bezoek werd gebracht aan de nieuwe sluis. Uaarna vertrokken de vreemdelingen met een extratrein van hier. Gisteren voer de langs de nieuwe sluis afschuttende Deensche stoomboot //Ulfsborg" met zooveel vaart in de sluis, dat het stoomschip op de ebdeuren van het buitensluishoofd dreigde in te loopen. Op korten afstand daarvan werd het nog gestopt, nadat het stoomschip tegen den hoek van het sluishoofd was gevaren, waardoor het averij beliep. die echter geen bezwaar was voor het vervolgen der reis. Heden werd door het Deensche s.s. Dan bij het afschutten eenige schade toegebracht aan de deuren van het binnensluishoofd. Door het hoofdbestuur van //Schuttevaer" is aan den inspecteur van het loodswezen te Vlissingen verzocht te willen bevorderen, dat het Schaar, loopende door de zoogenaamde Middelplaat, by het Wemeldingsehe kanaal worde betond. Men schrijft ons: De driejaarlijksche internationale tentoon- stelling van schoone kunsten, die te Gent ge- houden wordt van 1 Augustus tot 27 Septem ber belooft zeer belangrijk te zyn. In de be- roemde stad der bloemen zal daarna, van 30 October tot 1 November een tentoonstelling worden gehouden van bloemen-, truit- en groententeelt. Het programma datdeKoninklijke Maatschappij van landbouw en kruidkunde te Gent, de machtigste van geheel de wereld, heeft laten verschijnen, vermeldt niet minder dan 136 wedstrijden verdeeld in 6 groepenbloemen- teelt, orchideeen, versiering met bloemen, fruit, groenten, heesters en overblij vende planten. De stad, de provincie en de regeering hebben in de laatste jaren millioenen besteed aan het ontblooten en herstellen van burgerlijke en godsdienstige gebouwen te Gent, talrijker aldaar dan in welk andere stad van Belgie. Sas van Gent. Door het muziekgezelsehap •i/De Verbroedering" werd Dinsdagavond aan het nieuw gekozen raadslid den heer E. Buijsse een serenade gebracht en daarna een muzikale wan- deling door de gemeente gernaakt, begeleid door een groote menigte die op het welzijn van den heer Buijsse menig glaasje ledigde. Naar wij vernemen is door het niet herkozen raadslid, den heer D. van den Berg, een klacht ingediend, als zouden bij de verkiezing door de tegenpartij pressie zijn uitgeoefend door het ver- strekken van bons voor drank, beloften enz. Een onderzoek wordt hieromtrent ingesteld. 11 u 1st. Begin October zal met medewerking en steun van notaris Van Dalsum alhier, en ter propagandeering zijner beginselen en meenin- gen, een nieuw blad verschijnen. Bet zal den naam dragen van //De Volkswil". St. Jansteen, 21 Juli. Op het erf van Jos. Adam brak in een schuurtje een binnenbrandjeuit. De schade wordt geschat op 50. Graauw, 20 Juli. In den nacht van 17 op 18 dezer, zijn in den Van Alsteinpolder, ge meente Graauw, door tot nog toe onbekende dader(s) ten nadeele van J. Volleman, land- bouwer, uit een afgesloten kippenren staande op zijn erf, ontvreemd12 kippen en 3 hanen. Stoppeldijk. De kermis is niet bijzonder druk geweestvreemd publiek zag men weinig. Een schommel, een draaimolen, en een paar kramen waren aanwezig. Het verplaatsen der kermis van 29 Juni naar 18 Juli is van na- deeligen invloed gebleken. In den nacht van 19 op 20 Juli zijn bier talrijke deuren met krijt beschreven ter aan be veling van candidaten voor den gemeenteraad. Er is ook druk met strooibilletten gewerkt. Nog nooit was hier zoo'n hevigen strijd. Ter Hole. Onze fanfare //Excelsior" bracht eene serenade aan haren president, den heer C. J. Vaal, ter eere zijner herkiezing als lid van den Gemeenteraad van Hontenisse. Dat zoowel bestuur als werkende leden van de fanfare gul onthaald werden, zal wel niet gezegd be- hoeven te worden. Er was heel wat volk op de been, nog te meer wegens de kermis te Rustwat. U1T S L A G der herstemming voor drie leden van den Gemeenteraad te Ter Neuzen op 20 Juli 1909. stuur in den razenden loop van het paard brengen, dat gelukkigerwijze recht naar de geopende poortdeur holde. z/Volg hem," verzocht Charles Larnon het Choctaw-opperhoofd, //en tracht zijn paard tot staan te brengen, anders zal het slecht afloopen." (Wordt vervolgd). Aantal kiezers Ditgebracht Van onwaarde Geldige stemmen J. de Bruijne Mz. A. H. Donze J. de Feijter Jacsz. M. van den Hoek A. Moggre P. J. Scheele Alzoo gekozen de heeren A. MOGGRE, J. DE FEIJTER Jacsz. en J. DE BRUIJNE Mz. Sas vail Gent, 20 Juli. De heden gehouden herstemming voor een lid van den gemeenteraad had den volgenden uitslagUitgebracht 216, onwaarde 2. Gekozen de heer Ed. Buijsse met 114 stemmen, de heer D. van den Berg (aftr. lid) verkreeg 100 stemmen. Stoppeldijk, 20 Juli. Bij de heden gehou den herstemming voor twee leden van den Gemeen teraad waren uitgebracht 212 stemmen, waarvan 2 bianco en 2 van onwaarde. Hiervan verkregen de heeren P. deGijsel97, J. M. Breijaert 94, P. de Blok 86 en E. P. 8taal 59 stemmen, zoodat de eerste twee zijn gekozen. Zaamslag, 20 Juli. De heden gehouden herstemming voor een lid van den gemeenteraad had den volgenden uitslag Aantal kiezers 592. Uitgebracht 552. On waarde 10. Gekozen de heer P. Faas met 288 stemmen, de heer J. Vinke verkreeg 254 stemmen. Een zoon van den heer J. ten Doeschate, paardenhandelaar te Goor, die zich naar een Russische markt begaf, en daarvoor een bosch door moest, is het slachtoffer van een brutale aanranding geworden. Door als wegwerkers verkleede personen werd hij aangehouden en gebonden en daarna naar een huis gebracht, waar reeds andere slachtoffers zich bevonden. Een bedrag van 6000 Mk. werd hem ontnomeu Een der gebondenen kreeg later gelegenheid zich los te maken en zijn lotgenooten te bevrijden. De politie te Enschede nam Zaterdag van de straat op twee kleintjes van 4 en 5 jaar, die blijkbaar waren verdwaald. Alle pogingen, welke in 't werk werden gesteld om de kindereri terecht te brengen, bleven vruchteloos, totdat men ten langen leste met behulp der marechaussee te Glanerbrug tot de ontdekking kvvam, dat de kleuters te Gronau werden vermist. Ze hadden een dikke twee uur te voet afgelegd. Ze zijn door de beangste ouders teruggehaald. Omtrent de mislukte poging van Latham, waarvan in ons vorig nummer onder de tele grammen melding werd gernaakt, wordt het volgende bericht Nog voor hij had gevlogen was Latham a populair. Dat zit in sommige menschen Waarschijnlijk droeg daartoe ook bij het prik- kelende van een waagstuk waaraan levensge- vaar is verbonden. Men kan heel nuchter rede- neeren dat het net hetzelfde is 33 K.M. te viiegen boven land of boven zee. Er is immers al veel verder gevlogen Maar het is in werkelijkheic. niet hetzelfde. Veertien dagen lang is Latham de held van de Fransche en Engelsche pers geweest. Ziji jeugd hij is slechts 25 jaar zijn inne mend uiterlijk, zijn levendige oogen, alles droeg er toe bij. In weerwil van zijn half-Engelschen naam is hij een Franschman. Maar aan beide zijden van het Kanaal voelde men zich aan hem verwant. Zijn toestel trok ook de aandacht. Het wijkt sterk af van de meest bekende, want het is een monoplaan, d. w. z. het heeft niet als de toestellen van Delagrange, Farman en Wright twee vlakken boven elkaar, maar slechts een vlak dat naar weerszijden uitsteekt, zoodat zijn toestel veel meer op een vogel met uitgeslagen vlerken lijkt. Veel geoefend heeft hy niet. De groote voorzichtigheid van de Wrights en van Farman is niet zijn kenmerkende eigenschap. Maar hij was vol vertrouwen, en zijn bewonderaars daar- door ook. En die waren er niet weinig Sedert veertien dagen zijn de hotelhouders in Calais zoo dank- baar als ze maar zelden zijn geweest. De regen zelfs stemde hen gelukkig, want uitstel deec de gasten blijven. Behalve een wolk van repor ters die iedereu ochtend in de vroegte al op verkenning uit waren, vertoefden er tal van andere belangstellenden. Den 14den Juli, een vacantie-dag door den nationalen feestdag, werd ret aantal bezoekers in Calais en Sangatte op 20.000 geschat. Maar iederen morgen was het om een of andere reden weer mis, totdat eindelijk Maan- dagochtend de poging gewaagd werd. Onder veel spanning, bebalve bij Latham, die kalm zijn eeuwige sigaret rookte, werd het toestel, de Antoinette IV naar buiten gevoerd, naar den top van een heuvel, en daar in evenwicht ge houden door helpers. Evenals de meeste Fransche toestellen loopt ook dat van Latham op wielen. Toen hij gezeten was en het teeken van oslaten gaf, rolde het toestel in wilde vaart de helling af, heen en weer zwaaiend, totdat het plotseliug van den grond rees en statig in de lucht steeg, hooger en hooger, zoodat het spoedig 300 voet van den grond was. Met groote snelheid ging het toen over de groene heuvels van Blanc Nez naar de zee toe, inmid- dels nog hooger stijgend. Zoo snel voer hij Westwaarts dat tien minu- ten later het toestel voor het gezicht van de nakijkende toeschouwers van Calais verdwenen was in de lichte morgennevels, die boven het Kanaal hingen. Een mijl van Blanc Nez af lag in zee de Fransche torpedojager Harpon te wachten en die zette dadelijk den vlieger na. Ook een, sleepboot met een speciaal bijschtoestel aan boord, voer met vollen stoom naar het W esten. Aan de overzijde van het Kanaal, in Dover, wist men ook al wat er komen zou. Een signaalschot het afgesproken teeken kondigde te 6,45 aan dat Latham vertrokken was en in een oogwenk was de heele stad op de been, alles stroomde naar de kust, haastig het toilet voltooiend. Maar er kwarn niets, want zooals we reeds in ons vorig nummer mededeelden, is de over- tocht mislukt, maar op een manier die het welslagen bij een volgende poging doet ver- wachten. 28 kilometer van de 33 had Latham reeds afgelegd in mooien stijl, toen plotseling zijn motor door een of ander ongemak stilstond. En toen moest hij onvermijdelijk dalen maar hoewel hij op 400 voet hoogte was, zweefde het toestel zoo geleidelijk omlaag, dat het zacht op het water kwam en daar bleef drijven. Doordat de plaats van den bestuurder boven op het toestel is aangebracht, bleef Latham zelf geheel droog en toen de torpedojager zich naar hem toe spoedde, vond ze geen schipbreuke- ling, maar iemand die kalm in zijn stuurstoel een cigaret zat te rooken. Hij werd aan boord van den torpedojager genomen, de Antoinette IV aan boord van de sleepboot en zoo ging bet weer terug naar Calais, waar in weerwil van de mislukking aan Latham een geestdriftige ontvangst werd bereid.' Hij werd zelfs zoowel door heeren als door dames gekust. Maar toen een aardig visschersmeisje, dat door de menigte was ge- drongen, naar hem toe kwam om van hem een hand te krijgen, keerde hij de rollen om en pakte haar eens flink, tot plezier en voldoeuing der omstanders. 'sMiddags is Latham weer naar Parijs ver trokken. Maar hij heeft zijn plan nog niet opgegeven. Binnen acht dagen zal hij het weer probeeren. Zijn toestel is echter bij het ophijschen wat beschadigd. In de nieuwe wielerbaan te Berlijn heeft Zondag tengevolge van de ontploffiug van een motor van een gangmaker een ernstig ongeval plaats gehad. De Berlijnsche bladen melden omtrent die ramp het volgende: Het ongeluk gebeurde op het oogenblik, dat de wielrenner Stol achterzijn gangmaker aan, Contenet trachtte voorbij te komen. In waan- zinnige vaart reed Stol de baan langs. de een na den ander van zijn tegenstanders inhalend. Hij was nu bij Contenet gekomen en viel hem aan. De belangstelling van het publiek was op het hoogst gestegen. Plotseling hoorde men een kreet uit duizend kelen. Een korte ver- warriim in de bocht - twee - drie menschen vliegen° door de lucht, en de zware motor- tandem van Ryser dondert met geweldige kracht in de dicht opeengedrongen menigte van toe schouwers. In een gedeelte van een seconde stond de tribune in vlammen. Voor men het verschrikkelijke nog begrijpt, ziet men, hoe de menigte in krankzinnige haast naar den kleinen uitgang dringt. Na enkele minuten reeds kan men den geheelen omvang van het ongeluk overzien. De twee o-angmakers Borchert en Porte zijn over de baan geslingerd en liggen roerloos op het grasperk midden in. Boven op de tribune heerscht een paniek. In zijn val heeft het zware motomjwief twee vrouwen onder zich bedolven. Enkele seconden later slaan de vlammen in alle richtingen. Uit den gloeiend heeten cylinder is benzine gestroomd en ontbrand, zij omhulde de heele tribune en de toeschouwers met een zee van vlammen, in het midden waarvan het motorrijwiel ligt. Men hoort gesteun en ge- jammer. Stelselloos loopen de menschen rood met verschroeide en brandende kleeren, tot de redders naderen. Midden door de vlammen dringen zij, zonder op het gevaar te letten. n zwaar gekwetsten toestand wordt een van de twee vrouwen te voorschijn gehaald. De brandweer begint water te geven, waarvoor de vlammen spoedig wijken. Het halfverbrande motorrijwiel wordt opgelicht, om het tweede slachtoffer vrij te maken. Te laat. Men kan nog slechts een half verkoold, onkenbaar lijk wegbrengen. Het reddingswerk gaat daarna zijn gang. Een voor een worden de gekwetsten opgenomen, op berries gelegd en naar het rijtuig gebracht, dat hen naar den post voor ongelukken in de Steglitzer Strasse, naar het Elizabeths-gasthuis en andere inrichtingen voert. Een ooggetuige Joseph Meyr, motorryder van de verkeerstroepen, geeft de volgende be- schrij ving. Ik bevond mij, toen het ongeluk gebeurde, juist tegenover de plaats van het ongeluk, die links van de groote tribune ligt. Stol wilde Contenet, die aan den binnenkant reed, inhalen. Op dat oogenblik sprong een band van zijn door Krtiger bestuurde ganF" makersmachine. De dicht er aenter volgende tandem van Borchert en Porte wilde uitwyken en reed met voile kracht tegen de borstwering. Daar bij werd hij teruggeslingerd en sprong glad over de borstwering in de menigte. Op hetzelfde oogenblik zag men een buudel vlammen omhoog schieten. Doordringende hulpkreten kionken. Ik spring zoo snel mogelijk over de borstwering op de baan, stak over en chong door de menigte daar, die in alle richtingen de vlucht nam. Daarna klouterde ik weer over de afsluiting. Het schouwspel dat ik zag, was ontzettend. Midden onder de houten trappen, die in lichtelaaie stonden, lag de brandende tandem. Er onder lagen twee vrouwen. wier kleeren een en al vlammen waren. Ik sprong toe, pakte de eene vrouw beet en trok haar onder het wiel vandaan. Met mijne onbedekte handen doofde ik de brandende kleeren en de vlammen, die heur haren verschroeiden. Nu wing ik over tot de redding van de tweede. De vlammen lekten tegen mij op, verbrandden mijne handen en deden mij zooveel pijn, dat ik niet naderbij kon komen. Op hetzelfde oogenblik zag ik ook, dat de vrouw al lang dood was, zoodat mijn reddingswerk doelloos was geworden. Met de brandweer samen sleepte ik daarna de in het rond liggende majinen die met bloed overstroomd waren van de tribune af en legde ze in het gras. tntusschen waren de vlammen van het motorrijwiel gebluscht en nu haalden wij een tweede vrouw te voorschijn. Een onkenbaar, bijna geheel verkoold lijk De kwestie van het al of niet afbreken der citadel-kazerne te Gent, waarover al heel veel te doen is geweest, zal waarschijnlijk zoo opgelost worden, dat een gedeelte ervan wordt afgebroken om meer lucht en licht te verschaffen. De rest zal dan kunnen worden gebruikt voor tentoonstellingsgebouwenterwijl men door de afbraak tevens groote speelpleinen beschikbaar krygt. In dien geest is althans in de betrokken raadscommissie besloten. Een plezierjacht met 20 Skandinaviers aan boord, wonende te Brooklyn, is in de baai van New-York omgeslagen. Tien der opvaren- den zijn verdronken. Te Wasmes, (Henegouwen) hadden dronk- aards een oud paard mishandeld. Zij staken het dier met naalden, trokken het haar uit zijn staart en sloegen het tot bloedens toe. In den naraiddag wilde een dezer brutale mannen zich op het °paard zetten. Nauwelijks was hij ge zeten, of het beest, dat den benl had herkend, Rep in voile snelheid voort, hield in eens stil schokte zijn ruiter op den grond en beet hem geweldig. De man zou voorzeker gedood ge worden zijn, indien een voorbijganger hem niet hadde onttrokken aan de wraakneming van het paard. Cllnice. Geboorten. 30 Juni. Juliana Morence Benivnus, d. van Ce.illus Ferket en van Emma Maria Pieters 1 Juli. Theophiel, z. van Gustavus Wariens en van Elisabeth Thiron. 4 Juli Julie., Isidoor, z^an Petrus Eduardus van der Keelen en van Julie Mane van Leuven. 8 Juli. Maria German.a, d van Joannes Baptista de Roeck en van Catbarina Matlnlde lack. Overliidcn. 6 Juli. Julien Isidoor van der Keelen, oud 2 d., z. van Petrus Eduardus en van Julie Mane van Leuven. Clementina Livina Gtjselman, oud 82 j., wed van Charles Louis Haulez. Huweliiks-aangiften. 2 Juli. Johannes Francies Hermans (van Stoppeldijk), oud 37 j„ jtn. en Barbara der Weduwe, oud 33 .1-, wen. n Huwelijks-voltrekkingen. 9 Jul.. Bernardus Cornells Stuck (van Hontenisse), oud 33 j., jm. en Eugima Maria "GebooTen.0^ Julf.' Cornelia Jacobus, z. van Jacobus Vinke en van Debora van Dixkoorn. Hoek. Geboorten. 4 Juli. Adriaan, z van Jan Donze en van Adriana Klaassen. 5 Juli. Janneke, d. van Jozias de Jonge en van Poulina Cath.arina Haak. 7 Juli. Pieter Cornelia, z. van Pieter Abraham Verhage en van Adriana Maria van der Hooft. 8Juli. Johanna Catharina d. van Reinier Jan de Fouw en van Janna Weststrate. 10 Juli. Maatje d. van Jan Andr.es Meertens en van Sara Johanna Cornelia Wolfert. Overliiden. 2 Juli. Anna Meertens, oud 2 d. d. van Gelein en van Pieternella Vinke. 12 Juli. Jacobus de Meester, oud 45 j., echtg. van Elisabeth I"liili|»l»<"«*- Overlijden. 9 Juli. Maiia Unite mid 5 i d van Finantius en van Rosalie 21 j.. echtg. van Alphons Nicolaas van Hulle.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2