Chronische Hheumatiek. y goedTra a d. Merinos Saijet. Orgels. - Piano's. H. K. H. Prinses Juliana. J. de Smidt-Pothoven, Ter Neuzen. 13 verschillende BRiEFKAARTEN van den D 0 0 P van Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. den Heer en Mevrouw MEIER, le klasse Instrumenten, V00RHANDEN: Firma P. J. van de Sande, Misdadige vreemdelingen. Er is een groote leemte in onze wet betref- fende vreemdelingen, een leemte, waarover de personen in quaestie zelf dikwijls verbaasd staan. Als een buitenlander hier wat uithaalt, dat niet strookt met de maatschappelijke orde en het misdrijf is niet van dien aard, dat er preventieve heebtenis op staat, dan wordt hij, na opgemaakt proees-verbaal, op vrije voeten gesteld en men ziet hem nooit weerom. Een inrichting als b.v. in Engeland, waar een politie-rechter dadelijk vonnist, zou hier te lande zeer ter plaatse zijn. In het cafe van J. M. Schuering, aande Raamstraat 22 te Rotterdam, kwamen Zondagavond een paar Engelschen, aan wie geweigerd werd te tappen. Gisteravond omstreeks halfacht kwamen de Engelschen terug, ditmaal vergezeld van drie kameraden en de kastelein werd zoodanig met een bierglas bewerkt, dat de man bloedend werd verwond aan het hoofd en in het Ziekenhuls moest worden behandeld. De vreemdelingen werden aangehouden, naar de Paauwesteeg gebracht en... vrijgelaten na opgemaakt proces-verbaal, waarover ze zich grootelijks verwonderden. Het betrof immers //eenvoudige" mishandeling, waarop geen preventief staat. Men schrijft uit Alkmaar Het vreemdelingenverkeer te dezer stede neemt hier in den laatsten tijd zeer toe vooral des Vrijdags wanneer onze beroemde kaasmarkt ge- houden wordt, brengen treinen, booten en auto's verschillende nationaliteiten binnen onze veste. Doch ook des Zondags valt onze stad ondanks de min gunstige weersgesteldheid een vrij druk bezoek ten deelgezelschappen uit meer dan honderd personen bestaande zijn geen zeld- zaamheden. Daarbij maken sommige jongelui der H. B. 3. zich verdienstelijk met het geven van inlichtingen aan vreemdelingen, door hen in hun eigen lands- taal te woord te staan. Een dezer jonge'lieden is het volgende over- komen. Hij ieidde een gezelschap Engelschen, die hp op de Kaasmarkt ontmoet had, de gansche stad door en wees hen op al het schoone en bijzondere onzer stad, dat hen blijkbaar erg interesseerde. Toen hij bij het station gekomen, afseheid nam, gaf een der leden van het gezelschap hem een paar zilverstukken, die hij echter beleefd weigerde, zeggende. dat het hem daarom niet te doen was geweest. Gaarne had hij het gezelschap den weg gewezen en rondgeleid, omdat hij daardoor in staat was geweest zijn op school geleerd Engelsch practisch toe te passen en vond zichzelf hiermede reeds ruimschoots beloond. Bierna vroegen de vreemdelingen zijn adres en namen afseheid. Eenigen tijd later kreeg hij eene uitnoodiging om naar Londen te komen en daar een paar dagen de gast te zijn van de familie, die hij op zoo'n prettige wijze te Alkmaar had rondgeleid. Men wilde hem thans de hoofdstad van Engeland eens laten bezichtigen. Onze jeugdige Alkmaarsche H. B. S.-gids nam de vriendelijke invitatie aan en werd aan het opgegeven adres allerhartelijkst ontvangen door een neef van Chamberlain bij wie hij een 8tal gezellige daagjes doorbracht. Dat hij nog vol is over zijn Londensch uit- stapje en de vriendelijke ontvangst hem van de zijde der Engelschen ten deel gevallen, laat zich begrijpen(H.bl). Een mislukte tocht. Onlangs heeft //Onze West" verteld, hoe vijf Frausche vluchte- lingen met een open bootje (een corjaal) in zee gestoken waren, om koers te zetten naar Vene zuela. Zij meenden met //un peu de courage" hun doel te zullen bereiken. //Onze West" kan nu den uitslag van den tocht mededeelen In weerwil van de aangebrachte plank aan de voorzijde, die het bootje tegen overslaande zeeen moest beschermen, ondervond men veel last van de golven. Niet alleen dat de speelsche golven er behagen in schenen te scheppen om zoo nu en dan onverwacht het bootje half of driekwart met water te vullen, zoodat alle hens 1 moesten samenspannen om zinken te voorkomen, doch het bleek al spoedig dat de constructie van het vaartuig niet berekend was om lang de speelsche neigingep van het water te weer- staan. De boot begon stuk te slaan en reeds den derden dag zag men in, dat voortzetting van deze reis niet zou leiden naar Venezuela, maar naar den bodem van den oceaan. Toen besloot men terug te keeren naar Surniame. Doch ook dit was niet gemakkelijk met een boot die door de zeeen meer en meer stuk sloeg en tenslotte niet veel meer was dan een drijvend stuk wrak- hout waaraan vijf schipbreukelingen zich vast- klemden. Na bovenmenschelijke inspanning gelukte het de Surinaamsche kust weder te bereiken ter hoogte van Braampunt. Maar het vaartuig, of wat daarvan was overgebleven, had nu ook zijn laatste diensten bewezen. Om langs de kust te varen naar de Warappakreek had men de hulp noodig van een visscher, die tegen betaling daartoe bereid was. En zoo bereikten de reizigers, na acht dagen zwalken, weder het punt vanwaar zjj vertrokken waren, de plantage Alliance, waar zij thans hun oud bedrijf van houthakker hebben hervat. Hun voornemen is nu om te sparen tot zij genoeg geld hebben om met een der stoomge- legenheden de reis te maken die per corjaal mislukt is. De straf der publieke meening. Dat een volksmenigte in haar ontstemming wild kan wezen en in haar toorn niet tevreden is met- en niet wachten wil op de straf door den recbter opgelegd, werd eergisteren weer te Frankfort a. M. bewezen. In de wijk Sachsenhausen leefde een meisje met haar vader en stiefmoeder, die haar niet al te goed gezind bleken, wat haar Zondag- morgen te erg werd, zoodat het kind, dat juist aan zware mishandelingen van haar vader was blootgesteld geweest, in wanhoop aan zelfmoord dacht en uit het venster sprong, zdodat zij nu in het ziekenhuis zwaar ziek ligt. Geen wohder, dat dit voorval bij de bevol- king van Sachsenhausen groote verbitterihg wekte en een hartstochtelijke uiting van het wraakgevoel, dat de menigte tegen den man koesterde, tot gevolg had. Zoowat tweeduizend menschen trokken tegen tien uur naar het huis, waar het wreede echt- paar woonde, begrijpelijkerwijs met niet al te milde bedoelingen. Met geweld verkreeg men toegang tot de woningde man en de vrouw, die zich in dollen angst verstopt hadden, werden opgespoord. naar buiten gesleept en terwijl de vuistslagen drittig patsten en de stokken den vug van man en vrouw nijdig geeselden, dreet men ze voort, de straten door. De wild-tierende menigte omstuwde 't ecbtpaar. De weg naar het politiebureau werd hun afgesneden en ten einde raad vluchtten ze in 'n kroeg, waar ze althans 'n oogenblik veilig waren. Toen kwam de politie. D'r was 'n sterke macht voor noodig en de sabel moest er zelfs bij te pas komen eer men de menigte uiteen dreef En toen het ecbtpaar weer naar de woning gevoerd werd ging dat niet dan met groote moeite. Langen tijd bleef 't onrustig in de buurt, onveilig voor den ontaarden vader. De politie zorgde er evenwel voor, dat onge- lukken voorkomen werden. Het huis, waarin 't drama werd afgespeeld, bleef bewaakt. Sneeuw in het Zuiden, hoogwater in Duitschland. In de Fransche departementen der Ariege en Opper-Garonne is sneeuw geval len, eveneens in den omtrekvvan Montpellier. De waterstand in den Rijn bij Mannheim en Karlsruhe stijgt onrustbarend en nabij Maxau is het langs de riviev gelegen land onderge- loopen. Te Munchen en te Breslau is zooVeel regen gevallen, dat straten en tuinen onder water staan. Hit het Donaugebied meldt men van verscheidene plaatsen overstroomingen. Een doodelijke sluier. Eenjonge dame te Kopenhagen had een blauwen sluier gekocht dien zij droeg toen zij een uitstapje in de om- geving der stad maakte. Zij werd daarbij door een regenbui overvallen en de natte sluier kwam in aanraking met haar gelaat en haar oogen. Kort daarop kreeg zij hevige pijnen in het gezicht, dat geheel opzwol en de oogen werden ontstoken. De dokter constateerde ver- giftiging door de blauwe vert van den sluier. De ongelukkige werd eerst blind en is tenslotte aan bloedvergiftigiug overleden. In de nabijheid van Stuttgart werd eenige dagen geleden het lijk van een 20jarige jonge dochter gevonden, die zich bljjkbaar door een revolverschot om het leven had gebracht. Aan haar hals hing een papier waarop geschreien stond//Wij hebben besloten samen in den dood te gaan." De vrijer van de doode jonge dochter echter is spoorloos verdwenen en schijnt dus niet den moed gehad te hebben den dreinpel der vergetelheid te overschrijden. De Amerikaansche vindingrijkheid heeft geen grenzen. Thans heeft men in een kerk te Cincinnati het koor sedert eenige wel^eo versterkt metveertig kanarievogels. Het ge<- zang der vogels, door de machtige tonen van het orgel begeleid, moet zeer veel tot de stich- ting der kerkgangers bijdragen. Er komen weer eens berichten aangaande Roosevelt's jachtavonturen. De ex-president is thans in Britsch Oost-Afrika aan het nijlpaarden en neushoorns schieten. De laatste dagen voor zijn aankomst te Na- washa zag het er voor de tochtgenooten leelijk uit, hun voorraad proviand en water was bijna geheel uitgeput. Intusschen schijneu dergelijke minder aangename ervaringen den president- jager nog niet te doen besluiten, zijn jacht avonturen vaarwel te zeggen en rustig huis- waarts te keeren. In de nabijheid van Parijs is weer den nieuw //fort Chabrol". In het dorp Essoqes heeft een poelier zich in zijn woning gebarriCa- deerd om den gerechtelijken verkoop van zijn huis te beletten. De poelier zit op zolder met een paar geweren en een aantal patronen en schiet door een gat in het dak op ieder die het huis waagt te naderen. Woensdag schoot bij zoo een veekooper neer. De gendarmerie belegert het huis, maar durft nog niet tot een aanval overgaan. De poelier heeft laten weten, dat hij nog minutie voor verscheidene dagen heeft en wanneer hij al zijn kruit verschoten heeft, de laatste patroon in zijn eigen hart zal schieten. Oskar v. Rotsehild, de jongste zoon van den bekenden Weenschen millionnair, heeft zich gister doodgeschoten. De 21jarige jongeman kwam van een reis om de wereld terug, die hij ondernomen had om zijn geschokte zenuwen weer op verbaal te brengen. Het beet dat 't tusschen vader en zoon tot een heftigen woordenstrijd is gekomen over een liefdes- historie. De vader deelde aan de politie mede dat zijn zoon in een aanval van zenuwoverspan- ning zelfmoord pleegde. De jeugdige baron was in de uitgaande wereld te Weenen 'n be- kende figuur. De oudste zoon van den Portugeeschentroon- pretendent, de 31jarige prins Miguel van Bra- ganza, heett zich verloofd met de Amerikaan sche dollarprinses Anita Stuart, de eenige dochter van den overleden milliardair. De ver- loving werd in het Oostenrijksche gezantschaps- gebouw te Londen gevierd, waarna het bruids- paar en de moeder der bruid naar de badplaats Brighton vertrokken. In Amerika is de rattenplaag zoo erg, dat men naar maatregelen van overheidswege omziet, om daar paal en perk aan te stellen. De dieren zijn er zoo talrijk en richten er zooveel schade uit, dat de vermogendste dollar- koning zich arm zou tellen, wanneer hij uit zijn zak alle rattenschaden mocht willen ver- goeden. Er is nu vanwege het Amerikaansche depar- tenient van Landbouw een rapport verscheneu „The Rat Problem", waarin men tot een schat- ting komt van honderd millioen dollars per jaar voor de door ratten veroorzaakte schaden. Uit dit rapport verneemt men weer eens eenige algemeene bijzonderheden over dit dier. De Noorsche vat is de meest verspreidehij leeft bij voorkeur aan boord van schepen en reist zoo de geheele wereld over, omdat hij tegen elk klimaat bestand is. Hij is voorna- melijk de overbrenger van de builenpest. Zijn „bil ot fare" bestaat uit alle gerechten, die de mensch nuttigtbehalve nog van alles wat de mensch niet eet. En dan vormen grauen, in rijpeu en onrijpen staat, ook een zijner lieve- lingsspijzen. Een rat vreet in Amerika gemiddeld per jaar voor 4,72 aan koren en voor f 4,50 aan haver." Doch daarenboven bederft hij nog veel meer dat bij bevuilt en vernielt, zonder het als foedsel te gebruiken. Verder oudergraa'ft hij fundamenten, boort zijn holen in dgken en kaden, jaagt op hoenders, vernielt wat hij maar onder zijn scherpe tanden kan krijgen. De bijzondere snelheid, waarmee hi] zich vermenigvuldigt, bewijst, dat de maatregelen, tot dusver in' Amerika genomen, nog weinig resultaat hebben opgeleverd. Het bedoelde de- partement is tot een berekening gekomen dat wanneer men een rattenfamilie ongestooid laat, ze in drie jaren een nageslacht heeft verwekt van millioenen leden. De Chineesche toekomstige brievenbesteller moet voor alles een bewi]S van zijn lichame- lijke geschiktheid en van zijn moed afleggen. Daarom zendt men de candidaten op groote voetreizenverre afstanden moeten te voet worden afgelegd, de examinandus moet dooi eenzame bergkloven en sombere dalen, hi] moet door bruisende beken trekken, donkere wouden doorkruisen, die door roovers onveilig worden gemaakt en keert dan na die proeftochten ge- daan te hebben, tot het uitgangspunt terug. Heeft hij de wandeling met de gewenschte snel heid afgelegd, alle gevaren getrotseerd en door list of kracht alien tegenstand oyerwonnen, dan zijn de vooruitzichten voor zijn aanstelling gunstig. Maar het examen is nog niet ten einde, de moeilijkste proef komt nog. In den naekt, als met 'het donker het uur der spoken aan- breekt, moet de candidaat bepaalde afgelegen streken opzoeken, die berucht zijn door de tegenwoordigheid van demonen en booze geesten. Volbrengt hij ook dit waagstuk met onver- schrokkenheid en standvastigheid, dan geldt hi] waardig als beambte in den postdienst over te gaan, doch velen doorstaan de laatste proel met, die als de moeilijkste en gevaarlijkste van alle proeven geldt. DAGEN. Voorm. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 17 Juli 1.35 18 2.18 19 2.58 20 3.36 21 4.13 22 4.49 23 5.26 Nam. 1.56 2.38 3.17 3.54 4.31 5.8 5.47 Twee jaren nuttelooze zorgen in enkele dagen door de Pink Pillen genezen. Mevrouw K. S. Hermans, wier portret wij hier geven en die te Hengelo, Heieuburg, woont, heeft ons verklaard dat zij gedurende 2 jaren aan rheumatische pijnen heeft gelyden en vol- komen genezen is door de Pink Pillen. Mevr. K. S. Hermans „Nu kan ik, schrijft zij, loopen en mijn werk verrichten, terwijl ik het gedurende 2 jaren slechts nu en dan kon doen, wanneer de pijnen minder erg waren. Nu ben ik goed genezen, sedert ik van de Pink Pillen heb gebruik ge maakt. Alle middelen die ik te voren had ingenomen, hadden in het geheel geen uit- werking op mij gehad." Welke zijn de oorzaken van de rheumatiek t De rheumatiek wordt veroorzaakt door het urine-zuur dat zich in het bloed bevindt, het- welk, door in de gewrichten en de geleidingen te kristalliseeren, daar een ontsteking te weeg brengt die een onduldbare pijn veroorzaakt. De Pink Pillen lossen dat uriue-zuur op en doen alle sporen van dat vergif verdwijnen door de uitdrijving te bevorderen. De Pink 1 'Hon genezen zoo de rheumatiek op duuizame wijze. Zij zijn eveneens onovertroffen tegen bloed- armoede, bleekzucht, algemeene zwakte, rnaag- pijnen, neurasthenie. Prijs 1,7,5 de doos f 9,— per zes doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Hoofd-depothouder voor Nederland. 7 Groote Markt, Rotterdam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 15<, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van Overbeeke-Leunis Westkolkstraat, voor Sasvan Gent en omstreken bij Verhaak, drogist, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Een ieder zij gewaarschuivd geen crediet te verleenen aan mijn vrouw Adriana Kkukelaae, want er zal door mi] geen betaling geschieden. Hoek. H. VAN TATENHOVE; die bang zijn, wendeu zich in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten vopr Mond- en 'J and- ziekten. Behandeling zonder pijn der ziekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. Bagattenstraat 3b, i WenscM men sterke, zachte, f/oed van klenr blijvende kousen; gebruikt dan worden geleverd aan Fabrieksprijzen, door Ook Terkrijgbaar op condition per maand. Repareeren van Orgels, Piano s en Kerk-Orgels. Billijke p r ij z e n. Boekbandcl. Tor Nouzen. ii n n u H (CI. Brinoker, Zutphen).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2