BURG E RTTiYF S T A ^TdT Laatste berichten. HandeSsberichten. Advertentien. Wekelijksche aanbieding. DANUBE TUIGING. Ter Neuzen, 12 Juli. s Positie der Stoomschepen. Nieuwe oogst 1909. Nieuw Raapzaad. overleed schoonzoon van de weduwe nagezet, ontkwam hij en bleef onbekend. Na bet vevtrek van den man bleek aan de weduwe B., dat bij haar was ingebroken en dat uit een kast een aantal gouden en zilveren sieraden als een gouden horloge, een gouden ketting, een bloedkoralen ketting met gouden slot, een zilveren horloge met dito ketting, een nikkelen horloge, eenige gouden ringen, oorbellen, enz., waren gestolen. Men schrijft aan de N. R. Ct. De vraag welk weer te wachten is, doet dezer dagen opgeld, omdat bet //Onmogelijk weer" is en allerlei profeten en voorspellers doen bun best om den menschen de toekomst te voorspellen. Daarbij worden niet zelden de planteu geraadpleegd, daar vele door verande- ring in stand van bladen en bloemen, gewijzigd door inwerking van lucht- en temperatuurs- wisseling, feitelijk een soort hygrometers zijn. De stijlen der geraniums of ooievaarsbekken en de angels der winterbaver (avena fatua) buigen en krommen zich in droge lucht, terwijl zij zich bij vochtig weer intrekken. De klaver- soorten trekken zich voor een onweer de bladen samen, terwijl de akkerwinde (convalvules arven- sis) bij op handen zijnden regen hare bloemen uitspreidt. De goudsbloem (calendula officina lis) opent zich bij bestendig weer 's morgens tegen zeven uur en blijft tot 's middags open blijft zij echter 's morgens gesloten, dan zal op dien dag zeker regen komen. De kruipende boterbloem (ranuncules repens) trekt evenals de moerasboterbloeni (caltha palustris) de bladen samen tegen regen, terwijl de voorjaarsvroege- ling (draba verna) de biaden dan sterk buigt en de klaverzuringsoorten (oxalis) de bladen dichtvouwen. Als de bloemhoofdjes der melk- distels (sonchus) 's nachts gesloten zijn, is het den volgenden dag mooi weer blijven zij open, dan is een regendag te wachten. Het omge- keerde is het geval bij de gewone distel (car- duus)bier sluiten zich de bloemen tegen re'ren. Bij mooi weer richt de murik of vogelmuur (stel)aria media) tot 's middags bladen en bloe men in de hoogte en ontplooien zij is regen te wachten, dan blijven de bloemen gesloten en de heele plant hangt neer. De gele: anemoon (anemone ranunculoidus) sluit voor den regen zijn bloemen, de bosehanemoon (anemone neme- rosa) draagt bij mooi weer de bloemen recht op, terwijl bij naderend regenweer deze laten hangen. R. schrijft in De lndustrieele Gids over Reclame-woorden. ,/In kortheid zoo betoogt hij schuilt kracht." //Onze jagende, haastende tijd heeft het met zich mede gebracht, dat men voor de goederen, die men in den handel brengt, ja, ook als fir- manaam, een kort, inslaand woord kiest. Iedereen weet b. v. waarom het gaat, als hij op straat, op aanplakborden de woorden vMaggi," ,/Iiwatta" of //Liebig" leest. Zulke woorden beteekenen vaak een vermogen. Hoe ontstaan nu deze, meest origineele, korte benamingen, waarmede het publiek zoo spoedig vertrouwd is De eigenaar van een zaak heet b.v. Bernard Keizer, hij verbindt zijn initialen B K tot het woord ,/Beka". De ,/Beka" pro- ducten zullen meer ingang vinden bij het publiek, meerdere bekendheid krijgen althans, dan even- tueel den Bernard Keizer's dito's zou zijn te beurt gevallen. Duizenden samenstellingen zijn natuurlijk mogelijk, welke voor den leek onbe- grijpelijk zijn en vergeefs in woordenboeken worden gezocht. Maar juist dat raaakt de zaak interessant en bekend en is steeds een doel- treffende reclame geblelcen. I aak is het publiek, uit gemakzucht, zelve de oorzaak dat een verkorte benaming in het leven geroepen wordt. Het zal b.v. geen enkel mensch invailen te reizen met /,de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen" of met de vStoombootreederij Fop Smit Co." maar men gaat op reis met de ffEs-es" of maakt een boottocbt met de //Fop Smit". Men kan bet gerust in de meeste gevallen gebrek aan doorzicht noemen, het publiek lastig te vallen met langademige adressen en bena mingen. Maar niet alleen dat de groote menigte daar niet aan wil, men ziet daarbij over't hoofd, de gemakkelijke en goedkoope manier vail reclamemaken, waartoe korte woorden in staat stellen. Hoevele menschen hebben niet door een bepaald reclamewoord goede zaken gemaakt. In vele branches is het gewoonte seizoenar- tikelen met actueele namen te doopen. Voor zoover deze namen werkelijk alleen betrekking hebben op seizoenartikelen is daar niets tegen, maar men zij ervoor gewaarschuwd, actueele namen te kiezen voor vast reclamewoord voor firma of zaak, daar spoedig de actualiteit daar- van verloren gaat. Een reclamewoord moet steeds een eigenaardig, gemakkelijk uit te spreken naam zijn, dien bet geheugen vanzelf in zich opneemt. In het bij- zonder moet. de firmanaam zoo weining mogelijk tekst hebben wat niet beslist noodzakelijk is, blijve achterwege, kort en helder, moet de naam, de firma in de gedachten van het publiek leven." Een gelegenheids-kerk. Charles G. King Jr., Amerikaan en millionnair, is een van die man- ten, die altijd zweven tusschen de pijnigende alternatieven hun geld in 't water of over den balk te gooien. De man, die in Cleveland woont, had een dochter, Edna geheeten, die in 't huwelijk zou treden met een heer, niet minder millionnair dan haar pa en Morton A. Howard genaamd. En nu meende King Jr., dat hij zijn naam eer moest aandoen en zijn dochter koninklijk laten trouwen. Het moest iets zeer bijzonders zijn. En het werd iets bijzonders. King Jr. riep zijn lijf- architect en zei tot hem: //Bouw jij me eens even een kerk, vriendje, maar gauw, he De architect bouwde. Hi) richtte vliegensvlug een miniatuur-kerkje op in 't prachtige landgoed van den liefderijken vader, voor den spotprijs van nog geen 3000 dollar. En in dat kerkje had met grootsche praal de huwelijksinzegening plaats. En nauwelijks had de geestelijke zijn zegen gegeven en had de laatste gast zijn hielen van den drempel gelieht, of 't kerkje werd weer keurig afgebr.oken en nu wijst alleen een kostbaar marmeren hlpk de plaats aan, waar de gelukkige braid, doch ter eens edelen, maar min of meer krankzin- nigen vaders, met teedere banden gekluisterd werd aan den millionnair haars harten. De hevige regens van de laatste dagen hebben nieuwe onheilen in het Belgische over- stroomiugsgebied veroorzaakt. Uit Namen werd Zaterdag gemeld, dat de streek om Rocheford geteisterd is. De rivieren de Lhomme, de Wamme en de Lesse treden buiten hare oever. A1 het hooi van de weiden is verloren en hofsteden zijn vernield. Vele huizen zijn overstroomd. De regen, die eenige uren opgehouden had, is opnieuw begonnen. De bisschop van Namen heeft openbare ge- beden voorgeschreven. Uit Luik, 10 dezer De toestand wordt in het Luiksche met het uur slechter. Uit de Vesdervallei worden groote overstroo- mingen gemeld. Vrijdagochtend is de Vesder buiten hare oevers getreden. Chenee, Vaux- sous, Chevremont, Cbaudfontaiue, Trooz en Nessouvaux staan onder water. Ook van de Ambleve komt er slecht nieuws en een deel van Aywaille is overstroomd. Op de Maas is men genoodzaakt geweest al de afdammingen tusschen Hastiere en Vise te openen, de stroom is geweldig op de rivier. De Semois en de Lesse stijgen op bedenke- lijke wijze. De Ourthe liep buiten hare oevers te Tieff, te Esneux en te Poulseur te Chanxc staan talrijke boeven midden in 't water. Te Verviers zijn de keldevs in de beneden- stad onder geloopen. Het schouwspel van de afdamming der Gillep- pe is op dit oogenblik indrukwekkend. Een man, die langs de Blackwaterrivier te Maldon, in Essex, liep, woei zijn strooien hoed van het hoofd in het water. Hij sprong hem na, kon hem grijpen, maar werd, terug- zwemmende. door kramp bevangen. Vergeefs trachtte men hulp te bieden, hij verdween in de diepte, voor men bij hem was. 's Gravenliage. H. M. de Koningin zal eene buitengewone zending afvaardigen, welke door Keizer Wilhelm bij diens bezoek aan Cleve op oek 7 Augustus a. s., zal worden ontmngen, bestaande uit de heeren Sweers de Landas VVyborg, com mandant der Marine te Amsterdam, luitenant- generaal Van Daalen, van het Oost-lndisch leger, thans met verlof hier te lande, terwijl daaraan zal worden toegevoegd baron Voorst tot Voorst, ordonnans-officier van H. M. de Koningin. Philippine, 12 Juii. Bij de heden alhier gehouden herstemming voor 3 leden van den O fD gemeeuteraad brachten 113 van de 122 kiezers hunne stem uit. Van onwaarde was 1 briefje. De stem men waren verdeeld als volgtA. F. Arbroscheer 40, P. de Bock (aftr.) 20, J. B. van Hurck Adz. 66, Alphons Lauret 9, E. A. M. Taelman (aftr.) 57 en P. F. Wijne (aftr.) 74. Alzoo gekozen de heeren Van Hurck, Taelman en Wijne. Lissabon. Een ontzettende ontploffing van mijngas heeft plaats gehad in de kolenmijnen te Delunez bij Cordova in Spanje. Verschil- leude galerijen zijn iugestort, waardoor 750 mijnwerkers werden bedolven. Slechts 42 menschen konden levend boven- gehaald worden docb zij waren bewusteloos en overdekt met brandwonden. Tien mijnwerkers wier toestand hopeloos is werden nog boven gebracht. Bij het reddingswerk, dat krachtig wordt voort- gezet, heeft men nog 17 lijken gevonden. T«-r ^eiizrii. Huwelijks-aangiften. 9Juli. Koop Blom, oud 23 j., jm. en Antoinette Johanna Vooren, oud '26 j., jd. Huwelijks-volti-ekkingen. 8 Juli. Pieter Oppeneer, oud 22 j.. jm. en lleeltje Willemsen, oud 21 j., jd. Geboorten. 6 Juli. Adriaan, z. van Maarten Dieleman en van Berbera Elisabeth Dielenaan. Constant Triphon Reijniidis, z. van Amatus Aloijsius Eugenius Vermast en van Suzanna Baart. Margaretha, d. van Jan Gijssen en van Helena Sara Catharina de Regt. 8 Juli. Willera, z. van Jan Antbonie Riemens en van Elisabeth Krina van der Hooft. 10 Juli. Dina Suzanna Janneke, d. van Emile Alpbonse Buijsse en van Janneke Suzanna Fremouw. Rotterdam, 12 Juli. Binnenl. Granen. Tarwe en Haver uitsluitend ter markt. Meel voortdurend in vaste stemming, inlandsch iets hooger, buiten- landsch wegeus de hooge prijzen omzet beperkt. Men noteertPuike Tarwe per hectol. 12,25 a 12,50 mindere en goede 11,50 a 12,Tarwe per 100 kilo /13,75 a 15, Rogge per hectol. 7,a 7,25 Gerst 5,50 a y6,Chevalier /6.50 Gerst per 100 kilo 8,50 a /9,50 Chevalier 10,— a 11,50; Haver /9,75 a 10,25 en per hectol. lange /4,25 a /4,50 dikke 5,a/5,50; Paarden- boonen /7,50 Witte Booneu 12,a/14, JRruine Boonen 9,a 12,en daar- bpven Kookerwten 9,a 11,50; Voeder- soorten 7,25 a 8, - Kananezaad 8,25 per hectol. en per 100 kilo 14,50. B u i t e n 1. Granen. Tarwe per 2400 kili 240 a 270Rogge per 2100 kilo f 180 a 195Gerst Zwarte Zee /146 a 148 Amerik. Mais 150 a 152 Odessa 145 per 2000 kilo; Boekweit 205 a 210 per 2100 kilo Haver 9,50 a 10,per 100 kilo. Meel. Prima inlandsch en dito Belgisch 16,50 a 17,le soort inl. en Belg. /'15,50 a/16, extrapuikHongaarsch/25,a/26,-; prima Amerik. patent 17,a /18,le soort 15,75 a 16,75; 2e soort Bakers 15,25 a 15,50; Inl. en Duitsche Roggebloem 12,25 a 13,— per 100 kilo. Runderprijzen 60 a 72; Stieren 56 a 62Kalveren 75 a 90 Schapen 42 a 50 Varkens 48 a 52 cents, per kil<j. Melkkoeien /140 a /245Kalfkoeien 150 a 260 Stieren 90 a 185 Vaavzen 110 a 140 vette Kalveren 52 a 90 fokkalveren 14 a 18 nuchtere f 7 a 13, Biggen /6a 14 alles per stuk. Aardappelen. Westl. klei 1,75 dito zand 2,10 a /2,25 Poters 1,per mand en per mud Andijker Muizen 3,80 a /4,20 Westl. 4,40 a 5,—. Maltha's 7 a 12 cents per kilo. Boterprijzen in vaten 47 a 52. Stukken van 1/s kilo 65 a 70 cent. Zoetemelksche kaas /24 a /30 per 50 kilo. Leidsche 51 a 73 per 150 kilo. Zeeuwsehe eieren versche 3,50 a /3,80. Belegen en buitenl. 3,— a 3,10 per 100 stuks. L ij n z a a d vast. Koolzaad traag. Karwijzaad /18,25 a 18,50nieuw 15,75 a 16,per 50 kilo. Amerik. Petroleum 16eo per 100 kilo 12,20 en 81/2 a 9 cent per kan. Java-koffie, in balen gewone soorten 4OV2 cents en dito Santos 241/2 cent per half kilo. Beetwortel-suiker 12, Eieren per 26 stuks 0,90. Boter !/2 K.G. 0,55. Antwerpen, 10 Juli. Chilisalpeter kalrn in loco fr. 21,90, Juli/Aug. fr. 22,—, Febr./Maart fr. 22,75, Maart/April fr. 22,75. ZEETIJDINOi KN. Van 9 tot en met 11 Juli. s.s. s.s. s.s. 8.8. 3 VLA.G. 9 Eng. s.s. 10 Zweed s.s. 11 Noor. s.s. Eng. s.s. idem 10 10 11 10 11 10 Eng. s.s. idem Ned. s.s. Eng. s.s. Belg. s.s. Deen. s.s. Dnits. s.s. Eng. s.s. idem Duits. s.s. Rus. ss. Eng. s.s. Been. s.s. Belg.s.traw Eng. s.s. idem idem Riis. s.s. Deen. s.s. idem Eng. s.s. Deen. s.s. NAAM M«. Van en naar. Lading. l oor Ter Seuzen I Cedarwood 1815 Middlesbro ijzer Rapp 718 Kristineham bi-sulfate Anvers 2437 Christiania bout Hummersea 1525 Skinningrove jzer Rivur Lagan 2272 Londen stnkg. I ail Ter I'enzeu i Staghound 1403 Queensbor. ledig River Thames 2242 Londen stukg. Elisabeth 5093 Hull ledig V«m fUeist Frankfort 3269 Goole stukg. Clara 2216 idem kolen Caledonia 5136 Narva hout Minna Boldt 4315 Yxpilla idem Avocet 3985 Liverpool stukg. Sea Serpent 2554 Londen idem t Consul Poppe 2579 Trangsund hout Gen. Zimmerm. 4397 Riga stukg. Van (-eisl I Ousel 3633 Manchester stukg. Paris 3373 Blyth ledig Mie 402 Ostende idem Sea Gull 2763 Londen stukg. iRonan 3391 Leith idem Don 2658 Goole idem Natalie 4955 Hull ledig Norman 5304 Grimsby idem F. M. Werner 4968 Pillau phosph. Frankfort 3269 Goole stukg. Chr. Christensen 4134 New-Castle ledig Ian Helzaetei Cleno 531[Londen ledig HARALD in lading te Blylh voor Kroonstad. JENNY in lading te Newcastle on Tyne voor Kroonstad. RICHARD in losssing te Kroonstad. ELISABETH in lading te Hull voor Kroonstad. HELENA van Onega naar Londen passeerde 11 dezer Honnigsvaag. MAGDALEN A van St. Petersburg naar Ter Neuzen, passeerde 12 dezer des namiddags 1 uur Skagen. KOERS VAN HET GELD. Belgische per 100 fr. 47,75 a 47,77°. Engelsch per 12,— n n 12't Ook wachtende uieuwe Incarnaat of Frausclie klaver. Lucern de Provence. Gras- en Klaverzaad voor kunstweiden. Vitsen voor groenbemesting in soorten. Enz. Enz. G. KLOUWERS, Zaadhandel, Ter Neuzen. De Heer en Mevrouw LOUIS VAN WAESBERGHE-MUTSAERTS.hebben bet ge- noegen U kennis te geven van de geboorte van hun Zoon. Hulst, 12 Juli 1909. het den Heere Heden bebaagde van"1 leven en dood, van mijne zijde weg te nemen,, na een smartelijk lijden, mijnen geliefden Echtgenoot en der Kinderen zorgvollen Vader 1ACOESUS DE K1EESTER, in den ouderdom van 45 jaar en 8 maanden, in leven lid van den Gemeenteraad. Allen die hem gekend hebben zullen beseffen hoe zwaar ons dit verlies valt. Uit aller naam, Wed. JAC. DE MEESTER geb. E. Dieleman. Hoek, 12 Juli 1909. Eenige en algemeene kennisgeving onze Heden Vader de heer J A ftl DE SSffliDT, in leven gepensionneerd Directeur der Posterijen en Telegrafie, in den oudeidom van ruim 73 jaar. Steenwijk, 5 Juli 1909. M. DE SMIDT. C. C. DE SMIDTDuijvesteijn en Kinderen. C. C. DE SMIDT. E. DE SMIDT—van Buuren en Kinderen. Aalten. C. C. M. DE SMIDT Blok. B. BLOK en Kinderen. Eng. s.s. Van 9 tot en met 11 Juli werden langs de Oostsluizen alhier 41 binnenvaartuigen op en 49 afgeschutdoor de Westsl. 9 op- en 8 afgeschut. Ondergeteekende betuigt, ook voor hare kinderen ten familie, haren liartelijken (lank voor de deelneming en steun, die zi] na bet plotseling overlijden van haren echtgenoot, G. Verlinde. zoo ruimschoots heeft mogen onder- vinden. Zi) betuigt baren dank aan ben die bijdragen gaven voor het lenigen van den nood van haar en haar gezin, aan de commissie die zich voor het inzamelen daarvan heeft ge- vormd en in het bijzonder aan de Firma Van Canfort Koch, voor den van haar onder- vonden steun. Ter Neuzen, 12 Juli 1909. Wed. G. VERLINDE—Jolijt. - Voor de vele bewijzen van deelne- ming, ons betoond bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder en Nicht ADRIAN A MARIA 't GILDE, betuigen wp onzen liartelijken dank. J. J. v. d. WIELE, Kinderen en Nicht. Axel, 12 Juli 1909.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 3