ZEEP Gemengde berichten. uit de Sunlight Zeepfabriek, Handelsberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Sas van Gent. Bij de verkiezing van 2 leden van den gemeenteraad zijn candidaat gesteld D. van den Berg (aftr.), E. Buijsse en P. Malotaux (aftr.). Vereeniging tot Cliristelijke verzorgtng van krankzinnigen in Zeeland. De alles ontsmettende speciaal voor ZIEKENKAMERS Ponitie der Stoomnehepen. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 1 Juli 0.5 12.27 Vrijdag 2 0.49 1.8 Zaterdag 3 1.29 1.49 Zondag 4 2.9 2.29 Maandag 2.51 3.12 Dinsdag 6 3.33 3.56 Woensdag 7 4.19 4.44 Ossenisse. Bij de verkiezing van 2 leden van den gemeenteraad zijn candidaat gesteld .T. J. Fassaert, L. G. Hermans (aftr.) en G. de WaalStallaart. De heer J. F. Bogaart, die dit jaar mede aan de beurt van aftreding was, is inmiddels overleden. Stemming 6, eventueele herstemming 15 Jnli. Overslag. In deze gemeente heeft dit jaar geen periodieke aftreding van leden van den gemeenteraad plaats. Philippine. Bij de verkiezing van 3 leden van den gemeenteraad zijn candidaat gesteld A. F. Arbroscheer, P. de Bock (aftr.), J. B. van Hurck Adz., Alphons Lauret, E. A. M. Taelman (aftr.) en P. F. Wijne (aftr.). Stemming. 8, eventueele herstemming 20 Juli. St. Jansteen. Bij de verkiezing van 2 leden van den gemeenteraad zijn candidaat gesteld C. IJsebaert (aftr.), C. G. Bleijenbergh, A. P. M. Vermandel, A. de Beule en C. L. Giele. Het aftredend lid, de heer A. T. Rottier, is wegens verandering van woonplaats niet meer herkiesbaar. Stemming 9, eventueele herstemming*20 Juli. W estdorpe. Bij de verkiezing van 2 leden van den gemeenteraad zijn g e k o z e n verklaard C. H. van tlaelst en Ch. Steyaert, aftr. leden. Zaamslag. Bij de verkiezing van 3 leden van den gemeenteraad zijn candidaat gesteld P. Faas, Kampensche hoek, W. de Mul (aftr.), Krekepolder, F. de Ruijter (aftr.), Dorp, Jan de Ruijter, Othene en J. Vinke, Eendragtpolder. Het aftredend lid, de heer P. van Tatenhove, had verzocht niet meer in aanmerking te komen. Stemming 9, eventueele herstemming 20 Juli. Zuiddorpe. Bij de verkiezing van 2 leden van den gemeenteraad zijn g e k o z e n verklaard A. Goossens en A. Th. D'Hert, aftr. leden. Biervliet. Bij de verkiezing van 2 leden van den gemeenteraad zijn candidaat gesteld A. de Groote, wethouder (aftr.), A. Bliek en B. van der Slikke. Wegens familierelatie met den burgemeester is het aftredende lid, de heer A. J. van der Linde, niet meer herkiesbaar. Wethouder De Groote, die al 42 jaar als raadslid zitting heeft, is op beide ingeleverde lijsten gecandideerd. Dinsdag had in de groote zaal van het /irSchuttershof" te Middelburg de vijfde algemeene jaarvergadering van bovengenoemde Vereeniging plaats. Zij ving aan met een bidstond, waarin voor- giugen de heeren Dr. A. Kuyper Jr. van Vlis- singen en Ds. J. J. Homburg van Goes. De heer Kuyper opende de samenkomst met te laten zingen Psalm 103 2, gebed en het lezen van 1 Sain. 16:14 en volgende. Daarna sprak hij over de arme krankzinnigen, die voorwerpen zijn der christelijke barmhar- tigheid. Hij ging verder na het geschiedverhaal dat voorgelezen werd, dat ook leert dat van genees- heer en verplegers moet kunnen gezegd worden „/de Heere is met hen". Na het zingen van Psalm 1463 ging de heer Homburg voor. Hij las voor Joh. 11 3344, om vervolgens te spreken over Gods barmhartigheid. Hij wees er op dat de geloovigen geroepen zijn tot daden en dat zij, barmhartigheid ondervonden hebbende, ook barmhartigheid kunnen bewijzen. Daarna werd een gebed uitgesproken en toen pauze gehouden. Na de pauze werd de algemeene vergadering geopend door den voorzitter, den heer Ds. Donner. In zijn rede herdacht hij o. a. Ds. Litcooy, wiens aandenken ia de vereeniging ten zegen zijn zal. Bij de vasts telling der presentielijst bleken aanwezig te zijn tal van afgevaardigden van verschillende gemeenten en corporaties. Uit het jaarverslag bleek dat de vereeniginc in Zeeland thans 47 afdeelingen telt. Blijkens de rekening bestond hetzuiverkapitaal ■bij het begin van het dienstjaar 1908 uit 5442.67. Op het eind van dat jaar vermeldt de balans in totaal aan activa 326,013,62s, aan passiva J J30,o00, zoodat een negatief kapitaal aanwezicr is van 4486,37s. Ei is dus een zuiver verlies geweest van 9929,04°, hetwelk wordt gespecificeerd door Winst- en Verliesrekening, welke aanwijst aan verlies f 14,049,66, aan winst 4120,61s. n de plaats van vertrokken of niet herkies- bare bestuursleden werden gekozen de heeren L. G. James te Sluis, H. R. Struve te Middelburg, A. de hraker te Zaamslag, .J. Steeketee te Heinkenszand en J. J. de Jager te Nieuwdorp. Besloten werd tot het aangaan van een nieuwe leemng, groot 250,000. In de »tichting zijn thans pl.m. 80 patienten en net gaat haar zeer goed. (M. Ct.) Bij een arbeider te Oudenbosch is 20 en het goud zijner vrouw gestolen. Het waren arme menschen, die hun varken hadden verkocht om een tijdje te kunnen leven en zoo in't bezit waren van 20. Ter hoogte van het Kralingsche veer is Zondagmorgen de stuurman van een stoomboot op reis van Rotterdam naar Groningen, over een touw gestruikeld en over boord in de Maas gevallen. De kapitein van de stoomboot wierp den drenkeling een scheepstouw toe en liet dadelijk een boot uitzetten, doch men slaagde er niet in om den stuurman te redden. Hij verdronk. Maandagavond kregen de ruim 60jarige G. en de Belg Fr. D. in de woning van laatst- genoemde in de Hoogtestraat, te Tilburg, twist. Buiten werd de twist voortgezet, waarbij, naar het voorloopig getuigenis luidt, D. zijn tegen- stander zoodanig mishandeld heeft, dat deze op den grond bleef liggen. In dien toestand werd hij gevonden door een in de buurt wonend persoon, die den ouden man achter zijn woning sleepte, waar Dinsdagmorgen zijn iijk werd gevonden. D., die een gevaarlijk peroon is, bevindt zich in arrest. Zondag woedde een hevig onweder boven de gemeente Havelte (Dr.). De bliksem sloeg in 't pompstation der leiding, die de gemeente Meppel van water voorziet, met 't gevolg dat de leiding is afgesloten, waardoor Meppel van water verstoken is. Hoelang die toestand kan voortduren weet men niet. Bij de opneming der stemmen voor lid van de Tweede Earner op het eiland Marken is (de vorige week) geprotesteerd, en in het proces- verbaal het feit vermeldtffdat de burgemeester zich in den morgen op den openbaren weg had begeven om sinaasappelen te koopen" Te Dedemsvaart had een vreeselijk on- geluk plaats. De kleine Jo v. G., het dochtertje van den machinist H. van Gussel, was op stap om zelt de nieuwe schoenen voor het schoolfeest te halen de schoenmaker kon ze eens vergeten Tusschen tram-station en den houtzaagmolen schrikt ze voor een blaffenden hond, loopt snel zijwaarts en komt onder de tram, die nog geen meter van het kind af was. Aan remmen viel niet meer te denken. Geheel vermorzeld werd het lijkje onder den goederenwagen achter den spoorwegwaggon te voorschijn gehaald. Eerst een kwartier nadat het meisje in het station was gelegd, werd het door den broeder herkend als ffonze kleine Jo". Arme ouders De Rowdies" te Berlijn. Elke wereld- stad telt onder haar bevolking een aantal ge- vaarlijke elementen. Uit den aard der zaak worden de bandieten en vagebonden van een geheel land door de groote steden aangetrokken, waar zij veiliger terrein vinden voor hun werken dan in de kleinere plaatsen, waar ze meer op de vingers kunnen worden gekeken. De apachen van Parijs zijn door bun heldendaden zoo lang- zamerhand wereldberucht geworden, maar ook Berlijn ontkomt niet aan den natuurlijken loop der dingen en ook hier neemt het aantal row dies, zooals de Berlijnsche bladen die Duitsche apachen noemen sterk toe. En zij geven de politie de handen vol werk. Blijkens de Ber lijnsche bladen is het in den nacht van Zater- dag op Zondag op enkele plaatsen van de wereld- stad al buitengewoon warm toegegaan. Daar werden geregelde veldslagen geleverd tusschen de politie en het schuim, waarbij zelfs aan weerszijden van vuurwapens werd gebruik gemaakt. Bij een van die vechtpartijen verschanste zich een der belhamels in zijn huis dat daarop door een menigte, honderden sterk, werd bestormd. De deur werd opengebroken, de vensters werden vernield en ten slotte werd de man naar buiten gehaald en gruwelijk mis handeld. Ook in dit opzicht scliijnt Berlijn dusaanspraak te willen maken op den titel van Amerikaansche stad. Een jacht over het dak. De voorbij- gangers op Broadway te New-York konden een drama aanschouwen, dat op het dak van een luchtkrabber werd afgespeeld tusschen een politie- man en een inbreker. De politie was een bende inbrekers op het spoor gekomen, die het huis was binnengedrongen. Een der laatsten was de trap op gevlucht en had zich op het dak verscholen. Een politieagent ontdekte hem en daarop ontstond tusschen beide mannen een verwoed gevecht. Men vreesde elk oogenblik hen van deze duizelingwekkende hoogte wor- stelend te zien neerstorten, toen de agent eens- klaps zijn revolver trok en een schot loste, waarmee hij den dief verwondde. Deze viel op het dak neer en was nu spoedig overmeesterd. Door een Wurtumberger, den heer Frie- drich Gall te Esslingen, is een nieuw duiker- toestel uitgevonden, waarmede men tot veel grootere diepten zal kunnen afdalen dan tot dusver mogelijk was. De grenzen van een duiker liggen tot nu toe 30 tot 40 meter onder /-in: is voor mensch en diex* ools liet beste middel ter grenezinqr van zvverende won don den waterspiegel. Dieper wordt de waterdruk voor de gummi-uitrusting te groot. In plaats van de gummi-kleeding heeft de heer Gall een duikpak vervaardigd uit beweeg- bare buizen, waterdicht aan elkaar verbonden. Deze uitrusting is reeds met goed gevolg op 260 meter diepte beproefd. De dokters in Engeland nemen, naar het Med. Weekblad mededeelt, in aantal sterk toe en hunne inkomens af. Inkomens van 1200 it 2400 gl. zijn er zeer gewoou slechts weini- gen halen 6000 gl. gemiddeld wordt 3000 per jaar verdiend. Openbare geneeskundige betrekkingen worden er slecht betaald de koste- looze consulten aan de ziekenhuizen werken het pauperisme van den geneeskundigen stand zeer in de hand de ziekenfondsen tellen vele ver- mogende menschen onder hunne leden. Onlangs stierf in Londen een fabrikant, die een millioen gulden naliet a raison van 2.40 per jaar zich voor geneeskundige behandeling bij een zieken- fonds verzekerd had. Te St. Brieux heerscht in hevige mate de typhus. Al de gasthuizen zijn overvol, ter- wijl in de stad zelf nog honderden zieken zijn. De oorzaak van deze epidemie moet zijn de besmetting van het water, ontstaan door de hevige regens, die de leidingen hebben bedorven Er zijn maatregelen genomen ter bestrijding. Tegen de burgerlijke geneesheeren is een klacht ingediend, omdat zij geen verklaring van besmet- telijke ziekte wilden afgeven. In Oostelijk Amerika wordt de hitte steeds ondragelijker. Het geheele zakenleven i3 verlamd, en het verkeer ter beurze krimt hoe langer hoe meer. Te New-York steeg Vrijdag de temperatuur tot 98 graden, in Philadelphia tot 102, en in Arizona zelfs tot 106 graden Fahrenheit. Duizenden New-Yorkers vertoeven 's nachts in de stadsparken. Aan de zeekust komen dagelijks talrijke gevallen van zonnesteek voor. Te New-York bezweken 8 menschen door zon nesteek. INGEZONDEN STUKKEM Ter Neuzen, 18 Juni 1909. Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding van een verslag voorkomende in uw blad van 17 Juni van de huishoudelijke (niet openbare) vergadering der bootwerkers- vereeniging Recht en Plicht alhier, waarin door den heer Kalter van Rotterdam het ontwerp Stuwadoorswet werd uiteengezet, verzoeken wij een klein plaatsje in uw blad. Door den heer Kalter zoude volgens dat ver slag o. m. zijn gezegd, dat het te betreuren is, dat door den Minister bovengenoemd ontwerp aan een wethouder was gezonden, om redenen deze er niet het minst mede op de hoogte is, en het beter oordeelde dat dit was toegezonden aan den Rijkshavenmeester. Wij durven beweren dat door den heer Kalter hierover geen woord is gerept en dat er dus op de een of andere wijze eene onwaarheid in het verslag is geslopen. Wat betreft het toezenden van dit ontwerp aan een wethouder, door den Minister, kunnen wij mededeelen, dat die wethouder op verzoek, en geheel ter wille der bootwerkers, aan den Minister dit ontwerp heeft aangevraagd en ver- kregen. U, M. d. R., dankzeggend voor deverleende plaats ruimte. Het Bestuur der Booticerkersvereeniging I Recht en Plicht". (De ontvangst van bovenstaand schrijven ver- baasde ons ten zeerste. Het verslag dezer huishoudelijke vergadering werd ons bezorgd door een bestuurslid der vereeniging met verzoek tot opname. Wij koesterden natuurlijk geen twijfel omtrent de juistheid daarvan. Toen we bovenstaand schrijven ontvingen hebben wenader ge'iuformeerd naar den oorsprong van het ge- wraakte verslag, waarbij men ons den schrijver daarvan noemde. Door die wetenschap ver- scheen de zaak ons in nog zonderlinger licht, daar de schrijver van het verslag toch beter dan iemand anders kon weten wat door den heer Kalter in de vergadering gesproken was. Nu men er van belanghebbende zijde op aandringt, dat de onjuistheden worden gerectificeerd, wilden wij niet langer wachten met de opname van bovenstaande. Wjj achtten het echter noodig daaraan iets toe te voegen omtrent den oorsprong van het verslag. Ondertusschen moeten wij er bij besturen of bestuursleden van vereenigingen sterk op aan- dringen, om, wanneer zij in het belang hunner vereenigingen of algemeene belangen publiciteit wenschen van het in vergaderingen behandelde, toch steeds juiste verslagen in te zenden. Ons is het natuurlijk onmogelijk deze te controleeren, allerminst van huishoudelijke vergaderingen waarbij de pers niet tegenwoordig kan zijn. Red.) liulst, 28 Juni 1909. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe f 15,Rogge f 8,50 Wintergerst J Zomergerst f Haver J 9,50, Erwten f I3tWitte boonen ]3,—Bruine boon en j 14,— Duivenboonen yil,—Paarderboonen 10,,Boekweity Lijnzaad Koolzaad Aardappels 4,r<5. Boter per kilo f 1,05. Eieren per 26 stuks f 0,95. Ter weekmarkfc waren aangevoerd 16 stnks Rundvee, 39 vartens waafvan verk^eht 9 stuks rundvee en 22 varkens. ZEETIJDINtji EN. Van 28 tot en met 29 Juni. VLAG. NAAM M'. Van en naar. LadiDg. 28 Eng. 8.8. Duics. 8.8. 29 Eng. 8.8. idem 3924 Salambola j 2248 Riga 2895 Goole 28 Deen. 8.8. 29 Eng. 8.8. 29 Eng. 8 s. Van 28 macadam stukg. idem idem idem phosph. ledig ledig I nil Ter *e««en s 29 Eng. barge Genesta 344 |Heybridge Voor lienli Tadorna I 3730 Manchester Koningsau Gathorne Humber l au Gent I Ore Gjedde 4034 Stettin Ellingtun I 1990 ^oole Viior Selzaetel Alembic J 721 |Bristoll. tot en met 29 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 37 binnenvaartuigen op en 24 afgesehutdoor de Westsl. 5 op- en 5 afgeschut. a s. IIARALD van St. Petersburg naar Duinkerken passeerde 29 dezer des n. m. 8 unr Eiseneur. 8.8. JENNY wordt heden te Rotterdam verwacht. 8 8. RICHARD vertrett heden van Sunderland naar Kroonstad. 8.8. ELISABETH van St. Petersburg naar Ter Neuzen passeerde 29 dezer dea n. in. 2 uur Skagen. 8.8. HELENA in lading te Soroka. 8.8. MAGDaLENA in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. 5 tt Het grootste gevaar, waarmede een generaal op het slagveld te kampen heett, is het afsnijden van den toevoer der levensraiddelen dit betee- kent het uithongeren zijner troepen en ten slotte een ramp. Het gevaar voor U is even groot, wanneer ongesteldbeid van de lever en maag U met uithongeren dreigen, want wat het voedsel betreft, is het lichaam geheel afhankelijk van deze twee organen. Wanneer gij bijgevolg lijdt aan de maag of de lever, dan wordt Uw lichaam langzaam uitgeteerd, het komt er niet op aan hoeveel ge eet, het bloed wordt arm en bevat geen kracht. Uw lippen en wangen worden bleek, de oogen geel, de uitdrukking van bet ge- laat mat. Ge wordt mager en zwak en gevoelt U zwaar en lusteloos. Deze verschijnselen zijn hulp- kreten van de spijsverterings-organen en Foster's Maagpillen behooren te worden gebruikt totdat elk teeken der ziekte verdwenen is, anders loopt gij gevaar bloedarmoede, verstopping, chronische indigestie, galachtigheid of ophooping van het bloed in de lever te krijgen. Foster's Maagpil len worden gemaakt uit zuivere kruiden, die direct en in ovei'eenstemming met de natuur, op de lever, maag en ingewanden werken en zij herstellen een natuurlijke werking en gezonde spijsvertering. Overtuigt U, dat U de .echte Foster's Maag pillen krijgt, voorzien van de bandteekening van James Foster op elke doos. (Inhoud 50 stuks.) Deze pillen zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, West- kolkstraat, a 0.65 voor een of 3,60 voor zes doozen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 3