Verstijfd door Rheumatiek. Gemengde berichten. Landbouwberichten. Laatste berichten. Kantongerecht te Ten Neuzen. INGE zTTimTT"^ T U K K E N. Zeventig-jarige man, die 10 jaar leed, door Kloosterbalsem genezen, C. J. H., oud 40 j., landbouwersknechc te Eede en J. P. M., oud 32 j., winkelier te Aardenburg, zijn wegens overtreding der Rijks- belasting veroord. de le tot 1 dag gevang. en de 2e tot 7 dagen gevang., beiden met verbeurd- verklaring der aangehaalde goederen. J. C. d. K., oud 38 j., eommissionnair te Hulst, beklaagd van het plegen van ontuchtige hande- lingen, F. M. H., oud 42 j., wed. van L. v. H., paardenkoopster te Eede, beklaagd van ver- duistering en C. v. G., oud 31 j., werkruan te Stekene (Belgie), beklaagd van diefstal, alien thans gedetineerd te Middelburg, vrijgesproken. Bij bevelschrift van bovengenoemde recht- bank is rechtsingang verleend met bevel tot gevangenhouding en instructie tegen G. J. v. B., oud 35 j., bankwerker, wonende te St. Nicolaas (Belgie), beklaagd van het plegen van onzedelijke handelingen met kinderen beneden den leeftijd van 16 jaren, gepleegd te Hulst. Zitting van 24 Juni 1909. Veroordeeld zijD C. P. en A. A. G., beiden te Ter Neuzen; D. W. F. K. te ZaamslagE. A. Th. M. C. en H. C.. beiden te Sas van Gent; J. D. en J. B., beiden te Axel; D. d. R. te Ter Neuzen; A. M. te Zaamslag; J. J. K. te Ter Neuzen, ter zake van het fietsen zonder licht, ieder tot eene boete van 1, subsidiair 1 dag hecht. G. J. te Axel, ter zake van het met rijtuig en paard l ijden zonder licht, tot eene boete van J 2, subs. 2 dagen hecht. C. d. R. te Ter Neuzen, ter zake van openbare dronken- schap, tot eene boete van 10, subs. 3 dagen hecht. J. v. M. en J. H., beiden te Ter Neuzen M. B. te Hoek, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. P. J. D. en B. J. H. beiden te Ter Neuzen. ter zake als voren, ieder tot eene boete van 15, subs. 3 dagen hecht. G. W. te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van 10, subs. 3 dagen hecht. C. W. en F. W., beiden te Axel, ter zake van over treding der Leerplichtwet, ieder tot eene boete van J 3, subs. 2 dagen hecht. J. v. L. en J. C. v. d. V., beiden te Zaamslag; M. v. D. te Ter Neuzen; K. L>. te HoekA. v. M. te Axel, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. J. v. C. te Ter Neuzen, ter zake van het in staat van dronkenschap de orde verstoren, tot eene boete van 5, subs. 2 weken tuchtschool. L. H. te Hoek, ter zake van een trekdier los- en on- beheerd laten staan, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. L). d. B. te Axel, ter zake van het door een dier laten trekken een last, welke kenlijk zijn krachten te boven gaat, tot eene boete van 5, subs. 3 dagen hecht. P. M. d. V. te Axel, ter zake van het visschen in ge- sloten vischtijd, tot eene boete van 5, subs. 2 dagen hecht., met bevel tot vernieling van de in beslag ge- nomen riek. J. v. d. B. te Axel, ter zake van het visschen zonder akte en vergunning, tot eene boete 2 X 5, subs. 2x2 dagen hecht., met bevel tot vernieling van den in beslag genomen stok. M. d. J. te Ter Neuzen, ter zake van het te Ter Neuzen haar bierhuis te laat open houden, tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. W. D te Hoek, ter zake van overtreding van het baggerregiement, tot eene boete van 5, subs. 3 dagen hecht. A. V. te Axel, ter zake van le. een trekdier los en onbeheerd laten staan, tot eene boete van /Ji, subs. 2 dagen hecht. en 2e ter zake van een houdenkar zonder steunsels gebruiken, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. M. d. G., huisvr. van C. V. te Philippine, ter zake van het zonder consent kreukels rapen, tot eene boete van f 0,50, subs. 1 dag hecht. "■'jitesprokeii P. v. B. en A. M. W., beiden te Axel, ter zake van kippen laten loopen op bezaaiden grond. C. v. H. te Axel, ter zake van het loopen op eens anders grond. C. B., huisvr. van J. D. te Zaamslag, ter zake van openbaren arbeid verrichten op Hemelvaartsdag. Ontslagen van reclitsvervolBingP. M. d. V. te Axel, ter zake van het visschen zonder vergunning. A. D. te Ter Neuzen, ter zake van kippen laten loopen op bezaaiden grond. C. H. te Zaamslag, ter zake van oper.baren arbeid verrichten op Hemelvaartsdag. P. M. te Hoek, ter zake van het te Hoek zijn herberg te laat open houden. Ch. d. G. te Hoek, ter zake van het te Hoek te laat een herberg bezoeken. VJi<Kestel<l is de zaak van J. d. P. en P. D., beiden te Ter Neuzen, ter zake van het fietsen zonder licht. InsetroIil<en is de zaak van: M. L. en D. J. d. D., beiden te Ter Neuzen, ter zake van openbaren arbeid verrichten op Hemelvaartsdag. De Koninklijke Nederlandsche Landbouwver- eeniging heeft door hare eerste circulaire dezer dagen officieel kennis gegeven, dat zij in werking is getreden. Ze deelt tevens in de circulaire mede, dat zij het op hoogen prijs stelt, wanneer zij ge- regela de drukwerken mag ontvangen door land- bouworganisatie's uitgegeven, on zoodoende zooveel mogelijk op de hoogte te kunnen komen, w,at in Nederland voorvalt op het gebied van land-, tuin- en, boschbouw. Het hoofdbestuur van den R. K. Boerenbond Z. Yl. (0. D.) zal in de maand Augustus eene vergadering houden ter be9preking van eene Onderiinge Ongevallen Verzekering voor zijne leden. Om die vergadering zoo vruchtdragend mo gelijk te doen zijn, zal voor dien tijd in elke afdeeling eene vergadering worden gehouden ter behandeling van hetzelfde onderwerp, opdat de Voorzitters het gevoelen hunner leden zouden kennen. Een kiezer in Vier polders (kiesdistrict Brielle) zette er Woensdag in zijn ijver om tijdig zijn stem uit te brengen, zooveel vaart achter, dat hij met fiets en al van den dijk tuimelde en in een watering kopje-onder terecht kwam. Maar dat verkoelende bad vermocht het vuur van dezen kiezer niet uit te blusschen. Zoo nat als hij was, ijlde hij naar het stem bureau, om in het kiesdistrict der oude waterrotten als een echte Watergeus zijn stem uit te brengen Bp de restauratie van de Luthersche kerk te Winschoten vond men een gedenksteen uit den tijd van Stadhouder Willem 111, toen hij Koning van Engeland was. 't Schijnt, dat de steen indertijd geplaatst werd als dankbetuiging aan den Koning, omdat deze de Luthersche Gemeente te Winschoterzijl toestond vrij haar godsdienst uit te oefenen. De dienstvrouw der Staatsspoor T. te Vlissingen is te Dinslaken uit de mailtrein gevallen en was op slag dood. Men schrijft uit Dongen, dd. 22 Juni, aan de Bred. Ot. Sinds geruimen tijd is ontdekt, dat voor onge- veer 11.000 obligation ten laste der gemeente meer in omloop zijn dan de werkelijke schuld dier gemeente bedraagt. Hoe ot op welke wijze deze meetdere schuld is ontstaan, hierover schijnt men nog in het onzekere te verkeeren. In ieder geval, dit is zeker, da't deze fraude aan de gemeente op ongeveer bovengemeld bedrag te staan komt. Algemeen is men dan ook zeer verlangend, in deze zaak meer licht te zien opgaan. Van de zijde, waarvan men zulks verwacht had, blijkt het, dat men er geen werk van maakt. Yroortdurend vraagt men .zich atzou een justitieel onderzoek in dezen niet noodzakelijk zijn, opdat worde uitgemaakt, wie de dader of daders dezer fraude zijn"? Men meldt aan de N. R. Ct In de Geldersche gemeente A. is de burge- meester door een zijuer veldwachters bekeurd wegens openbare dronkenschap. Bij ifiie ge- legenheid is de bekeurende veldwachter door den bekeurden burgemeester beleedigd, tegeri wien nu een instructie is geopend. In diezelfde ge meente is een veldwachter geschorst, verdacht van oneerbare handelingen met een minderjarig meisje. Te Werhun, in Pennsylvania, heeft Woens dag een ontploffing plaats gehad in een kolen- mijn van de Lackawanna-maatschappij. De explosie viel voor in een pas geopend gedeelte der mijn. Het was bekend, dat het nieuwe gedeelte der mijn gevaarlijk was. Omtrent den omvang der ramp luiden de berichten zeer tegenstrijdig. Enkele telegrammen behelzen, dat er een 150 werkers in de mijn zijn opgesloten, andere weer stellen het totaal der vermoedelijk verongeluk- ten op niet meer dan 20. Vaststaat dat reeds vele dooden en ook tal van zwaargekwetsten zijn bovengebracht. Uit de opening der mijn, welke niet ver ten noorden van Pittsburg is gelegen, stijgen rookwolken op. In de on- middellijke omgeving van de schacht spelen zich allerlei droeve tooneelen af. Een avontuurlpke reis heeft een Engelsch zeilschip, de Denbigh Castle, gehad. In October zeilde het van Cardiff uit naar Mollendo in Peru. Den 3en December werd het op zee gepraaid. Sinds hoorde men er niets van, en men vreesde 't ergste. Nu is er bericht gekomen, dat het te Fremantle in West-Australie is aangeland. Het blijkt, dat de kapitein na keer op keer, Kaap Hoorn willende omzeilen, teruggeworpen te zijn, den steven wendde en besloot langs de Kaap de Goede Hoop zijn doel te bereiken. Toen het schip te Fremantle aankwam, was het 252 dagen op zee geweest. De dezer dagen te Londen teruggekeerde Poolreiziger Shackleton deed in zijn reisverhalen ook mededeeling over 'n zonderling concert aan de Pool. Op een zomerdag plaatste hij een gramofoon op een rots, waarop pinguins plachten te rusten. Nauwelijks liet het muziektoestel zijn vroolijke tonen weerklinken of 'n aantaP dezer zeldzame vogels kwam met komisch-deftige danspassen aangehuppeld om de polka-wijsjes en Weeper walsdeunen van nabij te beluisteren. De toeschouwers kregen den indruk alsof de tonen van de gramofoon de dieren aangenaam aandeed, die 'n zeldzaam muzikaal gevoel bleken te bezitten. Eau de Cologne. De bekende Keulsche firma Johann Maria Farina herdenkt haar twee- honderdjarig best aan. En waar deze firma en haar product zoo algemeen bekend en geliefd zijn, daar zullen enkele bijzonderheden niet onwelkom zijn. In 1709 kwam de Italiaan Johann Maria Farina, die in 1685 te Santa Maria Maggiore, Domodossola, geboren was, te Keulen, vestigde zich tegenover den Jiilichsplatz, in het huis waarin nu nog de hoofdzetel der firma is, en begon daar een zaak in //Quincaillerien. Kunst- sachen, Seidenwaaren *und Parfumerien". Hij had een recept ontdekt voor een welriekend water, dat hij onder den naam Aqua de la Regina (koninginnewater) in den handel bracht. Dit water viel zoozeer in den smaak, dat hij zich weldra voornamelijk op de vervaardiging er van toelegde. Onder den naam Eau de la reine (lodderijn) en Eau de Cologne was het spoedig door geheel Europa bekend. De vervaardiging er van, het geheim van den uitvinder, werd door dezen slechts aan een bloedverwant mede- gedeeld, die hem in 1766 opvolgde, toen hij in hoogen ouderdom overleed. Sedert is de fabricage van de Eau de Cologne steeds in de familie Farina gebleven. De thans bestaande firma is samengesteld uit twee heeren Heimanns en baron Alexander Mumm von Schwarzenstein, alien kleinzonen van een kleinzoon en naamge- noot van den stichter. Berichten aan zeevarenden De Czaar van Rusland zal 1 Augustus a. s. met eenige oorlogsschepen een bezoek aan Engeland brengen. Engelsche bladen stellen daarom voor in de groote havens de volgende bekendmaking op te plakken Waarschuwing aan zeevarenden. Tusschen 31 Juli en 3 Augustus a.s. zal de Czaar stoomen door het Kauaal, welk vaarwater dan opveifig zal zijn voor Britsche schepen. Hopenlijk zal zulk een bekendmaking ook aan Hollandsche zeevarenden gezonden worden. Een weldoenster op de kermis. Eenigen tijd geleden is in een klooster te Parijs een vrouw opgenomen, aan wie honderden kinderen van kermisreizigers het te danken hebben, dat zij kunnen lezen en sehrijven. Mademoiselle Bonnefois is in een kermiswagen geboren. Haar vader had een poppentheater, waarmede hij de jaarmarkten afreisde. In 1870, tijdens het beleg van Parijs, werd het poppentheater aan kant gedaan en werd zij ziekenverpieegster bij ffHet Roode Kruis". Dag en nacht was zij te midden van de soldaten op de wallen. Later besteedde zij haar vrijen tijd met het aanleeren van lezen, sehrijven en rekenen. En van nu af kwam het besluit bij haar op de verkregen kennis ten nutte te maken van de kinderen, die door de ambulante levenswijze hunner ouders verstoken waren van alle onder- richt. Ieder, die de jaarmarkten van Neuilly, Saint- Cloud en andere Parijsche voorsteden bezocht, kende haar woonwagen met het opschrift Ecole Foraine. Haar onderneming had van den beginne af groot succes. Al heel gauw bezochten zooveel kinderen haar school-woonwagen, dat zij naar een helpster moest uitzien. Na eenigen tijd kreeg zij voor haar school ook financieelen steun van de Regeering. Kardinaal Peraud, die van haar had gehoord en zeer met haar arbeid was ingenomen, wist te bewerken, dat haar een toelage werd toegekend. Een der jaarmarkten, door haar bezocht was die van de Place de la Nation in Parijs. Aldaar raakte zij bekend met nonnen van het Picpus- klooster, die haar eens daarheen meenamen. De moeder-overste zeide haar, dat, indien zij ooit in nood verkeeren mocht, de poorten van het klooster steeds voor haar open zouden staan. z/Maar ik zou niet van mijn woonwagen kunnen scheiden", was het antwoord. »Dan brengt u dien maar meezeide de moeder-overste. En zoo is het gebeurd Zij werd ernstig ongesteld en toen dit den nonnen ter ooren kwamen, hebben zij haar met den woonwagen in het klooster gehaald. In den stillen kloosterhof staat nu de kleurige kermiswagen en mej. Bonnefois zit tevreden voor het raam in een behaaglijke kamer Het krasse oudje is heelemaal opgeknapt en droomt er van haar arbeid weer voort te zetten. (Huisvrouw). New-York lijdt nog altijd onder de ge- weldige hitte. De correspondent van de Daily Chronicle seinde Dinsdagavond, dat de hitte in de laatste dertig uren ondraaglijk was geweest. Er is in ianger dan een week geen regen gevallen en de thermometer wijst -95 graden Fahrenheit in de schaduw aan. Er zijn Dinsdag acht menscheu tengevolge van de warmte bezweken. In de wijken van de groote huurkazernes heeft Maandag meer dan de helft van de bevol- king op stoepen, balkons, daken of in de parken den nacht doorgebracht. In de parken hield een buitengewone politie-wacht toezicht. Ook langs het water was veel volk verfrissching gaan zoeken. Het Grindelwald ligt geheel onder de sneeuw. Reeds Dinsdagavond bracht een fohn uit het Zuidwesten regen. In den nacht viel daarop sneeuw, die weiden en boomen met een dikke laag bedekt. De takken van de boomen bezwijken er onder. Groente, gras en boom- vrucliten zijn ten deele vernietigd. De vreemde- lingen kijken er van op. In het Zwitsersche dorp Flotz is Maandag- nacht een arbeiderskeet afgebrand, waarbij een twaalftal menschen zijn omgekomen. De slacht- offers zijn een gezin bestaande uit ouders en 3 kinderen, twee vrouwen en 5 arbeiders, werk- zaam aan den spoorweg te Toggenburg. De oorzaak van den brand is onbekend, maar vermoed wordt onvoorzichtigheid. De ongeluk- kigen in bun slaap verrast slikten in den rook. Tien lijken zijn verkoold te voorsehijn gebracht. Zes andere bewoners bekwamen zware verwon- dingen. Aardenburg, 25 Juni. Alhier is overleden de heer S. W. Weisfelt, burgemeester der ge meente St. Kruis en secretaris-ontvanger van Aardenburg. Amsterdam, 25 Juni. De heer J. W. Uzer- man bij de stemming op 11 dezer herkozen tot lid der Tweede Kamer in district IY alhier, heeft voor de benoeming bedankt. De heer IJzerman behoort tot de unie-liberalen. Tf.r Neuzen, 24 Juni 1909. Mijnheer de Redacteur I In de laatste raadsvergadering is besproken een verzoek van het Bestuur der Brandweer tot afschaffing van de inspectie der schoorsteenen en andere rookgeleidingen. Dat verzoek kau niemand bevreemden. Niet omdat eene goed uitgevoerde inspectie geen nut heeftmaar omdat dit goed uitvoeren juist zooveel bezwaren oplevert en voor de inspecteurs en voor de burgers. De bewering dat met verordening en wet in de hand kan worden opgerreden, heeft al heel weinig waarde. Ik ben nog altijd van gevoelen dat, zooals ik jaren geleden in den Raad voorstelde, het schoonmaken van schoorsteenen en rookge leidingen moet worden opgedragen aan door den Raad daarvoor benoemde personen, om niet of tegen zekere vergoeding. Van dwang en beperkiug onzer vrijheid houd ik niet; doch er zijn gevallen, waarin men zich dien dwang en die vrijheidsbeperking moet laten welgevallen. Ik meen dat daarvoor in deze alle termen aanwezig zijn. Immers bij het schoonhouden van mijn schoor- steen heb niet ik alleeu, maar hebben ook bijv. raijne naaste buren groot belang, even goed als ik er groot belang bij heb, dat mijne buren er voor zorgen dat hunne schoorsteenen geen brandgevaar oplevereu. De beperking onzer vrijheid bij de beer- verordening, de daarbij opgelegde dwang, de onteigening, zonder schadeloosstelling, van een aan ons behoorende zaak, zij het dan o6k eene zaak, waaraan een luchtje is dat gaat veel verder, dat grijpt veel dieper in dan een dwang om bij het schoonhouden der schoorsteenen gebruik te maken van de diensten van gemeente- personeel, een dwang, welke in alle opzichten beter is te verdedigen dan die bij de beer- verordening opgelegd. Ik ben zoo vrij, Mijnheer de Redacteur, hierbij aan de raadsleden mijn denkbeeld ter ernstige overweging aan te bevelen. Achtend, Uw dw. dr., VAN DER MOER. P O U I T I E. Aan het bureau van politie alhier, is als ge- vonden gedeponeerd een duimstok. Rechtbebbende vervoege zich aldaar. De heer H. v. d. Bosch, Jan van der Heijde- straat 59 te Amsterdam verklaart. dat hij meer dan 10 jaar gemarteld werd door Rheumatiek. ,/Alle ledematen waren krom gebogen en ik schreeuwde het uit van de pijn. Dagen lang kon ik soms niet loopen. Door het gebruik van den Kloosterbalsem, dien ik kocht by den den drogist Potma, Frans Halsstraat, ben ik volkomen verlost van deze folterende pijnen. Het beste bewijs dat de Kloosterbalsem de Rheumatiek totaal doet verdwijnen is wel, dat mijne genezing reeds van driejaren geleden dateert en ik sinds dien tijd hoegenaamd geen last meer heb gehad." Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, is t ge- neesmiddel tegen Rlreumathiek, rheirmatische aan- doerdngen en alle ziekten der kuid. Ook oude en nieuwe wonden, brandwonden en blaren, benevens alle soorten van Aambeien worden onvoorwaardelijk door dezen balsem genezen. r cf. Prijs per pot van 20 gram 35 ct, van 50 gram 75 ct, van 100 gram 1,20 en van 250 gram f 2 50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus Let opAlleen de echte Kloosterbalsem geneest, deze is kenbaar aan een rooden band om den pot, waarop de handteekening L.I. Akker, Rotterdam voorkomtalle andere is namaak. De namaak geneest nooit Verkrijgbaar bij Drogisten, Apothekers, en de bekende Depothouders.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 8