ZEEP SANGUINOSE 13 0 0 O, Tandaxts VAU LALEU „De Tabaksplant". Gerste en Lager Eieren, PI AN08TEMMEN. Versch TANGLEFOOT. Uit de hand te koop: lea Brood-, Bosekait- ea Eleiagoedbakkerij Bekendmaking. Handelsberichten. De alles ontsmettende uit de Sunlight Zeepfabriek, speciaal voor ZIEKENK.AM.ERS Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. DANKBETUIGING. den Heer en Mevrouw MEIER, met Kruidenierswinkel, TE KOOP; Tevens verkrijgbaar honing in raat en geslingerd. A. S. J. DEKKER, Goes. Zoo juist ontvangen Firma P. J. van de Sande. Het meuwste op het gebied van coope- ratie mag zeker wel genoemd worden de pogingen, welke te Haarlem aangewend worden om een vereeniging te vorraen onder de werkmanskringen, met het doel door een kleine, wekelijksche bijdrage, hen in staat te stellen, op tijd de ▼erschiilende belastiogen te voldoen. Aanleiding hiervan is de grootere belang- stelling, die men in zijn kiesrecbt gaat stellen. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft nog een tweede aanvaring dicht bij de Engelsche kust plaats gehad. Het stoomschip gZeeland" vun de Red Star Line is n.l. ten- gevolge van den hevigen mist in botsing ge- komen met een aanvankelijk onbekend stoom schip. De //Zeeland" kruiste daarna nog eeni- gen tijd rond in den omtrek van de plaats van aanvaring, maar kon geen enkel spoor van bet andere schip ontdekken. Aan boord van de #Zeeland", die tamelijk ernstige averij opliep, waren ongeveer 1500 passagiers. Er heerschte onder hen gedurende enk'ele oogenblikken een paniek, maar op de geruststellende vei'klaringen der officieren keerde spoedig de kalmte terug. Zondagraiddag kwam het s.s. Hartlepool" met zware averij de haven van Shields biDnen en rapporteerde nabij Dover in den mist te zijn aangevaren. Ook op de //Hartlepool" wist men niet door welk schip men aangevaren werd, maar het vermoeden ligt voor de hand, dat het de //Zeeland" is geweest. Uit een verslag in yHandelsberichten" blijkt, dat een sigaar, die hier te laude 4 ct. kost, ongerekend vracht enz., in Argentinie komt op 10 ct. Meerendeels rookt men er sigaren van 22 cts. Wie zich het genot van fijnere merken kan veroorloven, betaalt veelal voor echte Ha- vanna's tot 2,75 per sigaar. Te Saarbriicken zijn 40 menschen in hech- tenis geuomen, die verdacht worden van misdrij- ven tegen de zeden, begaan met 24 meisjes van 12 tot 16 jaar, De meisjes, die meerendeels nog niet aan haren schoolplicht hebben voldaan, zijn van school weggezonden. In het voorjaar stierf de burgemeester der Iransche gemeente Epernay en liet zijn vermogen van 2 millioen francs aan de stadskas na. De neven van den overiedene, die niets kregen, betwistten dit testament en beweerden, dat oom niet goed bij het hoofd was geweest. Als bewijzen daarvoor voerden zij aan, dat bij in een kardinaalsgewaad trommelend door de straten had geloopen, zijn huishoudster soms wekte door revolverschoten voor haar deur te lossen, een geheelen dag in zijn tuin aan een orgel had staan draaien en meer excentriciteiten maar de rechtbank te Reims meende, dat hieruit nog niet bieek, dat de erflater, al was hij een zonderling, krankzinnig zou zijn geweest. Het testament werd dus geldig verklaard en de arme neefjes hebben het nakijken van ooms millioenen. -— New-York heeft zwaar van de warmte te lijden. Maandag wees de thermometer er 07 graden Fahrenheit in de schaduw aan. Velb menschen vielen neer en de mineraalwater- kiosken werden bestormd. De weerkundigen voorspellen nog grootere hitte voor de eerst- volgeiide dagen. In Kirby-street te Liverpool was een vrouw bezig den stoep van haar huis schoon te maken, toen een man op haar toeliep en met een mes naar haar stak. De vrouw ontweek hem nog tijdig en riep tegelijk om hulp. Van alle kan- ten kwamen menschen aansnellen, ook de politie was weldra ter plaatse en er begon een jacht op den man door verscheidene straten. Ein- delijk kreeg men hem en werd hij naar het politiebureau gebracht, waarhij voorgat te heeteu Henry Rudolph oight. Hij is een man van middelbaren leeitijd en schijnt tot den gegoeden stand te behooren. Men vermoedt dat hij een vreemdeling is, ofsehoon hp vrij goed Engelsch spreekt. I n zijn bezit vond men een klein puntig mes. Een jonge dame, die Donderdagavond op straat door een man is aangevallen, doch ongedeerd bleef, is met den gearresteerde ge- conf ronteerd. Zij meende den man die haar aan- viel in hem te herkennen. Pe New-Vork heeft een rechter smokke- laars streng gestraft om een voorbeeld te stellen. Een echtpaar en een man, die in dames-kleeding- stukken handelen, hadden in 1907 voor 15,000 dollars aan Parijsche mode-artikelen waarop hooge invoerrechten staan, gesmokkeld. De heer alleen werd veroordeeld tot twee jaar ge- vangenisstraf, de man van het echtpaar lot een jaar en de vrouw tot 5000 dollar boete. Onlangs is er nog voor 52,000 dollar aan 1 arijsche toiletten Amerika binnengesmokkeld. t "7" Cement voor gebroken aardewerk. De 'hineezen vervaardigen een uitstekende lijm voor het repareereu van steen, marmer, gips en aarde werk. Ze bestaat uit poedervormig gebluschte kalk 54 G. poedervormig olium 6 G. en goed gedopt versch bloed 4 G. Men roert dit meng- sel voordurend totdat men een volmaakt homo- geene en breiachtige massa krijgt. Men brengt deze op de te lpmen oppervlakten en perst ze stevig met een touw samen INGEZONDEN STUKKEN. „Muziek op Zondag." Hulst, 21 Juni 1909. Rotterdam, 23 Juni. De Koffieveiling door de Nederl. Handel- maatschappij te Amsterdam gehouden, liep af voor goed ordinair 1/5 cent boven taxatie, zoodat de noteering thans is 401/2 cent. De betere soort Preanger ging lager, de Tagal hooger en de Liberia een cent bpven taxatie. De Preanger, beste soort, gold 601/4 a 601/2, de Tagal h3x/s a 53s/4, de Liberia 321/4 a 34. Alles werd verkocht. Veemarkt. Dinsdag waren aangevoerd 1193 magere en 425 vette Runderen, 261 Kal- veren, 302 nuchtere, 160 Biggen en 53 paarden. Handel in vet en jong vee traag. Prijzen als Maandag. Meelprijzen wederom hooger. Prima Inlandsch en prima Belgisch f 16,50 a 17, le soort Inlandsch en Belgisch 15,50 a 16,— extra puik Hongaarsch 25,a 26, prima Amerik. Patent 17,a 18,le soort 15,75 a f 16,752e soort Bakers 15,25 a 15,50Roggebloem f 12,25 a 13,— per 100 kilo; Tarwe per 100 Kilo 14,75 a 16,Haver f 9,25 a 9,75. Nieuwe Aardappelen 1,75 a f 1,85 per mand. Yersche Eieren op de veiling 3,35 a 4,40 per 100 stuks. ZKETIJDINGiEN. Van 21 tot en met 22 Juni. I Van 21 tot en met 22 Juni werden langs de Oostsluizen alhier 45 binnenvaartuigen op en 33 afgeschutdoor de Westsl. 9 op- en 4 afgeschut. Positie der Stoornscfiepen. is voor mensch en clier* ook het beste middel ter genezingr van zwerende wooden. (uit kruiden bereid). Aanbevolep tegen slapeloosheidgebrek arm kracht en energiegedu- rige vermoeirlheid lustelooslieid en moedeloosheid, zenuwhoofdpun, gebrek aan eetlnst, pijn in de maag, in den rug en de lenden, kortom tegen alle verschijnselen van JHoedarmoede en Zennwzwahte. Prps per flacon f 1.50 6 flacons f 8.12 flacons f 15. Waclit U voor namaak! VAN DAM Co. Den Haag. Ter Neuzmi bij A. van Overbeeke-Leunis en Van Borssum Waalkes, te Axel bij Joz. de Feijter. Nam. 6.1 6.53 7.50 8.53 9.55 10.52 11.43 6.25 7.19 8.20 9.24 10.24 11.19 DAGEN. Voorm. Donderdag 24 Juni Vrijdag 25 n Zaterdag 26 Zondftg 27 Maandag 28 Dinsdag 29 n Woensdag 30 Menige der zoogenaamde vrouwenziekteu kun- nen gerangschikt worden onder ongesteldbeden der lever, maag en ingewanden. Een vrouw heeft min of meer zittend werk, zij krijgt niet de be- weging, de frisscbe lucht en de regelmatige uren van rust, die een man heeft en dit veroorzaakt veelal een onregelmatige werking der ingewanden en later verstopping. De vrouwen weten wel, dat verstopping het grootste gevaar is. dat zij te ducbten hebben, want wanueer de daimen verstopt zijn, zwellen ze erg op, verplaatsen belangrijke organen van het vroUwelijk gestel en veroorzaken maagpijn, misselijkheid, moeilijkheid bij het ademhalen, winderige krampen, hoofdpijn,slapeloosheid, bra- ken, bloedarmoede, zenuwachtige aaudoeningen, enz. ledere vrouw dient een doosje Foster's Maagpillen bij de hand te hebben en een dosis te nemen, telkens wanneer er onregelmatigheid der ingewanden is. Dit middel geneest verstop ping, en elke lever-, maag-, en ingewandziekte, en daar het slechts uit plantaardige stoffen is sameugesteld, is het volkomen veilig voor maunen en vrouwen, jong en oud. Overtuigt U, dat U de echte Foster's Maag pillen krijgt, voorzien van de handteekening van James Foster op elke doos. (Inhoud 50 stuks.) Deze pillen zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij [den heer A. van Overbeeke-Leunis, VVest- kolkstraat a f 0.65 voor een of 3.60 voor zes doozen. De ondergeteekende betuigt haren harte- 1 ijkon dank aan alien die hulp en bijstand hebben verleend tijdens de ziekte en overlijden van .haren Echtgenoot Habm Eppinga, in het bijzonder aan den WelEd. Heer Dr. Van de Ree, voor zijde nette en menschlievende behandeling. Wed. H. EFP1NGA—Beukee. Ter Neuzen, 23 Juni '09. Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Ter Neuzen en omstreken bekend, dat thans gereedis gekomen zij n eerste klas 1, IJ li \V AGEN. Alles geheel nieuw en naar de eischen des tijds ingericht. Onder aanbeveling. S. J. D E B R A A L. Stalhouderij en Sleeperij, Telefoon 52. Ter Neuzen. .5 -£ die bang zijn, wenden zich -Aw J ja 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond-en Tand- ziekten. Behandeling zonder pijn der ziekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. Bagattenstraat 38, GENT. Het Bestuur van den polder COEGORS c. a., maakt bekend dat van de geldleening, ten laste des polders, groot aangegaan 1 Augustus 1897, is UITGELOOX obligatie no. 20. Het Bestuur voornoemd, J. VAN HOEVE, Dijkgraat. J. A. DREGMANS, Ontv.-Griffier. is iederen Zaterdag van 11—31/uur, in het Ziekenhuis te consulteeren. Bij A. D. YERSLUIJSIBELINGS, Nieuw- st'raat, Ter Neuzen, zijn te bekomen op halve en heele flesschen en ook per \aatje, aan concurreerende prijzen. Bestellingen worden te spoedigste aan huis bezorgd. Beleefd aanbevelend. in het Land van Axel. Brieven franco onder letter S, bureau der Ter Neuzensche couraut. (Zwarte)| met veel honing C. BEGHEIJN, Axel. H a Mijn pianostemmer komt maandelijks in Zeeuwsch-Vlaanderen. Accurate bediening en zuivere stemming wordt gegarandeerd. Abon- nement per jaar, of stemming per keer. (De beste vliegenvanger). Wederverkoopers rabat. TW Boekhandel. Ter Neuzen. #Luctor et Emergo," heeft in 'tnummer van 19 Juni wederom eens haar hart gelucht over yMuziek op Zondag »Luctor et Emergo" gewaagt daarbij van yleugens". Maar is het wel eene ware voorstelling, als .Luctor et Emergo" beweert dat de vreemde gezelschappen, die ons stadje nu en dan binnen- en doortrekken, muziek voorop, zoo'n yherrie" maken en de ingezetenen beietten „rustig te wandelen" Dit door- en binnentrekken, och het is binnen weinige minuten geschied. De muziek zal den wandelaar, gesteld dat hij een onoverwinnelijken afkeer heeft van muziek, slechts enkele oogenblikken storen in zijne rustige rust. En lustigheid en joligheid is nog geen yherrie maken". vHerrie maken" is eene eigenaardigheid van onze natie, gelijk door buitenlandsche verslaggevers bij onze nationale feesten is aangemerkt. Die menschen komen nit Belgie voor ,/hun plezier" een nitstapje maken naar Ter Neuzen en doen zich daarbij niet anders voor dan ze dat in hunne landpalen gewoon zijn. En als »Luctor et Emergo'"' beweert, dat //een gezel- schap van een paar honderd man, elk tien cent verteren, al maken ze daarbij een leven, alsof het (.franker, regent" dan zullen niet alleen herbergiers maar ook verschillende neringdoenden hierbij wel gelooven, dat ,/Luctor et Emergo" het met de waarheid zoo nauw niet neemt. Hoe meer er in eene gemeente muziek gemaakt wordt, zoo minder »herrie", zoo meer de gemctederen Worden verzacht en veredelt. Hoe meer vreemde gezelschappen, muziek voorop, onze gemeente komen bezoeken, doorirekken ook, zoo voor- deetiger voor de neringdoenden. Of, is »Luctor et Emergo" niet juist ingelicht Laat hare redactie dan maar eens informeeren bij de nering doenden, bij de //middenstanders", die direct door die vreemden begunstigd worden. Laat de redactie maar eens informeeren bij die menschen naar hunne ontvangsten gedurende het seizoen van het vreemdelingen-bezoek en op andere tijden, naar de ontvangsten van bepaalde restaurants en hunne leveraneiers, slagers en bakkers, sigaren- en prentbriefkaartenhandelaars enz. En als het de neringdoenden goed gaat, komt dit dan ook niet ten voordeele van den ambachtsstand De maatschappij houdt immers over het algemeen verband met een welvaren van een bepaalde categorie of klasse? De middenstand mag daarbij zeker wel genoemd worden. De regeering wil immers de gedrukte middenstand te hulp komen en heeft daartoe zelfs eene enqufete ingesteld. Als de Regeering eenmaal als vrucht van die enqufete het vreemdelingen-bezoek bevordert, zal zij daarmede zeker het belang van den middenstand bevorderen. Ik wcnschte, dat zich hier, als op andere plaatsen eene yvereeniging tot bevordering van vreemdelingen- verkeer" vormde. Ter Neuzen. X. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe 14,—, Rogge f 8.50 Wintergerst Z Jmergem Haver /9,Erwten f 13,Witte boonen f 13,Bruine boonen f 14, Duivenboonen /ll,—Paardenboonen f 10,50,Boekweit/ Lijn zaad f Koolzaad Aardappels 4,50. Boter per kilo 1,10. Eieren per 26 stuks f 0,90. Ter weekmarkt waren aangevoerd 22 stuks Rundvee, 43 varkcns waarvan verkocht 9 stuks rundvee en 31 varkens. VLAG. NAAM MS. Van en naar. Lading. 0 on' Te r lemen i 21 Eng. barge Mountsfield 400 Rija \*.NXVV ledig 22 Eng. s.s. The Princess 1762 Millom ijzer Voor Gent i 21 Ned. 8.8. La Flandre 5716 Philadelphia petrol. Eng. s.s. Ousel 3633 Manchester stukg. Noor. s s. Jano 1732 Swansea erts Eng. s.s. Frankfort 3269 Goole stukg. 22 Rus. s.s. Gen. Gnrko 4468 Riga idem Ian Uent I 21 Eng. sc.h. Janie 383 Dundee cement Deen. s.s. Laura 2227 Libau phosph. 22 Eng. s.s. Airmyn 2H2 Goole ledig t'oor Seliaelei 21 Eng. 8.8. Alchymist 1079 |Christiania creosoot s.s. HARALD in lading te St. Petersburg voor Duinkerken. s.s. JENNY in lading te Riga voor Rotterdam, s.s. RICHARD in lossing te Ter Neuzen. 8.8. ELISABETH in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. HELENA in lading te Soroka voor London. 8.8. MAGDALENA van Blyth naar Kroonstad passeerde 22 dezer Elseneur. rssci si wltl j V W

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 3