Gernengde berichten. Handelsberichten. BURGERLUKE STAND. mochten gehoord worden. Daarvan mogen zeker in de eerste plaata worden genoemd „In het avondlicht" fantaisie en ,/Une soiree chez lea Hannetons" fataisie humoresque. Bij den gisteren alhier door de vischclub h De Baars" voor leden en donateurs gehouden vischwedstrijd, werden de prijzen gewonnen door de heeren le prijs J. Doppegieter, 2e prijs Ed. de Smet, 3e prijs F. de Pauw, 4e prijs J. Pichal en 5e prijs Ch. de Cooker. De voormalige prov. stoomboot Walcheren", thans onder Belgische vlag varende van Gent, kwam gisteren voormiddag, op weg naar Zee- Brugge, met ongeveer 500 passagiers aan boord, in de W estsluis alhier. Bij het uitvaren werd een commando ,/achteruit" uitgevoerd: #vooruit" waardoor de //Walcheren" tegen het buitensluis- hootd voer en aan den voorsteven en het voor- roer aanmerkelijke scbade beliep. Uit de sluis komende voer de //Walcheren" nog tegen een zeestoomboot in de haven, zonder schade te veroorzaken. Naar we later vernamen is de reis naar Zee- Brugge, ondanks de beloopen schade voortgezet. Hedenmorgen voer de //Walcheren" terug naar Gent. Het Engelsche stoomschip //Umber" ver- trokken van Gent, is te Hull aangekomen met zeer erge averij, tengevolge eener botsing met het Duitsche stoomschip //Modena", van Genua naar Hamburg. De botsing heeft plaats gehad bij Westkapelle. De //Modena" is gezonken en twee der bemanning zijn er bij verdronken. Het vergane stoomschip /Modena", ex Schon- burg, is een stalen schroefstoomschip groot bruto 1777 en netto 1100 ton, gebouwd in 1890 te Flensburg en hoort thuis te Hamburg. Van andere zijde wordt nog gemeld dat de beman ning der //Modena" door de //Umber" werd gered en dat eerstgenoemd stoomschip binnen tien minuten zonk. Hoek. In de vergadering van den gemeen- teraad van Vrijdag jl. werd tot onderwijzer aan de o. 1. s. alhier benoemd de heer F. A. Rosendaal te Groede. Axel, 14 Juni. De brigadier der Kon. Mar. C. J. Malipaard, alhier is met ingang van 16 Juni a.s. verplaatst naar Eindhoven en zal ver- vangen worden door den thans aidaar gestation- neerdeu brigadier Augustijn. Axel, 14 Juni. Groot was de verslagenheid bij velen, toen zich hedenmorgen door onze gemeente de droeve mare verspreidde, dat in den afgeloopen nacht op 63jarigen leeftijd plotseling was overleden de heer B. van Ruijven, sedert Maart 1890 directeur der R N. L. en hoofd der O. L. school alhier. Als burger om zijn eerlijk, minzaam en opgeruimd karak- ter algemeen geacht-, en bemind, was hi] dit niet minder door zijne leerlingen en mede- onderwijzers, voor wie hij een toonbeeld was van ijver en nauwgezette plichtsbetrachting. Voor de inrichtingen, waarvan hij het hoofd en tevens de ziel was en waaraan een groot deel van zijn werkzaam leven en uitgebreide kennis was gewijd, is zijn afsterven een groot verlies. Ook als secretaris-kerkvoogd heeft hij aan de Ned. ;Herv. Kerk vele jaren zijne zeer ge- waardeerde diensten bewezen. Sas van Gent. Door het schrikken van een automobiel geraakten Vrijdagavond 2 paarden met een wagen van den heer Cb. Pauwels op hoi. De voerman viel van den wagen en be- zeerde zich gelukkig slechts weinig. Van de wagen bleef niet veel over daar deze bijna totaal verbrijzeld werd. Voor de poort van den heer Pauwels kwamen de paarden te vallen en wer den daar gegrepen. Graauw, 13 Juni. Daar vermoed werd, en dit vermoeden door den volksmond gestaafd, dat alhier in de gemeente veel sterke drank wordt geschonken, is door de Rijkspolitie (mare- chaussde) bij enkele verlofhouders huiszoeking gedaan, hetgeen tot resultaat leidde dat bij den verlofhouder A. C. C., 6 flesschen gevuld met sterken drank werden in beslag genomen, en procesverbaal opgemaakt, wegens het in voorraad hebben daarvan, zonder de vereischte vergunning. Te Tilburg is een kindje van anderhalf jaar door een bakkerskar overreden en gedood. Het 3jarig zoontje van den heer V., te Rijswijk, kwam al spelende in de sloot van de Bleekerslaan te vallen en verdronk. Terwijl de stroohandelaar A. te Rijswijk heden met paard en wagen in het weiland bi] zijn woning reed, sloeg het paard achteruit en verbrijzelde hem een been. In den nacht van Donderdag op Vrijdag heeft te Leiden een 78jarige vrouw, die aan een ongeneeslijke ziekte lijdende was, in een aanval van zwaarmoedigheid de echtelijke woning ver- laten. Haar lijk werd des morgens in een gracht drijvende gevonden. De Amsterdamsche politie houdt zich bezig met een verduistering door een horlogemaker van horloges op zeer groote schaal. Meerdan 130 zijn er verdonkeremaand. De verdachte moet zich reeds langen tjjd aan het beleenen van de hem ter reparatie toever- trouwde horloges hebben schuldig gemaakt. Zijn methode was het eene gat met het andere te dempen. Wanneer derhalve de klanten on- geduldig werden en zich op hun navrage niet langer met een kluitje in 't riet lieten sturen, loste hij de horloges weder in, om in de plaats daarvan echter andere opnieuw te beleenen. Op den duur zat de man echter vasthij ging zichzelf aangeven bij de politie die hem opsloot en de horloges in de banken van lee- ning in beslag nam. Valsche munter. Te Rotterdam vervoegde zich verleden week in een winkel aan deGoudsche Wagenscraat een groenten koopman die een paar oorbelletjes kocht en betaalde met een valsch geldstuk. De winkelier waarschuwde de politie, die den man naar het bureau bracbt, waar nog 2 valsche guldens in zijn bezit werden gevonden. Bij een huiszoeking in de Wilhelminastraat werden gipsafdruken gevonden, en nog epqige valsche guldens en kwartjes. De man heeft bekend en is in het huis van arrest opgesloten. Donderdagavond ongeveer halftien werd te Ermelo op de Veluwe in Gelderland een aardschudding waargenomen. In de buurtschappen Horst en Telgt was die van dien aard, dat de ruiten dreunden en deuren opengingen. Eeu pakhuisknecht werd in zijn pakhuis aan de Gedempte Slaak te Rotterdam, voort- durend door kinderen geplaagd. De man maakte zich zoo driftig, dat hij een truffel greep en deze in het wilde naar de kinderen wierp, met het gevolg, dat de 9jarige L. G. T. en diens 3jarig zusje beiden vrij erustig aan het hoofd verwond werden. In den polder Kijfhoek in den Biesbosch, was bij een landbouwer een veulen, dat bij de moeder niet genoeg voedsel vond. Men heeft getracht het diertje door een koe te laten zoogen, wat uitstekend lukte. Naar de Ass. Ct. meldt, vond te Vries een schipper dokter A. Spahr van der Hoek, die 's morgens per fiets de patienten was gaan bezoeken, verdronken iu de vaart. Toen men hem ophaalde bleek het, dat de ketting van de fiets was gebroken en hij waarschijnlijk in de fiets is verward geraakt. Bij het overnemen uit de Zutph. Ot. van een eekhoorn-geschiedenis had de Nederl. Jager voor rekening van de Zutph. Ct. gelaten de mededeeling, dat de eekhoorn plotseling in staat was, de bij haar gebrachte jonge eekhoorntjes te voeden. Naar aanleiding daarvan sebrijft Mr. C. B. aan de Nederl. Jager i/Uw twijfel aan de mogelijkheid hiervan zal stellig wijken, nadat gij het volgende gelezen hebt. Ik bezit een teef (Duitsche staande hond), die 11. zomer 5 jaar oud was, en nog nimmer jongen gehad heeft. In Augustus 11. kreeg ik een katje, dat pas van de moeder was weggenomen. Cora, anders fel op alles wat ,/poes" heet, nam dit diertje dadelijk in genade aan. Zij vond het blijkbaar heerlijk, dat het beestje voortdurend langs haar streek en tegen haar lichaam warmte zocht. Op eens is toen het katje aan de spenen van de hond begonnen te zuigen en ziet, toen heeft zich hetzelfde wonder geopenbaard, waarover de Zutph. Ct. schrijft de melkspiegel van Cora zette zich uit en het poesje werd door de teef gezoogd Als moeder en kind heeft dat tweetal een poosje geleefd, en zelfs werd de hond nijdig tegen vreemden. Thans is poes zelve moeder geworden en hoewel zij haar jongen tegen alle beesten met blazen, enz. verdedigt, heeft Cora vfijen toegang tot de tnand, mag de beestjes besnuffelen en likken en zelfs in den bek nemen. Merkwaardig is daarbij zeker, dat de hond nog altijd even fel op alle andere katten is gebleven." Verkiezingsreclame. Het gewone middag- publiek in de Leidsche straat te Amsterdam. Daar bi] de brug over de Prinsengracht ont- dekt zoo'n alles-ziende slagersjongen ieth irlferk- waardigs beneden in het water. Hij springt in vollen ren van zijn wiel en trekt het op het trottoir. Een platboom schuitje ligt stil. De mannen op het schuitje hebben den vaarstok neergelegd en beginnen beiden met ijver te dreggen. Meer is er voor rechtgeaarde Amsterdammers niet noodig. Dadelijk voegt zich een collega bij den ontwerper van alle Amsterdamsche opstootjes. ffWat doen die?" ,/Ze dregge." z/.Ta, dat zien ik. Maar waarnaar n Weet niet, zeker een verdronke." De toeloop van kijkeps wordt grooter. Een burgerjuffrouw achter de jongens heeft hun gesprek half gehoord z/Wat zeizgie, jonge, een verdronken Heere. heere, je hoort toch wat tegenwoordig. //Kaik" gaat ze verder, //ze vissche maar als aan de wallekant. Zeker derin gesprongeNou, ik ga maar deur, 'k heb geen tijd en ik sou'took veel te griezelig vinden als ze der een ophaalde." J De juffrouw gaat weg, telkens omkijkend de griezeligheid trekt haar toch aan. De brug en de beide zijden van de gracht staan intusschen vol menschen. leder gist naar wat er gedregd wordt. IJselijke verhalen van z/Meissies waar ze in geen dagen van gehoord hebben" doen de ronde. Een oud heertje van het soort pensioen hebben dringt zich naar voren, blijde om de afleiding. z/Wat is er te doen //Och, niks m'nheer, ze dregge." //Dan moet er toch wat ingevallen zijn." z/Misschien 'n portemonnee", spot een met- selaar. z/Hei daar!" roept een andere grappenmaker, z/als je wat ophaalt same deelen, hoor De mannen dreggen rustig door. Eindelijk, juist als er met het mismoedige onverstoorbare dat onze dienders kenmerkt, een agent nadert, om te zien of zijn bemoeiing hier noodig is, leggen de mannen op de schuit hun dreggen neer, nemen ieder een paal op die daar schijnbaar doelloos ligt en zetten een borfi recht, waqpop me(t groote letters staat Kiesf Titr. W. H. DE BEAUFORT, aftredend lid. Een hartelijk gelach beloont de mannen voor hun verkiezings-fcomedietje. Dan varen de schippers rustig onder de brug door, laten hun bord weer zakken en voeren bij een volgende brug hetzelfde stukje op. Het volk verspreidt zich grinnikend. Alleen het oude heertje is boos, hij had zich te sterk ge'interesseerd. De metselaar komt hem op zij. nWeet u waarnaar ze vischten, meneer z/Flauwe grap," moppert de aangesprokene. z/Wel meneer, ze visschen naar stemmen." Het //Hbl." verhaalt het. Een gevaarlijke chauffeur. Mevr. Baudefini en haar dochter, te Rome, namen een huur- automobiel, om daarmee een rit in de omstreken te doen. Tamelijk ver van de stad, op een plaats waar de weg eenzaam was, stopte de chauffeur plotseling en, na zijn stofmasker te hebben afgenomen, wendde bij zich tot de dames met een revolver in iedere hand. De dochter herkende in hem terstond een jongmensch, Nonato genaamd, dat meermalen aanzoek gedaan had om haar hand, maar steeds door haar was afgewezen. Koel zeide hij tegen mej. Baude- fine dat, wanneer zij niet onmiddellijk zwoer met hem te zullen trouwen, zij en haar moeder sterven zouden. Het meisje antwoordde dat zij den dood verkoos boven een huwelijk met hem maar smeekte om medelijden voor haar moeder. I De woedende man luisterde daar niet naar, doch vuurde op de beide dames, die reeds uit het rijtuig waren gesprongen en die nu getroffen op den weg neervielen, waar zij werden opge- nomen door voorbijgangers, die op de schoten kwamen toesnellen. Nonato reed met zijn automobiel naar het eerstvolgende dorp, waar hi] zich gevangen gaf. De beide dames zijn zwaar gewond naar bet hospitaal vervoerd, doch men hoopt haar nog te kunnen redden. Eveuals op Corsica en op Sicilie bestaat in sommige zuidelijke staten der Unie nog steeds de bloedwraak. Vooral Kentuckie is daarvoor berucht. Een der bekendste en meest besproken bloedveeten in dien staat is die, welke de fa milies Hargis en Corkrill verdeeld houdt, welke beide families haar aanhangers hebben, die lustig meedoen aan de sluipmoorden en brandstichting, die in de loop der 10 jaren, dat de veete duurt, wederzijds bedreven zijn. Nu is de oude-vrede- rechter Callaghan, een der laatstovergebleven krachtige figuren in de Hargis-groep, vermoord. Dit geschiedde in de stad Jackson, waar Calla ghan voor zijn deur een pi.jp stond te rooken. In Jackson zijn de woede en de opwinding algemeen, want de welgewapende partijgangers van beide groepen zijn in de stad en gedragen zich dreigend- Een dienstmeisje te Essen liep s' avonds toet twee werklieden te wandelen. Op weg kwamen -ze den zadelmaker Rottger tegen. De beide mannen liepen hem omver en beroofden hen] toen van zijn geld. Alsof dit nog niet genoeg Vviasj, e-amen ze hem eenige oogenblikken later op en wierpen hem in het water. Het lijk werd later gevonden, en ofschoon de daders aanvan- kelijk onontdekt bleven, zijn ze thans door de aanwijzingen van het dienstmeisje, die wel de voornamen doch niet de familienamen kende, opgespoord en aan de justitie overgeleverd. Te Petersburg heeft een ongeloofelijke brutale diefstal plaats gehad. Gedurende de onthulling van bet standbeeld van Alexander III was het geheele plein met tapijten belegd en rijk versierd. Nauwelijks had de Czaar het plein verlaten, of daar verschenen voertuigen en mannen verkleed als stadsarbeiders, die de tapijten (samen 2000 vierkante meter) opladen, de kostbare versieringen met de hulp der politie verwijderden en verdwenen. De hulp, die de politie de dieven verleend heeft, verwekt te Petersburg veel leedvermaak. In het Vrijstaatsche district Gordonia heeft men tengevolge van overstroomingen van de Oranjerivier met een muskietenplaag te kam- pen, die een ernstige malaria-epidemie heeft veroorzaakt. Er zijn, volgens den Kaapstadschen correspondent van de //Daily Mail," 90 men schen aan de koortsen bezweken. Drie vierden van de bevolking zijn aangetast. Er zijn geheele gezinnen uitgeroeid. Ook heerscht er groote armoede. Een jeugdige held. Te Cleethorpes, aan de Engelsche kust, speelden 2 meisjes op een plank, die aan den strandmuur was bevestigd. De plank geraakte los en viel met beide meis jes in zee. Op haar hulpgeroep snelde het 9jarig broertje van een der meisjes, Jack Thomas genaamd, toe en sprong er moedig bij. Hij greep het vriendinnetje van zijn zuster en trachtte met haar het strand te bereiken, maar zij was hem te zwaar en hij moest haar los- laten, waarop hij de plank greep en daarmee een poos bleef drijven om uit te rusten. Toen zag hij den hoed van zijn zuster op het water liggen en dadelijk dook hij om haar te vinden, maar vruchteloos. Jack was nu zoo uitgeput, dat hijzelf den dood nabij was, toen een man, hem nog tijdig met een roeiboot redde. De lijken der beide meisjes werden een uar later uit de zee opgehaald. In het buitenland hebben nog verschillende chauffeurs de gewoonte voetzoekers in hun zak mee te nemen om de honden af te schrikken, die woedend op de automobielen soms kunnen aanvliegen. Een chauffeur te Savonieres-en-Perthoit bij Bar-le-Duc in Frankrijk is daar dezer dagen het slachtoffer van geworden. Toen hij in zijn auto stapte, stiet hij tegen de carosserie, waar door de voetzoekers, die hij in den zak had, ontploften. Het vleesch van zijn dijbeen werd tot op het been weggescheurd en een massa kleine stukjes moesten uit het resteerende vleesch verwijderd worden. Rotterdam, 14 Juni. B i n n e n 1. G r a n e n. In de graanprijzen is weinig verandering. Noord-Amerika, dat de hausse-beweging leidde, is minder willig in verband met de gunstige berichten van het uieuwe gewas. Meel vast gestemd. Inlandsch met eenigen omzet iets hooger. Men noteertZeeuwsche Tarwe per hectol. 10,50 a f 11,50 Tarwe per 100 kilo /13,25 a f 14,—- en extra daarboven Rogge per hectol. /6,70 a y7,10 Gerst 5,75 a 6,— Chevalier 6,50 a f 6.80 Gerst per 100 kilo 8,50 a 9,50 en Chevalier goede tot 11,en daar boven Haver /8,75 a /9,35 en per hectol. lange 4,25 a 4,50 dikke 4,90 a 5,30; Paardenboonen 8,Witte Boonen 14, a /16,--; Bruine Boonen 9,a 10,50 Kookerwten 10,a 11,50; Voedersoorten 8,Kanariezaad 7,a 7,50 en per 100 kilo 12,25 a 12,50. Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 kilo 240 a 280; Rogge per 2100 kilo /185 a f 195 Gerst Zwarte Zee f 145 a f 148 Amerik. Ma'is f 160 a f 165 La Plata 147 per 2000 kiloHaver 8,20 a 9,25 per 100 kilo, Meel. Prima inlandsch en dito Belgisch f 16,— a/16,50; le soort inl. en Belg. y 15, a 15,50; Zeeuwsche Tarwebloem 16,25 a 16,75 prima Duitsch /16a/ 16,50 extra puik Hongaarsch 24,a J 25,prima Amerik. patent 16,50 a 17,50 le soort 15,50 a 16,25; 2e soort Bakers 14,75 k 15,25 Inl. en Duitsche Roggebloem hooger 12,25 a 13,25 per 100 kilo Ru n d e r p r ij z e n 60 a 72; Stieren 56 a 62 Kalveren 80 a 100 Schapen 44 "a 52 Varkens 47 a 50 cents, per kilo. Melkkoei en /140 a /225 Kalfkoeien f 145 a 260 Stieren 90 a 210 Vaarzen 95 a 160 vette Kalveren 52 a 90 fokkalveren 14 a 18 nuchtere f 8 a 12, Biggen /7a 14 alles per stuk. Aardappelen. Oude tot diverse prijzen naar qualiteit en deugd. Goede Zeeuwsche en Geldersche 3,75 a 4,25; Eigenheimers /3,— Bravo's 3,25 per mud. 'Her \emeii. Huwelijks-aangiften. 11 Juni. Hendrik Kiel, oud 31 j., jm. en Catharina den Deur- waarder, oud 25 j., jd. Hiiwelijks-voltrekkingen. 10 Juni. Adi iaan Labruijere, oud 40 j., wedn. en Jozina van de Wege, oud 41 jwed. Albertus Dees, oud 21 j., jm. en Johanna Hendrina Hamelink, oud 21 j„ jd. Carolus Ludovicua Tacq, oud 32 j., jm. en Florence Rosalia van Aerde, oud 24 j., jd. Geboorten. 8 Juni. Klasina, d. van Adriaan Siereveld en van Grietje de Quelery. Remi Arthur, z, van Emi- lianiis Petrus Fermont en van Maria Louisa Willems. 9 Juni. Catharina Prudentia, d. van Frauciscus Josephus de Bakker en van Alice Marie Louise Voerman. 12 Juni. Catharina Cornelia en Suzanua Tanneke, dochters van Jan de Smit en van Tanneke Suzanna de Kraker. Jozina, d. van Jacobus Cornelia Huijssen en van Jozina Stout- hamer. Martha, d. van Pieter Geelhoedt en van Helena Plarte. 13 Juni. Daniel Egbert, z. van Cornelia Woltert en van Martina Geertruida de Feijfer. Overlijden. 7 Juni. Elisabeth de Meeater, oud 65 j., echtg. van Jan van den Hout. 10 Juni. Maatje Quintus, oud j., d. van Andries en van Jacoba Adriaanaen. 11 Juni. Jojakim Pladdet, oud 5 m., z. van Jan en van Suzanna VVilhelmina Veriinde. 12 Juni. Adriana de Mul, oud 15 j., d. van Isaac en van Janneke de Doelder.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2