M AG G is J, Bauillon - Blakj E S ZEEP 1J V g 2 Groote VIGGENS, •p E> K- 3 Gemengde berichten. uit de Sunlight Zeepfabriek, BEDRIEGERS BEDROGEN Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Aan de verzwakten, aan de uitgsputten. Advertentien. den Heer en Mevrouw MEIER, bij AOS. DS MAESSCHALCK-DE WAEL. De substituut-officier kon zich met deze op- Yatting niet vereenigen. Deze was van oordeel, dat, waar de interpretatie van wat door sterken drank is te verstaan niet in de betrekkelijke wet is aangegeven, dat die interpretatie dus is overgelaten aan den rechter, deze het best zal doen, als sterken drank te bescbouwen die welke meer dan 15 pet. alcohol bevat, een procent, dat volgens de verklaring der deskundigen door gisting alleen kan worden verkregen (dus zonder toevoeging van alcohol door distillatie verkregen). Dienovereenkomstig stelde het Openbaar Hi- nisterie zijn eisch. Mr. J. A. Stoop kwam tot een andere con- clusie. Deze, vooropstellende dat uit de ver- klaringen der deskundigen is gebleken, dat de wetenschap den rechter bij de bepaling van het begrip /sterken drank" in den steek laat en dat de betrekkelijke wet hem evenmin te hulp komt, was van oordeel, dat hier alle aanleiding is voor de rechtbank, zich in dezen onbevoegd te ver- klaren, een uitspraak te doen. Spreker hoopt, dat de rechtbank in dezen met hem meegaat. De zaak komt dan in cassatie vo.or d^g Hoogen Raad. Handhdaft deze de uitspraak dbr recht bank, dan moet de wetgever optreden zoo kan een gezonde toestand worden geboren. De rechtbank bevestigde het vonnis van den kantonrechter o. a. op de overweging, dat sterke drank is drank, die alcohol bevat, door distillatie verkregen, overeenkomstig de opvatting van het spraakgebruik. Kantongerecht te Ten Neuzen. Men verneemt, dat de justitie en politie zich bezig houden met een onderzoek ter zake het tweegevecht, dat moet hebben plaats gehad tusschen een hoofd-officier en een gewezen hoofd- officier der cavalerie, te's Gravenbage. De oud- luitenant-kolonel der cavalerie R. zou baron v. d. C., k$donel der huzaren, hebben uitgedaagd en de ontmoeting zou in een schermzaal in de Parkstraat hebben plaats ""gehad, wegens een geschil, dat meer en meer uitbreiding en bekend- heid had gekregen. Tegen beide heeren moet zijn geverbaliseerd. Zondagmorgen toen de spoortrein van 's Bosch kwam, was een ongeveer 2jarig kind van W. B. op de lijn van den overweg fleidijk Vlijmen en ging den trein tegemoet. De machinist, dit ziende, wist den trein heel spoedig tot stilstand te brengen. Had de trein nog een meter rerder geloopen, dan was het kindje vermorzeld. Eere den machinist Belasting-ironie De ontvanger der bedrijfsbelasting te Haarlem ontving dezer dagen van den heer K. aidaar terug het beschrijvingsbiljet der belasting. Achter de vraag „Hoe groot is uw vermogen was ingevuld,/Verzoeke van dergelijke ironi- sche vragen verschoond te blijven In den afgeloopen nacht, omstreeks drie uur, werd te Amsterdam de hulp van een po- litieagent ingeroepen door een tweetal 17jarige meisjes, die met twee mannen uit rijden waren geweest, en zich nu door dezen bedreigd zagen. Toen de beambte tusschen beiden kwam werd hij door de mannen vastgegrepen en zou in een sloot zijn geduwd, als bij niet ter verdediging van zijn sabel had gebruik gemaakt. Bij de toen volgende worsteling ontving de eene aan- valler een sabelslag op het hoofd, terwijl de ander een steek in den wang kreeg. De eerste verwonding werd door middel van een snelver- batid verbonden, terwijl de wondfe aan deb wbng in het Gasthuis werd behandeld. Beide per- sonen zijn in arrest gesteld. Sedert Pinksteren wordt te Utrecht ver- mist een verloofd paar, oud omstreeks 20 jaar De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Naar alle zijden zijn de portretten der beide ver- misten gezonden. Men vermoedt dat het paar naar Londen is vertrokken, althans het meisje heeft onlangs tegen haar vriendinnen gezegd, dat zij plan had daarheen een reis te maken. Men schrijft uit Winschoten Een weduwnaar, wiens vrouw voor eenige weken tengevolge van vergiftiging overleed, is spoorloos verdwenen, een kind met zich nemende, doch een drietal kinderen kleine kleuters onverzovgd achterlatende, zoodat hetgemeentelijk armbestuur genoodzaakt was zich het lot der drie kleinen aan te trekken. Men gist, dat de man zich buitenslanas be- geven heett. Zijn aanhouding wordt door de politie gevraagd. De boekhouder eener firma te 's Graven- hage, in wien men groot vertrouwen stelde, maakte valschelijk een orderbrief op en onder- teekende dieu met de handteekening van de firmanten tegen afgif'te van welken brief hij een cheque tot een bedrag van ruim 5000 francs ontving. Hij reisde daarop naar Brussel en liet zich daar door een bank het op de cheque vermelde bedrag uitbetalen. Hij is het laatst gezien te Rotterdam en moet het voornemen hebben, naar Amerika de wijk te nemen. De naam van den verdachte, wiens aanhouding en Yoorgeleiding verzocht wordt door den com- missaris van politie in de eerste afdeeling, is Jan van Kan. Hij is 31 jaar oud, van middel- matige gestalte, licht blond. Zijn signalement luidt verdergroote mond, slechte tanden, ver- njoedplijk vlek aan voorhoofd, van vechtpartij, beide armen vol uitslag, wellicht gekleed met zwarte gekleede jas, fantasiehoed en draagt een lorgnet. Hij is misschien in gezelschap van een 48jarige dame, wier signalement iskort en dik, met donkerblond, springend haar, gekleed met langen bruinen mantel, witten matelothoed, heeft bij zich een geel koffertje. Dinsdag geraakte een jongen, A. O., die aan den Rijnsburgerweg te Leiden op de trede van een in beweging zijnde stoomtram wilde springen onder het rijtuig, met het noodlottig gevolg dat zijn linkerbeen beneden de knie werd verbrijzeld. Te Murmerwoude (Fr.) verkeerde een aan de gemeente toebehoorend huis in zoo'n ver- vallen staat en was zoo vuil, dat men besloot het gebouw door verbranding op te ruimen. Een in dat huis wonend gezin verzette zich daartegen en weigerde het pand te verlaten, ofschoon een andere, betere woning voor dit gezin disponibel was. Nu houdt het verblijf onder den blooten hemel. Weer ziende geworden. lets zeer bijzon- ders een wonder, zouden we haast zeggeti heeft zich dezer dagen voorgedaan bij een bewoner van de Vrolikstraat te Amsterdam den heer F. Deze heer was namelijk vier jaar geleden gevallen en dientengevolge' plotseliDg blind ge worden en tot nu toe gebleven. Dezer dagen evenwel kreeg hij een hevige neusbloeding, gevolgd door een toeval, en toen zijn bewustzijn wederkeerde, kwam hij tot de vreugdevolle ontdekking, dat zijn gezichtsvermogen was terug- gekeerd. Ofschoon hij zich nog eenigszins onwel gevoelt, kan de heer F. zijn oogen weer als voorheen gebruiken. In den Berlijnsehe Thiergarten heeft men een verschrikkelijke rupsenplaag. Ze maken bet den bezoeker zoo goed als onmogelijk op de banken te gaan zitten. Dezen winter is men van stadswege al druk doende geweest, de rupsen- nesten te vernietigen, maar dit heeft niet genoeg uitgewerkt. Ook nu reinigt men de boomen uit alle macht met bezems. Binnen enkele dagen zullen de rupsen zich verpoppen. Zoodra de vlinders uitkomen, zal men ze's nachts, door het opstellen van lampen met verblindend licht, trachten te vernietigen. zijn bouillon naturel in vasten vorm. Door overgieten van een blokje met kokend water krijgt men een kop voortreffelijken bouillon. Prijs per blokje 21/s cent. Per stuk verkrijgbaar bij A. VAN OVKRBEEKE-LEUNIS, Ter- Neuzen. De alles ontsmettende speciaal voor ZIEKENKAMERS Is voor mensch en dier ook hot toeste middel ter genezing van zwerende wonden. WlNKELIERS, DIE U ANDERE 2EEPS00RTEN INDEHANDEN STOPPEN, ALS U SlINLIGHT- =ZEEP VRAAGT, BEDRIEGEN ZICHZELF, WANT ZIJ VERLIEZEN HUN DEBIET. U WENSCHT DE ZOO GUNSTIG BEKENDE SUNLIGHT. DE EENIGE BESTE ZEEP, GEEN ANDERE. LET DUS OP HET W00RD ..SUNLIGHT" OP IEDER STUK ZEEP. INGEZOSDEN ST IT K K E N. Vermindering veen jzchtwild. K O E RS YAN IlET GELD. Belgiscbe per 100 fr. 47,75 a J 47,/7\ Engelsch per M, n 12,— n 12, DAGEN. Zaterdag 12 Juni Zondag 13 Maandag 14 n Dinsdag 15 u Woensdag 16 u Donderdag 17 n Vrijdag 18 Voorm. 8.32 9.46 10.50 11.47 0.12 1.45 A am. 9.10 10.19 11.20 12.36 1.22 2 5 Het zi] dat het lichaam tengevolge eener ziekte verzwakt is, of wel dat het de weerstandskracht mist om welke andere oorzaak ook, het verloop dat gevolgd wordt blijft altijd hetzelfde. Het bloed is uitgeput, de zenuweu zijn als gehroken. Een hersteller van bet bloed. een versterker der zenuweu zijn uoodig. Dan is bet oogenblik daar om de Pink Pillen te nemen. Door de Pink Pillen te nemen, spaart gij uw tijd en uw geld uit. Gij hebt inderdaad de zekerheid te ge- nezen, want de bewijzen van genezingen zijn overvloedig, terwijl, zoo gij u wendt tot een middel zonder waarde, de verandering van een behandeling die u geen resultaat geeft, u heel duur komt te staan en u bovendien nog even ziek laat als gij waart. Voor de Pink Pillen is het een spel aan de herstelleriden de gezondheid weer te brengen. Zij genezen de gevallen van bloedarmoede, van bleekzucht. van neurasthenie, van algemeene zwakte, en dus nog veel ge- makkelijker de voorbijgaande ongesteldheden ten gevolge van een erustige ziekte. De behandeling met de Pink Pillen is eenvoudig, gemakkelijk, weinig kostbaar en afdoend. Prijs 1,75 de doos 9,—per zes doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Hoofd-depothouder voor Nederlaud, 7 Groote Markt, Rotterdam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bijVerbaak, drogist, en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. die bang zijn, wenden zich in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond-en Tand- ziekten. Behandeling zonder j)\jn der ziekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. liagattenstraat 38, GENT. bij P. DEES, Don ze- V isserstraat, no. 38, Ter Neuzen. SCHOOKE GELEGEEHEID, butty), met vouwende lederen kap. alles in goeden staat, met twee jaar waarborg Hofstraat 104, nabij het station, St. Nicolaas, VI aes. Zitting van 10 Juni 1909. ep*'*>r'leel«l zijn: J v. d. V., landbouwersknecht te Axel, ter zake van overtrading der Wapenwet, tot eene boete van f 10, subsidiair 5 dagen hechtenis, met verbeurd verklaring van het boksijzer; P. F. J. d. V., visscher te Zaamslag, ter zake van overtreding der Wapenwet, tot eene boete van J 15, subs. 10 dagen hecht. M. P. mosselverkoopster te Philippine, ter zake van een in het wild levende vogel, nuttig voor landbouw 01 houtteelt vervoeren, tot eene boete van ft, subs. 1 dag hecht.; J. W., arbeider te Westdorpe, ter zake van visscherijovertreding, tot 2 boeten elk van 2, subs. 2 dagen hecht. voor elke boete; L. A. R., werkman te Zaamslag, ter zake als voren, tot 3 boeten elk van J 3 subs. 2 dagen hecht. voor elke boete, met verbeurd- verklaring der, in besJag genomen riek, met bevel tot vernieling daarvan, alsmede met verbeurdverklaring der opbrengst van de verkochte vischP. H.,broodjager te Zuiddorpe, ter zake van overtreding der Jachtwet, tot eene boete van /10, subs. 3 dagen hecht. Or. M en J. werklieden te Axel, ter zake van het zoeken van kievitseieren zonder vergunning, ieder tot eene boete van J 2, subs. 2 dagen hecht. voor ieder J. S werkman te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van j 2, subs. 2 dagen hecht.; P. B., winkelier te Axel, ter zake van overtreding der IJkwet, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht., met verbeurdver klaring van het gewicht; F. d. J., knecht te Axel, n cr. van fietsen zonder licht, tot eene boete van J 0,50, subs. 1 week tuchtschoolL. V., schoenmaker J. B. Pkoopman, beiden te WestdorpeJ. v. d. G., zonder beroep te floek; A. C. V., knecht; C. L., opper- man H v. A., timmerman t\ C., zonder beroep; G. V., arbeider, alien te Axel; P. D. d. N., slager; J. L. R., klerk, beiden te Sas van Gent; A. JU I. L., slager; A. D„ landbouwer, beiden te Biervliet; S. C. S., zonder beroep J. Z., arbeider, beiden te Zaamslag, alien ter zake van bet fieteen zonder licht, ieder tot eene boete 1' subs. 1 dag hecht.; G. B., landbouwer te Philippine, ter zake van het rijden met een karzouder licht, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht.; - P., sjouwer te Ter Neq^en, ter zake van het be- visschen der Schelde, tot eene boete van /0,50, subs. 1 week tuchtschool; C. H., zonder beroep, ter zake als voren, tot eene boete van 1, subs. 1 week tucht school J. d. K., arbeider te HoekJ. C. G., spoor werker te Ter Neuzen F. B., leurder te ZeelC. M„ aibeider te Watervliet, ter zake als voren, ieder tot eene i VuR Z L subs. 1 dag hecht.A. S., epoorwerker; J. K H„ spoorwerker; J. d. R„ spoorwerker; P. S„ bootwerker, alien te Ter Neuzen, ter zake van het rapen van schelpvisch op afgezette plaatsen, ieder tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. voor ieder; H. J. C., slager te Ter Neuzen, ter zake van een berm be- ryden, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht u I arbeidsters te Axel, ter zake van het loopen op bezaaiden grond, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. voor ieder; B W., com mis- sionnair te Assenede, ter zake van het onbeheerd laten staan van een trekdier, tot eene boete van 0,50, subs. 1 dag hecht.; A. S., leurder te Axel, ter zake van overtreding van het reglement op de trekhonden, tot eene boete van J 2 en tot eene boete van J 5, subs. 1 en 3 dagen hecht.; J. C. d. C., arbeider te Axel, ter zake van overtreding der Leerplichtwet, tot eene boete van /3, subs. 2 dagen hecht. F. v K., werkman te Westdorpe, ter zake van le in dronkenschap de veijigheid bedreigen, 2e een wapen by zich hebben op den openbaren weg, tot eene boete van f \o en tot eene boete van f 10, met verbeurdver klaring van het boksijzer. L. d. M kuiper te Selzaete, ter zake van openbare dronkenschap, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. F. S., leurder te Axel, ter zake als voren, tot eene boete van 5, subs. 3 dagen hecht. rijsesproken C. D F. S.A. K. R. v. T., werklieden te Axel, ter zake van het laten loopen van ^i£per^p^|ns^nders^grond^^ Onder bovenstaand opschrift scbreef ik eenige op- merkingen in bet nommer van 8 dezer. Zoo even zie ik dat in het nommer, gisterenavond verschenen, zekere W., een mijner beweringen willeude bestrijden, mede- deelt dat //het vrij in het veld laten loopen van bonder, en hondjes" niet slrafbaar is. Bat beb ik echtcr heelemaal niet gezegd. Ik schreef datiemand, niet voorzien van eene jachtakte, zijn bond wild iatende opsporen, etrafbaar is. Deze bewering had ik kunnen toelichten, doch ik vond daartoe geen redeu, meenende dat ieder het wel zou weten. Ik wil die toelichting nu, naar aanleiding van het stukje van W. geven. (Art. 20 der Jacbtwet, door W. zelf aangehaald, luidt aldus „Hij, die zonder de vereiscbte jachtakte of in „geslot«n jachttijd, zonder consent in art. 16 of de „buitetfaewone inacbtiging in art. 26 bedoeld, in „bet veld eenige pogtng doet om, wild (Jp te sporen, „te bemacbtigen of te dooddn is, volgens art. 40, „eerste lid, strufbakr. „Daaronder is begrepen zoo hij zich metgeladen „schietgeweer in bet veld bevindt of uiat de be- „hoorlijke zorg draagt om te beletten dat de hond „of de honden, die hij bij zich heeft, wild op- „sporen, drijven of grijpeti." De verwijzing van W. naar artt. 12 en 41 van het Wetboek van Strafvordering berinnert mij aan zeker politiebeambte, die madr het liefst had dat anderen hem strafbare feiten kwamen aangeven. Dat was voor hem gtmakkelijker en aangenamer; want bij kon dan tbuis blijven en hij maakte geen vijanden. Overigens merk ik op dat gemelde artikelen met spreken van eenetjerplichtingmaar van eenebevoegdheid. Voor den gewoneu burger bestaat bevoegdh&idvoor den politieman verplichting Als de wetgever had bedoeld aan den gewonen burger eene verplichting tot het doen van aangifte op te leggen, dan had hij dat natuurlijk in ronde en duideiijke woorden gedaan. .Maar bij deed dat zeer tcrecht niet. In art. 36 der Jacbtwet wordt aan de beambten der rijkspolitie, ook aan de marechaussde, uitdrukkelijk de verplichting opgelcgd te waken tegen overtredingen der wet. Eene overtreding heeft plaats, zooals we zagen, wanneer iemand, onbevoegd tot jagen, niet belet dat een hem vergezellende hond, wild opspoort. Baartegen dienen dus de politieambtenaren te waken, niet tegen bet vrij in bet veld loopen van honden of schoon dit veelal nog veel schadelijker is voor den wild- stand. De iagers zullen wellicht wel een middel kennen om aan dergelijke honden dat jagen op eigen gelegenheid af'te laerpn. Doc hi gooals ik in mijn vorig scbryven zeide, ik ver- wacht feel meer van een beroep op de welwillendheid der hofdinelgenaars. De politie behoeft er zich dus, wat my betreft, met warm voor te maken. Ter Neuzen, 10 Juni 1909. VAN DER MOER. H H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2