Handelsberichten. 2. Voorstel intrekkm verordening heffing loon ruimen privaatputten ens. 3. Bmoemen stembureaux verkiezing lid Tweede Kamer. 4. Belooning ontsmetter. 5. Omvraag. Rotterdam, 17 Mei. Binnenl. Granen. De markt blijft in vaste stemming voor diverse graansoorten. Boonen en Erwten als voren. Meel, weinig verandering in prijs. Men noteertZeeuwsche Tarwe per hectol. 9,a 10,50. Tarwe per 100 kilo/11,50 a 13,— Rogge per hectol. 6,— a 6,50 en extra daarbovenWintergerst /5,50 a 5,75; Zomer 5,25 a 5,50 Chevalier 6,a 6,50Gerst per 100 kilo /8,25 a /9,50 Chevalier naar qualiteit 9,75 a /ll, Haver 8,20 a 8,75 en per hectol. lange 4,- a 4,50 dikke 4,80 a 5,20 Paardenboonen 7,75 a 8,Witte Boonen 13,a 14,50; Bruine Boonen 8,— a 13,50 Kookerwten 9, a y 11,50Voeder- soorten 7,50 a 8,Kanariezaad 6,50 a 6,75 per hectol. en per 100 kilo 10,50 a 11,- Buitenl. Granen. Tarwe per 2400 kilo 230 a 250 Rogge per 2100 kilo, Bul- gaar 185 Stettiner 172 a 174 Gerst Zwarte Zee 145 Amerik. Mais /158 a 164; grove Donau /150 per 2000 kilo. Boekweit 191 per 2100 kilo. Haver 8, a 8,50 per 100 kilo. Meel. Prima inlandsch /16,— a/16,50 le soort /15,a 15,50ZeeuwscheTarwe- bloem 16,a 16,50 prima Belgisch 16,a 16,50le soort 15,a 15,50 extra puik Hongaarsch 22,a 23,50 prima Amerik. patent 16,a 17,le soort 15,a 15,75; 2e soort Bakers 14,50 a 14,75inl. en Duitsche Roggebloem 11,a 12,per 100 kilo. Runderprijzen 60 a 70; Stieren 54 a 58 Kalveren 85 a 100Schapen 44 a 50 Varkens 44 a 50 cents, per kilo. Melkkoeien 145 a /250Kalfkoeien 165 a 270; Vaarzen 110 a 160 Stieren 90 a 210 Pinken 85 a /95 graskalveren 25 a 70fokkalveren 15 a 18 nuchtere /6a 12, Biggen /7a 14, alles per stuk. Aardappelen. Brielsche 4,Zeeuw sche jammen /3,50dito bonten 3,a /3,20 Eigenheimers /2,30 a 2,50 Gelder- sche blauwen en Gelen 3,a 3,50 per mud. Maltha 9 a 12 cents per kilo. Boterprijzen in vaten 45 a 50 en stukken van 1/3 kilo 65 a 70 cent. Zoetemelksche kaas /23 a /27 per 50 kilo. Leidsche /39 a /58 per 150 kilo. Zeeuwsche eieren. Versche 3,20 a 3,40. Belegen en buitenl. 2,80 a 3,— per 100. V 1 a s. Blauw Holl. 1,60 a /2,10 Wit Zeeuwsch 1,40 a 1,60 per steen. L ij n z a a d. Geen noteering. Karwijzaad /19,50a 19,75 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100 kilo 12,20 en 81/2 a 9 cent per kan. Java-koffie, in balen gewone soorten 40 cent en dito Santos 241/2 cent per half kilo. Beetwortel-suiker 12ls/lg. Ter Neuzen, 17 Mei. Eieren per 26 stuks 0,80. Boter i/2 E.G. 0,50. YEEHANDEL IN BELGIE. De goede stalbeesten golden gemiddeld van fr. 1,45 tot fr. 1,60 volgens kwaliteit. De kalveren van fr. 1,90 tot fr. 2,20 per kilo levend gewogen. De varkens van 70 tot 100 kilo's en daar boven levend gewogen, golden van fr. 0,95 tot fr. 1,05 volgens kwaliteit. ZEETIJDINGEN. Van 14 tot en met 16 Mei. a Van 14 tot en met 16 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 67 binnenvaartuigen op en 47 afgeschutdoor de Westsl. 7 op- en 5 afgeschut. Positie der Stoomschepen. tement [van Oorlog de noodige stappen te doen, om tot ge- heele demping der haven te kunnen komen. De Voorzitter Er moet ook besloten worden tot opheffing der werfde kanthelling zon voorloopig nog kunnen blijven bestaan. De heer WielandNeen, die zou ik juist hoe eerder hoe liever opruimen, want dat is voor de gemeente een duur zaakje, door de 75 huur die we daarvoor aan Oorlog moeten betalen. De heer Van den Hoek meent dat de kanthelling tot tijd en wijle kan behouden blijvende huur is niet meer zoo bezwarend, die zal, overeenkomstig het verzoek van den ge- meenteraad, worden verminderd. De heer Wieland zou toch aan het eind der haven een deel willen behouden voor kleine scheepjes, die daarin dan gerust zouden kunnen meren, wat niet het geval is aan den steiger in de buitenhaven. Br zijn deskundigen, die er hem op hebben gewezen, dat, wanneer zulke kleine scheepjes aan den steiger komen te liggen tusschen de groote schepen, zooals die tegenwoordig in de vaart zijn, ze eenvoudig worden dood- gedrukt. Een lengte van ongeveer 30 M. haven, zou spreker dus willen behouden, een 20 van die kleine scheepjes konden dan daarin plaats vinden. De VoorzitterHierover kan altijd later nog gesproken worden, ofschoon ik niet inzie dat men daar voor die visschertjes ligplaats zou moeten houden, aangezien die kunnen opschutten naar het kanaal. Daaraan zijn toch geen kosten verbonden. De heer Van den Hoek merkt op, dat de visschers niet naar het kanaal kunnen opschutten, daar ze dan tjjdverlies hebben en niet kunnen uitvaren wanneer ze willen. De Voorzitter deelt mede dat de huur van de kanthelling is verlaagd tot 20 per jaar. Hij meent dat er daarom geen bezwaar is deze in gebruik te geven zoolang dit, in verband met het dempen der haven, mogelijk is. De heer Drost herhaalt alsnu zijn voorstel, om bij Oorlog stappen te doen, teneinde te komen tot demping van geheel de haven en inmiddels aan den verzoekei vergunning te geven tot berging van grond, in het deel der haven dat aan de gemeente behoort. Opheffing der scheepstimmerwerf is in dit voorstel begrepen. De heer Van den HoekMachtiging tot den publieken verkoop van het materieel der werf kan er dan ook in worden opgenomen. Het voorstel van den heer Drost, met de toevoeging van den heer Van den Hoek, wordt aangenomen met algemeene stemmen. Verder wordt goedgevonden dat Burg, en Weth. ook op andere wijze zullen trachten het dempen der haven te be- vorderen. De Voorzitter wijst er op, dat adressant ook nog spreekt van het bergen van grond in de sloot aan school C. Omtrent die sloot is echter aan het licht gekoraen, dat niet met juistheid kan gezegd worden aan wie die behoort. Men meende dat die voor de helft aan de gemeente en voor de andere helft aan het Domein behoorde, doch op sommige gedeelten bestaat er vermoeden dat de sloot geheel aan de gemeente behoort. Deze zaak is in onderzoek, om tot eene oplossing te geraken. Burg, en Weth. stellen voor om aan den heer Wolfert vergunning te geven voorloopig een deel van den by hem beschikbaren grond op te bergen bij school C. Later kan die groHd dan worden gebruikt voor dempen van de sloot. Z. h. s. wordt dienovereenkomstig besloten. k. Een adres van D. de Smidt en anderen, metselaarsen bouwkundigen alhier, welke te kennen geven dat zij gaarne wijziging wenschen te verkrijgen in artikel 45 der bouwver- ordening, daar dit voorschrijft keldermuren op te trekken van li ateen in klinker en sterke trasspecie en dat te omschrijven als volgt De muren der kelders op te trekken ter dikte der opgaande muren, doch minstens 1 steen zwaar, van gewone metselsteen in kalkmortel en daarna als het gebouw geheel is opgetrok- ken de keldermuren te beklampen met klinker dik j steen en in sterke trasspecie daarua bezetten met portlandcement. De redenen dat adressanten zich met dit verzoek tot den Raad wenden zijn: lo. dat de dikte van het traswerk van 30 c.M. de prijs voor het bouwen zeer veel verhoogt en de ondervinding leert dat keldermuren, op welke het gebouw verder wordt opgetrokken, onder het optrekken van het gebouw, deze muren ineenzetten en ondichtheid veroorzaken, terwijl, indien de beklamping nadien geschiedt, de muren hun voile gewicht dragen en dus niet meer ineenzetten, hetwelk het slagen om waterdicht werk te maken veel ver- gemakkelijkt, de kosten vermindert en geen afbreuk doet aan de doelmatigheid. Bij dit adres is nog gevoegd eene toelichting van G. van der Peijl, welke raededeelt dat het zeldzaam is dat alle kelder muren tot gelijke hoogte worden opgetrokken. Meestal worden er maar 2 van de 4 muren opgetrokken tot de voile hoogte van het gebouw terwijl de overige niet hooger dan tot den vloer der ver dieping worden opgetrokken. Dit ver- oorzaakt zeer een onregelmatige ineenzetting, een reden temeer dat het ondoenlijk is goede kelders te maken volgens art. 45 der bouwverordening. Er kunnen tal van bewijzen worden gelererd, dat op de door adressanten voorgestelde wijze de kelders jgoed en onverbeterlijk worden gebouwd. Schrijver heeft er zelf 5 b\j elkander, die elken dag van het jaar te bezien zijn en waar niet 1 druppel water te vinden is, ja, zelfs stofdroog zijn. Te meer hoopt hij op inwilliging van het verzoek. De VoorzitterAangezien de bouwverordening nog niet definitief is goedgekeurd, geven Burg, en Weth. in over- weging op dit verzoek terug te komen, als de verordenin- van de Gezondheidscommissie is terug ontvangen. Z. h. s. aldus besloten. 1. Een adres van G. Herrebout en 8 anderen, alien be- woners van de 2e De Feijterstraat alhier, die zich tot den Raad richten met het eerbiedig doch dringend verzoek voor- ziening te treffen in den treurigen toestand van hunne straat, wat de verlichting betreft. Ieder die op een donkeren winteravond of in den vroegen morgen in deze straat moest wezen, zal ondervonden hebben, hoe moeilijk het is, iemands woonplaats daar uit te vinden en een zucht van verlichting geslaakt hebben, als hij er heelhuids uitkwam. Adressanten vragen verbetering in dezen toestand, waartegen door den eigenaar der straat geen bezwaar zal worden gemaakt. Omtrent dit verzoekschrift rapporteert de gemeentebouw- meester dat bedoelde straat met toegangsweg en de aan die straat gebouwde woningen met erven het eigendom zijn van den heer Jozias de Feijter Pz. te Ter Neuzen. De straat loopt evenwijdig aan- en is toegankelijk uit de De Feijterstraat. lies nachts wordt ze niet kunstmatig ver- licht, wat voor de bewoners wel zeer lastig moet zijn, zoodat z.i. de aanleiding tot het verzoek wel gegrond is. Aangezien de straat nog niet door de gemeente Ter Neuzen in beheer en onderhoud is overgenomen, adviseert hij aan adressanten mede te deelen het verzoek om voorziening in de verlichting te zenden aan den eigenaar Joz. de Feijter. De Voorzitter: Burg, en Weth. stellen voor te handelen overeenkomstig dat advies. De heer Visser vraagt of de heer De Feijter niet genegen zou zijn om de straat aan de gemeente over te geven. De VoorzitterDat is wel mogelijk, doch de straat voldoet niet aan de eischen, door de bouwverordening daaraan gesteld. Mogelijk echter zou de Raad wel tot overname willen overgaan, omdat het een oude toestand betreft. De heer Visser vindt het nogal erg, dat die menschen daar zoo in het donker zitten. De heer Van de Ree Het is er erg. De heer Moggre vraagt of er met den eigenaar der straat geen accoord zou kunnen worden gemaakt, dat hij de aanleg- kosten voor de verlichting betaalt en de gemeente den stroom levert De Voorzitter weet niet of dit gaan zon, doch merkt op, dat de betrokken eigenaar dit in het verslag wel lezen zal en, wil hjj er op ingaan, aan den Raad een verzoek kan doen. De heer Wieland meent dat de weg, hoe in deze moet gehandeld worden, is aangewezen. De straat kan aan de gemeente worden overgegeven, uit het verslag kan aan den belanghebbende blijken, dat de Raad zelfs genegen is, af- wijkingen toe te staau. De heer Moggre is het er mede eens, dat de straat aan de gemeente behoorde te worden overgegeven, maar merkt op, dat, als dit niet geschiedt, de menschen daar in het donker blijven zitten. De Voorzitter merkt op dat verlichting der straat in het belang van den eigenaar daarvan is, daar al de daar staande huizen hem in eigendom behooren en hij die huizen te eerder of duurder zal kunnen verhuren, naarmate de straat beter in orde is. De verlichting is dus een belang voor den eigenaar. De heer Moes meent dat, zoolang de straat het eigendom blijft van een particulier, deze zelf voor de verlichting moet zorgen. De menschen moeten zich dus tot den eigenaar wenden. Z. h. s. wordt besloten adressanten te berichten dat zij zich voor verlichting moeten wenden tot den eigenaar der straat. m. Een adres van P. J. Gijsel, werkman te Ter Neuzen, welke verzoekt hem, ter vergrooting en verbetering van zijn woonhuis in de Dr. Buijzestraat no. 6 ontheffing te ver- leenen van art. 28 der bouwverordening, naar aanleiding van zijn ingediende bouwplannen van 25 Maart 1.1. De gemeentebouwmeester rapporteert hieromtrent dat de oppervlakte van het perceel bedraagt 57 M2. De thans be- bouwde oppervlakte is 35 M2, welke volgens het bouwplan zou worden 41,50 M2. De oppervlakte van het open erf achter het gebouw moet dus zijn minstens 13,84 M2, doch is volgens het bouwplan 10 M2, of wel 3,84 M2. minder dan bepaald in art. 28 der bouwverordening. Do gemeentegang achter het gebouw en erf, welke eene breedte heeft van 1 M. is hierbij niet gerekend als open erf behoorende bij het perceel. De Voorzitter stelt namens Burg, en weth. voor het ver zoek in te willigen, overwegende dat achter het erf de ge meentegang gelegen is en reeds bij vroegere gelegenheden het standpunt is ingenomen dat achter een erf gelegen terrein, dat daarbij niet behoorde, als er zekerheid bestaat dat het niet bebouwd zal worden, kan gerekend worden tot dat erf te behooren voor de berekening van open ruimte, volgens art. 28 der bouwverordening. De heer Van de Ree vraagt of die gemeentegang soms door een hooge schutting van het erf is afgescheiden. Mocht dit het geval zijn, dan is er wel bezwaar tegen inwilliging van het verzoek, daar dan die gang geen dienst kan doen als open ruimte, d. w. z. tot het bevorderen van het toetreden van licht en lucht. De heer Moggrd is eens naar dat huis wezen kijken. Hij meent dat de schutting ongeveer 1J M. hoog zijn zal, en acht het gewenscht, de gevraagde vergunning te verleenen, daar de woning er veel door zal verbeteren. De heer Dees merkt op, dat er aan de eigen open ruimte maar een kleine oppervlakte tekort komt. De heer De Feijter, die ook persoonlijk de toestand van het huis heeft gezien, verklaart dat de voorgenomen verande- ring een goede verbetering van het huis zal zijn, en is daarom ook voor inwilliging van het verzoek. Z. h. s. wordt hierna het voorstel van Burg, en Weth. tot inwilliging van het verzoek, aangenomen. n. Een adres van Elisabeth Herrebout, wed. van Pieter Versluijs, dat zij door het overlijden van haar echtgenoot, het pensioen, aan wijlen dezen loegekend, moet missen. Daar adressante geen andere inkomsten bezit, zoo neemt zij de ge- paste vrijheid, zich tot den Raad te wenden met beleefd ver zoek, baar als weduwe van dien gemeentebode eene jaar- lijksche toelage te willen toestaan, teneinde verder in haar levensonderhoud te kunnen voorzien. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor het verzoek af te wijzen. De heer De Jager meent dat het toch ook niet gaat, om op het verzoek in te gaan. De heer Dees merkt op, dat voor het levensonderhoud van adressante andere wegen open staan. De heer Van de Ree: Als we hierop zouden ingaan, zouden we in principe iets kunnen besluiten, waar we later moeilijkheden van zouden kunnen ondervinden. De Voorzitter: Elk geval wordt afzonderlijk behandeld. De heer MoesDat is mooi in theorie, maar de praktijk heeft het ons hier al meermalen anders geleerd. Ik vind dat dit echter een zaak is die niet voor openbare behande- ling geschikt is. De Voorzitter schorst nu de behandeling van het adres, om daarop in eene aan het eind der zitting te houden besloten vergadering terug te komen. De Voorzitter hcrinnert aan het schrijven van den Minister van Binnenlandsche zaken, betreffende de nieuw vastgestelde verordening op het heffen van loon voor het ruimen van privaatputten enz., vastgesteld in de vergadering van 28 Janu- ari van dit jaar, dat Z.Exc. weigert deze ter goedkeuring voor te dragen, wegens de progressieve heffing van het tarief, die ook wel reeds aan de eerst vastgestelde regeling ten grond- slag ligt, maar waarop hij het niet gewenscht acht, verder voort te gaan. In verband daarmede stellen Burg, en Weth. thans voor die nieuwe verordening, overeenkomstig het advies van den Minister in te trekken. De heer Dees En wat is dan uwe bedoeling, ten opzichte van het in de begrooting uitgetrokken bedrag, dat bij hand- having van het bestaande tarief niet zal behaald worden De Voorzitter: Om bij de eerste de beste gelegenheid, de begrooting in verband daarmede te wijzigen en het cijfer lager te brengen, nl. op het cijfer van f 900, dat volgens de tegenwoordige heffing wordt ontvangen. De heer Dees acht de tegenwoordige regeling onbillijk, dat b.v. iemand als de eerste wethouder maar 40 cent moet betalen. Het komt hem voor dat zulke lieden toch geen cadeautje van de gemeente behoeven te ontvangen, deze moesten toch zeker den kostenden prijs betalen. De Voorzitter merkt op, dat eene daarop gebaseerde ver ordening kan worden ingediend. De huidige verordening is slechts goedgekeurd tot April 1910, zoodat voor dien tijd toch eene nieuwe verordening moet worden ingezonden. Het best is het daarom, thans nog wat te wachten en eene nieuwe tijdig in te zenden, om in werking te treden na het vervallen van de tegenwoordige. De heer Moes meent dat de Minister niet goed op de hoogte is gebracht want dat hij dan niet zoo zou schrijven als hij thans gedaan heeft. Aan alien is het toch bekend, op welke grondslag de regeling der zaak is tot stand gekomen. De Voorzitter verklaart dat den Minister alle gegevens zyn verstrekt, die noodig waren. De heer Moes meent toch, dat de Minister niet op de hoogte is van de toestanden alhier, dat Ter Neuzen eene gemeente is met eene oppervlakte van 3000 hektaren, terwijl de stad geheel op een punt ligt en dus een zeer groot deel van de gemeentenaren, door hun ver afwonen, totaal geen gebruik kunnen maken van deze inrichting. Bij de bereke ning die voor het tarief is gemaakt, werd ook aangenomen, dat de inrichting slechts voor 6000 ingezetenen zou dienen. Voor het berekenen van de opbrengst is verkeerd gehandeld, door de opbrengst van den beer en het loon gescheiden te houden, dit had men bijeen moeten rekenen. Dan zou men tot andere reBultaten betreffende den kostenden prijs gekomen zijn. Nu staat het op 2 artikels in de begrooting. De Voorzitter: Wat komt dat er op aan? De heer Moes Dat er daardoor te weinig berekend wordt 1 De heer Moggre Wat zullen deze besprekingen ons thans baten De zaak is, dat er eene nieuwe verordening zal moeten worden gemaakt. De heer DeesJawel, maar het iB de vraagWat wil de Raad De heer Moes bespreekt nog in den breede de totstandkoming der regeling, waarbij is aangenomen het standpunt, dat degenen die er van zouden genieten, d. z. de bewoners der hoofdkom, er ook de kosten van zouden dragen. De Voorzitter: En wie moeten er dan betalen voor de armen en mingegoeden De heer Moes: Degenen die er gebruik van maken moeten de kosten betalen. Ik maak ook eipres gebruik van de machine, omdat ik my als bewoner der kom, niet aan de betaling der kosten wil onttrekken. De commissie die de zaak heeft onderzocbt, in Gent en in Antwerpen, is op een onjuiste basis te werk gegaan. Men heeft gerekend op de opbrengst die men daar per inwoner bereikte. Maar in die plaatsen heeft men veel hotels, en deze hebben waterclosets. De opbrengst die men voor Ter Neuzen raamde kon dus op die gegevens niet uitkomen, Het is verschrikkelijk dat men zich zoo vergist heeft. De Voorzitter: Maar u hebt het werk der commissie toch ook ter beoordeeling gehad De heer MoesZeker, maar toen kon ik de zaak zoo nog niet beoordeelen, en als men er eene commissie op uitstuurt, moet men die toch kunnen vertrouwen. De heer Visser meent dat, hoe het ook zij, de Raad met deze discussie niet op9chiet. De heer Moes stemt dat niet toe. Het gaat over het schrijven van den Minister en nu beweert spreker dat, als de Minister eens alle omstandigheden wist, zooals hij die thans bespreekt, dat Z.Exc. wel tot andere gedachten zou komen. De heer Drost meent dat voldoende is gebieken, dat het nieuwe tarief niet uitvoerbaar is. Het best is, om er nu maar niet verder over te spreken en een nieuw voorstel af te wachten. De heer .MoesWe zouden ook den Minister kunnen verzoeken op zijn besluit terug te komen. Spreker wijst nog op art 7. Uit de omschrijving van het tarief voor de ingezetenen die buiten de kom wonen, blijkt voldoende, dat de beerruiming alleen ten behoeve der kom- bewoners is ingericht. De heer Dees verlaat de vergadering. De heer Moes betoogt dat eene gemeente als Ter Neuzen door de ligging in een abnormalen toestand verkeert, daar niet de geheele gemeente van de inrichting kan genieten en daarom ook een deel der gemeente de kosten moet dragen, die mogen niet komen op de schouders van alien. De heer Wieland is daar ook tegen. Het is met het electrisch licht ook zoo. De heer Moes Neen, verlichting is wat anders, op Sluiskil, Driewegen en den Baandijk is ook gemeentelijke straatverlichting. De heer De Jager: Daar de Minister te kennen geeft dat we niet meer mogen vragen als de kostende prijs, is het 't best, de nieuwe verordeniDg in te trekken en een nieuwe verordening af te wachten, waarin dan een tarief kan worden vastgesteld, dat aansluit aan den kostenden prijs. De Voorzitter: Wanneer men de posten door het aantal ruimicgen deelt, komt de kostende prijs per put op 71 cent. Maar neemt men nu aan dat men voor den kostenden prijs ook mag rekening houden met hetgecn men aan de on- en minvermogende te kort komt, dan zai men tot een hooger bedrag komen. De wethouders zijn het over de wijze waarop de kostende prijs moet berekend worden, niet eens. De heer Moes betoogt dat voor dat tekort naar billijkheid moet gezorgd worden door hen die in de kom wonen en van de inrichting nut hebben. De Voorzitter: Voor de behoeftigen moeten alle inge zetenen bijdragen, dat is een plicht die op alien rust, en die men niet leggen kan op de schouders van de bewoners van een zeker deel der gemeente. De heer Visser meent dat, als men inging op het voorstel van den heer Moes, om bij den Minister aan te dringen op goedkeuring der nieuwe verordening, men misschien nog meer achteruis is, daar er dan weer een heele tijd verloopt en men misschien als de Minister wat te verwachten is het verzoek toch afwijst, geen voldoenden tijd meer zou hebben voor het inzenden eener nieuwe verordening, eer de tegen woordige is vervallen. De heer Moes gelooft dat, als de toestand der gemeente nog eens goed aan den Minister werd uiteengezet, deze nog wel op zijne meening zou terugkomen. De discussie wordt nog eenigen tijd voortgezet, waarbij de heer Drost opmerkt, dat de heele zaak er om draait, dat er eene landelijke bevolking is, die aan het tekort, op de min- vermogenden, niet wenscht mee te betalen. De heer Wieland acht het ook onbillijk dat de landbouwers er aan bijdragen. Deze betalen toch reeds zware lasten aan de gemeente, hoewel zij niet genieten van de electrische verlichting en ook thans evenmin van de beerruiming. Ten opzichte van de opbrengst deelt de Voorzitter nog mede, dat aan het eind van het jaar gebieken is, dat bij ongeveer 100 ingezetenen in de kom niet geruimd is. Daar- naar zal een onderzoek worden ingesteld. Ten 8lolte wordt het voorstel van Burg, en Weth., tot intrekking der nieuwe verordening, aangenomen met 7 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Drost, Van de Ree, Van den Hcek, Visser, Moggre, De Jager en Lensen. Tegen de heeren De Feijter, Moes en Wieland. De heer Moes Nu, ik feliciteer jullie De Voorzitter stelt aan de orde het benoemen van de stembureaux voor de aanstaande verkiezing van een lid der Tweede Kamer. Met algemeene stemmen worden deze saraengesteld als volgt Stemdistrict I (raadzaal)Voorzitter de Burgemeester, Pl.verv. voorzitter M. van den Hoek, leden A. C. Lensen en R. Drost, pl.verv. leden G. Wieland en J. van de Ree. Stemdistrict II (Sluiskil)Voorzitter D. J. Dees, pl.verv. voorzitter J. Risseeuw, leden A. P. de Vos en A. Kooman, pl.verv. leden Th. L. A. van de Bilt en J. Vcrmeulen. Stemdistrict III (Java)Voorzitter P. Moes, pl.verv. voor zitter J. de Feijter. leden J. J. de Jager en D. Tolhoek, pl.verv. leden S. van Rees en A. J. Tazelaar. De Voorzitter deelt mede dat met het nieuwe ontsmettings- toestel door den stadsarboider Kurvink, die met de behandeling daarvan op de hoogte is gebracht, reeds een elftal ontsmettingen hebben plaats gehad. Spreker vraagt machtiging, dezen daarvoor eene belooning van 50 cent per keer toe te kennen. Dit wordt met algemeene stemmen goedgevonden. De heer Moggre herinnert dat hij reeds vroeger heeft ge wezen op het in de Vlooswijkstraat, nevens zijne woning staande ijzeren hekje, dat zou kunnen verplaatst worden naar eene een eind verder gelegen diepte. terwijl opruiming van dat hek ter plaatse ook zou ten goede komen aan het daar- achter gelegen winkelhuis. Is in verband daarmede al iets verricht De Voorzitter antwoordt, dat er in de vergadering van Burg, en Weth. nog niet over gesproken is. Hjj heeft echter pcrsoonijjk den toestand al eens opgenomen en toen is hem gebieken dat het hek daar niet kan opgeruimd worden, zonder eene verandering aan de straat, die dan glooiend zou moeten gemaakt worden, daar er nu daar nog een steilte is. De heer Moes vraagt of aan elk der daar wonenden het voor hunne woning gelegen terrein niet in erfpacht zou kunnen worden gegeven, dan konden ze het naar verkiezing afheinen. De Voorzitter en enkele leden ontraden zoodanige oplossing. De heeren Drost en Visser verlaten de vergadering. De heer Moggre verzoekt, nog eens naar het hek te komen zien. De Voorzitter zegt dit toe. De openbare vergadering gaat over in eene met gesloten deuren. Na het weder openbaar worden der zitting deelt de Voor zitter mede dat in de vergadering met gesloten deuren is besloten afwijzend te beschikken op het verzoek der wed. P. Versluijs, om pensioen van wege de gemeente. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. a VLAG. NAAM MS. Van en naar Lading, Voor Ver ieuiesi I 14 Eng. s.s. Rawclifte 2450 Goole kolen idem Cedarwood 1815 Middlesbro jjzer 16 idem River Lagan 2272 Londen stukg. Duits. s.s Progress 2171 Hamburg bi-sulfate Van VerNeuzeni 15 Belg. s.s. Beigica 2773 Middlesbro ledig Eng. s.s. River Thames 2242 Londen stukg. idem Cedarwood 1815 Middlesbro ledig 16 idem Rawcliffe 2450 I Goole idem Voor Cdent i 14 Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. 15 idem Ralph Creyke 1796 idem kolen idem Avocet 3985 Liverpool stukg. idem Luoerna 9175 Londen naphta 16 idem City of Stockh. 3968 Cardiff kolen idem jjaltmarshe 2633 {Goole stukg. Van Cueist t 14 Eng. s.s. Serula 3927 Liverpool stukg. Ned. s.s. La Flandre 5716 Philadelphia edig Noor. s.s. Arnfrid 3701 New-Castle idem 15 Eng. s.s. Don 2658 Goole stukg. idem Heriot 3506 Leith idem idem Truro 2367 Hull idem idem Sea Hound 3085 Londen idem 16 Duits. barkiEste 4022 Hamburg edig Eng. s.s. Ralph Creyke 1796 Goole idem s.s. HARALD in lossing te Kroonstad. s.s. JENNY in lading te Riga voor London, s.s. RICHARD vertrok 14 dezer van Blyth naar Lubeck. s.s. ELISABETH in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzea. s.s. HELENA in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. MAGDALENA in lading te St. Petersburg voor London,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 6