Fssstvisring ts AxsL Gemengde berichten. 1J Telegrafische berichten. Succes der Pink Pillen. Advertentien. DAN KBETUIG I N G. den Heer en Mevrouw MEIER, Na deze groep reed in 2 rijtuigen het be stuur der Oranje-vereeniging, waarna volgde het Chr. Muziekgezelsehap /Excelsior" en eene groep dragers van eereteekenen. Daarna reed een vuurmond, houwitser, met volledige bediening van het detachement vesting- artillerie alhier. De bronzen vuurmond, keurig gepoetst en versierd, maakte een goed figuur. Daarna volgde de praalwagen, //De hoop van Nederland", voorafgegaan en gevolgd door eene atdeeling van de Ter Neuzensche Eerewacht. Deze wagen, waaromtrent wij reeds een en ander mededeelden, was een mooi stuk werk, en deed den ontwerper en vervaardigers alle eer aan. Het geheel was goed in stijI gehouden. De voorstelling, de bescherming van de jonge Prinses door het volk van Nederland, werd aan- schouwelijk voorgesteld door een aantal jonge dames en kinderen. Daarna volgde het zanggezelschap //Looft den Heer", waarop volgde de fraaie wagen, waarop door een lltal jonge dames, dragende de provin- ciewapens, de 11 provincien werden voorgesteld Ook deze wagen trok zeer de aandacht, evenals de korenmolen van de Gebroeders van Wijdk, die lustig draaiende in den stoet meereed. Daarop volgde een nummer om de liefhebbers te doen watertanden, nl. een reuzenchampagne- flescb //Leon Chandon", waarmede de heer J. D. Ihielman reclame maakte voor zijn wijn- handel. Daarop werd ook de aandacht gevestigd door bet verspreiden van reclamebiljetten. Alsnu volgde de zangvei-eeniging //Geduld Overwint", ook een wagen van de petroleum- maatschappij de //Automaat", waarna 2 ruiters, dragende de Nederlandsche en de Oraujevlag, den stoet sloten. Gedurende den langen weg die deze stoet door bijna alle straten maakte, stond ter weerszijden een talrijk belangstellend publiek, dat zooveel mogelijk moeite deed den stoet meermalen te zien passeeren, teneinde een en ander nauw- keuriger te kunnen bezien. Nadat de stoet weer op de Markt was terug- gekomen, werd deze ontbonden. De heer Geill dankte vanaf de kiosk alien die tot bet welslagen daarvan hadden mede- gewerkt, doch hecbtte vooraf aan het vaandel van //De vereenigde Werklieden" eene zilveren lierinneringsmedaille aan de geboorte van Prinses Juliana, die door een ongenoemd ingezetene hem voor dat doel is overhandigd. Z.Ed.Achtb. deelde tevens mede dat door het bestuur der Oranjevereeniging aan de deelnemende gezel- schappen eveneens eene herinneringsmedaille zal worden overhandigd. Nu was er weer een rustpoos, tot des avonds 8 ure. Toen verschenen de muziekgezelschap- pen weer op de Markt, benevens de wagens waarop transparanten waren bevestigd en groepen scboolkinderen dragende lampions en ballons, tot het houden van den lichtstoet. Het was een lange vurige lijn, die bij het invallen der duisternis door de straten trok, op de maat der tonen van de lustige marschen der muziekgezelschappen, die wel over onver- moeide krachten schenen te kunnen beschikken. In den stoet trok bovenal de aandacht een trausparant waarop men las //Oranje leeft benevens de beeltenis van een ooievaar, een »tot weerziens 1" toeroepend. In goede orde werd de weg door een aantal straten afgelegd en nadat, op de Markt teruggekomen, het muziek gezelsehap //De vereenigde Werklieden" van de kiosk het Volkslied" ten gehoore had gebracht, was het officieeele deel van het feest afgeloopen. De nieuwsgierigen, en die waren er den ge- heelen dag veel op de been, verspreidden zich door de stad om in verschillende lokalen op eigen gelegenheid de feestviering nog eenigen tijd voort te zetten, of de emoties van den afgeloopen dag te bespreken. Mocht ons resume over de feestviering op een of ander gebied onvolledig zijn, wij vragen daarvoor bij voorbaat excuus, door de drukte die er heerschte, is dit niet steeds te voorkomen. Wij meenen ons verslag te kunnen eindigen met de betuiging, dat de feestviering groote stof tot tevredenheid moet geven aan het bestuur der Oranjevereeniging en hen die dit bestuur ter zijde stonden, want bij alles wat in het belang van het feest ondernomen is, kan op een goed resultaat worden gewezen. Het feest zal dan ook bij hen die dit op eenigerlei wjjze hebben medegemaakt, of bij hen die er van genoten, langdurig in de her- innering blijven voortleven. Axel, 14 Mei. Ook in onze gemeente wilde men zich niet onbetuigd laten ter gelegenheid van de geboorte van Prinses Juliana. Hadden reeds op den dag der geboorte eenige feestehjk- heden plaats en woei al de vlag van sommige huizen op den //negenden dag," gisteren was het eigenlijk de dag, waarop men eens echt feest zou vieren. Reeds vroeg was men in de weer om de hoofdstraten te beplanten met een laan van sparretjes, waaraan kwistig kleine vlaggetjes, rozen en guirlaudes, enz. waren aan- gebracht. Om 8 uur gaven eenige kanonniers, die den heelen dag door bleven werken het sein tot den aanvang van het feest, waarop de klokken begonnen te luiden, en de vereeniging Klein maar dapper" door de stad trok. Half tien begaf zich de schooljeugd naar de Markt waar deze begeleid door //Concordia" de vojksliederen uitvoerden. Dit was eenig. Menig- een had het niet zoo mooi en lief verwacht. De Yoorzitter der feestcommissie wees de kleinen op de beteekenis van dezen dag en zei dat ze dien maar lang moesten onthouden. Daarna gingen de kinderen weer naar school, waar de tractaties, waaraan de traditioneele muisjes niet ontbraken, gretig werden aanvaard. 's Voormiddags zijn de armen bedeeld met krentebrood en boter. Gedurende dien tijd kwam er de stemming in en was er heel wat drukte en passage in de straten om de versieringen op te nemeu. De groote drukte kwam echter eerst aau tegen 2 uur, wanneer het glanspunt van het program ma, de historische optocht te zien zou zijn. Een talrijke schare toog naar de brug en ook op de Markt verdrong men zich achter de touwen, waarmee het plein was afgemaakt. De stoet was een voorstelling van den intocht van Prins Maurits in Axel, ten jare ioyl, nadat hij Hulst had veroverd. Op de waarschuwing die een boerenvrouw met man en kind, alien in oud-Axelsch costuum, per as, op het stadhuis bracht, n.l. dat de Prins in aantocht was, begaven zich Burgemeester, schepenen en raadsheeren naar Drie Schouwen, waar de Prins werd afgehaald. Vandaar ging het naar het stadhuis, waar behalve het tegenwoordig gemeCntebestuur de verschillende commissie-leden en besturen van deelnemende vereenigingen de meesten methunue dames waren vertegenwoordigd. Binnengekomen werd Z. D. H. Prins Maurits aangesproken door den burgemeester, die weder- keerig weid beantwoord door den Prins. Daarna gaf de tegenwoordige burgemeester, de heer fluizinga eene korte verklaring van den stoet, waarna de Yoorzitter der feestcommissie, de heer B. van Ruijven, het woord nam en eene keurige rede hield, waarin hij wees op de ver- diensten door verschillende Oranjezonen den lande bewezen, als ook door H. M. de Koningin, waardoor haar overal blijken van verknochcheid ten deel vallen. Zoo ook nu. Aan het eind zijner pakkende rede, deelde hij nog mede, dat aan H. M. het volgende telegram zou worden verzonden Aan Hare Majesteit de Koningin. e vreugde over den Zegen die en Hoogstderzelver Gemaal en ons vaderiand ten deel viel, biedt feestvierende burgerij van Axel eerbiedig de beste heilwenschen voorspoedig opgroeien van de Vol dankbar Uwe Majesteit met U geheel de op heden Uwe Majesteit aan voor het kleine Prinses. De feestcommissie, J. HUIZINGA, Eere-voorz. VAN RUIJVEN, Yoorzitter. Waarop denzelfden avond nog het volgende telegram uit den Haag als antwoord werd verzonden. HUIZINGA, feestcommissie, Axel. H. M. de Koningin laat U alien voor geluk- wenschen danken. Adjudant VAN MACHELEN Alsnu was de plechtigheid afgeloopen, en werd de stoet samengesteid als volgt I. Drie ruiters te paard 2. De Muziekcorpsen //Concordia" en //Hozanna" 3. Drie open Rij tuigen met Burgemeester, Schepenen en Raads heeren uit dien tijd 4. Een heraut te paard met het wapen van den Prins 5. Een vendel soldeniers met vaandrig6. De Prins met vier edellieden te paard en hunne pages 7. Een vendel burgers 8. Een vendel soldeniers met vaandrig 9. Twee Edellieden te paard 10. Een vendel soldeniers met vaandrig en tromslager 11. Een ouderwetsch Axelsch boerenrijtuig waarin man, vrouw en kind 12. Drie ruiters te paard die den stoet sloten. Hieraan dient toegevoegd, dat alle personen, die in den optocht tungeerden, gekleed waren in costumes, overeenkomstig dien tijd, geleverd door de tirma Leeger uit Amsterdam. Ieder liep en draafde om toeli maar een goed plaatsje te veroveren, waar de stoet zou voorbij- trekken, die men niet genoeg kon bewonderen. Het was in een woord prachtig. Nadat de stoet ontbonden was vingen om zes uur de concerten aan, die goed slaagden. Onderwijl zag men deze en gene zich reeds klaarmaken voor den lichtstoet. Ook dit was een nummer, dat niet tevergeefs op het pro- gramma was geplaatst. Behalve verscheidene grooten, namen hieraan 500 kinderen deel. plus weer de muziekkorpsen. Genoemd mogen hierin een scheepje, dat aardig gepavoiseerd was en bemand met roeiers, een versierd rijtuigje, waarin 3 kinderen, rood, wit en blauw gekleed, zaten, had veel bekijks, terwijl een fiets ook aardig was versierd. En daarmede was het feest afgeloopen, dat nog lang in herinnering zal blijven, ook het goed slagen. Een woord van lof verdienen voorzeker de muzikanten, die wel de zwaarste taak hadden en onvermoeid hun plicht deden. Jammer, dat de feestelingen, en daarmee wordt immers iedereen bedoeld, zoo teleurge- steld werden door de politie, die last had reeds om half elf. te sluiten. We zijn dit niet zoo gewoon en gaarne bad toch ieder nog eens ge- klonken op het welslagen van dit onvergetelijk feest waarvoor nu de tijd aanbrak. TER NEUZEN, 14 Mei 1909. Door den burgemeester is gisteren het vol gende telegram ontvangen GEILL, burgemeester, Ter Neuzen. Bond van Belgische en vreemde journalisten is gelukkig op dezen vreugdevollen dag zijn hartelijkste heilwensch te voegen voor Vorstin en Prinses bij die van burgemeester, overheden, drukpers en gansche bevolking van Ter Neuzen. LEON THEODOOR. Voorzitter. FRANZ FOOKETYN, Alg. Secretaris. Door den beer Geill is hiervoor telegrafisch dank betuigd. j—r.:De Ghr. Jongelingsvereeniging //Bidt en Werkt" heeft heden van H. M. de Koningin- Moeder een gift van f 60 ontvangen voor het stichten van een eigen lokaal. Dinsdagmorgen is te Niesoord, gemeente Midwolda, het tweejarig zoontje van den arbeider J. B. in een diepen put geraakt eu levenloos daaruit opgehaald. Toen de trein van Sottegem, Maandag- morgen in de richting van Baelegem stoomend, in voile snelheid over den tweeden overgangs- weg reed, bemerkte de machinist een menschelijk lichaam tusschen de baan. Hij kon evenwel niet meer stoppen en de geheele trein roide over den man, die echter nog steeds rustig zijn dronkenmansroes voort sliep. Hij had zelfs niet de minste kneuzing bekomen. Te Pforzheim is Maandag door een kleine oorzaak een groot drama ontstaan. In een woning 3 hoog waren een paar kuaapjes van - 4 en 3 jaren aan 't spelen met lucifers, toen de moeder de straat op was om werk te ver- richten. Weldra stond het bedje, waarin de kleinste lag, in brand. De oudste liep naar 't venster, waar buren 't gevaar bemerkten. Daar de portier zeide dat de vrouw de kinderen had opgesloten, namen de redders een bij 1, maar naar boven snellend, bereikten ze in hun ijver de vierde verdieping. Twee vrouwen, moeder en dochter, die kwaad vermoedden, weigerden op 't geroep der redders te openen, waarop dezen met de bij 1 de deitr openhakten. De 29jarige dochter, die in gezegende ornstan- digheden verkeerde, schrok zoo hevig, dat. zij uit een raam sgrong en op een binnenplaats, 16 M. lager,^ terechtkwam. De ongelukkige Overleed spoedig. Toen 't misverstand ontdekt werd, haastte men zich naar de kinderen, waarvan het eene hopeloos verbrand was. Ter nauwernood zijn de eerste telegra- •fiscbe berichten van Roosevelt uit O. Afrika overgekomen, of men kan in Parijs zijn leeuwen- jagersbebrijven cinematographisch zien. Er is echter door anderen verklapt hoe men die kiekjes gekregen heeft. Ondernemende photo- grafen hebben een leeuw uit Antwerpen doen komen, dien honger laten lijden, op de lie de Poissy losgelaten, hem op wat versch vleesch laten toe springen en hem door huurlingeu in khaki doen neerschieten. Het tafereel eindigt met den terugkeer van den gewezen president naar zijn kamp, voorafgegaan door negers die den dooden leeuw meedragen. Een wagon van den goederentrein van Eindhoven komend, geraakte in Belgie dichtbij het station van Achel, in brand, naar men denkt door het heetloopen van een as, die aldus de lading in brand stak. In een oogeublik sloeg de brand naar andere wagons over. Bij het jjinnenstoomen van den trein, moest men een heele rij wagons afhaken en ze laten voort- branden. De schade wordt op een 100,000 frank ge- 8Ch.ai" qtjait a 's Gravenliage, 14 Mei. Tweede Kamer. In de heden gehouden zitting werden verschil lende wetsontwerpen goedgekeurd, o. m. dat waarbij nog tot 1 October 1909 gelegenheid wordt gegeven muntbiljetten in te wisselen. Over het voorstel van den heer Lohman, tot wijziging van het reglement van orde der Kamer, beoogende de instelling van verschillende cora- missien, om te geraken tot een meer rationeele bebandeling der wetsontwerpen, bepaalde het algemeen debat zich slechts tot eenige opmer- kingen van de heeren Van Nispen, Schaper en Van Karnebeek. Over een amendement van den heer Van Nispen, om niet te breken met den thansgel- denden regel, dat de griffier der comraissie de verslagen maakt, staakten de stemmen met 29 tegen 29, waarna deze kwestie, waarover breed- voerig was gedebatteerd, werd aangehouden. Nog werd bepaald datamendementen op door de commissien voorbereide wetsontwerpen, onderteekend moeten zijn door minstens 10 leden, tenzij 48 uren tevoren ingediend. Drie genezingen in dezelfde familie. Mej. Berendina van der YVeide, geb. Ten Caat, oud 49 jaren, wonende te Hollandsche Veld, heeft dezer dagen de volgende verklaring af gelegd, die waard is onthouden te worden, omdat zij bewijst dat de Pink Pillen genezen en dat die genezingen duurzaam zijn. Mej. Berendina ten Caat, genezen in Augustus 1907, is sedert dien altijd gezond geweest. z/Voor ik de Pink Pillen gebruikt heb, leed ik erg aan maagpijnen, lendepijnen en lang- durige Scheie hoofdpijn. Ik was zoo zwak dat ik niet kon blijven staan. Ik had alien moed en alle lust in mijn werk verloren ik voelde ook heel goed dat dit mij onmogelijk was. Sedert 1907, toen ik de Pink Pillen heb ge bruikt en inijne kwalen zijn verdwenen, ben ik voortdurend gezond geweest. Ik eet van alles, terwijl ik vroeger in het geheel geen voedsel kon verdragen. Alle andere genees- middelen hadden mij niets geholpen, alleen de Pink Pillen hebben mij een uitmuntende ge- zondheid weergegeven." Deze genezing is gevolgd door twee andere in dezelfde familie. Mej. Z. ten Caat, geb Olde, schoonzuster der voorgaande, 57 jaren oud, schrijft aldus „lk verklaar aan de Pink Pillen het herstel mijner gezondheid te danken te hebben. Ik leed aan benauwdheid, korte ademigheid, groote zwakte en herhaalde Scheie hoofdppnen. De Pink Pillen hebben mij van die pijnlijke kwalen verlost." Dan nog schrijft ons de heer Christiaan van der Weide, landbouwer te Hollandsche Veld, zoon van Mej. Berendina van der Weide, van wie hierboven sprake is, het volgende //Gedurende de jaren van mijn groei ben ik heel naar geweest. Langzaam werd ik hoe langer zoo slechter, ik werd al bleker en al zwakker. Eindelijk was ik zoo ver dat ik geen voedsel meer kon verdragen en geheel uitgeput, was ik genoodzaakt maandenjlang te bed te blijven want ik kon geen stap meer doen. Ondanks het gebruik van vele geneesmiddeLeu en ver- sterkende middelen, was mijn toestand niet vooruitgegaan, zoodat mijne vrienden en ken- nissen het er voor hielden dat ik nog maar enkele dagen te leven had. Toen ik nu de getuigschriften der Pink Pillen gelezeu had, liet ik daarvan eenige doosjes komcn. Dadelijk na de eerste doosjes gevoelde ik mij beter en na een behandeling van eenige weken, was ik volkomen genezen. Ik bad opnieuw goede eetlust en krachten en ik kon zonder vermoeienis werken. Gedurende eenige jaren geniet ik, dank zij de Pink Pillen, een uitmuntende gezondheid". Er zijn heel wat families door de ziekte be- zocht waar de Pink Pillen de gezondheid en de vreugde kunnen terugbrengen. Wij hopen dat deze weinige regels in die famielies gelezen zullen worden. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, ruaagkwalen, Scheie hoofdpijneu, zenuwpijnen, heupjicht, plaatselijke pijnen, neurastheme. Prijs 1,75 de doos 9,— per zes doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Hoofd-depothouder voor Nederland, 7 Groote Markt, Rotterdam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat, voor Sas van Gent eu omstreken bijVerhaak, drogist, en verder bij verschillende apolhekers en goede drogisten Ondergeteekende betuigt zijnen haPtelijken dank aan alien die op 10 dezer van hun belang- stelling blnk gaven. JAN BAKKER. Hoek, Mei 1909. Ondergeteekende, Marinus de Putteb, m landbouwer te Zaamslag, Kl. H.polder, betuigt zijne tevredenheid aan de Naaml. Venn. Vereenigde Nederlanden te Hulst, voor de prompte uitbetaling van zijn gestorven paard. Zaamslag, 10 Mei 1909. M. DE PUTTER. die bang zijn, wenden zich 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond- en I and- ziekten. Behandeling zonder pijn der ziekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. Bagattenstraat 38, GENT. in

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2