"BE ETCHTT- Gemengde berichten. Telegrafische berichten. Advertentien. DANKBETUIGIN G. Nieuw Circus van Gent. Breda en Ter Neuzen. ~DA NKBETUIGING. zindelijk zijn. Londen vraagt de eieren per kist van 2 meter lengte, inhoudende 10 gros (1440) zindelijke, groote, versche eieren. De Engelschen zijn zeer kieskeurig op de eiereu, de Franscheu stellen mindere eischen, terwijl de Belgen nog toegevender zijn. Het beste is de eieren voor de Londensche markt te wegen en de eitjes van 30 tot 40 gram op zijde te leggen. Het meest gezocht zijn de eieren van 50 tot 70 gram en deze gelden ook steeds een goeden prijs. Ook is het goed door middel van stalen ringen de eieren te klasseeren naar de grootte en de kleinste eieren niet naar het buitenland te ver- zenden. Zindelijk houden der eieren is voor den groothandel noodzakelijk. Besmeerde en onzin- delijke worden in Belgie en Engeland als be- dorven beschouwd en zijn onverkoopbaar. Eene zorgvuldige behandelingis mede-vereischte; eieren toch, die gerold of geschud worden, bederven veel gauwer dan de goed vergaarde. Door den krachtigen storm uit het N.O. is Woensdag te Grouw, in de Ee, het schip van schipper A. R., van Terhorne, gezonken. De opvarenden, waarvan een zich aan den mast vastklemde, zijn gered. Dat zet niet goed in. Een paartje te Soest zou gaan trouwen. In een wagentje ging het van het huis der bruid op weg naar het stadhuis. Het paard had echter zulk een haast, dat het op hoi sloeg en de bruigom uit den wagen slingerde. Een hoofd- wonde werd zijn deel. In de verte zag hij het hollende ros met zijn wagentje, waarin now steeds zyn bruid, tegen een boom ophollen. De wagen in stukken, de bruid ongedeerd. Het huwelijk werd voltrokken, de bruigom met een doek om het hoofd. In de openbare school te Loon op Zand hebben 3 vogeltjes een nestelplaatsje gezocht, twee in een hoek op de gordijnroeden en een in een inhoudsmaat op de boekenkast. Niet verlegen en schuw zijn die beestjes Van de volgende treurige vergissing maakt het Leidsch Dagblad melding V. d. W. te Zoeterwoude had Woensdag 28 April op last van zijn dokter zijn 4jarig Coch- tertje (lijdende aan diphteritis) doen overbrengen naar het ziekenhuis te Leiden. Donderdag had hij het kind een bezoek ge- bracht en bevond toen, dat het ernstig ziek was. rijdag en Zaterdag had hij alleen geinfor- meerd hoe het was en werd hem medegedeeld, dat het goed was en vooruitging. Zondag werd hij weer aan het ziekbed toe- gelaten, doch tot zijn verbazing kende hij zijn doehtertje niet meer en evenmin herkende zijn docbtertje hem. Hi] beweerde toen dan ook, dat dat kind zijn kind niet was, doch afgaande op het personeel moest hij het gelooven. Na zijn wederwaardigheden thuis te hebben verteld, besloot men 's Maandags's mans zwager naar het ziekenhuis te sturen. Ook deze kende het meisje niet en zeide dan ook beslist, dat het niet het doehtertje van v. d. W. was. Yermoedelijk is toen de vergissing opgemerkt door de pleegzusters, tenminste y. d. W., werd Dinsdagmorgen telegrafisch aan het ziekenhuis ontboden, daar zijn doehtertje reeds Vrjjdag 30 April was overleden en het lijkje naar Hazers- woude was gezouden. Een dieptreurige vergissing voor hem, die reeds verleden week een zoontje van 13 jaar verloor aan bovengenoemde ziekte en zijn vrouw en nog twee kinderen ziek heeft liggen. De blijde gebeurtenis. Door de dikke muren was het blijde gerucht ook tot hen doorgedrongen. Zou het waar zijn Er waren er, die twjjfelden, er waren er, die geloofden. En toen zij vernamen, dat ieder oogenblik de langgekoesterde wensch van het Nederlandsche volk vervuld kon worden, toen begonnen aller harten achter die hooge dikke muren met feller slagen te bonzen. De hoop, de vurige hoop maakte zich meester van hen. In de lange uren van den dag, onder het eenconige werk en in de nog langer, slapelooze uren van den vreeselijken nacht, zetten zij zich tot luisteren, bljj verrast bij elk bijzonder ge- luid dat tot hen doordrong. Maar dan bleek het weer niets en even kwam moedeloosheid over hen, groote teleurstelling over verloren hoop. Want er waren er, die zich heilig voorge- noraen hadden een ander en beter leven te be- ginnen, als de blijde gebeurtenis ook hun een verrassing zou brengen de vuriggewenschte vrijheid. Ja, achter die hooge dikke gevangenismuren aan den Noordsingel was meer verheugenis, meer spanning dan ergens elders misschien. Vrijheid, vermindering van straftijddat waren de eerste gedachten, die zich paarden aan het van cipiers vernomen nieuws, dat er een Vorstentelg verwacbt werd in Den Haag. Teikeus en telkens doernde in gulden letteren de blijde tjjding voor hun geestesoog op Er is een Koningskind geborenWe zijn vrij Eindelijk, eindelijk werd de mooie droom vervuld. V rijdag, ze waren reeds lang weer opge- staan van hun legerstee, beierden de klokken en drong vroolijk gejoel van de straat tot hen door. Ze schreeuwden het ook binnen die sombere muren uit ,/Hoezee Hoezee Een Prinses Eenige dagen later was het op den Noord singel een ongewoou druk gerij van rijtuigen. A1 die voertuigen hielden uabij het groote sombere gebouw stil. Menschen met blijde ge- zichten stapten uit en gingen, pakken kleeding- stukkeu met zich nemend, de gevangenis in. Er waren er ook, die te voet kwamen, die de kosten van een rijtuig niet konden dragen, maar op wier gezichten toch de, blijde glans lag van het verbeugende nieuws. Acht-en-dertig gevangenen werd hun verdere straftijd kwijtgescholden, terwijl er veertien ver mindering van straf kregen. Hun harten waren met innige dankbaarheid vervuld jegens het Huis van Oranje. De blijde gebeurtenis gaf een ommekeer in hun leven. Het Vorstenkind heeft hun beter Ik doen ontwaken. (R. N.) Te Marseille brak in een, door talrijke gezinnen bewoond huis brand uit. De bewoners van de vijfde verdieping moesten zich langs een touw laten afzakken. Een jonge, veelbe- lovende coneertzangeres, die haar leven op dezelfde manier wilde redden, liet zich eveneens zakken, geloofde, toen haar voet het balkonhek van de derde verdieping aanraakte, den grond bereikt te hebben, liet liet touw los, en verplet- terde haar ledematen op het plaveisel. In de Spaansche stad Huelva is de dood- graver Bellerin Rojas gearresteerd, opbeschul- diging, dat hij op schandelijke wijze misbruik maakte van zijn ambt, door de kleederen der dooden aan voddenrapers en kleerenkoopers te verkwanselen en de lijken voor een fooi te laten kijken. Ook verruilde bij kostbare doodkisten tegen waardelooze en verkocht ze opnieuw. De bewoners van Huelva zijn woedend over dit ongehoorde wanbedrijf en eischen een voorbeel- dige bestraffing van den schuldige. Sedert maanden leefde het scbildersecht- paar Bazler te Straatsburg in voortdurenden twist, wijl Basler, iemand die liever lui dan moe was, zijn loon verdronk en vrouw en kinderen bonger liet lijden. In korten tijd had hij er ook de zuur verdiende spaarpenningen van zijn jonge vrouw, 1400 mark, doorgebracht. Toen Baslet ook eergisteravond weer eens niet van zijn werk thuis kwam, zocht zijn vrouw hem op en vond hem in een kroeg. Het gelukte haar, den man te bewegen, mee naar hui3 te gaan. Daar aan- gekomen, greep de vrouw een revolver en schoot haar man dood. Nog denzelfden nacht werd de ongelukkige gearresteerd. Een stationschef in een plaatsje van 't Fransche departement der Maas, zekere Man- suy, zag een man zich voor een trein werpen en een baanwachter toeschieten om hem te redden. Het gezicht ontstelde hem zoo dat hij bewusteloos neerviel en weldra den geest gat. Hij was 48 jaar, echtgenoot en vader van drie kinderen. De man, die zich onder den trein wierp, was een dronkaard al de wagens gingen over hem heen zonder dat hij eenig letsel on- dervond. Verleden jaar kwam een Belgische jour nalist, op wiens kaartje te lezen stond //Cor respondent du journal La Peehe maritime", op kantoren van verschillende Fransche en Nederland sche visscherij-maatschappijen, waar hij om inlieh- tingen vroeg, die welwillend verstrekt werden en kreeg hij zelfs toestemming om mee aan boord te gaan en het bedrijf van nabij te be- zien. Een Antwerpsch blad weet nu mede te deelen, dat deze journalist, de Belgische troon- opvolger, PrinS Albert was, die zich zeer voor de zeevisscherij interesseert. Te Murcia, Spanje, werd Dinsdag .een feest gevierd, waarbij een der nos. vgm shet programma was bloemencorso en //bataille de fleurs". Een honderdtal prachtig met bloemen versierde rijtuigen reed over het feestterrein en uit die rijtuigen wierpen dames elkaar met bloemen. De algemeeue vroolijkheid werd echter door een ernstig ongeluk wreed verstoord de groote tribune, die vol toeschouwers was, stortte eenklaps met donderend gekraak in en eenige hoDderden menschen werden onder het afgebroken houtwerk bedolven. Het duurde 3 uren eer politie en brandweer het puin opge- ruimd en de menschen weer te voorschijn ge- haald hadden. Er zijn 50 gewonden, waaronder er in levensgevaar verkeeren. Het ongeluk wordt aan overiading der tribune geweten. Dinsdag stond terecht voor de 1 Ode kamer der correctioneele rechtbank te Parijs, een jong- menscb van 23 jaar, Gabriel Boquet genaamd, beschuldigd van oplichting. Drie jaar geleden liep het jongmensch weg van zijn kostschool en vluchtte naar Havre. Daar lag op dat oogenblik toevallig de torpedoboot no. 228, die toen geen commandant had. Boquet stapte brutaalweg aan boord en vertelde, dat hij de nieuw-benoemde commandant en een zoon van den admiraal de Cuverville was. De bemanning geloofde het en hij nam het commando op zich, droeg zee-officiers-uniform en maakte verschillende kruistochten op zee. Dat leventje hield liij twee maanden vol. Daarna ging hij naar Parijs en slaagde er in, verschillende Parijzenaars voor een bedrag van 12,000 francs op te lichten. Bij een nieuwe manoeuvre, welke hem 25,000 francs moest opbrengen, werd hij gesnapt en gearresteerd. Zijn vonuis luidteen jaar gevangenisstraf. 's Graveuliage, 7 Mei. Officieel bulletin. Aangezien de toestand van Hare Majesteit de Koningin en van de Prinses onveranderd gunstig is gebleven, zal morgen geen bericht in de Staatscourant verschijnen. r Prof. Dr. KOUWER. Dr. ROESSINGH. Tweede Kamer. In de zitting van heden werd voortgezet de interpellatie van den heer Troelstra, in zake de invoering van het Arbeids- contract. De Minister van Justitie, den interpellant beantwoordende, concludeerde, dat de tijd voor wetswijziging thans nog niet is gekomen. Eerst ruoet de wet meer in de inaatschappelijke ver- houdingen zijn doorgedrongen, dan kan naar de werking der wet een onderzoek worden in- gesteld en naar aanleiding van dat onderzoek zal overwoaen kunnen worden of, en welke wetswijzigingen noodig zijn. Thans is daar voor, nu de wet eerst 3 maanden werkt, geen vol- doende materieel aanwezig. Verschillende sprekers, o. m. de heeren Van Nispen, Van Vliet en De Visser, welke laatst- genoemde verklaarde zich geergerd te hebben aan het misbruik maken van de wet door sommige patroons, deelden 's Ministers meening. De heer Drucker verweet den interpellant groote eenzijdig'neid, en verzwijging van de voordeelen der wet. Ontduikingen zal de rechter tegengaan. Als er slechte contracten worden gesloten, is dit de schuld van de ar- beiders zelf, die verraaningen, om zich door vakorganisatie economisch te versterken, in den wind hebben geslagen. Wat men noemt slechte coutracten, deze waren ook voor de tot stand- koming der wet te maken, het arbeidscontract riep ze niet in het leven. Zondag 9 Mei a. s., om 3 uren, Iaatste dagvoorstelling aan verminderde prijzen op- voering van de Gentsche jaarlijksche revue Zijde nie wel dan?" van J. Autheunis. Groote tooneelschikking. 150 personen op het tooneel. Nieuwe costumes. Prachtigen optochtDe uniformen en trommelaai-s door de eeuwen heen. Dubbel orkest. Verschillende nieuwe vermakelijke tafereelen, KOERS VAN HET GELl). Belgische per 100 fr. f 47,72* a f 47,75. Engelsch per K 12,— n 12, Menigeen lijdt aan de nieren en aan pijn in den rug, doch het onderstaande bericht bevestigt onze meening dat hier kortbij een geneesmiddel daarvoor bestaat, dat met succes aangewend wordt. Mejuffrouw de wed. J. Gram, Middenlaan 137a te Breda meldt ons Voordat ik Foster's Rug- pijn Nieren Pillen begon in te nemen, heb ik vijftien jaren lang gesukkeld met een aanhou- dende en stekende pijn in het smalle gedeelte van den rug, dikwijls strekte zich deze pijn uit tot in de schouderbladen en linkerzij. Ik had veel last van hoofdpijn en ik gevoelde mij 's morgens bij het opstaan zoo duizelig, dat ik mij moest vasthouden wilde ik niet omver vallen. De urine had een donkerbruine kleur en ver- spreidde een onaangename lucht. Ik gevoelde mij ten Iaatste zeer zwak en moedeloos, en daarbij kwam dat mijn eetlust gaandeweg minder was geworden. Ofschoon ik verschillende be- handelingen voor mijn ziekte had ondergaan, was ik hiermede niet veel verder gekomen. Uw pillen daarentegen hadden reeds dadelijk een gunstigen invloed op mijn gestel. De pijnen werden met den dag minder en toen ik vijf doozen gebruikt had, waren al de kenteekenen mijner ziekte verdwenen. Ik gevoelde mij dan ook tegenover andere lijders verplicht, de wel- dadige werking van Uw Pillen bekend te maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Ontboudt de naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die duidelijk gedrukt sfaat op elke doos van dit geneesmiddel. Laat u niets anders in uw handen stoppen. Zij zijn te I er Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke— Leunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a/ 1,75 voor een of 10, voor zes doozen. ZEETIJDINGEN. Van 5 tot en met 6 Mei. a o| Van 5 tot en met 6 Mei werden langs de Oostsluizen alhier 26 biunenvaartuigen op en 40 afgeschutdoor de Westsl. 11 op-en 6 afgeschut. Positie der Stoomechepen. Op Zaterdag 8 Mei hopen onze geliefde Ouders en Behuwd-ouders JACOBUS DOOMS JACOBA D1ELEMAN, hunne SSjarige Echtvereeniging te berdenken. Hunne dankbare Kinderen Ter Neuzen. en Behuwdkinderen. Zoo de Heere wil en zij leveu, hopen onze geliefde Ouders CORNELIS HOEK ADRIANA GEEZINA DE MOL, den 8 Mei a. s. bun 25jarige Echtvereeniging te berdenken. Dat God hen nog vele jaren moge sparen, is de wensch van Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Ter Neuzen, 7 Mei 1909. Zoo de Heere wil en hij leeft, hoopt op a.s. Maandag den 10 Mei onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader JAN BARKER, te Hoek zijn 60sten geboortedag te berdenken. Dat hij' nog lang moge gespaard blijven is de wensch van Zijne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. De familie DREGMANS-MULDER zegt liartelijk dank voor de zeer vele en velerlei betoonde belangstellingop 10, 14, 26, 29 en 30 April 1.1. Namens alien, Axel. P. DREG MANS. Getroffen door de vele bljjken van belang- stelling, ondervonden bij gelegenheid onzer 40jarige Echtvereeniging, betuigen onderge- teekenden hunnen innigen dank. A. VAN ACKER en Echtgenoote. j Hoek, 7 Mei 1909. Ondergeteekende betuigt haren liartelijken dank aan alien die bij haar 95^" geboortedag van hunne belangstelling hebben doen blijken. Amsterdam, Mei 1909. ELISABETH GOOSENS. Wed. H. Bamelink. Teugevolge van de opheffing der Notarieele slandplaats „Sas van Gent" is ondergeteekende door den Voorzitter der Kamer van toezicht op de notarissen en candidaat-notarissen te Middelburg, aangewezen als voortdurend be- waarder der minuutakten, Registers en Repertoria van de aldaar standplaats gehad hebbende notarissen Coninck Westbnbeeg en Axel_ Notaris DREGMANS. o VLAG. 5 Eng. 8 8. idem 6 idem 5 Zweed s.s. Env. s.s. 6 idem 5 Rus. 8 8. Deen. s.s. 6 Bolg. 8 8. Noor. s.s. Eng. s.s. idem Rus. a.a. 5 Rus. s.s Duits. s.s Eng. s.s. idem 6 idem idem idem 5 Eng. sch. fi Fran, barge NAAM Ms. Van en naar. Lading. Voor Ter »-1<l Astrologer 2580 I.eith Hummersea 152r Skinningrove River Thames 2242 Londen l au Ter H'euien I 4983 Hull 2272 Londen 1 525 Middlesbro Oswin River Lagan Hnmmersea I nor («ent 4032 Reval 4992 Riga 2773 iblyth 2572 'Arendal Amur J. N. Madvig Belgica Barbro Truro Sea Hound 2367 3085 Hull Londen Graf Schuwaloff 4995 Riga l au fiienl I Natalie Unterweser 15 Ralph Creyke MerBey Sea Gull Tadorna Avoeet Coal tar 4956 Grimsby 395 jllamburg 1796 |Goole 3570 idem 2763'Londen 8730 Manchester 3985 'Liverpool Wan Nelxuele i 621 Bougie stukg. ijzer stukg. ledig st ukg. ledig stukg. idem kolen pap.pap. stukg. idem idem ledig idem idem stukg. idem idem idem 'creosoot 348 jAntwerpen ledig s.8. HARALD vertrekt heden van Blyth naar Kroonstad. 8.8. JENNY in loesing te Riga. s.8. RICHARD in lading te Blyth voor Lubeck. s.8. ELISABETH vertrok 6 dozer van Blyth naar Kroonstad. s.8. HELENA van Sunderland naar Kroonstad passeerde 7 dezer des v m. 9 uur Skagen. 8.8. MAGDALENA word! heden te Kroonstad verwacht. EN EN VOLLBNHOVEN VAN DAALBN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 6