PinK Pillen Puike BIGGEN te koop, Gemengde berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Roode plekken, 000 Uitslag Advertentien. den Heer en Mevrouw MEIER, Rater's Hoofd Eau de Cologne. 0m iang en gezond te leven Yan Akeu's Bloedzaiverende Pillen, BURGERLIJKE STAND. De heer IJzerman, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, zeide dat die provineie hare pafcien- ten met vol vertouwen naar //Vrederust" brengt omdat geen moeite is ontzien en geen opoffe- ring te groot is geacht om het naar eischen van wetenschap en christelijke barmhartigheid in te richten. Een der inspecteurs van het toezicht op het krankzinnigenwezen achtte de stichting gelukkig, niet alleen voor Zeeland maar voor het zuid- westelijk deel van ons land, omdat erdoor in een dringend gevoelde behoefte wordt voorzien. Prof. L. Liudeboom bracht een hartelijken gelukwersch over namens de //Vereeniging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen in Nederland", en dankte ervoor dat door de stichting van //Vrederust" haar taak is verlicht. De wethouder Zomers van Bergen op Zoom bracht een gelukwensch namens den raad en de ingezetenen, en zei voortdurende medewer- king toe. Ds. N. M. de Ligt uit Middelburg sloot de samenkomst. Hij deed mededeeliug van aan de Koningin, de Koningin-Moeder en Prins Hendrik verzonden telegrammen, blijk geveude van ver- knochtheid. Hij dankte alien die de plechtigheid bij- woonden, die financieel steun gaven, maar vooral Ds. Donner die het initiatief voor de zaak nam en zich geheel en al daaraan gaf. Na het zingen van het laatste vers van den avondzang, sprak hij een dankzegging en sloot de samenkomst. Hierna werd gelegenheid gegeven degebouwen te bezichtigen. (M. Ct.) RECHTSZAKEft. Arrondissements-Reclitbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 7 Mei de volgende vonnissen uitgesproken E. J., oud 20 j., polderwerker te Kieldrecht, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. C. v. D., oud 34 j., huisvrouw van A. W., zonder beroep te Ter Neuzen, is wegens mis handeling veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. J. F. d. K., oud 23 j., werkman te Hulst, is wegens mishandeling veroordeeld tot 1 maand gevang. K. d. Z., oud 27 j., landbouwer te Hontenisse, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hecht. Dinsdagmiddag brak door onbekende oorzaak brand uit in een der remises van de Apeldoorn- sche Machinefabriek voorheen Laag Landaal. Ondanks de aanwezigheid van de brandweer werd het gebouw, dat veel fourage, timmerhout, een transportwagen enz. bevatte, een prooi der vlammen. Een paard redde zichzelfzoodra het schrandere dier de vlammen zag rende het den stal uit en ging op een nabij gelegen wei rustig grazen. Een visscher heeft in de Zuiderzee, niet ver van Lemmer, drijvende gevonden en aldaar aange- bracht het lijk van de vrouw van schipper G. Dinkla, die met hare zes kinderen, benevens den loods De Vries, op 20 April jl. omgekomen is, bij het plotseling zinken van hun vaartuig. Woensdagmorgen werd te Arnhem in het kantoortje achter den winkel van de firma H., in de Jansstraat, een gaslucht geroken. Een geroepen gasfitter rook er niets van, stak even- wel een lucifer aau om een onderzoek in te stelten, waarop een geweldige gasontploffing volgde. De dikke spiegelruiten uit de winkel- ramen werden ingedrukt en vlogen in duizenden kleine scherven over de straat. Ongelukken kwamen gelukkig niet voor, alleen werden de haren van den chef en de winkel- juffrouw geschroeid. Meuschenvoeten gevonden Uit Meppel wordt aan de Asser Crt. gemeld Maandagmiddag was A. B. bezig met het graven van fundamenten achter het huis be- woond door den heer J. Holstein in de Eerste Hoofdstraat. Daarbij stootte hp op iets hards, dat een blikken trdmmel bleek te zijn, waarin 6 menschenvoeten. Deze hadden blijkbaar behoord aan een medicus, althans te oordeelen naar de insnijdingen boven en onder aan de voeten. De omstandigheid dat alles geborgen was in boutwol, wijst er op dat zij daar nog niet zeer Iang hebben gelegen. Man is nu aan het gissen hoe zij er kwamen. Een gerechtelijk onderzoek is ingesteld tegen een geneesheer te Roermond, verdacht van overtreding van artikel 307 van het wet- boek van strafrecht (veroorzaken van dood door schuldj. Dit onderzoek moet in verband staan met den dood van den arbeider D., die overleden is nadat hem een arm was geamputeerd. Een gedeelte der hand had hij bij een ongeluk ver- pletterd. Het lijk van den overledene werd geschouwd door een tweetal doctoren uit Maastricht, terwijl de geamputeerde arm opge- graven en eveneens onderzocht werd. Wederom is er te Gouda valsch geld in omloop. Thans werd in den kruidenierswinkel der coop, vereeniging een valsche rijksdaalder ontvangen en bij de politie gedeponeerd. Het geldstuk draagt den beeldenaar Willetn III en het jaartal 1878. Te 'sGravenhage wierp een 3jarig jon- getje in een koffiehuis een brandenden lucifer in een pot met olie. Met braudwonden over- dekt, werd het knaapje per brandcard naar het Gemeenteziekenhuis gebracht. Zijn toestand was zeer zorgwekkend. Woensdagmiddag had in de Allendorfsche munitiefabriek, bij Schonebeck, een hevige ont- ploffing plaats. Een met alcohol gevuld vertrek vloog in de lucht en korten tijd daarna stond de gansche fabriek in brand. Bij dit ongeluk moeten een opzichter en drie arbeiders omge komen zijn. Het lijk van den //boeienkoning" Ricarde Tipp, die op 14 April bij een voorstelling op de Isar bij Landshut jammerlijk verdronk, wijl onder water zijn armen niet snel genoeg kon bevrijden, is door visschers bij een sluis in de rivier gevonden. De armen van den verdronkene zaten nog vast tegen het lichaam gesloten. Bij- Miihlhausen (Elzas) is in het kanaal tusschen de Rhone en den Riju een schuit met 230.000 kilo kopervitriool gezonken. Men vreest dat dientengevolge al de visch in dat kanaal, tot Straatsburg toe, zal omkomen. Het schijnt dat er boos opzet van ontevreden werklui in het spel is geweest. De lucbtvaartlijn, waarvan men de op- richting in Duitschland sedert eenigen tijd voorbereidt, zal, volgens nadere berichten aan de Lokal-Anzeiger, haar uitgangspunt te Luzern hebben. Het eerste station zal Friedrichshafen zijn, dan gaat de reis over Straatsburg, Frankfort en Keulen naar Hamburg. Zeppelin's maat- schappij, die, wanneer hare nieuwe luchtscheeps- timmerwerf klaar is, elk jaar tien luchtschepen kan afleveren, zal de vaartuigen bouwen. Ver- der is er nog sprake van een luchtvaartver- bindiug tusschen Frankfort en Munchen. Het nieuwe luchtschip, dat in de plaats komt van het te Echterdingen verongelukte, zal over veertien dagen klaar zijn. Te New-York is gisteren bericht ontvangen dat Roosevelt en zijn zoon Kermit reeds een deel van hun reis- en jachtprogram met succes ten uitvoer brachten. Het telegram bracht de mare dat de oud-president vier leeuwen heeft geschoten en Kermit Roosevelt een. Ook voor het overige gaat het den expeditieleden voortreffelijk. De vrees, dat de inlandsche dragers der expeditie last zouden krijgen van de pokken- epidemie, die heerscht in de streken, in welke het gezelschap vertoeft, is tot dusver niet be- waarheid. De dochter van een te Sonneberg wonen- den arts werd in den trein naar het naburige Koburg, waar zij de hoogere burgerschool be- zoekt, terwijl zij alleen in een coupe zat, aan- gevallen door een nog jongen man, die onder het rijden instapte en haar de lange blonde haarvlechten afsneed, waarmee hij weer uit den trein sprong en verdween. Vermoedelijk heeft men met een krankzinnige te doen. Het Petit Journaal vertelt van een Itali- aansch drama. Dinsdag trouwde een rijk grond- bezitter in de kerk te Groutordo. Terwijl hij met zijn bruid voor het altaar stond drong een boerenmeisje zich tusschen hem en zijn bruid en zeiMij zou je trouwenHier heb je dan mijn huwelijksgeschenkEn zij stootte hem een dolk in het hart. Dood viel hij neer. De moordenares drong zich door de ontstelde menigte heen en gaf zich bij de politie aan. Te Saint-Sauveur, een dorp nabij Auxerre, hebben de 2 dokters hun tarief verhoogd. Als verzet daartegen hebben de bewoners besloten niet meer ziek te worden Dat zou moeielijk gaan, maar ze hebben de handen ineengeslagen om' bijgeval voor ziekte, voorgemeenschappelijke kosten geneeskundige hulp van elders te laten komen, al zou die ook duurder zijn, alleen om de geneesheeren van het dorp te dwingen tot hun oude tarief terug te keeren. Hoogst verontwaardigd zijn de dames van den Amerikaanschen staat Illinois over een wetsontwerp, waarbij de afmetingen barer hoeden beperkt worden, omdat 't reeds is voorgekomen dat voorbijgangers op straat verwond werden door hoedenpennen of andere sieraden van het dameshoofddeksel. Volgens dat ontwerp zal iedere dame, die op straat verschijnt met een hoed van meer dan 45c.M. middellijn of hoeden pennen en andere versierselen die verder dan 15 c.M. uitsteken, beboet worden voor 100 a 200 dollars. De dames van Illinois zetten een formeele actie tegen dat wetsontwerp op touw. Ciemeenteraad van Westdoppe. Vergadering van Donderdag 6 Mei 1009. Aanwezig alle leden met den secretaris be- lalve den heer Voorzitter, afwezig wegens lichte ongesteldheid. W<1 voorzitter de heer D. B. van Acker. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. 1. Medegedeeld worden a. Kennisgeving van den heer L. Remery dat hij zijne benoeming tot bouwmeester aan- neemt. b. Missive van Gedep. Staten met goed gekeurd Raadsbesluit tot verhooging van het subsidie met f 98,37 aan het Burgeriijk Arm bestuur van 1908 verleend. c. Procesvevbaal van kasopname bij den Ge- meente-Ontvanger dd. heden, waar boeken en kas accoord werden bevonden. Worden voor kennisgeving aangenomen. 2. Wordt aangeboden het verslag door Burg en Weth. op te maken ingevolge art. 52 der Woningwet. 3. Voorgeslelde wijzigingen der gemeente begrooting 1908. Worden goedgekeurd. 4. Het kohier der hondenbelasting wordt vastgesteld met 77 honden der lste klas en 33 der 2de tot een bedrag van 187. 5. Waar de heer Commissaris der Koningin bezwaar maakt uit de ingezonden opgaaf eene benoeming te doen, wijl beide daarop vermelde heeren herbergiers zijn en een tevens vergun- ninghouder voor logement, wordt besloten eene vernieuwde opgaaf in te zenden van per- sonen, genegen om voor eene benoeming tot zetter in aanmerking te komen. Daarop zullen worden geplaatst. Sub. 1. De heer J. B. Geerinck en Sub. 2. De heer Ch. van Haelst, beiden alhier woonachtig. 6. Tot leden van het stembureau voor de Tweede Kamer worden benoemd de heeren P. van Waes en C. H. van Haelst; voor den gemeenteraad D. B. van Acker, C. Dellaert en tot 4e lid de heer F. Ingels. 7. Wegens aanstaand huwelijk van de tegen- woordige telephoniste mej. Janette van der Heijden wordt haar eervol ontslag verleend en als zoodanig benoemd de heer J. van der Heijden. 8. Als gevolg van de gevraagde inlichtingen betreffende het veer over het kanaal Gent Ter Neuzen wordt medegedeeld een schrijven van den heer Ontvanger der Registratie te Hulst, waaruit blijkt dat de pachters der overzetveren, behalve bij storm of onstuimig weer wanneer het overzetten gevaarlijk mocht wezen, verplicht zijn ieder, die zich daartoe aanmeldt, zoo spoedig mogelijk over te zetten, dit, tegen vastgesteld tarief. Daarna wordt de vergadering gesloten. DAGEN. Voorm. Zaterdag 8 Mei 3.24 3.40 Zondag 9 n 3.57 4.15 Maandag 10 n 4.36 4.56 Dinsdag 11 5.19 5.45 Woensdag 12 n 6.15 6.48 Donderdag 13 n 7.28 8.10 Vrijdag 14 8.55 9.39 Zy die niet de lentekuur gevolgd hebben, zien wy met roode vlekken op het gezicht zy hebben eczeem op de handen of op het gelaat, en puisten en zweren. De Pink Pillen zullen u de beste fesultaten geven voor uw len tekuur. Zy herstellen, zui- veren en verryken het bloed, zy wekken het zenuwstelsel op en verlossen het lichaam A?' jG? Prijs f 1,75 de doos f 9,per zes doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Hoofd-depothouder voor Nederland, 7 Groote Markt, Rotterdam, Job. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelburg, voor- Ter Neuzen en omstreken bij A. van Overbeeke-Leunis, VVestkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bijVerhaak, drogist, en verder bij verschilleude apothekers en goede drogisten. Ondergeteekende, Ged. liouw- Su'&afi' kmtdig Opzichter, beveelt zich aan tot het maken van Bestekkera en T eeke- ningcn van Woonhuizen, Land* bouwschus*en, enz. Zaamslag. P. A. GALLE. die bang zijn, weuden zich in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Behandeling zonder pijn der ziekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. Bagattenstraat 38, GENT. Onmisbaar voor Schoolgaande Kinderen is Verkrijgbaar in flacons a 18 en 30 cts., bij J. y A M EiJSDEN, Coiffeur, Noordstraat, Ter Neuzen. G wcken o 12 cl Te bevragen bij A Dit IA A N DU Kit A - KEIi A zoon, Zaamslag (Veers. neemt 's morgens eene VAN A HEN's Jiloedzuirerende Pil. Om uw bloed te zuiveren en te verkloeken, gal en slijmen te verdrijven, den moeilijken stoelgang te bevorderen, om u te genezen van Maag- zuur, Geel- en Eeverziekte, Speen Krevelingen, Puisten, maakt een regelmatig gebruik van Apotheker-Specialist te Seizaete. Zij brengen niet de rainste stoornis teweeg, werken zacht en zonder pijn, vereiscben geen bijzonderen leefregel en zijn de beste en goedkoopste remedie om altijd de gezond- heid te bewaren. Al wie zebeproeft, is gelukkig zulk eeu voor- treffelijk purgeermiddel gevonden te hebben. Slechts oO cent de doos. Centraal-H oofddepot voor Holland en Belgie bij II. van Aken, Apotheker te Selzaete; verder te Ter Neuzen bij J. J. Kense en Van OverbeekeLeunis te Axel bij an Dix- hoorn te Sluiskil bij Begheijn te Hoek bij Micbielsen te Westdorpe bij Dierickx te Sas van Gent bij Aug. Slock te Zaamslag bij Buijsse te Hulst bij Verwilghen Van der Hooftte Hontenisse bij Wullems. (■rituu \v. Huwelijks-aangiften. 8 April Emille Steijaart, oud 31 j weduwn en Leonie van Immcrseel, oud 34 j., jd. Eduardus Boenne, oud 57 i., weduwn. en Dorothea Louisa d'Haens, oud 45 j., jd. 23 April Franciscus Mattheiissen, oud 32 j., jm. en Anna Maria van de Voorde, oud 30 j., id. Eduard Ludovicus Pieters, ond 24 j., jm. en Apolonia Magnus, oud 22 j, jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 April. Eduardus Boenne, oud 57 j., weduwn en Dorothea Louisa d'Haens, oud 45 j., jd. Emille Steijaart, oud 31 j., weduwn. en Leonie van imraerseel, oud 34 j., jd. Geboorten. 4 April. Angela Maria Johanna, d. van Alphonsius Andries d'Haens en van Scholastica Meer- schaert. 9 April. Alphonsius, z. van Petrus Augustinus Buijs en van Maria Catharina de Rijcke. Overlijden. 9 April. Anna Maria de Block, oud 44 j., echtg. van Jacoous Koolegem. 18 April. Apolonia de Kraker, oud 83 j., wed. van Pieter Francies van de Vijver. Leo Petrus van Campen, oud 6 m., z. van Pelni9 en van Maria Louisa de Rooij. 21 April. Charles Karolus Ludovicus Tieleman, oud 4 m., z. van Eduard Francies en van Rosalia Verschuren. HenKSitiliJk. Huwelijks-voltrekkingen. 23 April. Petrus Merk, oud 28 j., jm. en Elisabeth van Deurssen, oud 25 j., jd. Geboorten. 16 April. Bertha, d. van Mattheiis van Stevendaal en van Paulina de Roos. Overlijden. 16 April. Johannes van Gijsel, oud 78 j., weduwn. van Regina Knekaeit. Osseiiisse. Huwelijks-aangiften. 16 April. Honor6 Veras (van Graauw), oud 28 j., jm. en Anna Catharina Vonk, oud 25 j jd. Petrus Lauret (van Hengstdijk), oud 39 j., jm. en Anna Maria Arends, oud 31 j., jd. 24 April. Jacobus van Damme, oud 27 j., jm en Aure- liana Cornelia de Bruijn, oud 2'2 j, jd. Huwelijks-voltrekkingen. 30 April. Honor6 Veras, oud 28 j., jm. en Anna Catharina Vonk, oud 25 j., jd. Petrus Lauret, oud 39 j., jm. en Anna Maria Arends, oud 31 j., jd. Geboorten. 16 April. Andreas Jacobus, z. van Anthonij de Maagt en van Maria Walgrave. 19 April. Agnes, d. van Willebrordus van Gemst en van Maria Louisa van Overmeire. 30 April. Wilhelmina Magdalena Maria, d. van Alphonsus Feyen en van Clothilda Vene- randa Maria van Damme. I'liilippinn. Huwelijks-aangiften. 27 April. Fran ciscus Allewius Begijn, oud "26 j., jm. en Marie Julie de Pauw, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 April. Reinir Jacobus Franciscus Rammeloo, oud 24 j., jm. en Leontina Johanna Jacoba Begijn, oud 19 j., jd. Alexander Johannes Adrianus de Mul, oud 25 j., jm. en Celina Threresia van Hurck, oud 26 j., jd. Geboorten. 22 April.' Eduard Adolf, z. van Augustinus Lodevikus de Mul en van Pharailda Haers. 27 April. Maria Paula Emma, d. van Johannis Franciscus Ramme loo en van Maria Sophia de Vleesschauwer. ins van (iefflt, Huwelijks-aangiften. 28 April. Henri Wildro (van Assenede), oud 23 j jm. en Erailie Lam mens, oud 22 j., jd. Geboorten. 2'2 April. Petrus Alexander, z. van Edu ardus Kersbulck en van Clarisse de Guytenaer. Overlijden. 21 April. Een als levenloos aangegeven kind van het mannel. geslacht van Richard Victor Hen- drikus Verschaffel en van Bertha VictorineMaria Pauwels. WVsNlorpe. Huwelijks-aangiften 17 April. Augus tinus Ludovicus van Graefschepe, ond 24 j., jm. en Maria Josephina van Hoecke, oud 21 j., jd. 24 April. Alfred Gustaaf de Bouver, oud 22 j., jm. en Blondina Rosalia van Kenlenbroeck, oud 20 j jd. Geboorten. 17 April. Richard, z. van Levinus Dhert en van Johanna Pieternella de Fouw. 21 April. Louisa Maria Cornelia, d. van Charles Vervaet en van Josephina Maria Rooms. 22 April. Savinie Malvina, d. van Hen- drikus Selis en van Valentina de Clercq. 30 April. Willem Charles Floriraond, z. van Laurens Joseph Marie de Coene en van Celina Dolphina Rooms. Overlijden. 27 April. Een als levenloos aangegeven kind van het mannel. geslacht van Leo van Heeke en j van Philomena van Pienbroek. 11 11

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2