ZEEP Wordt gevraagd. zuivere PlantaarflaupBlen, ONDERLINGE Verzekerings-Maatschappij tegen Hagelschade Ont vangren: DAMES-, KINDER- en STOFMANTELS. Ter JTruec. J. BE SMDT-POTHOVEN. Ook voor springende handen en wintervoeten. Advertentien. Heereii- ea Jongeas-Costumes ST ALENCOLLECTIE voor kleeding naar maat. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Op onderzoek. den Heer en Mevrouw MEIER, TE K00P: INDUSTRIE'S, WATTEN en RIJSSELAARS HEDEN ONTVANGEn! Boorden en Heerendassen. HGEBEN, PETTEN enz. Hoek. D. J. JURRIJ. in Zeeland, uitgezonderd het voormalig IVe district. DE NIEUWSTE MODELLEN Te Ter Neuzen bij D. E. W0LFERT Hzn., te Axel bij J. H. VAN DIXH00RN. De alles ontsmettende uit de Sunlight Zeepfabriek, speciaal voor ZIEKENKAMERS is voor mensch en clier ook liet beste rn.icld.el ter yreneziner van zwerende wonden. Tusschen de Belgische stations Hal en Lembecq is een 26jarig meisje, in eerstgenoemde plaats woonachtig, door een trein overreden. Zij zou eteu brengen aan haar vader, die op een fabriek te Lembecq werkt en stak om tijd te winnen, de spoorbaan over. Juist naderde een tiein, die voor s Gravenbrakel was bestemd. De machinist, die de ongelukkige zag, remde nog maar het was te laat. De geheele trein ging over haar been en vreeselijk verminkt bleef haar lijk op de rails achter. Een vijftigjarige vrouw te Verviers hac ruzie met haar zoon en sprong eensklaps door een venster van de derde verdieping. Zij viel door een glazen dak op de steenen van de binnenplaats. Maar een groot wonder was 't dat de vrouw alleen kon opstaan. Ze klom de drie verdiepingen weer op zonder iemands hulp. Zij was niet gekwetstalleen was zij een deel van de hoofdhuid afgerukt dat werd door een geneesheer toegenaaid. De vrouw is echter toch naar het gasthuis overgebracht. Amerikaansch. De in Amerika veld winnende matigbeidsbeweging heeft bier en daai soms eigenaardige tooneelen tengevolge. Zoo sprak zich in den staat Indiana onlangs de meerderheid der bevolking bij stemming uit voor een verbod om in de toekomst sterken drank te mogen verkoopen in het district. De bewoners van het in het betrokken gebied gelegen Haubstad waren daarover echter aller- minst gesticht en besloten de stad te verlaten. Dit deden ze dan ook, maar niet als gewone landverhuizers. Zij die daartoe in staat waren gingen met hun heele hebben en houden weg. Want de meeste uit hout opgetrokken huizen werden op wielen of rollen gezet en met een muziekkorps voorop blies het grootste deel der bevolking, meest Duitschers, den aftocht. ben typischen aanblik Ieverden de langzaam voortgesleepte huizen, schuren en stallen, die door hun vrooljjk zingende bewoners geleid, naar de tevoren uitgezochte nieuwe nederzetting gingen. Met een vroolijk feest werd daar de aaukomst gevierd, waarbij natuurlijk de uit het oude vaderland gebande hartsterkingen niet gespaard werden Goedkoop papier. De deken van de scheikundige faculteit aan de hoogeschool te Minnesota, Dr. Frankforter, moet een methode gevonden hebben om veel goedkooper dan tot uusver geschiedde, papier te vervaardigen uit hout. Tot dusver zegt de Times", aan welk blad wij dit bericht ontleenen, wordt papier alleen vervaardigd uit dennenhout, hoewel hon- derd maal rneer pijnboomenhout voorhanden is. Dr. frankfurter nu moet er in geslaagd zijn een goede papiersoort te bereiden uit pjjnboomen- hout en afval van timmerhout. Uit een wisch hout, die hem f 18,75 kostte, verkreeg hij een houtbrij, die f 87,50 waard was, verder terpen- tjjn ter waarde van ruim 100 en nog enkele bijproducten van mindere waarde. Voor deze papierbereiding kan zoowel hout worden ge- bruikt, dat nu slechts tot brandhout dient of wordt weggeworpen, als versch gekapt hout. Elke wiscb hout, door deze methode tot papier bereid, geeft een nettowinst van 25 aan bij producten alleen en ongeveer zestig procent van wat thans van een boom wordt verspild, kan door deze ontdekking productief worden gemaakt. Duizend huwelijken ongeldig. In het dorp Stantonbury, in het Engelsche graafschap bucks, heeft een jonge geestelijke ontdekt, dat de Saint Jameskerk aldaar het recht niet had huwelijken te sluiten. Desniettegenstaande zijn er in die kerk in de laatsce 50 jaren meer dan duizend huwelijksbanden aaneengeklonken. Die zijn nu alle ongeldig. Het gaf natuurlijk groote beroering, toen de geestelijke dat van den kansel mededeelde. De gelegenheidsvader. De 18jarige zoon van een schatrijken koopman te Barcelona ont- brandde in liefde voor een kellnerin, die wel 10 jaren ouder was dan hij, maar toch den jongen man zoozeer het hoofd op hoi had gebracht, dat hij op een goeden dag bij papa aankwam met het verzoek of hij zijn schoone trouwen mocht. De oude heer gaf zoonlief den wind van voren en beduidde hem kort en goed dat hij zich die gekheid nit zijn bol moest zetten, doch in plaats daarvan ging hettrouw- lustige baasje er een paar dagen later met zijn uitverkorene vandoor en liet zich te Madrid met haar in den echt verbinden. Weliswaar was voor die echtverbintenis de toestemming van papa onontbeerlijk, maar bet verliefde paar had een medelijdenden man gevonden die, voor geld en goede woorden het eerste vooral bereid was om te Madrid de rol van vader te spelen en een naam, gelijkluidend met dien van den echten vader, in het register te teekenen. Zegevierend kwam de jonge man bij zijn vader te Barcelona en liet hem de trouwacte zien in de verwachting dat de oude heer zich nu wel in het gebeurde zou schikken, maar nogmaals bleek zijn berekening te falen, want papa snelde in zijn woede naar de politie en gaf haar kennis van het huwelijksbedrog. Toen zjjn woede echter wat gekalmeerd was won hij den raad van een rechtsgeleerde in en deze deelde hem, tot zijn grooten schrik mede, dat zijn zoon groot gevaar liep om de doos in te gaan. Dat wilde de oude heer toch voorkomen, hij gaf het jonge paar geld en dit trok met den eerst- volgenden trein de grenzen over, waar het buiten bereik was van den strafrechter. Het treurigst eindigt de geschiedenis evenwel van den gelegenheidsvader te Madrid, want deze is nu gearresteerd en zal voor alle drie het gelag te betalen hebben. De directeur der visscherij in Duitschland, Bartmaun heeft ontdekt, dat het watervarentje Azolla een middel is om de muggen te ver- drijven en zoo de verspreiding van malaria te voorkomen. Het instituut voor tropische ziekten te Hamburg en Wilhelmshaven heeft proeven genomen met het plantje, met zoo goed gevolg, dat men het onderzoek in de kolonien zal voortzetten. Azolla filiculoides (roode kroos) is een planfje dat uit Z.-Amerika afkomstig is en volgens het <fNed. Tijdschr. voor Geneeskunde" uit den Leid- schen hortus in de Hollandsche en Utrechtsche wateren is terecht gekomen. Het breidt zich verbazend snel uit, en het water is er door be- dekt als met een bruine laag. Een kleinere Azolla, uit N.-Amerika afkomstig, wordt in den omtrek van Leiden gevonden. In malariastreken zou het gemakkelijk zijn,demuggen-broedplaatsen ervan te voorzien. Eene weduwe te Soye bij Namen, is op zonderlinge manier aan haar dood gekomen. Zij zat te bidden in een kleine kapel, gehecht aan de O.-L.-V.-kerk, toen een steen van 10 kilo's zwaar van het dak der kruisbeuk van de kerk losraakte. Hij botste op het dak der rechter-zijbeuk, beschreef een grooten boog en viel door het glazen dak der kapel op het hoofd der vrouw. Zij stierf een paar dagen na het ongeluk. Een staaltje van de wonderljjke dingen, die men in buitenlandsche bladen gedurig over ons land kan lezen, heeft Berlingske Tidende, van Kopenhagen. Die vertelt, dat het met de tulpen- manie in den laatsten tijd weer erg in Nederland is gesteld En dan krijgen wij als voorbeeld het verhaal van een armen Leidschen sehoen- lapper, die een tulp bezat, zijn eenige, maar een wonderschoone. Een schatrijk bankier, ook al door de tulpenrazernij aangegrepen, wilde den prijs van 40,000 mark (mark, het bericht schijnt dus uit een Duitsch blad overgenomen te zijn) verdienen, op een aanstaaude tentoon- stelling voor de schoonste tulp uitgeloofd. Hij had er een gekweekt, die, dacht hij, den prijs zou halen, als die van den schoenlapper er niet was. Het was hem om de eer en niet om het geld te doen dus bood hij den schoen lapper 40,000 mark voor zjjn tulp. Deze dui- zelde bij het hooren van die som, maar zijn tulp afstaan Eindelijk besloot hij er toe. De bankier legde het geld op tafel, nam de tulp, verscheurde en vertrapte ze. De schoenlapper plengde heete tranen. Zijn huisvrouw, die er bij was, fluisterde hem toe //Huil niet. Over drie jaar krijg jij den prijs Ze had gezien dat er een bolletje niet vertreden was, en daar- uit kweekte zij een nieuwe tulp, die na drie jaar den prijs van 40,000 mark behaalde DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 3 April 0.52 1.10 Zondag 4 r 1.25 1.42 Maandag 5 r 1.55 2.10 Dinsdag 6 2.24 2.38 Woensdag 7 «r 2.52 3.6 Donderdag 8 u 3.21 3.34 Vrgdag 9 3.47 4.3 Eenige inwoners van Vlissingen kunnen U zeggen waar het te vinden is indien gij lijdt aan de een of andere jeuking der huid, aan prikkelende huiduitslag of droge aambeien dan zoekt gij natuurlijk naar verlichting. Een' aantal inwoners van Vlissingen hebben een geneesmiddel gevonden om huidziekten van ouden datum te genezen. Ze spreken er over. Lees dit De heer Ph. Roos, Korenstraat K 76 te Vlis singen, meldt onsSedert geruimen tijd had mijn vierjarig zoontje een hevige uitslag in het gezicht, welke het gevolg was van dauwworm waarvan het arme kind veel had te lijden, daar het somtijds erg jeukte en buitendien zag het er alles behalve aangenaam uit. Verschillende middelen hiervoor aangewend bleven te vergeefs doch nadat ik Foster's Zalf gedurende vijf dagen had toegepast kon ik absoluut niets meer van den uitslag bemerken en ik kan dan ook deze voortreffelijke zalf met vertrouwen voor derge- lijke huidziekten aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Zie toe dat gij de echte Foster's Zalf bekomt dezelfde soort die de heer Roos gehad heeft. Ze is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een of 10 voor zes doozen. VENO'S BLIKSEBRSNEL HOESTGENEESMIDCEL geneest HOEST OF VERKOUDHEID IN EEN NACHT. De geschiedenis van den opgang die Veno's Bliksemsnel Hoestgeneesmiddel in de laatste zeven jaar maakte, is merkwaardig. Het heeft zijn weg gevonden in bijna elk huis in Engeland en de Kolonien. Meer dan 2,000,000 flesschen worden jaarlijks er van verkocht. De genees- heeren schrijven het voor, omdat het absoluut onschadelijk is en het zuiverste en heilzaamste middel tegen Influenza. Asthma. Hersen-Verkoudheid. Zwakke Longen. Chrouische Hoest. Croep. Bronchitis. Kink hoest. Albert Smith, M.l.C.Sc. Scheikuudig en Bac- teriologisch Laboratorium, 2, King's Road, Lon don, N., zegt in de verlrlaring zijner analyses //Ik heb bevonden dat Veno's Bliksemsnel Hoestgeneesmiddel samengesteld is van de zuiverste bestanddeelen, welke met de grootste zorg vermengd zijn. Het moet de prikkeling wegnemen, het slijmopgeven gemakketijker maken, de longen verzachten en versterken en aldus de ademhalingswerktuigen doen genezen, waardoor de vermoeiende prikkeling en het hard- nekkige hoesten van zelf ophouden. Volgens mijne meeniug is het 't beste geneesmiddel en men kan er verzekerd van zijn, dat het een on schadelijk en heilzaam middel is bij voorkomende asthma, bronchitis en alle aandoeningen der longen, waarvoor ik het bijzonder aanbeveel." Neem eens de proef met Veno's Bliksemsnel Hoestgeneesmiddel. Prijs 55 Ots., 75 Cts. en 1,80 per flesch, verkrijgbaar bij T. VAN BORSSUM WAALKES Jr., Noord- straat 45, alleenverkoop voor Ter Neuzen te Sluiskil bij E. VAN DOESELAAR; te Zaam- slag bij F. W1SSE; te Axel bij J. VAN DIX- HOORN te Sas van Gent bij ADOLF VAN LOYvoorts bij alle voorname drogisten. Waar niet verkrijgbaar direct per post, van de Veno Drug Co., N. Z. Voorburgwal 230, Amsterdam, na ontvangst van postwissel met 10 cents verhooging. -j| -3 die bang zijn, wenden zich I -Bfcl in 't volste vertrouwen tot Gediplomeerde specialisten voor Mond-en Tand- ziekten. Behnndeling zonder pijn der ziekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. Bagattenstraat 38, GENT. Daar ze nu in bloei staan lOOOOO Sneeuw- Iclolejes of Akermannetjes. In groote of kleine partijen te leveren, liefst in begin van Juni. Nu gaarne prijs, ongeveer hoeveelheid en monster van bol en bloem. Adres1). VERIlAAll, Bloerakweeker, Ringdijk bij paal 10, Haarlemmermeer. bij ABR. DIELEMAN, Axel. Nieuwste modellen. JRuitne kenze in Alles aan concurreerende prijzen. Zij, die tegen betaling van een entreegeld van Zes en ncgentig cents per gemet, in de afdeeling //Nieuw Kapitaal" ongeveer 18000 bedragende, tot voormelde Maatschappij wenscben toe te treden, gelieven zich aan te geven bij den Secretaris. Wenscht men echter ook deelgerechtigd te worden in de afdeeling Afzonderlijk Beheerd Kapitaal" thans ruim /21000 bedragende, (lan is bovendien een entreegeld verschuldigd van een gulden zes en veertig cents per gemet en wordt men verzocht van dat verlangen bij aangifte duidelijk te doen blijken. Voor verdere inlichtingen raadplege men den Almanak voor 1909 van de Zeeuwscbe Land- bouwmaatschappij (bldz. 118 en 119) of wende men zich tot het Bestuur. K. J. A. G. baron COLLOT d'ESCURY, Kloosterzande, Voorzitter. FRANCOIS VAN WAESBERGHE, Hulst, Secretaris. (3-IailSVerf in bussen merk „D E VERFKWAS T" munt uit door hooge dekkn*acht. munt uit door rijken glans. Dit merk is gerechtelijk gedeponeerd en verkrijgbaar in Kilobussen a 60 cent, in halve bussen a 30 cent. Op plaatsen, waar niet te verkrijgen, kunnen nog wederverkoopers worden aaugesteld. Men vrage conditie's aan de fabrikanten C. A. SCHULTE Co. te Middelfourg. H V G-lBH IT'S, in bussen merk „DE i/ERFK WAS T" CS-lO/Xl-SVOJCJT in bussen merk „DE»ERFKWASF munt uit door duurzaamheid.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2