Gemengde berichten. Telayrafische berichten. """Theatre Minard te C^ent. HSoogwatergetij te Ter Neuzen. Altijd BURGERLIJKE STAND. vervangend lid de heer J. H. C. Heijse te Middelburg. De kapitein der marechaussee A. J. G. P. Thomson te Ylissingen, zal naar Breda worden overgeplaatst. De le luitenant Piekema van het regiment grenadiers en jagers zal de functie van kapt. Thomson te Vlissingen overnemen. Op de voordrachten als onderwijzer aan de o. 1. school 4e klasse no. 1 te Leiden en aan de school voor meer uitgebreid lager onderwijs te Weesp komt als no. 1 voor debeerL. B. A. RolfF Jz. van Axel, thans te Medemblik. Te Zoutkamp (Gr.) is thans het bericbt ontvangen dat de Minister van Landbouw gunstig beschikt heeft op het verzoekschrift, tot hem gericht, om de verpaehting van een gedeelte der Lauwerzee aan oestervisschers uit Zeeland niet te laten doorgaan. Volgens mededeeliug van den Inspecteur van het Loodswezen is in de Oude Everingen de spitse ton No. 1 met bol verlegd op ongeveer olo 22' 47" N.b. en lo 2' 57" W.l.de spitse ton No. 2 op ongeveer 51° 23' 2" N.b. en lo 1' 58" W.l. de spitse ton No. 3 op ongeveer 51o23'8" N.b. en lo 1' 11" W.l.; de stompe ton No. 1 op ongeveer51° 22' 50" N.b. en lo 3' 13" W.l.de stompe ton No. 2 op ongeveer 51° 23' 17" N.b. en 1° 1' 41" W.l. de stompe ton No. 4 opongeveer: 51o 23'26" N.b. en Oo 59' 26" W.l.; bijgelegd de stompe ton No. la op ongeveer: 51° 23' 1" N.b. en lo 2' 13" W.l. Opgenomen in het Schaar van Waarde de stompe tonnen Nos. 7 en 8. Ligging ton No. 7 ongeveer21o 23' 25" N.b. en Oo 44' 6" W.l. De roode lichtboei No. 31, Zuidergat, is verlegd op ongeveer 51° 22' 15" N.b. en 0° 47' 19" W.l. (4o 5' 45" 0.1. van Greenwich) en de spitse ton No. 31a, op ongeveer: 51° 22' 26" N.b. en Oo 45' 41" W.l., vervangen door een roode lichtboei No. 31a met rood vast licht met verduisteringertelke 10 sec. zichtbaar gedurende 7 sec., op ongeveer51° 22 23' N.b. en Oo 45' 56" W.l. (4o 7' 8" 0.1. van Greenwich.) De diepte in de Oude Everingen is thans in den W.lijken uitloop middenvaarwaters 32 d.M., aan den stompetonskant 28 d.M en aan den spitsetonskant 49 d.M.in den O.lijken uitloop middenvaarwaters 41 d.M., aan den stompetons kant 27 d.M. en aan den spitsetonskant 35 d.M. Tusschen de spitse tonnen Nos. 2 en 4 bedraagt de diepte 57 d.M. middenvaarwaters. Hoek. De uitvoering die alhier j.l. Donderdag door de tooneelvereeniging ten voordeele der armen werd gegeven, mag goed geslaagd heeten. De bovenzaal van het hotel /s Lands Welvaren" was geheel gevuld met belangstellende bezoekers. De hoorders genoten ten voile van hetgeen door de vereeuiging werd ten beste gegeven, dat werd opgeluisterd door den heer Leenders en den heer Koevoets. Na aftrek der onkosten heeft de uitvoering opgebracht eene som van 76,26. lioek. Bij de op jl. Vrijdag gehouden aanbe- steding van de levering van 180 M8. grind ten behoeve der gemeente Hoek werd inge- schreven door B. A. Dolk voor 2,04, R. P. Meeusen voor 2, A. J. de Bok voor 2 en A. de Jong voor 1,925 per M8. Voor de levering van 210 M8. grind voor den GoesschepolderB. A. Dolk voor 2,08, A. J. de Bok voor 2, R. P. Meeusen voor 2 en A. de Jong voor 1,955 per M8. Zaamslag. In eene algemeene vergadering van het muziekgezelscliap *De Volharding" werd tot voorzitter in de plaats van den heer L. J. Geelhoedt die ontslag had genomen, met 46 van de 48 stem men gekozen onze Edelachtb. Burgemeester, de heer P. J. Wortman, die ver- klaarde de benoeming aan te nemen. Axel. Tot predikant bij de Ger. Kerk A alhier is beroepen de WelEerw. heer H. P. M. de Walle thans als zoodanig te Scharnegoutum (Fr. Te Weite (Vlagwedde) heeft de landbouwer Zoutman bij het omwoelen van zijn nabij den weg gelegen land nevens een steenen pot een hoeveelheid zilveren munten gevonden ter grootte van een gulden, w. o. eenigen met het jaar tal 1690. Maandagmiddag omstreeks half vier ge- raakte te 's Gravenhage het 4jarige zoontje van den melkhandelaar N. aan den Rijswijkschen- weg nabij de viaduct al spelende onder de locomotief van de uit de richting Rijswijk komende stoomtram Den HaagDelft. Vreeselijk verminkt, werd de kleine dood op genomen. Met vergaan van de „Ma3Coi". Omtrent deze reeds in ons vorig nummer vermelde scheepsramp kunnen wij nog het volgende melden Het Noorsche stooraschip Mascot, bestemc naar West Hartlepool, is in den nacht van Zaterdag op Zondag in de Noordzee, ongeveer 12 mijl fcewesten het lichtschip Maas, in aan- varing geweest met het Duitsche zeilschip Mar- gretha van Iquique naar Hamburg, hetwelk daarbij zonk. Zes persouen zijn gered, die zich aan boord bevonden van de Mascot, die Zondag- middag met een gat in den boeg uit zee is teruggekeerd en naar Rotterdam opgestoomd. De gezagvoerder van het Noorsche stoomschip Mascot heeft aan de firma Furness and Nephews, aan wier adres thans dit stoomschip is, mede- gedeeld, dat bij in den nacht van Zaterdag op Zondag, op 22 mijl Noord van het vuurschip Maas in aanvaring is geweest met het van Iquique naar Hamburg bestemde Duitsche zeil schip Margretha, waardoor de Margretha zonk en waarbij 18 menschen, onder wie de kapitein, zijn echtgenoote en een 2jarig kind, vermoe- delijk verdronken. De bemanuing der Mascot kon slechts zes opvarenden der Margretha redden. Het zijn de eerste stuurman, drie matrozen, de zeilmaker en een jongen. De Mascot is den geheelen nacht iirdebuurt gebleven van de plek waar de aanvaring heeft plaats gehad, doch men heeft vruchteloos naar eenig overlevende gezocht. Eerst in den morgen is de Mascot naar Rotterdam teruggekeerd. Maandag lag dit stoomschip aan Wilton's werf om te repaieeren, aangezien de boeg zoo ernstig is beschadigd, dat zonder reparatie de reis naar West Hartlepool niet kon worden voortgezet. De te Scheveningen aangebraehte lijken zijn lerkend als die van den kapitein, zijn vrouw en een matroos van de Margretha. Voorts is nog te Scheveningen aangebracht een averijboek ten name Schmidt, wonende in een plaatsje bij Hamburg. Daarheen is door de politie om inlichtingen geseind. Verder werd nog medegedeeld, dat, toen de echtgenoote van den gezagvoerder van de Margretha, die in hoogst zwangeren toestand verkeerde, reeds verdronken was, haar kind haar nog om hulp riep, en dat een matroos zijn leven te danken heeft aan den scheepshond, die den man zwemmende tot steun heeft gediend. Op een vraag wat de oorzaak der aanvaring was, kon men niets antlers zeggen dan dat de Margretha bij helder weer in het voorschip voor den fokkernast is aangevaren en spoedig zonk. De negen mannen van het vergaue schip Margretha, die te Lowestoft zijn aangebracht, waren er in geslaagd een boot neer te laten. De kapitein van de Margretha reikte hun zijn kind toe, maar zij durfden het snel zinkende schip niet naderen uit vrees dat zij zouded worden meegesleurd in de diepte. Een uur lang roeiden zij in het barre weder op zee rond, totdat ze een visschersschuit, de Iris, aantroffen, die hen aan boord nam en naar Lowestoft bracht. Eene werkster te Etterbeek, die een aehterkamer van een tweede verdieping be- woonde, zag Vrijdagmiddag bij haar thuiskomst dat er bloed onder de deur van haar woon- kamer uitstroomde. Zij riep om hulp en buren, die toesnelden, vonden de docbter der vrouw op den vloer liggen. Haar keel was doorgesneden, de dood scheen nauwelijks een uur geleden ingetredeu. Aanstonds vielen er vermoedens op een schildersgast, die met het meisje woonde en die, naar het schijnt, onlangs zijn afscheid had gekregen, omdat zij hem te oud vond. Hij was ruim 30 en zij nauwelijks 17 jaar Niet minder dan zeven messen lagen ron- dom het slachtoffer op den grond en het lijk droeg twaalf wonden. Nadat men een paar uren naar den ver- dachte had gezocht, vond men hem in zijn kamer opgehangen. Uit Grenoble (Frankrijk) wordt gemeld, dat twee Duitschers, Braun, een officier, en Matter, een student uit Keulen, bij de bestijging van den Fetaberg in een atgrond zijn gestort. Matter vond hierbij den dood de officier kon zich vastklampen aan een boom en bracht zoo den nacht door. Den volgenden ochtend werd hij gered. Antwerpen's omtrek zal weldra drie ter- reinen voor vliegmachines bezitten. Baron De Caters bereidt te's Gravenwezel een terrein voor vliegproeven, dat zoowat. 300 hectaren groot zal zijn. Een andere Antwerpenaar Van den Berg, heeft zijn kamp opgeslagen op den Hippo- droora van Moretusburg. En een bekende sport- man, Wilfort, laat op de kolossale vlakte nabij het station van Heide, een loods bouwen, om er in April proefvluchten te doen met een vliegtoestel dat hij binnen eukele dagen uit Parijs verwacht. Men schrijft uit Luik aan de A laamsche Gazet Het dorp Glain, bij Luik, is bezig met stil- aan weg te zinken. Inderdaad, onder de huizen der gemeente zijn de galerijen eener kolenmijn gelegen en op sommige plaatsen lagen de kool- aders zeer dicht bij de oppervlakte. Men trok er de kolen uit op, doch men ver- gat of verzuimde de galerjjen te vullen met aarde, zooals de wet het voorschrijft. De ge- 1 volgen lieten dan ook niet op zich wachten. De huizen begonnen stilaan in de diepte te zinken en vielen gedeeltelijk in. Op tien huizen naast elkaar staande, nabij de kerk, zijn er acht die gedeeltelijk in den grond zijn ge- zonken, de muren openbarstend en het dak afvallend. De oude kerk is sinds lang inge- stort en de inwoners gaan nu 'n Zondagsmis hooren in eene houten barak. Overal ontwaart men verlaten huizen, in puin vallend, net alsof eene aardbeving de streek had geteisterd. Aan de huizen die nog bewoonbaar gebleven zijn, moet een trap aangelegd worden die van de straat naar de diepte leidt. Men kan denken hoe het er moet gestela zijn bij regendagen. De kolenmaatschappij tracht het kwaad te verhelpen met al de huizen, die sc'nade be- kwamen, aan te koopen, die zooveel mogelijk te doen heropknappen en dan te verhuren. Men verwacht dat de aardschuiving met den tijd nog toenemen zal. Te Bregnez nabij Straatsburg is de ka- zerne van het 08e infanterie totaal door brand vernield, alsook wapens en scbietvoorraad. Twee soldaten kwamen in de vlammen om, drie werden erg gekwetst. Middelburg, 17 Maart. Heden werd alhier aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur aanbesteed lo. Het vergraven van front VI-VII der voormalige vesting Ter Neuzen, behoorende tot de werkon van het kanaal van Ter Neuzen (raining 8000.) Hiervoor werd het minst ingeschreven door de heer I. Toussaint te Cad- zand voor f 3046. 2o. Het verlengen van het remmingwerk in de Oostgeul van de Oosthaven te Ter Neuzen (raming 260l>). Hiervoor werd het minst ingeschreven door den heer G. J. Balkenstein Jr. te Ter Neuzen, voor 2274. 3°. Het verlengen van een los- en laad- steiger met bijkoraende werken in het kanaal van Sluis naar Brugge te Sluis (raming f 3200). Hiervoor werd het minst ingeschreven door den heer J. Wolfert t§ Hoek voor f 6490. 's Gravenhage, 17 Maart. Tweede Kamer. Aan Jhr. Beelaerts van Bloklaud, benoemd Minister Resident te Peking is op de meest eervolle wijze ontslag verleend als commies- grifher der Kamer, onder eene toegejuichte waardeerende toespraak van den Voorzitter. Het debat over de Kinderwetten is gueindigd. Onder meer is nog bepaald dat de kantoiirecbter een tijdelijken voogd over een door de ouders verlaten wettig kind in de voogdij vooralsnog kan bevestigen, als bij hem.kautonrechtergegronde vrees bestaat, dat de terugvorderende ouders, het kind zullen verwaarloozen. De eindstemming over het ontwerp zal later plaats hebben. Directie PAUL JORGE. Zondag 21 Maart a. s., te 21/, ure, dagvoor- stelling opvoering van L<t l)a»ie de Chez Maxim's, vaudeville in 3 bedrijven vau G. Feydeau en Desvallieres. Donderdag 18 Maart Vrijdag 19 Zaterdag 20 n Zondag 21 n Maandag 22 Diusdag 23 VVoensdag 24 D A G E N. 0.34 1.22 2.6 2.47 3.28 Tl.37 12.8 12.59 1.45 2.26 3.7 3.48 Er zijn vele menacben die 365 dagen van het jaar vermoeid zijn. Zij zijn allijd luateloos, zij sckijnen oudermijud door een verborgen kwaal en zeegen dat zij geen bloed meer in de aderen hebben. Zifhebben vvel bloed in de aderen, maar dat bfoed is zoo arm, zoo ontdaan van voedende bestanddeelen, dat het met veel moeite de or- o-anen voedt, en geheel het lichaam, aile spieren krachteloos zijn. Ook het zeuuwstelsel heett niet de minste veerkracht. Aan die menschen doen de Pink 1 iLen onf zag- lijk veel goed. De Pink Pillen geven hun bloed, krachten, weerstand. Zij bervormen hen. Zie eens wat de Pink Pillen nog pas hebben gedaan voor iemand te Gorinchem, mej. Van Es, die daar in de Arkelstraat woont. ffGedurende lange jaren, schrijft zij, was mijn crezondheid ondermijnd. Alle dagen vevzwakte ik een weini<', en dat ondanks zorgen, ondanks verstfrkende middelen. Ik was altijd vermoeid, ik stond des morgens op vermoeider dan ik des avonds bij het naar bed gaan was. De oeringste arbeid eischte een groote krachts- inspanning van mij. Ik dacht dat ik nooit de goede gezondheid van vroeger zou weervinden, en ik had haar inderdaad niet weergevonden indien ik gee., gebrnik had gemaakt van de Pink Pillen. Alle geneesmiddelen die ik had genomen, hadden niets uitgewerkt. De Pink Pillen, daarentegen, hebben mij zeer spoedig al mijn krachten weergegeven, alle sporen van vermoeienis doen verdwijnen en mi], in een woord, volmaakt genezen. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloed- armoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maag- pijnen, Scheie hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjicht, rheumatiek, neurasthenie. 1'rijs 1,75 de doos 9,- per zes doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Iloofd-depothouder voor Nederland. 7 Groote Markt,Rottei dam, Job. de Roos, Vlasmarkt K 15/, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken by A. van Overbeeke—Leunis, Westkolkstraat, voor bas van Gent en omstreken bij Verhaak, Jrog!^ en verder bij verschillende apothekers en drogisten. St. Jansteen. Geboorten. 3 Maart. Maria Clemen tina d. van Alphonsius van Houte en van Christina van Vlierberghe. 9 Maart. Petrus Johannes Joseph, z. van Joseph Mattheus Blijenbergh en van Marie Melanie van Goeiie Josepbina Maria, d. van Franciscus Heijnderickx en van Meiania Lippens. 13 Maart. Camillas Fran ciscus, z. van Victor Honore van Waes en van Amelia Frankeviile. Overliiden. 1 Maart. Carolns Ludovicus Segbers, oud 38 i., echtg. van Maria Rosalia de Letter. 6 Maart. Fidelia Meul, oud 74 j., echtg. van Josephus Ringoot. 10 Maart. Julia Eleonora Pieters, oud 3 m„ d van Leopoldus en van Maria Catbarina van W aterscboot. 11 Maart. Louisa Johanna Beeckman, oud 7 in., d. van Aloiisius eu van Pbilomena Maria d'Olieslager. 14 Maart. Joanna -Catbarina van Gassen,oud 10 m z. van Alphon- sius en van Lucia Boon. S'»i»pel<li.|li. Oveili.jden. 10 Maart. Jacobus Adrianus Claessens, oud 48 j., eclitg. van Johanna Maria van der Velpen. lVe<lilorpe. Geboorten. 8 Maart. Lima Natbalia, d. van Tbeopbilus de Maertclaere en van Pbilomena Augusta Laureijs. 12 Maart. Oscarina Eduarda Louisa, d. van Augustus Bogaert en van Josephina berapbina Vervaet. Overliiden. 6 Maart. Alfred Eduardus deSmet, oud 21 j., z. van Charles Louis en van Celanie Talboom. Kan in slag. 11 Maart. Iluwelijks-aargiften. Johan nes Abraham Adriaausen (van Ter Neuzen), oud 24 j., jm. en Cornelia Catbarina Dees, oud 23 j., jd. Jan flofman ^an Axel), oud 57 j., weduwn. en Helena de Kraker, ouU 63 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Maart. Pieter Ilamelink, oud 28 i., im. en Adriana Ueerlrnida Jansen, ond -2j.,j<i. Geboorlon. 1 Maart. Marinas Cornelia, z. van M.chiel Cornelia VVilhelm en van Adriana V\ uhelmus. 2 Maart. Pielernella Johanna, d. van Jacob Beneden en van Martina Bakker. 6 Maart. Catbarina Tanueke, d. van Jan Lorne- lissen en van Leunije Cornelia Overdulve. 14 Maart. Daniel Adriaan, z. van Simon Buijze en van Aartje Lensen. Overliiden. 6 Maart. Kornelia Dieleman, oud 81 J., wed. van Mattheus Blok. 11 Maart. Katalijntje Kenke- laar, oud 75 j., wed. van Jan Dees. 13 Maart. Catha- rina Francisca Fraanje, oud 55 j., echtg. van Cornells Remeijn. Kuitldorpc, Geboorten. 4 Maart. Marie Lima, d. van Coralie Marie Schaut. 12 Maart. Maria Amelia Clementina, d. van Petrus de Witte en van Julma Louisa Rooms. Margaretha Elisa, d. van Maria Rftsalia de Moor. Hilda Josepha Anna Maria, d. van Theophile Emanuel Joseph Marie Onghena en van Irene Maria Ludovica Busschaert 15 Maart. Marie, d. van Leonie Mane van de Walle. Overliiden. 5 Maart. Rene Joseph Reynebeau, oud 4 i, z van Josephus Domiuicus en van Elisa Clothilda, Aerts. 14 Maart. Pharai'lda Leonia Maria Waelput, oud 23 j d. van Eduardus Antonins en van Hononne Kamo'en. Ilegina Audcnaert, oud 61 j., wed. van Jacobus Franciscus van de Vijver. ti 1 Axel. Huweliiks-oangil'ten. 12 Maart. Cornells de Ritter (van Ter Neuzen), oud 58 j., weduwn. en Elisabeth van Hoorn, oud 55 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Maart. Hubrecht Willcm- sen (van Zaamslag), oud 28 j., jm. en Debora Aagtje Naeije, oud 29 jjd. Geboorten. 3 Maart. Tbeodule Joseph Mane, z. van Httarins Eduardus Maria van Acker en van Lima Roza van Waes. 4 Maart. Andries, z van Jacobus Roster en van Elisabeth Jansen van Rosendaat. 10 Maart. Pieter, z. van Daniel Dees en van Adriana Verpoorte. Pietei nella Pleuutje, d. van Cornells Scheele en van Aaltje Dieleman. 12 Maart. Adriaan, z. van Abraham van Uk en van Tanneke Scheele. 15 Maart. Abraham, z. van Abraham Ilaak en van Elisabeth Donze. Overlijden. 6 Maart. Johanna van Tatenhove, oufl 2 m., d. van Ferdinandus en van Johanna Balkenende. 7 Maart. Maria Vereijke, oud 83 j., wed. van Abraham van der Hooft. 9 Maart. Marinus Jacobus Dieleman, oud 6 i z van Jan.en van Janneke den llamer. 11 Maart. Jacomina van Maris, oud 3 w„ d. van Daniel en van Jacoba Krijger. Eint-k, Huwelijks-aangiften. 5 Maart. Jan de Regt, oud 21 j. jm. en'Maria Janna tie Regt, oud 19 j., jd. Geboorten 9 Maart. Pieter Marinus, z. van Marinus de Ritter en van Adriana van de Vrede. Overliiden. 3 Maart Fran?ois Dieleman, oud it j., ecbtg. van Adriana Levina Dieleman. 8 Maait. Wille- mina Blok, oud 73 j.. echtg. van Marinus Meertens. Maria de Kraker, ond 92 j wed. van Cornelia France. 10 Maart. Maria Franse, oud 63 j., wed. van Petrus Dieleman. 13 Maart. Neeltje Lensen, oud 73 J., echtp van Jacobus Bcdet. 15 Maart. Jacobus Bedel, oud 72 j., vveduvvu. van Neeltje Lensen. Geboorten. 3 Maart. Franciscus i rede- ricus, z. van Fredericus Fianciscus Schuddings en van Maria Louisa Goossens. 4 Maart. Maria lementina Amelia, d. van Theophilis Constantinus van Duijse en van Amelia van Kemseke. Magdaiena Victoria, d. van Fredericus Livinus Lockefeer en van Maria Leonia Vei- eauwen. 7 Maart. Prudentia, d. van Constantinus Augustinus Bonne en van Catbarina Maria Verstraeten. 12 Maart. Romania Emerentia, d van Jacobus Alouisius Blommaert en van Elymphia Francisca de Kevec Overlijden. 1 Maart. Maria Wilhelmina van Eelvelt, oud 42 i., echtg. van Joannes de Beyn. 3 Maait. Jo hanna Goossens, oud 64 j., wed. van Petrus Augustinus van Ombergen. 5 Maart. Anna Philomena Bernae.t oud 1 m., d. van Petrus Joannes en van C ementina Maria van Ombergen. 6 Maart. Irdne 8ido.ua Magda iena van der Heijden, oud 5 j., d. van F ra"CIS"'8 f en van Maria Elisa Picavet. 11 Maart. Remi Eduaid Augustinus Melscn, oud 6 w., z. van CoHstantinus en van Ludovica Maria d'Hooghe. Overstuff. Overlijden. 6 Maart. Margaretha Pruden tia Lcona Audenaerdj oud lm., d. van I etrus^ntoomus en van Emelia Maria Kindt. 8 Maart. Sophia Baes oud 59 i echtg. van Petrus Joannes de Craene. 14 Maart. Florentius Petrus Baecke, oud 1 m„ z. van Cyr.lle eu van Emerentia Maria van Laere. V'oOi ni. 10.59 Ki

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2