ZEEP Eerste Communiefeest. beddenmagazijn leeree- 8R SapokboitlBR, De aiies ontsmettende Ook voor springende handen en wintervoeten. Advertentien. PELERINES voor DAMES. J. de Smidt-Fothoven, uit de Sunlight Zeepfabriek, Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Luistert naar MejuiTrouw De Jong. Pijn in den Rug. den Heer en Mevrouw MEIER, Wollen-,Chitsen- enMoltondekens. Uiterst concurreerende prijzen. Levering franco De eerste heeft reeds vroeger in Duitsch- land in voorarrest gezeten onder verdenking van oplichting de andere is iemand van ver- dorven leven en heeft vroeger in Luxemburg gewoond, waar hij ook al wegens bedrog voor- loopig gevangen heeft gezeten. 0. a. heeft de hoofd-commissaris van politie te Berlijn het publiek herhaaldelijk tegen beiden gewaar- schuwd. Waarsehijnlijk hebben zij in hun vaderland ook nog iets met de justitie af te rekeuen, ter- wijl Paul, die waarsehijnlijk nog te Antwerpen wooqty dogr. de justitie gezocht wordt. In elk geval zal hun rijk nu wel uit zijn en bestaat er kans dat degenen, die hun in de laatste dagen geld hebben gezonden, dat terug- krijgen. Mochten er hier te lande nog personen zijn, welke door deze ridders van het kwakzalvers- gilde bedrogen zijn, dan worden zij uitgenoo- digd daarvan aan den officier van justitie te Dordrecht mededeeling te doen. (//D.-Ct.") Een vreemde geschiedenis houdt de ge- moederen te Pittsburg (Ver. Staten) in span ning. Op den spoorweg vastgebonden aan de rails, vond men 't lijk van een 18jarig meisje in bruidskleeren. Volgens 't zeggen van een vriendin had de ongelukkige plan te vluchten met een jonkman, die haar zou trouwen. De moord is nabij den spoorweg gepleegd en het lijk op de rails gelegd om aan 'n zelfmoord te doen gelooven. De postambtenaar Kuhnemund te Ahlbeck bij Swinemunde is er met 60,000 gulden van door gegaan. In de laatste weken wist de ontrouwe ambtenaar, die groote som op het kantoor te verduisteren, vroeg 14 dagen verlot aan en maakte zich dezen vrijen tijd ten nutte door hier en daar oplichterijen te plegen. De postdirecteur heeft 1200 uitgeloofd voor de aanhouding van den vluchteling. Honger als geneesmiddel. De jonge dame, die in het Berlijnsche hospitaal //La Charite" een hongerkuur van 30 dagen wilde ondernemen, voor geneeskundige doeleinden, heeft den 20en dag van haar vasten bereikt, doch de professoren, die haar controleeren, hebben gelast dat de kuur daarmee eindigen moet. De patiente zelf zegt, dat zij het nog best 10 dagen zou kunnen uithouden, ofschoon zij zich aan het bevel der geneeskundigen onder- werpt. De jury-rech thank te Beuthen veroordeelde de arbeiders-weduwe Martha Musiol die in den nacht van 28 Sept. haar echtgenoot met petro leum begoot en in brand stak, tot 10 jaren tucht- huis. De man was binnen een week na hevig lijden aan de brandwonden bezweken. Een reusachtig uurwerk, waarsehijnlijk het grootste ter wereld, wordt tegenwoojdig te Neufchatel gemaakt voor het hoofdpostkantoor te Algiers. De wijzerplaat heeft een middellijn van niet minder dan 6,5 meter, en de uurcijfers zijn 1,1 meter hoog. De minuutstreepjes staan 34 centimeter van elkaar, en de uurcijfers dus 1,70 meter. Dit Pest meldt men aan de Neue Freie Presse In de buurt van Grosz-Becskerek were, dezer dagen bij de begrafenis van een welge stelden boer een begrafenismaal gehouden, waar- aan vijftig menschen deelnamen. Veertigervan werden zwaar beschonken, en van die veertig zijn er dertien, onder wie een weduwe, na enkele uren gestorven. De toestand van twintig is heel ernstig. Men denkt, dat de gedronken brandewijn vergiftigd was. Er wordt een on- derzoek ingesteld. Een Fransche luchtreiziger, Leblanc, een kunstschilder, Louis Dupont-De Goud, beiden wonende te Parijs, waren Zondagmorgen te 7 ure 20 te Parijs met een ballon opgestegen Omstreeks den middag, boven de Schelde te Bath drijvend, meenden zij boven de zee te zijn, wat nog al aan te nemen is, daar de Schelde daar 12 kilometers breed is en zij de zandplaten aanzagen voor duinen. Zij besloten dus te landen en daalden neer toen zij, lager komend, hun dwaling inzagen en bevonden dat zij midden in de Schelde waren Zij trachtten nog ballast uit te werpen, doch het was reeds te laathun schuitje zat al in 't water. In minder dan een oogenblik helde het schuitje over en de twee luchtvaarders moesten in het touwwerk klauteren. Dupont was in 't water tot aan den hals en Leblanc tot aan het middel en intusscben maakte de ballon gevaarlijke sprongen, waarbij de twee lucht vaarders telkens gevaar liepen, te moeten loslaten. Reeds dacht Leblanc er aan het touwwerk door te suijden, toen de schuit vasten gronc. voelde en over een schor werd voortgesleept, De beide mannen aarzelden geen oogenblik maakten het touwwerk los en de ballon, van dit gewicht ontlast, verdween in de hoogte De twee schipbreukelingen, tot aan den hals in 't water, kondeu gelukkig den oever van Bath bereiken, maar zij vielen letterlijk van koude en uitputting neer en de groep kinderen die van op den dijk hen zag naderen, ver- stonden hen niet. Doch op hetzelfde oogenblik kwam er van een anderen kant hulp opdagen, namelijk van wege de heeren Charles en Pierre van den iusscbe, die met hun jacht //Yolande" te Saef- tingen lagen en die het drama hadden zien gebeuren zij zetten koers naar Bath, waar zij de twee Franschen reeds op den dijk zagen. Zij riepen hun toe aan boord te komen en daar werden zij nu van droge kleeren voorzien, verwarmd, gespijsd en verzorgd. Zij waren uitgeput. De //Yolande" bracht hen naar Ant werpen terug, van waar zij onmiddellijk naar Jarijs vertrokken. Indien zij er zonder zware ziekte van af komen, mogeu zij zich gelukkig achten. In de //Westm. Gazette" lezen we dat de Noorsche stoomboot //Segovia" te Dartmouth heeft gemeld Zondagavond in de Noordzee een gallon te hebben opgepikt, de //Risque Tout." Dit is de ballon der beide Franschen. De eerste luchtvaartlijn. Eenigen tijd werd medegedeeld dat de steeds met alles't eerst zijnde Amerikauen voornemens waren, tusschen New-York en Boston een geregeldeu luchtspoor- dienst, of spoorluchtdienst in te voeren. Aan dat plan is reeds begin van uitvoering gegeven, en de eerste luchtlijn der wereld zal op 1 Mei a. s. geopend worden. De onderneming staat onder de leiding van den automobilist en luchtschipper Charles J. Glidden. In de buurt van Boston zijn al groote terreinen aangekocht, en er wordt al druk ge- werkt aan //steigers" voor de luchtschepen. Het plan is, voorloopig den dienst ongeveer 4 maanden van het jaar geregeld gaande te houden, met vastgestelde uren van vertrek (van de aankomst wordt niet gerept). Op de »/lijn' van New-York naar Boston worden op afstanden van ongeveer 25 Engelsche mijlen stations ge- bouwd. Tegen 't eind van het jaar zullen de nu in aanbouw zijnde schepen reeds door grootere worden vervangen. z/We zijn er zeker van", aldus Ch. Glidden tot een intervieuwer, //dat we een druk passa- giersverkeer krijgen. Nu al hebben we voor de eerste reizen een massa bestellingen en be- sproken plaatsen, en veel hooggeplaatste personen willen de eerste reis meemaken. Ook is reeds een berg goederen aangegeven. We rekenen er vast op, vooreerst minstens een derde van 'tjaar achtereen den dienst geregeld in stand te kunnen houden. Later moeten we dien na- tuurlijk afmeten naar de weersgesteldheid. Maar' ook dit is slechts een overgangstijdperk, want spoedig zullen er luchtkruisers gebouwd worden, die ook bung weer het hoofd kunnen bieden en daarbij kunnen uitzeilen." Gevolgen van een huwelijksadvertentie. Te Schaesberg in Zuid-Limburg woont een weduwnaar. die gaarne nog eens in het huwelijks- bootje wilde stappen, De man nam zijn toe- vlucht tot het bekende middelhij liet een advertentie plaatsen in een op de grenzen ver- schijnend Duitsch blad. Na eenigen tijd meldde zich werkelijk een candidate aan, en na ken- nismaking volgde de verloving. Hoe leelijk keek echter onze weduwnaar op toen dezer dagen de politie zjjn woning binnen- kwam en zijn aanstaande wederhelft in heehte- nis nam! Zij had nl. te Vaals zich aan ver- schillende diefstallen schuldig gemaakt, o. a. van eenige gouden horloges en ringen en zal nu een tijdje moeten brommen. De verloving is afgebroken AANBESTEDINGEN. Op Woensdag 24 Maart 1909, des voormid- dags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van: 1. Het opruimen van verondiepingen van de stortebedden der kleine sluizen en het uitvoeren van baggerwerk in de binnen- havens te Hansweert en te Wemeldinge en bij het remmingwerk in de buiten- haven te Hansweert, behoorende tot de werken van het kauaal door Zuid-Beve- land. (Raining liLQOO.) 2. Het voortzetten van de herstelling d^r boordvoorziening van het kanaal door Zuid-Beveland. (Raming 9000.) 3. Het maken en inhangen van twee nieuwe binnenvloeddeuren en het uitnemen en opbergen van de bestaande binnenvloed deuren van de kleine schutsluis van het kanaal door Walcheren te Veere. (Raming 7,700.) 4. Het voortzetten van de herstelling der boordvoorziening van het kauaal door Walcheren. (Raming 7,500.) 5. Het maken en aanbrengen van twee ijzeren rioolschuiven met wind werken en verder toebehooren in de groote schutsluis van het kanaal door Walcheren te Vlissingen. (Raming 5,750.) 6. Het wegruimen van de overblijfselen van de wrakken der op den Banjaard on der Haamstede gezonken stoomschepen ,/Reval" en »Lotte" met bijkomende werkzaambeden. speciaal voor ZIEKENKAMERS is voor mervscli en diei* ook liet t>cste middel ter" genezing van zwerende vvonden. DAGEN. Voorm. Nam. Zatewag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Yrijdag 13 14 15 16 17 18 19 Maart 5.19 5.58 6.46 7.53 9.26 10.59 5.37 6.19 7.16 8.38 10.15 11.37 12.8 KOERS VAN 11ET GELD. Belgische per 100 fr.47,825 a /47,85. Engelsch per H 12,n 12, Luistert naar Mej. Henriette de Jong, moeders en vrouwen die niet tevreden zijn over uwe gezondheid of die in uwe omgeving personen kent die zich te beklagen hebben. Zij zal u zeggen hoe zij, na gedurende drie jaren geleden te hebben, op bewondeienswaardige wijze is genczen. Mej. Henriette de Jong, geb. Roodhorst, woont op den Kortenoord, te Nieuwerkerk a. d. Ussel. Deze huismoeder heeft ons het volgende geschreven Mej. H. de Jong. (CI. Schotel, Rotterdam). ffHet verheugt mij zeer u te kunnen berichten dat het gebruik der Pink Pillen mij het meeste goed heeft gedaan. Sedert ongeveer drie jaren was ik onderhevig aan zulk een ergen toestand van zwakte, dat ik zelfs mijn huiswerk niet meer kon verrichten. Ook leed ik aan maag- en lendepijnen, aan Scheie hoofdpijnen en duize- lingen. Mijn eetlust was nagenoeg geheel verdwenen, zoodat ik, door bijna niet meer te eten en het weinige voedsel dat ik nam slecbt te verteren, uitgeput geraakte en geen voet meer voor den anderen kon zetten. De Pink Pillen hebben .in ons plaatsje verscheidene menschen genezen, en bet geruchtdiergenezingen vernam ik, toen ik, teleurgesteld door alle geneesmiddeleD die ik gebruikt had zonder dat zij mij de geringste baat hadden gegeven, wanhopig was en niet meer wist wat te beginnen. Ik ben met de behandeling der Pink Pillen begonuen en onmiddellijk ben ik aan het beteren gegaan. Mijn krachten zijn teruggekomen, uiifri''* eetGtst is vooruitgegaan en alj mijne kwalen zijn verdwenen. Nu ben ik heel wel. De Pink Pillen zijn een krachiig hersteller van het bloed, een krachtig versterker van het zenuwstelsel. Aan hen die uitgeput zijn en die arm bloed hebben bezorgen zij bloed met iedere gift. Het rijke, zuivere bloed voedt de organen en dezen, dat weet gij wel, werken dan alleen behoorlijk zoo lang zij goed gevoed worden. Gij begrijpt al het belang dat het bloed heeft," en bij gevolg begrijpt gij de zeer groote geneeskundige waarde der 1 ink 1 men. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen, rheumatiek, neurasthenic, zenuwuitputting. Prijs 1,75 de doos 9,—per zes doozen. Yerkrijgbaar bij Snabilie, Hoofd-depothouder voor Nederland, 7 Groote Markt, Rotterdam, J oh. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelbmg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. vau Overbeeke—Leunis, VYestkolkstraat, voor bas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist en verder by verschillende apothekers en drogisten. BELEMMERINQ IN DE ADEMHALING wordt snel genezen door Yeno's bliksemsnel Hoestgeueesmiddol. Veno's bliksemsnel Hoestgeneesmiddel, het wereldberoemde geneesmiddel voor Uoest, ver- koudheid en alle aandoening'en vsin bdrst en longen is bijzonder heilzaam in gevallen van belemmering der ademhaling, chronische hersen- verkoudheid en het hoesten van den ouden dag. Bij het gebruik vind men onmiddellijk vei- lichtingde ademhaling wordt gemakkelijker en na korten tijd voelt men zich volkomen genezen. Jaarlijks worden er meer dan 2,000,000 fleschen van dit heilzame middel verkocht, omdat er niets onschadelijker of beter is voor hoest, verkoudheid asthma, bronchitis, influenza, en kinderhoest. Neemt eens de proef met eno s Bliksemsnel geneesmiddel. Prijs 55 cts., 75 cts, en 1,80, verkrijgbaar bij T. VAN BORSSUM WAALKES Jr., Noord- straat 45, alleenverkoop voor Ter Neuzen.; te Sluiskil bij E. VAN DOESELAAR; te /aam- slag bij F.' W1SSE; te Axel bij J. VAN DIX- HOORN te Sas van Gent bij ADOLF VAN LOY voorts bij alle voorname drogisten. Waar niet verkrijgbaar direct per post, van de Yeuo Drug Co., N. Z. Voorburgwal 230, Amsterdam, na ontvangst van postwissel met 10 cents verhooging. Degenen die er aan lijden weten wat hei is. Weel Qij ook dat Kloosterbalsem een oerzachtingsmiddel zonder weerga is en rugpijnen geneest Prijs par pot 0.35, /"0.75 en 1.20. Let op den. rooden band met handteekening L. I. Jlkker. die bang zijn, wenden zich in 't volste vertrouwen tot Gediploraeerde specialisten* voor Mond- en Tand- ziekten. Behandeling zonder pijn der ziekste tanden. Yalsche tanden zonder plaat. Bagattenstraat 38, GENT. Van heden af zijn de Costumes voor tentoongesteld in het huis AD. CLAEYS, in den grooten St. Nicolaax, Statie- strant 79, te St. Nieolaas. Zulke schoone en goedkoope Costumes zijn nog nimmer te zien geweest. Tevens alle soorten van Zijden en Kaiiteu Let goed op liet adees: Statiestraat 79, ST. NIEOLAAS, Ilnis van vertrouwen. Vaste prijzen. TE11 NEUZEN. GROOTE SORTEERING Wollen-, Kapok-, Zeegras- en Stroomatrassen. VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2