ZEEP Houtverkoopingen. nieuw gszaagcL HOUT, SSij Gemengde berichten. De aiies ontsmettende Ook voor springende handen en wintervoeten. hoest In yer¥oudheid~™ Adverteittien. Telegrafischs berichten. uit de Sunlight Zeepfabriek, speciaal voor ZIEKENKAMERS BURGER LUKE STAND. Zij geneest van hare pijnen op 76jarigen leeftijd. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. den Heer en Mevrouw MEIER, bedankte, waarna de keuze viel op den keer A. de Bruijne. De aftredende bestuursleden S. van Hoeve, G. Houg en W. van Tatenhove werden alle met groote meerderheid herkozen. Voorzitter werd de keer L. de Feijter. Vice- voorzitter de keer A. de Bruyne. Eene bespreking betreffende eene reglements- kwestie werd tot later verschoven. Zaamslag. Door den gemeenteraad alhier werd in de giateren gehouden vergadering in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer L. J. Geelhoedt, tot wethouder benoemd de heer W. de Mul, met 6 stemmen. De heer F. de Ruijter Sr. verkreeg 4 stemmen. Axel. Tot onderwijzeres aan de Bijz. school in de Nieuwstraat alhier tis benoemd mej. D. van Wijck, tkans te Alfen a/d Rijn. St. Jansteen. Binnen enkele dagen zal een aanvang worden gemaakt met het verbouwen der voormalige dorpssckool. Er zullen 7 woningen van gemaakt worden. Kloosterzande, 9 Maart. Heden werd alhier in het hotel ffde Linde" door het bestuur van het waterschap Hengst- en Rummersdijk aan- besteed het maken van 560 strekkende M. Keiweg, zonder levering van materialen of zand. Yoor dit werk werden ingeleverd 6 biljetten, als Wed. J. van der Yen te Middelburg, voor 990, J. F. Adriaansens PAz. te Walsoorden, voor 903, J. van Drongelen te Hoek, voor f 820, J. Cambeen te Walsoorden, voor 743, P. J. Bogaert te Ossenisse, voor 710 en P. A. Warrens te Ossenisse, voor f 645 de raming was 825. Gegund aan den laagsten inschrijver. RECHTSZAKEft. Arrondissements-Reclitbank te Middelburg. Bij beschikking der bovengenoemde Rechtbank is verwezen naar de openbare terechtzitting met bevel tot gevangenhouding van den be- klaagde, de zaak tegen P. D. v. G., oud 43 j voermau, wonende te Heikant (gemeente St. Jansteen), thans gedetineerd te Middelburg, beklaagd van bedriegelijke bankbreuk. Uit een kattenleven. Een kattendrama met een goed eind is Zaterdag afgespeeld in de tuinen tusschen de Van Eeghenstraat en de Van Eeghenlaan, te Amsterdam. De heldin was een jonge Cypersche kat, die Vrijdag in een hoogen populier was geklommen en niet weer naar beneden durfde langs den steilen statu. Een geheelen dag en nacht zat de kleine poes daar klagelijk te miauwen, zonder dat iemand haar helpen kon. Bewoners der naburige huizen hadden op allerlei manieren beproefd, het domme, angstige kattenkind naar beneden te lokken, maar niets gelukte. Den geheelen nacht door had het klagelijk miauwen door de tuinen geklonken en menige dieren- vriendin had er slecht vangeslapen. Nu wilde iedereen raad schaffen om het arme dier te helpen. Men zond een boodschap naar de vereeuiging tot dierenbescherming, men sprak er van de glazenwasscherij te roepen of de brand weer. Een jongen van de straat werd gehaald, om voor een fooitje in den boom te klimmen en de kat te verlossen, maar de popu lier bleek geen boom te zijn, waarin die klau- teraar zich kon wagen. Eindelijk kwamen een paar practische geesten op een goed idee. Er werd een touw uitge- worpen op de wijze van een reddingslijn bij een schipbreuk uit een huis aan den eenen kaDt naar een balkon aan de overzijde, en aan dat touw liet men, vlak langs de plek in den boom waar de kat zat, een mand glijden met een bokking als lokaas er in. Zoodra nu die mand in de nabijheid van het katje kwam, sprong het uitgehongerde dier er in om gretig op de bokking aan te vallen en zoo kwam poes veilig beneden, in de armen van een dienstmeisje, dat de geredde naar huis bracht, onder kandgeklap der zeer voldane be- langstellenden, wien het niet gelukt was de kat uit den boom te kijken. Te Rockwald in Texas is eeu neger, die een blanke vrouw had aangerand, uit de ge- vangenis gehaald. In tegenwoordigheid van een groote menigte is hij aan een ijzeren staaf gebonden en levenc verbrand. Bij militaire oefeningen te Namen is een majoor, die een soldaat aanwijzing wilde geven over het aanleggen bij het schieten, doodge- schoten, daar er bij ongeluk een scherpe patroon in het geweer van den soldaat was blijven zitten. De kogel doorboorde den majoor het hoofd. Het luchtschip, dat het rjjk van Zeppelin overgenomen heeft, de rijksluchtkruiser Zep pelin I, ligt gevuld klaar en zal een paar weken achtereen proeftochten doen. Het luchtschip Zeppelin LI, dat in aanbouw is, kan tegen April klaar zijn en wordt dan ook door het rijk aangekocht. De Zeppelin III, waarvoor reeds plannen ontworpen zijn, zal grootere afmetingen krijgen dan hare voorgangsters. Wanneer de stad Frankfort een vluchthaven voor lucht- schepen aanlegt, zal de Zeppelin 111 een bezoek aan de tentoonstelling voor luchtvaart daar te stede brengen. Mettertijd hoopt men te Friedrichshafeu tien of twaalf luchschepen in het jaar te kunnen bouwen. Verlovingsgeld. In Bretagne bestaat het eigenaardige gebruik, dat bij een verloving de jongeman aan het meisje een sommetje geeft 50 tot 500 francs, naar ziin financieele omstandigheden bij wijze van waarborgsom. Raakt de verloving af door de schuld van het meisje, dan geeft zij het geld terugmaar maakt de jongeman het uit, dan houdt het meisje het geld, als schadeioosstelling voor de teleurstelling. Van deze zede heeft een meisje te Pont-l'Abbe misbruik gemaakt. Niet ten onrechte noemde men haar de »eeuwige verloofde". Zij is niet minder dan zevenmaal verloofd geweest, en telkens speelde zij 't klaar, bij haar verloofden zooveel wantrouwen in hun toekomstige huwelijks- geluk aan haar zyde te wekken, dat ze hun woord terugnamen en haar de waarborgsom lieten. Zoo had zij al een aardig sommetje bijeengegaard. Maar na de zevende maal was het misde jongelui uit den omtrek hadden haar in den kijker gekregen, en algemeen dacht men, dat ffde eeuwige verloofde" zou blijven zitten. Groote verwondering dus, toen kort geleden het meisje op stel en sprong trouwen ging. Haar bruidegom was een matrooos, die drie jaar lang op zee geweest was. Al voor zijn vertrek waren zij het samen eens geweesthet meisje had de verlovingen eenvoudig beschouwd als een middel om een kleinen bruidschat te krijgen, waarmee ze haar matroos verrassen wou. De oorlogsgeruchten en de prys van 't brood. Wij mogen ons er aan verwachten den prijs van 't brood nogmaals te zien rijzen. Inder- daad, op de markten bereikt de bloem buiten- gewoon hooge prijzen en eene daling is niet te voorzien in de eerste tijden. Dezen staat van zaken hebben wij te dunken aan de oorlogstoebereidselen in de Balkan- Staten. Men zal zich afvragen Welke verhouding kan er toch wel bestaan tusschen de moeilijk. heden die Servie tegen Oostenrijk zoekt te verwekken en den prijs van 't brood. De zaak is doodeenvoudig. In 't vooruitzicht van den oorlog hebben al de Slavonische volkeren eenerzijds en Oostenrijk- Hongarije anderszijds grooten voorraad van graan opgedaan, zoodat de graanuitvoer uit de Donauvallei sinds twee maanden totaal is ge- stremd. Er is uit die landen geen schepel graan te Antwerpen aangekomen. Wel is waar, wordt aangekondigd dat een honderdtal schepen met graan geladen van La Plata, op weg zijn naar Antwerpen. Doch ongelukkiglijk, heeft Duitschland reeds den ganschen voorraad opgekocht. Werd dit ook gedaan met vooruitzicht op den oorlog? Wie weet Hoe het ook zij, dit staat vast, dat de bloem weldra 30 frank de 100 kilo's zal bereiken op de markt en de bakkers zullen genoopt worden hunne pryzen op te slaan. Dit nieuws is niet van aard om vreugde te verwekken in de werkersgezinnen. Gravenliage, 10 Maart. Tweede Kamer. Bij het voortgezet debat over de motie van den heer Schaper, ten gunste van den wettelijkeu lOurigen aybeidsdag, kwam, nadat de heereu Passtoors, De Klerk en Nolting de motie hadden verdedigd, de Minister Talma aan het woord. Hij vond de formuleering der motie jjegat. zonderling, o. a. omdat in het geheel niet van vrouwenarbeid gesproken wordt. Wat beperking van uachtarbeid aangaat, betoogde de Minister dat dit een vraagstuk is, waarbij zich moeilijkheden voordoen, die eerst een grondig onderzoek noodig maken. Spreker betoogde voorts, dat de ervaring in het buitenland geen voldoenden basis oplevert, om thans in te grijpen voor oeperking van den arbeidsduur voor alle volwassenen. Hoogstens kan de in het buitenland opgedane ervaring studiemateriaal voor dit onderwerp bieden, doch de motie tot beperking van den arbeidsduur voor volwassenen thans aanvaarden, was z. i. onver- antwoordelijk, bij de onvoldoende kennis van het bedrijfsleven. Die kennismoest eerst worden opgedaan, waartoe de voorgestelde reor- ganisatie bevorderlijk»zal zijn. Bij de replieken laakte de heer Schaper scherp de houding van den heer De Visser, die geen gevoel heeft om op te komen voor de arbeiders, die hy met gebed onder de plak houdt. is voor* menseh en dier oolc het beste middel ter genezing van zwerende wonden. Te oud om te genezen 1 Neen De Pink Pillen bewyzen het. De Wcduwe Maria Gelderblom, geb. de Haan, oud 76 jaren, woont te Streefkerk, Wijk R 110. Zij is op merkwaardige wijze van haar rheumatiek genezen door de Pink Pillen. ffSedert 17 jaren, schrijft zij, leed ik aan pijnen, en niet alleen aan rheumatische pijnen in de beenen, maar bovendieu aan aanhoudende spit in den rug en jichtpijnen in de heup. Men beweerde dat mijn kwaal ongeneeslijk was en datf ik te oud was om te genezen. Evenwel ben ik gezond sedert ik de Pink Pillen heb gebruikt. Ik ben oud en mag niet hopen de gezondheid van mijn twintigste jaar weer te vinden maar wanneer ik nu van tijd tot tijd de Pink Pillen ncem, lijd ik niet, heb ik geen pijnen en gevoel mi) betrekkelijk heel wel". Kunnen oude menschen iets beters ver'angen. Zij moeten dan ook niet wauhopen. De be- handeliug met de Pink Pillen zal jaren aan hun leven toevoegen en leven in hunne laatstejaren brengen. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloed- armoede, bleekzueht, algeuieene zwakte, maag- pijnen, zenuwpijnen, schele hoofdpijn, heupjicht, yheumatiek, neurasthenie. Prijs 1,75 de doos 9,— per zes doozen. Verkrijgbaar bij Suabilie, Hoofd-depothouder ,'oor Nederland, 7 Groote Markt, Rotterdam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 15.7, Middelburg, voor Ter Neuzeu en omstreken bij A. van OverbeekeLeuuis, VVestkolkstraat, voor Sas van Gent en omstreken bij Verhaak, drogist en verder by verschillende apothekers en drogisten. -i Voorkom Bloedvergiftiging, door bij iedere ongesleldheid van Lime ledemalen hetzij door stooten, prikken bf bij ten Kloosterbalsem te gebruik.cn. Het moet Uw huismiddel zijn Prijs per pot 0.35, 0.75 en 1.20. Let op den rooden band met handieekening LI. jdkker. -A -A. 4. «§- -J. -4- -4» -$» worden spoedig en radicaal genezen door Veno's Bliksemsnel lloestgeneesmiddcl. Men kan hoest of verkoudheid enkel genezen door het gebruik van een verzachtend, balsem- achtig geneesmiddel (over dit punt zijn de doctoren het volkomen eens) dat op zjjn weg naar de maag door de aangedane slijmvliezen langzaam maar-s^eugdelyk wordt opgenomen. Zulk een geneesniiddei is Veno's Bliksemsnel Hoestge- neesmiddel, een verzachtend, heelend en verster- kend middel, aangenaam van reuk en smaak, en door de voornaamste scheikundigen gewaar- borgd als volkomen vrij van metaaldeelen. Het bevat noch morphine, noch opium, noch andere vergiftige stoflen, maar is buitengewoon zuiver, onschadelijk en heilzaam. Veno's Bliksemsnel Geneesmiddel geneest hoest, verkoudheid, bion- chitis, asthma, influenza,hersenverkoudheid,kink- lioest en alle aandoeningen van borst en longen. Prijs 55 eta., 75 cts. en 1,80 verkrijgbaar bij T. VAN BORSSUM WAALKES Jr.,Noord- straat 45, alleenverkoop voor Ter Neuzen te Sluiskil bij E. VAN DOESELAAR; te Zaam slag bij F. WISSE; te Axel bij J. VAN DIX- BOOR'N; te Sas van Gent bij ADOLF VAN LOYvoorts bij alle voorname drogisten. Waar Diet verkrijgbaar direct per post, van de Veno Drug Co.", N. Z. Voorburgwal 230, Amsterdam, na ontvangst van postwissel met 10 cents verhoogiug. DAGEN. Voorm. Nam. Donderdag 11 Maart Vrijdag 12 Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag 13 14 15 16 17 4.32 5.2 5.37 6.19 7.16 8.38 10.15 Heden overleed zacht en kalm na een geduldig lijden onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot-, Overgrootmoeder en Zuster ftlejj. SHARiA DE KRAKEH, Wed. van dhr. C. Feaxsb te Hoek, in den gezegenden ouderdom van 92 jaar, 11 maanden en 26 dagen. Uit aller naam, A. FRANSE Cz. Hoek, den 8 Maart 1909. Voor de vele bewijzen van deel- ineming ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot*en Vader, den heer J. A. du Pox, betuigen wij onzen liarte- lijkeu dank. Uit aller naam, Wed. DU PON—Luijmes. Hengstdijk, 10 Maart 1909. Voor de vele blijken van belang- stelling oudervonden ter gelegenheid van hunne Vjjf en twintig jarige Echtvereeinging betuigen ondergeteekenden hunnen hartelijken dauk. B. MEINSMA en Eehtgenoote. Rotterdam, Maart 1909. Ondergoteekende betuigt liareil w dauk aan deu heer J. A. Rijnbeeg, Mr. Timmerman, Donze-Visserstraat, voor het terughezorgen van het door hem gevonden bankbiljet van 40. Firma P. J. VAN DE SANDE. Ter Neuzen, 10 Maart 1909. Het Bestuur van //HULP IN NOOD" te Ter Neuzen, maakt aan hare leden en donateurs bekend, dat eene vergadering zal gehouden worden op Zaterdag 13 Etflaart a. s., bij den heer M. J. Adkiaansen. Komt vooral alien op, daar er middelen moeten beraamd worden aangaande de uitkeering, wegens de te groote daling der kas. tlemt alien op HET BESTUUR. die bang zijn, wenden zich in 't volste vertrouwen tot Gediploraeerde specialisten voor Mond- en Tand- ziekten. Behandeling zonder pijn der ziekste tanden. Valsche tanden zonder plaat. Bagattenstraat 38, GENT. Deurwaarder lluineman zal ten verzoeke van den heer J. DEGENAARS te Klundert, pnbliek verkoopen 1 0 op Woensdag 17 ffiflaart 1909, -L nam. 1 uurte Ter Neuzen, op het terrein nabij de Axelsche brug. 30 op Donderdag 18 K!aart 8909, nam. 4 uur, te Sluiskil, bij H. Anjotil. 30 op ypijdag 19 Kflaart S909, nam. 4 uur, te Zaamslag (Veer), by M. DE PUTTEE. 40 op Zaterdag 20 WlaartJSCO, nam. 1 nnr, te Axel bij Wm. Diele- man Statie, telkens van eene groote party als: PLANKEN, DELEN, RIBBEN, PALEN, KOLDERS, LATTEN enz. Betaling op 3 maanden. o o Hontenisse. Iluwelijks aangiften. 19 Kebr. Petrus Noens (ran Boschkapellej, oud 66 j., weduwn. en Philo- mena Hoefeijzers, oud 60 j., wed. Huwelijks voltrekkiugen. 16 Febr. Petrus Franciscus Voet, ouci 28 j., jm. en Maria Cecilia Sarneel, oud 29 j.,jd. Geboorten. 21 Febr. Julia Maria Benedicta, d. van Jutius Josephus Fassaert en van Leonia Maria Michielsen. Paulina Louisa, d. van Jan Francies Bogaert en van Regina de Vree. 26 Febr. Maria Christina, d. van Aloiisius Kruytier en van Anna Maria Perdaan. Anna Maria, d. van Johan Anton Battes en van Louisa Maria lynts (wonende te Goes). 28j]Febr. Rene .Gerardns, 7.. van Petrus Johannes Hemelaar en van Coleta Ilageman. Overlijden. 22 Febr. Jan Francies van de YValle, oud 81 j., weduwn. van Anna Maria Victoria Dankaart.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2