Advertentien Teiegrafische berichten. Nederlandsch Tooneel te Gent. Theatre Minard te Gent. Breda en Ter Neuzen. muziekgezelschap </Uit het volk voor het volk" stond gereed om uit te rukken. Maar helaas, wie ook kwam, niet de zoo zeer verwachtte. Y\ at nu te doen Men tobde daarover niet lang. Dank zij zijn vriendelijkheid was het gezelschap reeds in staat gesteld den avond wat genoegelijk door te brengen. We kregen eene muzikale wandeling, een gezellige drukte, een vroolijken Dinsdagavond, en dat alles.zon- der burgemeester, tot wiens eere een en ander was begonnen. Te Hilversum was een verlofhouder reeds raeermalen tot geldboete veroordeeld wegens het, zonder de vereiscbte vergunning van Burg, en ethouders, verkoopen van sterkeu drank. Ofschoon de politie wist dat hij tocli doorging met tappen van alcohol bevattende dranken, kon men hem niet meer snappen. Een viertal politie— mannen loerden dagen lang op hem en slaagden ten slotte er in de gebeime bergplaats van dranken te ontdekken. In de achterkamer onder den vloer vonden zij nl. een breeden, diepen kuil van een groot aantal kruiken en flesschen met sterken drank voorzien. In hooger beroep uitspraak doende, veroor- deelde de Amsterdamsche rechtbank den verlof houder tot 10 dagen gevangenisstraf. Men meldt uit Amsterdam aan de N. R. C. In een hotel in de Kalverstraat heeft zich Woensdagnacht een gehuwdedame uit Utrecht, die daar s' avonds zonder bagage was aangekoinen, van het leven beroofd door zich in de badkamer op te sluiten en de gaskraan open te zetten. Van deze treurige daad zouden wij geen melding maken, ware het niet dat een jonge kelner van 21 jaar, wiens slaapvertrek boven de badkamer is gelegen, mede het slacbtoffer van den zelf- moord is geworden. De nachtportier vond hem des ochtends bewusteloos op zijn bed, kiaarblijke- lijk gestikt in het gas, dat hem door openingen in den vloer bereikt had. De ijlings te hulp geroepen medische hulp mocht niet baten. Woensdagavond kwamen per auto vier personeu te Overschie aan, waar ze in de #\ergulde Koetswageu" afstapten. Naer grove vertering geraaakt te hebben, wilden zij ver- trekken zonder betalen, nadat zij eerst nog den boel stuk gestagen hadden. Tal van menschen waren inmiddels op de been gekomen en trachtten de auto tegen te houden, hetgeen evenwel alleen gelukte door het juist bijtijds ophalen van de brug. De hoofdpersoon werd toen met ver- eende krachten opgcbracht en in het politie- bureau opgesloten, waar terstond procesverbaal werd opgeraaakl. De hoed van den geweldenaar vond men later in de herberghij vermeldde den naam van den eigenaar. Te Luik kregen zes gemaskerden, die een agent aanvielen, met dezen twist. De agent trok zijn sabel en stak een der aanvallers dood. De gedoode is een getrouwd man, vader van 5 kinderen. Door de rechtbank te Constantinopel is een proces aangevangen tegen een oud-Turk, Nedjid Pascha Melhame, voormalig gunsteling en opperspion van den sultan, beklaagd van mishandelingen en martelingen, welke hij Ar- menische gevangenen had doen ondergaan na den bom-aanslag te Jildiz. Dat er in Turkije nog verscheidene aanhangers van het oude re gime zijn, bleek in de moeilijkheden, waarmee men bij dit proces te kampen had. Drie rech- ters weigerden in den aanvang der zitting over dezen oud-Turk recht te spreken, hetgeen tot lange debatten aanleiding gaf eer men een volledig aantal rechters achter de groene tafel had. Uit het getuigenverhoor bleek, dat Ned- jib na den aanslag niet minder dan 5300 menschen had laten arresteeren en Armenische getuigen deden ontzettende verhalen van de folteringen, die Nedjib een aantal gevangenen met gloeiende ijzers en andere martelwerktuigen had doen ondergaan, teneinde hun bekentenissen af te persen. Nedjib had daartegenover ook zijn getuigen a decharge doen verschijnen, maar een dezer gedroeg zich zoo onbehoorlijk, dat hij op staanden voet, wegens beleediging van den president der rechtbank, tot 6 weken gevange nisstraf werd veroordeeld. Een groote menigte woonde het proces bij en de verklaringen der getuigen a charge hadden zoozeer de veront- waardiging van het volk tegen den beklaagde opgewekt, dat men den celwagen bestormde, waarmee Nedjib na afloop der zitting naar de preventieve gevangenis werd teruggebracht. Met groote moeite slaagden cavalerie en gen darmes er in, Nedjib te beschermen tegen de menigte die hem zeker zou hebben doodgeslagen wanneer zij hem in handen gekregen had. Een merkwaardig misbruik maken van het Nederlandsche Ryksmerk van contrdle op Nederlandsche boter, deelt de Londensche Hbl"- correspondent mee. Het had in het East End van Londen reeds geruimen tijd de aandacht getrokken, dat een boterhandelaar aldaar Hollandsche boter onder ons Rijksmerk kon verkoopen tegen een prijs, aanmerkelijk lager dan die, welke zuivere Hollandsche boter tegenwoordig op de mark doet. Een van zjjn concurrenten bracht het feit onder de aandacht van Dr. Van Riju en deze, begrijpende dat hier iets niet in den haak was, gaf den man, die hem had ingelicht, last, dade lijk voor zijn rekening eenige kistjes van het verdachte zuivel tekoopen. Toen Dr. Van Rijn de kistjes kreeg, bleek dadelijk, dat men hier te doen had met boter, die onder een vervalschte Rijkscontrole-merk voor Hollandsche boter door ging. Dus verzekerd dat hier knoeierij op groote schaal plaats had, stelde dr. Van Rijn zich in verbinding met een ,/Sollicitor" en ge- holpen door dezen, met den politie-rechter, die dadelijk zijn hulp gaf, bevel tot huiszoeking en, zoo noodig, in beslag nemen. Bij huiszoeking mocht het gelukken niet alleen beslag te leggen op meer kistjes, een vervalscht merk dragende, doch ook op een aantal andere belangrijke stukken van overtuiging. Achter de annonce in de lersche bladen, waarin het overlijden in de Afghaausche stad Kaboel wordt gemeld van de 84jarige weduwe Emilie Lincoln, verbergt zich een liefdesge- schiedenis, die wellicht eenig is in Amor's lij- vige annalen. Ongeveer 12 jaar geleden woonde een jonge Indiscbe Mohamraedaau, die aan de koninklijke medische academie te Dublin studeerde, op kamers bij de destijds 72jarige mevrouw Lincoln. De grijze dame bracht den doukerkrulligen en bronskleurigen Indier niet ongestraft iederen dag zijn boterbammen, zijn thee en zijn raiddag- maal binnen, want na korten tijd raakte zij smoorlijk op hem verliefd. En toen de jongeling ziju medische studien voleindigd had, besloot de eerwaardige dame hem naar Indie te verge- zellen. En dat niet alleeu hem ter wille ver- liet zjj de unitarische kerk en werd Mohamme- daansche. In den loop der tijden kreeg de Indier, over wiens eigen gemoedsgesteldheid we niets ver- nemen, een post als particulier secretaris van den emir van Afghanistan in Kaboel, en ook daarbeen volgde hem zijn grijze vriendin uit lerland, die, ondanks haar 80 jaren, de moei- lijke reis van Lahore naar Kaboel te paard en per draagstoel aflegde. Maar nu kwam er een droevig eind aan deze wintersche idylle. Mevrouw Lincoln was ge- noodzaakt, te leven in de afzondering, streng voorgeschreven aan de Mohammedaansche vrou- wen. Nimmer zag ze haar jongen Indier terug, ofschoon het haar veroorloofd was, door een dunnen wand met hem te praten. De laatste brieven, welke de Iersch-Moham- medaansche aan haar vrienden in Dublin schreef spreken van naamlooze eenzaarnheid en steeds vaker wederkeerende doodsgedachten. En nu brengt de proza'ische telegraaf het bericht van 't overlijden der grijze heldin eener poetisehe geschiedenis. Halsbrekende kunsten. In een variete- theater te New-York trad de artist Speedy op die uit de nok van de zaal in een diep water- bassin sprong. Na eenige avonden dezen toer met goed geluk volbracht te hebben, kwam hy dezer dagen op den rand van het bassin terecht waardoor hij doodeljjk werd verwond. Te Malaga was door de electrische tram 'n 3jarig kind vermorzeld, welk noodlottig feit ouders en buren zoo in woede bracht dat zij met steenen naar de tram wierpen en er zelfs geweerschoten op losbrandden. Het tramrytuig werd aaugehouden en volgestopt met hooide woedende menigte wilde 't ongeluksrytuig den vuurdood geven. De troepen moesten er aan te pas komen om de menigte weg te jagen. Uit Neuwied komt het bericht, dat de koude, en wellicht ook de overstroomingen, roofdiereu naar de bosschen van het Wester- woud hebben gedreven, die algemeen voor wolven worden gehouden. Een Forster uit Altwied zag ze jagen achter het wildhouthakkers uit Hardert hebben ze eveneens gezien, en een molenaar verzekertdat zijn honden bang werden, zijn paard er voor schrikte, en dat hij ze 's nachts hoorde huilen. In de bosscben werden overblijfselen van een dozijn reeen ge- vonden, die gedood waren bij sommigen was de kop van den romp gegeten. Maar anderen beweren, dat het geen wolven kunnen zijn noch gang, noch uiterlijk, noch gewoonten zijn die van wolven. Het is gebleken, dat de roof- dieren op begraafplaatsen bezig geweest zijn en lijken hebben opgegraven. Tegen de wolfsuatuur spreekt het schorre blaffeu op de jacht, en het rondloopen op klaarlichten dag. Teneinde de bevolking gerust te stellen en wild te beschermen is Zaterdag een groote drijfjacht georganiseerd, waarbij over ruira 1000 H. A. gejaagd werd. Maar van de wolven was geen spoor te vinden, en sedert zyn zij er ook niet meer. Wellicht zijn zij naar andere streken gevlucht. De hond als vleeschdief. Te Mainz is een bedelaar gearresteerd, die er zijn hond op afgericht had om vleesch uit de slagerswinkels weg te halen, dat hij dan aan zijn baas bracht. Aangezien hy in den zin der wet niet zelf de dief is, zal hij terechtstaan wegens »verleiding tot diefstal". Te Parijs is een griezelig ongeluk gebeurd. Een kapper was bezig mej. Irene Muza, tooneel- speelster aan het Theatre Autoine, met een haarwater het hoofd te wasschen. Plotseling raakte dat haarwater in brand en de vlammen tastten ook den kapper aan. In bewusteloozen en hopeloozen toestand zijn beiden naar het gasthuis gebracht. Enkele weken geleden brandde een gedeelte van het Duitsche gezantschapsgebouw te Santiago de Chili af en vond men later onder de puin- hoopen een half verkoold lijk, dat eerst werd aangezien voor dat van den gezantsschapschrijver Beckert. Bij nader onderzoek bleek ecbter, dat niet deze, maar de portier omgekotnen was. Daar Beckert echter verdwenen was en weg bleef, kreeg men al spoedig achterdocht, er werd een onderzoek ingesteld en dit bleek in hooge mate bezwarend voor den schryver. Hij werd opgespoord en in hechtenis genomen. En uit het voorloopig onderzoek hebben de rechter- lijke autoriteiten nu de overtuiging opgedaan, dat er een afschuwelijke misdaad is gepleegd. Beckert had nl. het plan beraamd den gezant baron Bodman te vermoorden, die hem, en blijkbaar terecht, had verdacht een som van 375,000 frcs. te hebben verduisterd. Hij had de z5ak zoo geregeld, dat de gezant te 5 uur geheel alleen op de legatie zou komen, teneinde ver- schillende stukken te teekenen. Dan had hij hem willen doodschieten en daarna een revolver naast het lijk willen leggen, teneinde het te doen voorkomen, alsof de gezant zelfmoord had ge pleegd. Dit plan werd ^chter verijdeld, doordat de gezantschaps-secretaris baron Welczeck met zijn chef medekwam en dezen dus onbewust het leven redde. Nu kwam er een ander helsch plan in Beckerts brein op. Hij zou spoorloos verdwijnen en het lijk, dat in de puinhoopen van de afgebrande legatie gevonden zou worden, moest voor het zijne worden aangezien. Hij vermoorddedaarom den portier, verminkte dezen, teneinde hem zoo- veel mogelijk onherkenbaar te maken en traehtte hem, maar vergeefs, twee voortanden uit den mond te breken daar hij zelf die tanden miste, waarna hij het gebouw in brand stak. Dat die twee tanden afgebroken waren, leidde tot de ontdekking, dat niet Beckert de omgekomene was en tot het vermoeden, dat hij de schuldige was. Hij betoont intusschen sedert zijn inhechte- nisneming, buitengewone onverschilligheid en brengt in de grootste kalmte door met het rooken van de eene sigaret na de andere. 's Gravenliage, 26 Febr. Tweede Kamer. Het verder debat over de collectenwet is tot later uitgesteld, nadat door de heeren De Visser en Van Idsinga een amendernent was voorge- steld, om te bepalen dat onder eene openbare inzameling door deze wet verstaan wordt, het vragen op den openbaren weg of bij de inge- zetenen aan huis, van gifteu die niet bestemd zijn voor den persoon of het personeel dat de giften vragen. Op voorstel van den heer Nolens is het ontwerp tot verhooging van den drankaccyns van de agenda afgevoerd. Ook is afgevoerd de conclusie omtrent het adres van Floris Vos, inzake het optreden der politie in de erfgooiers quaestie. Daarna is aangevangen met de behandeling van het ontwerp tot heffing van personeele belasting wegens motorrijtuigen. De heeren Van den Bergh van Heemstede en Van Asch van Wijck opperden bezwaren tegen het stelsel van het ontwerp, dat door den heer Helsdingen en Minister Kolkman werd verdedigd. INGEZONDEN STUKKEN. Geachte Redacteur Grooten Sohouwburg te Gent. Directie F. CASTELLANO. Zondag 28 Februari a. s,, te 21/, ure, dagvoor- stellingopvoering van Le Darbier de Seville, opera bouffe in 4 bedrjjven van Rossini. Bestuurder: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 28 Februari a. s., te 2 V3 ure, dagvoor- stelling aan verminderde prijzen opvoering van De Lustiye lioer (Der Fidele Bauer), nieuw zangspel in 3 bedrijven van Victor Leon. Vertaling van A. L. v. d. Heuvel. Muziek van Leo Fall. Directie PAUL JORGE. Zondag 28 Februari a. s., te 2 ure, dagvoor- stellingopvoering van Voile Gax nu Minard, revue en groot spektakelstuk in 3 bedrijven en 7 tafereelen. KOERS VAN HE|T GELD. Belgische per 100 fr.f 47,80 a /47,82s. Engelsch per f. v 12,n 12. ZKJETIJDINu. JN. Van 24. tot en met 25 Februari. - Van 24 tot en met 25 Februari werden langs de Oostsluizen alhier 25 binnenvaartuigen op en 28 afgeschutdoor de Westsl. 2 op- en 5 afgeschut. roHitie der Stoomschepen. Menigeen lijdt aan de nieren en aan pijn in den rug, doch het onderstaande bericht bevestigt onze meening dat hier kortbij een geneesmiddel daarvoor bestaat, dat met succes aangewend wordt. Mejuffrouw de wed. J. Gram, Middenlaan 137a te Breda meldt ons Voordat ik Foster's Rug- pijn Nieren Pillen begon in te netnen, heb ik vijftien jaren lang gesukkeld met een aanhou- dende en stekende pijn in het smalle gedeelte van den rug, dikwijls strekte zich deze pijn uit tot in de schouderbladen en linkerzy. Ik had veel last van hoofdpijn en ik gevoelde mij 's morgcna bij het opstaan zoo duizelig, dat ik mij moest vasthouden, wilde ik niet oinver vallen. De urine had een donkerbruine kleur en ver- spreidde een onaangename lucht. Ik gevoelde mij ten laatste zeer zwak en moedeloos, en daarbij kwam dat myn eetlust gaandeweg minder was geworden. Ofschoon ik verschillende be- haudelingen voor mijn ziekte had ondergaan, was ik hiermede niet veel verder gekomen. Uw pillen daarentegen hadden reeds dadelyk een gunstigen invloed op mijn gestel. De pynen werden met den dag minder en toen ik vijf doo/.en gebruikt had, waren al de kenteekenen mijner ziekte verdwenen. Ik gevoelde mij dan ook tegenover andere lijders verplicht, de wel- dadige werking van Uw Pillen bekend te maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Onthoudt de naam Foster's Rugpijri Nieren Pillen, die duidelijk gedrukt staat op elke doos van dit geneesmiddel. Laat u niets anders in uw handen stoppen. Zij zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke Leunis. VVestk'olkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. Maandag I Maart a. s. hoopt onze geliefde Vader, de Heer .1. L. PAU W, den dag te herdenken, dat hij 25 jaar bij de Posteryen en Telegraphie als brieven- en tele gram besteller werkzaam is. ZIJNE DANKBARE KINDEREN. Ter Neuzen, 26 Februari 1909. Beleefd verzoeken wij een kleine plaatsruimte in uw blad, waarvoor wij u bij voorbaat dank zeggen. Thans wordt ons van zeer goede ziide bericht dat aan het verlangen van de Ned. Herv. Jongelings-Ver- eeniging ,/Bidten Werkt" alhier, onder zeer aanneinelijke voorwaarden, hulp is toegezegd voor een nieuw lokaal. Verschillende omstandigheden noopten hun, alles in 't werk te stellen om dit doel te bereiken. De kans nu is gegeven, het benoodigd kapitaal beschikbaar gesteld, waaraan echter deze voorwaarden verbonden zijn, dat zij zooveel mogelijk rentelooze aandeelen van f 5, trachten te plaatsen en donateurs ad l,trachten te verwerven, en verder genoemde vereeniging met kracht en ijver datgene rnoet doen wat hare hand in deze vindt te doen. De geldgever zal dan van zijn kant D. V. met liefde hen in staat stellen een tlink en net gebouw met de noodige en onmisbare gerieflijkheden op naam van hunne vereeniging laten bouwen. De leden zien nu de toekomst met blijdschap tegemoet, en hopen op de welwillendheid van vrienden, begun- stigers en besturen der verschillende Christelijke ver- eenigingen, dat hunne medewerking, hetzij in giften of het nemen van rentelooze aandeelen, waarvan elk jaar naar den stand der kas zullen uitgeloot worden, mede zullen werken om tot dit doel te geraken. Wij bevelen de jongelingen, welke zieh straks volgens de gezonden circulaires bij u zullen aandienen, in uwe liefde aan, hopende dat ze mogen wederkeeren, dragende vruchten voor het toekomstige .Bethel." Aan den voorzitter der vereeniging, die alles in het werk stelt dit doel te bereiken, iB door de verschillende Hervormde predikanten uit den ring medewerking en aanbeveling toegezegd in de bouv/plannen. [JEd. dankend voor de plaatsruimte, DE COMMISS1E VAN ADV1ES. 1 LUniB(] VLAO. NAAM. MS. Van en naar. Lading. Voor Te* Keuien 24 Eng. s s. Skinningrove 1460 Skinnii grove ijzer idem Hunan 5391 Leith siukg. 25 idem The Counteaa 1767 Milium ijzer stukg. idem River Thames 2242 Londen I on Ter Aenien 24 Eng. 8.8. SkinniDgrove 1460 Skinningrove ledig idem Hiver Lagan 227 2 Londen stukg. Voor <>ent 24 Belg.s.lraw. Nepiune 563 Ostende ledig 25 Eng. s.s. Cedarwaod 1815 Goole kolen idem Wark worth 1862 New-Castle stukg. idem Humber 792 Boston graan idem Hoi man Sateliflfe 574 idem idem Melg. s.s. Belgica 277 3 New-Castle kolen Eng. 8.8. Truro 2367 Hall stukg. idem Don 2658 Goole idem Vnu 4*eut I 24 Belg. 8.8. Clara 2216 Goole ledig Duits. 8 8. Emden 1980 Rensburg phosph. Eng. s.8. Baa Gall 2763 Londea stukg. idem Mersey 3570 Goole idem 2t Belg.s.triw. Neptune 563 Ostende ledi g Eng. 8.s. Avocet 3915 Liverpool stukg. Van Selzaetei 24 Eng. sch. Alembic 722 Portsmouth ledig 8.8. HAKALD in lading te Rotterdam voor Algiers. 8.8. JENNY vertrok 23 dezer van Algiers naar Middlesbro. 8.f. RICHARD in lading te Algiers voor Sti>ckton on Tees. 8.a. ELIZABETH van Algiers naar Middiesbro passeerde 23 dezer Oitavos. 8.8. HELENA vertrok 22 dezer van Algiers naar Stockton on Tees.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 6