Cafte „La Belle vue" 0 De Schipbreukelingen, Tand- en Mondziekten. STOFFEN Een benijdenswaardig mensch. Advertentien. Blaren onder de Voeten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. CHRONISCHE ASTHMA. Op Maandag 15 Februari 1909 u of de Kinderen van een Visschersweduwe. DaarnaJochem Pezel, wat ben je voor een Ezel, voor Heeren- en Kindercostumes, Ter Neuzen. J. DE SMIDT'POTHOYEN. Woensdagraorgen had de ter-aarde- bestelling plaats van de acht jonge menschen die slachtoffers werden van het ongeluk te Diemen. Hun namen zijn Hendrik Clement, 18 jaar, Dan. ^mid 19 jaar, Jan Wiggemansen 14 jaar, Gijs van Norden 14 jaar, Philippus van eller 14 jaar, Jaring Koehoorn 18 jaar, Beene Stut 18 jaar, en Jantje van Huizen 9 jaar oud. Te half negen ving de lijkdienst aan in de R. K. kerk te Diemerbrug voor Jaring Koehoorn. Kapelaan Konijn droeg de mis op. De burge- meester van Diemen Jhr. Bicker en de overige leden van het dagelijkscb bestuur der gemeente waren tegenwoordig en voorts de heer A. R. ten Cate, chef van de firma Delius Co., eigenaresse der glasblazerij de heer A. G. Scher- rer, diiecteur dier fabriek, benevens een groot deel der werklieden. Nadat de teraardebestelling op het R. K. kerkhof plaats had gehad kwamen de lijkkoetsen, waarmee het stoffelijk overschot der overige omgekomenen vervoerd werd. Lit de verschillende deelen van het dorp, op den weg naar Oud-Diemen, alwaar zich de algemeene begraafplaats bevindt, vormden zij een langen stoet; achter iederen lijkwagen gingen de nabestaanden. Achter het kinderlijkje de schoolkameraadjes, achter de baar van Stut een afdeeling heilssoldaten. Op het kerkhof werden de zeven lijkbaren neergezet bij den grooten kuil. Het gejammer van de ouders, broers en zusters van al die jonge menschen was hartverscheurend. Hartelijke woorden van troost werden ge- sproken door den heer Ten Cate, burgemeester Bicker, Ds. Volter, gereformeerd predikant, meer in het bjjzonder tot de verwanten van het knaapje van Huizen de heer Teer, hoofd der openbare school die onder de verongelukten drie oud-leerlingen telde, de heer Heerastra, hoofd der christeljjke school, brigadier De Groot van het Leger der Heils, die er aan herinnerde dat Stut het slachtoffer was geworden van zijn poging om het 9jarig kind te redden, dat in zijn armen werd gevonden en eindelijk door Ds. Eekhof, hervormd predikant te Diemen. Door de afdeeling van het Leger des Heils werden grafliederen gezongen. Te Gouda doet zich een geval van pokken yoor. De lijder, een ruim 20jarigjongmensch, is overgebracht naar de barak voor besmettelijke ziekten. Dinsdag is in verhoor genomen de dienst- bode H. in dienst by den veehouder H., in de Sloterdijkermeer wegens kindermoord. De schuldige heeft bekend en het lijkje is op last der justitie naar Amsterdam overgebracht. W oensdag was het 60 jaar geleden, dat G. van Dijk als lijarige knaap in dienst trad op de touwslagerij „De Haringbuis" van de firma Buisman te Kampen. Aan blyken van belang- stelling ontbrak het hem niet. In verschillende bladen van het westen van Noord-Brabant werd dezen zomer reeds geklaagd over de groote afname vau het vreem- delingenverkeer tengevolge van de heffing van het weggeld, vooral van Belgie uit. De afge- vaardigde van Bergen-op-Zoom in de Prov. Staten, alhoewel groot voorstander van die be- lasting, achtte het zich tot plicht in de laatste vergadering op die onrustbarende vermindering te wijzen. Sedert dien is de toestand nog zeer verergerd, zoodat ook boven den Moerdijk de terugslag moet gevoeld worden. Het automo- bielverkeer was in de 2de helft van 1908 niet het achtste gedeelte van dat in 1907. Met spanning wordt dan ook in heel Noord-Brabant, doch vooral in de verkeersplaatsen, de uitge- stelde uitspraak van den Hoogen Raad over de wettigheid van die belasting tegemoet gezien. Een 6jarig knaapje heeft geheel alleen van Leipzig via Vlissingen de reis naar Londen gemaakt. Het ventje had aan zijn jas een kaart, vermeldende het adres waar de knaap te Londen /,besfeld" moest worden en hi] is dan ook, dank zij de hulp van medereizigers op zijn bestemming gearriveerd. Kenteeken voor doove wielrijders. In Engeland is het in de laatste jaren meermalen gebeurd, dat doove wielrijders door het niet hooren van signalen door automobielen over- reden werden en verongelukten. Naar aauleiding daarvan is tusschen de En- gelsche Wielrijders-Club en de politie een be- spreking hierover gehouden en het voorstel gedaan om alle wielrijders, die niet in staat zijn een signaal te hooren, van een onderschei- dingsteeken te voorzien, dat als waarschuwing voor automobilisten kan dienen. Het is nog niet bekend of de club deze or.derscheidir.gs- teekens, welke in een genummerde plaat zul- len bestaan, gratis of tegen een kleine vergoe- ding zal afgeven. Bescherming van lucifers tegen vocht. W ie heeft zich niet eens geergerd over luci fers, die niet meer wilden ontvlammen, omdat ze aan de vochtigheid blootgesteld waren ge- weest, vraagt het Maandblad tegen de verval- schingen. We spreken nog niet eens van die, welke in het water gevallen zijn, soms met hun eigenaarmen zij het er over eens deze als absoluut verloren te beschouweu. Welnu 1 er is een middel tegen deze kwaal het wordt ons gebracht van uit Amerika en de toepassing er van is even eenvoudig als goedkoop. Het is voldoende zijn lucifers in gesmolten paraffine zou koud mogelijk te dompelen en dan te drogen. Daarna kan men ze, als men het noodig oordeelt, in een kom met water leggen een onderdompeling van 7 a 8 uren oefent geen iuvloed er op uitover de wryf- vlakte gewreven, ontvlammen ze nog even goed als de droogste gewone lucifers. Deze methode zal nuttig zijn voor toeris.ten, jagers, visschers, dus voor alien die dikwijls, hetzij vrijwillig of onvrij willig, tot op de huid toe doorweekt zijn. le Berlijn hebben Dinsdag vrij ernstige botsingen plaats gehad tusschen de politie en de werkloozen, die op den dag van Koning Eduard's bezuek betoo'gingen hielden. Een menigte vau ougeveer 10,000 man trok door de straten, onder het geroep van ffWeg met Btilow, leve het proletariaatOp een gegeven oogenblik werd geroepen /,de vaandels neder", waarop een algemeene bestorming van paarden- en motor-omnibussen plaats had. Alle vlaggen, ter eere van het koninklijk bezoek uitgehangen, die men grijpen kon, werden losgerukt en op den grond geworpen en verscheurd. De offi- cieren der infanterie, die de orde kwamen her- stellen, werden met gefluit en gejouw ontvangen. Ten slotte kwam het tot ernstige botsingen met politie en soldaten, waarbij verscheidenen der betoogers bloedige verwondingen opliepen. In de koopwarenloods in het station te Saint-Louis aan de Zwitsersche grens, is een kamer ingericht, waar alle nachten vijf of zes Badensche spoorwegbeambten komen slapen, die met den laatsten trein aankomen en's mor- gens weer vertrekken. Maandag waren ze pas te bed, of een ware kogelregen vloog tegen de vensters. Een hun- ner die opstond om te zien wat er omging, werd door een kogel gekwetst. Hij doofde dadelijk het licht uit en daarop, werd het sehieten gestaakt. 's Morgens werden in de muren de sporen vastgesteld van 20 revolver- kogels, waarvan zeven de vensterruiten hadden verbrijzeld. Het parket heeft een onderzoek geopend. Bij de begrafenis der slachtoffers van den dubbelen moord te Ingelmunster had een hart- roereud tooneel plaats. Toen het lijk van Jan Delaere in de groeve neergelaten was, trad Henri Delaere vooruit en met heesche stem en toegeknepen keel sprak hij de volgende woorden n Vergiffenis, broeder Ik vraag u vergiffenis voor al het kwaad dat ik u gedaan heb. Laat ons bidden opdat de moordenaar bekend worde bid voor my broedergij die weet, bid voor my, want men verdeukt mij valschelijk van de snoodste, de afschuwelijkste euveldaad Vaarwel, broeder, rust in vredewij blijven er nog over om u te wreken Onnoodig te zeggen dat die woorden een onbeschrijflijken indruk teweeg brachten op de reeds diep ontroerde menigte. Nabij Lyon kwam een zekere Rodarie, van Vaise, onderuemer van een begrafenisdienst, bij een paardenkoopman te Carpennes en liet zijn gespan aan de deur staan. Eensklaps sprong een man in het rijtuig en reed in gestrekten draf weg. De heer Rodarie snelde hem na en vond gelukkig in de nabyheid een automobiel waarmede hij den dief achterna zette. Weldra was het gespan ingehaald en om den dief schrik aan te jagen, loste de heer Rodarie twee schoten in de lucht, maar de andere zette het paard nog meer aan en richtte een revolver op zijn achtervolgerstwee kogels troffen de auto. Nu aarzelde de heer Rodarie niet meer en loste een schot op den dief, die getroffen aan de rechterhand en aan de kin, in bezwijming viel. Het uitgeputte paard stopte nu bijna dadelijk en de dief werd aan de politie overgeleverd. Door den hoogen waterstand in den Rijn is het regelmatig treinenverkeer tusschen Keulen en Niederlahnstein onmogelijk geworden, doordat de spoorbaan op verschillende plaatsen onder water staat. Men heeft daarvoor een geheel gewijzigde dienstregeling moeten maken, ten einde de internationale aansluitingen te kun- nen behouden. Te Heddesdorp werden 3 broeders van een Fanciskanerklooster, door overstrooming van de Wied, in het machinehuis der electrische verlichting ingesloten, waar zij 2 nachten en een dag zonder voedsel moesten doorbrengen. Zij werden gered door brandweergasten uit Coblenz, maar die redding kostte aan 2 der redders het leven, die te water geraakten en door den Snellen stroom werden meegesleurd. Ook van de zjj- rivieren van den Rijn houden de berichten van overstroomingen aan. Het water in de Main daalde Zondagmorgen, maar in den namiddag woedde over Frankfort en omgeving een sneeuw- storm, die de overstrooming nog sterker deed worden, zoodat het water in de stad reeds op den Romerberg staat. Ook bij Hanan is de Main weer vrij erg gestegen. Maandagmorgen begon de Rijn bij Duisburg te vallen het water daalde 2 c.M. per uur. Ook de Oberweser daalt snel. Op den geweldigen sneeuwval te Weenen is vorst gevolgd, die het gevaar voor overstrooming leeft afgewend. Wat de genezing van Castro koste. De thans uit de kliniek van prof. Israel te Berlijn ontslagen ex-president Castro van Venezuela moet zijn arts voor die gelukkig afgeloopen genezing de ronde som van 100.000 mark betalen. In het Esplanadehotel, waar Castro nu anderhalve maand woont en nog tot het einde van Februari denkt te blijven, om dan tot verder herstel naar het Zuiden te gaan, bedraagt de rekening voor zich, zijn familie en verder gevolg 3000 mark per dag, hetgeen over 70 dagen op circa 200.000 mark uitkomt, terwijl in de verschillende Berlijnsche winkels nog inkoopen zijn gedaan, waarvan de rekeningen een totaal van 50.000 mark beloopen. Dure klokken. Op den toren van een wolkenkrabber, de be- kende reuzengebouwen te New-York, staat het grootste uurwerk ter wereld, die de Londensche Big Ben nog overtreft. Het slagwerk bestaat uit 4 klokken, die 750, 1000, 2500 en 3500 kilo wegenzij kosten 48,000 gulden. Het reuzenuurwerk staat 650 voet boven den beganen grond. -- Schatten op den zeebodem. Het //Hbl v. Antwerpen" bevat een inventaris van den inhoud der wrakken vau 38 gezonken schepen. Er bevindt zich, volgens verklaring van kapitein C. A. P. Gardiner, een zeeman, die een internationale reputatie heeft als reddings expert, voor een waarde van 96 millioen aan edelgesteenten, goud, zilver, koper en tin in de wrakken der schepen, welke in de laatste tweehonderd jaren na bij de kusten van Afrika zijn verloren gegaan. Gardiner beweert, dat hij zich nauwkeurig overtuigd heeft van den staat, waarin de 38 wrakken zich bevinden, welker plaats hij heeft bepaald en dat 25 pCt. van de waarden, welke zij bevatten, met de uitstekende werktuigen, waarover men tegen woordig beschikt, in goeden staat boven water zou kuunen worden gebracht. Er wordt, volgens het blad, een maatschappij voor gevormd. Verscheidene van de schepen dragen Hol- landsche namen. 4 4 444444444444 44 Tteze pijnlijke ongesteldheid verdruijnt door de Kloosterbalsem. Prijs per pot 0.35, 0.75 en f 1.20. Let op den rooden band met handteefyening L. I. Akker. 44 444444444444-*-4 DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 13 Febr. 6.38 7.3 Zondag 14 7.30 8.2 Maandag 15 r 8.40 9.21 Dinsdag 16 10.1 10.44 Woensdag 17 n 11.21 11.54 Donderdag 18 12.24 Vrijdag 19 w 0.50 1.15 floe dit te genezen met Yeno'sbliksemsnel.Geneesmiddel tegen hoest. Lijders aan asthma, kortademigheid en aan- doening der ademhalingswerktuigen vinden niet alleen oogenblikkelijke verlichting, maar blij- vende genezing door het gebruik van Veno's Blimsemsnel Hoestgeneesmiddel. Geen een ander middel beeft eene betere uicwerking of geneest zoo snel. Het" heeft zijne groote heil- zaamheid te danken aan zekere zouten en aan het extract van een eigenaardig weinig bekend Amerikaansch plantje. Granville H. Sharpe F.C.S., de beroemde scheikundige-onderzoeker, vroeger leeraar in de scheikunde aan de Polytechnische School te Liverpool, 12, Gt. Tower Street, London, zegt in een schrijven aan de fabrikanten: ffIk ver- klaar, dat ik een monster van Veno's Bliksemsnel Hoestgeneesmiddel aan een nauwkeurig schei- kundig onderzoek heb onderworpen en heb dit bevonden te zyn een zeer bekwaam samengesteld middel, dat zeer groote genezeude en palliative eigenschappen bezit. Het neemt onmiddellijk de pynlijke prikkeling van den hoest weg, en bevat geene schadelijke bestanddeelen. Naar mijne meening zal het een heilzaam middel zijn ter genezing van hoest, verkoudheden, asthma en alle aandoeningen van de ademhalings werktuigen. Neemt de proef met Veno's Bliksemsnel Hoestgeneesmiddel. Prijs 55 cts., 75 cts. en 1,80, verkrijgbaar bij T. VAN BORSSUM WAALKES Jr., Noordstr. 45, alleenverkoop voor Ter Neuzenvoorts bij alle voorname drogisten. Waar niet verkrijgbaar direct per post, van de Veno Drug Co., N. Z. Voorburgwal 230, Amsterdam, na ontvangst van postwissel met 10 cents verhooging. Alle menschen, die aan de maag lijden, die veroordeeld zijn een strengen leefregel te volgen, die verplicht zijn geene spijzen te eten waar van zij houden, die geuoodzaakt zijn in te nemen wat hen tegenstaat, zullen zeker het lot van Mej. Ter Horst benijden, die zich van haar slechte maag genezen heeft, dank zij de Pink Pillen. Mochten toch alle die beni]ders zich wel hiervan doordringen, dat zij slechts het voorbeeld van Mej. ler Horst hebben te volgen en de Pink Pillen te nemen, om spoedig haar niet meer te benjjden te hebben, want zij zullen genezen zoo als zij zelve genezen is. (Phot. I. Sanders). Mej. Ter Horst. Men leze hier de verklaring van Mej. Ter Horst, echtgenoote van den heer Ter Horst, landbouwer te Roswinkel. Ik ondergeteekende verklaar dat ik ge- durende 10 jaren geplaagd ben door rnijn slechte maag die mij verschrikkelijk heeft doen lijden. Ik heb dikwijls geneeskundigen raad ingeroepen, maar altijd te vergeefsch. ik was geheel ont- moedigd en leefde in het treurige vooruitzicht altijd te lijden, toen ik den goeden inval heb gehad de Pink Pillen te gebruiken. Deze goede pillen hebben mij ongeloofelijk veel goed gedaan, zij hebben mij mijne eetlust en een goede spijsvertering weergegeven, zij hebben mij mijne krachten en myne gezondheid doen weervinden." De Pink Pillen genezen niet alleen de maag- pijnen, zij doen dat ook de meest hardnekkige bioedarmoede, de bleekzucht, de algemeene zwakte, de verschietende pijnen en de zenuw- uitputting. Prijs f 1,75 de doos f 9,per zes doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Hoofd-depothouder voor Nederland, 7 Groote Markt, Rotterdam, Joh. de Roos. Vlasmarkt K 157, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van OverbeekeLeuDis, Westkolkstraat en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. SCHOUWBURGZAAL van den heer A. DE ZEEUW, Axelsche brug, TER N E U Z E N. in dit Seizoen, door de N ederlan ds che Tooneelisten. Dii'ectie JOH. BARKER. Opvoering van Tooneelspel in 4 bedrijven. Gveral de grootste bijvai. Kluchtspel in 1 bedrijf. EntreeP rang 75 cent, 2e rang 50 cent. Aanvang 7'/s uur. Dokter VERMEREN te Selzaete, door het Belgisch Staatsbestuur herhaaldelijk belast met het geven van leergangen over de heelknndiije en pvothetische zuryen van den mond, is te raadptegen elken werlidag van 1 tot 5 uar. in de nieuwste dessins ontvangen. H H H

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2