KINKHOEST Hoogwatergetij te TerNeuzen. ASTHMA KAN GENEZEN WORDEN. ZENUWZWAKTE. ys, zakten het ventje stroom werd er eveneens door, maar konden met grijpen, daar dit door den meegesleurd en onder het ijs schoot. Het kereltje dreef een tien a vijftien voort. Opeens meende men hem te zien Meter en op dat oogenblik deed de agent Van Ame- longen een forschen sprang dicht bij de plaats waar men den drenkeling meende te bespeuren. Hij mocht de voldoening smaken in de ont- stane opening het ventje bij de kleeren te grijpen. In bewusteloozen toestand werd by naar bet politiebureau gebracht, waar de adjunct-inspec- teur Seeuwen na langdurige toepassing van de kunstmatige ademhaling er eindelijk in siaagde de levensgeesten op te wekken. De politie te Nymegen beeft naar Am sterdam overgebracbt een vjjftienjarig meisje, dat van den beer B., aldaar, bij wien zij dienst- boae was, f 1200 bad ontvreemd. Zij werd te Nijmegen door de recherche aangebouden bij een bioscoop-voorstelling, waar bare handelingen bewezen, dat zij over een rnime beuis beschikte. Zij was nog in het bezit van mim f 1080, meerendeels bankpapier. In een volkslogement bad zij verschillende gouden en zilveren sieraden en nieuwe kleedingstukken geborgen, welke zij te Amsterdam en Nijmegen had gekocbt. le Birmingham, in den Amerikaanscben staat Alabama, werden bij een ontploffing in de Shortcreek-kolenmijn 17 arbeiders gedood en een groot aantal gewond. In bet Zwitsersche kanton Appenzell heeft dezer dagen een bejaarde vrouw in een sneeuw- storm bet leven gelaten. Dent was een jong echtpaar gaan slapen. Weldra werd de vrouw gewekt door bet schreien van haar kindje van 3 maauden, dat in zijn wiegje naast bet bed lag. Zij nam het bij zicb, gaf het de borsten viel in slaap. Toen de ecbtgenooten 'smorgens wakker werden, bemerkten zij dat het kind ge- stikt was. Een dokter kon slechts den dood vasts tellen. De wanboop der ouders is grenzeloos. Op het politiebureau aan de Williamsbrug te New-\ ork trad plotseling de hoofdcommissa- ris binnen om een inspectie te doen. Maar langs den minder gebruikelijken weg bet raam. De dienstdoende politieluiteuant schrikte zoozeer, toen hij onverwachts zijn hoogsten chef voor zich zag, dat hij op slag dood bleef. Te Tubingen is een student het slachtoffer van den alcohol geworden. Hij kwam op een nacht dronken tbuis, en toen bij zich waggelend van den genoten drank ging uitkleeden, kwamen zijn kleeren iu aanraking met het licbt. De student kreeg zeer ernstige brand wonden, waar- aan hij den volgenden dag in 't ziekenhuis be- zweken is. Lady Florence Grant, zuster van den graaf van Malmesbury, is het slachtoffer geweest van een zonderling ongeluk. Zij keerde in een rijtuig terug naar haar buitengoed te Seghehill, van nabij gevolgd door een wielrijder, die in snelle vaart reed. Op zeker oogenblik, vreezende tegen het rijtuig te botsen, sloot de wielrijder zijn rem. Door den plotselingen stilstand van zijn rijwiel werd hij omhoog gesliugerd, maakte e'en luchtsprong en viel op het hoofd van de dame, wier schedel verpletterd en die op den slag gedood werd. De wielrijder kwam er met eenige lichte kneuzingen van af. Zeventien jonge meisjes en 2 jongelingen van Pescala, aan het Como-meer, alien werk- zaam in een spinnery, wilden met een visschers- boot naar het Heiligdom van St. Gerome, waar een godsdienstig feest plaats had. Het was prachtig weder, zoodat eerst laat aan den terugkeer gedacht werd en het donker was toen men weer aan boord stapte. De boot was ongeveer te midden van het meer gekomen, toen, tengevolge van een onge- val aan het roer, zij door den stroom werd medegevoerd en als een tol begon rand te draaien. Een onzinnige schrik greep de meisjes aan. Zij gingen angstig schreeuwend overeind staan. Eensklaps kantelde de boot om en al de op- varendeu vielen in het water. Tengevolge der duisternis was het onmogelijk hun ter hulp te komen en alien verdronken. Twee meisjes waren er in geslaagd op de kiel van de boot te klauteren, maar zij werden later doodgevroren aangetroffen. lalrijke booten doorkruisten het meer, om de lijken op te zoeken. Door den koopman Asrief te Bakoe werd drie weken geleden een brief ontvangen, onder- teekend ,/de communistische anarchisten", waarin hem, onder allerlei bedreigingen, 10,000 roeb. werden gevraagd. Hij vond het niet noodig van het schrijven eenige notitie te nemen. Maar op 11 Januari werd er een bom in zyn huis geworpen, die ontplotte, gelukkig zonder dat iemand gedeerd werd. Dezer dagen, even voor sluitingstijd, kwam een jongmensch het kantoor van Asrief bin nen stormen en legde daar een bom op een schrijftafel. Zenuwachtig riep hij den bedienden toe/yMaakt dat gij weg komt" en snelde hij zelf de straat op. Verschrikt vlogen enkele bedienden het kantoor uit, maar intus- schen had zich voor de deur zulk een menigte volk verzameld, dat de anderen het gebouw niet konden verlaten. Terwijl zij vergeefs naar een uitgang zochten, ontplofte plotseling de bom, sloeg het geheele meubilair iu splinters en wierp de personen, die zich nog in het gebouw bevonden, met een smak tegen den grand. Allen zijn ernstig gekwetsteen ar- beider overleed reeds eenige oogenblikken na de ontploffing. Een Amerikaansche dame, die in Enge land woont, bracht van een uitstapje naar Zwitserland kostbare kanten mede terug. Zij had weinig lust daarvoor invoerrechten te be- talen en wond daarom, ondanks de bezwaren, die dit bij de heerschende mode oplevert, de kant om haar middel. Op den overtocht over het kanaal verdroeg zij geduldig de ongemak- ken, die zij zichzelf had berokkend, hoewel de reis tengevolge van zwaren mist het dubbele van den gewonen tijd duurde. Zij doorstond moedig de visitatie en verbeugde zich, dat haar list gelukt was. Zij had het echter geducht te kwaad gehad en was een flauwte nabij, toen zij zich eindelijk van haar overmatige onder- kleeding kon ontlasteu. Indachtig aan de spreuk. dat gedeeld leed half leed en gedeelde vreugd dubbele vreugde is, verhaalde zij aan haar familie haar succes, maar viel toen inderdaad in een flauwte, toen haar werd verteld dat Engeland sinds een halve eeuw geen invoerrecht van kanten helt Bij Catania (Sicilie) hebben visschers een haai gevangen van niet minder dan vier meter lengte. Toen het ondier op den vasten wal was gebracht en volgens de regelen der kunst behandeld werd, vond men in zijn maag een onherkenbaar menschenhoofd en twee beenen, met dameskousen en laarzen, die iu staat van ontbinding verkeerden. Het monster heeft waar- schijnlijk een slachtoffer van de ramp, dat door den vloedgolf in zee werd gesleurd, opgeslokt. Miss Violet Charlesworth, de Engelsche millioenenjuffrouw, die eerst verdweeu en daarna weer ontdekt was, is voor de eerste maal ten tooneele verschenen in een varietetheater iu de Londensche voorstad Klingston, maar met twijfelachtig succes. Zij trad op in Schotsch kostuum, met den beruchten rooden mantel om, die in haar signalement vermeld stond en waardoor menige dame, die een rooden mantel droeg in ongelegenheid geraakte. Zij werd met een toespraak aan het publiek voorgesteld, maar dit begon te fluiten en te joelen. Toen miss Violet zou ziugen, was zij zoo zenuw achtig, dat zij geen geluid kon geven en daar voor juichte het publiek haar stormachtig toe, maar toen zij met zachte stem voor de gunstige ontvangst wilde bedanken, begon het weer te fluiten. Een ongelukkig schot. Op een variete- tooneel te Caserta, Italie, vertoonde de Fran- sche schutter Memerot zijn kunst. Zijn vrouw hieid het doel, brandende lucifers, visitekaartjes, eieren enz. in de hand. Eensklaps weerklonk een hartverscheurende kreetdie echter niet door de vrouw van den schutter werd geslaakt. Men vond in de kleedkamer achter het tooneel de zangeres Emma Sabino dood, badend in haar bloed. Een kogel was door den dunneu houten wand gedrongen en had haar in het hart ge- troffen. Jack Binns, de jonge Engelsche telegrafist van de aangevaren transatlantische boot /Repu blic", wiens koelbloedigheid het leven van meer dan 700 personen redde, is op 't oogenblik de held van New-York. Er worden hem feestmalen aangeboden, hij wordt door de hooge kringen uitgenoodigd, hij krijgt vrijbiljetten voor loges in schouwburgen en musichalls, de meisjes kussen hem op straat, enz. Een dezer dagen zat hij rustig in een loge by het tooneel in het Hippodrome. Er was een vaderlandschlievend lied gezongen, en daarr«a kwam een der artisten naar voren en zei, naar Binns wijzend //Dames en heeren, het is mij een groot ge- noegen u te kunnen voorstellen C. Q. D. Binns, den held van de Republic". (C. Q. D. is het noodsein dat door Binns per draadlooze telegrafie werd rondgezonden.) Vijf miuuten lang volgde er een monster- betooging. Het publiek rees overeind en juichte Binns toe, een heele zwerm programma's zweefde in de lucht, en eindelijk begon men te roepen dat Binns een toespraak zou houden. De jonge held zocht zijn heil in de vlucht, maar vijf leden van het personeel grepen hem vast en brachten hem op het tooneel. De overblufte Binns stamelde dat hij daar heelemaal niet met zijn toestemming was en dat hij nog zou loopeu als men hem zijn gang had laten gaan. Hij had slechts zijn plicht gedaan zooals iedereen zou doen. Engeland vloeide (over van mannen die trotsch waren hun plicht te doen. Een nieuwe storm van kreten en toejuichingen volgde. Toen het scherm zakte, stormden echter de vierhonderd ^chorus girls" op Binns toe, die verschrikt achter de coulissen vluchtte, achter- volgd door de choristen. Na een wanhopige vlucht tusschen de circus-wagens en olifanten die zich onder het tooneel bevonden, werd Binns eindelijk ingesloten en moest bij duizend kussen verduren. Met vuurrood gezicht, overdekt met poeder en schmink herkreeg hij eindelijk zijn vrijheid. j'Het was een erger bezoeking dan de schip- breuk", was zijn opinie. Humor by een operatie. Het //Meiszner Tagebl." vertelt van een steeds goedgeluimden heer, die een operatie moest ondergaan. Er zou hem een voet afgezet worden. Wegensden toestand van zyn hart kon de patient niet onder chloroform worden gebrachter had wel een plaatselijke verdooving plaats, maar hij bleef bij voile bewustzijn. Toen nu de chirurg aan den arbeid ging, en de patient, mede-eigenaar van een grooten stoomzaagmolen, de zaag over zijn been hoorde gaan, zei hij op leuken toon: een heel bekend geluid voor mij In geen stad van Europa is zoo over sneeuw geprutteld als te Parijs. Nog kan men in de bladen grapjes en schampscheuten lezen over de gebrekkige sneeuwopruiming en de vuile straten na de sneeuwbujen van 29 December. De prefect van de Seine heeft, om lastige inter- pellanten tevreden te stellen, een onderzoek beloofd, en dat onderzoek is nu afgeloopen. Het onderzoek heeft vastgesteld, dat de hinder, in de laatste dagen van December door de Parijzenaars oudervondeu bij het verkeer door de stad, moet worden geweten aan tweeerlei omstandigheden. Vooreerst meteorologisehe omstandigheden, en voorts maatschappelijke. Die meteorologisehe omstandigheden kunnen wij, bewoners van noordelijker landeu, zoo ge- woon aan sneeuwbuien, niet zonder een glimlach hooren opgeven als reden van verontschuldiging van den straatreinigingsdienst. Die omstandig heden komen daarop neer, dat de sneeuw niet zoo vriendelijk is geweest, meteen weg te dooien toen zij gevallen was. Het waren deze maal zulke dichte kleine vlokken, en toen de sneeuw er eenmaal lag heeft het drie dagen aan een stuk gevroren. Dan de maatschappelijke oorzaken. Er heerschte veel werkstaking te Parijs, en dat maakte, dat eenige honderden gemeentewerk lieden noodig waren voor werkzaamheden, die anders geschieden door los werkvolk. Er gaven zich weinig extra-arbeiders op, om sneeuw te ruimen, en de arbeiders die in dienst werden genomen, deden hun best niet. Zij hadden er geen belang bij, zich, door snel te werken, overbodig te maken. Op veel plaatsen is de grand van Parijs opgebroken door eindelooze publieke werken. Ook dit maakt de sneeuwopruiming moeilijk. Er bestaat een verplichting voor de bewoners om de trottoirs schoon te vegen als er sneeuw t. Die verplichting is in vele wijken slecht nagekomen. Door al deze oorzaken ging de sneeuwop ruiming langzaam. Maar waar het dan aan gelegen heeft, aan het dienstvak heeft het niet gelegen. Er waren 29 December 1380 extra-werklieden voor sneeuwopruiming aangenomen en de volgende dagen zelfs 5000. De inspecteur-generaal der wegen verklaart, dat er gedaan is, wat redelijkerwijze kon worden verlangd. De sneeuwval van 29 December heeft aan de stad Parijs 550,000 frank gekost. spoedig genezen door Veno's Blikscmsnel Hoestgeneesmiddel. Er is geen werkdadiger of veiliger middel ter genezing van den kinkhoest of hoest en ver- koudheden bij kinderen, dan Veno's Bliksemsnei. Hoestgeneesmiddel. Zelfs het jongste kind kan het veilig gebruiken. De eerste dosis geeft reeds verlichting. Duizenden moeders door geheel Nederland genezen hare kinderen met dit heil- zame Engelsche geneesmiddelhet is heel aan- genaam te gebruiken en de doctoren bevelen het aan. Neem de proef met Veno's Bliksem- snel Hoestgeneesmiddel. Prijs 55 cts., 75 cts. en 1,80 verkrijgbaar bij T. VAN BORSSDM WAALKES Jr., Noordstr. 45, alleeuverkoop voor Ter Neuzeuvoorts bij alle voorname drogisten. Waar niet verkrijgbaar direct per post, van de Veno Drug Co., N. Z. Voorburgwal 230, Amsterdam, na ontvangst van postwissel met 10 cents verhooging. DAGEN. V oorm. Nam. Zaterdag 6 Febr. 2.41 2.58 Zondag 7 3.14 3.31 Maandag 3.45 4.1 Dinsdag 4.17 4.32 Woensdag 4.48 5.3 Donderdag 5.19 5.37 Vrijdag 12 5.56 6.16 Een beroemd geneeslieer wil dit aan alle astlimalijders bewijzen. De treffende verklaring dat asthma genezen kan worden, afgelegd door een zoo wel beken- de autoriteit als Dr. Rudolph Schiflfmann, zal alle asthmalijders belang inboezemen. De on- dervinding van de meeste asthmalijders is, dat zij weinig of geen verlichting krijgen door al de tot nu toe aangewende middelen en inder- daad heeft men tot nu steeds die ziekte als ongeneeslijk beschouwd. Deze beroemde ge neesheer heeft echter na zijn geheele leven een studie gemaakt te hebben van asthma en gelijksoortige kwalen, een middel gevonden dat niet alleen de zwaarste aanvallen van asthma en bronchitis dadelijk verlicbt, maar feitelijk duizenden genezen heeft die ongenees lijk verklaard waren. Ilet vertrouwen dat Dr. Sehiflmann in zijn middel heeft is zoo onbeperkt, dat hij bereid is een gratis monster te laten geven aan ieder die zich daartoe aan- meldt, binnen vier dagen na heden, bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat, Ter Neuzen. Dr. Schiflfmann meent dat een proef de meest overtuigende en inderdaad de eenige manier is om het verklaarbare vooroordeel van dui zenden asthmalijders, die door alle andere middelen te vergeefs hulp zochten, te overkomen. Ofschoou het middel van Dr. Schiflfmann tegen asthma reeds sedert vele jaren in Holland ver- kocht is geworden, is het niet onmogelijk dat vele lijders er nog niet van gehoord hebben, en om ook die te helpen doet hij dit voorstel. Een gelegenkeid om kosteloos een proef te nemen met een zoo beroemd en afdoend middel, zal zeker door iedere asthmalijder met graagte aan- gegrepen worden. Door de Pink Piiien genezen. Mevrouw A. Jacobs de Klerk, cud 48 jaren, wonende Rottestraat, te Rotterdam, heeft ons hare genezing bericht door den volgenden brief >Iev. Jacobs de Klerk (CI. H6ron, Rotterdam). //Ik heb gedurende langen tijd aan ernstige zenuwzwakte geleden die zich in ongesteldheden van allerlei aard voordeed. In het bijzonder viel het mij moeilijk en pijnlijk te eten, want zoodra het voedsel in mijn keel kwam, had ik een soort van samentrekking der zenuwen en kostte het mij groote moeite mijn voedsel door te slikken. Ik was zeer zwak en zeer zenuw achtig; ik schrikte van de nietigste zaken en een kleinigheid bracht mij geheel over stuur. Daarbij kon ik des nachts den slaap moeilijk vatten en somtijds in het geheel niet. Zoo heb ik heel wat nachten doorgebracht zonder te slapen. Na zonder eenigen uitslag vele geneesmiddelen te hebben beproefd, heb ik gebruik gemaakt van de Pink Pillen, die ik wilde nemen orudat ik er zooveel goeds van had hooren zeggen. De Pink Pillen hebben een hoogst gelukkige uitwerkiug op mijn zenuwstelsel gehad, zij hebben het gekalmeerd en tevens versterkt. Ik heb geen pijnen, geen zenuwaandoeningen, geen Scheie hoofdpijn meer, ik rust des nachts uitstekend en heb al inijne kracbten weergekregen." De Pink Pillen zijn de krachtigste hersteller van het bloed, de beste verkwikker van het zenuwstelsel. Wij raden ten zeerste het gebruik er van aan voor alien die zich zwak en uitgeput gevoelen. Zij geven bloed, krachten en eetlust. Zij kalmeeren de pijnen, regelen de functies der vrouwen, bezorgen een gezonde kleur aan de jonge meisjes en herstellen de bedorven magen. Prijs 1,75 de doos 9,— per zes doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Hoofd-depothouder voor Nederland. 7 Groote Markt, Rotterdam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. KOERS VAN HET GELI). 47,77'a /47,80. h 12,n 12, Belgische per 100 fr Engelich per f 8 9 10 V 11 U F MMMWI -""v - - 'V

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2