LONGEN CATARRH. KneuzingeYi. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. De Pink Piilen beschermen de gezondheid. collecteerde voor den gewapenden dienst, ge- regeld opgaven deed omtrent de gebouwde eigen- dommen, boodschappen verrichtte voor het college van zetters, opgaven verstrekte van ver- huizingen en vestigingen in de gemeente enz. De eenige vergoeding die hij hiervoor kreeg was een particuliere fooi van den burgemeester voor de collecte voor den gewapenden dienst, ter wij 1 hij niet aangeslagen werd in den hoofde lyken omslag. Bij een zekere gelegenheid klaagde bet vorig jaai de wethouder De Wildt (met wien de veld wachter vroeger vriendschappelijk had omgegaan, de families kwamen bij elkaar op visite!)over het minder goed verrichten van den politiedienst van Eckhardt. Deze klacht gaf hem direct aanleiding te bedanken voor al die mooie //bijbaantjes opdat hij zich voortaan uitsluitenc aan den politiedienst kon wijden en die werk- zaamheden verrichten die onafscheidelijk hieraan verbonden waren. Dit nu was niet naar den zin van den Raac en naar aanleiding van zijn bedanken (niet staken voor al die fraaie extra-betrekkingen weid hij niet alleen direct in den hoofdelijken omslag aangeslagen wat billyk is doch werd de hem bj^ zijn aanstelling als veldwachter toegezegde en op schrift gestelde vrije woning opgezegd, wat in hooge mate onbillijk en onrechtvaardig is. De Raad wil nu, dat Eckhardt zijn woning gaat huren tegen 1,75 per week. Eckhardt den kt er niet aan dit bed rag te betalen en blijft stil in zijn woning afwachten of men zoo ver zal durven gaan hem, als hij niet betaalt, er nit te zetten Belgische justitie heeft de Antwerp- sche kooplieden, die diamant van den ontrouwen commissionnair S. te Amsterdam hebben gekocht, aan een streng en herhaald verhoor onder- worpen. Het onderzoek had ten doel uit te maken of de bestede prijzen inderdaad zoo be- denkelpk laag zijn dat heling zou kunnen worden ten laste gelegd. De Antwerpsche juweliers hebben echter niet alleen beweerd, dat S. veel meer van de ver- kochte diamanten heeft gemaakt, dan hij aan ue curatoren in zjjn faillissement heeft opge- geven, maar zij zijn er ook in geslaagd hun bewenng voor het Antwerpsche parket aan- nemelpk te maken. Bij dezen stand van zaken kan moeilijk langer worden aangenomen, dat S. de geheele opbrengst der 5 ton verduisterde diamanten heeft verbruikt om gaten te stoppen, d. w. z. verloren trans- acties te dekken. Curatoren hellen dan ook zoo verneemt men over tot demeening.dat B. een belangrijke som gelds achterbaks moet hebben gehouden. Hij zelf houdt het tegendeel vol, handhaaft zijn eerste verklaringen, dat de opbrengsten van de elkander opvolgende verkoopen gebruikt zijn, om de (door te lage prijzen) steeds grooter wordende gaten te dekken, maar aan deze be wenng wordt thans geen geloof meer gehecht. Het onderzoek zal nog geruimen tijd vorderen, voordat in het faillissement-S. de eerste verifi- catievergadering wordt vastgesteld. In verband daarmee zal ook de instructie, in zake de in te stellen strafrecbtelijke vervolging, voorloopia met worden gesloten. - In den nacht van Maandag op Dinsda^ is veel sneeuw gevalien te Rome en omstrekem de straten en daken zijn met een 5 c. M. dikke laag bedekt. Het electrisch tramverkeer is op sommige plaatsen gestremd. In de Spaansche provincie Biscaye is over- vloedig sneeuw gevalien, waardoor het verkeer tusschen de verschillende gemeenten - is ver- broken. Een sneeu wstorm heeft den geheelen tele- graaf- en telefoondienst in Oostelijk Canada in wanorde gebracht en belangrijke schade aange- richt. Op verschillende plaatsen zijn boomen onder den sneeuwlast afgebroken. Een diner van schuldeischers. Dat een schuldenaar, alvorens zijn schuldeischers te voldoen, hen eerst aan een rijk voorziene aisch verzamelt, zal nog wel nooit zijn voor- gekomen en toch is iets dergelijks dezer da<*en te Kopenhagen gebeurd. Daar woonde een losbol, die van iedereen geld leende, kleermakers en andere leveranciers nooit betaalde en op een goeden dag verdween, om in Amerika zijn tortuiu te gaan zoeken. Dat schijnt hem bij— zonder goed gelukt te zijn, want na eenige jaren kwam hij als een schatrijk man naar de Deensche hoofdstad terug. De schuldeischers, die hun vorderingen allang hadden afgeboekt, ontvingen op zekeren dag een uitnoodiging om deel te nemen aan een diner in een der fraaiste huizen van Kopenhagen. Zij werden uitmuntend ontvangen, het diner was voor- treffelijk en de wijnen niet minder. Aan het dessert kreeg elke gast een couvert, waarin het bedrag dat de gastheer hem nog schuldig was benevens de opgestapelde rente, nauw- keung uitgerekend. Guillenot, de eigenaar van een groot magazijn te Rennes, jaagde in den omtrek en keerde met eenige vrienden per automobiel naar de stad terug, toen een band sprong. De chauf feur remde te sterk en daardoor sloeg het rijtuig om. De eigenaar geraakte er onder en kreeg een sehedelbreuk, waaraan hij kort na het ongeluk overleed. Zijn vrienden en de chauf feur kwamen met den schrik vrij. Dank zij de strenge maatregelen van orde, is de terechtstelling van Danvers minder weer- zinwekkend geweest dan de vierhoofdige terecht stelling te Bethuue. De guillotine was ge- plaatst op het plein voor.de gevangenis van Carpentras. Dat plein is uitermate ongeschikt voor een onthoofding, of men kan ook zeggen uitermate geschikt, al naarmate men van den aanblik der onthoofding door een groot publiek heil verwacht of niet. Het is een kleine ruimte. De eene zijde wordt in beslag genomen door het huis van de familie Valabregue. Dit huis is in de geschiedenis der laatste jaren al meer genoemd. Valabregue is n.l. een zwager van Alfred Dreyfus. In dit huis van Valabregue heeft Dreyfus een tijd lang gelogeerd nadat de krijgsraad ran Rennes den ongelukkigen kapi- tein voor de tweede maal had veroordeeld. Het huis heeft veel ramen en balkons op het plein, maar de heer des huizes heeft van het uitzicht Dinsdagmorgen niet geprofiteerd en hij heeft er voor gezorgd, dat voor die ramen eii op die balkons dien morgen niemand te zien was. Een heele wand van het pleintje was alzoo niet voor publiek toegankelijk. De heele wand, want op de straat op het plein zelf liet de politie geen mensch toe. Het plein was geheel afgezet. In de straten, die op het plein uitioopen stonden de menschen den nacht van Maandag op Dinsdag te blauwbekken en te pruttelen, of dat nu een openbare terecht stelling mocht heeten. Van de straat was de guillotine zelfs niet te zien. Het publiek dat zien kon bepaalde zich dus tot de menschen, die op de daken en voor de ramen zaten van de huizen, waarvan de bewoners gastvrijer waren geweest dan de zwager van Dreyfus. loen de officier van justitie den veroordeelde kwam aanzeggen, dat zijn verzoek om gratie was afgewezen, zeide hij, dat hij dit al be- grepen bad uit het lawaai op straat. Danvers zeide, dat de justitie niet rechtvaardig is in Frankrijk. Sommigen krijgen gratie en auderen moeten voor de schuldigen boeten. V oor hij naar het schavot ging vroeg de geestelijke nogVraagt gij vergiffenis aan God en de menschen voor hetgeen gij hebt be- dreven Ja, antwoordde Danvers. De eigenlijke onthoofding duurde maar kort. le Streatham is dezer dagen, tengevolge van een kleine fout, een klucht van vergissingfen afgespeeld, die echter ernstige gevolgen had. Op een buiten aldaar had een dienstbode vergissing haar wekker om drie, in plaats van om zes ure gezet. Zij stond nu om drie uur op en maakte als gewoonlijk een hek open voor den melkboer enz. De heer des huizes, wakker geworden, dacht aan inbrekers, opende het venster en blies op een politiefluit. De tuinman en een veldwachter in burgerkleeren kwamen op het alarm aangeloopen. Zij zagen elkaar voor den inbreker aan, en de tuinman ranselde dec politieagent met een zwaren stok, en deze sloeg den tuinman met zjjn knodts tegen den grond. Inmiddels kwam de zoon des huizes met een bijl aangeloopen, waarmede hij een tweeden veldwachter, die op de twee slachtoffers was toegesneld, een ernstige hoofdwonde toebracht. Middelerwijl waren er nog een aautal andere mannen van de politie toegeschoten en het werd een algemeen gevecht voor men tot een ver- klaring kwam, De toestand van dien tuinman is bedenkelijk. Het ,/geheim" der diamanten. De zaak van Lemoiue, den bekeuden diaruanten- fabrikant, wordt behandeld. Het blijkt nu, dat de z.g. door Lemoine gemaakte diamanten, door mevr. Lemoine bij een juwelier Heng gekocht zijn, naar zij beweerde voor een rijken Amerikaan die den bodem van een aquarium wilde versieren. Heng kocht ze van den diamantenkandelaar De Haan, die ze later weer als uit zijn zaak afkomstig herkende, zools men weet. De advocaat van sir Julius VVernher, den bedrogen directeur van Beers, zeide ten slotte zeer verheugd te zijn, dat Lemoine geen dia manten kon maken en dat deze steenen slechts door Moeder Natnur werden gefabriceerd. Wat van uit het standpunt van een eigenaar van diamautmijnen alleszins begrppelijk is. Het vergaan van de Itepublic. De gezagvoeder van de gezonken Republic, kapitein Sealby, is eergisteren aan boord van den douanekotter Manhattan te New-York aan- gekomen. Met hem bevonden zich aan boord van dat scheepje die leden van de bemanning der Republic, die tot het allerlaatste oogenblik met den kapitein waren aan boord gebleven van het zinkende schip. Aan den landingssteiger stond een menigte scheepsofficieren en zeelieden op de Manhattan te wachten. Zoodra Sealby en de zijnen op den steiger waren, werden de kapitein en Jack Binss, de kloeke marconigrafist, die onmiddellijk na de ramp zijn toestel was gaan bedienen en tot op het laatst aan den gang was gebleveD, door geestdriftige bewonderaars opgenomen en in triomf weggedragen. Een van de gekwetste passagiers van de Republic is gistermorgen in het hospitaal te Brooklyn gestorven. Nu de geredden van Republic en Florida in New-York zijn aangekomen, begiunen de ver- halen van ooggetuigen los te komen de buiten- landsche bladen staan er vol van. Wij willen volstaan met het geven van enkele teekenende bijzonderheden. Kapitien Hanson de gezagvoerder van de Baltic verhaalde het volgende over de aan- varing zooals hij het van de opvarenden der Repubic had vernomen //De Florida kwam zonder eenige voorafgaande waarsc'nuwing uit den mist te voorschiju en ramde de Republic in de flank. De schok was geweldig. De luxe-kajuiten no. 34 en '28 wer den door den boeg van de Florida ingedrukt, welk vaaituig zich onmiddellijk losmaakte uit het groote gat dat het gestooten had, en in den mist verdween, met achterlating van een van haar ankers in de vernielde luxe-kajuiten. De verdwijning van de Florida voud zoo snel plaats, dat de opvarenden van de Republic niet hadden kunnen ervaren, met welke boot hun schip in aanvaring was geweest. Het vertrek met de toestellen voor draadlooze telegrafie werd ver- nield, maar de installatie bleef ongeschonden en gebukt te midden van deze veruieliug verzond de marconigrafist Jack Binns de seinen, die later hulp brachten van aile kanten. Het water stroomde als een waterval door het gat in de zijde van de Republic naar binnen de stokers bleven op hun post om een ketel- ontploffiug te voorkomen, totdut het water hun tot aan de heupen stond. Alle leden der be manning hebben zich heldhaftig gedragen. Na- tuurlijk heerschte er aan boord van de Republic groote ongerustheidwad alle lichten waren uitgegaan en de menschen moesten in het don- ker op den tast hun weg zoeken zij wisten niet wat er was gebeurd en of het schip zinkende was. Binnen een half uur was de Florida teruggekeerd op 't hooren van de noodseinen met de stoomfluit van de Republic. De Florida was zelf zwaar beschadigd en moest door den mist haar weg zoeken. Kapitein Sealby, van de Republic, had zijn booten laten uitbrengen en daarmee, zoowel als met de booten van de Florida, werden alle passagiers van eerstgenoemc vaartuig op het andere overgebracht. Onder de gewonden was de heer Eugene Lynch, wiens vrouw was gedood hij had zijn been op drie plaatsen gebroken. Daar het niet raadzaam werd geacht, de gewonde nog eeus over te brengen van de Florida op de Baltic, werd hij achtergelaten onder de hoede van den scheeps- dokter van de Florida. Ik vrces dat zijn ver- wondingen doodelijk zijn. De overbrenging van de passagiers der beide schepen op de Baltic (de Florida begon leelijk over te hellen) duurde 12 uur. Het werk ving aan Zaterdagavond 8 ure, en eindigde Zondag morgen om acht uur. Zoolang de overbrenging duurde, werd de ruimte tusschen de drie schepen onafgebroken verlicht door de zoeklichten van de Baltic. Bij de overbrenging vielen twee passagiers van de Republic in het water maar zij werden gered. De meeste passagiers bewaarden hun zelfbeheersching, zelfs de tusschendekspassa- giers." Tot zoover de gezagvoerder van de Baltic. De Londensche Daily Telegraph wijdt aan de ramp een hoofdartikel en vindt in het ge- beurde aanleiding de zegeningen te prijzen van de draadlooze telegrafie, welker toepassing het heeft mogelijk gemaakt, dat de Baltic de beide schepen in uood heeft kunnen vinden, na eerst van hun gevaarlijke positie te zijn verwittigd. De toegepaste wetenschap heeft zich hier weer eens een macht ten goede betoond van buiten- gewone waarde. En ware de Florida het schip dat van de aanvaring de noodlottige oor- zaak was zelf voorzien geweest van toestellen voor draadlooze telegrafie, dan zouden misschien de Repubic en de Florida van elkanders onmiddellijke nabijheid verwittigd door scher- pere waakzaamheid te oefeiien elkaar hebben kunnen vermijden. Wordt spoedig genezen door Ye no's Bliksemsnel Hoestgeueesmiildel. Als men lijdende is aan een der onrustbare verschijnselen van long-catarrh, "Hiooikoorts, catarrhale verkoudheid, een loopende neus, kortademigheiddan vindt men onmiddellijke verlichting door het gebruik van Veno's Blik semsnel Hoestgeneesmiddel, en weldra is men er volkomen van genezen dit zeldzame middel wordt overal door de doctoren aanbevolen en is gewaarborgd als zuiver, onschadelijk en heil- zaam zoowel voor kinderen als volwasseuen. 3rijs 55 cts., 75 cts. en 1,80 verkrijgbaar bij T. VAN BORSSUM WAALKES Jr.,Noordstr. 45, alleenverkoop voor Ter Neuzenvoorts bij alle voorname drogisten. Waar niet verkrijgbaar direct per post, van de Veno Drug Co., N. Z. Voorburgwal 230, Amsterdam, na ontvangst van postwissel met 10 cents verhooging. Luister toch en gebruik Kloosterbalsem. Deze geneest als bij tooverslag. Prijs per pot /0.35, 0 75 en 1.20. Let op den rooden band met handteekening L I. Akker. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 30 Jan, 8.38 9.15 Zondag 31 9.54 10.32 Maandag 1 Febr. 11.11 1 11.45 Dinsdag 2 12.14 Woensdag 3 0.41 1.6 Donderdag 4 1.26 1.46 Vrijdag n 2.6 2.25 Wij hebben van Mejuffr. Helena Suzanna Stevens, oiid 21 jaren, den volgenden brief ontvangen //Ik heb het genoegen u te berichten dat de Pink Piilen mij volmaakt genezen hebben. Gedurende drie jaren heb ik geledeu aan zwakte en aan bloedarmoede. Mijne beenen, en in het bijzonder mijn linkerbeen, weigerden mij te drageu. Dikwerf had ik Scheie hoofdpjjn, duizelingen en steken in de zijde. Ik was bleek en had gebrek aan eetlust. Sedert ik de Pink Piilen genomen heb, ben ik uitstekend gezond." Deze brief was vergezeld van de volgende verklaring Mej Stevens (CI. W. Moonen, Arnhem). Wij ondergeteekenden, A. Stevens en echtge- noote, wonende te Arnhem, Bentinckstraat, verzekeren dat het nevensgaande getuigschrift met onze volledige toestemming gegeven en geheel naar waarheid is. Onze dochter heeft gedurende drie jaren veel geleden, en wij heb ben zeer voor haar gevreesd. Wij hadden haar herhaalde malen onder behandeling gesteld, maar telkens was zij even ziek als te voren bij ons teruggekeerd. Nu is zij, dank zij de. Pink Piilen, volkomen hersteld, zij is krachtig en wij kunnen lange wandelingen met haar maken zonder dat haar dit vermoeit." De Pir.k Piilen beschermen de gezondheid. Door hare zeer kracbtige werking op het bloed en op het zenuwstelsel maken zij het hem, die vermoeid en krachteloos is, mogelijk, na een gemakkelijk en weinig kostbare behandeling van enkele dagen, het volledige bezit van zijne krachten en de volmaakte werking van al zijne organen terug te vinden. Dat vraagstuk van een nauwkeurig even- wicht der gezondheid is wel een der bolang- rijkste, en wij zoudeu willen dat gij daarvan wel overtuigd waart, in het bijzonder in dit tijdperk, wanneer, onder den invloed van de bijzondere weersgesteldheid en van het jaar- getijde, de epidemische ziekten aile gestellen bedreigen die slecht toegerust zijn om zich te verdedigen. Alle dagen hebt gij voorbeelden onder uwe oogen of in uwe omgeving die u tot ernstig nadenken moeten brengen. Er zijn, helaas, vele menschen die zich voorstellen dat zij van de ziekte uiets te vreezen hebben en die geen rekening willen houden met de waar- schuwingen die de natuur zelve hen geeft. De Pink Piilen zijn onovertroffen tegen bloed armoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, rheumatiek, zenuwpijneu, heupjicht. Prijs 1,75 de doos 9,— per zes doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Hoofd-depotbouder voor Nederland. 7 Groote Markt, Rotterdam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 2