Tand- en Mondziekten. ®MAGGIS gemaakte KLEEDEEEN circa 100 gem. SaiMeeten, Voornaam SCHUTTEVASR, Ailex il^eijer's Koffie Te koop aangeboden (onderhandscli) SIN GER-M A ATS CH APPIJ Specialiteit is sorteereads WAKMOtlNS. alle Boekwerken BRONCHITIS EN ASTHMA Raadgevingen voor do zieken. AdvertentiSn. ZUNUWZIEKTEN ZENUWZIEKTEN De Firma P. J. VAN DE SANDE EEESTE ATJTORITEITEN op het g-ebied der K00KKTJNST bevelett en Spijzen ArOiTI 3 Winterseizoen 1308/1909. DAMESPALETOTS en PELERINES, In den Groaten Sint Nicolaas. A. ST0UTHAMER. MIDDELBURG - LANGE BURG 9, hoek WAL. Dinsdag 12 Januari OPENING van onzen Winkel te Ter Neuzen, Noordstraat 92. J. H. RIJKEN, Boekel (N.-B.) Lijders aan Asthma I DE MAAGZIEKTEN Stokpaardjes-Leiienmelk-Zeep VOORHANDEI: Firma P. J. VAN DE SANDE, 2. Benoeming Leden der Commissievon Fabricage. De Voorzitter stelt aan de orde het benoemen van vier leden der Commissie van Fabricage, noodig door het aftreden der heereD Wieland, De Masier en De Jager, terwijl de plaats van het vierde lid sedert het overlijden van den heer Verbrugge niet is vervuld. 3Ornvraag. 4, I aststelling 2e suppletoir kohier van den hoof de le) ken omslag. worden radicaal genezen door Veno's Bliksemsnel Hoestgeneesmiddel. Een ideaal geneesmiddel voor Bronchitis, asthma, en alle chronische borst-aandoeningen is Veno s Bliksemsnel Geneesmiddel, een 011- schadelijk, zuiver en afdoend middel, dat nu allerwegen wordt aanbevolen door doctoren, geleerden. ziekenverpleegsters en het groote publiek. eno's Bliksemsnel Hoestgeneesmiddel is gewaarborgd zuiver, bevat geen narcotische of gevaarlijke bestanddeelen, en brengt een ver- wonderlijk snelle genezing te weeg van hoest en verkoudheid, bronchitis, asthma, hersen- veikoudheid, influenza, kinkhoest en croup. Prijs 'm0 eu f 1 verkrijgbaar bij: T. A AN BORSSUM WAALKES Jr., Noordstr. 4o, alleenverkoop v00r Ter Neuzen voorts bp alle voorname drogisten. YVaar niet verkrijgbaar direct per post, van de Veno Drug Co., N. Z. Voorburgwal 230, ras er am, na ontvangst van postwissel met lu cents verhooging. Men veroudert veel te gauw, op dit punt zijn wij het alien eens. Wij moesten daarom nooit vergeten dat de jaren van ljjden dubbel tellen en ons voor ouzen tijd doen oud worden. Toch moet men zich verwondereu bij het waar- nemen dat zoovele menschen nalaten voor zich zelven zorg te dragen. Wij gelooven wel dat gij niet tot dezen behoort, maar integendeel dat gij slechts een verlangen hebt, uw verloren gezondheid terug te krijgen. Gij zult zeker tevreden zijn hier een aanwijzing te vinden en een goeden raad te ontvangen. Daarom brengen wij een brief onder uwe aandacht. Mejuff. H. M. Verkeul, 11a Plantage-Pransche laan te Amsterdam, heeft ons het volgende geschreven //Het is nu al tien jaren dat ik door bloed- armoede ondermijud ben. Ik zag er slecht uit en bad langzaam aan al mijne krachten verloren. Ik at niet meer en was altijd vermoeid. Ik had dikwijls duizelingen, verduistering van het gezicbt en oorsuizingeu. Ook was ik onde'rhevig aan Scheie hoofdpijn, slapeloosheid en zulk een erge benauwdheid dat ik verplicht was drie tot vier malen te blijven stilstaan om een trap op te klimmen. Ik had zonder eenige uit- werking verscheidene geneesmiddelen genomen en wist niet wat er van mij worden zou. Toen beb ik eindelijk de Pink Pilien genomen, en nauwlijks was ik met die weldadige behandeling begonnen, of onmiddellijk deed zich een ver- betering voor. N a zes doozen te hebben gebruikt, was ik volkomen genezen". Wij zouden u honderden van dergelijke ge- vallen kunnen aanbalen, maar daartoe ontbreekt ons de plaats. Wij raden u ten zeerste aan een proef met de Pink Pilien te nemen en wij zijn zeker dat zij u even goede resultaten zullen geven als aan Mejuif. H. M. Verkeul. De Pink Pilien zijn natuurlijk niet voor een enkele persoon gemaakt. Zij zijn goed voor alle leeftijden en voor alle gestellen. Wat zij voor den een hebben gedaan, zullen zij voor alien doen. De Pink Pilien zijn aangewezen om een groep van kwalen te bestrijden die oogen- schijnlijk verschillend zijn, maar den zelfden oorsprong hebben de slapte van het bloed en de zwakte van het zenuwstelsel. Die ziekten zijn bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen, Scheie hoofdpijn, zenuw- pijnen, heupjicht, rheumatiek, neurasthenie. Prijs 1,75 de doos 9,per zes doozen. Verkrijgbaar bjj Snabilie, Hoofd-depothouder voor Nederland, 7 Groote Markt, Rotterdam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van Overbeeke-Leunis, Westkolkstraat en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Dokter VERMEREN te Selzaete, door het Belgisch Staatsbestuuv herhaaldelijk belast met het geven van leergangen over de heelkundige en prothetische zorgen van den mond, is te raadplegen elken "vverlrdag- van 1 tot 5 nur. Oogenblikkelijke leniging en volkomene genezing, na weinige dagen, met de Poeders van het W it Kruis. Onder de zenuw- ziekten zijn begrepen Pijnlijke en verach- terde maandstonden, hoofdpijn, scbele hoofdpijn (migraine), draaiingen, zenuw- koorts, de hevigste tandpijn, scheuten in de tanden, hartkloppingen, slapeloosheid, ge- jaagdheid op de zenuwen, zenuwzwakte, vallende ziekte, zenuwaanvallen bij de vrou- wen (bysterie), zwaarmoedigbeid, stokken in de keel, rheumatisme, flerecijn, jicht, enz. De wonderbare Poeders van het Wit Kruis versterken de zenuwen zij zijn gansch onschadelijk en missen nooit hun uitwerksel. Fr. 1,25 de doos fr. 3,25 de drie doozen fr. 6,25 de zes doozen. Hoofddepot: FR. TUYPENS, Apotheker- Scheikundige, Houtbriel 23, St. Nicolaas. 1 e v e r t voorkomende in de catalogi van Bolle Querido, Gebr. Cohen, enz. enz., welke U mochten toegezonden worden, aan de daarin voorkomende prijzen zonder eenige verhooging franco thuis. SI a 12 p es n aan om zijn voortreffelijke kwaliteit, prijswaardigheid en gemakkelijk gebruik. Verkrijgbaar bij A. MAIi OVERBEEKE LEUNIS, Ter Neuzen. De fraaiste keuze van voor Heeren en Ifindereu, op niaat, is in bet huis Al). CLAEYS, Statie- straat 79, St. Nicolaas, Waas. Tevens een groote keuze in zwarte en gekleurde alsook Vareuzen voor meisjes. Alles in goede kwaliteit en aan vaste prpzen. Let goed op het adres Statiestraat 79, ST. NICOLAAS, Waas. is te Sas van Gent verkrijgbaar bij De opt>r*enerst van door de //Vereenigde Landbouwers" te Cliuge, Zeegat. Inlichtingen te bekomen bij den Voorzitter H. BRUGGEMAN, en den Secr.-Penn. J. F. BU1JSROGGE. Allien in vvinkels met d i t uithangbord zijn de SINGER Naaimachiues verkrijgbaar. 0 n z e machines behoeven geene aanpryzing. Wij verzoeken slechts er op te letten, dat ze aan het juiste adres gekocht worden. Mraagi prijs en teskening. Overtreft elk fabrikaat. Zich te vervoegen bij den heer D. S30NGE te Dreischor, alleen-vertegeu- woordiger voor geheel de provincie Zeeland. Het Poeder tegen Asthma van Apotbeker BOOM geeft bij inademing dadelijk verlichting tegen de benauwdheid en Borstbeklemming, zelfs bij den bevigsten aauval. Dit Asthma-Poeder is veel beter en goedkooper dan bet Fransche en Engelsche Asthma-Poeder. Het is met Goud bekroond te Londen, Amsterdam, Brussel en Parijs. Prijs per doos 65 cent. Overal verkrijgbaar in de Drogistwinkels. Te Ter Neuzen bij J. J. KENSE. Te Axel bij H. VAN DIXHOORN. Te Hontenisse bij P. WULLEMS. Te Hulst bij VERWILGHEN—YAN DER HOOFT. Lijdt gij aan de maag, hebt gij gebrek aan eetlust, hebt gij slechte spijsvertering, of wel, hebt gij een maagoutsteking, Gasteralgieoi ingewandziekte Hebt gij 's morgens geen vuilen adem, beladen tong Hebt gij na de maaltijden opris- pingen, 't zuur, duizelingen, gassen, op- wellingen, brakingen, verstoppingen Zijt gij niet dikwijls koortsachtig, prikkelbaar, van slecht humeur Hebt gij's nachts geen ourustigen slaap en moeiliike ademhaling Geen enkel geneesmiddel heeft u kunnen genezen, doch wanlioopt niet Neemt de Maagpoeders vanH.VAN AKEN, Apotheker-Scheikundige te Sel zaete, oud-leerling van het gasthuis te Gent. Prijs per doos f 0,75. De hevigste Kiespijn, Zenuwkoorts, Fleurecijuinbethoofdenlnfluenzapijnen worden in eenige uren genezen door de uitstekende KOORTSPQEDERS van H. VAN AKEN, Apotheker te Selzaete. Prijs per doos f 0,50. Centraal-Hoofddepot voor Holland en Belgie bij H. van Aken, Apotheker te Selzaete verder te Ter Neuzen bij J. J. Kense en Van Overbeeke Leunis te Axel bij Van Dixhoorn te Sluiskil bij Begheijn te Hoek bij Michielsen te Westdorpebij Dierickx te Sas van Gent bij Verhaak te Zaamslag bij Buijsse te Hulst bij VerwilghenVan der Hooftte Hontenisse bij Wullems. is een zacbt, rein geziclit, blozend, jeugdig uiterlijk, witte, fluweel-zachte huid en ver- blindend schoone teint. Dit alles wordt alleen verkregen door de echte van Bergmann St Co., Radebeul, a 50Cts per stuk verkrijgbaar bij JACs DE KOK. DE Schippersalmanak bevattende een kaart van de Grevelingen, Zijpe, Mastgat, Keeten, Ooster-Schelde, Veergat, Zuidvliet, Zandkreek. Prijs 40 cent. Ter Neuzen. Ook verkrijgbaar bij de heeren M. J. ADRIAANSEN, JOOS TOLLENAAR, A. DE ZEEUW en bjj II. TEIRLINCK, Havenstraat, Philippine. noemde hoofden der scholen A en B en de onderwijzeres mej. De Kraker, moeten daarin wel degelijk met name worden genoemd. Zij genieten thans wel reeds een hooger salaris maar dat salaris zou volgens de thans vastgestelde verorde- ning ook kunnen verrninderen, daar het afhankelijk is van het aanial onderwijzers van bijstand boven de 3 en van het onderwijs geven in taahikten, doch volgens hunne aanstelling hebben de hoofden der scholen A en B recht op een salaris van f 1200 en 1300, dat moet dus wel degelijk in de verordening omschreven worden. De Voorzittcr stemt dit toe, de overgangsbepalingen be- hooren te blijven zooals zij zijn. De heer De MasierMaar u zeide zooeven toch dat u namens Burg, en Weth. voorstelde om, nu Gcdep. Staten voor een deel hadden toegegeven, voor de rest, maar aan hun verlaugen tegemoet te komen. De Voorzitter erkent zulks voorgesteld te hebben, doch dit sloeg alleen op de artikelen 11 en 12. Artikel 15 wilde liij later in bespreking brengen. Alsnu wordt het voorgestelde nieuwe artikel 11 aangenomen met algemeene stemmen. Artikel 12 wordt aangenomen met 10 tegen 2 stemmen tegen de heeren Van de Ree en De Jager; voor de overige leden. Thans komt in bespreking art. 15. De heer Van de Ree betoogt dat de verordening de minimum-salarissen hepaalt en het komt hem daarom voor dat salarissen die hooger zijn dan de verordening voorschrijft, behooren geregeld te worden bij afzonderlijk raadsbesluit, waarom hij de overgangsbepalingen uit de verordening zou willen nemen. De heer De MasierHet salaris der hoofden van de scholen A en B is geregeld volgens de verordening van 1883 die verordening i9 sedert herhaaldelijk gewijzigd, doch voor genoemde hoofden moest steeds verwezen worden naar die vroegere regeling. Nu hebben onlangs Gedep. Staten gezegd, voor d« nieuwe verordening werd vastgesteld, maakt deze zoodanig, dat al de vroegere vcrordcningen en bepalingen kunnen vervallen en men voor het nagaan van het salaris dat aan de verschillende hoofden en onderwijzers toekomt kan volstaan met de nieuwe verordening. Daarom kan de overgangsbepaiing niet worden gemist. De Voorzitter meent dat alleen zou kunnen vervallen het tijdstip waarop de voordeeliger conditie's voor den onderwijzer Tavenier vervielen. De heer De Masier: Ook dat kan niet gemist worden, aaDgezien de verordening moet worden vastgesteld naar de omstandigheden van 1 Januari 1908, het tijdstip der inwer- kiugtreding. Toen was nog niet bekend dat de heer Tavenier zou vertrekken. De heer Van de Ree zou liever het aanduiden van namen in de verordening nalaten, daar deze vervallen. Men ziet het thans, de heer Tavenier is al vertrokken. Het is hem niet duidelijk dat die bijzoudere regelingen niet bij afzonderlijk raadsbesluit zonden kunnen worden vastgesteld. De heer De Masier: Die worden ook wel degelijk bij afzonderlijk raadsbesluit vastgesteld, iedere benoeming of aan stelling van een onderwijzer is een Raadsbesluit. Het was er Gedep. Staten om te doen, alles in de verordening bijeen te hebben, opdat het niet meer zou noodig zijn al die afzon- derlijke besluiten na te gaan. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor art. 15 te behouden, zooals dit is vastgesteld. Dit voorstel wordt z. h. s. aangenomen. De gcheele verordening wordt hierna aangenomen met 10 tegen 2 stemmen. Tegen stemmen de heeren Van de Ree en De Jager; voor de andere leden. De stemming heeft tot uitslag dat worden benoemd de heeren De Jager met 11. Wieland en De Masier elk met 10 en de heer Visser met 7 stemmen. Op de heeren Moes, Do Feijter en Van de Ree zijn resp. 5, 3 en 1 stem uitgebracht. f De benoemde heeren verklaren zich op de vraag van den V oorzitter bereid de benoeming te aanvaarden, de heer Visser niet dan na aandrang daartoe uit de vergadering. De heer Drost herinnert er aan dat in den Raad bij hor- haling is gesproken, dat Burg, en Weth. zich tot een of meer Kamerleden zouden wenden in verband met de haven- kwestie, teneinde bij de Regeering eens te informeeren hoe bet daarmede staat. Hoe wel spreker geregeld de verslagen der Tweede Kamer heeft uagegaan, is hem niet gebleken dat door een der leden over de haven alhier gesproken is. Hij vraagt daarom is door Burg, en Burg, vun de zaak geen werk gemaakt De Voorzitter verklaart dat het hem spijt dat de heer Drost die zaak thans hier ter sprake brengt. Zeker is er door Burg, en Weth. werk van de zaak gemaakt, doch er zijn omstaudigheden, waarvan men ook de schuld niet op de volksvertegenwoordigers mag werpen, die oorzaak waren, dat de zaak in de vergaderingen der Tweede Kamer niet is ter sprake gebracht. Meer kan spreker er niet van zeggen. .Tor behandeling hiervan wordt do openbare vergadering geschorst en gaat over in eene zitting met gesloten deuren. De vergadering weder openbaar geworden zijnde deelt de Voorzitter mede dat omtrent eeuige ingediende reclames tegen den aanslag in den hoofdelijken omslag de volwende be- schikkingen zijn genomen. Tcrug te brengen P. B. G. de Meijer van de 22e naar de 20e kiasse J. H. Telders22e 19e M. G. van Leeuwen 12e 8e J. B. Goossens 7e fle Van het kohier af te vocreu W. J. Hubregtse. Nog werd met algemeene stemmen vastgesteld het tweede suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag voor het dienstjaar 1908 tot een bedrag van 138,92. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1909 | | pagina 3