L jl I Gemengde berichten. i: IP Telegrafische berichten. BURGERLIJKE STAND. Nederlandsch Tooneel te Gent 2 te Graauw en Langendam, 1 te Kattendijke, 2 te Koudekerke, 1 te St. Laurens, 3 te Overslag, 2 te Vlissingen en 1 te Zuiddorpe4 van diphtheritis, waarran 1 te Hontenisse en 3 te Ter Neuzen. In de Dinsdag te Utrecht gehouden ver- gadering van den centralen raad van beroep ^ongevallen verzekering) werd uitspraak gedaan in het hooger beroep van de Rijksverzekerings- bank tegen de uitspraak van den raad van be roep te Middelburg, waarbij met vernietiging eener beslissing van de bank, aan J. P. K. te Ossenisse f 0,24*/3 rente per werkdag is toe- gekend ter zake van een ongeval, waardoor zijn rechterhand is verminkt. De centrale raad vernietigde de uitspraak eu handhaafde de be slissing der bank, waarbij den getroffene met ingang van 15 Juni 1908 f 0,10 rente per werkdag is toegekend. Hoek. Met erenoearen mag de muziekver- genoegen eemging vElk naar zijn krachten" terugzien op haar winterconcert, gehouden op jl. Zaterdag. Niettegenstaande de leden door de drukke werkzaamheden, gedurende het najaar, weinig tijd beschikbaar hadden om zich te oefenen, werden de verschillende muzieknummers prachtig uitgevoerd. Het daverend applaus van het overtalrijk publiek bewees dan ook dat het de verwachting verre overtrof. Ook de opvoering der verschillende tooneel- stukjes viel zeer in den smaak. Vooral het comische stukje /yEen lastige buurman", vonc grooten bijval. In t korthet concert heeft het bewijs geleverc van den grooten ijver der leden van „Elk naar zijn krachten" en van de belangsteliing welke de gemeente voor hare vereeniging koestert. Een geanimeerd bal was 't slot. Zaamslag, 26 Dec. Alhier werd Donderdag 11. door de vereeniging ffIn 't belang der land bouwers" aanbesteed, de levering van 258,800 K.G. superphosphaat met 18 °/0 of 374,900 K.G. met 14 °/0, 14,000 K.G. thomasphosphaat, 13,100 K.G. patent-kali en 11,800 K.G. ma'is. Het laagst werd ingeschreven voor super phosphaat door A. Haraelink te Ter Neuzen voor f 2,169/10 met 14 Voor mais door P. de Bruijne te Axel voor 7,53. Voor thomas phosphaat door Blondeel te Aardenburg voor 2,31, en voor patent-kali I. J. van der Have te Rotterdam voor 5,88 alles per 100 K.G. De levering is gegund. rot zetter van's rijks-directe belastingen is in de vacature door het overlijden van den heer A. Riemens benoemd, de heer J. R. Scheele. Axel. Tot onderwijzer in het rekenen en den zang aan de voorbereidende klasse bij de R. N. L„ is benoemd de heer C. T Dieleman, onderwijzer aan de O. L. school alhier Axel. Bij Kon. besluit van 27Nov.no. 24, is aan den heer M. L. van Vessem, eervol ontslagen onderwijzer aan de o. 1. s. alhier, met ingang van 1 Oct. een pensioen verleend ten bedrage van 376 'sjaars Sas van Gent. Met de Kerstdagen werd onze gemeente bezocht door de 2 wereldreizigers Lansa en Van Meel (Hagenaars) die in het cafe bij J. Roels eene voorstelling gaven. In gezelschap der 2 heeren bevonden zich ook o.m. een paar Antwerpsche dametjes, waarvan een, de 16jarige J. M. van Eeckhoven die de ouderlijke woning te Antwerpen, Hoogstraat no. 4, ontvlucht was, door den gemeente-veld- wachter werd aangehouden, bij wien zij Zondag- avond door haar vader werd afgehaald. Philippine. In de de vorige week gehouden raadsvergadering waren alle leden tegen woordig, - behalve de Burgemeester met kennisgeving. De heer A. Minnebo leidt daarom de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en in orde bevonden. Onder de ingekomen stukken komen o. a. voor: 1. Een schrijven van eenige mosselhandelaars alhier om eenige verandering in de openstelling van den dienst der telefoon, daar deze des na- middags van 3 tot half zes is gesloten. Zij zouden gaarne dien dienst zoodanig zien geregeld, dat hunne telegrammen op tijdkonden aankomen. De heer Wijne stelt voor, daar dit een particulier belang geldt, en hetzelfde schrijven menigmaal tot het bestuur is gericht zonder voldoenden uitslag, eene commissie te vormen, die dan met den directeur of inspecteur der posterijen in onderhandeling treedt, 't welk wordt goedgevondpn. 2. Met veel genoegen van al de leden was ook een schrijven ingekomen van Z.Exc. den Minister van Waterstaat, bevattende het bericht, dat het lossen van mosselen aan de Boekhautsche haven voortaan is verboden. 3. Het verzoek van de commissie tramplan Gerritsen Breskens—Ter Neuzen voor het ver- krijgen van eene gemeentesubsidie wordt van de hand gewezen, aangezien de gemeente er geen voordeel van geniet, daar de tramlijn minstens 20 minuten van de gemeente blijft. 4. Een schrijven van de heeren Wiskerke en Brok tot het verkrijgen van eenigen cijnsgrond, thans in gebruik bij het hoofd der school, benevens een schrijven van dat hoofd over hetzelfde onderwerp. In eene besloten ver- gadering wordt besloten deze verzoeken in eene volgende vergadering te behaudelen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. St. Jansteeu, 25 Dec. J. V., winkelier alhier, had drie varkens op hok. T wee er van werden aangetast door de vlekziekte en stierven tenge- volge daarvan. Het vleesch voor de consumptie afgekeurd, werd met petroleum begoten en onder de aarde gestopt. Een groote schadepost voor den man, welke door 't bestaan eener varkens- verzekering alhier, kon voorkomen worden. Zaterdagmiddag raakte de zoon van den grossier Lockefeer alhier, vergezeld van den knecht, nabii den Tragel alhier, met paard en rijtuig in een gracht. Persoonlijke ongelukken kwameu niet voor, doch 't rijtuig werd totaal vernietigd. Het paard werd met behulp van eenige personen uit het water getrokken. Koewacht. Zaterdag- en Zondagavond gaf de rederykerskamer in haar nieuw lokaal eene buitengewone voorstelling. Opgevoerd werd een groot drama in drie bedrijven, getiteld „De verkenner van Christiaan de Wet of voor vrijbeid en recht." Het drama, dat een beeld geeft van den worstelstrijd der Transvaalsche Boeren tegen het machtige Engeland, werd verdienstelijk opgevoerd. De schrjjver van het stuk, de heer Aug. Eeckhout, muziekdirecteur te Hulst, woonde de opvoering bij en was over bet spel zeer tevreden. Het blijspel „De verwisselde oppasser" viel bijzonder in den smaak. Het was een waar lachsucces. Beide avonden was er een net publiek. Zondagavond werd ten huize van den heer E. de Vleeschouwer de gewone jaarlijksche vergadering gehouden van de onderlinge ver zekering van landbouwers tegen verlies van paarden, genaamd //Steunt elkander". De secretaris-penningmeester gaf verslag over den toestand der vereeniging. Uit dat verslag bleek, dat in het vorig jaar ontvangen was 1467,67s. De uitgaven bedragen 1062,90. Het voordeelig saldo is dus 404,77s. In 't afgeloopen jaar zijn er 4 paarden uit- betaald. De contribute in dat jaar bedroeg 1 °/0 deze contribute heeft nooit meer bedragen dan l\V0/0. Er zijn nu 4 nieuwe leden bij gekomen, waardoor er nu 74 leden in de vereeniging zijn. Dat de vereeniging vooruit gaat blijkt wel hieruit, dat ze by de opricbtiug in 1901, 62 leden telde. Er waren toen 145 paarden verzekerd, tegen nu 208. De contributies van deze paarden bedraact 760. De aftredende bestuursleden, die periodiek zijn afgetreden, zijn weer herkozen. Deze leden waren de heeren E. Plasschaert, J. Kips en H. Bonte. Donderdag is te Driel (Bommelerwaard) een driejarig jongentje van den landbouwer V. in een pot met kokend water geloopen ten- gevolge van de verwondingen is het Vrijdagnacht overleden. Donderdagavond heeft te Esschen bij Roosendaal een zekere Van H. den werkman Yvo Rynaert, die onlangs bij een staking aan het werk was gebleven, vier messteken toege- bracht. Men vreest voor het leven van het slachtoffer. De dader is gearresteerd. Te Hellendoorn had bij de loting voor de nationale militie een loteling, die gaarne soldaat wenschte te worden, met opzet verzuimd zich daarvoor te doen inschrijven. Na afloop van de loting had hij zich vervoegd bij den militie-commissaris en dezen de beweegreden van zijne handelwijze medegedeeld. Zijn wensch zal echter niet vervuld kunnen worden, wijl hij wegens lichaamsgebreken is afgekeurd. In de Herstalsche straat te Til burg is zekere v. G. door het gebruik van drinkwater in hevige mate door loodvergiftiging aangetast. Bij scheikundig onderzoek van het drinkwater bleek de aanwezigheid van Iood tot een bedrag van 14 milligram per liter water. De gezondheidscomtuissie heeft daarop het drinkwater der gebeele huizenrij aldaar doen onderzoeken. Hierbij is gebleken, dat alle pompen dezer twintig woningen loodhoudend drinkwater gaven, varieerend van 2 tot 19 milli gram per liter. Thans zijn deze perceelen aan de waterleiding aangesloten. Donderdagavond zag aan het station Roer- mond de heer L. Th. Penders, pastoor te Peij, die snel uit den trein stapte, niet, dat een andere trein kwam aanrijden. Hij werd door dezen gegrepen eu zoodanig aan den arm verwond, dat ret noodzakelijk was den arm te amputeeren. De 75jarige landbouwer Ten Cate, te Kloosterhaar, die in het begin der vorige week den boom van de dorschmachine tegen de borst creeg, is Vrijdag aan de gevolgen van den stoot overleden. Gelijk indertijd werd gemeld, maakte een jeugdigen notarisklerk zich onlangs schuldig aan verduistering van een som gelds, hem door zijn patroon toevertrouwd. Hij werd toen door de politie aangehouden en na verhoor weder op vrije voeten gesteld. Na dien pleegde hij weder verschillende ver- duisteringen en diefstalleno. a. nam bij thuis geld weg en verduisterde eenige rijwielen. Het jongemensch is thans ter beschikking van de justitie gesteld en in het huis van bewaring opgesloten. Te Knesselaere hadden Zondagavond eenige personen vreedzaam in een herberg zitten kaarten, en gingen tegen 9 uur naar huis. Na nog een oogenblik.te hebben staan praten, ging een van hen, De Corte, alleen verder ter- wijl zijn schoonbroeder met een buurman een anderen kant op liep. Pas hadden de laatsten eenige minuten voort- gestapt, of de schoonbroeder hield den anderen staande. Hij beweerde De Corte te hebben hooren roepen //Broeder, ze slaan mij Ze snelden terug en vonden De Corte dood ter aarde, een messteek in de borst. Een dok- ter kon slechts den dood vaststellen. Een nader bericht meldt dat de dader ge arresteerd is. Het is een 17jarige fabrieks- arbeider wonende te Kluyse. Hij zegt in de herberg twist te hebben gehad met De Corte en hem toen te hebben opgewacht. Iu den Herald square schouwburg, staande bij de kruising van Broadway en Thirty-fifth- street in New-York, is Dinsdagavond even na den aanvang van het laatste bedrijf brand ont- staan. De toeschouwers hielden zich kalm en verlieten zonder verwarring of overhaasting het gebouw, hoewel de vlaramen snel om zich heen grepen en de vertooning door een'tal- riike menigte werd bijgewoond. Achter de coulissen waar trouwens het gevaar het grootst was ontstond wel ver warring. De tooueelspelers en speelsters vlogen in hun pakjes de straat op en verwekten daar veel opschuddiug. De schade is zeer aanzienlyk. Te Louviere had een mijnwerker plaats genomen in den bak om af te dalen. Toen de bak ter bestemming kwam, vond men nog slechts een onthoofd lijk. Een onderzoek is geopend om te weten hoe dit ongeluk gebeurd is. Te Bains-Didier-Suz-Beaujeu (Frankrijk) hebben de drie gebroeders Perrier, knapen van tien tot veertien jaar, twee zwakzinnige vrouwen van 70 tot 66 jaar, zusters, op aanstich en gekwetst, dat er gt in 't leven te behouden meester te maken van zulks ten einde zich haar spaarpenningen De vijf Russische passagiers van de Ashton, wier plotseling overlijden het onderwerp uit maakte van een ouderzoek te Grimsby, zijn, zooals ten slotte gebleken is, niet door be- dorven voedsel gestorven. Het bleek dat er 35 vaten ferro silicon (kiezelijzer) aan boord waren, juist onder de slaapplaats der overledenen. Een scheikundig getuige deelde mee dat die stof een voldoende hoeveelheid gas van zeer doodelijken aard ontwikkelt om honderd men- schen te vergiftigen. De officieren van het schip werden vryge- sproken van alien blaam, daar zy niet geweten hadden dat de stof vergiftige gassen ontwikkelde. Dat de malaise in zakeu in Amerika weer vrijwel geheel verdwenen is blijkt uit den stand van den welvaartsbarometer van de Kerst- inkoopen in de winkels. Er moet enorm ge- kocht zijn. Verleden week Maandag waren, volgens een schatting, te New-York meer dan 500,000 menschenaan het winkelen. Vooral dejuweliers hebben goede zaken gedaan. Van de wel- dadigheidszegels van 2l/% ct. van het Roode Kruis, om op pakjes met gescnenken te plaatsen zijn in de twee laatste weken alleen in New- York 5 millioen, in Chicago D/j millioen, in Philadelphia 1 millioen en in Pittsburg 1/3 millioen stuks verkocht. Men verwacht, dat het Genootschap er 75,000 dollars profijt bij zal hebben. De //Lusitania" is te Liverpool aangekomen met een mail zonder weergabijna 5000 post- zakken, en verder nog 1200 reizigers. De brieveuzakken wogen samen bijna 200 ton. Een vindingrijke koffiehuishouder te Brus- sel is op het denkbeeld gekomen zijn kelners te betalen volgens hun dienstpraestatie, dat wil zeggen, volgens het aantal kilometers, dat zij per dag afleggen bij hun heen en weer loopen in de zaal om de klanten te bedienen. Hij heeft daartoe een toestel uitgevonden, dat elke kelner in den zak draagt en dat nauw- keurig aangeeft hoeveel de man geloopen heeft. Breskens. In plaats van wijlen den heer J. G. Gerritsen is benoemd tot commissaris van den stoomtram BreskensMaldeghem de heer H. S. Gratama, burgemeester van Oostburg. Tot directeur is benoemd de heer Thouars, thans directeur der Hollandsche buurtspoor- wegen. Voorts werd benoemd tot adviseur, met eene jaarlijksche toelage, de heer B. Nysink. 's Gravenhage, 28 Dec. Eerste Kamer. Naar aanleiding van de ingekomen mededeeling van dezwangerschap der Koningin, hield de Voor zitter eene toespraak. Hij was overtuigd de tolk te zijn van aller gevoelens, wanneer hij zeide dat die henglijke mededeeling met hooge ingenomenheid en leven- dige belangsteliing door de Kamer was ver- nomen en wanneer hij den wensch uitsprak dat door Gods goedheid die blijde verwachting in eene heuglijke gebeurtenis hare bekrouing moge wegdragen. (Bravo's Morgen 11 uur behandeling der Indische begrooting. Goedereede. Bij de weduwe Segers is Zon- dagnacht ingebroken en een bedrag van 9 a 10,000 gulden ontvreemd. Dader(s) onbekend. Leeuwarden. Door den strengen vorst zijn alle vaarten gestremd en rijdt men overal schaatsen. Rome. Uit Calabrie komen berichten van een hevige aardbeving. 8 districten werden geteisterd de zee nadert het land. Vele per sonen zijn omgekomen. s BestuurderARTHUR HENDRIFX. Vrijdag 1 Januari, te 21/s ure dagvoorstelling aan verminderde prijzenopvoering van l)e Dmnilie Kleplcens, drie tafereelen uit het volksleven, door August Hendrikx, vooraf'gegaan door Een niaatschap}telijk Slachtoffer schets in een bedrijf door Mevr. H. erschuur. ZEE T I.J DINLi EN. Van 23 tot en met 27 Dec. 8-9 J idem 3184 Grangem. 1862 New-Castle 837 Sabled'Home 734 Louden 2572 Grangem. 3391 I.eith 2 48 Goole 3540 Middlesbro 3487 Bergen 2741 New-Castle Positie der Stoomschepeu. 1 M8. Vim en naar. Lading. 1 VLAG. NAAM. 1 Ter }>uten, Geboorten. 22 Dec. Paulus Theo- pliiel, z. van Petrus Florent dc Bakker en van Melanie Josephine Acke. Daniel Aloisius, z. van Aloisius Gillion Theophiel van Hecke en van Adriana Elisabeth van der Peijl. 24 Dec. Jojakim, z. van Jan Pladdet en van Suzanna Wilhelmina V erlinde. 25 Dec. Jan Philip, z. van Abraham Salom6 en van Leuntje Klaassen. Overlijden. 22 Dec. Cornelia Charles Lennia, oud 4 m., z. van Cornelia Jan en van Rosalia Augusta de Thije. 23 Dec. Catharina Maria de Rijk, oud 10 m., d. van Johannes Franciscus Nicolaas en van Janna Cornelia Stoffels. 26 Dec. Hendrika Jacoba Balnikker, oud 58 j., echtg. van Jan Helmendach. 23 2S 23 23 24 25 23 24 I Voor Ter Keuzeu Eng. s.s. Keig. 8.9. Eng. 8.9. Deen. 8.3. Eng. 8.8. Eng. s.s. Belg.s.traw, idem Eng. 3.3. idem Noor. 3.8. Belg 8.3. Eng. 8.9. Eng. sch Duits. 3 s' Deen. s j En idem idem Rus. 8.Sl Zweed s-s. idem Eng. s.s. Noor. s.s. ting. 8.8. Duit8. 8.8. Eng. s.s. Eng. barge Ronan 3391 Leith Martha 1914 Goole River Thames 2242 Londen Ove Gjediie 4034 Windau River Scheldt 2199 Londen t an Ter Neuzen i River Lagan I 2272 |Londen Voor Went a. 27 Deen. s.s. Eng. s.s. Duits. 8.8. Eng. 8.8. idem idem Noor. s.s. Eng. 8.s. idem idem Belg. s.s. Belg.s.traw, idem Rus. 3.8. Eng. sis. Fran. sch. Eng. s 8. Noor. 8.8. Eng. s.s. idem Zweed. s.s. Noor. a.8. Deeu. s.s. Marcelle 620 Marie Louise 399 Fulmar 3593 Mersey 8570 Barbro 2572 La Flaudre 1«80 Sea Serpent 2554 Devonia 451 Neptun 53>8 Alice 2741 Abbolsfort 734 Warkworth 1 62 Castleford 4926 Olga 4,37 Carl 1807 Ellen 4521 Spen 2548 Om 4184 Sea Gull 27'3 Gertrude 29 1 Avocet 3985 Bettes Lack 195 t'mi Gent jOstende idem Liverpool Goole Arendal Antwerpen Londen Fowey Cardiff Riga Londen New-Castle Cardiff ltga Rotierdam Geffle Goole Hangor Londen Rotterdam Liverpool Lowenstoft Ulfaborg Redwood Ceres baltmarshe Sea Hound Truro Nedenes Mersey Fulmar Seru a La Flandre Marcelie Marie Louise Mary Warkworth Pierre et Paul Abbotsford Barbro Ronan Spen Osier Gotthland Anna Alice 5772 W. Hartlep. 3475 New Ca9tle 1814 Amsterdam 2633 Goole 3085 Londen 2367 Hull 4354 New Castle 3570 Goole 359 1 Liverpool 3927 Manchesier 1980 Middlesbro 620 Ostende stukg. kolen stukg. hout stukg. stukg. ledig i idem stukg. idem pap. pap ledig stukg. pijpaarde kaleu stukg. naphta stukg. kolen h. v). ledig hout stukg, hout stukg. ledig stukg. haring ledig idem idem stukg. idem idom ledig stukg. idem idem krijt ledig idem idem stukg. phosph. ledig idem stukg. idem ledig idem idem Voor Selzaetei 25 Eng. s.s. lAlchymist i 1079 |Ilamburg creosoot Van 23 tot en met 27 Dec. werden langs de Oostsluizen alhier 66 binnenvaartuigen op- en 52 afgeschutdoor de Westsl. 12 op en 6 afgeschut. i.s. HARALD in lossiug te Stockton on Tees 1.8. JENNY vertrok 24 dezer van Algiers naar Middlesbrough on Tees. i.s. RICHARD van Seaham Harbour naar Algiers, passeerde 24 dezer Dungeness. .8. ELISABETH wordt heden te Honaine verwacht. .s. HELENA vertrok 24 dezer van Sunderland naar Cette.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2