Onderlinge "Wedstrijcl Gemengde berichten. Telegrafische berichten. Advertentien. 9$Sch Mttewaes*." ^Ilii It Predikbeurten. Yrijdag 25 December 1908, le Kerstdag. Zaterdag 26 December 1908,2e Kerstdag. Nederlandsch Tooneel te Gent. Nieuw Circus van Gent. Het grootste gevaar voor vrouwen. Schippersvereeniging Voetbalvereeniging I Mf 1 Door den heer Pynnaert uit Gent werd zeer verdienstelijk gespeeid het „Air varie" voor clarinet van Berr, en door den heer 41yn p Introduction et Polonaise" voor trombone, beide met accompagnement voor piano. Een algemeen applaus belooade de uitvoerders voor hun spel. Deze avond was de belaugstelling echter bovenal gespannen voor de opvoering van het zangspel voor kinderen ,/Jantje in Modderstad" dat op zoovele plaatsen in Nederland reeds met veel succes is opgevoerd. Trouwens een uit- voering waarin kinderen optreden wekt gewoonlij k veler belangstelling. De verwachting werd niet beschaamd. De vier bedrijven verliepen uitstekend. Zoowel de verschillende solisten ala de koren kweten zich, uaai hunne krachten, flink van hunne taak en bleken in een korten tijd zeer ijverig te hebben gestudeerd. De belangstelling was onafgebroken, vanaf het optreden der in de modder rondplassende vuile Modderstadters, tot, dank zij het de pogingen van lieve Jantje, geholpen door Spon- zevrouw, Kanneman, Borstelman en Zeepman, de vuile kindertjes geheel waren opgepoetst, in hunne schoone, kleurige costumes met een pas- send decor als achtergrond, een schilderachtigen aanblik boden. Geen wonder dat na elk bedrijf een daverend applaus klonk, vooral bij het slot. De leiders van deze opvoering, zoowel als de begeleidende pianist, de jongeh. D. Rommel, (een leerling van den directeur van het gezelschap), hebben succes op hun werk en mogen met voldoening daarop terugzien. Zij hebben inder- daad velen daarmede eenige genotvolle oosen- blikken verschaft. Met__ingang van 1 Januari a. s. zijn ver- plaatst bij 's rijks belastingen in Zeeland de Lommiezen 2e klasse W. Jansen, van Hansweert Dontenisse, en J. Yisser, van Axel naar Middelburg en de kommies 3e klasse J. Bogaart, van Oostburg naar Axel. Axel, 22 December. Dezer dagen kwam een bewoner uic de gemeente Zaamslag, welke een reeks van jaren was doof geweest, per fiets in onze gemeente gereden, bij welke gelegenheid uij met zjjn rijwiel uitgleed en met het hoofd terecht kwam tegen de straatkeien. Hij gevoelde daarbij een hevige knal in zijn hoofd waarop duizeligheid volgde en waarbij een straal van helder vocht hem uit een der ooren liep. Toen deze vloeiing ophield ontwaarde hij tot zijn groot genoegen dat zijn hardhoorigheid was geweken. Zondag 27 December 1908. Maandag 28 December 1908. Dinsdag 29 December 1908. Zaterdagavond waren te Arnhern in een logement in de Langstraat de 63jarige venter P. v. I., nit Zeist, en de 23jarige koopman A. S., uit Arnhem. De eerste, die dronken was, zoeht in een jaloersche bui twist met S., en gaf hem een klap, waardoor hij van den stoel rolde. Daardoor zou een vechtpartij zijn ontstaan, als de herbergier hen niet gescheiden had en v. I. buiten de deur gezet. S. ging bij het buffet zitten, dat bij de straatdeur was. De dronken v. I. deed de deur los en wilde S. naar buiten trekken, maar deze weerde hem af en gaf hem een duw tegen de borst, waardoor hij achterover viel, met het hoofd op de straatkeien. Toen v. I. naar binnen gedragen werd, was hij reeds dood. Men meldt uit Zaltbommel dd. 20 Dec.: Een droevig ongeval had heden, ongeveer 7 uur, plaats op de rivier de Waal. Teuntje Kaasjager, lOjarige dienstbode bij den heer Van Loenen, deurwaarder te Zalt bommel, begaf zich met de gierpont naar den overkant, om haar te Tuil wonende ouders te bezoeken. Midden op de rivier neemt de veerknecht het veergeld in ontvangst; het meisje betaalt, keert zich, loopt de pont af en verdwijntin de diepte. Pogingen tot redding zijn niet mogelijk. Het is donker, mistig weer en niets is er te zien, geen kreet wordt er gehoord De sterke stroom heeft het arme kind een graf bereid. De ontsteltenis en droefheid en in 't gezin der ouders en in dat der familie Van Loenen is niet te beschrijven. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Ter Neuzen, Vergadering van Dinsdag 22 Dec. 1908. Voorzitter de heer A. C. Lensen. Verder aanwezig de heeren Blaukers, Drost en Kramer. Drie vacatures. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, die worden goed- gekeurd. De Voorzitter deelt mede dat ingekomen zijn de geloofsbrieven van het gekozen lid, de heer L. J. van der Lubbe. Hij stelt deze stukken in handen eener com missie, om daarover rapport uit te brengen, en benoemt daarvoor de heeren Drost en Kramer. Gedurende het onderzoek wordt de vergadering geschorst. Na het onderzoek adviseert de commissie by monde van den heer Drost tot toelating. In overeenstemming met dat advies wordt met algemeene stemmen tot toelating besloten en daarvan kennis te geven aan Burg, en Weth. en den gekozene. Ingekomen is een schrijven van Burg, en Weth. van Ter Neuzen, waarbij dit college bericht dat bij de stemming op 27 Nov. 11. tot leden der Kamer zijn gekozen de heeren J. A. van Rompu en P. J. Scheele, en bij de herstemming op 11 Dec. 11. de heer L. J. van der Lubbe, die alien verklaard hebben de be- noeming aan te nemen. Aangenomen voor kennisgeving. Nog is ingekomen een schrijven van Burg, en Weth. van Ter Neuzen, waarbij dit college bericht dat door hem van de heeren P. J. Scheele, A. Tholens Dz. en J. A. van Rompu bericht is ontvangen, dat zij de aanneming voor de benoeming tot lid der Kamer, ingevolge de verkiezing van 27 Maart 11. herroepen. Aangenomen voor kennisgeving. De heer Blankers deelt mede dat in den laatsten tijd zeer geklaagd wordt door deimpor- teurs over het hooge tarief dat alhier wordt geheven voor huur van de terreinen van den Rijkswaterstaat voor het opslaan van goederen, terwijl ook de voorwaarden veel bezwarender zijn dan in andere havens. Daar worden de termijnen waarop de goederen vrij mogen blijven liggen zeer ruim toegepast, terwijl men elders ook geen moeite ondervindt, als er geen dringend gebrek aan plaatsruimte is. Hier echter wordt het tarief naar de letter toegepast en daardoor moet een zeer hooge huur worden betaald, terwijl spreker heeft ver- nomen dat er sprake van zou zijn de huurprijs nog te verhoogen. Daarbij komt nog, dat men niet zeker is een terrein, dat men in gebruik had, maar gedurende een week of drie niet noodig heeft, daarna weer te zullen kunnen gebruiken. Het komt voor, dat dit inmiddels bij een ander in gebruik is. Dit is ook een zeer bezwarende omstandigheid, daar men, bij gebrek aan zekerheid van terrein, moeilijk overeenkomsten kan afsluiten, voor het ontvangen van ladingen hout. Constateerende, dat door veranderingen aan het terrein, reeds thans meer opslagplaats is verkregen, dan het vroegere z.g. officieele plan bood, meent spreker dat het gewenscht zou zijn te trachten voor den handel gunstiger voor waarden te verkrijgen voor het gebruik van het terrein, daar deze ten slotte nadeelig zullen worden voor het verkeer op onze haven. De Voorzitter meent dat het 't best zijn zal voorloopig eens met de betrokken autoriteiten alhier te ouderhandelen en te overwegen wat in deze kan gedaan worden. Hij benoemt daarvoor eene commissie be- staande uit de heeren Blankers en Drost met verzoek de bedoelde onderhandelingen aan te knoopen en later aan de Kamer mededeeling te doen van het resultaat van hun pogen. De heeren Blankers en Drost verklaren zich bereid de opdracht te aanvaarden. Daarna sluit de Voorzitter de vergadering. 's Gravenliage, 23 Dec. Tweede Kamer. Bij de behandeling der Landbouwbegrooting be- pleitte de heer Van Vliet bespoediging der oplossing van het vraagstuk der ouderdoms- verzekering en wenschte in afwachting daarvan voorziening in den nood van ouden van dagen. De heeren Schaper, De Klerk en Eerf ver- dedigden het stelsel van Staatspensionneering. De heer De Visser vroeg spoedige indiening van een wetsontwerp tot verplichte ouderdoms- verzekering. Door verschillende sprekers, o. a. door den heer Treub, werd de urgentie betoogd van teehnische herziening van de Ongevallenwet, echter niet in de richting van uitbreiding der risico-overdracht. De Minister Talma betoogde dat ziektevev- zekering aan invaliditeits- en ouderdomsverze- kering moet voorafgaan, om aldus te komen tot een behoorlijke onmisbare organisatie van het geheele verzekeringswezen. De Ongevallenwet zal de Minister partieel herzien, technisch en principieel in dien zin dat het instituut de risico-overdracht tot gezonde ontwikkeling zal worden gebracht. Nederland en Venezuela. De Minister van Buitenlandsche Zakeu be- vestigde de berichten omtrent het complot tegen den vice-president van Venezuela en degevangen- nemiag van Castro's aauhang. Hij verklaarde dat Gomez op 21 December als vriendschapsbetuiging en in afwachting eener nadere regeling door gedelegeerden, gelast heeft schorsing van de uitvoering van het decreet van 14 Mei, in het vertrouwen dat Nederland de maritime demonstrate in de Venezolaansche wateren zal schorsen. In afwachting van het herstel van het Venezc- laansch consulaat op Curafao is de Duitscl e consul tot uitklaren gemachtigd. Caracas, 22 Dec. De Nederlandsche oorlogs- schepen hebben de vijandelijkheden tegen Venezuela gestaakt, tengevolge van de intrek- king van Castro's besluiten welke het geschil veroorzaakten. Ylissingen, 23 Dec. Het Duitsche stoomschip //Martha", van Antwerpen naar Dantzig is in het Oostgat, bij Zoutelande, gestraud. Een sleep- boot is derwaarts vertrokken ter assistentie. Het schip zit niet gevaarlijk. ZEETIJDINGEN. Van 21 tot en met 22 Dec. s s zen s Van 21 tot en met 22 Dec. werden langs de Oostsluizen alhier 9 binnenvaartuigen op- en afgeschut 29 door de Westsl. 0 op en 1 afgeschut. JPositie der Stoomschepen. BestuurderARTHUR HENDRIKX. Vrijdag 25 December (lste Kerstdag), te 21/2 ure, dagvoorstelling aan verminderde prijzen opvoering van De Verworpeling, (Roule- ta-Bosse) beroemd drama in 6 bedrijven en een voorspel door Jules Mary eu E. Rochard. Vertaling van Ernest van Havermaete. Grooten Sohouwburg te Gent. Directie F. CASTE LLANO. Zaterdag 26 December (2de Kerstdag), te 2l/% ure, dagvoorstelling; opvoering van Le liurbier de Seville, opera-bouffe in 4 bedrijven, muziek van Rossini. Zondag 27 December a. s., te 21/g ure, dag voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van Zaza, lyrisch drama in 4 bedrijven, muziek van Leoncavallo. (lste Kerstdag) en Vrijdag 25 December Zondag 27 December a.s., te 3 ure, dagvoor- stelliugen aan verminderde prijzenoptreden van De vermaarde familie Kremo; Sisters Lystay, Hongaarsche danseressenPaula Duval, met hare gedresseerde honden Baleck, zanger Les Trois Roneys, muzikale clownessen Doone Donald, komieke barristen Lilly en Armand, DuettistenJohn Weill, begoochelaar-gooche- laar benevens cinematograaf-vertooningen enz. Iemand uit Roosendaal vertelt het verliaa* van haar ziekte eu genezing. Mejuffrouw M. Herreigers, Willemstraat D 132 te Roosendaal, meldt ons Het is thans reeds anderhalf jaar, dat ik aangedaan was met een zware stekende ppn in den rug en lendenen. Ik bad zeer veel last van rheumatiek en daar mijn vingers geheel stijf geworden waren, kon ik niet het tninste huishoudelijk werk verrichten. De rheumatiek strekte zich uit over mijn geheele lichaam en veel had ik hiertegen gebruikt zoowel in- als uitwendig. Door de hevige pijn kon ik 's nachts niet slapen, mijn hoofd bonsde en ik kreeg daarbij ellendige duizelingen. Ik wist niet wat ik moest gaan beginnen en ik vreesde dat zich nog meer complicaties in mijn toestand zouden voordoen. Ik was blij, toen men raij wees op Foster's Rugpijn Nieren Pil- len, hieraan heb ik mijn redding te danken. Reeds de eerste dagen nadat ik hiermede be- gonnen was kon ik de goede werking hiervan bemerken en na veertien dagen was mijn pijn geheel eu al verdweneu. Ik slaap weer rustig en bemerk niets meer van de vroegere hoofdpijn en duizelingen. Uit dankbaarheid zal ik gaarne dit uitstekende geneesmiddel nierlijders recom- mandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Waarschuwing. De lezers van dit blad worden in hun eigen belang ernstig gewaarschuwd, wanneer zij Foster's Rugpijn Nieren Pillen koopen om slechts die te verlangen en geen andere. Zij zijn te .Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een of f 10, voor zes doozen. De uitdeelingslijst in het faillis- sement L. VAN JOLE Bz., Schilder te Ilontenisse, ligt van heden at gedurende tien dagen op de Griffien van de Recht- bank te Middelburg en het Kantongerecht te Hulst ter kostelooze inzage voor de schuld- eiscbers. De Curator EVER3. Middelburg, 22 December 1908. Afdeeliug TER NEUZEN. ALGEMEENE VERGADERING op Dins dag 29 Dec. a. s., des avonds S ure, in het logement /s Lands Welvaren" bij den heer M. J. Adriaansen. Eventueele voorstellen worden met schriftelijke toelichting voor de vergadering ingewacht bij den secretaris N. J. Harte. op VRIJDAG a.s. wan 2-4 uur. HET BESTUUR. Ter Neuzen. Sluiskil. Axel Zaamslag. Hoek. Ter Neuzen. Axel A. II Zaamslag A If Hoek. Herrnrmde Herk. 9J u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. 'a Avonds u., Kerstfeestviering, onder leiding van dhr. H. J. v. d. Ouden. 9£ u. en 2 u., Ds. J. B. T. Hugenholtz. 9 u. en 2 u., Ds. G. v. Dis. 9 u., geen dienst en 2 u., Ds. E. Raams Gereformeerde Herken. 9 u. en 1^ u., dhr. B. Meijer, Theol. eandidaat van Middelburg. 9 n. en 2 u., Ds. J. van Lonkhuijzea van Heteren. 9 u. en 2 a., Ds. R. v. d. Kamp. 9 a. en 2 u., Ds. R. Hamming 9 u. en 2 u., Ds. M. Uijtenhoudt. 9 n. en 2 u., Student Trenning v. Zaamslag. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Nenzen. 9 u. en 2 u., Ds. A. Janse. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 a. en 2 n., Ds. M. Ruben. „Lokaal Eben-HaSzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 's Avonds 6 n., dhr. J. J. Kense. Hervormde Herk. Ter Neuzeu. 9$ u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9 J u., Ds. J. B. T. Hugeuholtz van Axel. Axel. 9J u.j leeskerk. Zaamslag. Namiddag kinderfeest. Hoek. 9 n., Ds. E. Kaams. Gereformeerde Herken. Ter Neuzen. Geen dienst. Axel A. 9 u., Ds. J. van Lonkhuijzen van Heteren. B. Geen dieust. Hoek. 9 u., Student Trenning van Zaamslag. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u„ Ds. A. Jause. Uud-Gerefuruoerde Gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Nenzen. 9 u.. Ds. M. Ruben. Ter Neuzen. Sluiskil. Axel. Zaamslag. Hoek. Sas van Gent. Hulst. Hervormde Herk. 9J n. en 2 u., Ds. A. Timmerman. Geen dienst. 9£ u. en 2 u., J. B. T. Hugenholtz. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. 9 u. en 2 u,, Ds. E. Raams. 91 u-> Ds. H. Akersloot van Houten Rous. 10 u., Ds. De Boer. Ter Neuzen. Axel A. II. Zaamslag A. tt H. Hoek. Gereformeerde Herken. 9 u. en 1^ u., dhr. B. Meijer, Theol. eandidaat van Middelburg. 9 u. en 2 u., Ds. J. van Lonkhuijzen van Heteren. 9 u. en 2 u., Ds. R. v. d. Kamp. 9 u. en 2 u., Ds. R. Hamming. 9 u. en 2 u., Ds. M. Uijtenhoudt. 9 u. en 2 u., leeskerk. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzeu. 9 u., 2 u. en 5| u., Ds. A. Janse. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5J u., Ds. M. Ruben. I.okaal HEhen-HaKzer" (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5} u., dhr. J. J. Kense. Hervormde Herk. Ter Neuzen. 's Avonds 5J u., Kerstfeestviering van de Hervormde Zondagsschool „Thimotheiis", uit- gaande van den kerkeraad. Hoek. 's Avonds Kerstfeestviering met de kinderen der Zondagsschool. Oud-Gereformeerde gemeente. Axel. 5£ u., Ds. A. Janse van Ter Neuzen. g VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. fan Ter Kei 21 Eng. s.9. River Scheldt 2199Louden stukg. Voor Kent 21 Eng. s.s. Truro 2367 Hull stukg. Rus. s.s. Mary 3184 IRiga idem Van Kent l 21 Eng. s.s. Sea Gull 2763 Londen stukg. idem Frankfort 3269 Goole idem Noor. s.s. Normandie 2826 Moss ledig s.s. IIARALD in lossiug te Stockton on Tees s.s. JENNY vertrekt heden van Algiers naar Middlesbrough on Tees. s.s. RICHARD vertrok 23 dezer van Seahara Harbour naar Algiers. e.s. ELISABETH wordt heden te Honaine verwacht. a.s. HELENA vertrekt heden van Sunderland naar Cette.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 6