Ter Seuzensohs Courant Dinsdag 22 December 1908. No. 5241. Gemengde berichten. Landbouwberichten. Handelsberichten. TWBBDE1 JBXjJLID. In de ,/Prins van Oranje" te Goes vergaderde Yrijdagmiddag de vereeniging ^Stamboek van het Zeeuwseh-Belgisch trekpaard". Voorzitter was de heer Fernand Hombacb. Ingekomen was de koninklijke goedkeuring van de wijziging der Statuten, waardoor de ontbinding van het stamboek mogelpk was geworden. In behandeling kwam een voorstel tot ont binding van het stamboek van het Zeeuwseh- Belgisch trekpaard en oprichting van een nieuw stamboek (tezamen met het Limburgsch koud- bloedstamboek) genaamd Nederlandscb-Belgisch- trekpaardstam boek. Het gevolg van de vorming van zulk een stamboek zou zijn, dat dit stamboek onder be- scherming zou komen van de Regeering en alle mogelijke voordeelen daarvau zou genieten. In de Statuten van het Nederlandsch stam boek wenschte het bestuur echter opgenomen te zien een bepaling, waardoor algemeene leden in een provincie, waar een afdeeling gevestigd is, 3 eontributie moeten betalen, waardoor men wil traehten te voorkomen, dat in onze provincie velen zich zouden opgeven als alge meene leden, zonder zich aan te sluiten bij de Zeeuwsche afdeeling, waarvan de eontributie 2 bedraagt. Verder werd voorgesteld te bepalen, dat schenkingen niet alleen aan de algemeene kas, doch ook aan de afdeelingen kunnen worden gedaan. Nog eenige andere wijzigingen in de concept- statuten werden voorgesteld. Deze wijzigingen werden goedgekeurd. In principe werd besloten tot de ontbinding en de vorming van het nieuwe stamboek. De definitieve beslissing kon, daar er te weinig leden tegen- woordig waren, niet worden genomen. In een volgende vergadering kan, in overeenstemming met de gewijzigde statuten, onafhankelijk van de opkomst, de beslissing vallen. Een commissie werd gemachtigd op grond van de concept- r statuten onderhandelingen te voeren met het Limburgsch stamboek. Eveneens werd in principe besloten tot de vorming van een Zeeuwsche afdeeling van het op te richten stamboek. Door den voorzitter werd voorlezing gedaan van het berieht van overlijden van den onder- voorzitter den heer L. J. Dorst. De heer Hombach wijdde eenige woorden van waardeering aan de nagedachtenis van het overleden bestuurslid. De voorziening in de vacaturen wegens de periodieke aftreding van 3 bestuursleden werd, in verband met de aanstaande ontbinding, aangehou&en. Uit het verslag van den secretaris, den heer Wagtho Jjj&n Tbolen, bleek, dat het aantal leden en ingesdhreven paarden alle aanleiding geeft tot tevredenheid. De penningmeester, de heer H. A. Hanken, deelde mede, dat de ontvangsten van dit jaar zullen bedragen 2036. Er zal vermoedelijk een batig saldo zijn van pi. m. 600. Het aantal gewoue leden bedraagt 418, het aantal buitenleden 26 en er zijn 5 donateurs. De volgende vergadering zal gehouden worden als de onderhandelingen met Limburg zijn geeindigd. De commissie, die de onderhandelingen zal voeren bestaat uit de heeren Horubttch, Wagtho, Hanken, Vorstermau van Oven en Van Dixhoorn. (G. Ct.) Vrijdagavond hield de lOjarige S. te Zeist zich onledig met het onderzoek van een oude revolver, niet wetende dat het geladen was, ging op een gegeven oogenblik het schot af, en trof S. nabij de linkerslaap van het voor- hoofd. S. moet niet buiten levensgevaar zijn. De kogel is langs het neusbeen verwijderd kunnen worden. Van een ezel en een student 1 Een der lezers van het Hbld. schrijft aan het blad het volgende Een aardige verrassing wachte Vrijdagavond de bezoekers van Carre, te Amsterdam. Toen de wilde, iedereen afwerpende muilezel zijn entree gemaakt had en een aantal bezoekers der bovenste rangen, belust op de uitgeloofde be- looning van 10, vruchtelooze pogingen hadden aangewend het dier te berijden, trad eenjong- mensch in den circus, die den clown verzocht hem met den muilezel alleen te laten. Toen werd het verraste publiek een aardig staaltje van dressuur vertoond. Met de grootste kalmte toch, zachtjes fluitende en het dier toesprekende, naderde deze amateur den ezel, streelde hem en besteeg hem daarna zeer bedaard, waarop de manege drie malen werd rondgereden, zonder dat het dier zich tegen dezen berijder ook I maar het minst verzette. Het spreekt vanzelf, dat het publiek oorver- doovend applaudisseerde, terwijl er boven in de loge, waar de vrienden van den jongen amateur zaten, met luider stemme het ,,Io Vivat werd aangeheven, waarop toen onmiddellijk de muziek inviel. Het meest verbaasd zal echter wel de eigenaar van het dier geweest zijn, die nog nooit had gezien, dat een vreemde in staat was het ezeltje te temmen, terwijl hij bovendien de uitgeloofde belooning kon behouden. Gemeenteraad van Ter Neuzen. 6,50 a 7,25 en per hectol. lange 3,25 a 3,75 dikke 4,25 a /4,75; Paarden- boonen 7,a 7,50; Witte Boonen 10, a 11,en puike extra daarboven Bruine Boonen puike 9,50 a /10,en mindere f 8, a 9,Kookerwten 9,a /10, Voeder- soorten 6,80 a 7,Kanariezaad 6, a 6,50 per hectol. en per 100 kilo 8,75 a 9, Buiten 1. Granen. Tarwe per 2400 kilo 195 a 220Rogge per 2100 kilo 180 a 185Gerst Zwarte Zee 140 a f 145; Amerik. Mais 140 a 148; grove Donau 140 per 2000 kiloHaver Libau 6,50 a 6,90 per 100 kilo. M e e 1. Prima inlandsch /13,75 a /14,50; le soort 13,— a /13,50; Zeeuwsche Tarvre- bloem 14,it 14,50Prima Belgisch 13,75 a 14,50le soort 13,25 a 13,75 prima Duitsch 13,50 a 13,75 le soort f 13,f 13,25 extra puik Hon- gaarsch 20,a 21,prima Amerik. patent f 14,50 a f 15,le soort f 13,50 a /14,2e soort Bakers 12,a/12,75; Inl. en Duitsche Roggebloem /10,75 a /ll,50 per 100 kilo. Runderprijzen 54 a 70; Stieren 46 a 60 Kalveren 80 a 95 Schapen 38 a 46 Varkens 44 a 48 cents, alles per kilo. Melkkoeien /140 a /245 Kalfkoeien 160 a 265 Stieren 90 a 175 Yaarzen 90 a 140 Pinken 85 a 90 vette kalveren 52 a 90 fokkalveren 16 a 22 nuchtere]/ 7 a 14 Biggen /6a 13 alles per stuk. Aardappelen. Brielsche lfralen 3,25 a 3,50 Oostvoornsche zand 2,75 a /3, Zeeuwsche jammen /2,20 a /2,50 Zeeuwsche bonten 2,20 a 2,40 Geldersche blauwen en gelen 2,25 a 2,50 Eigenheimers /1,75 a 1,90 per mud. Boterprijzen in vaten gemiddeld 55 en stukken van 1/3 kilo 75 a 80 cent. Zoetemelksche kaas /25 a 29 per 50 kilo. Leidsche /51a 69 per 150 kilo. Zeeuwsche eieren, versche 7,50 a 7,75 Buitenl. en belegen 4,50 a 4,80 per 100 stuks. Zeeuwsche ajuin stroogele 3,25 puike bruine 4, a 4,75 per 60 kilo. V1 a s. Blauw Boll. 1,75 a 2,30; Wit Zeeuwsch 1,40 a 1,60 per steen, L ij n z a a d. Voerzaad 7,50 a 9, Zaai 9,a 10,50 per hectol. Karwijzaad 22,25 a 22,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum onveranderd loco per 100 kilo 12,20 en 8x/2 a 9 cent per kan. Java-koffie, in balen gewone soorten 35 cent en dito Santos 22x/2 cent per half kilo. Beetwortel-suiker ll7/8. Ter Neuzen, 2 L December. Eieren per 26 stuks 1,20. Bot.er i/2 E.G. 0,571/2. ZEETIJDINGEN. Van 18 tot en met 20 Dec. Rotterdam, 21 December. Binnenl. Granen. Wegens hetnaderend Kerstfeest was de markt niet zoo ruim voor zien als vorige week. Puike soorten Tarwe eu Haver prijshoudend. Gerst met geringeu aan- voer. Boonen en Erwten alsvoren. Men noteertPuike Zeeuwsche Tarwe per hectol. 7,80 a 8,25goede 7,— a 7,25; mindere 6,a 6,50 Tarwe per 100 kilo 8,50 a 10,25 Rogge per hectol. 5,75 a 6,25 Wintergerst /5,25 a /5,50 Zomergerst /5,a /5,25 Chevalier /6,a 6,50 Gerst per 100 kilo 7,90 a 9,20 goede Chevalier 9,50 a 10,25Haver e a Van 18 tot en met 20 Dec. werden langs de Oostsluizen alhier 59 binnenvaartuigen op- en afgeschut 50 door de Westsl. 3 op en 5 afgeschut. Positie der Stoomschepen. VAN Vergadering van Zaterdag 19 December 1908. Voorzitter de heer J. A P. Geill, burgemeester. Aanwezig de heeren Van den Hoek, Dees, VVieland, Visser, Moggre, De Ma3ier, De Jager, Scheele, Lensen, De Feijter en Van de Ree. Afwezig de heer DroSt. De Voorzitter opent deze spoedeischend belegde ver gadering en stelt aan de orde de stemming over het voorstel van den heer De Masier, ora de kinderen der parallelklassen van school C, thans in de lokalen der infirmerie, te plaatsen op de scholen A en C, waarover in de zitting van Donderdag de stemmen staakten. De heer Van den Hoek wil nog even mededeelen dat de lokalen in de school, die men op het oog heeft, maar aau 48 leerlingen plaats bieden, terwijl de berekening is dat er 65 zouden komen. De heer De Masier vraagt het woord en deelt mede dat hij zijn voorstel inirekt. De Voorzitter meent dat dit niet meer kan, nu ne eerste stemming daarover heeft plaats gehad. Hij zal het voorstel dus in stemming brengen. Dit wordt verworpen met 7 tegen 5 stemmen Voor stemmen de heeren Scheele, Van de Ree, Moes, Wieland en De Jager; tegen de heeren Lensen, De Feijter, van den Hoek, Dees, Visser, Moggrd en De Masier. De Voorzitter verklaart dat hem den uitslag van deze stemming werkelijk genoegen doet. Het zal echter noodig zijn thans andere middelen te beramen. Gedep. Staten raden aan om een huipscliool te bouwen, doch Burg, en VVeth. stellen voor het gebouw der Vereenigde Handwerkslieden te huren. De heer De Masier zou er prijs op stellen zyn bonding tegenovcr zijn voorstel te verklaren. Ook hij acht het gelukkig, dat het is gevallen. Spreker wil voorop stellen, dat hij niet van meening is veranderd, dat de kwestie tijdelijk zou zijn op te lossen, op de wijze als door hem is voorgesteld Hij was er toen echter met mede bekend, dat in aanneming van dat voorstel een gevaar lag opgesloten voor de hoofden der betrokken scholen, daar deze, vvanneer zij de klassen aanvaaiden zooals ze volgens het voorstel van spreker zouden ge worden zijn, in strijd zouden komen met de bepalingen der schooivvet van 1883. AI had de Raad dus besloten om zulke klassen te vormen, dan nog hadden de hoofden der scholen kun nen weigeren ze te aanvaarden. De Raad zou daarom- trent alleen de wenschelijkheid kunnen uitspreken, kunnen verzoeken de zaak op die wijze op te lossen, maar kan er toch niet over beechikken. Evenwel meent spreker dat het niet aangaat om hier, van de hoogste plaats, de schoolhoofden te nopen tot overtreding dei wet. De heer Van de Ree betnigt er zijn apijt over, dat de heer De Masier thans spreekt geheel in strijd met hetgeen door dezen Donderdag is gezegd, temeer, waar het door hem gedaan voorstel toch een gevolg was van persoonlijk onderzoek en de hoofden verklaard hadden dat zij tegen zoo'n tijdelijke oplossing goen bezwaar badden. De heer De Masier: Ik herhaal, dat ik nog van meening ben, dat de door mij voorgestelde oplossing de beste was, doch dat voorstel kan niet worden uitge- voerd omdat art. 25 der wet van 1883 zich daartegen verzet. Ik zou het immoreel noemen ora de hoofden tot wetsovertreding te dringen. Als zij werden gestraft, zouden wij daarvoor verantwoordeiijk zijn. Ik meen dat uit deze mededeeling van mijue beweegredenen, wel blijkt, dat er geen reden is om mij eene veranderde houding te verwijten. De heer Van de Ree: Het spijt me toch dat de heer De Masier veranderd is en waar hij zooeven zeide dat de Raad het verzoek zou kunnen doen om de zaak op te lossen zooals oorspronkelijk door hem is voorgesteld, hoop ik, dat we straks van hem zullen hooren een voorstel om dat verzoek te doen en dat de Raad zich daarover bij motie zal kunnen uitspreken. Ik hoop dat die oplossing, plaatsing der kinderen op de scholen A en C, zal worden aaugenomen. In verband met den loop die deze zaak genomen heeft, dat dit voorstel weer verworpen is, moet ik weder een grief maken tegen Burg, en VVeth. wegens onvol- doende voorbereiding derzaken. Dit heeft herhaaldelijk tengevolge dat een genomen beslissing moet worden ingetrokken, of leden van den Raad later hunne stem moeten wijzigen. De heer Moes betreurt ook dat het zoo is afgeloopen. Hij is ingegaan op de inlichtingen van den heer De Masier en achtte het voorgestelde eene goede oplossing had hij geweten dat dit niet mocht, dan had hij ook eens over eene andere oplossing kunnen denken. De heer De Masier: Ik wist het toen ook niet en het voorstel is wel wat in overijling gedaan. De Voorzitter betoogt naar aanleiding van het verwijt van onvoldoende voorbereiding dezer zaak door het college van Burg, en VVeth,, dat daarvoor naar zijne meening geen reden bestaat. Het college heeft een scbrijven ontvangen van Gedep. Staten en een onderzoek ingesteld in de richting waarin de eisch van dit scbrijven leidde, om nl. te voorzien in eene lokaliteit voor de parallelklassen. Onmogelijk was te voorzien, dat de zaak in eene richting zou worden geleid als waarin deze kwam door het voorstel van den heer De Masier. Thans kunnen echter daaromtrent wel inlichtingen verstrekt worden, daar spreker persoonlijk is gaan kijken in de scholen, waarbij hem bleek dat de heer Van den Hoek daar voor hetzelfde doel was. Toen is gebleken dat de lokalen van school A, waar tot 65 kinderen zouden moeten geplaatst worden, slechts zit- plaats bieden voor 56 en 48 kinderen. In school C konden er in die lokalen 56 plaats vinden Men kan die kinderen van de 4s en 5e klassen toch niet plaatsen met 3 op den bank. Spreker blijft den heer De Masier dankbaar voor zijn veranderde inzichten. De heer De Masier merkt naar aanleiding biervan op, dat hij den loop dien de zaak genomen heeft, blijft betreuren. Zijne inzichten zijn niet veranderd, het is de wet die hem heeft genoopt te handelen eri te spreken zooals hij heden deed. Burg, en VVeth. kennen de wet toch ook 1 De Voorzitter: Uw hart spreekt anders dan u zegt. 65 kinderen voor 1 onderwijzer, is een toestand die u niet kunt verdedigen. De hoofden hebben wel tegen u gezegd dat ze er geen bezwaar in zagen maar die meenden dat het de bedoeling was voor een zeer lcorten termijn, voor ddn of twee maanden, maar niet voor minstens een half jaar De heer Van den Hoek U kunt gerust zeggen dat het wel een jaar duurl eer in nieuwe lokaliteit voor zien is. De heer Dees betoogt dat, als de Raad een besluit neemt dat later blijkt een dwaasheid te zijn, het toch niet aangaat om de verantwoordelijkheid te schuiven op den hals van Burg, en VVeth. De leden van den Raad zitten hier toch ook om de belangen van de ge- meente te bevorderen. Wanneer hij nagaat datdeheer De Masier zelf verklaart zijn voorstel in overijling te hebben gedaan en ook aan de discussie ten voordeele van dat voorstel heeft medegewerkt iemand die nni- versitaire opleiding heeft genoten, dan meent spreker dat men het ook Bnrg. en Weth. niet zoo kwalijk nemen mag, dat het college niet zoo aanstonds een positief standpunt tegen het geheel onverwachte voorstel heeft kunnen innecaen. Als Burg, en Weth. dat voorstel hadden kunnen voorzien, dan zou zeker niets zijn nagelaten om met betrekking daartoe de meest uitgebreide inlichtingen te verschaffen. Bnrg. en Weth hadden alleen den brief van Gedep. Staten. Het college is overluigd, dat aan het voldoen van dien eisch, hetbouwen van een hulpscbool, groote kosten verbonden zijn en deed daarom aan den Raad het voorstel een geschikt lokaal te huren. De zaak waar het ora ging, was dus door Burg, en Weth. wel degelijk voorbereid. De heer Van de Ree Ja, ik word er nu ingehaald en daartegen wil ik opmerken, dat de Raad geen voorbereidend college is Burg, en Weth. moeten aan den Raad de noodige inlichtingen verschaffen. Diezijn eroepen om op de hoogte te zijn. Burg, en Weth. eden hun voorstel, zonder zelfs de plaatselijke autori- teiten er over te hooren. De Voorzitter meent dat de opinie omtrent het college van Bnrg. en Weth. niet zuiver is. De Wethouders zijn niet de dienaren van den Raad die worden door den Raad nit zijn midden benoemd en het zijn dus in deze vergadeiing collega's, die met de anderen de belangen van de gemeente bespreken. Wanneer er dan eene goede verstandhouding heerscht, meent spreker dat er hun geen verwijt zal gemaakt worden, dat ze niet aanstonds volledige inlichtingen kunnen verstTek- ken omtrent zaken die door hunne collega's worden te berde gebracht. Als inlichtingen gevraagd worden, zullen zeker alle pogingen worden gedaan, om die te verschaffen. De heer Van de Ree meent verkeerd te worden be- grepen, hij wil volstrekt niet beweren dat de Wethou ders de dienaren van den Raad zijn, doch het is in elk geval een voorbereidend college. Nu is toch reeds meermalen, ook hij de behandeling van de begrootitig, ebleken, dat er aan de voorbereiding wat haperde. preker meent er dan alle aanleiding is om daarover te spreken. Hij acht het ook een bewijs van goed kameraadschap, dat men elkaars gebreken onder de oogen brengt. De beer Van den Hoek betwist, dat het voorstel niet roldoende zou zijn voorbereid. Gedep. Staten geven eer. weg aan, die de gemeente, als daarop wordt ingegaan, op een uitgaaf van ongeveer J 1500 zou komen te staan. Nu stellen Burg en Weth. naar aan leiding daarvan voor, een besluit te nemen dat der gemeente, zoolang de tijdelijke toestand duurt, op eene verhooging van y 94 's jaars aan uitgaven, wegens htiur van het gebouw zou komen te staan. Spreker meent dat deze zaak tamelijk goed voorbereid mag genoemd worden. Men moet niet uit het oog verliezen dat de parallelklassen bestaan en dat die nog onlangs door den Raad zijn gesanctionneerd. Het ging nu niet over opheffing der parallelklassen, maar om daarvoor een geschikt lokaal te vinden, nu er bezwaar wordt gemaakt tegen de lokalen in de infirmerie. De heer Van de Ree meent dat, waar de zaak reeds zoo dikwijls is besproken, waar de ruimte op de scholen reeds zoo dikwijls hier ter sprake kwam, Burg, en Weth. daarvan op de hoogte hadden moeten zijn. Eerst nu de heer l)e Masier zijn voorstel deed, hebben Bnrg. en Weth. zich eens van den toestand op de hoogte gesteld. De Voorzitter: Wij hebben althans nu eens een on derzoek ingesteld naar den zuiveren toestand van het oogenblik. Overigens waren de cijfers voldoende bekend, en zijn hier ook meermalen genoemd. Er is nu tevens gebleken, dat de plaatsrnimte in de lokalen niet toelaat het aantal kinderen te bergen dat zou noodig worden. De heer Van den Hoek Ik heb er de vorige zitting al op gewezen, dat een der klassen op school A niet meer dan 48 kinderen kan bergen. De heer De Masier merkt op, naar aanleiding van het zooeven aangegeven denkbeeld tot het voorstellen eener motie, de Raad daarmede weinig kan bereiken. Het gaat bier niet als bij de Staten-Generaal. Daar kan een motie een aanwijzing zijn voor een Minister om in zekere richting te handelen, of, indien een Minister dat niet wenscht, heen te gaan. Zoo'n resultaat kan de Raad, tegenover het college van Burg, en Weth. niet bereiken. Ook naar het lokaal der Vereenigde Handwerks lieden" heeft spreker een onderzoek ingesteld Daarbij is hem gebleken, dat des winters, als ook de teeken- cursus enz. wordt gehouden, het vrij maken van een der lokalen nog al bezwarend is,al is sprekerovertuigd, dat het bestuur der vereeniging alles wat in zijn ver- mogen is, wil doen, om het gemeentebestuur ter wille te zijn. Daar er over een lokaal gemakkelijk te beschikken is, vraagt spreker, of het misschien niet inogelijk zou zijn eene andere klasse te huisvesten in het lokaal voor de ziekeninrichting op de Smidswal. Tegen dit laatste denkbeeld worden verschillende be- zwaren geoperd. De Voorzitter meent dat de beste oplossing is, het gebouw der //Vereenigde Handwerkslieden" te huren, daar dit lokaal beter is dan de infirmerie. Het lokaal kan worden gehuurd onder voorwaarde dat de huur ingaat op het tijdstip dat de gemeente het lokaal noodig heeft en eindigt zoodra het wordt opgezegd. Nog eenige discussie wordt hieromtrent gehouden. De heer Van de Ree verlaat de vergadering. De Voorzitter brengt in stemming het voorstel van Bnrg. en Weth. ora niet in te gaan op het verlangen van Gedep. Staten tot het bouwen van een houten hulpschool, doch, voor het onderbrengen der parallel klassen, te huren het gebouw der //Vereenigde Hand werkslieden" onder de in de vorige zitting medegedeelde voorwaarden Dit voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 1 stem, die van den beer De Jager. De heer Moggre deelt mede van bevoegde zijde te hebben vernomen dat de Katkolieke school er zeker zal komen. De Voorzitter geeft te kennen dat men thans eenig- zins in afwacbting kan blijven. Om eene definitieve regeling van gemeenlewege te ontwerpen, is er toch ook eenigen tijd noodig. Hierna wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten a ♦j 35 VLAS. NAAM. MS. Van en naar. Lading. I vor Ter Kensen t 18 Eng. s.s. ttiver Scheldt 2199 Londen stukg. 20 idem Serula 3927 Liverpool idem idem River Lagan 2272 'Londen stukg. Ian Ter Weuzen 19 Eng. s.s. River Thames 2242 [Londen stukg. Voor <>!eiit i 18 Eng. s.s. Sea Gull 2763 Londen stukg. Belg. s.s. Flaudria 5423 Riga hout Deen. s.s. Ulfsborg 5772 idem h. v). 19 Duits. s.s. Ceres 1814 idem stukg. Eng. s.s. Frankfort 3269 Goole idem 20 Zweed s.s. I'olaris 4209 Geffle hout Deen. s.s. Kr. Frederik 4634 Windan idem Eng. s.s. Saftmarshe 2633 Goole stukg. idem Redwood 3475 New-Castle kolen Noor. s.s. Nedenes 4354 Riga stukg. Eng. s.s. Sea Hound 3085 Londen idem Van <>!eut 8 18 Belg s.s. Martha 1842 Goole ledig Eng. s.s. Algol 1552 Londen idem Noor. s.s. Ravn 3051 Grangem idem Deen. s.s. Vredensborg 4437 Burntisland idem Eng. s.s. Cairnnevis 4192 Mombels idem 19 Duits. s.s. Margaret ha 2769 Leith idem Bng. s.s. Warkworth 1862 New-Castle stukg. idem Sea Serpent 2554 Londen idem Deen. s.s. Napoli 2193 Grangem. ledig Zweed. s.s. Mudir 2202 Hamburg idem idem Wally 1202 Grimsby idem Eng. barge S. D. 371 Kingslyn macadam idem Dovereourt 246 Ipswich phosph. 20 Deen. s.s. Austa 3167 Rendsburg idem Eng. s.s. Astrologer 2580 Leith stukg. Voor Selzaetei IS Eng. s.s. Commercial 391 1 Cherbourg koolteer Von Selznete 2 19 Eng. s.s. Commercial 1 391 ISt. Malo ledig s.s. HARALD van Algiers naar Stockton on Tees passeerde 21 dezer Beacby Head. s.s. JENNY in lading te Algiers voor Middlesbrough on Tees, s.s. RICHARD in lading te Seaham Harbour voor Algiers, s.s. ELISABETH vertrok 21 dezer van Nizza naar Algiers, s.s. HELENA in lading te Sunderland voor Cette.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 7