JaarlijMe Prijsfcauip Gemengde beriehten. Telegrafische beriehten. Ten voordeele van Ter Neuzen. Advertentien. Zondag 20 Dec., nam 4 uur. Predikbeurten. BURGERLIJKE STAND. Nederlandsch Tooneel te Gent. Nieuw Circus van Gent. TER NEUZEN, 18 December 1908. In de op Zaterdag a. s., des namiddags te 2 uren, te houden spoedeischende vergadering van den gemeenteraad alhier, komt het volgende punt in behandeling bestendigen parallelklassen school C. Bij kon. besluit is pensioen verleend aan P. Herrebout, oud-hulpsluismeester teTerNeuzen, ten bedrage van 399, De heer J. v. Riet, hulpbesteller der poste- rijen te Goes, is benoemd tot brieven- en tele- grambesteller te Ter Neuzen. Bij Ministerieel besluit zijn benoemd bij het Belgisch loodswezen tot sloeproeier te Vlissingen A. J. Dezitter, thans sloeproeier te Ter Neuzen, en tot sloeproeier alhier J. F. Francois, matroos der mailbooten te Ostende. Naar ons werd meegedeeld was ons bericht omtrent de mishandeling van 2 heeren te Utrecht in zooverre onjuist, dat er bij de aan- vallers geen grief bestond tegen een dier heeren. De aanval en mishandeling greep geheel wille- keurig plaats. Omtrent de daders der mishandeling schijnen nog geen voldoende aanwijzingen te bestaan. Cliuge, 17 Dec. Het schijnt tegenwoordig in den Emmapolder onder deze gemeente zeer onveilig te wezen. Althans toen de heer J. Bauwens, gemeente- bouwkundige, daar eergisteren doorkwam, daar hjj aan de haven het opzicbt over een nieuw te bouwen huis heeft werd hij op den eenzamen weg op klaarlichten dag door twee dronken kerels die eene kar begeleiden beleedigd, uitgedaagd en bedreigd. De zaak is in handen der politie. Boschkapello. Dinsdag hield de societeit vde Eendracht" haar jaarlijkschen teerdag. Na des morgens eene H. Mis voor de over- ledene leden te hebben bijgewoond, bracht men den dag gezellig met verschillende spelen door, terwijl de avonduren omvlogen door de leuke voordrachten, die eenige leden ten beste gaven. Bij het koningschieten was de heer J. Hermans de gelukkige. Tot hoofdman, seeretaris en beschermheer werden respectievelijk gekozen de heeren P. StalleartPerdaan, G. de Gier en J. Truyman. Oudergewoonte had mej. de wed. v. d. Veeken voor een solied diner en souper gezorgd. Een drietal nieuwe leden vierden den teerdag mede. Zondag 20 December 1908. RECHTSZAKEN. Ammdissements-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 18 Dec. de volgende vonnissen uitgesproken E. H., oud 47 j., veldarbeider te Biervliet, is wegens diefstal veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. J. H., oud 31 j., huisvrouw van H. L. S., arbeidster te Sluis, is wegens mishandeling veroord. tot 1 maand gevang. Th. N., oud 22 j., werkman te IJzendpke, is wegens mishandeling veroord. tot 15 boete of 15 dagen hecht. E. J. v. R., oud 39 j., koopman te Ter Neuzen, is wegens wederspannigheid veroord. tot 14 dagen gevang. H. D., oud 57 j., timmerman te Sas van Gent, is wegens als voren veroord. tot 14 dagen gevang. J. K., oud 32 j., aannemer te Sliedrecht, is wegens overtreding van het reglement op de dienst zijn. Bij haar oude, knorrige tante Lau- cice, die nog gieriger was dan de vermoorde Pollenz, kon Anna in geen geval blijven, zij zou bjj haar niet dien troost, die deelname vinden, die zij zoo zeer behoefde. (Wordt vervolgd.) Schelde en Zeeuwsche stroomen veroord. tot 25 boete of 10 dagen hecht., met bevestiging van het vonnis van den kantonrechter te Middel burg. J. J. v. R., jachtopziener en onbezoldigd rijksveldwachter, wonende te Axel, is, beklaagd van mishandeling, vrijgesproken. Bij bevelschrift der bovengenoemde recht bank is in de zaak tegen D. J. J. H., oud 47 j., metselaar, geboren en wonende te Uzendijke en 2e. J. J. J. d. L., oud 62 j., onderdirecteur der Uzendijksehe Stoomtram-Maatschappij te IJzendijke, verdacht van het veroorzaken van gevaar door stoomvermogen op een spoorweg, voor wat no. 1 betreft verwezen naar de open- bare terechtzitting en is voor de laatstgenoemde diens buitenvervolgingstelling gelast. Yerder is verwezen naar de terechtzitting met bevel tot gevangenhouding van den be- klaagde de zaak tegen C. d. B., oud 17 j., werkman, geboren en wonende en gedetineerd te Middelburg, als verdacht van diefstal van konijnen, ten nadeele van de wed. G. S. en F. Y. te Groede. Eveneens is verwezen de zaak tegen P. Y., oud 20 j., koopman, geboren te Nieuw-Namen, J. d. B., oud 30 j., stoelenmatter, geboren te St. Jansteen, E. d. B., oud 47 j., klompen- maker, geboren te Koewacht, alien wonende te Nieuw-Namen (Clinge), en thans gedetineerd te Middelburg, als verdacht van bedelarij in ver- eeniging. In "de woning van den werkman P. Stee- houwer aan den Jutphaaschen weg no. 34 te Utrecht, waren drie jonge kinderen zonder toezicht gelaten. Een dochtertje had eenig waschgoed boven de kachel gehangen, dat in brand geraakte, toen het 3jarig zusje juist in de onmiddellijke nabijheid was. Het arme kind werd eveneens door de vlammen aangetast, zoodat het hevig kermende door de huiskamer liep. Ongelukkigerwijze werd daarbij een 6jarig broertje tot overmaat van ramp ook in brand gestoken. Ten einde raad vluchtten beide kinderen naar buiten en begaven zich naar de buren, die de vlammen spoedig doofden. Het kleine meisje was evenwel zoodanig met brandwonden bedekt, dat overbrenging naar 's rijks klinieken noodzakelijk bleek. Het kind is daar ter verpleging opgenomen in de hoop het in het leven te kunnen behouden. De verwondingen van het oudere kind zijn niet van ernstigen aard. In Friesland zijn werklooze arbeiders tegenwoordig druk aan het mollen vangen wat gelukt dit vangen wat een aardig daggeld geeft, wijl elk mollenvelletje nu reeds met 7 cent betaald wordt. Maar er zijn slechts enkelen, die de mollen gemakkelijk vangen en dezen betaalt de boer graag bovendien met een daggeld. Een hunner hij woont in de gemeente Schoterland is een meester in 't vak. Met zijn hondje, dat prachtig afgericht is; vangt hij alle mollen uit het land weg. Maar hij laat zich betalen ook. Van den boer vraagt hij per dag 1 boven den kost; de opbrengst der gevangen mollen is ook voor hem. Gisteren ving hij 18 mollen en maakte dus 2,26 daggeld -f- vrijen kost. Als een curiositeit meldt de 's Hert. Crt, dat bij een heer op het Riesenbroek aan de Niers te Ottersum de eenden trots het vergevor- derde seizoen nog eieren leggen. De laatste tien dagen legden zij nog iederen dag. Muzikale visschers. De haven meester van Fleetwood heeft zich genoodzaakt gezien, aan de stoomtrawlers het onnoodige gebruik van de stoomfluit te verbieden. In den gemeente raad was er over geklaagd. Een lid deelde mee, dat de stoomtrawlers met hun stoomfluiten walsen en polka's speelden, als ze naar zee gingen. Een ander lid wist te vertellen, dat de stoom trawlers te Grimsby bij 't naar zee gaan op een dag in de week speeldenTake me home, Kathleen", en 'sZondags: wLead kindly Light." Bij 't verlaten van een andere haven werd den onpopulairen havenmeester met de stoomfluit het lied //Get your hair out" voorgespeeld. Het stoomschip //Transporter", dat den 26en September naar Yokohama vertrok met twee onderzeesche booten aan boord, is be houden aldaar aangekomen. De ,/Transporter" is speciaal voor dat vervoer gebouwd. Men heeft het schip eerst dieper doen zinken door bet ruim geheel met water te vullen, zoodat de onderzeeers boven de plaats konden worden gevoerd, waar zij in 't schip zouden worden geplaatst. Vervolgens werd na- dat het dek was weggenomen, het water er uit gepompt en zakten de onderzeesche booten naar den bodem van 't vaartuig, waarop ze werden vastgelegd. Om te lossen, zal men ongeveer op dezelfde wijze te werk gaan. Men zal de ^Transporter" op nieuw met water vullen, haar dek wegnemen om op die wijze de booten in de gelegenheid te stellen het ruime sop te kiezen. Dorando, de bekende Italiaansche winner van den Marathonwedloop in de Olympische spelen te Londen, heeft Woensdag te New-York over denzelfden afstand als toen (42 kilometer) een wedloop gehouden met den Canadeenschen Indiaan Longboat, die, meenen we, ook bij de Olympische spelen meeliep maar toen geslagen werd. Ditmaal was hij gelukkiger, want hij wist Dorando te kloppen. Dorando was aan het eind uitgeput en viel in den laatsten kilometer, waardoor hij zijn enkel verzwikte. Hij liep toch door maar zakte voor het eind ineen. Longboat was daarentegen nog frisch bij zijn aankomst, en werd met ontzaglijke geestdrift toegejuicht door het talrijke publiek. Dorando hinkte, geholpen door zijn broer en scbreieud over zijn nederlaag, van de baan. De tijd van Longboat was 2 uur 45 min. 52/5 sec. Men meldt uit Berlijn, dat de Duitsche luchtvaart-compagnie, ongeveer drie maanden geleden door een groep van finananciemannen en sportmen te Berlijn, Frankfort en Cassel gesticht, 16 bestuurbare ballons besteld heeft van het stelsel Zeppelin, en zulks om een regelmatigen dienst tot stand te brengen tusschen 24 steden. De ballons zullen 10 rei- zigers moeten vervoeren, boven het personeel. De lijnen 1 en 2 zullen uit Friedrichshafen vertrekken en zullen aanleggeD, een boog be- schrijvende langs Berlijn, de eerste in hetNoorden van Duitschland, de andere in het Zuiden. Lijn 3 zou van Friedrichshafen uitgaan om te Kopen- hagen te landen via Hamburg, Kiel en Flensburg. 's Gravenhage, 18 Dec. Tweede Kamer. Bij het debat over de begrooting van Waterstaat keurde de Kamer goed een door den Minister van den heer Lely overgenomen amendement, waarbij op begrooting wordt gebracht een me- moriepost voor terreinaankoop aan den Hof- singel, in verband met 's Ministers plannen tot eene betere huisvesting van de Tweede Kamer, den Raad van State enz. De Minister had tevoren verklaard, dat hij die terreinen voor f 275000 kon koopen. Verschillende sprekers klaagden over de stief- moederlijke behandeling van platteland vooral waar 't geldt kanaalwezen en spoorwegaan- gelegenheden. Gisteren werd uit Washington geseind dat Venezuela aan Nederland den Oorlog had verklaard, wegens het aanhouden der Venezo- laansche schepen. Heden werd ons geseind Het Ministerie van Buitenlandsche Zaken ontviug tot hedenmiddag geen bevestiging der beriehten omtrent het nemen van het derde Venezolaansche schip, of omtrent eeneoorlogs- verklaring door Venezuela. Medemblik. Uit het Rijkskrankzinnigen-ge- sticht is de beruchte inbreker De Haan uitge- broken. Toen hij echter op de boot Hoorn Amsterdam wilde stappen werd hij weder inge- rekend. 's Hertogenbosch. De rechtbank veroordeelde heden den burgemeester der gemeente Best tot 100 boete subsidiair 60 dagen hechtenis. Amsterdam. Heden middag is alhier door de politie gearresteerd een vrouw op het oogen- blik dat zij valech geld uitgaf. De rechtbank verleende heden de fir ma Bensdorp en Co. definitief surseance van betaling. Bestuurder: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 20 December a. s., te 2^ ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van De Verworpeling(Roule-ta-Bosse) beroemd drama in 6 bedrijven en een voorspel door Jules Mary en E. Rochard., Vertaling van Ernest van Havermaete. Grooten Schouwburg to Gent, Directie F. CASTELLANO. Zondag 20 December a. s., te 21ji ure, dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoering van Le Dal Masque, groote opera in 4 bedrijven, muziek van Verdi. Zondag 20 December a. s., te 3 ure, dagvoor- stelling aan verminderde prijzen optreden van De vermaarde fainilie Kremo Sisters Lystay, Hongaarsche danseressenPaula Duval, met hare gedresseerde honden Baleck, zanger Les Trois Roneys, muzikale clownessenDoone Donald, komieke barristen Lilly en Armand, DuettistenJohn Weill, begoochelaar-gooche- laar beneveus cinematograaf-vertooningen enz. KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,75 a 47,775. Engelsch per n 12,n 12, Dit zijn geen woorden van een inwoner van Duitschland of Engeland, doch die van een buur. Mejuffrouw A. Vroouiand, wonende Been- houwerssingel K 76 te Middelburg, meldt ons Het is thans reeds vijf jaren dat ik gesuk- keld heb aan een hevige pijn in de lendenen, rug en zijden. De urine was erg beslagen en kwam met een branderig, pijnlijk gevoel. Ik had veel zweetingen en benauwdheden, die door huiveringen werden gevolgd ook leed ik aan rheumatiek. Somtijds was mijn geheele lichaam opgezwollen, waardoor ik mijne kleeren dikwijls niet eens dicht maken kon en vooral mijn enkels en polsen waren dik opgezet. Ik sliep slecht en wanneer ik 's morgens opstond, was ik reeds vermoeid. Verschillende malen was ik hiervoor reeds onder behandeling geweest, doch zonder merkbare verlichting en het was mijn geluk dat ik met Foster's Rugpijn Nieren Pillen be- kend raakte, want ik had deze nauweiijks twee weken ingenomen, toen ik reeds een groote verlichting bekwam. Nadat ik nog een paar doosjes had gebruikt, kwam er een algeheele verandering in mijn toestand. De pijn was zoo goed als verdwenen en van al de vroegere ellende bemerk ik bijna niets meer. Ik zal thans nog een tijdje met Uw Pillen doorgaan en hoop U binnen kort mijn volkomen herstel te kunnen melden. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Zwelling der enkels, der voeten en der beenen en blazen onder de oogen (Waterzucht). Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toegeschreven aan het overvloedige water afkomstig uit het bloed dat doorgedrongen is tot in het weefsel der huid en dat eigenlijk had moeten worden uitgedreven door de filtreering indien de nieren in goedeu toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons medegedeeld dat dergelijke gevallen volkomen genezen werden door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die mejuffrouw Vroonland gehad heeft. Wij waar- schuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening vau James Foster voorkomt. Ze zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. loezen- ding geschiedt franco na ontvangst van post- wissel a f 175 voor een of f 10,voor zes doozen. Voor de vele bewijzen van deel- neming, ontvangen voor en na het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, betuigen wij onzen oprechten dank. Wed. C. LEUNIS—Labijt. A. P. VAN OVERBEEKE—Leunis. A. VAN OVERBEEKE en Kinderen. Ter Neuzen, 18 December '08. met <1© Jaskaart, zonder roem, 4 prijzen. Inleg 15 cent. Verdergewone condition. TH. BRUGGEM AN, in de 4 emmers, TerNeuzen. Hervorniile Herk. Ter Neuzen. 9J u., D». A. Timmerman, Gedachtenisure van- en Daiikure voor de gedeeltelijke ver- nieuwing van het kerkgebouw en 2 u., Ds. A. Timmerman, 4e Adventspreek. Sluidkil. 94 u., Ds. E. Raams van Hoek. Axel. 9£ u. en 2 u., J. B. T. Hngenholtz. Zaamalag. 9 n. en 2 u., Ds. G. van Die. Hoek. 9 n., geen dienst en 2 u., Ds. E. Raams. Sas van Gent. 9J u., Ds. H. Akersloot van Houten Roes. Hulst. 10 u., Ds. De Boer. Gereformeerde Herken. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u„ dhr. C. M. Impeta, Theol. student van Katwijk aan zee. Axel A. 9 n. en 2 u., dhr. Z. Hoek van Duisburg en 5i dhr. Z. Hoek, spreekbeurt over de Evan- gelisatie in de Rijnprovincie. B. 9 n. en 2 u., Ds. R. v. d. Kamp. Zaamslag A. 9 n. en 2 u., Ds. R Hamming. h B. 9 u en 2 u., Ds. M. Uijtenhoudt. Hoek. 9 n. en 2 u., Student Quak van Kampen. Gereforineerde gemeente (Vloosw\jkstraat). Ter Neuzeu. 9 u., 2 u. en 5J u., leeskerk. Oud-Gereformeerde geiueente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 n. en 5J u., Ds. M. Ruben. Lttkaal „Ehen-lla8zerM (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5} u., dhr. J. J. Kense. Clinge. Geboorten. 1 Dec. Charles Louis, z. van Johannes de Burger en van Julia Maria Willaert. 6 Dec. Alfons Joannes, z. van Ludovicus Hofman en van Leonie Maas. 7 Dec. Ferdinandus Joannes, z. van Ludovicus Cerijlus Smet en van Maria Francisca Bleijenberg. 11 Dec. Ludovicus Joannes, z. van Camillas Joannes Smet en van Rosalia van Poele. 15 Dec. Cijrillus, z. van Johannes Franciscus d'Hont en van Philomena Meul. Rene Chare! Louis, z. van Ilenricus Ludovicus Pauwels en van Sidonia van As. Overlijden. 6 Dec. Carolus Ludovicus Jouret, oud 65 j., echtg. van Paulina Petronella de Kort. 14 Dec. Josephus Franciscus van der Keelen, oud 5 m., z. van Franciscus en van Joanna Petronella Grandsard. 15 Dec. Johanna Catharina Rottier, oud 81 j., wed. van Felix Smet. Sas van Huwelijks-voltrekkingen. 12 Dee. Pieter Meeusen, oud 24 j., jm. en Emerence Schelfhout, oud 25 j., jd. 16 Dec. Fredericus Alexius van Over- walle, oud 25 j., j m. en Martha Maria Wauters, oud 27 j., jd. Geboorten. 9 Dec. Marchel Gustave, z. van Seraphin Goethals en van Maria Magdalena Droesbeke. 14 Dec. Maurice, z. van Emiel van Wijnsberghe en van Emilia de Rijcke. S<oppelelijli. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Dec. Fredericus Hamelink, oud 58 jweduwn. en Marianna de Burger, oud 51 j., jd. Geboorten. 3 Dec. Elisabeth Emelie Rosalia, d. van Joseph Fruijtier en van Rosalia de Theije. Zuiddorpe. Geboorten. 4 Dec. Gustaaf Alphon- sus, z. van Eduardus Samijn en van Marie Mathildes Lyppens. 14 Dec. Germaine Stephanie, d. van Petrus Braeckman en van Josephina Emanuel Goossens.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 6