TancL- en Mondsiekten. GOEDE RAAD. Merinos Saijet. |R.eistasschen VEROIJGBAAH EDERLAND 1909. Prijs 90 cent. Twee vliegen in een klap. Advertentien. billijken prijs te koop: Firma P. J. VAN DE SANDE, Ter Nenzen Hoogwatergetij te Ter Neuzen. De echte Scott's Emulsion. Kinadroppels van De Vrij. Eiwitstaal per literflesch f 1,25. „Het resultaat is prachtig." hij A. HE DAUW te Koewacht, Boudewijn Onderwater, heer van Puttershoek, geboren te Noordwijk, gestorven te 's Graven- hage en begraven te Rijswijk. Zijn vrouw overleed in 1851. Oude familieleden van Mr. 0., die nu ook al lang dood en begraven zijn, hadden zicb- zelven en hun kinderen steeds verblijd met bet uitzicbt op die erfenis, maar nooit eenige moeite gedaan om in het bezit daarvan te komen, tot een vrouw H. te Piet-Gijzenbrug met haar zoon de eerste stappen daartoe deed en daarover ging spreken met den heer C. Onderwater, bloemist alhier. Men kwam toen op het denkbeeld, een vereeniging te stichten, waarvan alleen zij lid kunnen worden, die meenen aanspraak te kunnen doen gelden op Mr. Onderwater's nalatenschap, waarvan zij overtuigd zijn, dat die in verkeerde handen is gekomen. De vereeniging heeft vrouw H. tot eere- voorzitster benoemd en een bestuur van zeven leden gekozen, waarvan genoemde heer 0. Onderwater voorzitter is. De leden der ver eeniging betalen 10 cents per week contributie, om onverraijdelijke onkosten te bestrqden, als- mede de voorloopige kosten van een advokaat. In de thans gehouden vergadering werd Mr. Aalberse, te Leiden, tot advokaat der vereeni ging benoemd. De leden wonen in verschillende plaatsen Den Haag, de Noordwijken, Noordwijkerhout, Leiden, Delft, Amsterdam, Hazerswoude, Piet- Gijzenbrug, Beverwijk, Lisse, Hillegom, Voor- hout, Katwijk en in eenige andere. Thans is men bezig, het testament van de echtgenoote van Mr. Onderwater gelicht te krijgen. Wijl dit alleen getoond kan worden aan familifeleden, zullen de aanspraakmakenden moeten bewijzen, dat zij tot de familie behooren. Omtrent den omvang der erfenis weet men nietsalleen schijnt bekend te zijn, dat de in 1851 overleden vrouwe 24,000 aan legaten vermaakt heeft, waaruit men afleidt dat het totaal bedrag aanmerkelijk grooter moet zijn geweest. (Zegt het Burg. Wetboek niet, dat het recht op zulk een erfeDis verjaart na 30 jaren Moordenares Voor het"gerechtshof, departement der Zee-Alpen, is de moordzaak van Grasse in behandeling gekomen. Men zal zich de quaestie herinneren. In Mei werd te Grasse het in stukken gesneden lichaam van den bankier Harri, alias Raimbault, in zijn woning gevonden, door zijne huishoudster Maria Gilly, die van den moord beschuldigd werd. Zij verklaarde, dat haar meester zelfmoord had gepleegd, en dat zij toen, uit vrees beschuldigd te worden, het lijk in stukken gesneden en ge- poogd heeft het te verbranden. In haar bezit werden fr. 800 gevonden. Zij bekende, dat dit geld van den bankier was. Volgens de laatste berichten is Maria Gilly veroordeeld tot levenslange dwangarbeid. Het proces van Lever Brothers, de groote Engelsche maatschappij van zeepziederij, tegen de firma Baines Co. als eigenares van een Leedsch dagblad, is geeindigd met een veroor- deeling van gedaagde tot een schadeloosstelling van 500. Dat de som zoo gering is ligt hieraan, dat blijkbaar de jury de stelling van gedaagde billijkte, dat n.l. in het vroegere ge- ding van Lever tegen de Harmsworth-bladen de jury Lever een schadevergoeding van 50,000 toekende, meenende, dat daarmede de zaak uit zou wezen. Maar nu had Lever dit blad en een paar nieuwsagentschappen aangesproken, en hij erkende, dat hij nog meer bladen zou vervolgen. Van Lever's kant werd aangevoerd, dat de zaak door den lasterveldtocht van een zeker aantal bladen welke de zeepzieders die inder- tijd in een slechten tijd zich met elkaar ver- bonden hadden van hun besluit om minder te adverteeren wilden afbrengen wel 257,000 had verloren. De gedaagde trachtte dit te weer- leggen. Met 500 zal Lever zijn proceskosten bij lange na niet goedmaken. Misschien dat het geding tegen de nieuwsagentschappen meer oplevert. Wat .een geweldige zaak die van Lever Bro thers is, bleek nog eens uit het pleidooi van hun advokaat, den oud-minister Sir E. Carson. Het kapitaal bedraagt een 72 millioen gulden, waarvan een 24 millioen in handen is van het liberate Parlementslid W. fl. Lever en diens familie. De ziederijen kunnen 3000 ton zeep in de week afleveren. Te Port Sunlight alleen zijn er 3500 menschen aan de zaak verbonden. Aan salarissen en loonen betaalt de zaak een ronde 3 millioen gulden in het jaar. Maandagnamiddag ontmoette het naar Oostende bestemde stoomschip Framnas, op de hoogte van het vuurschip Noord Hinder, den Engelschen schoener Agnes, zonder iemand aan boord. De fokkera en een gedeelte der verschansing waren verbrijzeld, terwijl de bij- staande zeilen aan flarden waren gescheurd. De stoomboot zette eenige mannen over, wier eerste werk was de pompen te peilen. Er stond ongeveer 5 voet water in het ruim, waaruit bleek dat de schoener vrp lek was. Vervolgens werd deze op sleep genomen. Doch toen men in het gezicht van Oostende was gekomen, brak de sleeptros. De stoom boot zette nu haar reis alleen voort, terwijl eenigen tijd later de rijkssleepboot den schoener kwam assisteeren en in de haven binnenbracht. De Agnes is met kolen geladen en volgens aanteekeningen in een aan boord gevonden schrijfboek, was zij kort geleden uit Hull ge- varen met bestemming naar Faversham. Van de bemanning is tot nu toe nog niets vernomen. Waarschijnlijk is zij, op levensbe- houd bedacht, in den jongsten storm aan boord van een in haar nabijheid passeerend vaartuig gevlucht en nu reeds in de een of andere haven ontscheept. Snelle echtscheiding. .New-York heeft dezer dagen een nieuw bewijs geleverd, met welk een ongeevenaarden spoed echtseheidings- processen aldaar behandeld kunnen worden. De laatste dag, waarop scheidingsaanvragen behandeld zouden worden was genaderd en de rechter Dowling, met de behandeling dier zaken belast, had aangekondigd, dat alle aanvragen, die tot op dien datum nog niet aan de orde gekomen waren, tot Paschen opgeschort zouden worden. Een heir van op echtscheiding beluste dames, die alien nog de aanstaande Kerstdageri als onbestorven weeuwtjes wenschten door te brengen, trok daarop naar het gerechtshof. Bij honderden kwamen de dames opzetten, niet alleen jonge, elegante vrouwtjes, met van levenslust tintelende oogen, maar ook waardige matrones, die reeds de zestig nabij waren. Allen wachten in gezelschap van haregetuigen en advocate]} in spanning op het afroepen harer zaak, vol angst, dat ook hare aanvrage tot de z/uitgestelde" zou komen te behooren. Een der New-Yorker reporters vertelt nu dienaangaande het volgende teekenende voorval. Een rijzige, slanke blondine, wier bekoor- lijke gestalte in een kostbaren pelsmantel op haar voordeeligst uitkomt, betreedt het gebouw en, wendt zich tot den eersten den besten be- ambte, die haar in den gang tegemoet treedt, met de vraag ffkunt u mij ook zeggen De man echter, die door routine wel in een oogopslag kon zien, waar deze elegante vrouw om kwam, liet haar niet eens uitspreken, doch verwees haar, met de woorden //De afdeeling //Echtscheiding" eerste deur, linksnaar de plaats van bestemming. Zeer verbaasd toonde zich het vrouwtje, dat de beambte, zonder haar tot het einde te laten uitspreken, het doel harer komst geraden had, maar heenstappende over het onhebbelijke van haar niet te laten uitspreken, waagde zij de vraag: //Maar hoe weet u Weer ver- mocht ze niet tot het laatste woord haar vol- zin te voleindigen, want reeds luidde het ant- woord//Tegen Kerstmis vragen de dames alleen naar die afdeeling". Rechter Dowling had inmiddels zijn werk- zaamheden aangevangen, en de behandelingen der aanvragen volgdeu elkaar in regelmatige orde op met een snelheid die aan een record deed denken. Geen onzer kantonrechters had met meer spoed hechtenissen kunnen uitdeelen aan vech- tersbazen of dronkenlappen als rechter Dowling //gelukkige" eehtverbintenissen wist op te lossen, en tegen den middag was het niet onaardige getal van veertig aanvragen van de rol ver- dwenen, zoodat gemiddeld tien tot vijftien ge- vallen per uur afgehandeld waren. Maar niet- tegenstaande dit snelle werken zag rechter Dowling zich toch genoopt, tot twee uur in den nacht in de rechtzaal aan het werk] te blijven om den storm der aanvragen te bezweren HOEST, VERKOUDHEDEN, en chronische borst-aandoeningen, NIEUW GENEESMIDDEL. Veno's Bliksemsnel Hoestgeneesmiddel wordt nu zeer veel verkocht door alle voorname apo- thekers en drogisten in Nederland omdat het 't beste middel is, dat er bestaat. Het is ge- maakt van bestanddeelen, tot hiertoe in Holland geheel onbekend. Het werkt zeer snel. Het tempert onmiddellijk hoest of verkoudheid. Het is oneindig beter dan de gewone middelen tegen den hoest. Het is aangenaam van smaak en onschadelijk zelfs voor het jongstekind. Door alle doctoren aanbevolen. Verleden jaar werden er meer dan 2,000,000 flesschen van dit heilzame Engelsche middel verkocht. Beproef eens het Veno's Bliksemsnel Hoestgeneesmiddel. Prijs 55 cts., 75 cts. en f 1,80 verkrijgbaar bij VAN BORSSUM WAALKES, Noordstr. 45, Ter Neuzen voorts bij alle voorname drogisten Waar niet verkrijgbaar direct per post, van de Veno Drug Co., N. Z. Voorburgwal 230, Amsterdam, na ontvangst van postwissel met 10 cents verhooging. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 19 Dec. 10.52 Zondag 20 u 11.45 Maandag 21 0.7 Dinsdag 22 0.47 Woensdag 23 1.26 Donderdag Vrijdag 24 2.5 25 2.47 11.21 12.27 1.7 1.45 2.25 3.8 De Pink Pillen werken dikwjjls op meer dan een wijze te gelijk, dat wil zeggen dat zij in een zelfde gezin iederen dag twee of meer personen genezen hebben en genezen. Dit dient wel om aan te toonen wat wij nooit opgehouden hebben te herhalen dat de Pink Pillen goed zijn voor alien, ouden van dagen, menschen in de kracht van hun leven en kinderen, en dat zij ook goed zijn voor alle gestellen. Van daag brengen wij onder uwe aandacht een dubbele genezing, waarbii het de moeder en de dochter betreft. Mejuffrouw F. Schoenmakers, geboren Broek- muller, wonende te Berkelaar (bij Echt) schrijft ons Mejuffrouw Marie Schoenmakers, dochter der vorige, leed gedurende 6 jaren aan een lang- zame bloedarmoede. Zjj had haar goede kleur en haar eetlust verloren, beklaagde zich veel over Scheie hoofdpijn en slaaploosheid en was buitengewoon zwak. Door het waarnemen van de goede resultaten die haar moeder met de Pink Pillen had verkregen, heeft zij ook die Pillen willen nemeu welker genezende werking was gebleken. Mej. Maria is niet teleurgesteld, en in een brief dien wij onder de oogen hebben, zegt zij dat die Pillen haar hebbeD genezen en dat zij nu uitmuntend gezond is. De heer Schoenmakers, echtgenoot en vader dier beide personen, heeft deze verkiaringen bevestigd. De Pink Pillen genezen niet alleen de lijders aan bloedarmoede en aan maagkwalen, maar ook jonge meisjes die bleekzucht hebben, oude lieden die door algemeene zwakte en verschie- tende pijnen zijn aangetast. Zij zijn zeer doel- treffend om zenuwuitputting, neurasthenie en zenuwziekten te bestrijden. Prijs 1,75 de doos9,— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Hoofd-depothouder voor Nederland, 7 Groote Markt, Rotterdam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van Overbeeke—Leunis, Westkolkstraat en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten Aan de Axelsche Rijtuigmakerij van J. DE KRAKER—SANDERS te Axel, zijn aan Een beste Landauer, voor 1 en 2 paarden, een kleine Tilbury, een Severs liytuig, een Chais, vier Pongrijtuigen met hup en twee JPonykarrenal deze Rijtuigen zijn in goeden staat. 's Zondags gesloten. Verkrijgbaar bij A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS, Westkolkstraat. Ter Neuzen. Dokter VERMEREN te Selzaete, door het Belgisch Staatsbestuur herhaaldelijk belast met het geven van leergangen over de heelkundige en prothetische zorgen van den mond, is te raadplegen elken werkdae: van 1 tot 5 uur. Een monster van het merkwaardige Coza Poeder wordt gratis toegezonden. COZA INSTITUTE, voor Stellingen, lang 8 a 9 Meters, tevens geschikt voor Bouwgerief, Weistaken, Heining- kodden, enz. Wenscht men sterke, zachte, goed van kleur blijvende kousen; gebruikt dan voor Dames en Heeren, JACS DE KOK, - Ter Neuzen. in den Boekhandel der Deze kalender geeft elken dag een ge zicht uit ons schoon land, keurig gedrukt, het plaatje groot circa 5 bij 9 c.M. met duidelqk datumcijfer. Tweemaal in iedere maand beett men een reproductie van een schilderij va.n °^e of moderne meesters, groot circa 9 bq 12 c.M., keurig uitgevoerd. Alles bevestigd op keunge ongmeele bcfulden. Franco per post 1,10- h H H H 1' Mej. Schoenmakers (Gl. Van Waegeningh, Roermond) »Ik ben gedurende twee jaren lijdende geweest. Mijn maag was heel slecht geworden en deed mij veel lijden, zoodat ik mij nauwelijks voeden kon. Ik had overigens heel weinig eetlust meer. Meermalen had ik dokters raad gevraagd, en daar de voorgescbreven middelen mij niet de minste verlichting hadden bezorgd, was ik gaan gelooven dat genezing onmogelijk was. Toch heb ik de Pink Pillen willen beproeven, waarvan iedereen met lof spreekt. Na twee doosjes er van te hebben gebruikt, ondervond ik een zeer merkbare verlichting. Ik ben met de behandeling voortgegaan en na weinig tijd was ik volkomen genezen." Hierbij deel ik U mede, dat de persoon in questie geheel van zijn kwaal genezen is. ik heb nog een doos Coza Poeder bij Uwen apotheker gekoeht en heb de uitwerking van Uw Poeder afgewacht, daar ik mij overtuigen wilde, of de genezing van blijven- den aard zou zijn. Ik moet zeggen ?Het resultaat is prachtig." Ik heb den betreffenden persoon Uw Poeder zonder zijn medeweten toegediend. Hij was geen verslaafd drinker, maar had hij eenmaal den smaak van sterke dranken te pakken, dan wilde hij steeds meer drinken. Ik zal Uw Poeder overal aanbevelen. Hoogachtend, Mevr. Wolffram te Amsterdam. Kan ingegeven worden in Koffie, Thee, Melk, Likeur, Ahsint, Bier, Water of in het voedsel, zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. Het COZA POEDEB bezit de wonderbare eigenschap om tegenzin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint enz.) bij den dronkaard op te wekken. Het COZA POEDEB werkt zoo ongemerkt en zeker, dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn medeweten en zonder dat het noodig is, dat de patient ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding te danken heeft. Het COZA POEDEB heeft het huiselijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden per sonen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappij herschapen het heeft tnenig jong persoon op den rechten weg teruggebracht en gelukkig gemaakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het instituut, waardoor dit ongeevenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd vol komen onschadelijk tezijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alleapo- theken en in het volgend depflt te Ter Neuzen T. van Borssum Waalkes Jr., Noordstraat45. Onze depdthouder reikt het attestenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geeft geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt U rechtstreeks naar Londen Wacht U voor namaak. Het Coza poeder is het eenige afdoend middel tegen dronkenschap.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2