RIJWIELLANTAARNS een 0UD W0QMHU1S, Voornaam DE BRUIN PILLEN Geen Grijs Haar meer!! A. £01111, - Botterd&m. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. wordt lof gebracht. Advertentien. Effecten, HypoMen en Assurantien, f Hij heeft geen druppel drank meer over zijn lippen gehad. Uit de hand te koop Stokpaardjes-Lelienmeik-Zeep of Gezondheidshersteliar, A. BEDET te Hoek. Hoesten. Heeschheid. I BURGERLIJKE STAND.' Den Pink Pillen prima soorten CARBID. te zeggen of deze van een mensch afkorastig zijn. De griezelige voudst is tot nader onder- zoek naar hot ziekenhuis gebracht. Het beentje en het armpje zijn afkomstig van een zeer jong kind, dat nog niet lang dood kan zijn. Aardverschuivingen. Omtrent de aardverschuivingen van Lagunay en Pra in Italie wordt nog gemeid dat zij reeds sedert lang dreigden. Reeds in 1864 waren Oostenrijksche pionnier-ingenieurs van oordeel dat zij onvermijdelijk waren. Ten slotte werd een ijzeren afsluiting aangebracht, maar toen verdween deze weer, men weet niet hoe. De bewoners der beide dorpen konden er evenwel niet toe besluiten van woonplaats te veranderen en zoo leefden zij meer dan 40 jaren onder het onmiddellijk dreigende gevaar. Sedert eenige dagen echter kondigden her- haaldelijk neervallende steenen de op handen zgnde ramp aan. Het dorp Lagunay, dat het erg'st bedreigd scheen, werd ontruimd en de bewoners kampeerden in de open lucht. De bewoners van Pra daartegen, waanden zich veilig en bleven in hun huizen. Op 3 dezer, rond middernacht weerklonk plotseling een donderend rumoertezelfdertijd stortte een massa van omtrent 2000 kub. meters naar beneden, wat gepaard ging met een vreeselijke windvlaag die alles met zich meerukte en de huizen, door de bergstorting gespaard, vernielde. De reddingswerken waren zeer moeilijk en gevaarlijk, daar nog een deel van den berg dreigde naar beneden te komen. Op 4 December 's nachts kwam eene nieuwe massa van 1300 kub. meters naar beneden. Er kwam daarop bevel het heele dorp te ontruimen en de reddingswerken op tegeven. Men vreest dat ook nog de rest van den berg naar beneden zal komen. In dat geval zou heel het dal van San Lucano gevuld worden, de bergstroom Tegnus een meer vormen en het dorp Col verdwijnen. Een zonderling geval. De rechtbank te Bromberg heeft zich bezig gehouden met een zeldzaam geval een man, die met zijn eigen dochter was getrouwd. De man, Thomas Wolland, werd in 1852 te Zolon- towo geboren en trouwde in 1878. Uit zijn huwelijk kwamen zes kinderen voort, waarvan er slechts een in leven bleef, een meisje, Michaline geheeten. Na zeven jaar vertrok de man alleen naar Amerika. Gedurende eenigen tijd zond hij geregeld bericht aan zijn vrouw, maar eens- klaps hoorde zij niets meer van hem en in 1900 werd, op verzoek der vrouw, Thomas Wolland officieel voor gestorven verklaard. Michaline was inmiddels ook naar Amerika vertrokken, waar een half-broeder van haar inoeder haar als kind had aangenomen en zij droeg in Amerika ook den naam van haar oom Potrazki. Haar moeder en haar oom stierven en daarna kwam zij in Michigan in aanraking met Thomas Wolland, die verlield op haar werd en haar trouwde zonder dat een van beiden eenig ver- moeden omtrent hun bloedverwantschap hadden. Yerleden jaar ging Thomas Wolland met zijn jonge vrouw en pas geboren kind naar Duitsch- land en daar kwam de waarheid aan het licht. Thomas Wolland wilde juist naar Amerika terugkeeren, toen hij aangehouden werd. Zijn dochter-vrouw werd in vrijheid gelaten, maar hij werd vervolgd en thans is de man, die geheel te goeder trouw wa3, tot 1 jaar en 9 maanden gevangenis veroordeeld. Gemeenteraad van Zaamslag. De Decembervergadering werd Dinsdagvoor- middag gehouden, 2 leden bleken afwezig De Putter en De Ruijter, evenveel vacatures zijn er zoodat weer een ouderwetsch 7tal aan de groene tafel zat. Inge komen was een schrijven van de familie Riemens, meldende het overlijden op 29 Novem ber van den heer A. Riemens, den nestor der raadsleden. Dit schrijven was reeds met een brief van rouwbeklag beantwoord, terwijl de Voorzitter bij den aanvang der vergadering nog eenige waardeerende woorden den overledene betreifende ten beste gaf. Nog was ingekomen een besluit van Gede- puteerde Staten tot vaststelling der ontvaDgsten en uitgaven over 1907 op dezelfde cijfers als de Raad indertijd voorloopig vaststelde. Kreeg het hoofd der school in de hoofdkom vroeger al een pluimpje voor zijn groote werk- zaamheid toen zijn school leed aan gebrek aan leerkrachten, nu kreeg hij er nog een bankje van honderd bij en ook het pluimpje mocht hij houden. Aanstaande Vrijdag stemming zijnde voor raadslid werd een stembureau gevormd waarbij gelukkig worden gemaakt de raadsleden Dees en De Ruijter. Op verschillende posten der loopende be- grooting bleek geld te kort te zijn tot een bedrag van over de 1000,Alleen voor rekecing van den post onderhoud van wegen kwam hiervan f 650,De toelichting ge- loovende, was een buitengewoon herstel van keibestratingen noodig, omdat in den verloopen winter na een strengen vorst het vervoer op de wegen niet werd beperkt, De ingezetenen waren uit zich zelf ook niet zoo braaf dat zij ter bescherming van hun wegen iets minder oplaadden. De mededeeling van den Voorzitter, dat later nog meer gelden zouden aangevraagd worden, nl. een verhoogd subsidie van het armbestuur en noodig door de groote kosten van behande- ling in het ziekenhuis te Ter Neuzen van een onvermogend jongmensch gaf tot langdurige discussie aanleiding. Eerst een klacht van den heer De Feijter dat deze zaak werd beklonken buiten het armbestuur om, zoodat dit bestuur de noodzakelijkheid der behandeling niet kon onderzoeken en tweedens de groote verplegings- kosten. Wat het eerste aanging verwees de Voorzitter naar de verklaring van den behan- delenden geneesheer, die een slechts korten verplegingsduur had genoemd. Voor de klacht dat het armbestuur zou gepasseerd zijn zal zeker wel geen grond ziin daar de gengeskun- dige armenzorg hier bij het gemeentebestuur berust. De verpleging in het ziekenhuis te Ter Neuzen zal in ieder geval de gemeente te staan komen op een kleine f 400,Alle leden moesten beamen dat een jaar van meerdere patienten voor de gemeente financieel onoverkomelijk zou zijn. Stemmen gingen op om van verdere gebruikmaking van het ziekenhuis af te zien, om het contract er mede dus als geeindigd te verklaren en ook een einde te maken aan verdere subsidieverleening. Ook vroeger werd voor operation of andere voorname gevallen een reisje ondernomen naar een der academiesteden en dit kon voor het vervolg nog wel. Evenwel zal eerst nog getracht worden een verlaagd tarief te krijgen bij het 1 er Neuzensche ziekenhuis en in ieder geval vrij gebruik der operatiekamer in die inrichting. Komt voor het einde van het jaar hierop geen gunstig antwoord dan, zoo werd besloten, zou de jaar- lijksche subsidie ad 125,met ingang van 1 Januari aanstaande, ingetrokken worden. Ten slotte stelde de Raad nog vast de sup- pletoire kohieren wegens den hoofdelijken omslag over 1908 en wegens de belasting op het houden van honden over dat jaar. VENO'S BLIKSEMSNEL HOESTGENEESMIDDEL geneest HOEST OF VERK00DHE1D IN fifiN NACHT. De Geschiedenis van den opgang die Veno's Bliksemsnel Hoestgeneesmiddel in de laatste zeven jaar maakte, is merkwaardig. Het heeft zijn weg gevonden in bijna elk huis in Engeland en de Kolonien. Meer dan 2,000,000 flesschen worden jaarlijks er van verkocht. De genees- heeren schrijven het voor, omdat bet absoluut onschadelijk is en het zuiverste en heilzaamste middel tegen Influenza. Asthma. Hersen-Yerkoudlieid. Zwakke Lougen. Chronische Hoest. Croup. Bronchitis. Kinkhoest. Albert Smith, M.I.C.Sc. Scheikundig en Bac- teriologisch Laboratorium, 2, King's Road, Lon don, N., zegt in de verklaring zijner analysen #Ik heb bevonden dat Veno's Bliksemsnel Hoestgeneesmiddel samengesteld is van de zuiverste bestanddeelen, welke met de grootste zorg vermengd zijn. Het moet de prikkeling wegnemen, het slijmopgeven gemakkelijker maken, de longen verzachten en versterken en aldus de ademhalings werktuigen doen genezen, waardoor de vermoeiende prikkeling en het hard- nekkige hoesten van zelf ophouden. Volgens mijne meening is het 't beste geneesmiddel en men kan er verzekerd van zijn, dat het een on schadelijk en heilzaam middel is bij voorkomende asthma, bronchitis en alle aandoeningen der longen, waarvoor ik het bijzonder aanbeveel." Neem eens de proef met Veno's Bliksemsnel Hoestgeneesmiddel. Prijs 55 cts., 75 cts. en 1,80 per flesch, verkrijgbaar bij VAN BORSSUM WAALKES, Noordstr. 45, Ter Neuzen voorts bij alle voorname drogisten. Waar niet verkrijgbaar direct per post, van de Veno Drug Co., N. Z. Voorburgwal 230, Amsterdam, na ontvangst van postwissel met 10 cents verhooging. DAGEN. Voorm. Nam. Het verheugt ons den volgenden brief, ge- sehreven door den heer B. Zevalkink, kleermaker te Ruurlo, Spoorstraat A 46, onder uwe oogen te kunnen brengen ,/Ik oudergeteekende, schrijft hij, verklaar door de Pink Pillen van mijn maagkwaal ge nezen te zijn. Ik ben daar gelukkig en verrast doorgelukkig, omdat ik veel heb geleden en nu niet meer lijd, verrast, omdat ik gedurende 3 jaren heb geleden, gedurende al dien tijd vele geneesmiddelen heb gebruikt eu alleen de Pink Pillen mij hebben kunnen genezen. Ik kon geen voedsel meer verdragen, ik verteerde het niet en deze slechte spijsvertering bezorgde mij talrijke, pijnlijke en herhaalde ongesteld- heden. Ik had dikwerf Scheie hoofdpijn, en deze was zoo erg dat ik moeite had om te denken, dat ik het vermeed mij te bewegen en te bukken. Mijn eetlust was bijkans geheel verdw'enen, en daar. ik geen nut had van het weinige voedsel dat ik opnam, daar ik het niet verteerde, werd ik alle dagen zwakker en werd het mij steeds moeilijker te werken. Al die ongemakken zijn gelukkig verdwenen, dank zij de behandeling met de Pink Pillen die niet alleen mijn slechte maag hebben ge nezen, maar tevens mijn gestel, dat doorjaren ziekte was verzwakt, weer geheel in orde hebben gebracht." Zaterdag 12 Dec. Zondag 13 u Maandag 14 Dinsdag 15 Woensdag 16 Donderdag 17 Vrijdag 18 4.19 4.59 5.44 6.35 7.38 8.48 9.55 4.39 5.20 6.8 7.5 8.11 9.23 10.27 De photographie die wij hier afdrukkeu, stelt het huis voor, door den heer Zevalkink en zijn broeder bewoond, dicht bij het station te Ruurlo. Het leven heeft de voeding tot grondslag, en de maag is het orgaan dat ons die voeding bezorgt. Enkel deze waarnetning toont ons al het belang dat moet worden gehecht aan de goede werking van dat orgaan, een goede werking zonder welke het leven onmogelijk is. Eveneens zult gij al het belang waarnemen dat moet worden gehecht aan de keuze van het middel dat uw slechte maag moet genezen. Gij hebt hierboven gelezen, in den brief van den heer Zevalkink, dat hij gedurende 3 jaren te vergeefs verscheidene middelen had be- proefd en dat alleen de Pink Pillen hem eindelijk hadden kunnen genezen. Indien de behandeling die gij volgt, u voldoeniug geeft, u goed doet, wacht u dan wel te veranderen, maar indien gij geen verlichting ondervindt, vergeet dan de Pink Pillen niet. Zij zullen u een goede maag geven, zij zullen voor u doen wat zij voor den heer Zevalkink hebben gedaan. Wij bevelen ze eveneens aan tegen ziekten die uit de slapte van het bloed en uit de zwakte van het zenuwstelsel voortkomen, als bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, rheumatiek, neurasthenie. Prijs 1,75 de doos9,— per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Hoofd-depothouder voor Nederlaud, 7 Groote Markt, Rotterdam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van Overbeeke—Leunis, Westkolkstraat en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. kantoor: Plantageweg 54. - Telephoon 4495. Kapitaal beschikbaar tegen le hypoth ec!! op landerijen en huizen, rente 4 a 41/,, °/0. Neemt geld a deposito tegen 4 'sjaars. Inlichtingen verstrekt de heer F. KJEJSSJE, Markt 7, te Ter Neuzen. in verschillend model en uitvoering, steeds in voorraad, benevens Aanbevelend, Rijwielhamlel. PH. A. KN1JFF. Zaamslag. Een monster van het merkwaardige Coza Poeder wordt gratis toegezonden. COZA INSTITUTE, uft.ChSSrC^ dieneade voor gsfbraak. Te bevragen bij G. A. G0ETH&LS, Oud Vogelschorpolder, Ter Neuzen. is een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uiterlijk, witte, lluweel-zachte huid en ver- blindend schoone teiut. Dit alles wordt alleen verkregen door de echte van BGryvnflnh COij RadGbeul^ a 50 Cts per stuk verkrijgbaar bij JACs DE KOK. geadverteerd door J. Kense te Ter ISeuzen, \er- wilghen te Hulst en J. H. van Dixhoorn te Axel, zijn ook bij oudergeteekende te bekomen. Prijs per doos (voldoende voor gebruik gedurende 2 maanden) een gulden 3 doozen (voor ge bruik gedurende 6 maanden) f 2,50. Bij minder dan een doos 2 cent per pil. Voor franco toezending per post 10 cent verhooging. De Kiieuwe London doet het grijzehaar binnen enkele dagen verdwijnen, maakt het glanzend en zacht en is on schadelijk voor de huid. Prijs 85 cent de flacon en /l,5G de dubbele flacon. Verkrijgbaar voor Ter JSeuzen bij D. DE VOS J la 1st en Omstreken bij J. W. WARNIER, kapper Sas van Gent bij H. GOVAERT Westdorpe bij CH. DE MUL Zaamslag bij F. C. WISSE Jz. en te Zuiddorpe bij Pr. APERS. De Hoesttabletten van Apotbeker BOOM, gemaakt van Emserzout, zijn het beste liuisg-eneesmicldel tegen Hoesten, Heeschheid en Verkoudheid. Slijmlosmakend. Prijs per doos 35 cent. Overal verkrijgbaar in de Drogistwmkels. Te Ter Neuzen bij J. J. KENbE. leAxelbjj H. VAN DIXHOORN. Te Hontenisse bij P WULLEMS. Te Hulst bij VERWILGHEN VAN DER HOOFT. SPIiilippine. Geboorten. 7 Nov. Julienne Adrians, d. van Theophiel Everaert en van Maria Quataert. Overlijden. 3 Nov. Franciscus Bonte, ond 3 m., z. van August Stephanus en van Emma Rammeloo. ii H H K l> Gczieht op het huis van den heer Zevalkink. Ik heb tot nu toe geen droppel drank meer over mijn lippen gehad. Reeds na het gebruik der eerste doos was ik zoo goed ais genezen. Ik ben U dan ook ten hoogste dankbaar voor Uw voortreffelijk middel. Ik zal het een iederaanbevelen. F. Dirks, p/a Mevr. Wed. Dirks, te Haarlem. Kan ingegeven worden in Koffxe, Thee, Melk, Likeur, Absint, Bier, Water of in het voedsel, zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. Het COZA POEDER bezit de wonderbare eigenschap om tegenzin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint enz.) bij den dronkaard op te wekken. Het COZA POEDER werkt zoo ongemerkt en zeker, dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den versiaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn medeweten en zonder dat het noodig is, dat de patient ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding te danken heeft. Het COZA POEDER heeft het huiselijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden per- sonen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappij herschapenhet heeft menig jong persoon op den rechten weg teruggebracht en gelukkig gemaakt en het leven van tailoozen met menig jaar verlengd. Het instituut, waardoor dit ongeevenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd vol- komen onschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alleapo- theken en in het volgend depfit te Ter Neuzen T. van Rorssum Waalkes Jr., Noordstraat45. Onze depdthouder reikt het attestenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geeft geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt U rechtstreeks naar Londen Wacht U voor namaak. Het Coza poeder is het eenige afdoend middel tegen dronkenschap.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2