Cafe ,/s Lands Welvaren eene flinke Zaal, BEDDENMAGAZIJN J. ds Smidt»Pothovsn, Heeren- en lapokbedden, i fli BOVENHUIS te gemaakte KLEEDEEEN" "VEEKEIJGBAAE EDERLAND 1909. Prijs 90 cent. Advertentien. Firma P. J. VAN DE SANDE, Ter Neuzen DOET DE HOEST IS EEN NACHT 0PH00DEN; floogwatergetij te Ter Neuzen. Ontmoediging bij vijftigjarigen. Wollen-,Chitsen- en Moltondekens. Oiterst eonctirreerende prijzen. Levering franco. Hij heeft nu een afkeer van alle sterke dranken. f$8t Februari of Mq\ a. s. Winterseizoen I90B/1009. DAMESPALETOTS en PELERINES, In den Grooten Sint Nicolaas. schelyk was het dus dafc ook met het oog op die verzending de bus gelicht werd. Hij meeDt dat nu de bus des avonds toch nog wel eens wordt leeggehaald, maar dat geschiedt dan om des morgens niet te overvoerd te zijn, in elk geval is die lichting niet verplichtend. De voorzitter en de andere leden stemmen met den heer Blankers in, dat de door hem bedoelde buslichting gewenscht zoude zijn, waarom besloten wordt deze in het te verzenden schryven aan te vragen. De V oorzitter deelt mede dat thans van de spoorwegmaatschappij Mechelen—Ter Neuzen een antwoord is ingekomen op het verzoek der amer, om uitbaggering van het kanaal langs de oude kade. In dat schrijven wordt bericht at leeds den 27 Juli 11. een antwoord aan de Ivamer gezonden is. Een afschrift van dat antwoord is mede ingezonden. Spreker verklaart dat noch door hem, noch dooi den seeretaris, den brief, door de spoor- wegmaatschappi] gezonden, is ontvangen, waarom hij veionderstelt dat die brief verloren isgeraakt. VV at het zakelijke der correspondentie be reft, de spoorwegmaatschappij verklaart dat zij niet tot die uitbaggering verplicht is, maar dat de rg'ks waterstaat dat moet doen. Overeenkomstig het voorstel van den Voor zitter wordt besloten onder mededeeling van het van de spoorwegmaatschappij ontvangen schrijven, aan den Minister van VVaterstaat de noodige uitbaggering langs de oude kade te verzoeken. Een verzoek van de firuia Herman Schreuder om ^aar ter samenstelling van een in- dustiieel adresboek adressen te verschaffen van ambachtslieden enz. alhier, meer bepaaldelijk van solide en reeele architecten, schilders enz., wordt voor kennisgeving aangenomen, daar de Kamer zich niet bevoegd acht om omtrent soli- diteit van neringdoenden e. a. uitspraak te doen. De oorzitter deelt mede dat een schrijven is ingekomen van den heer P. J. Scheele waarin deze ter kennis van de Kamer brengt, dat hij bij nadere overweging terugkomt op zijn indertijd genomen besluit en de op 27 Maart 1908 op hem uitgebrachte benoeming als lid der Kamer niet aanneemt, aangezien de mogelijk- heid bestaat, dat tegen zijne toelating bezwaren zouden rijzen, in verband met het verzuim dat, ten opzichte der regeling van het aftredings- jaar, heeft plaats gehad. Naar aanleiding van dit schrijven merkt de Voorzitter op, dat de Kamer dit eenvoudig voor kennisgeving zou kunnen aannemen, aangezien dat hier niet thuis hoort, omdat zij officieel nog geen kennis draagt of de heer Scheele al of niet tot lid der Kamer is benoemd. Volgens art. 14 van het Kon. besluit van 14Meil896, houdende vaststelling van het reglement voor de Kamers van Koophandel, moet de aan de Kamer gezonden kennisgeving worden gericht aan het stembureau, dat dan verder behoort te handelen. Alleen zij die als lid der Kamer geinstalleerd zijn, kunnen hun ontslag aan de Kamer indienen. Spreker stelt voor aan den heer Scheele te berichten, dat zijn schrijven overeenkomstig art. 14 van het reglement voor de Kamers van Koophandel niet aan de Kamer behoort te worden gericht. De heer Drost is het met den Voorzitter eens, dat men zou kunnen volstaan met dat schrijven voor notificatie aan te nemen. Daar de heer Scheele echter vroeger als lid der Kamer zitting heeft gehad, heeft hij er geen bezwaar in, dat beleefdheidshalve, aan den heer Scheele wordt te kennen gegeven, dat zijn brief aan een verkeerd adres is gericht. Hij meent echter er toch zijne verwondering te moeten over uitspreken, dat iemand die reeds deel maakte van de Kamer en volgens zijn schrijven weer herbeuoemd is, nog zoo slecht op de hoogte is van het Kon. besluit waarbij het reglement voor de Kamers van Koophandel is vastgesteld en dat ook op de benoemingen van toepassing is. Hij vindt dat voor de Kamers een droevig iets. Te meer vindt hij dat droevig omdat dat schrijven, al wil hij niet zeggen dat deze gedicteerd is, tocb wel door een ander zal zijn ingegeven en die ad- viseur dus ook blijk heeft gegeven niet op de hoogte te zijn. De heer Blankers merkt op dat de heer Scheele nu eigenlijk tweemaal zou gekozen zijn. De Voorzitter Officieel bestaan er voor de Kamer van Koophandel nog steeds 3 vacatures. De heer Kramer gelooft ook dat 't best is, om aan den heer Scheele te berichten tot wie hij zich in deze wenden moet. Met algemeene stemmen wordt besloten een schrijven te zenden als door den Voorzitter is voorgesteld. Voor kennisgeving wordt aangenomen de circulaire betreffende eene te Rotterdam te houden internationale tentoonstelling van Nij- verheid, Kolonien en Zeevaart. Bij de omvraag vestigt de heer Drost de aandacht der Kamer op de bij de Tweede Kamer aanhangige schepenwet, we'lke hij eens heeft nagelezen, evenals het voorloopig verslag en de memorie van antwoord. Spreker geeft toe, dat het wetsontwerp ver- schillende nuttige en ook noodige bepalingen bevat met het oog op de veiligheid der schepe- lingen, evenwel is er eene bepaling in, die hoogst nadeelig zou kunnen zijn voor de vaart op deze haven. Hij bedoelt nl. de beperking in den opperlast dien de schepen mogen laden. -Nu is dat onbeperkt en spreker zal niet ont- kennen dat er misschien te groote deklast wordt medegevoerd, doch waar Ter Neuzen heeft te kampen met de concurrentie van Belgische havens en in Belgie geene bepalingen omtrent die opperlasten bestaan, zou onze haven te dien opzichte in een zeer ongunstige positie komen, Naar hij berekend heeft zou eene be perking in het laden van opperlast de vracht zoodanig verhoogen, dat het voor het ver- volg ondoenlijk zou zijn een schip met hout naar hier te bevrachten, zoolang ook voor de Belgische havens dien maatregel niet gold. Wat een geheel achterwege blijven van den aanvoer van hout voor Ter Neuzen beteekenen zou behoeft hij zeker niet te zeggen. Nu is bij de voorgestelde wetsartikelen voor den Minister de vrijheid voorbehouden, om van deze bepaling afwijking toe te staan en daarom zou hij het zeer gewenscht achten dat reeds voor dat de wet tot stand komt, pogingen werden aangewend bij den Minister, om voor onze haven dien vrijdom te verkrijgen, tot ook voor Belgische havens die beperking wordt voor- geschreven. De Voorzitter is het met den heer Drost eens dat die maatregel streng doorgevoerd, zeer nadeelig zou werken voor Ter Neuzen. Hij meent echter dat men geen gunstig resul tant zal hebben met pogingen voor het verkrijgen van die vrijstelling. De maatregel is toch voor gesteld met het oog op de veiligheid voor de schepelingen en daarom gelooft hij niet dat de Minister den gewenschten vrijdom voor onze haven zal verleenen. De heer DrostMaar dan zal al het hout naar Gent gaan, onze haven voorby. De Voorzitter stemt dat toe en wil daarom volgaarne medewerken om 'te trachten de vrijstelling te verkrijgen. Hij stelt voor door een commissie de noodige gegevens te doen verzamelen en aan de hand daarvan eene memorie op te stellen, die aan de goedkeuring van de Kamer zal worden onderworpen, om aan den Minister in te zenden. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen, waarna de Voorzitter in die com missie benoemt de heeren Drost en Blankers, terwijl hij zelf en de seeretaris daarvan ook deel zullen maken. Hierna sluit de Voorzitter de openbare vergadering. gebruik VENO'S BLIKSEMSNEL H0ESTGENEESM1DDEL, Hoesten komt door een der navolgende oorzaken. Catarrhale Yerkoudheden. Ontsteking. Opgezette Mangelen. Pneumonia. Influenza. Teriug. Opgezette Huig. Pleurisen Croup. Outstoken Keel. Maagkwaal. Bronchitis. Asthma. Een hoest kan droog en scherp of los met veel opgeven zijn. Het kan zijn eene catarrhale met droge prikkeling in de keel, vergezeld van een ver- stopt gevoel in den neus en kortademigheid Veno's Bliksemsnel Hoestgeneesmiddel is bereid met het doel de oorzaak van den hoest weg te nemen, niet den hoest te smoren, of tegen te houden, of gemakkelijker te maken, maar in- tegendeel den ziekelijken toestand te genezen, die er de oorzaak van is. Het is ontegenzeggelijk een wetenschappelijk middel, aanbevolen en ge- bruikt door doctoren. De voornaamste Engelscbe scheikundigen spreken er met, den meesten lof over. Het is oneindig beter en heilzamer dan de meeste hoestgeneesmiddelen, hoest-pastilles, en dergelijke, die meerendeels geen andere waarde hebben, dan dat zij den hoest op het oogenblik verzachten. Veno's Bliksemsnel Hoestgenees middel geneest niet alleen den hardnekkigsten hoest maar versterkt de longen en verruimt de ademhaling. Beproef eens Veno's Bliksemsnel Hoest- Geneesmiddel. Prijs 55 Cts., 75Cts. en 1,80 per flesch verkrijgbaar bij VAN BORSSUM WAALKES, Noorstr. 45, Ter Neuzen voorts bij alle voorname drogisten. Waar niet verkrijgbaar direct per post, van de Veno Drug Co., N. Z. Voorburgwal 230, Amsterdam, na ontvangst van postwissel met 10 cents verhooging. Het is waarlijk treurig waar te nemen hoe gemakkelijk de man en de vrouw er toe komen den moed te verliezen, wanneer zij hun vijf- tigste jaar bereikt hebben. Nauwelijks laat hunne gezondheid maar iets te wenschen over, of zij zitten met de handen in het haar, zijn moedeloos en verzorgen zich niet. Dat is onnoodig, zeggen zij, we zijn er te oud voor. Die verdrietige geestestoestand die niet den minsten grond heeft, is hoogst nadeelig. Op v9ftigjai'igen leeftijd is de man zoo wel als de vrouw, al hebben zij de kloekheid van hun twintigste jaar niet meer, nog vol levenskracht, en om tot een gevorderden leeftijd te komen is niets zoo goed als de krachtige wil er toe te komen, gezond te zijn en het noodige te doen om het zoover te brengen. Het bloed in een staat van zuiverheid en kracht te onder- houden, daariti ligt het geheim van den jeug- digen ouderdom, zoo men er de regels der hygiene en der matigheid bij in toepassing brengt. Om het bloed in een staat van zuiverheid en kracht te onderhouden, is het voldoende bij bet minste verschijnsel dat zwakheid verraadt, de Pink Pillen te nemen die bloed en krachten geven en de werking van alle organen ver- levendigen. Laat ons eens zien wat de Pink Pillen kunnen doen voor iemand die de vijftig voorbij is en in een slechten gezondheidstoestand verkeert. //Ik ondergeteekende, Jan Willem Denneboom, wonende op den Strikke, bij Ruurlo, oud 52 jaren, verklaar met deze dat ik veel geleden heb aan een staat van algemeene zwakte, aan zwakte in mijne ledematen, aan maagpijnen, slechte spijsverteriug met een slechten smaak in den rnond en ook aan slapeloosheid. Op raad van den heer Zevalkink, kleermaker te Ruurlo, die door de Pink Pillen genezen is, heb ik deze pillen genomen en na een korte behandeling ben ik geheel en al genezen." De heer J. Pauw, Nieuwstraat te Wijk-bij- Duurstede, 56 jaar, heeft ons het volgende meegedeeld //Reeds sedert langen tijd leed ik aan een soort van zenuwuitputting, zoo hevig dat het mij bijna onmogelijk was te werken. Vele middelen die ik beproefd had, waren zonder uitwerking gebleven. Ik besloot toen, op raad die mij gegeven was, de Pink Pillen te nemen. Deze hebben mij in weinig tijd volkomen ge nezen." Mannen en vrouwen van vijftig jaren die deze getuigenis hebt gclezen, gij zijt zeker niet zieker dan de schrijvers er van waren. Zij zijn genezen, gij kunt dus ook genezen. Daarvoor hebt gij slechts te doen wat zij deden. De Pink Pillen zijn goed voor alle leeftijden en alle gestellen. Zij genezen de bloedarmoede, de bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijnen, schele hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjicht, rheu- matiek, zenuwuitputting, neurasthenie. Prijs 1,75 de doos 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Hoofd-depothouder voor Nederland, 7 Groote Markt, Rotterdam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van Overbeeke—Leunis, Westkolkstraat en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. AXEL. D A G E N. Yoorm. Nam. Zaterdag 5 Dec. 12.— Zondag 6 0.23 12.46 Maandag 7 n 1.6 1.26 Dinsdag 8 1.47 2.6 Woensdag 9 n 2.25 2.45 Donderdag 10 3.4 3.23 Yrijdag 11 3.43 4.— Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Axel en omstreken bekend, dat hij vanaf heden beschikbaar heeft geschikt voor alle doeleinden, als vergaderingen, aaubestedingen, lezingen, concerten,partijen, enz. Aanbevelend, W. P. DIELEMAN Wz. Axel 20 November 1908. TER NEUZEN. GROOTE SORTEERING Wollen-, Kapok-, Zeegras- en Stroomatrassen. Een monster van het merkwaardige Coza Poeder wordt gratis toegezonden. COZA INSTITUTE, woofzien van alle gesuakkeu. Te bevrageu bureau dezer courant. 1 )e iraaiste keuze van voor Heeren en Kinderen, op maat, is in het huis A I). CPA I<J YS, Statie- straat 79, St. Nicolaas, Waas. Tevens een groote keuze in zwarte en gekleurde alsook ¥areuzeei voor meisjes. Alles in goede kwaliteit en aan vaste prijzen. Lei goed op het adres Statiestraat 79, ST. NICOLAAS, Waas. in den ESoekhandel der Deze kalender geeft eiken dag een ge- zicbt uit ons schoon land, keurig gedrukt, bet plaatje groot circa 5 bij 9 c.M. met duidelijk datumcijfer. Tweettiaal in iedere maand heeft men een reproductie van een schilderij van oude of moderne meesters, groot circa 9 bij 12 c.M., keurig uitgevoerd. Alles bevestigd op keurige origineele Schilden. Franco per post 1,10. V H 11 V VAN Mijnheeren, Bij dezen deel ik U mede, dat de persoon, voor wien het Coza Poeder bestemd was, reeds gedurende een maand geen droppel alcohol gebruikt heeft. Hij heeft nu een afkeer van alle sterke dranken en zijn walging en standvastigheid nemen dagelijks toe. Ik zou voor het laatst nog een doosje Poeder willen hebben voor alle beterschap. Ik zal het Coza Poeder, alsmede Uwe Firma zooveel mogelijk aan vrienden en kennissen aanbevelen, daar ik het Poeder ten zeerste waardeer en over zijn uitwerking ten hoogste verbaasd en tevreden ben. Ik hoop binnenkort de 2de zending nog te ontvangen en sta dan voor zijn geluk in. Ik blijf u dan ook ten hoogste dankbaar voor het geluk, dat U mij bezorgd hebt en zal niet nalaten het overal aan te bevelen, nadat ik reeds zijn heilzame uitwerking heb bijgewoond. In afwachting of U zoo beleefd wilt zijn ons de 2de zending te doen toekomen verblijf ik inmiddels Goddefroi, Janssteeg 10, te Utrecht. Kan ingegeven wordm in Koffie, Thee, Melk, Likeur, Absint, Bier, Water of in het voedsel, zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. Het COZA POEDER bezit de wonderbare eigenschap om tegenzin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint enz.) bij den dronkaard op te wekken. Het COZA POEDER werkt zoo ongemerkt en zeker, dat de echlgenoote, de zuster of de dockter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn medeweten en zonder dat het noodig is, dat de patient ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding te danken heeft. Het COZA POEDER heeft het huiselijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden per- sonen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige ieden der maatschappij kerschapen het heeft menig jong persoon op den rechten weg teruggebracht en gelukkig gemaakt en het leven van talioozen met menig jaar verlengd. Ilet instituut, waardoor dit ongeevenaiird poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd vol komen onschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alleapo- theken en in bet volgend depbt te 'Per Kensen P. van Borssum Waalkes Jr., Noordstraat 45. Onze depflthouder reikt het attestenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geeft geen gratis proeven. Gm deze te bekomen, wendt U rechtstreeks naar Londen London 398, Engeland. Wacht U voor namaak. Het Coza poeder is het eenige afdoend middel tegen dronkenschap.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2