Gemengde berichlen. BURGE.KLIJKE STAND. Nederlandsch Tooneel te Gent. Nieuw Circus van Gent. Theatre Minard te Gent. 2. Benoeming leden Burgerlijk Armbestuur. 3. Benoeming leden Commissie van toezicht op het lager ondenvijs. 4. Benoeming Voorzitter der Nieuwjaarscommissie. 5. Vaststellen verordening heffen opcenten op de personeele belasting. dere inlichtingen te nemen, verliet hi] zijn plaats, verkocht zijn meabelen en, voorzien van de noodige papieren, vertrok hij naar New- York. Hij is nu diep teleurgesteld terugge- keerd. De erfgenaam was een naamgenoot van hem, wonende te Mulhouse in Tkuringen. Wordt vervolgd) den nacht vanj Maandag op Dinsdag men in een cafe op de Groote Markt te In heeft Maastricht, in de onmiddellijke nabijheid van het politiebureau, ingebroken en brand ge- sticht. Eenige sigaren en een be'drag aan geld is gestolen, ook werd de electrische piano opengebroken en deze, hetzij per ongeluk of moedwillig, in brand gestoken. Voorbijgangers ontdekten den brand, die spoedig gebluscht kon worden. De electrische piano, ter waarde van 1700, is geheel door brand vernield. Woensdagnacht had op de ijzergieterij van de firma Becking en Bongers te Ulft een ontploffing plaats, doordat een der werklieden, zekere Yisscher, te dicht met vuur bij een vat benzine kwam. Overdekt met brtmdwonden werd de ongeluk- kige naar het ziekenhuis te Terborg gebracht, Zijn toestand is levensgevaarlijk. De binnenbrand werd spoedig gebluscht Een heer te Spijkenisse had een kat met twee jongen, ongeveer 9 weken oud. In de laatste dagen was het moederdier schuw en onaange- naam, had een dik lichaam, at en dronk bijna niet en bekommerde zich in het geheel niet om hare jongen. Het leek of ze iets schadelijks had gegeten of gedronken en bevreesd voor on aangename gevolgen, besloot de eigenaar het dier snel en pijnloos te dooden. Hij loste cyan- kali op en deed dit door hare melk, zorg dragende, dat de jongen er niet aan konden komen. Even likte de oude kat er aan, maar ze luste blijkbaar de melk niet. Een hevige diarrhee volgde bij het dier en toen, plotseling uitte ze een kreet, heel anders dan gewoonlijk. Hare jongen snelden onmiddeliijk toe en nu loerden ze alle drie om weg te komen. Door een keukenraam, dat toevallig openstond en waar ze anders nooit doorgingen, wipten ze alle drie weg. Dien middag kwamen ze niet terug, ook niet op etenstijd. legen den avond kwam de oude kat even thuis, proefde van de melk van de jongen, vond die blijkbaar goed en dronk ze op. Daarop verdween ze weer. Met veel moeite werden de drie dieren later op den avond terug- gevonden in een akker met beetwortelen, waar ze na een heelen marsch door een veld met aardappelen eene schuilplaats hadden gevondeti De oude scheen beducht geweest te zijn, dat men het op het leven harer jongen had toege- legd en had ze daarom op een veilige plaats geborgen. Ze was geheel beter en natuurlijk bleef ze nu in het leven gespaard. (De Levende Natuur) Verleden maand ontving te Mulhouse een bandelsbediende van een notaris te New York een schrijven, waarin hem werd meege- deeld dat zekere Jacques Blumberger, onlangs overleden in de Vereenigde btaten, hem een erfenis van 35,000 dollars had nagelaten. De notaris vroeg zoo spoedig mogelijk de stukken in te zenden, om de zaak te kunnen regelen De handelsbediende was zeer verrast oyer dit nieuws, want hij had nooit over dien Blumberger hooren spreken. En zonder ver- Bestuurder: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 6 December a. s., te 21/a ure, dagvoor- stelling aan verminderde prijzen laatste op- voering van Blauwbaard, groot zangspel in 3 bedrijveu en 4 tafereelen door Henri Meilhac en Ludovic Halevy. Vertaling van Arie van den Heuvel. Muziek van J. Offenbach. Grooten Schouwburg te Gent. Directie F. CASTELLAN O. Zondag 6 December a. s., te 2l/i ure, dagvoor- stellingopvoering van Riyoletto, opera in 4 bedrijven, muziek van Yerdi. Zondag 6 December a. s., te 3 ure, dagvoor- stelling aan verminderde prijzen nieuwe debuts. De Berat, de wonderbare grot; Colon, met zijn afgerichte apen miss Camorosa, vlugge leden- verwringster Gasch, deklucktige tooneel-machi- nistDe Johgens van Gascogne, vermaarde vier- stemmige zangers Rio Brothers, Araerikaanscke acrobaten Cordua Maud, gymnasten met gewichten Katchen Loiset, met zijn boule- doguebenevens cinematograaf-vertooningen. Directie PAUL JORGE. Zondag 6 December a. s., te 2V5 ure, dagvoor- stelling aan verminderde prijzen opvoering van VInstinct, comedie in 3 bedrijven van H. Kistemaekers, voorafgegaan door Vn Client serieux, vaudeville in een bedrijf van G. Courteline. ZEETIJDIN o K IV. Van 2 tot en met 3 Dec. a I VLAG. 1 a i Van 2 tot en met 3 Dec. werden langs de Oostsluizen alhier 20 binnenvaartuigen op- en afgeschut 49 door de Westsl. 0 op en 0 afgeschut. Bositie der Stoomschepen. niet verder mclc komt. Burg, en Weth. moeten eventueel een voorstel doen. Ze kennen nu het gevoelen van den Raad en daarom is het misschien maar het beste er nu onzen mond over te bonden. De heer Van de ReeIk had ook niet de bedoeling om thans eene motie aan te nemen, maar ik wenschte thans in het geheel niet van het huwelijk van onderwijzeressen te spreken. Burg, en Weth. weten nu hoe de Raad over de zaak oordeelt. Doet er zich een geval voor en denken Burg, en Weth. niet aan het nemen van den door den Raad gewenschten maat- regel, dan is er altijd nog gelegenheid het Dag. Best, door eene motie er aan te herinneren. Z. h. s. wordt aisnu besloten art. 11 te doen vervallen. De Voorzitter: Nu i3 het nog noodig de bepaling in de verordening op te nemen dat eene onderwijzeres bij zwanger- schap, van 3 maanden voor het tijdstip waarop de bevalling wordt tegemoet gezien tot 1 maand daarna, verlof moet nemen. De heer Van de ReeDat zou ik er niet in willen op- nemen, er is geen enkel artikel in de wet dat ons daartoe verplicht De heer Van den Hoek Er dient eene bepaling te worden opgenomen overeenkomstig die der Middelburgsche verordening daaromtrent. De VoorzitterJa, die ontbreekt, nu de bepaling dat onderwijzeressen bij huwelijk ontslagen worden, niet mag behouden blijven. De heer Van de ReeMaar wij hebben toch besloten dat onderwijzeressen die huwen zullen worden ontslagen Wij willen die bepaling van dat verlof dus niet in de verordening. De Voorzitter Jawel, maar wij zijn verplicht die bepaling op te nemen, Gedep. Staten eischen het. De heer Van de Ree Daar moeten ze dan toch artikelen van de wet voor aanhalen. De Voorzitter: Dat berust op Koninklijke besluiten. De heer Van den Hoek Ook de bepaling daaromtrent is in de Middelburgsche verordening bij Kon. besluit ingelascht. De heer Van de Ree Als dat dan zoo is, zou ik willen voorstellendat de onderwijzeressen bij zwangerschap 9 maanden, van den eersten dag af dat ze hunne bevalling tegemoet zien, verlof moeten nemen. We weten toch allemaal dat juist de eerste tijden de ergste zijn. De Voorzitter Ja, zijn ze na een maand nog niet vol- doende hersteld, dan kan het verlof verlengd worden. De heer Scheele Dat bedoelt de heer Van de Ree niet, hij meent de tijden in het begin der zwangerschap De heer De MasierDe schoolcoramissie wenschte de bepaling opgenomen, dat tijdens dat verlof de helft van het salaris wordt uitbetaald, in afwijking met de Middelburgsche verordening, welke voorschrijft dat de kosten van plaatsver- vanging, indien noodig, van het salaris worden afgetrokken. De commissie acht den toestand volgens haar standpunt veel zuiverder. De Voorzitter brengt thans eerst in stemming de vraag of omtrent het verlof van onderwijzeressen bij zwangerschap eene bepaling in de verordening zal worden opgenomen. Dit wordt met 7 tegen 4 stemmen in bevestigenden zin beantwoord. Voor stemmen de heeren Visser, Moggre, De Masier, Lensen, De Feijter, Van den Hoek en Dees; tegen de heeren De Jager, Scheele, Van de Ree en Wieland. De heer Van den Hoek De vraag is dus nu hoe we het verlof en de bezoldiging zullen vaststellen. De heer Van de Ree stelt voor een verplichte verlofneming van 9 maanden voor den tijd waarop de bevalling wordt tegemoet gezien. De Voorzitter Dat is natuurlijk eene onmogelijkheid, dat zou van den eersten dag af zijn De heer Van de ReeDat is zoo, maar het is toch be kend dat de eerste tijd voor de vrouw juist de lastigste is en dat men de verplichte verlofneming in de laatste 3 maanden alleen voorschrijft met het oog op het zicht in de school. De Voorzitter zal eerst in stemming brengen het opnemen eener bepaling overeenkomstig de Middelburgsche verordening en als dezo niet wordt aangenomen die door de schoolcom missie voorgesteld. De heer De Masier: Welk verschil is er in die 2 voor stellen De heer Van den HoekVolgens het voorstel der school commissie wordt onder alle omstandigheden de helft van het salaris uitgekeerd, terwijl in Middelburg de kosten van plaats- vervanging, indien die noodig is, geheel van het salaris wordt afgetrokken. De heer De Masier: Daarom is onze bepaling ook beter, wij hebben willen voorkomen dat er een slaatje uit gestagen zou kunnen worden. Bovendien kunnen die kosten van plaatsvervanging als men die noodig heeft zeer hoog loopen, zelfs haoger dan het salaris. De Voorzitter weerspreekt dit. De heer De Masier wijst er op dat als men geen sollici- tanten krijgt men toch beginnen moet met verhooging van het uitgeloofde salaris; dat is nu nog pas gebleken bij de onderwijzersvacature aan school B. Het voorstel om ten deze eene bepaling op te nemen over eenkomstig de Middelburgsche verordening wordt alsnu ver- worpen met 2 tegen 9 stemmenvoor de heeren Dees en Wieland tegen de overige leden. Het voorstel om de bepaling op te nemen zooals die door de schoolcommissie is voorgesteld (een verplicht verlof van 4 maanden, waarvan 3 maanden voor het tijdstip dat de bevalling kan worden verwacht, met uitkeering van de helft van het salaris), wordt alsnu aangenomen met 7 tegen 4 stemmen Voor stemmen de heeren Visser, Moggrd, De Masier, Scheele, Lensen, De Feijter en Van den Hoek; tegen stemmen de heeren De Jager, Van de Ree, Dees en Wieland. Het aldus aangenomen artikel zal worden opgenomen in plaats van het geschrapte artikel 11. De verordening wordt hierna en bloc in stemming gebracht en aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Tegen stemmen de heoren De Jager, Van de Ree, Dees en Wieland; voor de overige leden. De Voorzitter deelt mede dat de verordening alsnu aan Gedep. Staten zal worden ingezonden en hij hoopt dat de Raad er daar thans mede klaar zal komen is dit niet het geval, dan zullen zoo spoedig mogelijk de stukken voor het hooger beroep worden in orde gemaakt, k. Een schrijven van R. Kurvink, stadsarbeider, welke den Raad dank betuigt voor de verhooging van zijn salaris met 25. Aangenomen voor kennisgeving. De Voorzitter doet mededeeling van een schrijven van het Burgerlijk Armbestuur, waarin dit college bericht, dat met Januari a.s. periodiek aftreden de heeren P. Moes, C. J. de Nijs en A. Kooman. Met de aftredenden worden ter be noeming aanbevolen de heeren G. Wieland, A. P. J. F. Begheijn en J. Nijssen. Tot stemming wordt overgegaan en ingeleverd 12 briefjes, zijnde 1 meer dan het aantal gestemd hebbende leden. Met 10 stemmen worden de aftredende heeren Moes, De Nijs Kooman herbenoemd. Een briefje was bianco en 1 van onwaarde als bevattende meer namen dan er vacatures te vervullen zijn. De Voorzitter doet mededeeling van een schrijven van de Plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs, waarin wordt bericht dat volgens rooster, met 1 Januari aftreden de heeren G. J. Acket en Jhr. J. W. Pompe van Meerdervoort. Tevens wordt bericht dat de heer Acket heeft medegedeeld dat hij voor eene herbenoeming niet meer wenscht in aanmerking te komen. Met het oog daarop worden aan bevolen de volgende dubbeltallen Mr. M. P. Sipkes en A J. Tazelaar en Jhr. J. W. Pompe van Meerdervoort en W. van Tatenhove. Tot stemming voor de vacature-Acket wordt overgegaan en met 7 van de 11 stemmen benoemd de heer Mr. Sipkes. De heer Tazelaar krijgt 3 en de heer Jac. van de Ree 1 stem Vervolgens wordt gestemd voor de vacature-Pompe van Meerdervoort, welke heer met 9 van de 11 stemmen wordt herbenoemd. De heeren A. J. Tazelaar en Jac. van deRee verkrijgen elk 1 stem. De Voorzitter verzoekt den leden over te gaan tot het benoemen van een Voorzitter der commissie voor de Nieuw- jaarsbedeelingen. Hij herinnert dat deze functie het vorig jaar door wijlen den heer Verbrugge is vervuld. Tot stemming wordt overgegaan, waarvan de uitslag is, dat met 6 stemmen wordt benoemd de heer Scheele. Op den heer Moggre zijn 5 stemmen uitgebracht. Door den Voorzitter gevraagd of hij de benoeming aan- neemt, verklaart de heer Scheele dat het hem wegens zijne zaken wel niet gemakkelijk valt, doch dat hij de benoeming zal aannemen. De Voorzitter betuigt hem daarvoor dank. De Voorzitter brengt namens Burg, en Weth. ingevolge het besluit door den gemeenteraad op 31 October genomen bij de behandeling der begrooting, de volgende verordening in behandeling VERORDENING op de heffing van opcenten op de personeele belasting in de gemeente Ter Neuzen. Art. 1. Met ingang van den len Januari 1909 worden op de hoofdsom der personeele belasting ten behoeve van de gemeente de volgende opcenten geheven op de aanslagen van hen, voor wie de belastbare huur- waarde bedraagt a. in de kom der gemeente niet meer dan f 100, meer dan 100,en niet meer dan 125, 125,150. 150,- 200,- 200,— minder 250,— 250,of meer 4„.„ overig deel 50 opcenten 57 <54 71 78 85 50 opcenten 17 1 64 71 78 85 niet meer dan 50, meer dan 50,en niet meer dan 62,50 62,50 75,— 75,- 100,— 100,minder 125, 125,of meer op de aanslagen van hen, die niet naar den grondslag liuur- waarde worden aangeslagen 85 opcenten. Art. 2. De invordering der bij deze verordening geregelde heffing zal plaats hebben volgens de verordening op de in vordering vastgesteld 28 October 1897. Art. 3. Deze verordening treedt in werking 1 Januari 1909, met welken datum de verordening op de heffing dezer belasting van 2 September 1902 vervalt. Na breedvoerige discussie, waarvan we de vermelding evenals die van het verder behandelde in deze raadszitting, moeten uitstellen tot het volgend nummer, is dit voorstel aangenomen nadat verworpen was een voorstel van den heer De Jager, om niet over te gaan tot verhooging der opcenten, doch de bate van ongeveer 1000 die hieruit zou ontvangen worden vinden door verhooging van den hoofdelijken omslag. te Hiilst. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Nov. Jacobus van Vooren, oud 44 j., weduwn. en Maria Coleta van Damme, oud 23 j jd. Overlijden. 16 Nov. Cornells Weesepoel, oud 79 j., weduwn. van Pelronella Konings. Petrus flerreweijers, oud 17 d., z. van Maria. 17 Nov. Richard Desire Marie Borra, oud 7 m., z. van Petrus Johannes en van Philo- mena Maria Michielsens. 20 Nov. Philomena de Preker, oud 58 j echtg. van Philippus Taelman. 22 Nov. Albertus Doffemont, oud 77 j., weduwn. van Rosalia de la Geuse. 21 Nov. Theresia Malefason, oud 77 j., echtg. van Felix Kraemers. Marinus de Guchl, oud 82 j., weduwn. uit het eerste huwelijk van Johanna Maria van Giesen en uit het tweede huwelijk van Janette Frederika Janssen. Felix Emile Hubertus Callenfels, oud 42 j 1. van Jan Elisa en van Johanna Jacoba Janssen. 26 Nov. Hen- drikus Jonkman, van Axel, oud 69 j echtg. van Adri- ana van Cadsand. Ax -I. Huwelijks-aangiften. 20 Nov. Petrus Fran- ciscus de Danwe, oud 24 j., jm. en Pieternella Sol, (van Waterlandkerkje) oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 19 Nov. Willem Dekker, oud 19 j., jm. en Sara Dieleman, oud 20 j. jd. Geboorten. 18 Nov. Pieternella, d. van Leendert Deij en van Catharina Maria Srnies. 19 Nov. Hendrik, z. van Izaak Willem Almekinders en van Anna Maria Mangold. 30 Nov. Elisabeth Cornelia, d van Bastiaan Koekoek en van Tanneke Covd. Maria Sidonia Nathalie, d. van Petrus Leopoldus Mattele, en van Nathalie Marie Tacq. Overlijden. 25 Nov. Jacoba Pieternella van de Velde, oud 43 j., wed. van Maarten Marijs. Aaltje Willemsen, oud 71 j., wed. van Jaspert Verplanke. 27 Nov. Rosalia Maria de Maat, oud i0 j., d. van Eduardus en van Paulina Apolonia de Sche'pper. Uosdilsnpelle. Geboorten. 3 Nov. Maatje, d. van Aarnout Dieleman en van Maatje Riemens. 6 Nov. Johannes Francies, z. van Josephus de Klerk en van Maria Louisa van Dijk. Overlijden. 7 Nov. Elisabeth Rosalia de Vos, oud Old., d. van Francies en van Johanna Vonk. (Hinge. Geboorten. 15 Nov. Elodie Marie,d. van Eliza Alpbonsina Praet. Antonette Marie, d. van Fran ciscus Warrens en van Anna Maria Thiron. 19 Nov Ivone Clothilde, d. van Constantinus Franciscus de Deckere en van Maria Clothilda Vercauteren. 20 Nov. Cyrille Aloysius, z. van Eduardus de Weyn en van Seraphina Pluym. 22 Nov. Gustavus Petrus, z. van Desiderkis Aloisius Verhelst en van Maria Louisa Voet. 25 Nov. Angelina Sophia, d. van Antonius Eduardus Verbist en van Pharailda Thomaes. 28 Nov. Maria Isabella, d. van Jozef Constant Janssens en van Maria Delphina de Rijck. Overlijden. 19 Nov. Petrus Gerardus van Geertruy, oud 1 m., z van August en van Maria Ludovica Cornelis. Graauw, Geboorten. 13 Nov. Martha Judoca, d. van Petrus Jacobus de Rijcke en van Maria Josepha Haakweg. 14 Nov. Rosalie Marie, d. van Josephus van Laere en van Louisa Maria Mangnus. 23 Nov. Emile, z. van Franciscus de Vilder en van Horlensia Johanna Antonia Moens. 27 Nov. Petrus, z. van An- dries de Caluwe en van Johanna Maria Ilarends. 29 Nov. Angela Cornelia, d. van Ludovicus van Dorselaar en van Anna Maria Daalman. Overlijden. 1 Nov. Rend Petrus Hulshout, oud 7 w., z. van Alphonsus en van Mathilda Apolonia Lemsen. 3 Nov. Levina Verschuren, oud 80 j., wed. van Pieter van Denderen. 5 Nov. Petrus Franciscus Ivens, oud 4 m., z. van Petrus en van Apolonia Cecilia van Trappen. 26 Nov. Cornelia Verschelden, oud 74 j., wed. v#n Pieter Francies Mnlder. Hoek. Huwelijks-aangiften. 19 Nov. Jacobus van Alten, oud 28 j jm. en Adriana Boot, oud 25 j, jd. Geboorten. 3 Nov. Magdalena Adriana, d. van Jo hannes de Feijter en van Janna Pieternella van Es. 5 Nov. Jan, z. Louis Pladdet en van Maria Cornelia Hendrika de Visser. 11 Nov. Catharina Johanna, d. van Jacobus Johannes 'tGilde en van Fijgtje Adriana de Bree. 18 Nov. Levinus Mattheus, z. van Cornelis de Blaeij en van Helena Koole. 26 Nov. Jacobus, z. van Jacobus Scheele en van Taneke de Kraker. 29 Nov. Maria Pieternella, d. van Hendrik Jan Dieleman en van Huigje Pieternella Bruijzeel. Overlijden. 14 Nov. Sara Nijssen, (overleden te Mil lirigen) oud 19 j., wed. van Willem de Blaeij. 17 Nov. Willem Koole, oud 81 j., echtg. van Cornelia Riemens. 20 Nov. Neeltje van Pienbroek, oud 71 j., echtg. van Imand de Zwarte4 Muntenisse. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Nov Jan Neve, (van Clinge Z. L oud 27 j, jm. en Louisa Sloot, ou'd 26 j., jd. 25 Nov. Petrus van Waterschoot, oud 34 jjm. en Cecilia Bogaert, oud 32 j., jd. Geboorten. 19 Nov. Eugene, z. van Aloijsius Alphon sus de Block en van Camilla Maria Thijs. 25 Nov. Desird Constantinus, z. van Petrus Alouisius Hoefeijzers en van Mathilde Louisa de Smit. 26 Nov. Maria Dorothea, d. van Petrus Eligius Neve en van Leonie Bogaert. 30 Nov DesiiA Ludovicus, z. van Pieter Alphonsus van Kampen en van Maria Johanna Willems 29 Nov. Willem Petrus Antonius, z. van Ludovicus Joseph Colsen en van Leonie Honorine Vereecken. Overlijden. 24 Nov. Johannes Gerardus Vermijs, oud 80 j., weduwn. van Cornelia van Dorsselaer. kLoewaclit. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Nov. Fran ciscus Dominicus de Potter, oud 39 j., weduwn. en Martha Maria Martens, oud 16 j., jd. 25 Nov. Alphon- sius Baert, oud 34 j., jm. en Maria Josephina de Winne °UGeboorten1 16 Nov. Arthur Eduard Eulalia, d. van Aloysius J. Baert en van Emma M. Ceelaert. 20 Nov. Mao-dalena Maria, d. van Camillus van Gremberghe en van Maria Chr. de Block. 26 Nov. Huberta Maria, d. van Alphonsius de Waele en van Maria Josephina Matthiis. Overlijden. 13 Nov. Rend Petrus Emerence Onghenae, oud 20 d z van Charles Louis en van Adelai'da Sophia Maria van de Vijver. Ossenisse. Geboorten. 18 Nov. Martha, d. van Francies de Bruijn en van Apolonia Dobbelaar. 20 Nov. Petrus Johannes, z. van Jan Francies de Waal en van Augusta Isabella van der Velpen. 28 Nov. Maria Ce cilia, d. van Petrus Gillis Rottier en van Johanna Maria de Bruijn. 30 Nov. Rosalia Christina, d. van Johannes Godefridus Rademakers en van Francisca Maria de Bakker. Angela Catharina, d. van Petrus Tieleman en van Paulina de Haan. -0 Overlijden. 16 Nov. Anna Catharina Boeijkens, oud 78 j. wed. van Jan Francies van Poorten. 19 Nov. Petrus de Maat, oud 70 j., weduwn. van Rosalia Theresia de Meijer. Anna Maria van Damme, oud 3 wd. van Josephus en van Rosalia Taalman. 20 Nov. Een als levensloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Johannes de Waal en van Augusta Isabella van der Velpen. 30 Nov. Josephus Franciscus Vossaart, oud 18 m., z. van Willebrordus en van Apolonia Stoel. Overling, Huwelijks-voltrekkingen. 25 Nov. Ca millus Poppe, oud 33 j., jm. en Irma Coleta Laheijne, °UGeboorten. 17 Nov. Eduard Maurice, z. van Edmon- dus Willems en van Maria Catharina Wuijtinck. las van Gent. Huwelijks-aangiften. 25 Nov. Pieter Meeuwsen, oud 24 j,, jm. en Emerence Schetfhout, oud 25 j., jm. Fredericus Alexius van Overwalle, oud 25 j., jm. en Martha Maria Wauters, oud 27 j., jd. Si. Jfanateen. Huwelijks-voltrekkingen. 25 Nov. Jannis Abraham van Dale, oud 31 j., jm. cn Elisabeth Geertruida Wilhelmina IJseboudt, oud 21 j., jd. Geboorten. 15 Nov. Adolf Alfons, z. van Charles Louis de Kind en van Philomena de Smet. 23 Nov. Iseleina Maria Lucia, d. van Alphonsius Dobbelaer en van Sophia de Bakker. 25 Nov. Leonia, d. van Aloij sius van de Velde en van Philomena Aerts. 27 Nov. Florentius, z. van Desird Augustinus Poppe en van Mathilda van Puijenbroek. Overlijden. 17 Nov. Colleta Warteel, oud 81 j., wed. van Josephus Cappendijk. 25 Nov. Een als levenloos aangegeven kind van het mannel. geslacht van Aloijsius van de Velde en van rhilomena Aerts. 28 Nov. Petrus Augustinus D'Hert, oud 72 j.,echtg. van Anna Catharina de Meijer. Stoppeldijk. Huwelijks-aangiften. 19 Nov. Fre dericus Hamelinck, oud 58 j., weduwn. en Marianne de Burger, oud 50 j., jd. Geboorten 24 Nov. Alphonsus Johannes, z. van Alphonsus Vermeulen en van Mathilda Regina Schille- man. Overlijden. 23 Nov. Coleta van Overmeeren, oud 78 j., wed. uit het le huwelijk van Pieter Johannes Willemsen en uit het 2e huwelijk van Franciscus de Koning. 25 Nov. Maria Francisca Lageij, oud 72 j., wed. van Pieter Theodorus Lafeber- Westdorpe. Huwelijks-voltrekkingen. 26 Nov. Petrus Johannes Cortvriendt (van Ter Neuzen), oud 23 j., jm. en Alice Marie Buijsse, oud 24 j., jd. Geboorten. 22 Nov. Gerard, z. van Franeiscus.Jaco- bus van Troost en van Romania Maria Temmernffui:. 23 Nov. Elza Theresia, d. van Ludovicus de Caluwe en van Emelie Claeijs. Overlijden. 24 Nov. Dina Celina Nederlof, oud 21 j., (overl. te Ter Neuzen), d. van Abraham en van Maria Clemencia Seegers. 26 Nov. Leontina Stephania D'haene, oud 8 j., d, van Julianas en van Emerentia Augusta Vermast. 27 Nov. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouw. geslacht van Carolus Ludovicus Aude- naerd en van Stephania Adenaert. 28 Nov. Jan Francies van Vooren, oud 87 j., wedn. van Anna Judoca Geilliet. IfiHstsitslasr. Huwelijks-aangiften. 19 Nov. Pieter Jacobus Eijke, oud 20 j., jm en Anna van Fraeijenhove, oud 19 j., jd. 26 Nov. Guljaam Dees (van Ter Neuzen), oud 24 j jm. en Maria Janneke Dieleman, oud 23 jjd Huwelijks-voltrekkingen. 19 Nov. Cornelis de Vos, oud 24 j., jm. en Adriana Oppeneer, oud 19 j jd. Geboorten. 16 Nov. Cornelis, z. van Johannes Daniel van Doom en van Janna van Espen. 27 Nov. Eva, d. van Willem Dieleman en van Elisabeth van de Wege. Adriana, d. van Maarten van Kerkvoort en van Elisa beth de Ridder. Overlijden. 20 Nov. Maarten Geelhoedt, oud 71 j., weduwn. van Elisabeth Herrebout. 25 Nov. Jozias Zegers, oud 1 j., z. van Pieter en van Jacomina Francina Scheele. 29 Nov. Adriaan Riemens, oud 75 j., weduwn. van Suzanna de Regt. 2£iiid A-orpc. In deze gemeente hebben geene aan- giften plaats gehad. NAAM. MS. Van en naar. Lading. Zweed s.b. Eng. s.s. Noor. s.s. emits, zeel. Van Ter Vlenaen i Ludvig Peyron 3890 Leith River Lagan 2272 Londen Valkali 2121 'Goole Voor (feni i Moderne Kunst 1903 Konigsb. Van Lent 3570 Goole 1422 New-Castle 2371 Warkwoth ledig stukg. ledig hout Eng. s.s. Mercey 3570 Goole stukg. idem New Oporto 1422 New-Castle idem Zweed. s.s. Pallas 2371 Warkwoth ledig Eng. s.s. Truro 2367 Hull stukg. idem Sea Hound 3085 Londen idem Deen. s.s. Roma 4if 4 New-Castle ledig Eng. s.s. Fleetwing 3824 i idem idem s.s. HARALD in lading te Algiers voor Stockton on Tees, s.s. JENNY wordt morgen te Cette verwacht. s.s. RICHARD wordt heden te Calais verwacht. s.s. ELISABETH vertrok 29 Nov. van Sunderland naar Nizza. s.s'. HELENA vertrekt heden van Algiers naar Middlesbro,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 10