Twee in een huisgezin. Schoen- en Laarsenmaker. Gevestigd te Vlissingen. Mr. ADRIAANSE, Cursus in Veekennis. HER VEILING. Open"bare Verkooping. Een partij RIJWIELEN, I. R. DE FOUW, HOEK. Advertentien. S A 61 G U I NOSE. F. S. P. WIJNM AN, Heereagracht, Ter Neuzen. Zondag 22 Roy. a.s., des namiddags 4 nar. Bierbottelarij Alle soorten van „DE MEIBOOM." Dranken zonder Alcohol. Telegrafische berichten. Kneuzingen. Handeisberichten. A. STAVERMAN, benevens een beste 5jarige Pony. JEL -A. 1ST Kloosterbalsem. Abdijsiroop. Abdijpillen. Staalpillen. Eiwitstaal. Pinkpillen. Levertraan. DSL. I 1ST Anker Pain Expeller. Sarsaparillian. Kongopillen. Dokapoeder. Kafirpillen. Thymol-Zeep. Tandhalssnoer. Borstpastilles. Sedert eenigeu tpd hadden de verzeke- riugsmaatschappijen te Brussel met verbazing vastgesteld dat er, vooral op Zou- en Feest- dagen, veelvuldige branden uitbraken, steeds tijdens de afwezigheid van de verzekerden. En bijna altijd ontstond de brand in de kleerkasten. De maatschappijen belegden een vergadering en aan de verzekeringsinspeeteurs werd last gegeven, tot een zeer nauwkeurig onderzoek over te gaan, indien dergelijke branden nog- maals voorkwamen. Van deze feiten werd een rapport opgesteld, een klackt werd ingediend bij de justitie en deze bevond dat er een bende bestond, die op eigenaardige wijze werkte. In de bende bevinden zich drie soorten per- sonen zij die de onderhandelingen aanknoopen de eigenlijke brandstichters en de valsche expercen. De //onderhandelaars" stelden zich in betrek- king met lieden die slechte zaken deden, en boden aan hun geld te versehaffen. Onnoodig te zeggen dat hun pogingen steeds mislukten en dan begonnen de onderhandelaars bet denk- beeld te opperen van een braudje. Stemde de ander daarin toe, dan ging bij op een goeden ochtend met zijn familie op reis, gaf den sleutel zijner woning aan een #onderbandelaar", die hem ter hand stelde aan een ander lid der bende. Deze drong alsdan het huis binnen en stak de kleeren in brand die in de kleerkast hingen. Hij sloot die kleerkast weer en verliet daarna het huis. Twee uur later brak de brand, die gesmeuld had, eensklaps uit. De bewoners waren afwe- zig, de brandweer moest de huisdeur intrappen dat alles nam tijd in beslag en inmiddels breidde het vuur zich uit. Wanneer de verzekerde's avonds thuis kwam, was de zaak in orde en hij streek de vergoe- ding op. Reeds zijn een tiental leden der bende be- kend en verschillende aanhoudingen worden verwacht. Daar het onderzoek loopt over ongeveer twee honderd verdachte branden, kan men begrijpen dat deze zaak groot opzien baren zal, en er heel wat zonderlinge dingen aan het licht zullen komen. Aan de Fransch-Belgische grens vindt een voortdureud stille strijd plaats tusschen douane- beambten en smokkelaars. Beide partijen ver- zinnen daarom telkens nieuwe listen om elkaar te overtroeven. Zoo was in het begin van de week een lid der smokkelaarsbende een zekere Vermeil daartoe aangewezen om in deu nacht den weg tusschen Tourcoing en Ascy te bewaken om bij een nadering van douane-beambten bijtijds te kunuen waarschuwen. Voor dit doel moest de 13 jaren oude Vermeil een hooge brug over een kanaal overtrekkeu. Daar echter de in de nabijheid in hinderlaag liggende douanebeambten het verdacht zouden vinden, wanneer iemand op een zoo ongewoon uur op de brug zou verscbijnen besloot de jonge smokbelaar zich langs de zijstangeu van het hekwerk van de brug naar de anderen oever te trekken. Hij liet zich dan ook afglijden en beproefde zwevend hoog boven het kanaal aan de stangen hangend vooruit te komen. Ongelukkig Moor hem hadden de douane beambten een derge'ijke manoeuvre verwacht en de ijzeren stangen van onderen tot boven met groene zeep ingesmeerd. Te vergeefs be proefde de smokkelaar midden op het water gekomen aan de stangen eenig houvast te krijgen. Hij gleed er af en stortte naar beneden in bet water waar hij deu volgenden morgen als lijk uitgehaald werd. In Spanje dreigt een ernstig conflict de toreadors spreken van staken. Zij vinden, dat het loon, hun uitbetaald door de eigenaars van de arena's, niet in verhouding staat tot het genot, dat zij aan het Spaansche publiek ver sehaffen. Het streelt hen wel, dat zij de lievetingen van het publiek zijn, vooral, dat de donkere oogen van mooie vrouwen met wel- gevalleu op hen rusten, maar zij wenschen ook meer geld in hun zak. In een bijeenkomst van de voornaamste matadors van Sevilla, Madrid en Uordova is besloten, dat het loon voor het vecbten met stieren uit de provineie Murcia, die het wildst zijn, gebracht zal moeten worden op 5000, en dat de arena's, die dezen eisch niet willen inwilligen, geboycot zullen worden. De directeuren vau de arena's hebben daarop ook vergaderd en zijn tot het besluit gekomen, liever hun inrichtingen te sluiten dan zich door de toreadors de wet te laten voorschrijven. Het Spaansche publiek wacht in spanning af, hoe zich deze quaestie verder ontwikkelen zal. Het Oostenrijksche gezantschap te Parijs verzocht het telegram uit Belgrado, meldend dat Bosnieis de kazerne te Konitza in de lucht hebben laten springen en dat daarbij 70 Oosten- rijkers zijn omgekomen, te logenstraffen. Er heett een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad bij Grisolle, An het departemeut Tarn-et-Garonne. De sneltrein van Cette naar Bordeaux, die 's morgens om 5 uur voorbij Grisolle komt, is daar Zondag tegeu een viaduct aangeloopen. Vermoedelijk is het ongeluk te wijten aan het verzakken van een rail. Een rail verzakte toen de postwagen er over reed, de postwagen ontspoorde en werd tegen een viaduct geworpen. Het "rijtuig, volgend op den postwagen, reed tegen dien plotselingstilstaanden wagen op, zoodat het ineen werd geschoven. In dat ineengeschoven rijtuig zaten veel man- schappen van het reserveleger, die op weg waren naar Bordeaux om daar aan herhalingsoefeningen deel te nemeu. Uit den wrakhoop werden tien dooden te voorschijn gehaald en vele gewonden. Onder de tien dooden zijn acht reservesoldaten, een arbeider en een gendarme. Onder de ge wonden zijn ook verscheiden soldaten, maar ook negen postbeambten, in het geheel een twintigtal gewonden. Van twee gewondeu liet de toestand zich ernstig aanzien. Geheel duidelijk is de toedracht van het ge- beurde niet geworden uit de eerste berichten. Dat er vele dooden en gewonden zijn staat, helaas even wel vast. De tocht dien de Kroonprins Zaterdag in het luchtschip van Zeppelin heeft gedaan, heeft langer geduurd dan aanvankelijk het plan was. Op den terugweg had men met dikken mist te kampen. Twee automobielen, die het schip nareden, om te letten op seinen van boven, moesten de vervolging opgeven, omdat het luchtschip in den mist niet meer te zien was. Een oogenblik moet het zoo laag gedaald zijn dat men de omtrekken vanboomenzagopdoemen maar door een vlugge beweging vau den stuurman kon men het luchtschip nog bijtijds een op- waartsche beweging lateu maken. 's Gravenhage, 11 Nov. Tweede Kamer. lndische begrooting. De Minister deelde mede dat twee Regeeringsgedelegeerden naar het inter- nationale opiumcongres te Shanghai zullen gaan, met de opdracht te stemmen voor de voorstellen behelzende beperking van het opiumgebruik, zonder rekening te houden met de inkomsten welke uit opium komen. Overwogen wordt het toekennen van toelagen aan jongelieden die voor Indisch ambtenaar studeeren. Luister toch en gebruik Kloosterbalsem. T)eze geneest als bij tooverslag. Prijs pet pot/0.35,/0 75 en.20. Lei op den rooden band met handteekening L I. Akjcer. Hulst, 9 Nov. 1908. ZKETIJDING EN. Van 9 tot en met 10 November. a (•lent Van 9 tot en met 10 November werden langs de Oostsluizen alhier 66 binnenvaarluigen op- en 61 afgeschutdoor de Westsl. 2 op en 7 afgeschut. Vositie der Stoomschepen. Eenige jaren geleden is mijne oudste dochter, naar mijne innige overtuiging, van een wissen dood gered door het gebruik van de Thans ma« zij tot de sterksten van de geheele familie gerekend worden. Toen nu °mijn zoontje van vijf jaren begon te sukkelen, lusteloos was, met at, ongeretreld sliep alle verschijnselen van bloedarmoede had, toen hennnerden wij ons met dankbaarheid hoe heerlijk ons oudste kind door de Sangumose geholpen was; en wij gaven het ook aan onzen jongen. Aanvankelijk ook al weer met net beste succes. De zwakte wordt reeds na 14 dagen veel minder. Hij eet veel beter, slaapt goed en voelt zich aanmerkelijk versterkt. Met hoogachting en dankbaarheid, Mauritsstraat 82, H. B. WOELMS. Rotterdam, Daar is geen enkel middel dat U in alle gevallen van bloedarmoede en zenuw- zwakte, geestelijke of lichamelijke uitputting, beter, sneller en meer afdoende helpt dan de Sanguincse. (Vinum Sanguinosum in Vacuo.) Wacht u voor* namaak. Prijs per flacon 1,50 6 fl. 8,12 fl. 15, Ter Neuzen bij Van Overbeeke-Leunis en Van Borssum Waalkes, Axel, Joz. de Feijter. TAN DAM en Co. Den If nag. Belast zich met koopen en verkoopen van effecten, coupons, wissels enz. Algemeen Assurautie-Kantoor. De ondergeteekende maakt bekencl dat hij zich heeft gevestigd als Minzaam aanbevelend, J. RGTY8ER, Nieuwediepstraat 77, Ter Neuzen. Efted. Doct". firis, Dokkade, hoek Lampsenstrant. Telefoon 158. SPREEKUREN voor heelkundeen vrouwen- ziekte alleen op advies en in overleg met den huisdokter dagelijks (behalve Zondags) van 2—3 uur. Advocaat-procureur, Middelburg, is elken ^Saandag te HULST te spreken bij NEELEMANS. Zij, die genegen zijn een Cursus in Vee kennis te volgen, gelieven zich voor 20 Kawemher a. s., aan te melden bij de heeren Ph. J. van Dixhoorn, W. Dieleman Wz. of den beer L. Boogaert, te Axel. De lessen zijn gratis en vangen aan begin December. Namens 't Bestuur der Afd. u Axel" Z. L. M., PH. J. VAN DIXHOORN, Voorz. W. DIELEMAN Wz., Seer. Gewone conditien, bij FEGSVIOSiV te Sluiskil. te Zaamslag, Dinsdag 17 November as., om 5 uur 's avonds te Ter Eleuzen, Dinsdag 17 Novem ber a. S.f om 5 u ur 's avonds. Zij, die zich nog niet hebben opgegeven, en toch nog willen deelnemen worden gaarne in het lokaal bij den aanvang der lessen verwacht. Op Zaterdag 11 November 1008, des namiddags te half vier, bij P. Dieleman, buurt Driewegen, zal worden herveild het Huis en toebehooren, aan den provincialen weg buurt Driewegen, van MAR1NUS SCHEELE Lbvinoszn., waarvoor slechts /'500, werd geboden. VAN DER MOER, Notaris. Deurwaarder ILuineman te Ter Neuzen, zal Woensdag 18 November ISG8, namiddags 1 uur, te Ter Neuzen, aan het Hotel den A rend" bij V. Galle, bij de R. K. Kerk, publiek verkoopen ran welbekende mei'ken, De Rijwielen zijn in bovengenoemd Hotel van af des morgens 9 uur voor ieder vrij te bezichtigen. ZEGT HET VOORT. Ondergeteekende betuigt zijn har- telijken dank voor de vele blijken van belangstelling op 10 dezer ontvangen. Zaamslag. G. DE BOKX Sr. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe 9,50, Rogge f 7,75, Wintergerst 9 25, Zomergerst f 8,50, Haver f 7,Erwten 11,25, Witie boonen 12,25, Bruine boonen f 11, Duivenboonen/10,Paardenboonen fBoekweitf Lijnzaad fKoolzaad jAardappels f 2,75. Boler per kilo 1,10. Kieren per 26 stuks f 1,50. Ter weekmarkt waren aangevoerd 29 stuks Rundvee en 44 varkens waarvan verkocht 14 stuks rundvee en 80 varkeus. 3 VLAG. NAAM. MS. Vau en naar. Lading. Voor Ter Keiueu 9 Noor. s.s. Trudvang 2948 Riga hout Deen. s.s. E. VI. Dalgas 4166 jWasa idem 10 Eng. s.s. Serula 8927 Liverpool stukg. nu Ter leusen s 9 Eng. s.s. River Scheldt 2199 Londen stukg. 10 idem Cedurwood 1815 (Goole ledig our 9 Eng. s.s. Sea Gull 2763 Londen stukg. Noor. s.s. Leif 3356 Kemi hout Eng. s.s. Truro 2367 Hull stukg. idem Vlercey 3570 Goole idem idem Rawcliffe 2450 idem idem idem Algol 1552 idem kolen 10 idem Le»tris 3916 Manchester stukg. idem Ron an 3391 Leith t idem Deen. s.s. Aggersborg 3986 St. Petersb. hout Noor. s.s. V a! hall 2121 Goole kolea Ian (•lent s 10 Deen. s.s. Alex. Shukoff 4696 Burntisland ledig Eng. s.s. Sea Hound 3085 [Londen stukg. s.s. 11ARALU in lossing te Calais. 6.8. JENNY in lossing te Zaandam e.s. RLOHARL) vertrekt vermoedelijk heden van St. Petersburg naar Windau. s.s. ELISABETH vertrok 8 dezer van St. Petersburg naar Ter Neuzen s.s. HELENA in lading te Seaham Harbour voor Marseilles

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 3