Het grootste gevaar voor vroiiwetf, Nederlandsch Tooneel te Gent. Nieuw Circus van Gent. 2. Aangehouden zaken. ii. Vaststelling s-uppletoir kohier der hondenbelas- ting 1908. 4. Vaststelling van het kohier van het schoolgeld voor het 4e kwartaal 1908. Behandeling versoeken om afschrijving van belastingen. 6*. Benoemen stembureau verkiezing leden der Kamer van Koophandel en Fabrieken. 7. Omvraag. 8. Behandeling reclames hoofdelijken omslag. 9. Vaststelling gemeentebegrooting voor 1909. (Wordt vervolgd). Gemeenteraad wan Sas wan Gent. Iemand uit Roosendaal vertelt het verliaal Wan haar ziekte en genezing. Mejuffrouw M. Herreigers, Willemstraat D 132 te Roosendaal, meldt ons Het is thans reeds anderhalf jaar, dat ik aangedaan was met een zware stekende pijn in den rug en lendenen lk had zeer veel last van rbeumatiek en daar mijn vingers geheel stijf geworden waren. kon ik niet het minste huishoudelijk werk verrichten. De rheumatiek strekte zich uit over mijn geheele lichaam en veel had ik hiertegen gebruikt zoowel in- als uitwendig. Door de hevige pijn kon ik 's nachts niet slapen, mijn hoofd bonsde en ik kreeg daarbij ellendige duizelingen. Ik wist niet wat ik moest gaan begin nen en ik vreesde dat zich nog meer complicaties in mijn toestand zouden voordoen. Ik was blij, toen men mij wees op Foster's Rugpijn Nieien Pii- len, hieraan heb ik mijn redding te danken. Reeds de eerste dagen nadat ik hiermede be- gonnen was kon ik de goede werking hiervan bemerken en na veertien dagen was mijn pijn geheel en al verdwenen. lk slaap weer rustig en bemerk niets meer van de vroegere hoofdpijn en duizelingen. Uit dankbaarheid zal ik gaarne dit uitstekende geneesmiddel nierlijders recom- mandeeren. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staaude waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Waarschuwing. De lezers van dit blad worden in hun eigen beiang ernstig gewaarschuwd, wanneer zij Foster's Rugpijn Nieren Pillen koopen om slechts die te verlangen en geen andere. Zij zijn te Ter Neuzen verkrygbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolkstraat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor een of 10, voor zes doozen. - BestuurderARTHUR HENDRIKX. Zondag 1 November a. s., te 21/* ure. dag- voorstelling aan verminderde prijzen opvoeiing van Kaatje, spel in vier bedrijven van Paul Spaak. Vertaald door Antoon Moortgat. Zondag 1 November a. s., te 3 ure, dagvoor- steliing optreden van De 5 Alex, de vliegende trapezen Borreman Flory, de koningen der goochelaars de 3 Bartros, acrobatieke uieuwig- heid Charlier, nabootser buikspreker Auberti, zangeres Olievera, muzikale driezang kunste- naarsthe Millet's Angelus, kunstig lyrisch vierstemmig muziekde Grisantos, fantasie- schilders benevens cinematograaf-vertooningen. Grooten Schouwburg te Gent. Direetie F. CASTELLAN O. Zondag 1 November a. s., te 2 ure, dagvoor- stelling aan verminderde prijzen opvoeriDgvan La Traviata, opera in 4 bedrijven van G. Verdi. ZEETIJDINGEN. Van 28 tot en met 29 October. Van 28 tot en met 29 October werden lai lgs de Oostsluizen alhier 63 binnenvaartuigen op - en 87 afgeschut door de Westsl. 5 op- en 4 afgeschut. Positie der Stoomschepen. De heer De Feijter wijst op de Markt te Middelburg daaraan is eene groote verloting verbonden, van prijzen, ter markt aangekochtdat werkt animeerend voor het aanbrengen van vee en het bezoek in het algemeen er worden dnizenden loten verkocht. De VoorzitterMaar waar moet het geld voor die ver loting vandaan komen De heer ScheeleDat gaat niet uit van de gemeente, dat doet daar de landbouwmaatschappij. De heer De FeijterHet geld komt van de verkochte loten. Zooiets zou toeh hier ook kunnen. De Voorzitter: Zeker, dan zon er eene commissie moeten zijn die er zich mede wilde belasten, en die aan de Koningin vergunning zou moeten vragen voor het houden der verloting; of die echter zou verkregen worden weet ik niet, daar men tegenwoordig tracht de loterijen juist den kop in te drukken. De heer MoesIk ben ook tegen het inrichten eener loterij. Ten slotte wordt goedgevonden hierover thans niet te be- slissen, doch er later op terug te komen. De Voorzitter deelt mede dat de commissie in de uit te loven premien nog eene wijziging zou wenschen, door n.l. onderscheid te maken voor hitten beneden 1,3 5 M. stokmaat en hitten boven die maat, en voor elk dier soorten 2 premies, tot een gezamenlijk bedrag van f 6 zou willen uitloven. De heer Moes Ik zie daar niet veel heil in. Het voorstel om deze wijziging in de premies aan te brengen, wordt verworpen met 8 tegen 4 stemmen voor stemmen de heeren Van den Iloek, Visser, De Masier en De Feijter; tegen de heeren Dees, Moes, Wieland, Moggre, He Jager, Scheele, Lensen en Van de Ree. De premien en voorwaarden worden hierna onveranderd vastgesteld evenals die van het vorige jaar. De Voorzitter stelt aan de orde de stemming over het voorstel van den heer Moes, tot wijziging van het tarief der schoolgelden voor het Meer Uitgebreid Lager Onderwps (verhooging van het maximum tot f 3,90 per maand) waar- uver in de vorige vergadering de stemmen hebben gestaakt. Over dit voorstel staken weder de stemmen met 6 tegen 6 voor stemmen de heeren Dees, Moes, Wieland, De Jager, Scheele en Van de Ree; tegen stemmen de heeren Van den Iloek, Visser, Moggre, De Masier, Lensen en De Feijter. Het voorstel is dus verworpen. Vervolgens komt aan de orde de stemming over het voor stel van den heer De Masier om de verordening onurent de toelating tot het Meer Uitgebreid Lager Onderwijs zoodanig te wijzigen, dat kinderen wier ouders niet in de termen vallen om schoolgeld te betalen, als zijnde niet voor minstens f 100 belastbaar inkomen in den hoofdelijken omslag aange- slagen, evenals de betalende kinderen zonder voorafgaand onderzoek tot die school kunnen worden toegelaten, wanneer men voor hen schoolgeld wenscht te betalen overeenkomstig het laagste tarief dat voor de betalenden geldt. Over dit voorstel staken eveneens de stemmen met 6 tegen 6 voor stemmen de heeren Van den Hoek, Visser, Moggre, De Masier, Lensen en De Feijter; tegen stemmen de heeren Dees, Moes, Wieland, De Jager, Scheele en Van de Ree. Het voorstel is dus verworpen. De Voorzitter De toestand blijft dus zooals die is. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor, het sup- pletoir kohier der hondenbelasting vast te stellen op een bedrag van f 66. Dit voorstel wordt z. h. s. aangenomen. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor, het ko hier der schoolgelden van het openbaar lager onderwijs, voor het vierde kwartaal van het loopende jaar, vast te stellen op een bedrag van f 1091,08J. Dit voorstel wordt z. h. 8. aangenomen. Op voorstel van Burg, en Weth. wordt z. h. s. besloten afechrijving te verleenen Wegens schoolgeld aan J. A. Tavenier f 1,20, P. A. Mielen 2,70, E. A. Ysebaert f 4, P. Dyselynck f 2,80, N. J. Harte f 3, D. Buijze f 3, P. J. Klaaijssen /0,75, A. Dhaeze 0,45, J. H. den Boer f 0,1?£ en P. J. de Hoelder f 1,25. Wegens hoofdelijken omslag aan: Wed. M. Verbrugge f 29,89J en wed. P. Moens f 31,28. Afgewezen werd een verzoek om ontheffing van hoofdelijken omslag van J. Schepens. De Voorzitter verzoekt de leden over te gaan tot het be noemen van een stembureau voor de verkiezing van leden der Kamer van koophandel en Fabrieken. De heer Wieland vraagt of er niet een rooster daarvoor bestaat dan is er zoo wat verdeeling van arbeid, terwijl het nu meermalen dezelfde leden treft, dat ze daarvoor be- noemd worden. De Voorzitter beantwoordt de vraag ontkennend. De uitslag der stemming is dat elk met 7 stemmen wor den benoemd de heeren Wieland en De Jagerde heeren Moes en De Masier verkregen elk 3, de heeren Visser, Mog gre, Scheele en Van de Ree I stem. De heer De Jager verklaart, desgevraagd, de benoeming aau te nemen. Ook de heer Wieland verklaart zich, na eenig aarzelen bereid. De overige leden van den Raad worden aangewezen als plaatsvervangers. Geen der leden verlangt het woord. Ter behandeling van reclames tegen den hoofdelijken om slag schorst de Voorzitter de openbare vergadering, welke overgaat in eene met gesloten deuren. De besloten vergadering wordt opgeheven te 1,30 ure en daarna voortgezet te 3 ure. Nadat te 4,30 ure de vergadering weder openbaar is ge- worden, deelt de Voorzitter mede, dat in de vergadering met gesloten deuren oratrent de reclames tegen den hoofdelijken omslag de volgende be3lissingen zijn genomen Gehandhaafd zijn de aanslagen van G. A. Goethals, P. de Bakker, L. Hamelink en A. Verstraeten. Teruggebracht zijn J. J. Clepkens. van de 39e naar de 36e klasse. R. J. Scheele ?2e 3le P. van Cadsand 19e 18G G. A. M. L. Koevoets 12e 9e A. Loekemeijer 12e 8e F. dHont 8e 4e Een reclame van Ch. van Wijck werd afgewezen als zijnde te laat ingediend. De Voorzitter doet mededeeling van het rapport der com missie belast geweest met het onderzoek der gemeentebegrooting voor het jaar 1909, welk onderzoek is verricht door de heeren De Jager en Scheele, daar de heer Lensen had te kennen gegeven door voortdurende uitstedigheid niet in de gelegenheid te zijn aan het onderzoek deel te nemen. In hare algemeene beschouwingen zegt de commissie .,De begrooting voor het dienstjaar 1909 begint „met een geraamd tekort van f 1672,18 „hierbij gevoegd de post geraamd in Hoofdstuk VI ,.art. l der ontvangsten (zie Raadsverslag 16 „Juli 1908)n00,— „uenevens de onkosten gemaakt tijdens het bezoek ..van H. M. de Koningin in 1907, wat nog niet "Verantwoord is in de geraeenterekening van het ,jaar 1908, tot een bedrag van pi. id1500, Samen 4272,18 ',wat o. i. genoemd zou moeten worden het gekeele tekort. >,Daarom kwam het uwe commissie weuschelijk en nood- „zakelijk voor, de post van pi. m. 1500 te brengen onder „de uitgaven en wel bij Hoofdstuk XIV, art. 7, luidende „voor uitgaven noodig geworden tijdens het bezoek van H. M. „de Koningin aan de gemeente. „Verder komt het ons voor dat het niet uit de begrooting „is te merken dut Burg, en Weth. zich rekenschap hebben „gegeven hoe de werking is van de beerruiming. Immers, in ..hoofdstuk III, aid. 1, art. 7 der ontvangsten wordt f 1000 „geraamd voor loon van het van gemeentewege reinigen van „privaatputten en tonnen en in hoofdstuk IV, afd. 2, art. 7 „opbrengst verkoop faecalien f 3000, dat is samen f 4000, „wat wij meenen dat te hoog geraamd is, en hadden we ,,gaarne gezien dat er een opgave aanwezig was, hoeveel per „half jaar was ontvangen aan loon en opbrengst van faecalien „waardoor een maatstaf kon aangelegd zijn, om reden de „dienst in deze afdeeling genoemd, reeds ruim een half jaar „gewerkt heeft. „Voorts blijkt ook bij de uitgaven voor dien tak van dienst, „dat geene rekening werd gehouden hoe de werklieden arbeid „verrichten in den tijd dat er niet gewerkt wordtom dat ,,nader toe te licliten, zouden we er op willen wijzen, dat „verschillende werkzaamheden door de gemeentearbeiders konden „worden verricht, b. v. het vegen van pi. m. 50 schoorsteenen. ,,het schoonmaken van goten, regenbakken en riolen, het ,,buiten schuurwerk aan de gemeente-eigendommen, het teer- „werk, kortom al het werk dat niet door eenen bekwamen „ambachtsman moet worden verricht, waarvoor toch ook tal „van uren worden aangegeven, en deze voor een groot ge- „deelte zouden vervallen. ,,Bij hoofdstuk III, afd. 3, art. 1 verwijzen wij naar de „opmerkingen daarvoor gemaakt door de commissie die het „vorig jaar de begrooting nazag en vragen tevens: wordt dit jaar de post werkelijk gebruikt voor het daarvoor aangegeven „doel Zoo niet, zal dan die 1600 worden afgelost? „Hiermede meenen wij eenige algemeene beschouwingen „te hebben ten beste gegeven en geven voorts nog eenige „opmerkingen ten beste over verschillende hoofdstukken." De Voorzitter meent dat het 't best zal zijn de verschillende punten die de commissie aanroert, bij de betrokken artikels der begrootiDg ter sprake te brengen. De heer Van de Ree zou nog eerst eenigermate in alge meene beschouwingen willen treden en vraagt dan hoe de begrooting eigenlijk tot stand is gekomen De VoorzitterJa, die is door den Secretaris opgemaakt en door ons geteekend. De heer Van de ReeDan wil ik er op wijzen dat de begrooting veel te laat is ingedienddeze moet voor den eersten November vastgesteld en wij zijn nu in de laatste week van October. De begrooting moet 4 maanden te voren worden ingediend en deze is thans pas bij de raadsleden ge komen in de helft of eigenlijk in het laatst der maand Sep tember. Het komt mij ook voor dat deze begrooting op een vreemde wijze ineen is gezet. Is dat nu werkelijk eene begrooting die door Burg, en Weth. is opgemaakt of heeft de secretaris die eenvoudig geschreven De Voorzitter: Daarop kan ik u antwoorden dat de be grooting door Burg, en Weth. wordt ingediend, dit college draagt dus de verantwoording. De heer Van de ReeMaar hoe komt het dan dat de begrooting zoo vaag is Het college wist toch, dat er f 3300 te kort was. Hoe moeten we die krijgen De begrooting zooals die thans is ingediend sluit wel, maar dat tekort lijkt zoo maar ergens neergezet. De Voorzitter: Maar vindt u het dan niet flink van Burg, en Weth. dat we zoo hebben gehandeld Ieder jaar is voor- gesteld om een andere post te verhoogen, maar daar wilde de Raad niet aan. Er schoot dus niets anders over dan een post uit te trekken overeenkomstig art. 53 der onderwijswet. Wil de Raad dat echter ook niet, welnu, dan moeten de leden zelf maar aangeven wat ze dan wel willen. U moet echter niet zeggen dat dit een vage begrooting is, het is een pertinente begrooting, waarvan wij de posten zullen toelichteu. Als uw meening gegrond is op den post van f 3300 en dat wij voor- stellen die als buitengewone subsidie van het rjjk te verkrijgen, welnu, doet u dan een ander voorstel om dat geld te krijgen, of wel doe voorstellen om de uitgaven met dat bedrag te ver- minderenwij zijn van meening de voorgestelde posten van uitgaaf te moeten besteden. De heer Van de Ree maakt de opmerking dat de Voor zitter voorstellen van den Raad vraagt, maar dat dit niet gaat. De Raad verwacht integendeel voorstellen van Burg, en Weth. eerst als het college zich incompetent verklaart, behoort de Raad te handelen. En wat die voorgestelde subsidie betreft zijn Burg, en Weth. van meening dat ze die 3300 van het Rijk zullen krijgen De Voorzitter: Ik geloof niet dat daarvan iets komen zal. Voor het overige wil ik u onder het oog brengen dat Burg, en Weth. voorstellen doende geheele begrooting is een voorstel van Burg, en Weth. Wanneer de Raad het met dat voorstel niet eens is, behooren de leden voorstellen tot wijziging te doen; daarvoor is het vergadering. Wij hebben naar ons oordeel de voorgestelde sommen voor uitgaven noodig en dus moeten we trachten het daarvoor noodige geld te krijgen, vermir.deren kunnen we niet. Wil de Raad nu den hoofdelijken omslag verhoogen of iets anders, het is mij wel, maar in vorige jaren is dat al zoo dikwjls tevorgeefs ge- probeerd, dat we daarin ditmaal geen heil zagen. Telkeus bleek, dat de Raad er niet aan wilde. De heer Van den Hoek: Ik wil den heer Van de Rpe terloops even opmerken dat hij slecht schijnt te kunnen lezen. Waar staat ergens dat de begrooting 4 maanden voor den datum der vaststelling moet worden ingediend De heer Van de Ree: In de gemeentewet! De heer Van den Hoek: Dat is een vergissing daar staat wel in dat de begrooting 4 maanden voor den aanvang van het dienstjaar moet worden ingediend, d. i. dus voor den len Januari. Dat is ook geschied. Op 1 Sept. 1.1. is de be grooting den Raad aangeboden het is nu toevallig precies op den len September geschied omdat het toen juist raads- zitting was, maar men kan toch niet elk oogenblik vergadering van den Raad beleggenin elk geval is overeenkomstig de wet gehandeld. De heer Van de Ree De begrooting is pas eind September bij de leden gekomen. De Voorzitter: Zeker, de afschriften, maar de begrooting is tijdig aan den Raad overgelegd. De heer Van den Hoek Dat moet niet geschieden vier, maar twee maanden voor den datum van vaststelling, en dat is gebeurd. De heer Van de Ree wil toegeven zich daaromtrent te hebben vergist en dat bezwaar dus laten vervallen, maar dan meent hij toch te tnogen vragen waarom de behandeling der begrooting dan zoo laat aan de orde wordt gesteld. De Voorzitter merkt op, dat verschillende om stand igheden oorzaak waren, dat eerst heden vergadering van den Raad kon worden gehouden, buitendien is het rapport der commissie belast met het nazien der rekening ook eerst van 19 Oct. gedag- teekend. De heer Van de Ree achtte een vroegere behandeling der begrooting toch noodzakelijk, voora! waar, zooals thans, een bedrag van f 3300, dat tekort is, zou moeten gevonden worden. Dat moet thans in deze zitting gebeuren, en Burg, en Weth. hebben geen voorstel I De lieev Van den Hoek Maar die som staat toeh in de begrooting De heer Van de Ree: Zeker, als subsidie van het Rijk, maar de Voorzitter heeft zelf al verklaard dat die subsidie er naar zijn meening niet komen zal. Waar moet het geld dan vandaan gehaald worden De Voorzitter: O, als de Raad ons machtigen wil de subsidie aan te vragen, dan zullen we pogingen in het werk stelleD om die te krijgen. De heer Van de Ree Jawel, maar we weten zoo goed als zeker, dat de subsidie toch niet zal verkregen worden. Van onzentwege is reeds een voorstel gedaan om op de andere wijze verhooging van inkomsten te verkrijgen, maar dat is verworpen. De V oorzitterAl was dat voorstel aangenomen, dan zou daardoor toch geen vermeerdering van f 3300 zijn verkregen. De heer Van de Ree Dan toch misschien wel een f 600 dat was al iets. De heer DeesAls de voorstellen van het Dag. Best, aangenomen worden is de zaak in orde, want de begrooting is kloppend. Neemt de Raad daarmede echter geen genoegen, dan zal er wat anders op gevonden moeten worden, dan moeten we leenen. De Voorzitter en den heer Van den Hoek merken op, dat dit niet mag voor gewone uitgaven mag niet geleend worden. De Voorzitter voegt daaraan toe, dat, als het voorstel van Burg, en Weth. ten opzichte van de subsidie-aanvraag niet aaDgenomen wordt, de belasting moet verhoogd worden. De heer Van de Ree is van gevoelen dat er geen voorstel is tot dekking van het tekort van f 3300. Ten minste het voorstel dat deswege door Burg, en Weth. gedaan wordt, kan z. i, den Raad niet bevredigen. De Voorzitter wijst er op, dat de commissie ook te berde brengt de opbrengst der gemeentelijke beerruiming, dat daar omtrent geen staat aanwezig was. Spreker moet evenwel onder het oog van den Raad brengen, dat de begrooting moest opgemaakt worden in de maand Augustus, en dat de beerruiming op dat oogenblik nog geen half iaar gewerkt had; onmogelijk konden Burg, en Welh. toen reeds komen met een staat. een overzicht gevend van het resultaat over het eerste half jaar. Hij wil wel mededeelen, dat thans een staat kan overgelegd worden. Er is ook een voorstel van den heer Moes tot verhooging van het loon voor den ruimings- dienst, waarover straks kan gesproken worden. De heer Wieland acht het 't beste, op die details thans niet in te gaan. Straks kan gezien worden, of men geneigd is, mede te gaan met voorstellen tot versterking der inkomsten van morgen is wel al gebleken dat men daar niet aan wil, maar de avond is nog lang, de menschen kunnen nog ver- anderen. De Voorzitter bespreekt ook den post van f 1100 waar de commissie op wijst, als zijnde geen zekere bate. Die som, de bijdrage der gemeente Westdorpe, is echter altijd nog te wachten. Zoolang er vermoeden bestaat dat die kan binnen- komen, moet die op de begrooting worden behouden. De f 1500 in verband met het Koninklijk bezoek zijn door omstandigheden nog niet op de begrooting verantwoord en een bedrag voor het verbouwen der woniug van het hoofd van school C is nog niet op de begrooting gebracht omdat daarvan nog geen plan bestaat en daarvoor dus nog geen som op de begrooting kon uitgetrokken worden. De heer Van de Ree wil toegeven dat er nog geen bedrag voor die woning op de begrooting kon staan, wegens het nog ontbreken van een plan, maar die verontschuldiging kan toch niet gelden voor de kosten van het Koninklijk bezoek, dat reeds is afgeloopen, en waarvan de kosten dus wel op de begrooting konden voorkomen. De VoorzitterDe vraag is, of die kosten niet voor een deel reeds dit jaar zullen betaald worden. Er geschieden dikwijls af- en ocerschrijvingen op verschillende posten. Burg, en Weth. hadden gedacht die kosten reeds op het vorig dienstjaar te zullen kunnen afbetalen, doch dit is niet mogelijk geweest, omdat de opbrengst van den hoofdelijken omslag toen ongeveer J 1300 is tegengevallen. Nu zal er iets anders op moeten gevonden worden om die kosten te dekken. De algemeene beschouwingen worden hierna gesloten en overgegaan tot artikelsgewijze behandeling der begrooting. Vergadering van Donderdag 29 October 1908. Voorzitter: de heer P. Wauters. Afwezig de heeren Malotaux en Pauwels. De notulen der vorige vergadering worden na voor- lezing onveranderd goedgekeurd. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Procesverbaal van kasopname door B. en W. bij den gem.-ontvanger. Wordt voor kenuisgeving aangenomen. b. Verzoek der veieeniging van Bnrgemeesters en Secretarissen om adhaesie aan kun adres in zake ver- binding 4e en 5e district. Wordt adhaesie verieend. 2. Behandeling begrooting alg. armbest. voor 1909. met een subsidie van 1300, Na voorlezing wordt deze begrooting goedgekeurd en de subsidie verieend. De heer Oole (lid van het algem. armbest.) zegtWe zullen zien het er mede te schikken, het ziet er echter niet rooskieuiig uit voor 1909. 3. Vaststelling gemeentebegrooting voor 1909. Na voorlezing vraagt de Voorzitter of deze zoo kan worden goedgekeurd. De heer Hamelijnek Ik heb er nog niets van gehoord. De Voorzitter Ze heeft toch ter inzage gelegen. De heer Hamelijnek: We zijn gewoon na voorlezing haar artikelsgewijze te behandelen. Hierna wordt de begrooting, hoofdzakelijk degewijzigde posten, behandeld en in ontvang en uitgaaf vastgesteld op eene som van j'20862,461. Daarin is den hoofdelijken omslag vastgesteld op jf2000,alzoo verminderd met 750,-. De jaarwedde van den klerk ter secretarie verhoogd met 50,en die van den opperbrandmeester met J 10, Bij den post vernieuwing van straten en pleinen merkt de heer Hamelijnek op, dat op de kade de klinkerbe- strating zoo ongelijk ligt, en ook aan Genetello een groote put is. De Voorzitter zegt, dit moet hersteld worden door VVaterstaat en den aannemer Medaets, die haar tot uitvoering van weiken hebben opgebroken. 4. Verzoeksckrift van den bond voor staatspension- neering om adhaesie aan haar adres. Wordt adhaesie verieend. 5. Verzoekschrift der lJzendijksche tramweg-maat- schappij om subsidie voor eene tramlijn op Sas van Gent. Wordt aangehouden in verband met de aan te brengen wijzigingen in de plannen. ti. Vaststelling suppl. kohier hoofdelijken omslag. Wordt in besloten vergadering behandeld en daarna vastgesteld met 28 aanslagen. 7. Vaststelling suppl. kohier hondenbelasting Wordt vastgesteld met 7 honden op een bedrag van j 22,50. 8. Omvraag. De heer Hamelijnek: Was het den Burgemeester bekend, dat met de kermis zulke uitgebreide politie- maatregelen genomen werden De Voorzitter Ja, zeker. De heer Hamelijnek Dat was toch belachelijk dat de politie als kozakken door de stad reed. Vele men schen waren bang en verlieten de kermis. Het is mij bekend, dat eenige menschen stonden te praten op de markt en deze uiteen gedreven werden. Het lijkt wel of de Burgemeester de kermis wil af- schaffen. De heer VersluijsIk vond het ook overdreven, ik kwam met mijne vrouw op de kleine markt en schrok er van. De heer Van den Berg De schrik zat er zeker bij U nog in. De Voorzitter: Die maatregelen waren genomen door de rijkspolitie. De heer HamelijnekDat kon U toch tegengaan, U zijt toch hoofd der politie. De Voorzitter: Ja, voor zoover, doch wanneer de commandant dergelijke maatregelen neemt, keur ik die niet af. De heer Hamelijnek Ik vind het good dat er politie is, maar niet zoo. De heer Versluijs Ik ook, maar dan moet het andere politie zijn. De heer Hamelijnek: Ja, die niet zoo zenuwachtig is. De Voorzitter: Het is geschied in het beiang der openbare orde. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. Datnm 1 VLAG. NAAM. Ms. Van en naar. Lading. Voor Ter leuzen i 28 Eng. s.s. Trent 1341 Goole kolen idem Qnentin 3607 Leith stukg. 29 Noor. s.s. Ala 2500 Moss bout Ned. s.s. Helena 5C93 St. Petersb. idem Noor. s.s. Haforsfjord 4723 Riga idem Eng. s.s. River Thames 2242 Londen stukg. I an Ter ieazen 28 Eng. s.s. River Lagan 2272|Londen stukg. Voor Gent 28 Bug. 8.8. Sea Serpent 2554 Londen stukg. 29 Belg. s.s. Martha 1842 Goole kolen Eng. s.s. Narova 2687 Narva hout Noor. s.s. Munter 2214 Arendal papp.pap EDg. s.s. Wark worth 18' 2 New-Castle stukg. Rus. s.s. Gen. Zimmerm. 4398 Riga idem Eng. s.3. Don 2658 Goole idem Duits. zeel. Nordsee Ztg. 1902 Sackenh. hout Van Gent 28 Eng. s.s. Humber 792 Londen ledig Duits. s.s. Secunda 1954 Hamburg idem Rus. s.s. Graf Todleben 4198 Boness idem Eng. s.s. Truro 2367 Hull stukg. idem Emdeu 2226 Goole idem idem Sea Gull 2763 Londen idem 29 idem Irwell 3091 Goole ledig Rus. s.s. Gen. Gnrko 4468 New-Castle idem Voor Selzaele 28 Eng. s.s. Commercial 391 jLonden creosoot Von Selzaele i 29 EDg. s.s. Commercial 391 jLonden ledig Voor Teriliuick i 28 Eng. s.s. Abbotsford 734 jLonden naphta s.s. HARALD vertrok 27 dezer van St. Petersburg naar Calais, s.s. JENNY vertrekt heden van St. Petersburg naar Zaandam, s.s. RICHARD vertrok 26 dezer van Blyth naar IlelsiDgfort s.s. ELISABETH in lossing te Helsingfors. s.s. HELENA in lossing te Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 7