Telegrafische berichten. vierhonderd gulden af en kreeg er by een filiaal van een bankiershuis 475 voor. Daar werd echter korten tyd daarna het merk van buiten omloopsteliing ontdekt. De slijter begaf zich onmiddellyk naar den persoon van wien hij 't had gekocht, die er nog slechts 225 van over had. Aanvankelijk door de politie aange- houden, is deze thans weder in vryheid ge- steld. Zwaar gedroorad De Winsch. Ct. verteltEr was een moord geschied. Als 'n loopend vuurtje ging het door de buurt. 'n Vader zou zijn kind dood geslagen hebben en reeds achter slot en grendel gebracht zijn. Gelukkig bleek al spoedig de totale on- waarheid van het sensatiebericht. En toch was het niet uit de vermaarde groote duim gezogen, doch in de wereld gekomen op 'n geheel bij- zondere wijze. Aldus luidt het verhaal Een onzer ingezetenen werd in den slaap bezig gehouden door een griezeligen droora. Hij hoorde het kind van zijn buurman erbarme- liik schreien, snelde toe en zag dat de vader het zoo vreeselijk mishandelde, dat het arme schaap in een ommezien dood was. Toen werd de droomer wakker, maar was nog zoo onder den machtigen indruk van het in den droom geziene en gehoorde, dat hij het bed uitvloog, in der haast een paar kleeding- stukken aanschoot en de straat opsnelde om langs den kortst mogelijken weg dwars door een weiland over een puntdraadomheining naar den dichtstbij wonenden politieman te Snellen. Daar deed hij opgewonden zijn verhaalzijn buurman had 't kind doodgeslagen. De politiebeambte, die al spoedig inzag dat het niet in orde met den man was, trachtte hem te kalmeeren en verbond diens handen, die by het klimmen op de puntdraadomheining nogal geblesseerd waren geworden. Hij verge- zelde hem naar huis en stelde een onderzoek in, waarbij de onjuistheid van 's mans mede- deeling al spoedig bleek. Er is op het oogeublik bij de Amster- damsche justitie een niet alledaagsch geval in onderzoek. Een telefoniste van de Amsterdamsche Ge- meentelijke telephoon heeftzichschuldiggemaakt aan het volgende feitZij heeft een verslag- gever van een der Amsterdamsche bladen in de gelegenheid gesteld gesprekken af te luisteren tusschen twee andere abonne's door zijn lijn met die der beide anderen in verbinding te brengen, wat door een kleine manipulatie geschieden kon. Dit werd ontdekt en de telefoniste ontslagen. Tegelijkertijd hebben B. en W. bij de Justitie hare strafrechtelijke vervolging verzocht op grond van de nieuwe telegraaf- en telephoonwet. Deze wet verklaart in art. 19 verschillende artikelen van het Wetboek van Strafrecht toe- passelijk op de telepbonie, o. a. de artikelen 374 en 375. In art. 374 staat, dat'gestraft wordt met gevangenisstraf degene die //een aan de tele- graphie (of telephonie) toevertrouwd bericht of een telegram opzettelijk aan een ander dan den rechthebbenden afgeeft, vernietigt, wegmaakt, zich toeeigent of den inhoud wijzigt." Art. 275 zegt, dat met dezelfde straf gestratt wordt de ambtenaar bij telegrafie of telephonie, //die opzettelijk toelaat, dat een ander een der (bovenvermelde) feiten pleegt, of dien ander daar- bij als medeplichtige ter zijde staat." Aangezien dit de eerste maal is sedert de in- werkingtreding van de nieuwe Telegraaf- en Telephoonwet, dat zich een feit voordoet dat onder deze strafbepalingen gebracht zou kunnen worden, wekt de afloop van deze zaak nogal be- langstelling. Gisteren ontving het 9jarig zoontje van Van Doijen te Asperen een slag van een paard aan het hoofd, tengevolge waarvan het een paar uur daarna overleed. Men meldt uit Schiedam: De gevallen van vleeschvergiftiging hier geconstateerd, loopen ver over de 100. In sommige gezinnen zijn alle leden ziek. Behalve het eene geval met doodelijken afloop is echter verbecering ingetreden. De slagerij waaruit het vleesch afkomstig moet zijn, staat algemeen zeer gunstig bekend zoodat aan een niet te voorzien ongeval moet gedacht worden. Een nieuwe kiudermoord is te Liverpool gepleegd. Maandagavond heeft men het lijk van een 6jarigen knaap gevonden in den kelder van een onbewoond huis. Men zal zich her- iuneren dat ongeveer 3 maanden geleden een zak werd gevonden, waarin het lijk van een 7jarig meisje was, eveneens in den kelder van een onbewoond huis. De politie te Liverpool heeft deze zaak moeten opgeven, eveuals de Londensche politie die van het meisje, wier in stukken gesneden lijk in een zak gevonden was in een openbaar privaat van de Theems. Volgens een bericht in buitenlandsche bladen is op Elba de bijbel gevonden, welke door Napoleon tijdens zijn gevangenschap aldaar is gebruikt. De vondst is vooral merkwaardig, wij I in den bijbel op tal van plaatsen de teksten zijn onderschrapt, welke op Napoleon indruk hadden gemaakt. Voor de kennis enhetjuiste beprip van 's Keizers gemoedsleven in de dagen zijner korte Elba'sche gevangenschap is dit boek dus van belang. In Londen is een hoogst brutale inbraak gepleegd. Bij de firma Debenham en Freebody, in de VPigmorestreet, zijn uit een kluis dia- manten en ander edelgesteente ter waarde van tusschen de 5000 en de 10,000 pond sterling gestolen. De kluis werd geopend met een sleutel, dien de dief in een heel ander deel van het gebouw uit een gesloten lessenaar moet hebben gehaald, terwijl het gebouw door drie personen werd bewaakt. In November 1906 werd te Bois-le-Roi, niet ver van Parijs, in een huis een toen veel sensatie wekkende moordaanslag gepleegd op Dr. Hebert, een Engelsche dokter. De dader een zekere Cesbron, ontsnapte en Dr. Hebert is lang ziek geweest. De vrouw, die voor mevr. Cesbron doorging, scheen in de zaak be trokken, maar zij is al eenigen tijd geleden tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld, niet daar- voor maar voor oplichterij als huwelijksmake- laarster waarin Dr. Hebert zelf, naar het heette ook was betrokken. Het was een geheimzinnige geschiedenis, waarin een beeldschoon Engelseh meisje als lokvink dienst deed. Maandag is Cesbron bij verstek ter dood veroordeeld. Een geval a la Kopenick heeft zich in de nabijheid van Dusseldorp voorgedaan. Voor de pastorie te Unterbach kwarn een heer in automobiel. Hij eischte toegang en gaf zich uit voor rechter van instructie, die huiszoeking kwam doen in verband met een zaak van valsche munters waarin hij de instructie leidde. De pastoor zou namelijk verdacht worden, valsch geld uit te geven. Men liet den z.g. justitie- ambtenaar begaan en deze nam een kistje met 6500 mark mee in zijn automobiel, die den kant van Dusseldorp uitreed. Bij latere navraag bleek, dat van geen instructie tegen valsche munters of verdenking tegen den pastoor iets bekend was. De vogelmoorden door de Brandaris. Men schrijf't uit Terschelling aan L. en V. Sedert eenige dagen vertoeft hier de heer Tijsse, ornitholoog, ten einde in opdracht van den Minister van Landbouw te onderzoeken, wat er aan gedaan kan worden dat de ,/VOgelmoord" door de kustverlichting //Brandaris" op Ter schelling, een einde neemt. De heer Dekker, preparateur van Artis te Amsterdam, vergezelt hem, teneinde vreemde vogels te bemachtigen. ODgelukkig, bemoeilijkt de ingevallen vorst het beoogde doel gedeeltelijk, daar by heldere lucht de vogels op hun trek niet worden ge- hypnotiseerd door de lichtstralen. Alleen bij fijnen motregen,met geringen Westelijken wind, dus betrokken lucht, worden trekkende vogels door de Brandaris aangetrokken, en zoo ze niet terstond doodvallen, door den stoot, blijven ze uren lang rondvliegen, met veel geschreeuw hun gezelschap aanroepende, totdat ze, na herhaaldelijk rustpunten te hebben gezocht en door anderen verjaagd, doodaf neer- vallen, dikwijls ten prooi van rondzwervende katten of anders in handen vallen van dejeugd en alsdan is hun lot te begrijpen. Ook vol- wassen personen loopen met lantarens in den omtrek om een grootere prooi te bemachtigen. Vooral spreeuwen, lijsters, leeuwerikken moeten het met den dood bekoopen, terwijl kieviten, scholeksters, ganzen wel voorzichtiger zijn maar zich ook dikwijls doodvliegen. Wanneer na zulke nachten de postboot haar stem in den vroegen morgen laat hooren, en de dag aanbreekt, vliegt, wat nog kan vliegen, naar elders. Na zulke verschrikkelijke nachten vindt men in tuinen, op de daken en in de duinen vogels met gebroken of afgerukte leden en liggen de veeren overal in het rond. Het aanbrengen van vele rustplaatsen en val- netten is bepaald noodig, alsook bescherming van het licht, door afhangende touwen of op- gerichte latten, tot boven of voor het centrum der lichtstralen, aan landzijde, zal goed zijn om het terstond doodvliegen te verhinderen. Het verjagen der vogels gedurende den nacht nadat ze een rustplaats vonden is zeer nadeelig. De lichtwachters weten dit zeer goed en gedragen zich tegenover de vogelen wereld tegenwoordig gelukkig uitstekend. Hoe groot de trek der vogels enkele nachten kan zijn "is onbegrijpelijk en het draaiend toren- licht schijnt ze van alle zijden op te zweepen en tot zich te trekken. Moge de heer Tijse zoo gelukkig zijn, dat de Minister, door hem voorgelicht, middelen weet te vinden, dat wij dierenvrienden niet langer getuigen moeten zijn van de vernieling onzer vogels en hun vlucht even veilig zij, als de broedtijd der thans beschermde //Sterna" op onze eilanden. Vlissingen, 30 Oct. Na een zeer uitvoerige diseussie heeft de gemeenteraad alhier heden middag met 11 tegen 4 stemmen besloten tot het invoeren eener straatbelasting. Gemeenteraad van Ter Neuzen. 1Ingekomen stukken. Vergadering van Donderdag 29 October 1908. Voorzitter de heer J. A. P. Geill, burgemeester. Aanwezig de heeren Van den Hoek, Dees, Moos, Wieland, Visser, Moggre, De Masier, De Jager, Scheele, Lensen, De Feijter en Van de Ree. Afwezig de heer Drost met kennisgeving. Na opening der vergadering worden gelezen de notulen der voorgaande, die worden goedgekeurd. Daarna stelt de Voorzitter aan de orde Een adres van S. van Rees, als gemachtigde voor C. M. Kerpel, waarin deze beleefd vergunning verzoekt voor den verbouw van het woonhuis van genoemden Kerpel aan de Blokken, volgens bij Burg, en Weth. ingeleverde teekbning, waarop door dat college afwijzend is beschikt op 15 Sept. 11. De VoorzitterVan Rees komt nu dus met een definitief verzoek bij den Raad om vergunning te geven tot bouwen volgens het aan ons ingediende plan, en waarop wij, over- eenkomstig de bepalingen der verordening geen toestemming konden geven. Ik kan mededeelen dat Burg, en Weth. nog op hun vroeger standpunt staan en adviseeren om het verzoek niet in te willigen. Voorts moet ik opuierken dat de bouwverordening voor verschillende gevallen wel beroep openstelt bij den Raad, maar voor het artikel dat de onderhavige kwestie regelt, nl. artikel 47, is dat er niet bij Yermeld. Daarin wordt voor- geschreven de dikte der muren. In dat artikel is niet bepaald dat de Raad daarvan afwijking kan toestaan. De beweringen in het adres van den heer Van Rees dat de vorige vergadering is besproken, en waarin werd gezegd dat aan anderen vergund zou zyn te bouwen overeenkomstig het voor den heer Kerpel ingediende plan, dat door Burg, en Weth. voor de door hen beoogde verbouwing is afgekeurd, zijn door Burg, en Weth bij den heer F. van de Ree en de wed. Maelsaeke plaatselijk onderzocht en daarbij is gebleken dat de beweringen onjuist zijn. Daar is de toestand anders. Ook daar zijn ijzeren balken aangebracht om daarop den opgaanden muur met een halven steen te versterken, doch daar rust die balk aan de voor- en ook aan de achterzijde voor een deel op den zijgevelin die zijgevels is, ter plaatse van de voorgang, als het ware eene nis gebouwd die een halven steen inspringt. En ook op de plaats dier nis voldoet de muur nog aan de dikte in de verordening voorgeschreven nl. 20 c.M., terwijl die scheidingsmuur aan de voor- en aan de achterzijde, benevens ook boven de gang, wel 30 c.M. dik is. Volgens het voor den heer Kerpel ingediende plan zou de ijzeren balk, die wordt aangebracht voor versterking van den muur boven de gang enkel moeten rusten op den voor- en op den achtergevel, en dat achten wij te zwak. Wil men het echter maken overeenkomstig de wijze waarop het bij den heer Van de Ree gemaakt is, dat wil zeggen, wanneer er in de gang ook een nis wordt gemaakt, waar de balk ook voor een deel op den zijgevel komt te rusten, dan geloof ik niet dat ook de Wethouders er nog bezwaar tegen zouden hebben. De heer Van den Hoek merkt op, dat bij het onderzoek ook nog gebleken is, dat de scheidingsmuur tusschen Kerpel en De Vos maar een halve steen is. De oorspronkelijke huizen van de Blokken waren om de 2 door een halven en een heelsteensmuur gescheiden, het zijn gebleken alle blokken van 2, op die wijze gebouwde, huizen te zijn geweest. De heer WielandJa, geheel onbegrijpelijk, is de muur tusschen Kerpel en De Vos slechts van een halven steen. De heer Van den Hoek En wat het gebouw van den heer Van de Ree betreft, daartegen is door de wed. Mael saeke direct een halven steen tegen gebouwd. De Voorzitter herhaalt, dat Burg, en Weth. bezwaar hebben om aan Kerpel vergunning te verleenen tot het leggen van een ijzeren balk alleen gedragen door den voor- en den achtergevel doch dat zij er geen bezwaar in zien, als Kerpel het ook maakt evenals bij den heer Van de Ree, nl. dat de balk ook voor een deel rust op den zijgevel. De heer Van den Hoek Mits de zijgevel, die hier slechts een halven steen zwaar is, blijkt het gewicht van den daarop te bouwen nieuwen en verhoogden muur te kunnen dragen. De Voorzitter merkt op, dat het de taak van den bouw- meester is, om te onderzoeken of de voorgestelde constructie van het werk deugdelijk is. Is de muur in zoodanigen toe- stand dat het onraadzaara is daarop te bouwen dan dient de bouwmeester daarvan kennis te geven. De heer Visser acht het 't best, de afdoening van het adres te renvoyeeren naar Burg, en Weth. Er is thans be kend op welke wijze Burg, en Weth. aan het verzoek willen tegemoet komen. Daarraede kan de Raad genoegen nemen. Nam hij zelf een besluit, dan zou het, ingevolge hetgeen de Voorzitter omtrent het betreffende artikel heeft medegedeeld, nog mogelijk zijn, dat het onwettig was. Z. h. 8. wordt hierna besloten het verzoek ter afdoening te renvoyeeren naar Burg, en Weth. De heer Moes merkt op dat ook uit deze zaak weer blijkt, dat herziening. der bouwverordening een dringende eisch is. Hij stelt voor, eene commissie uit den Raad te benoemen om de wijziging van deze en mogelijk ook van andere ver- ordeningen, voor te bereiden. De Voorzitter moet den heer Moes opmerken, dat Burg en Weth. ongeveer gerced zyn met het indienen van een ontwerp tot wijziging der bouwverordening, er wordt nog op enkele kleinigheden gewacht en dan i3 het ontwerp voor indiening gereed. De heer Moes gaat niet verder op zijn idee in. 1)« Een adres van D. van Rompu te Ter Neuzen, welke te kennen geeft dat bij gaarne een nieuw privaat zou willen bouwen bij zijn woning aan het Tuinpad, thans bewoond door Verheijke, op het perceel kadastraal bekend sectie G, no. 1794, welk perceel behoort aan de gemeente Ter Neuzen en volgens het kadaster eene oppervlakte heeft van «3o 3D. Hij verzoekt hem dit perceel, onder door den Raad vast te stellen voorwaarden in erfpacht te willen afslaan. De Voorzitter deelt mede, dat het gevraagde terrein ge bleken is reeds willekeurig te zijn ingenomen. Hij geeft in overweging thans te besluiten het gevraagde terrein aan den publieken dienst te onttrekken. Nadat verschillende leden hebben opgemerkt, dat door te door adressant voorgenomen verandering aldaar eene vcrbe- tering zal ontstaan van de in die buurt bestaande woning- toestanden, wordt het voorstel van den Voorzitter z. h. 8. aangenomen. c. Een adres van J. du Pon Zonen, wonende alhier, welke verzoeken gedurende de jaarmarkt hunne caroussel, welke alhier is geborgen, te mogen laten draaien. Adressanten geven voorts te kennen dat door den gedrukten toestand de kermis niet alleen voor de stoomcaroussel, maar ook voor hen minder gunstig is geweest, waarom zij vorengenoemd verzoek doen, onder mededeeling, dat zij bereid zijn J o staangeld te betalen. De Voorzitter deelt mede dat Burg, en Weth. een derge- lijk verzoek hebben ontvangen en meenden daarop atwijzend te moeten beschikken. Het college adviseert ook thans, het verzoek af te wijzen. Aldus wordt besloten z. h. 8. A. Een adres van A. de Kraker, onderwijzer alhier, die beleefd de vrijheid neemt mede te deelen, dat hij zijn solhcitatie- stukken van de gemeente-secretarie alhier heeft teruggenomen met de kennelijke bedoeling opnieuw te kunnen solliciteeren, ingeval er mocht besloten worden eene nieuwe oproepmg te plaatsen voor de vacante betrekking van onderwijzer met taalakte aan school B alhier, dat hij dus zijn sollicitatie naar die vacante betrekking handhaaft, en dat hij nog bereid gevonden wordt de betrekking te aan vaarden tegen de belooning in de voorlaatste oproepmg vermeld. De Voorzitter stelt voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, de oproeping is geschied en de gelegenheid tot solliciteeren staat dus open. De heer Moes zou hierover wel iets willen zeggen, maar niet in openbare zitting. De Voorzitter merkt op dat er straks nog besloten ver gadering moet worden gehouden; dan is er dus gelegenheid. Afgezien daarvan kan het schrijven thans voor kennisgeving worden aangenomen. Aldus wordt z. h. s. besloten. e. De Voorzitter stelt namens Burg, en Weth. voor weder voor 6 maanden verlenging aan te vragen voor het houden der parallelklassen van school C in de infirmerie. Spreker voegt hieraan toe, dat het verzoek aan Oorlog om het terrein van het kogelpark weder beschikbaar te stellen voor de gemeente, is verzonden, doch dat hierop nog geen antwoord is ontvangen. Verschillende leden opperen de meening dat de beslissing daaromtrent ook nog lang zal uitblijven. De heer Van de Ree geeft zijn bevreemding te kennen over dit voorstel, daar in de vorige raadszittingen ge zegd is, dat de kinderen nit de parallelklassen kunnen worden ondergebracht in de andere scbolen. De Voorzitter antwoordt hierop dat het misschien than3 mogelijk zou zijn alle kinderen op de scholen A en C te plaatsen, duordat er allicht absenten zijn, maar men moet l-ekening houden met de kinderen die volgens de lijsten school gaan en dan moet er vooral tegen den winter gezurgd worden voor de noodige schoolruimteals alle kinderen die op de lijst staan ter school komen, is er zeker overbevolking van beteekems. De lieer Van de Ree vraagt hoofdelijke stemming over het voorstel. De heer Moes meent dat het, met het oog op andere om- standigheden aanbeveling verdient om de parallelklassen nog maar te behouden. De VoorzitterWelnu, het voorstel van Burg, en Weth. luidt aldushet is dus een kwestie van stemmen. Het voorstel van Burg, en Weth. wordt hierna aangenomen met 11 stemmen tegen I tegen de beer Van de Ree. I'. p)e Voorzitter stelt aan de orde het vaststellen der regeling van de aanstaande paarden- en veemarkt, Hij her- innert dat het vorig jaar, na afloop der veemarkt is besproken een doukbeeld der commissie voor de veemarkt, om, met het oog op de uitbreiding der veefokkerij, ook eene voorjaarsmarkt te organiseeren, b. v. in de maand Juni, van welke men ver- wacht dat zij meer animeerend zal zijn, ook omdat het vee op dat tljdstip, door het verbljjf in de weide, er beter uitziet, en de werkzaamheden in het land minder druk zijn, het bezoek waarschijnlijk ook drukker zal zijn. Eene beslissing op dat denkbeeld is toen aangehouden willen de heeren daarop thans ingaan vraagt spreker. De heer Moes verklaart er niet veel heil in te zien. Vroeger werd er ook een voorjaarsmarkt gehouden, maar deze loonde de kosten niet. In Axel worden er nu ook reeds verschil lende veemarkten gehouden, zoodat spreker er werkelijk geen heil in ziet. Op een gestelde vraag antwoordt de Voorzitter dat de premien voor de jaarmarkt ongeveer f 80 bedragen met de daarbij komende kosten zijn de uitgaven voor de jaarmarkt te ramen op ongeveer 100. De heer Dees verklaart nog niet in de gelegenheid te zijn geweest om in de vergadering van het Dag Bestnur die zaak ter sprake te breDgen, maar het komt hem voor dat de w ijze waarop de jaarmarkt hier gehouden wordt, verouderd is, die beweegt zich nog steeds in de richting die vroeger altijd gevolgd is, en die, althans wat het toekennen der premien betreft, weinig redenen van bestaan meer heeft. Er wordt in de laatste jarcn op dat gebied een geheel andere richting ge volgd. Er worden van wege de landboawvereenigingen ten- toonstellingen georganiseerd en keuringen gehouden, opdege- lijke wijze ingericht, zooals b. v. te Axel en te Hulst, men heeft de rijkskeuringen enz. b. v. van stamboekmerrien, zoodat de keuringen, in den vorm zooals die hier geschieden, w einig beteekenis meer hebben. Er zijn b. v. in de omgeving eigenaars van dieren die van de tentoonstelling te s Giaven- hage met premien zijn teruggekomen, als deznlken met hun beesten naar hier komen, weten ze als het ware vooruit dat ze eene premie zullen behalen, maar die heeft in ver band met de andere bekroningen weinig beteekenis, alleen is het eene gelegenheid om voor reclame de beesteu eens te laten zien. Markten als de onze hebben meer, of moeten althans meer ten doel hebben, het bevorderen van den handel, waarom spreker het ook van meer beteekenis zou achten, als de gelden die hier voor premien worden uitgeloofd, rechtstreeks ten bate van de handelaars kwamen, door premien voor het grootst aantal gekocht of verkocht vee als anderszins. De Voorzitter meent, dat het, in verband met het door den heer Jfees aangevoerde, aanbeveling zou verdienen, dat de wethouder, in plaats van den burgemeester, als voorzitter der commissie voor de veemarkt lungeerde, daar deze omtrent eene te volgen nieuwe richting zoo goed op de hoogte blijkt, wat met spreker, als zijnde op dit gebied geen deskundige, niet het geval is. Als de heer Dees dus reeds dit jaar wilde be- ginnen om als voorzitter der commisie te fungeeren, kon bij reeds terstond met de commissie over eene in te voeren nieuwe richting spreken, welke, als daaromtrent een definitief voorstel inkomt, door den Raad zeker wel gesanctionneerd zal worden. Spreker moet erkennen dat er in de woorden van den heer Dees veel is dat hem aantrekt en dat diens rede- neering steek Jioudt. De heer Dees ziet, met alien dank voor de goede bedoeling van den Voorzitter ten zijnen opzichte, de noodzakeiijkheid nog niet in, waarom liij als Voorzitter der commissie zou moeten optreden. Hij wil zich wel beschikbaar stellen om met zijne college's in den Raad eene nieuwe regeling te ontwerpen, doch, als deze eenmaal is ingevoerd, ziet hij niet in, waarom de Voorzitter, al is deze geen deskundige, niet evengoed als thans, Voorzitter der Commissie zou kunnen blijven. Als er een voorstel is, kan hij dat toch ook aan de Commissie overleggen. De VoorzitterEene commissie uit den Raad voor het ontwerpen van eene regeling, is weer een ander denkbeeld. De heer Dees Het is volstrekt mijne bedoeling niet, om nu aanstoEds eene nieuwe regeling in te voeren, ik bracht het alleen te berde, om er later eens op te kunnen terug- komen. De heer Visser: Zouden we niet eens proef kunnen nemen met een zoodanige regeling bij eene voorjaarsveemarkt De heer De JagerZouden er niet eenige leden-land- bouwers aan de commissie kunnen toegevoegd worden om eene nieuwe regeling te ontwerpen De Voorzitter kan er wel mee instemmen dat eene com missie uit den Raad eene nieuwe regeling ontwerpt hy is voluaarne bereid die dan met de commissie te bespreken. Hii acht het echter onraadzaam raadsleden aan de commissie te verbinden, daar de Raad vrij behoort te blijven van de commissie, met het oog op mogehjke ontstaande kwestie s. Hii acht het 't best de regeling nu nog maar eens als vroeger te laten doorloopen. Een andere vraag is: zullen we een voorjaarsmarkt houden of niel De heer Van de Ree zou alles nog maar zoo laten als het is komen er dan voorstellen voor het invoeren eener nieuwe regeling dan worden die misschien ook tevens wel vergezeld door voorstellen te dezen opzichte. De heer Visser zou juist met het oog op eene nieuwe retreline eene voorjaarsmarkt wensclien. De heer Van de Ree: We kunnen toch thans maar moeiliik een besluit Dcmen over eene nieuwe regeling, daar we niet weten wat de commissie ons zal bieden. Waarover moeten we thans beslissen De Voorzitter Onafhankelijk van een voorstel der com missie kunnen we toch beslissen of we al of met eene voor jaarsmarkt zullen houden. Met het oog op de formah e en die in dit geval moeten vervuld worden, daai het .inste"en eener markt aan de goedkeuring van Gedep. Staten is onder- worpen, mag niet te lang worden gewacht met het nemen van ^De^heer'Moes ziet niet veel heil in het inrichten van een V°DeTeTraDe Feijter zou het wel eens willen vvagen ;jaar de kosten eener markt geschat worden op d i dat tegen dit offer ruimschoots zullen opwegen de voordeelen die verschillende ingezetenen door de jaarmarkt ge"let De heer MoesJa, maar dan moet er ook weer gee kermis van gemaakt worden

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 6