BREUKEN. Voornaam Een gosiopfl BIL'JART, Ozonia WINTER-en STOFMANTELS. A. MASQXTELIER, ELBEB1EE1T Ter Ueuzen. J. DE SMIDT-POTHOVEH. Hoogwatergetij te Ter Neuzeii. Yoor hen die pijnen hebben. Advertentien. Stokpaardjes-Lelienmelk-Zeep „Het resultaat is prachtig". Uit de hand te keep Bierpomp met Koolzuurapparaat. Winterseizoen 1908/8909. DAMESPALETOTS en PELERINES, In den Grooten Sint Nicolaas. Be nieuwste modellen URINE-0RGANEN. - NIEREN. GEHEIME ZIEKTEN. 99 'If Aau liet proefstation te Groningen heeft een onderzoek naar de werking van de slijk- wormen, die in zeer groot aantal buitendijks leven en zeezand en slijk eten, getuige de massa korrelige aardhoopjes (de uitwerpselen der wor- men) tot een verrassend resultaat geleid. Planten werden gekweekt in zeezand, dat niet, en zee zand, dat wel door het lichaam der wormen was gegaan. Het eerste bleek totaal onvruchtbaar te zijn, terwijl het laatste de planten genoegzaam kan voeden. Daar ook de slijkwormen de aan- slibbing bevorderen het water voert de hoopjes gemakkeljjk mee is het nut dezer diertjes zeer groot. Men schrijft uit Apeldoorn aan //De Rotter- dammer", dat op de kermis aldaar ook zou worden opgevoerd, //De passie-spelen van Ober- Ammergau". Daartegen is door de anti-kermis- vergaderingen, de predikanten der Ned. Herv. kerk en particulieren geprotesteerd. Daarna nam de kerkeraad der Gereformeerde Kerk het besluit, den burgemeester, den heer H. P. J. Tutein Nolthenius, te verzoeken, de opvoering dier //passie-spelen" te verbieden. Yolgens het anti-rev. weekblad //De Veluwe", heeft de burgemeester daaraan gehoor gegeven en de voorgenomen opvoering verboden. Een zaak die aan Kampen herinnert, is thans te Winterswijk uitgekomen Yoor eenigen tijd is aldaar een nieuwe school voorm.u. 1. o. gebouwd, voorzien van centrale verwarming. De reservoirs moeten geregeld van water voor zien worden. Ze bevinden zich op den zolder boven de schoolvertrekken. Wat blijkt nu echter Er is geen trap om op den zolder te komen en nu is men verplicht daarop te klau- teren en het water emmers-gewijze naar de reservoirs te dragen en dit gebeurt soms onder schooltijden. Men meldt uit Den Haag Dinsdagavond is in zijn woning aan de De- la- Reykade alhier op last van den rechter-com- missaris gearresteerd, iemand, verdacht van het plegen van onzedelijke handelingen met ver- schillende meisjes beneden 16jarigen leeftijd. Hoewel sinds langen tijd de justitie verdenkiug tegen den thans aangehoudene had, was er eerst nu voldoende grond voor haar om handelend op te tredeu. Bijgestaan door de politie van de sectie Van der Vennestraat, deed zij Dins dagavond laat een huiszoeking in de woning van den beklaagde, die op dat oogenblik niet thuis was. De huiszoeking leverde voldoenden grond op, om tot zijn arrestatie over te gaan en toen hij tegen middernacht thuis kwam, werd hij aangehouden. Hij is thans overge- bracht naar het huis van bewaring. Het vereenigd optreden van justitie en politie in die anders zoo stille straat, wekte heel wat opzien, zoodat de overbrenging onder toeloop van een groote volksmenigte plaats had. Bij het station te Hasselt liet een vee- koopman, die varken3 in een wagon had gela- den, zijn portefeuille vallen, waarin bankbiljetten ter waarde van 70 zaten. Toen hij zijn ver- lies bemerkte, was de wagon reeds weg. Hij telefoneerde naar Antwerpen en men vond daar ook de portefeuille terug, maar er was slechts 20 over. De andere brieves waren door de varkens opgegeten. Zevenvoudige moord. Onder de aanklacht van zevenvoudigen vrou- wenmoord heeft Dinsdag de 64jarige manden- maker Ludwig Friedrich Koch te Grosz-Rom- stedt bij Apolda, Duitschland, terecht gestaan. Sedert geruimen tijd waren er in die streek vrouwen spoorloos verdwenen. In April van dit jaar gebeurde dit eveneens met de vrouw van den beschuldigde en nu begon zich lang- zamerhand het dreigende noodlot, in den vorm van eerst vage, toen sterke verdenking op het hoofd van Koch samen te trekken. De man begon met aan de politie te vertellen dat zijn vrouw verdwenen was. Een paar dagen later vonden een paar arbeiders in een steen- groeve een menschelijken voet, die dicht bij den enkel afgesneden was. Koch verklaarde, dat het de voet van zijn vrouw was. Deze verklaring bracht de gendarmerie aan het nadenken en men hield een huiszoeking in de woning van Koch, die zooveel verdachts aan het licht bracht, dat hij eindigde met te bekennen, dat hij zijn vrouw bij een twist had dood geslagen, haar lijk in stukken had gesne- den, sommige deelen met petroleum had over- goten en in het vuur had trachten te verbranden en de rest deels begraven, deels rondgestrooid had. Den voet had hij in een steengroeve geworpen, om het den schijn te geven, alsof reizende handwerksgezellen de vrouw daar hadden aangerand en vervolgens vermoord. Verdere nasporingen brachten aan het licht, dat Koch ook zijn eerste vrouw had vermoord, benevens een blinden zoon en verscheidene huishoudsters. De moordenaar heeft wegens raisdrijf tegen de zeden al eens 9 jaar tucht- huisstraf gekregen. De beschuldigde, die met neergeslagen oogen ineengedoken in de bank der beklaagden zat, maakte den indruk van een idioot. In 't jaar 1882 werd hij, volgens zijn eigen verklaring, wegens misbruik van vertrouwen, poging tot doodslag en poging tot geweldpleging op een kjnd, tot 5 jaar tuchthuis veroordeeld, later nog eens tot 7 jaar. Van de eerste straf werden hem wegens goed gedrag 3 jaar kwijtgescholden. Na de bekentenis van den beklaagde, kon de behandeling kort zijn. Koch werd tweemaal tot de doodstraf veroor deeld, wegens tweevoudigen moord. De Belgische regeering heeft besloten van niet alleen geen overwegen meer te maken over de spoorbanen, maar zelfs de bestaande zooveel mogelijk af te schaffen. Het afschaffen der bareelen zal echter laug- zaam geschieden. Er zijn er nog 6100. Jaar- lijks zal te dien einde een som van 400.000 fr. op de begrooting' van buitengewone uitgaven gebracht worden, en in 1909 zullen reeds 45 bareelen door onderaardsche wegen vervangen worden. Een vreeselijk drama is afgespeeld in den passagierstrein van Santa-Maria naar Jerez, waar 3 bandieten door 2 gendarmes inoesten ver- voerd worden. Toen deze hun op etenstijd, de handboeien hadden afgenomen, vielen zij plotseling op de gendarmes aan, ontrukten hun de hartvangers en staken hen daarmee dood, waarop zij zich meester maakten van hun ge- weren en patronen. In de coupe zaten nog een man en een vrouw. De man sprong van angst uit den wagen en bleef zwaar gewond op de spoorbaan liggen. De vrouw, die door de misdadigers met den dood bedreigd werd, viel in onmacht. Daarna gelukte het den bandieten ongedeerd den trein te verlaten en de misdaad werd eerst bij aankomst van den trein te Jerez ontdekt. De bandieten overrompelden intusschen een hofstede, waar zij levensmiddelen, geld en paar- den roofden en daarmee bereikten zij de Sierra Gibraltaro. Zij werden vervolgd door gendar mes uit alle omliggende plaatsen. Ook is tot hun vervolging cavalerie naar Jerez ontboden. Bij Bornos had tusschen gendarmes en vluch- telingen een kort gevecht plaats, waarop laatst- genoemden verder vluchtten. De bevolkiug in den geheelen omtrek is zeer verontrust. Graaf Zeppelin heeft zooals aangekondigd was, prins Hendrik, den broer van den Keizer, als reiziger aan boord van zijn luchtschip bij zich gehad. De opstijging ging prachtig in haar werk. Vier minuten na het commando was het honderd meter hoog in de lucht. Na een bezoek aan den waterval van den Rijn is het luchtschip over Konstans, waar de bevolking het luide toejuichte, te Friedrichshafen terng- gekeerd. De prins en Zeppelin zaten daarna aan de tafel van den koning van Wurtemberg aan. Prins Hendrik, die zelf een tijd lang aan het roer zat, is opgetogen over de hoedanig- heden van het luchtschip. Hij straalde van genoegen, toen hij geland was, en schudde graaf Zeppelin herhaaldelyk warm de hand, zeggende //Al lang ben ik een aanhanger van uw stelsel geweest, maar te beginnen met vandaag word ik er een geestdriftig apostel van de dag van vandaag is voor mij een geschiedkundige dag. Ik zal aan mijn broer den Keizer seinen en hem de uitnemende voordeelen van uw stelsel op- noemen." De hoogste hoogte, die het schip bereikte, was 670 M. Bij een brand, die te St.-Jans-Molenbeek was uitgebarsten, merkten de brandweer dat een deur van het huis gesloten was. Zij meende die met een bijl open te kappen, maar een jongen van ongeveer vijftien jaren opende de deur en kwam naar buiten loopen, zoo snel dat men hem niet achterhalen kon. De politie en de brandweer vonden in een achterkamer een oude vrouw, de moeder van den huisbaas, half verstikt in een stoel zitten. Zij werd tot bewustzijn terug gebracht, ter wijl de brandweer den brand uitdoofde, en ondervraagd. De arme oude wist niets, maar bij nader onderzoek bevona men dat er in het huis een diefstal was gepleegd. Het lijdt dus geen twijfel of de dief moet, opzettelijk of niet, den brand hebben gesticht. En vermoedelijk is de knaap, die weggelooperi is, de dief. Een jong ouderpaar te Bradfort heeft op een in de huiskamer opgehangen plakkaat aan de bezoekers ten opzichte van de eenige maanden oude baby het volgende gelast Kus het kind niet, neem het niet in uw handen, teuzij deze eerst gewasschen zijn, nader het kind niet met uw gezicht of uw haren, laat het kind u niet aanraken, spreek niet, adern niet, fluit niet, nies niet, hoest niet, snuit uw neus niet bij het kind, want wij willen dat het in in 't leven blijft. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 31 Zondag 1 Maandag 2 Dinsdag 3 Woensdag 4 Donderdag 5 Yrijdag 6 Oct. Nov. 5.13 6.10 7.27 9.3 10.29 11.34 0.1 5.40 6.45 8.13 9.49 11.4 12^24 Nu wij den winter te gemoet gaan, worden zij die aan verschietende pijnen onderhevig zijn, ongerust. De koude, de vocht, de buien brengen de terugkomst of de verergering der pijnen teweeg, en dan komt men er gemakkelijk toe tot zich zelf te zeggen //Zal ik alweer lijden zooals den vorigen winter De personen die des winters met zulke pijnen geplaagd zijn, hebben er alle belang bij den volgenden brief te lezen, afkomstig van iemand die aan geene pijnen meer lijdt en zegt hoe zij er van ont- slagen is. Mej. W. Schierrink, geb. Fortijn, 15 Jeruza- lemstraat te Rotterdam, schrijft ons z/Gedurende een jaar heb ik vreeselijk aan rheumatische pijnen geleden. Om u een denk- beeld te geven van hetgeen ik lijden kon, moet u alleen maar weten dat ik van mijn bed op een stoel werd gedragen. Ik heb de Pink Pillen gebruikt en na een betrekkelijk korte behandeling zijn mijne pijnen verdwenen." Hierbij moet een zeer belangrijke opmerking gemaakt worden. Deze brief is geschreven in 1906. Mej. Schierrink, die wij dezer dagen een bezoek brachten, heeft ons een tweede ver klaring ter hand gesteld waarin zij het volgende zegt: //Ik heb het genoegen u mee te deelen dat ik, sedert ik de behandeling met de Pink Pillen gevolgd heb, al tijd uitstekend gezond ben". De genezing is dus duurzaam geweest. Wij gelooven dus dat het in het belang der rheu- matieklijders is de Pink Pillen te beproeven, die hun een goeden winter zonder pijnen zullen doen doorbrengen. De Pink Pillen zijn on- overtroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, verschietende pijnen, zenuw- uitputting, zenuwzwakte. Prijs f 1,75 de doos f 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilie, Hoofd-depothouder voor Nederland, 7 Groote Markt, Rotterdam, Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157, Middelburg, voor Ter Neuzen en omstreken bij A. van Overbeeke—Leunis, Westkolkstraat en verder bij verschillende apothekers en goede drogisteu. Genezing zonder operatie door den nieuwetl band van Brenkmeester, Kunstlei 30, Antwerpen. Is den eei"3»'ltSII Woensdag van iedere noaand te spreken bij Mej. E. VAN LEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotschenhoek), Ter Neuzen, van des vooriniddags 10 tot 's namiddags 1 ure. Ook is hij aan huis te ontbieden. Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKEN KOUSEN, CORSETTEN enz. enz. Bijzondei* stelsel voor het recht maken van scheef gegroeide kinderen. Geneeskundig Gesticht te GENT, Spiegel- straat 30, (bij St. Baafskerk). Raadpleging door Doktor specialist den Zondag, Dinsdag en Yrijdag van 101/, tot 121/3 ure. Radicale genezing van Kies'-ISSaas ziekten, Troebel water en alle geheime ziekten. is een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uiterlijk, witte, fluweel-zachte hnid en ver- blindeiid schoone teint. Dit alles wordt alleen verkregen door de echte van Bergmann Co., Radebeul, a 50 Cts per stuk verkrijgbaar bij JACs DE KOK. Een monster van het merkwaardige Coza Poeder wordt gratis -toegezond.su. COZA INSTITUTE, fabrikaat Toulet, Brussel, met compleet toebehooren, benevens een KSPFbUHOK mei LOOP, zeer solied, en een Te bevragen bij J. SCHEPENS,Gienulaan27, en te bezichtigen cafe //Labelle vue ler Neuzen. 99 middel tegen HJieiimatielt, J lent en Podagra. Per pak 75 cent. geslist afdoend e. Voor Ter Neuzen en omstreken bij J. J. KENSE te Ter Neuzen, voorts voor Zeeland bij S. A. LUITWIELER te Vlissingcn. Tafel- en!Dessert Lepels en Vorlten, Koffie-, Thee- en Suikerlepeltjes enz. Kleur gelijk zilver. Is een metaal in- en uitwendig blank. Verkrijgbaar bij JaCsde"Kok, Ter Neuzen IVI ET C3r JN 3TI A 3XT T X S3. I )e iraaiste lfeuze van voor lleeren en Kinderen, op maat, is in bet huis A D. CLAEJ S, Static- straat 79, St. Nicolaas, Waas. Tevens een groote keuze in zwarte en gekleurde alsook ^gsreiazen voor meisjes. Alles in goede kwaliteit en aan vaste prijzen. Let goed op Bset a«ss»es s Statiestraat 79, ST. NICOLAAS, Waas. Hierbij deel ik U mede, dat de persoon in questie gelieel van zijn kwaal genezen is. Ik heb nog een doos oza Poeder bij Uwen apotheker gekocht en heb de nitwei'king van Uw Poeder afgewacht, daar ik mij over— tuigen wilde, of de genezing van blijvenden aard zou zijn. Ik moet zeggen: »Het resultaat is prachtig". Ik heb den betreffenden persoon Ow Poeder zonder zijn medeweten toegediend. Hij was geen verslaafd drinker, maar had liij eenmaal den smaak van sterke dranken te pakken, dan wilde hij steeds meer drinken. Ik zal Uw Poeder overal aanbevelen. Hoogachtend, Mevr. Wolfifram, te Amsterdam. Kan ingegeven worden in Koffie, Thee, Melk, Likenr> Absint, Bier, Water of in het voedsel, zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. Het COZA POEDER bezit de wonderbare eigen- schap om tegenzin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint enz.) bij den dronkaard op te wekken. Het COZA POEDER werkt zoo ongemerkt en zeker, dat de ecbtgenoote, de zuster of de dochter van den verstaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn mede weten en zonder dat het noodig is, dat de patient ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding te dan ken heeft. Het COZA POEDER heeft het huiselijk gelukvan duizenden gezinnen hersteld, duizenden personen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levens- lnstige en nuttige leden der maatschappij herschapen het heeft menig jong persoon op den rechten weg terug- gebracht en gel'ukkig gemaakt en het leven van tal- loozen met menig jaar verlengd. Het instituut, waardoor dit ongeevenaard poeder ver- spreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen onschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alleapotheken en in het volgend depdt te Ter Neuzen T. van Borssum Waalkes Jr., Noordstraat 45. Onze depflthouder reikt het attestenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geeft geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt U rechtstreeks naar Londen Wacht U voor namaak. Het Coza poeder is het eenige afdoend rniddel tegen dronkenschap.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2