Gemengde berichten. ssfrSrJS£SO& W k: TelegrafischB berichten. Het Openbaar Ministerie vorderde beklaagde's veroordeeling tot 5 jaren gevangenisstraf, met in mindering brenging van het voorarrest. De verdediger riep voor beklaagde de cle- mentie der rechtbank in en betoogde voorts dat deze niet langer in arrest mocht worden gehouden, aangezien het arrest reeds langer dan 30 dagen duurde en door de rechtbank geen nieuw bevel tot gevangenhouding was uitge- sproken. Hij eischte daarom onmiddelliike in- vrijheidstelling van zijn client. Na repliek van het Openbaar Ministerie besliste de rechtbank in raadkamer dat be klaagde niet zou worden vrijgelaten en werd de uitspraak bepaald op a. s. Vrijdag. Kanfongerecht te Tei* Neuzen. Te Schiedam is protest ingediend tegen de wijze waarop den laatsten dag van de loting voor de Nat. Militie de trekking heeft plaats gehad. Meijer moest loten en toen Meijer geloot had, bleek het, dat men den anderen Meijer moest hebben. Aan dezen werd nil het nummer gegeveu, dat de andere getrokken had, no. 18, waarmede hij bom-soldaat was. De Meijer, die het ongeluksnummer. getrokken had, moest opnieuw loten en haalde uit de kom no. 235 een vrij nummer, dat hem geheel onverschillig was, daar hij toch vrij was wegeus broederdienst. Men kan begrijpen, dat de jongen wien no. 18 in de hand was gestopt, alles behalve tevreden was en verklaarde zelf te moeten loten. Van daar het protest, waarbij zich natuurlijk aansloten alle jongelui, die een dienstplichtig nummer hebben getrokken. Een 7jarig zoontje van den molenaar B. Rijkenberg te Nes /N.-H.), is Zaterdag- morgen te water geraakt en verdronken. Een Gastels boertje had last van appelen- dieventelkens kwamen ze, volgens de afdruk- selen der voeten, op hetzelfde plekje over de haag. Hij zon op een middel om 't hun betaald te zetten, groef op de aangeduide plaats een kuil en vulde dien met een erg kwalijk riekende stof. De avond kwam het boertje wachtte en piotseling hoort hij hulpgeroep, snelt met een stok gewapend toe om den appeldief af le ranselen. Maar o wee, 't was geen appelendief, doch de meid met haar vrijer, die aldus in hun vrijage werden gestoord. Onder de gemeente Soest werd onlangs het lijk gevonden van een 18jarige boeren- dochter. Men dacht dat zij door een trein was verrast en gedood. Thans is er sprake van een zustermoord. De broeder is reeds gearresteerd. Ten huize van mejuffrouw Scheffer in de Jan Steenstraat te Amsterdam, is door middel van braak, een mahoniehouten kistje met sieraden gestolen benevens een stuk, ter waarde van /600. Te Holten is een straatmaker met zijn fiets tegen een petroleumkar gereden. Hij kwam onder den wagen terecht en is overleden. Op den spoorweg bij Lent is het lijk gevonden van een onbekend, net gekleed man, die Vrijdagavond ot Zaterdagmorgen overleden moet zijn. Vrijdagmorgen is van Sneek gevankelijk naar Leeuwarden getransporteerd de ruim 46jarige barbier A. v. d. W,, die bekend heeft zich vergrepen te hebben aan een 13jarig meisje, dat bij hem inwoonde. Het kind is overleden en acht dagen geleden te Jutrijp, begraven. Op bevel van de justitie moet het lijk worden opgegraven. Donderdagavond had te Soest een ongeluk plaats, dat wonder boven wonder goed adiep. De heer A., uit Amersfoort, kwam per motorfiets over den Rijksstraatweg. Nabij de woning van den heer J. M., te Soest maakt de weg een scberpe bocht, alwaar een vrachtwagen stond. Juist toen de motorfiets om den wagen heen wilde rijden, kwam van de tegenovergestelde zijde een automobiel aanrijden, dien deheerA. niet had zien aankomen, waartoe ook de dikke mist medewerkte. De motorfiets vloog tegen de auto aan, terwijl de heer A. door de ruit der auto weder op straat terecht kwam. Bewusteloos werd hij bij den cafehouder v. d. D. binnengedragen, terwijl hij aan het hoofd ernstig gekwetst was. Na eenigen tijd onder geneeskundige behandeling geweest te zijn, kwam hij weder bij kennis en kon per rijtuig naar Amersfoort vervoerd worden. De auto was geheel onklaar geworden en de inzittenden moesten per rijtuig hun weg naar Bussum vervolgen. Als een bewijs, dat de schok hevig is geweest, diene, dat de vooras van de auto geheel verbogen was. De auto reed in zeer matige vaart. Op Texel zou Vrijdag een der ingezetenen van Den Burg, A. B., een kar zand laden, doch hij geraakte daarbij bekneld tusschen den steilen wand en de geladen kar. Toen men hem vond, waren de levensgeesten reeds geweken. Uit Oosterbeek schrijft men aan de N. R. Ct. Zwervers-ellende. Een woonwagen, volgepakt en beladen aan de zij den en van onder behangen met huisraad en allerlei mogelijke en onmoge- iijke dingen. Bij Mariendaal houden ze halt, want het paard doet vreemd. Slingerend en krakend wordt de wagen op den wegberm gereden, het paard ontspannen, dat nu, bevrijd van knel- lende riemen, op den grond zich om en om rolt. Het dier hjdt blijkbaar hevige pijnen. De baas loopt er vloekend om heen. Vrouw en kinderen huilen. Er wordt bier en tabak gehaald, in dubbelen zin een paardenmiddel. Het dier wentelt zich om met tusschenpoozen en blijft dan liggen als dood. Een talrijk publiek is getuige bij den doodstrijd en geeft raad, maakt opmerkingen. Auto's snorren langs, trams ram- melen voorbij. In den schemer blijven de wagenbewoners alleen met hun zieltogenden makker. Nu zullen ze verder moeten sukkelen, zelt trekken en duwen, zonder hun trouwen helper, die was als een lid van het gezin. Het wordt donker. Voorbijgangers hooren alleen nog een brommende mannenstem en zacht klagend vrouwengeschrei Een schipper, die Zaterdagmorgen met zijn vaartuig de Schoolpoortbrug te Delft pas- seerde, gooide met de vaarboom, het ijzeren ondereind vooruit, naar den brugwachter. Een passeerend werkman werd echter aan het strof- tenhoofd getroffen. De wonde bloedde niet maar het hoofd van den man zwol zeer sterk op, zoodat onverwijlde opname in het gasthuis noodig bleek. Men vreest voor bloedvergiftiging. De schipper, die de zaak eerst met 5 wilde sussen wordt opgespoord. Malaise. Men schrijft aan De Tijd uit Maastricht De groot-industrie heeft eveneens te lijden onder de algemeene malaise. Op verschillende fabrieken zijn de arbeidsuren verkort. Een acht- urigen werkdag het ideaal der socialisten is ongemerkt ingevoerd tegen den wil der arbeiders zelf evenwel terwijl er dagen zijn, dat er nog minder dan 8 uur gewerkt wordt. Op de z.g. Bek, een fabriek van De Sphinx, voorheen Petrus Regout, is het voor talrijke arbeiders bedroevend gesteld. In het geheel wordt er in enkele afdeelingen slechts 6 dagen per quinzaine 12 werkdagen gewerkt. Met troepjes ziet men de werklui langs's Heeren straten flaneeren. Deze toestand duurt reeds maandenlang. Dat schraalhans in vele arbeiders- gezinnen keukenmeester is, ligt voor de hand. Treurig vooruitzicht voor het naderende koude jaargetijde. Daar Maastricht eene fabrieksstad bij uitstek is, klageu de neringdoenden ook steen en been over hunne geringe ontvangsten. Meu schrijft uit Winschoten aandeN.R. Ct.: 't Is een telkens tegen den winter terugkeerend feit, dat vele lieden, door werkloosheid of ouder- dom, van de eene plaats zwervende naar de andere, juist in het arrondissement Winschoten terecht komen, om dan onder de oogen der politie hun doel te bereiken. Door aan den openbaren weg te bedelen, dat weten zoovelen, bestaan er termen voor aanhouding en voorloopige hechtenis, waarna na eenige dagen een vonnis, wegens bedelarij over hen geveld, deze menschen voor geruimen tijd kost en inwoning bezorgt. Hier werd Zaterdag wederom een 76jarig man binnengebracht, die te Sappemeer had gebedeld. Ook hij werd aangehouden, wachtende op op- zending naar Veenhuizen. De vorige week ver- oordeelde de rechtbank hier een ruim 70jarig man overeenkomstig zijn wensch tot achttien maanden opzending, opdat hij daarna in een armenhuis opgenomen kon worden het bijna elke week. Zoo gaat Te Nijmegen, bij de Oude Heeschelaan, heeft Vrijdagavond bij het maken van een riool voor een in aanbouw zijnde papierfabriek, een instorting plaats gehad. Een der werklieden geraakte onder het zand bedolven. Eerst een uur later had men het zand verwijderd en toen was de man overleden. Hii was ongeveer 50 jaar en had een groot gezin. Donderdagavond had in de nabijheid van Marssum een schrikkelijk ongeluk plaats. Van de Franeker paardenmarkt kwamen een aantal paarden met hunne geleiders, terwijl ook een goederentram in aantocht was. Hoe het is gekomen, is een raadsel, maar een man en een paard met 2 veulens kwamen voor de tram en werden bijna oogenblikkelijk gedood. De machinist trachtte nog het ongeluk te voorkomen, door te remmen, maar de mist maakte het onmogelijk op eenigen afstand te zien, zoodat de tram reeds vlak bij den man was, voor de stoom kon worden afgesloten. Gelukkig de tegenwoordigheid van geest van den machinist, anders zou het ongeluk nog grooter zijn geworden. De machine werkte een eind den grond in, stangen waren gebogen, al de wagens vlogen uit de rails, 't balcon van een der goederen- wagens was ingedrukt. De begeleidende con- ducteur bleef, hoewel hij geducht heen en weer gegooid werd, ongedeerd, evenals de machinist. Den geheelen nacht is het personeel bezig ge weest, den weg vrij te maken, zoodat nu de trams weer geregeld kunnen rijden. Aanslag op een D-treinuit Nederland. De Kolnische Ztg. verneemt uit Kuppersteg, dat er in den afgeloopen nacht tegen halftwee tusschen Kilppersteg en Mulheim, vermoedelijk ten gevolge van een misdadigen toeleg (er lag een spoorstaaf dwars over het spoor) van den D-trein 44, uit Nederland naar Keulen, de loco- motief met bagagewagen en drie personenrij- tuigen met vier assen van het spoor zijn ge- loopen. De rijtuigen woelden zich tot aan de treeplank in het zand, maar bleven, daar de weg vlak ligt, voor omvallen bewaard. Verscheidene personen werden licht gewond. De vrouw van een crimineelen commissaris te Keulen kreeg ernstige kneuzingen in de linkerzij. Verscheidene dokters waren spoedig na het on geluk ter plaatse. Een hulptrein uit Opladen bracht de reizigers naar Keulen. De twee sporen tusschen Dusseldorp en Keulen zijn versperd. Het verkeer wordt over Neuss en Opladen naar Keulen geleid. Volgens een ambtelijk verslag, is maar een persoon licht gewond. In New-York wordt sinds eenigen tijd een proces gevoerd, dat een merkwaardig kijkje opent op de eigenaardige opvattingen in geld- zaken, welke moeten bestaan in de huishoudens van enkele Amerikaansche groot-financiers. Het ceding is aangespannen door mevr. Gould tegen haar echtgeuoot Howard Gould. De dame wil van haar man een jaarlijksche uitkeering ont- vangen van driehonderd duizend gulden. En dit tot aan den dag waarop uitspraak zal zijn gedaan in het echtscheiding3proces, dathangende is. De echtgenoot keert nu reeds aan zijn vrouw een jaargeld uit van 150,000 gulden. De eischeres betoogt, dat de uitkeering hooger moet zijn, wijl het inkomen van haar man on geveer f 1,500,000 'sjaars is maar Gould's advocaat verklaart, dat het jaarlijksch inkomen van zijn client slechts 1,000,000 bedraagt. Bovendien heeft zoo beweert deze advocaat mevr. Gould reeds zooveel van haar man gekregen, dat zij er een rond half millioen van heeft luinnen besparen. Gould heeft sinds 1899 aan zijn vrouw jaarlijks 150,000 laten ter hand steilen. Eens gaf hij haar in een jaar tijds speldengeld tot een bedrag van meer dan 300,000 gulden. Ook gaf hij haar in den loop der jaren diamanten tot een bedrag van 31/2 ton Nederlandsch. Alles en alles betaalde de heer Gould in de jaren 18991906 voor of aan mevr. Gould 18 a 19 ton. Dat men in zulke huishoudens bet juiste besef van de waarde van het geld wel moet verliezen behoeft geen betoog. En dat mevr. Gould het niet met minder dan 300,000 gulden 'sjaars wil steilen, kan geen verbazing wekken. Belgische bladen melden de aanhouding te Laeken van een koffiehuisbediende, die met een 16jarig meisje uit Zandvoort naar Brussel was gegaan. De Nederlandsche politie had hun aanhouding verzocht. Het meisje is terugge- zonden naar haar familie. Dezer dagen heeft men aan de poorten van Palermo, op den oever der Orete, akelige sporen van misdaden ontdekt. In een grooten moestuin aldaar ligt een grot welke de politie nu doorzocht, omdat men meende dat zij de schuilplaats was van een dievenbende. In plaats van gestolen goed echter vond men in een der diepere afdeelingen van de grot de sebedels en beeuderen van drie verschillende personen, met overblijfselen van kleedingstukken. Geneeskun- digen verklaarden dat de dood dier personen hoogstens 5 tot 10 jaar kan geleden zijn. Men denkt daarom de' laatste overblijfselen te hebben gevonden van personen, die in de laatste jaren spoorloos verdwenen zijn, zonder dat het onder- zoek iets deed ontdekken. Op verzoek van verschillende burgemeesters van het arrondissement Brussel, heeft de Minister van Openbare Werken beloofd het ontwerp te bestudeeren van een nieuwe baan, die in een kromme lijn, buiten de groote gemeenten ge- legen, Brussel met Antwerpen zou verbinden, en vooral zou bestemd zijn voor de automobiels, die thans, op de gewone steenwegen, zulk groot gevaar opleveren voor het verkeer. Het eerste deel dier baan tot Meysse is reeds ontworpen en zal gelegd worden op de buitengewone kredieten, voor den Koning gestemd ter gelegen- heid der overueming van den Kongo. Zij heeft een breedte van 150 meters. Van Meysse af zou hij 30 meters breed zijn namelijk een steenweg van 8 meters, een weg van 5 meters voor de tram, een wielrijdersbaan van 2 meters, twee voetgangerspaden van elk 5 m. 50 en dan nog de zijkanten elk van 4 meters. De werken worden geschat op ongeveer 5 millioen frank, de onvoorziene onkosten inbegrepen. Een landbouwer te Bambecques bij Duin- kerken is dezer dagen omver geworpen door een groot zwijn, dat hem gedeeltelijk verslond. Zijn lijk werd kort daarna in een ellendigen toestand gevonden. Sedert Woensdag is de politie te Brussel bezig valsche munters op te pakken. Vrijdag is nummer elf gevat. Het blijkt een groote bende te zijn, die al geruimen tijd in de Belgische hoofdstad werkzaam was. Een zekere familie Lenoir vervaardigde de valsche stukken in den nachtden volgenden morgen werd de versch gemaakte partij aan handlangers verkocht voor de helft van de nominale waarde. De politie heeft in de werkplaats bij de Lenoir's verscheidene nagemaakte Spaansche en Argentijnsche ruunten gevonden, vervaardigd van koper, met een laagje zilver bedekt. Lenoir heeft voor den rechter van instructie medegedeeld, dat hij met plannen rondging zijn zaak aanmerkelijk uit te breiden. De nering viel niet mee. Veel risico,veel kosten, en weinig verdienste. Als hij niet gesnapt was zou hp zich voortaan vooral toegelegd hebben op het namaken van gouden munten. Het vervaardigen vail sovereigns scheen hem een schoone taak. De politie is op het spoor gebracht door een anonymen brief, vermoedelijk van iemaud, die tot de bende in betrekking staat. 's Graveuliage, 19 Oct. Naar wij uit zeer betrouwbare bron vernemen, zal binnenkoit in de Staatscourant verschijnen een communique nopens den toestand van H. M. de Koningin, onderteekend door professor Kouwer uit Ltrecht en doctor Pot, hofarts. INGEZONDBN STUKKEN. Mynheer de Bedacteur Zitting van 16 October 1908. eroortleeid. zijn A. v. H. en P. V., broodjagers te Bouchaute, ter zake van overtreding der Jachtwet, ieder tot eene boete van 1, subsidiair 1 dag hechtenis A. E., visscher te Philippine, ter zake als voren, tot eene boete van f 2, subs. 2 weken tnchtschool met ver- beurdverklaiing van het niet in beslag genomen geweer, met bevel tot uitlevering en vernieling of betaling der waarde ad f 5, subs. 2 weken tuchtschoolB. J. C., koopman en veriofhouder te Axel (Sassing;, ter zake van overtreding der Drankwet, tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht., met verbeurdverklaring en bevel tot vernieling der in beslag genomen flesch met inhoud S. F. B., werkster te Philippine, ter zake van stroo- perij, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. L. P. v. H., werkster te Philippine, ter zake als voren, tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht.; II. P., werkster te Philippine, ter zake als voren, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht.A. K., stoker te Ter Neuzen, ter zake van straatschenderij, tot eene boete van /0,50, subs. 1 dag hecht.; A. d. M., visscher te Philippine, ter zake van le. een visschers- vaartuig voeren zonder letterteeken en 2e. op een met bakens afgezette plaats visschen, tot eene boete van 1 en tot eene boete van f 5, subs. 1 en 5 dagen hecht. H. L., schipper te Ter Neuzen, ter zake van le. als schipper niet gehoorzamen aan eenig bevel van een kanaalbeambte, 2e. als schipper van een stilliggend vaar- tuig, niet verhalen naar de hem aangewezen ligplaats, tot 2 boeten elk van 5, subs. 5 dagen hecht. voor elke boete; E. T. d. R., fabrieksarbeider, C. E. P., zonder beroep, beiden te Sas van GentA. V., knecht te Philippine; G. d. B., werkman te Zaamslag J. A. L., knecht; L. d. B., arbeider; A. JK., schilders- knecht; A. W., arbeider; D. T., arbeider; D. A. B., arbeider, alien te Hoek J. D. B., onderwijzer te IJzendijke; J. v. T., arbeider te Ter Neuzen; J. d. B., arbeider te Axel E. V., metselaar C. P., arbeider, beiden te St. Jansteen, ter zake van het rijwielen zonder licht, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. voor elke boete. A. d. R. fabrieksbediende te Selzaete, ter zake als voren, tot eene boete van f 2, subs. 2 dagen hecht. ■J. B., vrachtrijder te Hontenisse en C. B., landbouwers- knecht te Zaamslag, ter zake van het berijden van een. berm, ieder tot eene boete van f 1, subs. 1 dag hecht. L. H., veldarbeider; G. D., landbouwer, beiden te Hoek I. d. K., arbeider te Ter Neuzen C. W., winkelierJ. v. E., arbeider; C. D., arbeider; M. d. E., winkelierK. H., arbeider, alien te Axel J. C. v. d. V., arbeider; F. H„ werkman, beiden te ZaamslagP. F. v. R., arbeider te AxelJ. C. d. C., arbeider te Axel, alien ter zake van Leerplicht- wetovertreding, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht.; J. C. F., arbeider te Zaamslag; jJ.V., werkman te Ter Neuzen, ter zake als voren bij berhaling, ieder tot eene boete van 3, subs. 2 dagen hecht. F. W, arbeider te Axel; H. T., fabrieksarbeider te Hoek, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 5, subs. 3 dagen hecht.J. d. Z., slager te Hoek C. V., arbeider aldaarC. G. R., machinist te Ant- werpen J. J. G., bierhuishouder te Sas van Gent, alien ter zake van opeubare dronkenschap, ieder tot eene boete van 1, subs. 1 dag hecht. A. C. v. W., varensgezel te Ter Neuzen, ter zake als voren, tot eene boete van 2, subs. 2 dagen hecht. H. D., timmerman te Sas van Gent, ter zake als voren, tot eene boete van f 3, subs. 2 dagen hecht. P. J. W. v. A., arbeider te Sas van Gent, ter zake als voren, tot eene boete van 10, subs. 3 dagen hecht. J. D.F. D.M. R. R., alien varensgezellen te Ter Neuzen, ter zake als voren, ieder tot eene boete van 15, subs. 3 dagen hecht. voor ieder. Ternagave aau ile mirier* bevolen zonder toepussinig v»n straf in de zaak tegen S. M. B., zonder beroep te Hoek, ter zake van het rijwielen zonder licht. j i j Naar aanleiding van het verslag betreffende dej.l. gehouden vergadering van het Hnisviijt-comite. verzoek ik (J beleefd rnij eenige plaatsruimte te wi len afsUan. Met verbazing heb ik dan vernomen dat het comitd besloten heeft om de helft van het batig saldo, n.l. de som van 250 gulden te bestemmen voor heen ge- zelligen avond". De leden houden dus een^er en zullen dan in een of misschien twee avonden dat geld opmaken. Ieder die bij ervaring weet hoe uiterst moeilijk het is in onze gemeente lets in stand te houden, daar de meeste vereemgingen, tzij vooi hefhebbenj of nut veelal te worstelen hebben met de geldmiddelen, zal met mij betreuren dat hier in ettelyke uien zoo n mooi overschot vermorst wordt. Men zal mij tegenwerpen of zij, die zich voor 1"""g3 J verlies aansprakelijk stelden dan niet het recht.hebben nu met de winst te handelen naar eigen believen Dit is m.i. in dit geval slechts in zooverre geoorloofd, dat het geld ten algemeenm nutte of e't gij met de huisvlijttentoonstelling beoog wikkeling in algemeenen zin of em P S g het aangenaming van het gemeenschapsleve eertte doel was, heeft voorzeker 'l1611!1/"'/1 iifei •tbehaalde voordeel te betwisten doch k betwijfeldan of al de eereleden er wel toe bere.d geweest zouden zijn hunne namen te leenen, om I we e advertenties te versierer.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2