HI WiiMS en lllltf te V0LKSBIBLI0THEEK, Aantotii leststoffen. Gevonden door een inwoner van Yiissingen. Advertentien. OPENING Med. Doct8. Henkes, Keel-, Neus- en Oorziekten HOTEL DES PAYS-BAS IN DRIFT. Gent—Middelburg ongeveer 100000 K.G. Snperphosphaat en ongeveer 40000 K.G. COilisalpeter. Telegrafische berichten. cTjlTi tie. Nederlandsch Tooneel te Gent. Nieuw Circus van Gent. PIETERNELLA JOHANNA DE FEIJTER, op Zaterdag 17 October, Firma P. J. van de Sande. op Woensdag 21 October 1908, Wedstrijd in 't Voordragen. Liefde's Geharrewar. VERHUISD: P. A. VAN HOEVE, ST00MB00TDIENST Eerste afyaart yan Gent per s/s „Telegraaf YII" Zaterdag 24 Oct. Er is genezing verkregen in gevallen die vroeger als hopeloos besehouwd werden sarkoom, kanker van den mond en ingewanden en andere deelen van het lichaam. In het geval een patient, oud 45 jaar, lrjdende aan een inoperabele afsluiting, werkte de inenting zoo snel, dat, toen de operatie mogelijk werd, zij onnoodig bleek. Tal van andere genezingen zijn door enkele zijner collega's in verschillende streken van Frankrijk met dezelfde methode verkregen. Het kwam er op aan, inenting toe te passen, niet alleen in gevallen, waarin het kwaad reeds ver was voortgewoekerd, maar in alle gevallen in het allereerste begin." Een vermakelijke vertooning had dezer dagen op een der Parijsche boulevards plaats. Een bijzonder groote auto reed zonder mede- doogen alle voorbijgangers aan als om hen te vermorselen, tot groot vermaak van hen die het moesten aanzien. De aangeredene echter werd als 't ware opgeschept en zat dan plot- seling op de zachte kussens van een bank, voor aan het rytuig bevestigd. De liefhebbterij voor deze //Opschepperij" was groot, maar nog grooter het aantal lachers. 't Bleek een reclame van een automobielfirma te zijn, die een nieuw veiligheidstoestel voor auto's in den handel heeft gebracht. Woensdag moet het in Noordelijk Frankrijk een waar noodweer zijn geweest. Ingevolge een zeer hevig onweer zijn te Parijs vier huizen ingestort. De Orbe is buiten haar oevers ge- treden. Bruggen zijn weggeslagen. Er zijn geen persoonlijke ongelukken. De cycloon heeft Loreno verwoest, waar huizen beschadigd en bruggen weggerukt zijn. Over den omtrek van Beziers heeft het onweer insgelijks gewoed en veel schade aangericht. Wegen zijn overstroomd, bruggen zijn wegge rukt. Er zouden in het geheel negen huizen vernield zijn. Te Murviel vielen er hagelsteenen als kieken- eieren. Heel Biterois is door een echte waterhoos overvallen. De rivieren zijn buiten haar oevers getreden en sleepen in haar waterenboomstronken en meubelen van alien aard mee. Te Faugeres was het onweer verschrikkelijk twee uur lang. Groote schade werd aangericht. De spoorweg is versperd aan den tunnel van Libonnel. Veel huisdieren zijn verdronken. Na het onweer Jag er een laag hagel van 10 centimeters dikte. De Herault wast en is vol boomstronken. Te 9 uur 's avonds was het zoo erg dat men overstroomingen vreesde. Een vrouw als aanvoerster van een dieven- bende. Gedurende eenige weken werden te Parijs verscheidene rijtuigen, rijwielen en automobielen gestolen. De politie kwam weldra tot de over- tuiging, dat zij hier met de stelselmatige dief- stallen van' een georganiseerde bende te doen had en na heel veel moeite heeft zij die bende ontdekt. Zij had haar kwartier opgeslagen in de wijk Belleville en aan het hoofd der bende stond een vrouw van omstreeks 30 jaar, Cathe rine Gallay genaamd. De bende bestond uit 20 leden, meest jongelui, waaronder 4 meisjes van 16 tot 18 jaar. De aanvoerster is getrouwd met een kunstryder en moeder van 3 kinderen waarvan het jongste 8 maanden telt. De bende werkte op de volgende manier Zag men ergens een rytuig, rijwiel of auto onbeheerd staan, dan werd de straat aan twee kanten bewaakt en een lid der bende, dat daartoe door het lot was aangewezen, sprong op het voertuig en ging er mee van door. Kwam er onraad, dan werd een signaal gegeven en de dieven verspreidden zich naar alle ricntingen. De geheele bende is gearresteerd, op de aanvoerster na, die voor- loopig in vrijheid is gelaten, totdat voor haar kinderen verzorging zal gevonden zijn. Uit Stockte, bij Winsen a.d. Luhe, wordt gemeld, dat daar dezer dagen twee ooievaars zijn teruggekeerd, die weer hun nest betrokken. In de war gebracht door het mooie weer. Te Fray, in het Fransche departement Saone-et-Loire, is nog dezer dagen, in October, een man aan een zonnesteek gestorven. Een smokkelaar, die op 11 September 38 kistjes sigaren langs Selzaete in Belgie wilde binnensmokkelenis door de Rechtbank te Gent veiooideeld tot 4 maanden voorwaardelyke ge- vangenisstraf en betaling van 942 francs invoer- rechten.. le Straatsburg is een eenigszins bejaard heer van den kathedraal gesprongen. Hij kwam met het hoofd op het plaveisel terecht, waar zjjnlijk werdopgenornenmet verbrjjzelden schedel. Het had weinig gescheeld, of een voorbijganger had den vallenden man op zich gekregen. Te Hamburg worden op het oogeublik proeven genomen, die een geheele omwenteling zalien brengen in het vervoer te land in den Nooid- en Zuidpoolstrekenmen is namelijk doende, ijsberen af te richten en hun te leeren een slede te trekken men verwacht van deze zonderlinge trekdieren uitnemende diensten by het ontdekken van de beide Polen de Noorsche kapitein Amundsen denkt er een viertal van mee te nemen bij zijn aanstaauden Noordpooltocht. Als deze koene reiziger niet terugkeert van zijn tocht, dan weet men althans vrij zeker, waar hij gebleven is. Op riddergoederen en domeingronden in 't Zuiden van de provincie Hannover hebben in de laatste nachten groote veediefstallen plaats gehad. Op het goed Diina bij Osterode werden 50 schapen gestolen, op het goed Gerga 6 ossen en 4 kalveren, op het goed Schneebra 16 varkens. Wei 20 goederen hebben bezoek van de veedieven gehad. Een professor uit Straatsburg, de heer Von Gans, is bij een bezoek aan de Scilly- eilanden door de golven in zee gespoeld en verdronken. Hij was in gezelschap van een dame, maar deze, verdiept in een boek, bemerkte het ongeluk niet. Uit Amerika worden tegenwoordig vliegen uitgevoerd. Donderdag van de vorige week werden er uit Chicago 66 vaten vol vliegen naar Londen verzonden. Ze worden in Engeland gebruikt als kippenvoer en betaald met 16 shilling de ton. Volgens mededeeling van de directie der mijnen te Konigshiitte redden zich ongeveer 100 arbeiders uit de Konigsmijn door een zij- schacht. Het aantal dooden bedraagt 3, be- dwelmd werden 20. De oorzaak van den rnijn- brand moet volgens de bladen te Breslau daarin gezocht worden dat een dam, waarmee een vroeger uitgebrande schacht was afgesloten, doorbrak, zoodat giftige gassen drongen in de mijn, waar gewerkt werd. Een dikhuid die zich niet r/dik maakte." Op het terrein van de Weener sportclub zou een eigenaardige krachtproef worden genomen 120 athleten wilden hun gezamenlijke kracht meten tegen die van een reusachtigen olifant. Muthy, zoo heette de dikhuid, kreeg een breeden lederen gordel om het lichaam, waaraan een kabel was bevestigd en de krachtmenschen zouden nu beproeven, of het hun gelukken wilde, den kolossus van zijn plaats te krijgen. Evenwel, Muthy toonde er in het minst geen belang- stelling in, wie sterker was, hij of de 120 sports men en vandaar wilde zich ook niet vermoeien met dit touw-trekken. Zoodra de athleten aan het touw trokken, gaf hij als een goedige lobbes toe en liet zich gedwee overal heen sjorren, zoodat de krachtproef als mislukt moest worden opgegeven. De arme athleten weten nu nog niet wie sterker is zij te zamen of een olifant. Dinsdag jl. is door een aardbeving in het Chineesche district Hsiangahan, tusschen Kanton en Macao, een buitengewone verwoesting aan gericht waarbij ook een groot aantal menschen om het leven is gekomen. De Petit Parisien deelt mede, dat zekere kenteekenen wijzen op een nieuwe uitbarsting van den Mont Pele op het eiland Martinique. Een aschregen, die van Martinique gekomen moet zijn, daalde op Guadeloupe neer. 's Graveuhage, 16 Oct. Tweede Kamer. "S oortgezet werd de interpellate van den heer Troelstra over de werkloosheid. De heer Borgesius critiseerde 's Ministers antwoord dat de werkman, op het ouderwetsch maarwreedelaat-maar-waaien-systeem behandeld, door als bij voorbaat steun van Rijk en gemeente uit den booze te beschouwen, alles over te lafen aan particuliere liefdadigheid en alleen in uitersten nood te willen helpen. Evenalsdoordezenspreker werd ook door anderen bij de Regeeringaangedrongen op hulpverleening. erschillende middelen werden aangegeven, als door den heer Van Kol goed geregelde werk- verschaffing, door den heer Passtoors tegen- gaan van vrouwen- en kinderarbeid, door den heer Reijne versterking der productieve kracht van het land, door den heer Van Wichen dienstbaarmaking van duingrond voor land- en tuinbouw. De heeren Borgesius, Passtoors en De Klerk bestreden het denkbeeld van den heer Treub van een extra werkloozen-belastingheffing van werkgevers. De heer Lohman ontkende dat de overheid verplicbt is in de eerste plaats te helpen. In zijn nader antwoord kwam de Minister Heemskerk op tegen de misvatting zijner woorden. Absoluut onjuist is bijv. de opvatting alsof de regeering niets met de'zaak te maken zou willen hebben. CORRESPONDENT IE, Heeren Correspondenten welke hunne nota's nog niet inzonden worden beleefd verzocht zulks ten spoedigste te doen. De Administratis. Aan het bureau van politie alhier zijn als ge vonden gedeponeerd een parapluie en een pots. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. Bestuurder: ARTHUR HENDRIKX. Zondag 18 October a. s.. te 2J/4 ure, dagvoor- stelling aan verminderde prijzen opvoering van De juffrouw van de schryfmachine, nieuw zangspei in 3 bedrijven van W. Frieser en C G. Zwerenz. Muziek van Rudolf Raimann. Vertaling van A. L. van den Heuvel. Grooten Schouwburg te Gent. Directie F. CASTELLANO. Zondag 18 October a. s., te 2y2 ure, eerste groote dagvoorstellingopvoering van Alda, opera in 4 bedrijven van G. Verdi. Zondag 18 October a. s., om 3 ure, dagvoor stelling aan verminderde prijzen optreden van Richard Havermann, de school van wilde dieren m6e Berneville, zangeres Joe Jackson, de land- looper velorijder Lamoen, de eenige Vlaamsche humoristde 4 Franfois, groot acrobatiek pot pourri, de eenige dames die dit werk uitvoeren Aps Avello Trio, de zilver ketenende Kremski's, schilders fantaisisten benevens cinematograaf- vertooningen. KOERS TAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,75 a 47,77s. Engelsch per 12,h 12, ZEETIJDINGEN. Van 14 tot en met 15 October. a Van 14 tot en met 15 October werden langs de Oostsluizen alhier 65 binnenvaartuigen op- en 57 afgeschutdoor de Westsl. 5 op en 3 afgeschut. Positie der Stoomschepen. Er zijn veel mannen en vrouwen in Vlissingen, die met een verdrietige huidziekte aangedaan zijn, ze hebben misschien aambeien of prikke- lenden huiduitslag en tevergeefs hebben ze ge- tracht genezing te bekomen. Voor zulke in- woners zal de volgende, opeuhartige verklaring van iemand uit hun buurt een welkom, be- moedigend bericht zijn. De heer D. J. Annokkee, Hooikade 187a te Vlissingen, deelt ons medeHet is mij een waar genoegen, U te kunnen melden dat Foster's Zalf mij uitstekend geholpen heeft voor open wonden aan den voet en voor huiduitslag op het lichaam, waar ik gedurende den laatsten tijd veel last van had. Nadat ik een paar dagen Uw Zalf had toegepast, waren mijn wonden geheel genezen en kon ik niets meer van de uitslag bemerken. Met vertrouwen kan ik daarom 0 w heilzaam middel voor iets dergelijks aanbevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Zie toe dat gij de echte Foster's Zalf bekomt, dezelfde soort die de heer Annokkee gehad heeft. Ze is te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van OverbeekeLeunis, Westkolk- straat. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een of 10, voor zes doozen. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Echtgenoote en Moeder in den ouderdom van 37 jaar. J. J. VAN DOESELAAR. E. J. VAN DOESELAAR. Hoek, 14 October 1908. Algemeene kennisgeving. Ondergeteekende betuigt zijnerf w liartelijken dank aan den heer Spruitenburg, arts alhier, voor de zorg- zame behandeling van zijn dochtertje Maria, en het hem tijdens hare ziekte bij herhaling welwillend verleend verlof. ALPH. WARRENS, Ter Neuzen. Kerkhoflaan. uit de omliggende gemeenten, worden uitge- noodigd.ter vergadering, te houden op Woens* dag 21 October a. s., des namiddags 1 uur, bij den heer Visser /Hotel Centraal", Ter Neuzen. DER des avonds te G ure, Aan kinderen beneden de 14 jaar worden geen boeken uitgereikt. CATALOGUS te verkrijgen a 15 cts bij de HET BESTUUR. Arts, SPECIALIST voor te ESIDDELBURG, is tot nader bericht afwezig. te Ter Neuzen. yoor de leden van de verschillende Comitd's van de oniaugs gehouden Huisvlijttentoonstelling met hunne huisgenooten des avonds S uur, met medewerking van eenige Leden van het Ned. Tooneel van Gent. OPGEVOERD zal worden Een beperkl getal Toegangskaarten zullen voor hen, die niet tot boven- genoemde comite's behooren, verkrijgbaar worden gesteld vanaf Dipsdagmorgen tot Woensdag- avond 5 uur of zooveel eerder als die zijn uitverkocht a 75 cent per persoon. Verkrijgbaar bij de boekhandelaarsFirma P. J. VAN DE SANDE en M. DE JONGE. Nabij de school te Sluislcil, Kleermaker en handel in Naaimachines. vice-versa, via Sas van Gent,Ter Neuzen Vlissingen. Vertrek van GENT Zaterdagmiddag. ,z MIDDELBURG Woensdagmorgen. Agenten te Gent LOUIS DE BRABANT. i, Sas van Gent GUST. STUBBE. v Ter Neuzen F. L. RIJNBERG. Middelburg C. VAN DER BENT. Het BESTUUR van den R. K. BOEREN- BOND te Nieuw Namen zal trachten aan te besteden op 27 October a.s, Nadere inlichtingen geeft de Secretaris, o a O VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. Voor Ter Keiizen i 14 Eng. s.s. Copsewood 1454 Middlesbor. ijzer 15 idem Astrologer 2580 Leith stukg. idem River Thames 2242 Londen idem Yitu Ter Keuteu 14 Eng. s.s. River Scheldt 2199 Londen ledig idem River Lagan 2272 idem stukg. Deen. s.s. St. Blicher 3106 Burntisland ledig Eng. a.s. The President 1830 Middlesbro idem 15 idem Copsewood 1696 idem idem Eng. sch. Harriet Williams 444 Londen macadam Voor <>ent 14 Fran, s.s Esperanto 428 Aiquillon gerst Eng. s.s. Cottingham 1696 Goole kolen 15 Zweed. s.s. Kamma 4290 Riga hont Eng. s.s. Warkworth 1862 New-Castle stukg. idem Otto 2367 Hull idem Noor. s.s. Orn 4185 Repola hout Eng. a.s. Don 2658 Goole stukg. Deen. sch. Doris 481 lAiquillon graan V mi C4enS 14 Eng. 8.3. Abbotsfor 734 Londen ledig Deen. s.s. Erindring 3478 Seaborn idem Eng. s.s. Wreathier 2411 Goole idem idem Mercey 3570 idem stukg. idem Truro 2367 Hull idem idem Sea Gull 2763 Londen idem 15 Rus. 8.8. Bjarmia 3780 Hamburg ledig Voor Selzaete 15 Noor. s.s. Havlide 1186 |Porsgrund hout e.s. HARALD vertrekt heden van Kroonstad naar St. Petersburg. s.s. JENNY in lading te St. Petersburg voor Zaandam. 8.8. RICHARD in losaing te Ter Neuzen. s.s. ELISABETH in lading te Sunderland voor Helsingfors. S.s. HELENA in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 7