Telegrafische berichten. Handelsberichten. BURGERLIJKE STAND. Armoede. Te Rotterdam, is, terwijl het nog niet eeas wintert, de werkloosheid byzonder groot. Elken nacht wordt door de politie een 80tal personen onderdak verschaft in de toevluckt aan Boschhoek en nog verscheidenen moeten wegens plaatsgebrek worden afgewezen. Al meermalen is het voorgekomen tot groote schade der betrokkenen, dat de dakloozen-afge- wezenen ergens een winkelruit insloegen by het naderen van een politieagent om te worden gearresteerd en dan een nachtverblijf te hebben. In de Avenue Concordia is een man aange- houden, die de afgevallen bladeren opat. Ook hij verklaarde werkloos te zijn en honger te hebben. Op een nabyzijnd politiebureau werd hem meer passend voedsel verstrekt. Alweder is te Rotterdam bij het over- steken van een straat een kind on der de elec- trische tram geraakt en gedood. Het ongeval had plaats aan den Goudschen Ry weg. Donderdagavond ontspoorden op de brug van het Apeldoornsche kanaai nabij 't station Apeldoorn 2 goederenwagens, die op de brug omvielen. De treinen uit Zutfen naar Amsterdam konden daardoor niet passeeren. De passagiers moesten overstappen waar een nieuwe trein gereed stond voor het verdere vervoer. Men is terstond met de ontruiming aangevangen. By het onderzoek naar de fraude aan het postkantoor in de hoofdstad is gebleken dat de betrokken ambtenaar zij n daad heeft gepleegd gedu- rende de drie werkdagen, welke aan den ingang van zijn verlof op 1 September j. 1. vooraf gingen. Hij vervalschte met groote bedragen te gelijk, want het onderzoek toonde aan dat slechts een beperkt aantal borderels zijn vervalscht. Het juiste bedrag is nog niet uit te maken, omdat nog borderels in Den Haag zijn, maar waarschijn- lijk zal het de 30 mille niet overschrijden. De dader, de commies der posterijen en tele graphic 4e kl. D. de Vries, is met de verduisterde som met vacantie gegaan en niet teruggekeerd. Men weet niets van de plaats waar hij verblijf houdt. De man is ongehuwd en leidde een zeer ongeregeld leven. Ook gaf hij vroeger aan de postadministratie reeds reden tot ernstige onte- vredenheid. Yrijdagavond werd aan de laadplaats bij het station te Gouda door een vrachtwagen een ongeveer 8jarig dochtertje van den koetsier L. overreden. Zeer ernstig verwond werd de kleine opgenomen. De te hulp geroepen geneesheer kon niet anders dan den dood con- stateeren. Naar het huis van bewaring te Arnhem is Yrijdag overgebracht de brievengaarder H. A. M. G. te Gendt (Betuwe), verdacht van verduistering en valschheid in geschrifte. De verduisteringen moeten ongeveer f 2200 be dragen en van 1906 af loopen. De firma R. Kups en Abas, vischconserven- fabrikanten, te Amsterdam, zond Donderdag- morgen een lGjarig kantoorbediende met een cheque, groot f 4200, naar de Amsterdamsche Bank, met opdracht de som, welke hem hierop verstrekt werd, bij de Nederlandsche Bank te storten. Het eerste gedeelte dezer opdracht werd door den jongen uitgevoerd, maar daarna rnaakte hij zich met het geld uit de voeten. Naar uit het onderzoek der politie gebleken is, heeft de jongen zich een nieuw costuum en een paar schoenen aangeschaft en daarna zijn oude plunje bij een liedjeszanger in bewaring gegeven. Dezen kwam de zaak verdacht voor. Hij onderzocht het pak goed, en vond in een der zakken twee bankbiljetten van f 1000. Thans was het den man duidelijk, dat er meer achter de zaak stak en dat het geld van mis- drijf atkomstig moest zijn, waarom hij zich naar het bureau J. D. Meyerplein spoedde om aangifte van het geheimzinnige geval te doen. De politie vond op het papier, waarin de schoenen verpakt waren de naam der firma De Lauge op Rapenburg vermeld, en inderdaad bleek dan ook spoedig dat de knaap daar een nieuw paar schoenen gekocht had. Het was echter niet mogelijk uit te maken in welke winkel het nieuwe costuum gekocht was. In alle confectie- winkels in de buurt was tevergeefs een onder zoek ingesteld. Intusschen wordt vermoed dat de kwajongen zich nog steeds te Amsterdam bevindt. Elken dag bracht haar nieuwe bewijzen hoe roekeloos hij zijn vrijheid verspeeld hadhij had daartoe niet meer kunnen verriehtten dan geschied was, en niet alleen Rusland, maar ook Prankrijk met elk zyner woorden, met zijn minste daden beleedigd. De uitspraak, die volgde op het rechtsgeding, verwonderde Stella geenszins. Bolislav werd veroordeeld tot twintigjarige opsluiting in de staatsgevangenis van Clairvaux. Twintig jarenEen wanhopige spotlach krulde haar lippen, toen zij het vonuis vernam. Zijn reeds gesloopte krachten zouden slechts even zoovele maanden weerstand bieden, als zij het volhielden tot zoolang. (Wordt vervolgd). Door den zwaren mist is Yrijdagochtend de boerenzoon A. V. te Bergambacht, toen hij met melken zou aanvangen, te water geraakt en verdronken. Te Ede is Yrijdagavond D. v. S. met een scherpen steen doodgeslagen. De vermoedelijke daders zijn in hechtenis. Het poststoomschip Pretoria der Hamburg Amerika-Iijn is Vrijdag ter hoogte van Texel in den mist in aanvaring geweest met het stoom- schip Nipponia van de Stettiner reederij Kunst- mann. De Nipponia werd daarbij tot zinken gebracht. Er worden 15 man vermist. Het stoomschip had een lading erts in en was op reis naar Rotterdam. De 18jarige N. v. d. V., van den Zwarten- weg onder Solst, ging Zaterdagochtend omstreeks 4 uur, naar de weide om de koeien te melken en is, zooals gewoonlijk gedaan werd, om den afstand te verkorten, een eindje langs de spoor- lijn geloopen. Waarschynlijk heeft zij in slaap- dronkenheid den goederentrein, die van Baarn kwam, niet opgemerkt, en is zij door de trein overreden en onmiddellijk gedood. Toen zij langer dan gewoonlijk uitbleet, is men gaan zoeken en vond men haar lijk met verbrijzelden schedel. Het ongeluk geschiedde nabij de hof- stede van haar vader. De machinist schijnt van het ongeval niets bemerkt te hebben. Zaterdagavond omstreeks 6 uur is te Zaan- dam, aan het Prinsenpad, een moordaanslag met doodelijken afloop gepleegd. Het slachtoffer is de 41jarige koffiehuishoudster Jannetje Beths, wed. Yerkerk, laatst gescheiden echtgenoote van J. Arends, moeder van 7 kinderen. Bij haar was vroeger als commensaal in huis de thans 23jarige sigarenmaker J. van W., die haar dien avond weer opzocht, met het verzoek, hem weer in huis te nemeu. Zij weigerde, waarop een woordenwisseling ontstond, en toen zij bleef weigeren loste v. W. onder den uitroep ,/Stik dan", een revolverschot op haar. Het slachtoffer van den aanslag kreeg een schot in den mond en een tweede onder den arm, dat door de long ging. Reeds een kwar- tier na het voorval overleed de vrouw. De dader werd door het publiek gearresteerd en aan de politie overgeleverd. Het feit werd ge pleegd voor de woning. De dader ontkent den aanslag niet en zegt door jaloezie te zijn gedreven. In de omgeving van het politiebureau was het Zaterdagavond zwart van nieuwsgierigen. Op het Rotterdamsche vaartuig ,/Yoorzorg", liggende in de Nieuwe Haven te Schiedam, ontplofte Vrydagmiddag een ledig moutwijnvat. Een der opvarenden werd daarbij door een bodemstuk zoo zwaar getroffen, dat hij in zeer zorgelijken toestand per brancard naar het Schiedamsche ziekenhuis werd overgebracht. Nader wordt daaromtrent gemeld De lichterschuit //Voorzorg" van de firma Yan der Lugt te Rotterdam, geladen met eenige kelderkisten, nieuwe fusten en 1 leeg gebruikt spiritusvat, voer door de Nieuwe Haven, terwijl in de schuit nabij dat oude vat een 6 a 8tal jongens van 15 tot 18 jaar hun brood zaten te eten. Een dierjongens, de 18jarige Doede Rozenburg, wonende Lauge Lijnstraat te Rotterdam, had een sigaret aangestoken en wierp de gebruikte lucifer, nog vlammende weg deze kwam juist terecht in het spongat van het spiritusvat waardoor de zich daarin bevindende gassen der melasse spiritus ontbrandden en de beide bodems met ontzettend geweld werden weggeslingerd. De eene bodem sloeg door een nieuw fust heen, doch de andere, die naar de jongens gekeerd lag, trof den 15jarigen Wouter Iluisman, wonende Fabriekstraat te Rotterdam, tegen het hoofd, dat vreeselijk verwond werd. Spoedig was geneeskundige hulp aanwezig en werd de knaap verbonden, waarna hij per brancard naar net ziekenhuis werd gevoerd. Toen hij daar aankwam, bleek hij reeds over- leden. Een andere knaap, die zich op de schuit bevond, de 17jarige 0. J. Sako, wonende Rozen- straat te Rotterdam, kreeg door de uitslaande gasvlam brandwonden aan den rechterarm en oogen, terwijl zijn haren verschroeiden. Deze jongen werd in een nabygelegen branderij voor- loopig verbonden en daarna is hem door een dokter hulp verleend. De burgemeester van Londerzeel is bij een over weg van den spoorweg, waarvan de boom uit verzuim niet gesloten was, met zijn rijtuig onder een trein geraakt en gedood. Dinsdag morgen kwamen twee heeren bij een wisselagent te Brussel, en vroegen hem een pak efiecten ter waarde van 150,000 frank te verhandelen. De wisselagent zag de lijst der gestolen stukken en waarden na en bemerkte dat al de aangeboden titels aangeteekend stonden als voorkomend van diefstal. Hij liets niets blijken, maar verzocht de twee mannen hem de waarden in handen te laten en den anderen dag terug te keeren, terwijl hij hun een ont- vangstbewijs gaf. Toen de twee heeren zich Woensdag morgen aanboden, werden zij aan- gehouden, door de gewaarschuwde justitie. Het onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat men zich tegenover eene bende helers be vindt die zoowel te Parijs ,/werken" als te Brusselzij waren vooral in onderhandeling met zekere soort makelaars, die rond de beurs aangetroffen worden en waarmede altijd iets te verhandelen is. De aangeboden stukken bleken afkomstig van een diefstal, vier jaar geleden te Antwerpen gepleegd. Reeds is nog een particulier te Brussel aan- gehouden en er worden nog meer arrestaties verwacht, ook in Frankrijk. Een Ratelslangdiner. Gebraden ratelslang heeft zeker nog geen onzer lezers gegeten ook in Amerika, waar de giftige slang in vele streken nog veelvuldig voorkomt gaat haar vleesch voor oneetbaar door. Toch heeft eenigen tijd geleden te Rochester, in den staat New-York, een feest- maal plaat3 gehad, waar de hoofdschotel uit gebraden slang met botersaus bestond. Andere schotels bestonden uit gestoofde waterslang (tew) met olijven en augurken, gerookte python met eiersaus, en in plaats van roastbeef was er roast-boa-constrictor met jonge groenten. Daar- tusschen in werden, bij wijze van afwisseliug, koude forellen en dito tong gepresenteerd. Peter Grubers, de beroemdste ratelslangvanger uit Amerika, Rattle-snake-Peter" genaamd, was de persoon, die het diner gaf, ter eere van zijn collega Harry Davies uit Denver, Colorado, bij wien hij eenigen tijd geleden vriendschap genoten had, welke hij nu beantwoorden wilde. Achttien gasten waren ge'inviteerd en slechts weinigen wisten welk menu hen in de achterzaal van het restaurant, welks eigenaar Ratelslang-Peter" is, wachtte. Verbaasd keken dezen naar de zeldzame deco- ratie van de gedekte tafel. Een glazen kom met een groote levende ratelslang, stond in het midden, opgezette reptielen van allerlei soort lagen bij wijze van bloemen over de tafel ver- spreid. Om ieder bord waren kleinere, on- schadelijke slangen gelegd. Aan de wandeu hingen tussehen allerlei schilderijen, slangen- huiden, tropeeen van vellen van buitgemaakte ratelslangen en dergelijke curiositeiten. Wekte deze aanblik bij het meerendeel der gasten reeds een onbehaaglijk gevoel, het moest bij het lezen van het menu wel tot griezelen overgaan. En toen nu de beide bedienden het eerste slangen- gerecht opdroegen, in kleine schotels, waarvan ieder der gasten een voorproefje kreeg, grepen de meeste slechts weifelend naar den lepel, terwijl anderen zich nog bedachten of zij er toe besluiten zouden, deze spijs te proeven. Maar de met slangenvleesch dwepende gastheer gaf het goede voorbeeld, de eeregast uit Denver, professor Davies, greep dapper toe, en na de eerste hapjes roemden deze de „stew" in zulke warme bewoordingen dat de anderen moed kregen ten minste te proeven. Maar het idee, dat het vleesch van vergiftigde slangen een schadelijk eten moet zijn, wilde bij de meesten niet wijken. Eerst de aanblik van het volgende gerecht wekte algemeen vertrouwen. De ratelslangen waren in stukken gesneden, gepaneerd en ge- bakken, als was er sprake vaD een vischgerecht. Nu was het diner in vollen gangniemand dacht meer aan het gif dat de slangen toch ook maar alleen in hun giftanden hebben. an verschillende zijden werd den gastheer om het recept van het gerecht gevraagd. Doch Gruber wilde dit niet geven, 't moest voorloopig nog zijn geheim blijven. Ook de andere gerechten vielen in den smaak, maar aan het slot van het maal was men het er toch over eens, dat de ratelslang het lekkerst geweest was. Ylissingen, 12 Oct. De binnenkomende mailboot ,/Prins Hendrik" is hedenmorgen bij dikken mist bij de Nieuwesluis aan den grond gevaren. De passagiers en de post werden door een sleepboot van boord gehaald en hier geland. Nader seint men ons dat de mailboot heden- middag met behulp van een sleepboot vlot ge- komen en vervolgens met eigen kracht naar de haven is gestoomd. INGEZONDEN STUKKEN. Mijnheer de Redacteur Uit het verslag der zitting van den gemeente- raad blijkt dat de Raad steun wil verleenen aan een verzoek van een Antwerpenaar om subsidie van de provincie voor een stoomvaart-verbinding BorsseleTer Neuzen enz. met Antwerpen. Het kost der gemeente niets, dus waarom zou men een dergelijk verzoek niet steunen Dat het der provincie geld kost, wel dat komt er minder op aan, daar betalen onze gemeentenaren maar een klein deel van, en zoo n stoomvaait- verbinding voor Ter Neuzen is niet te verwerpen. Waarom, zou ik willen vragen, kan de Raad niet eens zelf het initiatief nemen tot verbetering van de toestanden hier, waarom moet steeds gewacht worden tot er van elders een verzoek komt om steun te verleenen Gelooven onze raadsleden inderdaad dat hun steun in deze van invloed zal zijn en zou men in ernst denken dat de provincie subsidie gaat geven om een concurreerende lijn in het leven te roepen Weet men dan hier niet dat de provincie zelf een stoomvaart-verbinding er op na houdt tus sehen Borssele en Ter Neuzen en Hansweert met Walsoorden Kom heeren, denkt er eerst nog eens over na en doet dan stappen bij de Staten om een geregelde verbinding te krijgen van Ter Neuzen met Hans weert per Provinciale boot, ik geloof dat onze gemeente daarmede zeer gebaat zoude zijn is het niet treurig dat men om te Hansweert te komen moet reizen naar Ylissingen en dan 38 Kilometer per spoor afleggen terwijl men per boot in ca een uur tijds van hier te Hans weert kan zijn. Dat kost voor een reiziger (2e klasse kilometerboekje) heen en terug 1,71 in geld en meer dan 2 uur aan tijd extra. Men stelle zich eens voor dat een verbinding met Hansweert tot stand komt dan kunnen reizigers voor Hansweert en verder Holland in een uurtje later van huis gaan om in V lake den trein te ontmoeten waarmede zij thans van Vlissingen vertrekken moeten en sparen alleen op de heenreis reeds 38 Kilometers sporens uit op de terugreis dito dito en een uur vroeger te huis de post van Holland eveneens dit voor- deel en bovendien meer zekerheid om niet door den mist te worden opgehouden. Niet alleen de reizigers voor Holland maar ook die voor Goes en andere stations in Zeeland zouden ermede gebaat zijn, vooral wanneer de biljetten op de lijn Ter Neuzen—Vlissingen voor de terugreis geldig waren voor Hansweert Ter Neuzen en Hansweert—Walsoorden en omge- keerd, men zou dan niet alleen correspondentie hebben met van Holland komende treinen maai ook met die van Vlissingen. Bovendien zou verzending van goederen, voor- namelijk spoed-zendingen, via Hansweert heel wat vlugger en bovendien goedkooper kunnen geschieden dan thans en ten slotte zou de ver binding Ter Neuzen—Walsoorden ook te water tot stand komen. Welaan heeren, denkt er eens ernstig over na, misschien zult U dan meer succes hebben dan met al die adhaesie-betuigingenmisschien is dit ook nog iets voor onze Kamer van Koophandel. Mijn dank voor de plaatsing. Ter Neuzen, October 1908. S. Mijnheer de Redacteur Mag ik voor de volgende vraag die ons, voer- rnans °en hondekarmannen, reeds lang bezighoudt een plaatsje in Uw veelgelezen blad verzoeken By voorbaat mijn dank. "V raag. Hoe komt het, dat de wet op het voeren van licht op ry- en voertuigen op voermans- en bondekarren streng toegepast wordt, en dat boerenwagens, die voor dag en dauw lyden zonder licht niet bekeurd worden; of zyn dat creen voertuigen die onder de lichtwet staan Dit raadsel zagen wij gaarne opgelost. Zou de politie dit soras niet kunnen? Uw Ed.dw. dienaar, X. Y. Z. Zaamslag, Oct. 1908. Rotterdam, 12 October. Binnenl. Granen. Tarwe-pnjzen voor mindere soorten flauw. Rogge en Gerst als- voren. Haver met eenige vraag. Boonen en erwten aangeboden. Meel voortdurend in vaste stemming. Men noteertTarwe jange per bectol. G&O a 8,75; nieuwe 6,a 8,25 en per 100 kilo 8,75 a 10,50; Rogge per hect./6 a y 6,50 Gerst 5.25 h 5,BC «he^lier" gerst 6,- a /6,25 Gerst per 100 kilo /S^O f 9en Chevalier 9,50 a 10, Haver 6,75 a 7,75 en per hectol lange 3,25 a 3,50; dikke 4,25 a 4,7o, Trr Seuzen. Huwelijks-aangiften. 9 Oct. Adman van E«, oud 25 i., jm. en Maria Cornelia Verlinde, oud 25 j., jd. Hnwelijks-voltrekkingen. 8 Oct. Jacobus de Visser, ou 18 j jm. en Elisabeth Maria de Bree, oud 18 J-. F- Jacob Dubbeldam, oud 26 j., jm. en Elisabeth van Tatenhove, OUGeb7oort'end' 6 Oct. Jacob, z. van Levinus van Cadsand en van Janna Gooasen. 8 Oct. Jacob z. van Jan van den Berge en van Huiberta Vrooland. Pieter, z. van Rachel Magrietha 't Gilde. 10 Oct. Tanneke, d van Cornells Dub beldam en van Janna van Doeselaar. Adelma Secarma d. vaD Josepbus Seeldraijers en van Melania Francisca van Laeken. Andries Cornelis, z. van Willem Yerweij en van Elisabeth Herrebout. 11 Oct. Leo Clement, z. van Johannes Almsma Remerij en ran Oatharina Baert. Erancina, d. van Willem Loof en van Francina MeeuwseD. Overlijden. 6 Oct. Cornelis de Bruijne, oud 22 j., z.y*n Jacobus en van Maria Balkenende. 8 Oct. Joh^nna nella Jansen, oud 3 m„ d. van IhoterAbrahamenvanMaria de Kraker. 9 Oct. Pieter Moes, oud 2 j., z. van Piete e van Elisabeth de Bokx. U Oct. Isedorus Oscar Vandenbussche oud 7 m„ z. van Henricus Augustus en van Ida Jastina Dhondt. Teuna van de Ree, oud 2 m., d. van Jacobus en van Frederika Catharina de Wolff. Jacob Donze, oud 71 J., weduwn. van Adriana Dielcman.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2