KINDER- Mr. ADRIAANSE, Moor lr. P. DIELEHAK RRKIKK.Y A. MASQXTELIER, Eijks- LandTeouw - Winter school BEDDENMAGAZIJN Iseren- en Xapokbedden, eersten Woensdag Met een November aanstaande J, de Smidt-Fothovsn, Demi-saisons,Heeren-en Kinder- Wlnterjassen. Zwarte en blauwe BONKERS in aile grootten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Is uw ziekte gelijk deze Advertentien. Reeds sedert drie weken heeft hij zich niet meer aan over- daad van sterken drank schuldig gemaakt. Wollen-, Chitsen- en Moltondekens. Oiterst coneurreerende prijzea.- Leveripg franco. D. J. JURRIJ, Hoek. Mslkvoedsel voor KinderenenZieken.j lieen en kwam in de vlammen terecht en vond daar een vreeselijken dood. De ongelukkige laat een vrouw en drie kinderen acliter. Te Hoensbroek bij (Heerlen) is in den nacht van Zondag op Maandag zekere C. levens- gevaarlijk door messteken toegetakeid. Hersenschudding is bij den ongelukkige ge- constateerd. Een der verdachte daders is aangehouden, en tweede is voortvlucbtig. Te Amsterdam maakten in den laatsten tijd de opkoopers van plaatsen in 't circus Carre, waar het Variete-gezelschap van Frits van Haarlem voorstellingen geeft, bet al te bar. Vooral voor de mindere rangen lieten zij het twee- en driedubbele betalen. Dit gaf natuurlijk aauleiding tot gegronde klachten van de zijde van het publiek. In die klachten vond de directie aanleiding een nieuwen maatregel in te voeren Besproken plaatsen kuuuen nu eerst 's avonds aan de kas worden afgehaald, terwijl men, na de plaatsen in ontvangst te hebben genomen, onruiddellyk het gebouw moet binnen- treden. Teruggaan wordt niet toegestaan. Het rijk der opkoopers was nu uitmaar nu pesten zij de directie en maakten een lawaai als een oordeel. De heeren Frits van Haarlem eu Crasse werden door hen //gepost". Doch het bleet niet bij eenvoudig posten. De op koopers schelden herhaaldelijk aan en trachten de huizen binnen te dringen. Het was zelfs noodig, dat de heeren Van Haarlem en Crasse onder politie-geleide naar en van het circus werden gebracht totdat ook hier, evenals indertijd in Flora, de opkoopers afdruipen. Op den hoek van den Cromwijkschen weg te Rotterdam wilde Dinsdagavond een kerel, te paard gezeten, een cafe binnenrijden. Dat was een zaak, die de cafehouder rnoest goedvinden, maar een agent van politie die naderde, kon niet toestaan dat de kerel te paard het trottoir overreed. De man der wet teekende protest aan, doch als antwoord kreeg hij van den ander een slag op het hoofd. De agent trok nu de sabel, doch toen sprong de ander op den grond, terwijl eeiiige kameraden van hem toeschoten. Met hun alien gingen de manuen den agent te lijf en ontrukten hem de sabel, waarna zij trachtten hem te water te werpen. De agent trok nog een revolver en schoot in de lucbt Ernstig werd de man hierop mishandeld, totdat versterking kwam, bij de nadering waarvan de bandieten aan het loopen gingen. De sabel werd weggeworpen en later teruggevonden. Een paar der aanvallers zijn vermoedelijk bekend. Uit de gevangenis te Bochum werd dezer dagen een gevangene ontslagen ten gevolge van een misverstand. Een zekere Abel kreeg kennisgeving, dat hij gratie had bekomen, om welke reden begreep hij niet en toen hij zijn verwondering daarover te kennen gaf en tevens zijn juisten naam opgaf, werd hij gerustgesteld en werd hem op den of&cieelen vrijlatingsbrief gewezen. Toen hij de gevangenis goed en wel verlaten had, kwam men tot de ontdekking dat een verkeerd persoon ontslagen was. Een eigenaardig gevolg zal de eholera- epidemie in Rusland misschien hebben. Er is n. 1. onder de bevolking het geloof verspreid dat de baarden der dokters en de meesten hunner dragen dat mannelijk sieraad de ergste broedplaats voor bacterien is, zoodat aan alle zijden de eisch wordt gehoord dat de dokters hun baard zullen afscheren. De epidemie vermindert ecbter, zoodat misschien bij velen de baard nog gered zal worden. In het Hongaarsch plaatsje Nynegynaza was een rijk landbouwer, vader van negen kinderen, verliefd geworden op een weduwe, Oatharina Bujak genaamd, voor welke hij lang- zamerhand al zijn geld had uitgegeven. Einde lijk had hij onderhandelingen aangeknoopt om zijn goed te belasten, daar hij voornemens was met die vrouw naar Amerika te trekken. De twee oudste van zijn zoons besloten toen vrouw Bujak uit den weg te ruiruen. Een hunner zag dat zij in haar wijngaard werkte hij liep er heen met een pistool en loste een schot op haar, waarop hij de vlucht nam, denkend dat zij dood was. De tweede zoon ging naar den wijngaard om te zien of het waar was. Maar hij vond haar overeind, daar zij enkel een lichte wonde aan den arm had. Hij greep toen een werktuig eu sloeg er de vrouw mee op het hoofd, tot haar schedel stuk was. Dit gebeurde zoo snel dat niemand tijd had om tusschen beide te komen. De twee breeders zijn aangehouden en in de gevangenis van Monor opgesloten. Dezer dagen is een kapitein van het Fransche leger te Rijsel al heel ongelukkig te pas gekomen. Hij had een kast in zijn woning zoo afgesloten, dat iemand, die de kast mocht openen, daardoor een revolver zou afvureu, die in de kast was geplaatst. De kapitein schijnt daar niet om te hebben gedacht op een oogen- blik dat hij haast had. Hij moest naar Brest vertrekken en deed, onnadenkend, de kast open. Het schot ging af en de kogel trof den kapitein in den buik. De kapitein, Emile Marsal, is naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is hopeloos. Te Atlanta, in Georgia, wordt tusschen blanken en negers hevig gevochten. Er is daar een neger gelyncht, die zich aan een blanke vrouw had vergrepen. Zijne vrienden, overtuigd van zijn onschuld, namen weerwraak, en de blanken ontstaken daarop in hevigen toorn. Een gemaskerde bende heeft Zondag- avond dertien negerkerkjes, eenige scholen en tal van huizen verbrand. Het Handelsbl. v. Antw. meldtOp den weg van Ostende naar Yeurne zijn twee jonge lieden met hunne automobiel tegen een boom gereden. Een hunner, M. Pierre, stierf eenige uren nadien aan schedelbreuk de andere, M. Bacquet, heeft een zijner beenen gebroken. De ongelukkigen, te Rijsel thuis hoorende, heb ben hun dood gezocht. Zij reden met eene snelheid van meer dan 100 kilometer per uur. Een auto was voor hen en zij wilden voor- rijden. Hun rijtuig botste op een aardhoopen vandaar op een boom. Het zijn de inzittenden van de eerste auto, die hulp brachten. Het lijk van Pierre is naar Rijsel overgebracht. M. Bacquet wordt in het oudmannenhuis van Hoogstade verzorgd. Geweldige regens die 36 uren aanhielden hebben te Haiderabed en Dekkan (Engelsch Indie) overstroomingen doen ontstaan. De rivier Musi is vele meters gestegen en heeft verscheidene bruggen weggeslagen. Duizenden huizen zijn overstroomd en het verlies van menschenlevens is aanzienlijk. Overal liggen de lijken ver- strooid. Het land is mijlen in den orntrek verwoest. Onweer. Het ontstaan van den donder is een vraagstuk, dat nog niet geheel is opgelost. De nog steeds geldende hypothese is, dat hij ontstaat doordat, tijdens de electrisehe ontla- ding, de lucht van een zeer lang en smal kanaal weggedrukt of sterk verdund wordt, en bij het onmiddellijk daarop weer in dat kanaal terug- stroomen van de lucht, de talrijke, tegen elkaar stootende luchtdeeltjes te zamen het geluid maken, dat wij donder noemen. Deze verklaring geeft ons geen antwoord op sommige vragen. De bliksem-fotografieen, waarvan men er sedert 1883 zooveel gemaakt heeft, hebben geleerd, dat veel bliksemstralen een doorsnee hebben van verscheidene meters. Prof. Kayser vond een breed te van 30 M.maar de juistheid dezer schat- ting wordt door Yon Szalay te Boedapest betwij- feld hij vond voor de grootste doorsnee van een op 17 Augustus 1902 door hem gefotografeerden straal 18,70 M. Hoewel men nu zulke bliksem stralen tot de meer zeldzaam voorkomende moet rekenen, is toch aangetoond geworden, dat men zich de meeste bliksemstralen niet moet denken als dunne draadjes. Een andere vraag is het hoe het komt, dat de donder altijd gehoord wordt als een rollend en rommelend geluid, veeltqds wel vergezeld of voorafgegaan door een knal, maar nooit als een enkele knal zonder nagerommel. Dit is gemakkelijk te verklaren. De ver- schillende deelen van de bliksembaan zijn niet even ver verwijderd van den waarnemer het verschil in afstand tusschen twee punten van die baan en den waarnemer kan zelfs ver scheidene kilometers bedragen. Men denke maar eens aan een ontlading tusschen de aarde en een wolk op 5000 M. hoogte Het geluid, ontstaan in het punt van de bliksembaan, dat het dichtst bij den waarnemer is, bereikt hem het eerst, dat van het verst verwijderde punt het laatst en dat van de tusschenliggende punten, naar gelang zij verder af liggen, later, zoodat alleen om die reden reeds een lang aauhoudend geluid kan ontstaan, dat natuurlijk versterkingen en verzwakkingen heeft in verband met verschillen in afstand tusschen den waarnemer en de blik sembaan. Er zijn echter nog andere oorzaken. De eerste ontlading wordt gevolgd door eenige latere ontladingen, die wel zeer kort op elkaar volgen, doch den duur van den donderslag verlengen. Bovendien veroorzaakt de echo, teweeggebracht door het terugkaatsen van de geluidsgolven tegen de wolken, een verward, rommelend geluid. Hoe ver is de donder hoorbaar Deze vraag werd onlangs in het //Album der Natuur" be- handeld. De schrijver haalt daaromtrent 't gevoelen aan van Aarago, die op grond van waarnemingen tot de meening kwam, dat geen grooter tijd- ruimte tusschen het zien van den bliksem en het hooren van den donder voorkomt, dan 49 seconden, hetgeen den afstand van de bui zou brengen op 49 maal 333 meters of 16,3 kilo meters. (Het geluid legt n. 1. ongeveer 333 meters in een seconde af. Daar nu de liclit- straal zoo ontzaglijk snel 300,000 K. M. in een seconde gaat kan men by berekening van den afstand van de onweersbui berekenen, dat deze 333 meters van ons verwijderd is voor elke seconde, die verloopt tusschen 't zien van den bliksem en 't hooren van den donder. Andere waarnemers kwamen tot 75 seconden, in welk geval de afstand ongeveer l1^ maal zoo groot zou zijn. De schrijver heeft echter zelf een veel groo- teren afstand kunnen berekenen. 23 Juli 1399 des avonds te ruim half 10 merkte hij bij D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 3 Oct. Zondag 4 Maandag 5 Dinsdag 6 Woensdag 7 u Donderdag 8 Yrijdag 9 u 6.21 7.36 9.13 10.45 11.54 0.20 1.7 6.55 8.22 10.3 11.23 12.44 1.27 Ede op, dat er 160 seconden verliepen tusschen 't waarnemen van bliksem en donder. Het onweer moet toen dus 53 K. M. verwijderd zijn geweest, dus gewoed hebben boven het noord- oostelijk deel van Limburg of Noord-Brabant. Het aantal ongelukken met doodelijken afloop, dat verleden jaar in de kolenmijnen der Yereenigde Staten van Noord-Amerika plaats had, bedraagt 3125, zijnde 1033 meer dan in 1906. Een dankbare patient, die gedurende 7 jaren verpleegd werd in een Londensch zieken huis, heeft bij zijn overlyden zijn geheele ver- mogen, ten bedrage van f 250,000, aan zijn verpleegster vermaakt. Zoo ja, dan zal dit geval uit Zevenbergen IT lielpen. De heer J. Nagelkerke, Lange Noordstraat 860 te Zevenbergen, meldt ons lk ben gaarne bereid U hiermede de gunstige uitwerking mede te deelen die Foster's Rugpijn Nieren Pillen bij mijn veertienjarig dochtertje gehad hebben. Door het gebruik van twee doozen is zij geheel genezen van een hevige, stekende pijn in den rug en lendenen. Yoorheen klaagde zij tevens over hoofdpijn en duizelingen zij was steeds vermoeid en had zeer weinig eetlust. Ofschoon wij haar reeds veel geneesmiddelen hehben laten innemen, was alles tot nu toe te- vergeefs geweest. Uw Pillen daarentegen hebben buitengewoon gewerkt want thans klaagt zij nergens meer over, terwijl ze haar eetlust ook geheel teruggekregen heeft. Uit dankbaarheid zal ik de goede hoedanigheden Uwer Pillen alom bekend maken. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig U liet publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Waarschuwing. De lezers van dit blad wor den in hun eigen belang ernstig gewaarschuwd, wanneer zij Foster's Rugpijn Nieren Pillen koopen, om slechts die te verlangen en geen andere. Ze zijn te Ter Neuzen verkrijgbaar bij den heer A. van Overbeeke Leuuis, Westkolk- straat. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a /1,75 voor een- of f 10,voor zes doozen. Advocaat-procureur, Middelburg, is eiken ^aandsg te HULST te spreken bij NEELEMANS. Advoeaat en Procureur te Middelburg. Zitdag te TER NEUZEN den eerslen en dee*den WOENSDAG der maand, vanaf des morgens 9 uur in bet Hotel des Pays Bas (Nieuwstraat). Genezing zonder operatie door den nieuwen band van Breukmeester, Kunstlei 30, Antwerpen. Is den van iedere maand te spreken bij Mej. E. vAJS UEEUWAARDEN, Noordstraat (Schotschenhoek), Ter Neuzen, van des voormiddags 10 tot 's namiddags 1 ure. Ook is hij aan liuis te ontbieden. Specialiteit in CEINTURES, ELASTIEKEN KOUSEN, CORSETTEN enz. enz. Bijzonder stelsel voor het recht maken van scheef gegroeide kinderen. zal de Melk niet minder dan zeven cent pel* Lites* worden afgegeven. EENIGE LANDBOUWERS van Ter Neuzen en Zaamslag. TB GOBS. Aangifte van Leerlingen voor den nieuwen cursus, aanvangende in't laatst van October, vodi* 18 Sa Programma's en alle gewenschte inlichtingen worden op aanvrage gaarne verstrekt door den Directeur, 1. G. J. KAKEBEEKE. Eon monster van het merkwaardige Coza Poeder wordt gratis toegezonden. COZA INSTITUTE, London 398, Engeland. TER NEUZEN. GROOTE SORTEERING Wollen-, Kapok-, Zeegras- en Stroomatrassen. a BENEVENS Nieuwste sooi*ten. Yoorhanden STALEN voor Kleeding naar maat. Aanbevelend, Molendijh Eenigen tijd geleden ontving ik van U met de grootste dankbaarheid een monster Coza Poeder, benevens het attestenboek. Het deed mij zeer veel genoegen Uw werk door God's hand zoo rijkelijk bekroond te zien. Ik hoop dan ook, dat ik U eveneens mijn dankbaarheid mag melden. Ik heb het monster reeds aangewend en mij een doos door een Uwer depdthouders doen zenden. Ik' kan U met blijdscliap in 't gemoed mededeelen, dat Uwe poeders reeds een kleine uitwerking bij mijn broer hebben teweeggebracht, want reeds sedert drie weken heeft hij zich niet meer aan overdaad van sterken drank schuldig gemaakt. Weest zoo goed en zendt U mij nog een doos Coza Poeder. U zult per postwissel 6,25 ontvangen. Ontvangt nogmaals mijn hoogst verplic.htenden dank. C. V. p/a. Mevr. Wagenmakers Blankers, Ginnekestraat 6, te Breda, Insulinde. Kan ingegeven worden in Koffie, Thee, Melk, Likeur, Absint, Bier, Water of in het voedsel, zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. Het COZA POEDEIt bezit de wonderbare eigen- schap om tegenzin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint enz.) bij den dronkaard op te wekken. Het COZA POEDER werkt zoo ongemerkt en zeker, dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn mede- weten en zonder dat het noodig is, dat de patient ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding te danken heeft. Het COZA POEDER heeft het huiselijk gelukvan duizenden gezinnen hersteld, duizenden personen van scbaamte en oneer gered, en deze personen tot levens- luslige en nuttige leden der maatschappij herschapen het heeft menig jong persoon op den reehten weg terug- gebracht en gelukkig gemaakt en het leven van tal- loozen met menig jaar verlengd. Het instituut, waardoor dit ongeevenaard poeder ver spreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een book met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen onschadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alleapotheken en in het volgend depdt te Ter Neuzen T. van Borssum Waalkes Jr., Noordstraat 45. Onze depdthouder reikt het attestenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geeft geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendtU rechtstreeks naarLonden Wacht U voor namaak. Het Coza poeder is het eenige afdoend middel tegen dronkenschap.l VAN

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2