BURGER LUKE STAND. Handelsberichten. Misschien hebt gij het en weet gij het niet. bewusteloos op den grond op haar kindje van zeven weken lag. De ter hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood van het kindje constateeren. Onwillig belastingbetaler. A. K. te Ter Maar, onder de gemeente Klimmen (Limbnrg), bleef reeds sinds geruimen tijd weigerachtig om de gemeente-belasting over het jaar 1907 te betalen, zoodat men besloot beslag op zijn roerende goederen te doen leggen. Te dien einde begat de ambtenaar, belast /net de invordering der plaatselijke belasting-, Van Ogtrop, zich Vrijdag j.l. naar het huis van A. K. Hij kwam echter voor een gesloten denr en moest den burgemeester verwittigen van het gebeurde. De deurwaarder en de burgemeester gingen daarna gezamenlijk tot aan het huis van K. De burgemeester sommeerde K. om het huis open te maken, daar hij anders met behulp van den sterken arm zijn woning zou binnen- dringen. Het hielp niets, zoodat een smid gehaald moest worden cm het slot der deur te forceeren. Toen deze bezig was met aan het slot te arbeiden, deed K. niets anders dan razen, tieren en scheMen. Eindelijk was de deur open en kon men binnen- gaan de deurwaarder voorop, daarna de burge meester en tot slot de inmiddels ter plaatse verscbenen gemeente-veldwachter. Nauwelijks was men binnen of K. kwam de trap afgestormd, gewapend met een bijl, waar- mede hij zwaaide, roependevde deur uit of ik sla u alien kapot." Onder bet uitten dezer woorden liep hij, de bijl hoog opgeheven en tot slaan gereed, recht op Van Ogtrop aan, die gelukkig de bijl kon grijpen. Hij werd evenwel bloedend aan de hand verwond. Na deze gebeurtenissen kon men eindelijk tot beslaglegging overgaan. Deze historie zal voor K. minder prettige gevolgen hebben. Aangezien verschillende binnen- en buiten- landscbe geologen hebben te kennen gegeven, dat het vermoeden gewettigd is, dat zieb petroleum bevindt in den Walcherschen bodem, naar aan- leiding van het verscbijnsel dat zich voorgedaan heeft op een perceel grond in de gemeente Arne- muiden, is op aanraden van enkele kapitaal- krachtige personen aan den Minister van Water- staat een aanvraag ingediend ter bekoming van concessie tot het opsporen van olie. De aanvraag gaat uit van de heeren J. II. Heier, te Heinkenszand, W. Jansen, te Arnemuiden, T. Heier, te 's Heer Arendskerke en W. Geleedst, te Krabbendijke. De heeren zijn werkzaam op de secretarie hunner woonplaats. Hoe gevaarlijk de besmetting van het miltvuur is, kan blijken uit het volgende Een veehouder te Borne bad een partijtje mest gekocht uit een stal, waar geruimen tijd geleden een koe aan miltvuur was bezweken. Deze mest werd over pas ontgonnen heidegrond uitgestrooid terwijl daarop later koeien graasden. Dezer dagen werd een dier koeien ongesteld en voor dat geneeskundige hulp kon verstrekt worden was het beest dood. Bij onderzoek bleek, dat bet dier aan miltvuur geleden had. 8poorwegongeluk te Berlijn. Zooals Zaterdagavond ons per telegram werd bericht heeft te Berlijn een ernstig spoorweg- ongeluk plaats gehad. Op een kruispunt van den eleetrischen via- ductspoorweg, heeft de van het station Leipziger Platz naar de Mockernbrug gaande trein, bet stopsignaal voorbijrijdende, den van de Bulow- straat komenden trein in de flank aangereden. Hierdoor viel een wagen derde klasse van laatstbedoelde trein van de viaduct. De plaats van het ongeval bood een beeld van de allertreurigste verwoesting. De in elkaar geloopen treinen lagen vernield op de helling. De opruimingswerkzaamheden, die met groote moeilijkheden gepaard gingen, werden door de brandweer ten uitvoer gelegd. Naar de verklaring der viaductspoorweg- maatschappij treft de schuld van de ramp den bestuurder en de andere beambten van den trein, die van de Leipziger Platz kwam en bet stopsignaal voorbijreed. Deze bestuurder, zoo- mede alle inzittenden van dezen trein, zijn ongedeerd. De voorste wagen van den trein, die van de Bulowstraat kwam, viel van een hoogte van 14 M. en draaide gedurende den val om, zoodat bij met het dak naar beneden lag. De twee bestuurders van dezen trein zijn zwaar gewond. Alle colonnes tot bet verleenen van hulp bij ongelukken van Berlijn en omstreken waren op de plaats van het ongeval verschenen. De aangrenzende straten waren door een op dui- zenden te begrooten pubJiek bezet. Het meerendeel der gewonden beliep zware breuken. Volgens ambtelijke vaststelling zijn er bij het ongeluk op den viaductspoorweg 17 per sonen gedood en 17 gewond. Op hoog bevel van den mikado worden de Japannertjes langer. Vijftien jaar geleden gaf de mikado, die vond, dat zijn onderdaantjes te klein waren, een order uit, waarbij hij het hurken verbood. Deze in Japan veel verbreide gewoonte werd als de oorzaak van de kleine gestalte der Japanneezen aangewezen. Het resultaat van die order is gunstig ge- weest. Men heeft inderdaad geconstateerd, dat in die 15 jaar de Japanners langer geworden zijn. Het tegenwoordige geslacht is 5 millimeter langer dan het voor gaande. Als men nu aan die order stevig de band boudt, dan zullen over honderd jaar de Japansche soldaten minstens zoo groot geworden zijn als de beroemde Pom- mersche grenadiers van Frederik den Groote. Vrijdagnacht heeft het te Petersburg flink gevroren. Men hoopte, dat de cholera er door zou afnemen. In het laatste etmaal waren er 357 nieuwe ziektegevallen en 162 sterfgevallen bijgekomen, ongeveer evenveel als het etmaal tevoren. Vrijdag werden er 1806 cbolerazieken in de 18 voor ben bestemde gasthuizen verpleegd. In de stad waren er Vrijdag al 1579menschen aan de ziekte bezweken 903 hadden bet gast- kuis verlaten. In verschillende andere plaatsen van Rusland beerscht de cholera vrij erg te Rostof aan de Don, waar er 470 menschen aan waren gestorven. De reclame-helm. Een groot warenhuis te Parijs heeft zijn loopers en bezorgers uit- gerust met metalen helmen van ontzaglijke af- meting, waarop de naam van de firma te lezen is. Trekt dit reclame-gevaarte bij dag al de aandacht, nog meer doet het dit bij avond want dan vertomit zich de firma-naam in vlam- mende letters door middel van een electrisch toestel dat de man in den zak draagt. Verleden week braken twee gauwdieven bij Mark Twain in, in zijn villa bij Redding, in Connecticut. Zij stalen een groote hoeveelheid zilverwerk en spoedden zich naar den trein om elders hun buit in veiligheid te brengen. De diefstal werd echter spoedig ontdekt en de boeven werden door de politie na een heftig gevecht in den trein overmand en naar de gevangenis gebracht. Onmiddellijk na bet gebeurde zoo lezen wij in de Nieuwe Gazet liet Mark Twain een biljet van den volgenden inhoud op zijn deur plakken//Aan den volgenden dief. Te beginnen met heden wordt het zilverwerk vervangen door namaaksel. Gij kunt het vinden in een koperen bak dicht bij de mand leg de katjes in den koperen bak. Maak geen leven dat zou ons hinderen. In de voorkamer naast den parapluiestandaard liggen kaoetsjoek-zolen, die gij onder uwe voeten kunt doen. Sluit als 't u bel ieft de deur. Gegroet C. L. Clemens". Een onzer landgenooten (automobilist), die niet ten onrechte het fantastisch gestelde courantenberieht omtrent een bij Genua gebeurd automobielongeluk in twijfel trok, een drama n.l. dat zou zijn afgespeeld bij Albenga, waarbij, nadat een zesjarig kind door een auto zou zijn overreden, de wanhopende vader zijn revolver trok, wiens eerste scbot miste, het tweede echter een van de inzittende jongedamesdoodde en vervolgens door het hoofd van den chauffeur drong, die eveneens onmiddellijk dood was, waardoor de automobiel onbestuurd door- reed en tegen een rots verpletterd werd, waar door ook de andere jongedame een treurigen dood stierf, ging bij onzen consul-generaal te Genua zijn licht opsteken, welke heer zoo wel- willend was hem mede te deelen, dat hem niet alleen van bet geval niets bekend is, doch dat hij allerwegen inlichtingen is gaan inwinnen en het niettegenstaande blijkt, dat het gebeele verhaal slechts in de fantasie bestond van de journalisten. Volgens ZHEd. Gestr. een //canard" uit den komkommertijd Door het verzinnen van dergelijke onware berichten wordt de gezindheid tusschen het al en niet automobielend publiek niet bevorderd. Den verkeerde voor. In de mijn Henriette te Fleurus, in het bekken van Charleroi, kregen 2 mijnwerkers, Alfred Hermans en Henri Van Schonlandt, twist en zouden handgemeen zijn geworden, wanneer de opzichter niet tusschen- beiden was gekomen. Na afloop van het werk ging Hermans met eenige kameraden over den straatweg van Fleurus naar Gilly, toen zij aan den zoom van het bosch, waar die weg langs loopt, Van Schonlandt ontmoeten, die eensklaps een revolverschot lostte, dat Hermans den arm doorboorde. Een tweede schot viel en dit trof Alfons Goevaerts, een 17jarigen jongen, die zich in het gezelschap van Hermans bevond. De kogel raakte het hart en de arme jongen was terstond dood. Van Schonlandt vluchtte. maar denzelfden avond nog gaf hij zich bij de gen darmes van Taillispres gevangen. //Ik geloof zei hij dat ik iemand gedood heb" en toen men hem later meedeelde, dat Goevaerts den doode was, sprak de moordenaar ffDan had ik den verkeerde voor." Een trein, die van Prachatitz in Bohemen naar Walleru reed, kwam niet ver van laatst- genoemd station tot staan, doordat de wielen op de rails afgleden, zooals men in den winter bi] strenge vorst weleens hebben kan. Bij onderzoek bleek. dat een zwerm van millioenen rupsen over den spoorweg liep. De trein had vele daarvan tot een brei vermalen, die het afglijden van de wielen veroorzaakt had. De rails moesten worden schoongemaakt eer de trein verder kon. Vrijdagavond om halltwaalf kondigde een roode lucht boven het haven-complex van Ant- werpen aan, dat daar een hevige brand moest woeden. Men meende eerst, dat de algemeene pakhuizen, later dat de scheepsbouwwerven in brand stonden, maar zoo erg bleek het gelukkig niet te zijn. Toch was de brand ernstig2 groote pakhuizen met bout, benevens hout- stapels, die op het daaraau grenzend terrein aan de Indiscbe straat lagen, stonden in voile vlam, terwijl een nabijgelegen gemeenteschool werd bedreigd. Dank zij hetkrachtig optreden van de brandweer bleef de school behouden en was men om half een 's nacbts den brand g heel meester. Te Rixensart, op het gehucht Bourgeois woont een 80jarige rentenier, die, terwijl bij Maandagnamiddag in zijn hof werkte, door spelende jongens geplaagd en met steenen ge- worpen werd. De oude man, die door een der steenen was getroffen, werd boos en, een geweer nemend, loste hij een schot, om de plagers te verjagen. Maar zonder het te willen, had hij een lljarigen jongen een aantal hagelkorrels in het lichaam gejaagd, zoodat deze pijulijk schreeuwend neer- stortte. Een dokter heeft uit het hoofd, de beenen en de borst van den getroffene verscheidene korrels kunnen halen. Ook het rechteroog is getroffen en zal waarschijnlijk verloren zijn. Men vreest voor het leven van den knaap. Rotterdam, 28 September. Binnen 1. Granen. Tarwe was in ua- volging van het Buitenland minder vast in prijs. Rogge, Gerst en Haver nagenoeg jalsvoren. Boonen en Erwten flink aangevoerd. Meel in vaste stemming. Men noteertJarige Zeeuwsche Tarweperbectol. 7,50 a 8,50 nieuwe 7,a 8, en per 100 kilo 9,25 a 10,75 Rogge per hect. 6,a 6,50 Wintergerst 5,25 a 5,50Zomergerst 5,a 5,25; Che valier 6,a 6,25 Gerst per 100 kilo 8,50 a 9,Chevalier goede 9,50 a 10,Haver 7,20 a 7,80 en per hectol. lange 3,a 3,50 dikke /4,25 a/1,75; Paardenboonen 7,25 a 7,50 Witte Boonen 10,50 a 11,Bruine Boonen 9,50 a 11,25 en puike daarbovenKookerwten 9,25 a 9,75Voedersoorten 7,a 7,25Kanariezaad 6,a 6,25 per hectol. en per 100 kilo 9,a 9,50. B u i t e n 1. Granen. Tarwe per 2400 kilo 195 a 225 Rogge per 2100 kilo 180 a 200 Gerst Zwarte Zee 142 a 145 Ma'is 155Donau 165 per 2000 kilo Haver 7,a 7,25 per 100 kilo. Meel. Prima inlandsch 14,a /14,50 le soort 13.a 13,50; Zeeuwsche Tarwe- bloem 14,25 a 14,75 Prima Belgisch 14,a 14,50; le soort /13,a /13,50; prima Duitsch 13,25 a 13,50 le soort 12,75 a 13,extra puik Hongaarsch 19,a 20,prima Amerik. patent 14,— a 14,50; le soort/13,—a/13,50; 2e soort Bakers 12,25 a 12,75 Inl. en Duitsche Roggebloem 11,25 a 11,50 per 100 kilo. Runderprijzen 60 a 72; Stieren 56 a 64 Kalveren 80 a 95 Schapen 40 a 50 Varkens 42 a 47 cents, per kilo. M elk koeien /140 a /260 Kalfkoeien f 150 a 285 Stieren 90 a 175 Vaarzen /110a 140 Pinken /80 a /100 vette kalveren 48 a 90 fokkalveren /15 a 22 nuchtere /7a 13 Biggen /6a 12, alles per stuk. Aardappelen. Brielsche kralen 2, a 2,25 Oostvoornsche zand 2,75 a 3, Zeeuwsche jammen 2,a 2,25 dito bonte 2,Eigenbeimers 1,50 a 1,75 Gel- dersche blauwen en gelen 2,a 2,50 per mud. Boterprijzen in vaten gemiddeld 54 en stukken van 1/2 kilo 721/2 a 75 cent. k a a s 24,- Zoetemelksche 28,per 50 kilo. Leidsche 40,a /66,per 150 kilo. Zeeuwsche eieren versche 4,50 a 4,75. Belegen en buitenl. 3,50 per 100 stuks. Zeeuwsche ajuin 2,20 a 2,60 goede kwaliteit per 60 kilo. Ylas. Blauw Holl. 1,80 a 2,per steen. L ij n z a a d. 9,25 a 9,75 per hectol. Karwijzaad 22,25 a 22,50 per 50 kilo. Amerik. Petroleum loco per 100kilo 12,20 en 8T/2 a 9 cent per kan. Java-koffie, in balen gewone soorten 35 cent en dito Santos 231/ cent per half kilo. Beetwortel-suiker llu/16. Ter Neuzen, 28 September. Eieren per 26 stuks 1,10. Boter 1/2 E.G. 0,65. KOERS VAN Belgisch per 100 fr. HET GELT). 47,80 a 47,825. 12,12. ZEETIJDINGEN. Van 25 tot en met 27 Sept. a 1 V an 25 langs de Oostsluizen albier 62 binnenvaartuigen op- en 66 afgeschutdoor de Westsl. 6 op en 6 afgeschut. Positie der StoomscJiepen tot en met 27 September werden Nierziekte is verschrikkelijk, lees hoe ge ze genezen kunt. Mejuffrouw P. v. d. Pas, Molenstraat 16 te Breda, meldt ons Ruim twee jaren heb ik in hooge mate piju in den rug en lendenen gehad, gepaard met zware hoofdpijn en duizelin- gen en draaiingen in het hoofd. Steeds was ik vermoeid en wel hoofd/,akelijk's morgens bij het opstaan. Ik had veel last van rheumatiek in de armen en bij het minste wat ik deed moest ik sterk transpireeren. De urine was vuil, het leek wel rood zand dat op den bodem lag en gaandeweg werd mijn eetlust minder. De geneesheer gaf me een smeersel voor den rug wat echter geen verandering in mijn toestand bracht, evenals de andere medicijnen, die ik gebruikte. En toen ik zooveel goeds hoorde omtrent Foster's Rugpijn Nieren Pillen maakte ik daar dadelijk gebruik van. Na twee dagen kon ik reeds de weldadige werking dezer pillen bespeuren en twee weken later was in volkomen gezond. Ik weet niet hoe ik U mijn dank moet betuigen voor zulk een krachtdadig middel en ik wil dit gaarne eventueelen lijders aan- bevelen. Ik ondergeteekende verklaar dat bet boven- staande waar is en machtig U bet publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Het waren de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die mejuffrouw v. d. Pas genezen hebben. Verzeker D dat gij het echte geneesmiddel crijgt, de handteekening van James Foster staat op elke doos. Ze zijn te Ter Neuzen ver- a-ijgbaar bij den heer A. van Overbeeke Leunis, Westkolkstraat. Toezending gescbiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75- voor een of 10,voor zes doozen. Ter V enzen. Huwelijks-aangiften. 22 Sept. Jaco bus de Visser, oud 18 j., jm.en Elisabeth Maria de Bree, ond 18 j., jd. Jacob Dubbeldam, oud 26 j., jm. en Elisabeth van Tatenhove, oud 17 j., jd. Geboorten. 21 Sept. Maria Gertruida Leoni, d. van Peter Peters en van Maria Christina Porteners. 23 Sept. Geertruij Cornelia, d. van Geerirudes Adrianus Hame- link en van Cornelia Jacoba Hamelink. 24 Sept. Ma- grietha Adriana, d. van Jan Daniel 't Gilde en van Jacoba Stroo. Daniel Jacobus, z. van Adriaan Ollebek en van Marina Penne. 25 Sept. Suzanna Jacoba, d. van Jacob Wieles en van Cornelia Neeltje van de Velde. 27 Sept. Prosper, z. van August Synak en van Phara- ilda Vercauteren. Overlijden. 23 Sept. Hendrikus Ippel, oud 22 j., z. van Johannes Hendrikus en van Cornelia van den Heuvel foverl.) 2 VLAG. o NAAM. MS. Van en naar. Lading. Voor Ter H'eiizen Eng. 8.8. idem Deen. s.s. Eng. s.s. idem River Thame9 Copsewood jVeratyr River Lagan Tarrethill Duits. zeel. jjordsee Ztg. T.onden Middlesj,rn St. Petereb. 2?4? Lenden 10RR Warkworth 1902 Rotterdam 224? 1 RPR 4037 I stuk?. ruw ijzer hont stnke. knlep ledig Van Terleuzen' 27 26 Ned. 8.8. 26 Eng. s.s. idem 26 Eng. s.s. idem Deen. s.s. jEng. s.s. Rus. s.s. Eng. 8.8. Eng. 8.8. Duits. s.s. Deen. s.8. idem Belg. 8.8. Duits. s.s. Eng. s.s. idem idem idem 25- Eng. s.s. idem 26 Eng. s.s. Duits. s.s. Noor. s.s. 27 Fran. sch. Eng. s.s. idem idem idem idem Rus. s.s. Deen. s.s. Rus. s s. Deen. s.s. Eng. s.s. Duit. s.s. s.s. HARALD in lossing te Brugge, s.s. JENNY in lossing te Kroonstad. s.s. ELISABETH vertrok heden van St. Petersburg naar Ter Neuzen. s.s. RICHARD in lading te St. Petersburg voor Ter Neuzen. s.s. HELENA in lading te Blyth voor Kroonstad. Helena 5093 Blyth ledic River Thames 2242 Louden strkg. Copsewood 1696 Goole ledig Voor Gent i Sea Hound 3085 Londen fitnkg. Otto 2367 Dull idem Washington 2494 Dordrecht ledie Qnenash 1611 Cardiff kolen Mary 3184 Reval via. Don 2658 Goole «tiike. Lisette 2532 idem Vnlen Lena Petersen 4311 Archangel stukg. Amalienborg 3803 Narva hont I. D. S Adolf 4968 St. Petersb. idem Martha 1842 Goole k"len Fransiska Ficher 3528 Newport idem Em den 2296 Goole 8tnkp\ Abbotsford 734 Londen nnr.hta Sea Gull 2763 idem stoke. Mercey 3570 Goole idem Van Gent Kreathier 2411 IGoole ledig Ousel 3633 Liverpool sfnkg. Nyroca ?665 Manchester idem Heinrich 2406 Burntisland ledig Orn 4184 Repola idem Seduisante 326 St. Malo phnsph. Warkworth 1862 New-Castle Btukg. Astrologer 2580 Leith idem Sea Hound 2085 Londen idem Don 2658 Goole idem Otto 2367 Hull idem Mary- 3184 Grangem. ledig Alex. Shukoff 4695 Mefhil idem Gen Radetsky 3989 Blyth idem Frankrig 4051 Rensburg phosph. Lisette 2532 Goole ledig Soderhamn 4247 Hamburg idem

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 3