Gemengde berichten. "Iu1"g1¥ujke stand. Handeisbericliten. Landbouwberichten. Telegrafische berichten. huis van L. Yr. Deze werd afgerukt en stortte naar beneden. Ongeiukken hadden hierbij ge- lukkig niet plaats. Alleen de vrouw des huizes, die bezig was met koeken bakken, zag plotseling eene massa steenen en vuilnis in bare koekpan vallen, waardoor bet gebeele baksel bedorven werd. Y erontwaardigd scboot de vrouw naar buiten en wilde het monster met een vork ver- volgen. Natuurlijk tevergeefs. De luchtreizigers, die de aangericbte scbade konden waarnemen. stegen plotseling eenige bonderden meters, waardoor zij buiten bet bereik der niets goeds voorspellende menigte kwamen. Waar zij zijn neergedaald is ons op dit oogenblik niet bekend. loch is het te bopen, dat zij bekend worden en zoodoende verplicht, de aangerichte schade te vergoeden. De heer L. V. deed aangifte bi] de politie. Hontenisse, 20 Sept. Bij de aanbesteding van meststoffen ten behoeve der landbouwers- vereeniging ,/Eigen Hulp" albier, werd inge- schreven ais volgt Superphosphaat. Maatschappij tot verkoop van meststoffen te Dordrecht voor 2,64, P. J. van Ardenne te Dordrecht voor 2,58, G. Dees te Hoek voor f 2,56, Glerum te Vlake voor 2,56. P. G. Adriaansens te Bergen op Zoom voor f 2,55, F. de Moor te Hulst voor 2,54, YYAdriaansens te Groenendijk voor 2,49, Alph. Adriaansens te Walsoorden voor f 2,46, Dordtsche kunstmestmaatscbappij voor J 2,45, en A. Hameiink te Ter Neuzen voor 2,40V*. Thomasslakken. Dordtsche kunstmestmaat scbappij voor2,54, A.AdriaansensteGroeneudijk voor 2,53, Maatschappij tot verkoop van meststoffen te Dordrecht voor 2,52, en P. J. van Ardenne te Dordrecht voor 2,49. Kainiet. F. de Moor te Hulst voor f 2,44, W. Adriaansens te Groenendijk voor f 2,35, Dordtsche kunstmestmaatschappij voor f 2,27, P. J. van Ardenne te Dordrecht voor f 2,26, Maatschappij tot verkoop van meststoffen te Dordrecht voor f 2,22 en Alph. Adriaansens te Walsoorden voor f 2,18. Katoenmeel. J. Fassaert te Ter Hole voor J 9,89, L. Fricot te Hulst voor f 9,87 en Alph. Adriaansens te Walsoorden voor f 9,73. Lamswaarde. Door het Bestuur der Boeren- leenbank zal op ongeregelde tijden, doch zooveel mogelijk maandelijks, een bankblaadje worden uitgegeven, dat gratis en franco aan gezinshoofden van Lamswaarde en omstreken gezonden wordt om hen in de Bank belang te doen stellen door omtrent desbetreffende zaken als sparen, voor- schotten enz. populaire artikels te geven. Deze week zal een nummer verschijnen. Dat van de Bank een ruim gebruik wordt gemaakt kan wel hieruit blijken, dat de spaar- gelden meer dan 150.000 bedragen, waarvan een belangrijk deel aan leden als voorschotten is verstrekt. Sehoondijke. Ds. B. Nieuwburg alhier heeft het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Winkel (N. H.) aangenomen. Oostburg. Op de voordracht voor hoofd der openbare school zijn geplaatst de heeren T. J. van der Werff te Amsterdam, G. den Toom, hoofd der school te Aardenburg, en F. W. Morren te Amsterdam. Sluis. De voordracht voor hoofd der school A bestaat uit de heeren J. van Houte te Oost burg, H. M. Kerpesteijn te Sluis en J. Roda, hoofd der school te Biervliet. Zaterdag 1.1. had op de bovenzaal van het cafe van den heer P. Koole te Axel de aange- kondigde vergadering plaats van de afdeeling Axel der Z. L. M. De voorzitter begint met zijn spijt uit te drukken over de geringe belangstelling van de zijde der leden, slechts een twintigtal waren aauwezig, wat wel gedeeltelijk zijn oorzaak zal vinden in de nieuwe wiize van oproeping in het Zeeuwsch Landbouwblad hoewel het onder- schrift vermelde eenige en algemeene kennis- geving. Hij deelt raede dat twee nieuwe leden zich hebben aangemeld en een lid voor het lidmaatschap heeft bedankt. De notulen worden onveranderd goedgekeurd en de ingekomen stukken voorgelezendaar- onder bevindt zich een schrijven van de vereenigitig tot verzekering tegen sterfte der varkens te Hoek welke verzoekt subsidie tec verleenen voor het inenten der varkens tegen de vlekziekte. De secretaris deelt mede dat hierin door het hoofbestuur der maatschappij is voorzien daar dit onder dagteekening van 29 Augustus 1.1. aan de afdeelingen het volgende schrijven heeft gericht Aangezien van verschillende zijden uit de provincie berichten tot ons gekomen zijn over het heerschen der vlekziekte onder de varkens, en wij meenen, dat van de inenting met het serum Lorenz wegens onbekendheid nog weiuig gebruik wordt gemaakt, hebben wij besloten voor het Bestuur van iedere afdeeling eene som van f 25,beschikbaar te stellen, teneinde daarmede de inenting van varkens met dat serum te bevorderen. Over deze som kan voor het einde van dit jaar, bij het overleggen van de rekening, waaruit blijkt, dat zij voor inenting gebruikt is, bij den algemeenen penningmeester beschikt worden. Hiervoor komen in aanmerking de vereeni- gingen te Ter Neuzen (Baandijk) met 26, West- dorpe met 224, Zuiddorpe met 31, Hoek met 127 en Zaamslag met 26 varkens te samen dus 434. Deze vereenigingen hebben die 25,te verdeelen naar verhouding van hun varkens dat zal dus ruim 5% cent per varken worden. Hier is dus terecht, merkt de Voorzitter op, het spreekwoord ,/Vele varkens maken de spoeling dun" van toepassing. Een^ schrijven van de firma P. J. van de Sande, te Ter Neuzen, waarin zij mededeelt uitgeefster te zijn geworden van het door de maatschappij uitgegeven //Zeeuwsch-Land- bouwblad" en waarin zij steun verzoekt van de afdeelingen en leden wat betreft de advertentie- pagina. De heer Ph. J. van Dixhoorn wil er naar aan- leiding van dit schrijven in het bijzonder nog eens daarop de aandacht vestigen daar het Zeeuwsch Landbouwblad gratis wordt gezonden aan alle leden der Z. L. M., ongeveer 3000 en dus voor den landbouwer en handelaar die iets te koop vraagt of aanbiedt op landbouwgebied het blad is om in te adverteeren daar het de meeste kans op succes biedt. Nog waren ingekomen eenige aanbevelingen voor zaden waarmee de landbouwers in dezen tijd ais het ware worden overstelpt. Het voorstel van het bestuur om een verzoek te richten aan het provinciaal bestuur, om overal aan hoeken van straten en wegen borden te plaatseu met het opschrift //rechts uitwijken" wordt toegelicht door den voorzitter, opmer- kende dat vele voerlui die of uit onbekendheid met het algemeen voorschrift 5f uit onnaden- kendheid, nog dikwijls naar links uitwijken en daardoor vooral met het steeds toenemende en sneller wordende verkeer van auto's enz. groote ongeiukken kunnen veroorzaken. De heer D. J. Dees zegt dat deze borden, die door den algemeenen Nederlandschen wiel- rijdersbond zullen worden verstrekt, bepaald mooi zijn te noemen wat afwerking betreft en dat zij een sieraad zijn aan elkeu gevel. In Ter Neuzen zullen zij ook overal worden ge plaatst. Dit voorstel wordt aangenomen evenals het volgende punt der agenda, om aan het hoofd- bestuur te verzoeken, de ledenlijst, de lijst der vereenigingen en, het verslag voortaan los in den almanak te toen voorkomen en de vakken van de agenda te vergrooten. Thaus worden uitgereikt de medailles aan de eigenaren van de bekroonde stieren. Voor die met meer dan twee breede tanden is in aanmerking gekomen, de stier //Celsius" eigenaar J. de Feijter Lz., Buthpolder, Axel de stier //Nero," eigenaar Joh. Scheele te Boschkapelle. Voor stieren met nog geen twee breede tanden werd een medalje verworvenmet //Harold" van J. de Feijter, voornoemd, en //Max" van C. de Feijter te Koewacht. De heer De Klerk vraagt of het bestuur nog iets naders vernomen heeft van de spoor- wegmaatschappij in zake het leggen eener zijljjn gedurende den beetentijd aan het station Axel. De secretaris antwoordt ontkennend. De heer De Klerk wijst thans op de geringe opkomst der leden en vraagt of het bestuur geen middel weet hierin verbetering te bren- gen. Hij gelooft met den voorzitter dat de nieuwe wi]ze van oproeping wel een der oorzaken is doch niet geheel daar de vorige vergadering te Ter Neuzen die toch op de oude wijze was bekend gemaakt, ook zeer slecht was bezocht. De heer D. J. Dees denkt dat tegen een slechte opkomst weinig is te doen, doch dat het schrijven van een artikel hierover, het beste middel is om hierin verbetering te brengen. De heer Ph. J. van Dixhoorn gelooft dat het middel van den heer Dees aanbeveling verdient. De heer K. de Koeijer is van meening dat door zoo'n artikel te schrijven de afdeeling een slechten indruk zal krijgen daar zij de jongste is en thans reeds met deze kwaal heeft te strijden. De heer W. Dieleman merkt op dat alle af deelingen over slechte opkomst hebben te klagen. De heer D. J. Dees zegt dat het artikel eene algemeene strekking kan hebben en het boven- dien geen kwaad kan de belangstelling in de vergaderingen aan te wakkeren daar het steeds in het belang van de afdeelingen is als hare bij- eenkomsten goed zijn bezocht aangezien het een feit is dat dan de voorstellen breeder worden besproken. De secretaris zegt toe in dien geest een stuk in het Zeeuwsch Landbouwblad te zullen plaatsen. Niets meer te behandelen zijnde wordt de vergadering met de gewone plichtplegingen gesloten. Het N. van Ned. schrijft Voordat de Kinderwetten bestonden, werd door de Amsterdamsche rechtbank een 14jarige knaap wegens een kleinen diefstal tot een ge- vangenisstraf van korten tijd veroordeeld. Nadat de straf was afgezeten kwam hij in de leer bij een stucadoor, doch toen hij daartoe den leef- tijd bereikt had, ging hij als koloniaal naar Indie, paste steeds goed op en kwam na zes jaar met een bianco strafregister terug. Hij werd los stationarbeider aan de H. I,T. S. M. te Amsterdam' en na zes weken behoorlijk zijn plicht vervuld te hebben zou hij zooals gebruikelijk is een vaste aanstelling krijgen. Maar helaas, wat hij in jeugdige onbezonnen- heid bedreven had, zou hij als man en huis- vader nog moeten boeten De politie deelde den chef van het station mede, dat de man op veertienjarigen leeftijd een gevangenisstraf had ondergaan en het gevolg was dat de aanstelling niet werd uitgereikt en de oppassende man op straat stond, zijn gezin ten prooi aan de armoede. Lang liep hij rond om te trachten een eerlijk stukje brood voor vrouw en kinderen te verdienen, maar de vloek van het veriedene volgde hem overal, hij ging het pad der misdaad op en dezer dagen werd door het O. M. een maand gevangenisstraf tegen hem geeischt wegens heling van een stel biljartballen. De man is, vreezen we, reddeloos verloren voor de maat schappij dank zij de politie. Wat een vorstelijk bezoek kost. Onder de onvoorziene uitgaven, over 1907 door het Rijk gedaan, komen voor 1075,27 voor re- ceptiekosten van commandanten, officieren en bemanningen van het keizerlijk jacht en der Duitsche oorlogscliepen, die Z. M. den Keizer van Duitschland vergezeld hebben bij het bezoek aan Amsterdam, en 11,924 voor uitgaven, gemaakt bij gelegenheid van het bezoek van den Keizer en de Keizerin aan ons land in November en December. Onder dien post komen nog voor 70 voor schadevergoeding aan een bezoeker van de publieke tribune in het gebouw van deTweede Kamer, wegens aan hem uit de wachtkamer bij die tribune ontvreemde kleedingstukken. Yrijdagmiddag is onder het gehucht Brig- damme een zesjarig knaapje, dat op een mest- wagen een eindweegs mee mocht rijden, van het voertuig gevallen. Het kreeg een der wielen over het been, dat daardoor zeer ernstig ge- kwetst werd. Een operatie zal noodig wezen. Een ontzettend drama is in het //Hopital de la Pitie" te Parijs onder de oogen der zieken afgespeeld. Hier lag in de zaal Piorry een zieke, die wegens een bijzondere kwaal sedert drie weken onder behandeling was. Barlay bleek van het begin af zeer opgewonden en klaagde vooral over hevige hoofdpijn. In den nacht op Maandag kwam de waanzin plotseling tot uitbarsting. De zieke stond 's nachts op, ging aan de midden in de zaal staande taf'el zitten en begon briefkaarten te schrijven. Op de vermaning van den dienst- doenden oppassar Mercier ging hij weer naar bed, maar kroop er spoedig weer uit, sloop geheel naakt achter de bedden langs tot aan den stoel van Mercier en wierp zich op den niets vermoedenden man, dien hij eerst met de vuisten bewerkte, om hem ten slotte een mes in het hoofd te stooten. Op de kreten van den oppasser waren de zieken toegesneld. Barlay vluchtte door den corridor, bouwde zich van rustbanken een trap, kwam zoo op den buitenmuur, viel er echter af en bleef met gekneusde beenen op het trottoir van de Rue Daubeton liggen. Met het mes, dat hij op zijn vlucht had medegenomen, bracht de hulpeloos op den grond liggende kraukzinnige zich twee zware verwondingen toe, waaraan hij binnen eukele uren overleed. De toestand van den overvallen oppasser is niet hopeloos. Uit de Nieuwe Gazet Een Engelschman kwam een paar dagen geleden in een postbureel te Brusselhij vroeg een postzegel van 10 centiemen, en gaf den bediende een tweefrankstuk in betaling. De bediende gaf hem 90 centiemen in nikkelmuut weer, en een frank, een niet gekroonden Napoleon. Is dat wel een goede frank, vroeg de Engelsch man, die wel wist dat het stuk niet deugde. Of hij goed is, wedervoer de bediende. 'k Wilde maar dat ik er zoo veel had Als 't zoo is, zei de Engelschman, geef me dan nog voor vier frank postzegels. En hij legde op het marmeren plaatje van 't winket vier ongekroonde Napoleons, dezen, die hij pas ontvangen had, en drie andere, die hij nien weet niet waar, zich in de hand had laten stoppen, en die hij tevergeefs had getracht om kwijt te raken. De bediende moest nu wel aan het verlaugen van den Engelschman voldoen. Maar een tronie die hij opzette Apeldooru, 21 Sept. Bij een brand in eene arbeiderswoning begaf zich een 70jarige man j in het brandende perceel om goudsieraden te redden en kwam in de vlammen om. De oor zaak was spelen met vuur. Niets was verzekerd. Z. K. H. Prins Hendrik op zijn rijtoer de plaats des onheils passeerende, betuigde zijn deelnemiug. Heerlen. Bij een twist tusschen 2 mijnwerkers schoot zekere B. zijn 17jarigen collega C. op de plaats dood. De ongelukkige stierf in de armen van ziju broeder. Rotterdam. Sedert geruimen tijd leefde de caf'ehouder R. in onmin met zijn vrouw. Heden had er wederom een woordenwisseling tusschen hen plaats, waarop R. de woning verliec en zich een revolver kocht, waarmede hij, in de woning teruggekomen, op zijn vrouw schoot en haar in de wang trof. De kogel kwam er langs den neus weer uit. Anthem. Van een in aaubouw zijnd huis is de stelling ingezakt. Twee arbeiders werden onder de puinhoopen bedolven. Een hunner is levensgevaarlijk aan de beenen verwond, de andere kiaagt erg over inwendige pijnen. Rotterdam, 21 September. Binnenl. Granen. Puike Tarwe kon vorige prijzen opbrengen. Andere soorten waren minder vast gestemd. Nieuwe Rogge en Haver onveranderd. Gerst prijshoudend. Boonen en Erwten aangeboden. Men noteertPuike Jarige Tarwe per bectol. 8,25 a 8,75mindere en goede 7,— 'S«>r Weiizen. Huwelijks-voltrekking. 17 Sept. Hippolytus van Laere, oud '27 j., jm. en Louisa Amelia Jacobs, oud 23 j., jd. Geboorten. 14 Sept. Janna Sara Adriana, d. van Servaas Jacob Nijssen en van Lijntje Scheele. 15 Sept. Cornelia Adriana, d. van Adrian us Rinkhoud en van Margaretka Dobbelaar. Christina, d. van Hendrik Scheele en van Johanna van de Veke. 16 Sept. Isaac Adriaan, z. van Adriaan Frederik deLijseren van Anna Meeusen. Johannes, z. van Jan Lansen en van Elisabeth van Fraeijenhove. 17 Sept. Cornelis Pieter, z. van Adriaan Koole en van Johanna Cornelia Meertens. Anthonia Johanna, d. van Michiel Harte en van Fran- foise de Zeeuw. 19 Sept. Jacoraina Maria Suzanna, d. van Francois Jacobus van de Plassche en van Janna Jacomina de Bree. Adriana, d. van Krijn van der Hoofd en van Cornelia de Putter. Suzanna Cornelia, d. van Mattheus Loof en van Cornelia Levina Kiel. Overlijden, 17 Sept. Pieter Kroon, oud 6 m., z. van Pieter en van Catharina Schieman. 18 Sept. Joanna Suzanna Geensen, oud 6 j., d. van Christina Alida Geensen. 19 Sept. Jacob van Doesselaar, oud 65 j echtg. van Janna Durink. Clinjje. Huwelijks-aangiften. 1 Sept. Henricus Constantinus Henderickx, oud 33 j.,jm. en Helena Maria Bruggeman, oud 29 jj jd. 5 Sept. Edmundus Maria Suij (van Kieldreckt), bud 34 j., jm. en Maria Sidonia Rijsbrack, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Sept. Carolus Ludovic.ua Merecy, bud 57 j., weduwn. en Joanna Rosalia Burm, (van Sint Nicolaas), oud 27 j., jd. Geboorten. 2 Sept. Leonard, z. van Petrus Josephus Vermeulen en van Maria Tberesia Rottier. 7 Sept. Jo sephus, z. van Willem de Vet en van Maria Josephina de Beijn. Leonie, d. van Pieter van Homburg en van Charlotte Marie van de VValle. 8 Sept. Caroline Emelie Marie, d. van Edmondus Emilius Heeman en van Maria Stephanie de Bock. Overlijden. 4 Sept. Huberta Maria de Bleijser, oud 6 m., d.' van Johannes Baptist en van Prederika Engels. 8 Sept. Een als ievensloos aangegeven kind van het vrouwelijk geslacht van Cvrillis Angelus Manwona en van Maria Piessens. 14 Sept. Madaleine Verleij, oud 2 w., d. van Rochu.s en Maria Ludovica Styleman. Overlijden. 3 Sept. Petronella de Kort, oud 70 j., echtg. van Gerard us Merk. 15 Sept. Cecilia Tottd, oud 71 j., echtg. van Petrus de Jonghe. Huewaclit. Geboorten. 5 Sept. Camile, z. van Frans van Overloop en van Marie Louise Mertens. Leo Carolus Franriscus, z. van Franciscus Camillus van de Vijver en van Maria Louisa Steijaert. 6 Sept. Alphon- sus, z. van Judocus G. van Ratterig en van Melania Raes. 13 Sept. Alphons Joseph, z van Seraphinus Michielsens en van Maria Josephina Cappaert. 14 Sept. Eraelda Euialia Ludovica, d. van Charles Louis Vlij- minck en van Bertina Matthijs. Overlijden. 8 Sept. Benedictus Josephus Thuy, oud 5 in., z.'van Franciscus en van Maria Rosalia Martinet. Een "als ievenloos aangegeven kind van het m. geslacht van Aloijsius Vermeire en van Amelia Aerts. Een als Ievenloos aangegeven kind van het vr. geslacht van Alphonsius van Mossevelde en van Carolina Vlijminck. 11 Sept. Hendericus Dotninicus iJsebaert, oud 65 j echt°-. van Isabella Fr. I>. Verbeek. Ludovia Maria de Vos, oud 2 m., d. van Aloijsius Dorn. en van Maria Lud. Janssen. §as va.u Kent. Geboorten. 8 Sept. AndreJohan, z. van Johannes Franciscus de Kousemaeker en van Stephanie Francisca de Mul. 9 Sept August Maria, z. Henri Emil Scheffer en van Ephemia Isabella van Hecke. 13 Sept. Irena Celina, d. van Eidmond Joseph Neijt en van Irma Christina de Caluwd. Overlijden. 2 Sept. Florent Hendrik Huijsman, oud 3 w. z. van Petrus Antonius en van Angelina Selis. 14 Se'pt. Irma Celina Keijt, oud 1 d., d. van Edmond Joseph en van Irma Christina de Calm we. 15 Sept. dementia Verbrugghe, ond 40 j., echtg. van Johannes Baert. StoppelilijU. Geboorten. 4 Sept. Francoi Honore Marie z. van Alplionsus Franciescus Schuerman en van Louisa Maria Petronella Kerckhaert. 8 Sept. Maria Petronella, d. van Pieter Theodoras van Loenen en van Maria Ludovica Michielsen. 9 Sept. Albertus Jacobus z van Petrus van Eck en van Maria de Bakker 1Z Sept. Hubertus JohannesWilheImus,z. van Wilhelmus Hu- h'overlijden." 9 Sept. Petrus Emanuel Kerckhaert, oud 21 i. z. van Petrus en van Maria Anna yan Esbioek. 15 Sept. Elisabeth Boeding, oud 82 j., wed. van Jacobus Kouijzer. Kaamslaff. Geboorten. 4 Sept. Jan Jacobus, z. van Abraham de Jonge en van Maria Leonie van Doeselaar. Rachel, d. van Cornells Bareman en van Metje Riekwel. 9 Sept. Abraham z. van Aaraaut Hameiink en van Adriana Pieternella Goosen. ^^eP'- Tanneke, d. van Jan de Jonge en van Cornelia de Bree. Overliiden. 7 Sept. Adrina Johanna Lensen, oud 5j d van Maria Pieternella Lensen. 16 Sept. Maria. Faa's, oud 77 j., wed. van Willem Kesteloo. Butddorpe. Overlijden. 13 Sept. Een als Ievenloos aangegeven kind van het vrouwl. geslacht van Bellai - minus Alphonsus van Nieulande en van Marie Emelie de Sweemer.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 2