Cafe „LA BELLE VUE" Axelsche brug. - Ter Ueuzen. op de Bovenzaal. Grof-, Hoef- en KacMsmeflerij Bekendmaking. Openbare Yerkooping. Een partij AFBRAAK Openbare Verkooping. H.H. Hookers'! OREIiIO, Eea Commissionnair in Vlas 4 WERKPAARDEN. SECRETAIRE. uia gegalvaniseerde lililelei, A. DE ZEEUW-DOOMS. Telegralische berichten. BURGERLIJKE STAND. Handel sberichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentien. DAN KBETUIG I N G. Ter geiegenheid der Kermis aanstaanden WOENSDAG, D0NDERDA6 en ZATERDAG onder leiding van een fiink orkest Aanbevelend, S M E D E R IJ Vraagt het merk 2V2cent Sigaar. K L. van Yessem-Tholens, TE K00P: Te koop vcor 15,— STEEDS YOORHANDEN alsEmmers, Waschbakken, Waschketels enz. D. E. W0LFERT Hz. stalen koker, ongeveer 100 Eng. voet lang en wijd genoeg, dat een man er recht op door loopen kan. Aan het eene einde bevindt zich een metalen kamer met deuren en ruiten en het andere een hoeveelheid groote haken en ander takelwerk. Het toestel is na jaren arbeids voltooid door de scheepsbouwers Forrest Co. te Wyvenhoe. Het eene einde van den koker zal verbonden worden aan den kant van een schip. Het andere einde zal door middel van met waterballast gevulde tanks tot op den bodem zinken. Daarna zal door middel van saamgeperste lucht al het water uit den koker worden gedrongen en ook uit de kamer op den bodem, die op den bodem der zee komt. Duikers zullen dan een trap in den koker af gaan, tot zij de kamer bereiken. Daar zullen zij hun duikercostuum aantrekken en door het openen van waterdichte deuren in de zee gaan. Mannen. in de kamer achtergebleven, zullen volgens bevel der duikers, die door draagbare telefoon-toestellen aau hen verbonden blijven, het mechanisme in werking stellen van twee krachtige zuigpompen, die aan beide zijden van den koker zijn aangebracht. Deze bagger- zuigers zullen, naar men verwacht, het zand om de zware kamer wegzuigen, tot deze door zijn zwaarte op het aek van het wrak is ge- zonken. Daarna zullen de duikers op het schip de schatten kunnen vinden. Zondagnacht is te Brugge een brutale bandietenstreek gepleegd. De weduwe Van Elslander, 78 jaar oud, die met hare 70jarige rneid woont werd gewekt door een ongewoon gerucht in huis. De meid, die ook dit gerucht hoorde, kwam naar de kamer van hare meesteres, die reeds door vier zwart gemaakte mannen aan een stoel was gebonden. De bandieten bonden ook de meid en wilden toen vrouw Van Elslander dwingen, te zeggen waar haar geld was. Zij zeide dat haar geld bij den uotaris is geplaatst en toen hebben drie van de mannen haar, met den stoel waarop zij gebonden was, in al de kamers van het huis rondgedragen, om toch maar te vernemenwaar zij geld kon- deu vinden. In de kamer der meid gekomen, wees de ▼rouw een kast aan, die de dieven openden en er 1500 fr. en andere voorwerpen uit haalden. Uit een andere kast namen zij nog 100 fr. Een politieronde, die licht zag en geschrei hoorde is in huis gekomen maar de dieven waren reeds verdwenen. doch drie hunner werden later aangekouden, op het oogenblik dat zij in den trein wilden stappen. Een motorfietsrijder uit Bouchoute, de Ijeer Andries, kwam Maandag in botsing met een automobiel uit Vilvoorden. De beer An dries werd onder het rijtuig geslingerd en wel 15 meter ver medegesleept. Toen men er in slaagde hem van onder de auto te halen, was hij deerlijk gekwetst over heel het lichaam en op het hoofd had bij zulke vreeselijke wonden, dat men hem ten spoedigste naar een genees- kundig gesticht moest overbrengen. Men vreest dat hij den morgen niet zou halen. De raisplaatste ijver van een grooten wolfshond had Zaterdag te Richmond een treurig gevolg. Een zekere heer Ware ging 's avonds naar huis, vergezeld door zijn bond, dien hij aan een touw hield. Op een of andere wijze geraakte het touw om de beenen van den meester, zoodat deze met een slag op den grond viel en bewusteloos bleef liggen. De weg wordt daar zeer weinig bezocht en toen er eindelijk eenige personen voorbij kwamen, en zij den bewustelooze wilden helpen, ging de hond zoo heftig te keer tegen ieder die naderde dat niemand bij den ongelukkige durfde komen. Eindelijk werd deze door iemand herkeud, en toen werd zijn vrouw gewaarschuwd, die haastig er'oij kwam. De hond liet zich door haar kalm wegleiden, maar de man, die een hersenschudding bleek te hebben, was toen niet meer te helpen. In weerwil van alle zorg is hij den volgenden ochtend gestorven. Te Rodenes in Waalsch Bi-abant, is Zater dag in een papierfabriek een ketel, die dient tot het koken van vodden, stroo en al de andere preparaten voor het vervaardigen van papier, ontploft met zooveel geweld, dat de ketel tot op de eerste verdieping is gevlogen, dwars door een betonvloer van zware dikte. De geheele fabriek is ingestort, en er is veel schade. Er zijn snijmachines totaal vernield. Er is een doode en een ander zal waarschijn- lijk ziln wonden niet overleven. Hij is als 't ware gekookt door de stoom. Zijn zoon is gevaarlyk gewond aan hoofd en beenen. 's Graveuhage, 16 Sept. Tweede Kamer. Met eene hartelijke toespraak van den nestor der Kamer, den heer Lieftinck, werd hedenmid- dag de heer Roell ge'installeerd als voorzitter. De heer Roell, wijzende op den grooten arbeid die de Kamer wacht, maande aan tot zelf beperking in raditioneele arbeidsverdeeling, opdat bij het scheidingsuur getuigd kau worden, dat de Kamer met welberaden overleg met den tijd heeft ge- woekerd. Tngekomen is het bericht van de ontslagname van den heer Van Alphen. Hnlst, 14 Sept. 1908. ZEETIJDINGEN. Van 14 tot eD met 15 Sept. a Van 14 tot en met 15 September werden langs de Oostsluizen alhier 49 binnenvaartuigen op- en 51 afgeschutdoor de Westsl. 9 op en 2 afgeschut. Positie der StoomscJiepen. D A G E N. Voorm. Nam. Donderdag 17 Sept. 6.20 6.46 Vrijdag 18 7.19 7.57 Zaterdag 19 u 8.41 9.30 Zondag 20 10.19 11.3 Maandag 21 11.37 Dinsdag 22 0.4 12.27 Woensdag 23 0.48 1.5 "V oor de vele bewijzen van vriendschap en deelneming, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van mijn Echtgenoot, en voor den steun in elk opzicht zoo ruimschoots genoten, betuig ik bij mijn vertrek naar Boskoop mijn oprechten dank. Wed. J. VAN DRIEL—De Jong. Ter Neuzen, Sept. 1908. Hierbij betuigen wij onzen op rechten dank aan alien die hunne vriendschap, hulp en steun verleen- den aan onze onders, gedurende de ziekte en bij het overlijden van onzen Vader H. van Driel. Namens de Kinderen en Kleinkinderen, JOHs KER3BERGEN. Boskoop, Sept. 1908. Ondergeteekende betuigt zijn dank aan de Directie der <,Haarlemsche Brandverzekeringsmaatschappij" voor het hem geschonken blijk van waardeering, in verband met den brand bij zijn broeder. Ter Neuzen. R. M. VERMAST. De Dijkgraaf van den polder NIEUW WESTENRIJK maakt be- kend, dat eene buitengewoue vergadering van stembevoegde ingelanden zal worden gehouden op Maandag 28 September S0CSS, des namiddags 8V2 ure, in de herberg van de wed. Drabbe te Hoek. Hoek, den 16 September 1908. De Dijkgraaf voornoemd, V. CORTVRIENDT. Ondergeteekenden hun ZAAK overgedaan hebbende aan den beer P. A. Verhage betuigen hunnen liartelijken dank voor het vertrouwen door hun vader zoo vele jaren zoo ruimschoots ondervonden en bevelen zijnen opvolger minzaam aan. De famiiie GEELHOEDT. Verwijzend naar bovenstaande yw advertentie laat ik het geachte publiek van Hoek en omstreken weten dat ik de van de Erven C. Geelhoedt beb overgenomen, hopende door een vlugge en nette bedieniog de. zelfde gunst en vertrouwen te mogen ge- nieten als zijn voorganger. Minzaam aanbevelend, P. A. VERHAGE, Smid te Hoek. De ondergeteekende bericht den 15 September eene te openen in de Molenstraat te AXEL, belovende eene vlugge en nette bediening. Aanbevelend, Axel. JAC. BRAKMAW. ALGEMEENE VERGADERING der Onder- afdeeling „AXEL e. 0.", bij den Heer Koole te Axel op Zatei*dag 19 September e. k., na afloop der Landbouwvergadering. De Voorzitter J. Nr. OGGEL. Het Bestnur der vereeniging „VEREENIGDE HANDWERKSLIEDEN" alhier, maakt bekend dat de lessen in Bouw kundig-, Hand- teekenen enz., in het Vereenigingsgebouw op Maandag 28 September E908, een aanvang nemen. Zij, die daaraan wenschen deel te nemen, moeten zich aanmelden bij den Voorzitter G. J. de Smidt, Lange kerkstraat, of bij den Secretaris J. Barker, Donze-Visserstraat no. 105. Zij, die in dit jaar hun 12de jaar bereiken en in de 6<*e klasse der lagere school zitten, kunnen in aanmerking komen. Ook zij, die den vorigen cursus hebben medegemaakt, dienen zich opnieuw aan te melden. Het toelatings-examen zal gehouden worden op Vrijdag 18 September a. s., in het bovengenoemd gebouw, des avonds te 6 ure Het Bestuur, C. J. DE SMIDT, Voorzitter. J. BAKKER, Secretaris. r 7— De plaatsvervangend-Notaris J. A. Dreg- manscandidaat-notaris te Axel, zal ten verzoeke van H. VAN LUYK en W. VER- COUTEREN aldaar, op Zaterdag den 19 September 1908, des namiddags ten 11\2 ure verkoopen van eene Schuur, als: zware Gebintstijlen en Gordingen, zware Kepers, Weegstijlen, Weegplanken, Balken, Ribben, eiken Stijlen voor bochtheining, Zetdammen, Steen, Pannen, enz. enz. Alles aanwezig op de bofstede bewoond door J. de Putter Jz. te Axel, Steenbosch. De plaatsvervangend-Notaris J. A. Dreg- mans, candidaat-Notaris te Axel, zal ten verzoeke van P. BALKENENDE te Zaamslag, opZaierdag den 26September 1908, des namiddags ten 2 ure, verkoopen C H A I S op veeren, Snij- molen, Windmolen, ijzeren Egge, 2-Scharploeg, cementen Water- bak, dito Hondenhok met bak en ketting Ladder, Schelfbalken, Dammen, Hooi en Stroo en eenige Varkens, alles aanwezig op zijne nog bewoonde hofstede in de gemeente Zaamslag, Aandijkepolder, alwaar te ver- gaderen. Alleen-verkoop voor TER NEUZEN en omstreken bij Ter Neuzen. nabij de Axelsche brug. uit Zuid-Beveland, die jaren gevlast heeft, wenscht nog in relaties te komen met een Axelschen of Belgisehen Vlasboer voor bet huren of koopen. Brieveu bureau dezer courant. Te bevragen bij A. TIIOLENS Dz., Aannemer, Ter Neuzen, en te bezichtigen op bet werk te Walzoorden. een beste, geheel eikenhouten, Te bevragen Lange Kerkstraat 3. groote voorraad Ter Neuzen, Sept. '08. Axel. Huwelijks-aangiften. 3Sept. AdamdeZeeuw (van Ter Neuzen), oud 20 j. jm., en Magdalena Jacoba van Doorn, oud 21 j., jd. 11 Sept. Henricus Pius Stnolenaers, oud 37 j., jm. en Ludovica Paulina David (van Moerbeke, Belgie), oud 44 j., jd. Louis de Putter, oud 31 j., jm. en Helena de Bruijne, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 20 Sept. Francois Cornelis Zonnevijlle, oud 31 j., jm. en Willempje van Vliet, oud 27 j., jd. 27 Sept. Martinus Schieman, oud 21 j., jm. en Leuntje Leentje Boeije, oud 18 j., jd. Geboorten. 2 Sept. Geertruida, d. van Abraham Naeije en van Clara van Oosten. 4 Sept. Maria Ange lina, d. van Cyrillus van Rumste en van Adele Celine Mattens. 7 Sept. Francina, d. van Marinus Seheele en van Janna Maria Seheele. 9 Sept. Levinus, z. van Alexander van de Wege en van Cornelia Maria Ver- berkmoes. Murtinus, z. van Adriaan Veiplanke en van Elisabeth Wieland. 10 Sept. Charel, z. van Jan Diele- man en van Janneke den Hamer. 11 Sept. Janna, d. van Jacobus Verpoorte en van Santina Bakker. 13 Sept. Lucia Christina, d. van Gustavus Verbeke en van Maria Carolina van den Bos. 15 Sept. Leendert Jozias, z. van Jacobus Leendert Jansen van Rosendaal en van Johanna Dees. Overlijden. 10 Sept. Willem Cornelia Dieleman, oud 2 m., z. van Reinier en van Magdalena de Ridder. 11 Sept. Francois van Fraaijenhove, oud 58 j., z. van Pieter en van Elizabeth Dieleman (beiden overleden). 13 Sept. Jozias Hamelink, oud 10 j., z. van Andries en van Dina de Koeijei. St. Janste<-n, Huwelijks-aangiften. 7 Sept. Eu- genius van de Wiele, oud 26 j., jm. en Maria Constancia van Dorsselaer, oud 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Sept. Oscar Johan Marie Kieboom, oud 25 j., jm. en Eugenie Marie Bogaert, oud 30 j., jd. Geboorten. 4 Sept. Carolus Ludovicus, z. van Jan Francies van den Berghe en van Isabella Maria Bastelier. 12 Sept. Leonardos Franciescus, z. van Theophiel Pauwels en van Eugenia Maria Rosseel. 14 Sept. Emma Cor nelia, d. van Augustinus Johannes Cammaert en van Anna Buijsrogge. 15 Sept. Maria Julia, d. van Petrus Swinne en van Sophia van Hooij. Westdorpe. Huwelijks-aangiften. 3 Sept. Pieter van Hoorn, oud 31 j., jm. en Pieternella Cornelia de Fouw, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Sept. Laurent Joseph Marie de Coene, oud 23 j., jm. en Celina Dolphina Rooms, oud 21 j., jd. Geboorten. 6 Sept. Urbain Oscar Stephanus, z. van Petrus Josephus de Rijcke en van Clarice Marie Victorine Plasschaei't. Overlijden. 1 Sept. Leonard van Waes, oud 59 j., z. van Gilles en van ldonia Marqueny. 10 Sept. Virginie Ileeke, oud 54 j., echtg. van Augustus de Maesschalk. Middenprijs per 100 K.G. Tarwe f 9,75, Rogge 7,75, Wintergerst /8,75, Zomergerst y8,Haver /7,50, Erwten 10,75, Witte booneu f Bruine boonen f Duivenboonen fPaardenboonen fBoekweitf Lijnzaad Koolzaad J Aardappela 3,50. Boter per kilo 1,35. Eieren per 26 stuks f 1,10. Ter weekmarkt Waren aangevoerd 59 stuks Rundvee en 24 varkens waarvan verkocht 27 stuks rundvee en 15 varkens. a a VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. Voor Ter Kensen i 14 Bug. s.s. Fulmar 8593 Manchester Btukg. idem Prudhoe Castle 2301 Sunderland kolen 15 idem Eildon 3760 Leith stukg. Voor (lient 14 Eng. s.s. Truro 2367 Hull atnkg. idem Mercey 3570 Goole idem idem Algal 1552 idem kolen Eng.Smsch. Silvia 464 Par pljpaarde 15 Beig. s.s. Brabo 3890 Petchora hout Duits. s.s. Feronia 1957 Kiga h. vl. Tan Mem J 5 Eng. s.s. Eraden 2226 jGoole stukg. .s. HARALD vertrekt heden van St. Petersburg naar Brugge 8.9. JENNY vertrekt heden van Blyth naar Kroonstad. s.s. RICHARD vertrekt heden van Kroonstad naar St. Petersburg, s.s. ELISABETH in lossing te Kroonstad. s.s. HELENA van St. Petersburg naar Ter Neuzen, pas- seerde 14 dezer Elseneur. gelegenbeid tot DAKSEN,

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 3