Gevestigd te Hulst, "W. H. KL0S, Arts. Grof-, Hoef- en Kachelsieflerij Galanterien en Gros Bericht van Instel. Slapelooze nachten. Advertentien. H. VERHOEVEN, Ter Neuzen. ait en vlood met haar over de dichtbijgelegen Mexikaansche grens. In een achtergelaten brief verklaarde bij, dat hij met zjjn vrouw naar Mexico was gevlucht om in de wildernis een toevluchtsoord te vinden en daar met haar samen te leven tot de dood hen zou scheiden." De politie zal nu niets ondernemen om het paar weer op te vaDgen. Een kudde schapen in een afgrond. Naar uit Grenoble wordt gemeld is naby de Clepas, bij het Alpendorp Saint-Gervais, een geheele kudde van 152 schapen in den afgrond gestort. De schapen werden verschrikt door twee honden •die een haas achterna zaten. Een voor een sprongen zij in een 150 meter diep ravijn. Natuurlijk bleefer geen enkel levend. De honden zijn eigendom van den burgemeester van Montaud, dien de herders om schadevergoeding hebben aangesproken. Kinderroof. In de laatste jaren zijn uit Cuba meermalen berichten gekomen over beweer- de gevallen van kinder- of raenschenmoord, welke zouden in verband staan met tooverprak- tijken, die nog toepassing vinden onder de aehterlijke negers in de binnenlanden van het eiland. Ook op het eiland Haiti vinden derge- iijke dingen nog toepassing, naar het schijnt. Maar zulke berichten zullen gemeenlijk wel zeer overdreven zijn. Toch heeft een geval op Cuba, uit den laatsten tijd bewezen, dat altbans op Cuba kindermoord in verband met too- verij-hocuspocus inderdaad nog voorkomt. De New-^ork Herald verneemt uit Havana dat de ambtenaar van 't 0. M. te Mantanzas Zaterdag 1.1. is gereedgekomen met zijn onder- zoek betrefifende een moord, gepleegd op een driejarig blank meisje, Luesa Yaldes. Dit kind was in Juni 1.1. gestolen door zekeren Irene Rodriguez. Daartoe waren hem een vrouw, Valladeres, en een veertienjarige jongen, Victor Navarro, be- hulpzaam geweest. Geruimen tijd hadden deze drie lieden alle negers gezoeht naar een blank kind, welks lever zij wilden toebereiden om het aan een zieke vrouw Leocadia, toe te dienen. Rodriguez vermoordde het kind en na allerlei griezelige tooverkunsten werd de be- hoorlijk toebereide lever van't kleine slachtoffer door de zieke vrouw genuttigd. Bij de instructie dezer zaak bleek, dat Rodri guez een toovenaar was van de Brujos-sekte. Deze toovenaars oefenen grooten invloed op de onwetende en zeer bijgeloovige bevolking der binnenlanden van Cuba en Haiti. De bewijzen tegen Rodriguez en zijn medeplichtigen zijn zoo overtuigend, dat de ambtenaar hun terdood- veroordeeling zal eischen. In 1906 zijn op Cuba voor een dergelijk misdrijf twee negers ter dood gebracht. I)e bedriegerijen eens Minist ers. De vroegere Deensche Minister van Justitie, Alberti, heeft zich bij de politie aangemeld, verklarende schuldig te zijn aan verduistering. De redenen die hem daartoe noopten, scholen in het feit, dat hij niet wist, hoe de l1/, millioen in Juli jl. van 't Ministerie van Financien, ten behoeye zijner spaarkas geleend, te restitueeren. Een ieder, die er getuige van was, trof de voorname kalmte, waarmee deze eens zoo hoog- geplaatste ambtenaar tot den vreeselijken stap overging. Zelf verzocht hij den onderchef, die by afwezigheid van den commissaris van politie, diens taak vervulde, onmiddellijk proces-verbaal te maken. Nauwkeurig somde hij alle bedriege rijen, waarvan de eerste in 1894 voorvielen, op. De effecten van de door hem bestuurde JSee- landsche boeren-spaarbank, en die van de boter- uitvoer-vereeniging, had hij gebruikt voor inislukte speculation in overzeesche papieren hoofdzakelijk goudmijn-aandeelen. Persoonlijk stelde de ex-minister den waarnemenden ambte naar een cheque ter haud, groot 9 millioen kronen, afgegeven op de particuliere bank te Kopenhagen, en voorzien van de namen der beide directeuren. „Dit papier is vervalscht," zei Alberti, als gold het de natuurlijkste zaak ter wereld. „Ik zelf heb de handteekeningen nagemaakt." Toen men hem in de eel bracht, verloor de ex-minister eenigszins zijn zelfbewustheid. 'sMiddags bezocht zijn echtgenoote hem, die. evenmin als de overige familie, een notie had van wat er gedurende de laatste jaren was voorgevallen. In bet faillissement der boerenbank zijn 1500 leden met twee tot drie millioen betrokken. De veiliezen der boteruitvoer-vereeniging worden door 15000 boeren en 52 meierjjen gedragen. Alberti is de zoon van een advocaat, die o-e- durende vele jaren deel nitmaakte van °de volksvertegenwoordiging. Hij werd in 1851 geboren, studeerde voor advocaat, en werd in 1892 lid van den rijksdag. Hij was van zijn vrouw gescheiden, en voor de tweede maal getrouwd. De algemeene sympathie van het hopenhaagsche publiek gaat uit naar Alberti's zuster, die op het gebied der vrouwenbewegincr steeds met de grootste onbaatzuchtigheid werk- zaam was. De zaak Alberti, zooals zij zich thans voordoet, kan veilig een nationale ramp voor Denemarken genoemd worden. Zeven jaar lang genoot de man het hoogste vertrouwen in den lande was hij geroepen, meer dan iemand anders, de gerechtigheid te dienen. De Seelandsche boeren vereerden hem als een heilige. Pas onlangs werd Alberti als vertegenwoordiger der regeering bij de groote noordelijke telegraaf- maatschappij benoemd voorwaar, een post van vertrouwen. Bij zijn aftreden als Minister vielen hem de hoogste onderscheidingen ten deel. $?Behalve de zwendelarijen, die 9 millioen be- dragen, heeft Alberti 15 millioen schulden. 't Schijnt, dat hij oorspronkelijk van plan was, naar 't buitenland te vluchteu, doch later hier weer vanaf zag. Onmiddellijk na de bekendmaking der zaak, bood de Minister-president den Koning het collectief ontslag van den Ministerraad aan, met het voorstel, den Minister van Financien, Neergaard, tot kabinetsformeerder te benoemen. Het antwoord van den Koning is nog niet bekend. De Berlijnsche recherche is er Maandag in geslaagd, drie kolfers met valsch geld in handen te krijgen, de //nalatenschap" van een der Spaansche valsche munters uit Santander, die reeds geruimen tijd de Berlijnsche winkels en magazijnen met valsche 5Markstukken vergif- tigden en waarvan er onlangs, zooals we inder- tijd berichtten, verscheidenen tot zware straffen zijn veroordeeld. Toen destijds twee leden der bende, een jonge man en een meisje bij het inkoopen doen op de Molkenmarkt werden gesnapt, kon een derde, eveneens een jongmensch, ontkomen. Deze snelde naar zijn toen nog niet bekende woning en verdween. Het vermoeden, dat hij daar bewijsstukken heeft uit den weg geruimd. is thans bevestigd. Onder de bagage, die op het station Friedrich- strasse in bewaring was gegeven, en nu, na afloop van den bewaringstermijn, als gevonden voorwerpen wordt behandeld, bevonden zich ook drie groote lederen handkoffers, propvol met valsche 5Markstukken uitde Spaansche //fabriek''. De officier van Justitie heeft deze valsche munt in beslag doen nemen. Te Hull is een 17jarig meisje, dochter van een straatmaker, op straat bewusteloos ge vonden, het lichaam in een kalkzak gebonden, het hoofd, en de voeten er uit stekend. Een man met een blauw pak aan en 'n strooien hoed op had haar aangevallen en toen zij zich verzette ernstig mishandeld, zoo vertelde zij, toen zij bij kennis kwam. Haar oogen waren blauw gestompt en haar neus aan bloed geslagen. In den laatsten tijd werden telkens meisjes in Hull door een man, blijkbaar denzelfden, iastig gevallen, maar men heeft hem nog niet te pakken kunnen krijgen. Te Proskoerof was een zekere Gelman door den krijgsraad ter dood veroordeeld en hij wera, in afwachting van zijn terechtstelling door den strop, in de stedelijke gevangenis op- gesloten. lerwijl hij met de andere gevangenen op het gevangenisplein een wandeling maakte, had Gelman de vrijpostigheid praatjes te maken met de andere gevangenen, wier cellen aan het binnenplein gelegen waren en die zich door een soort traliewerk in de deur van hun eel desnoods in gemeenschap konden stellen met menschen op de binnenplaats. Dit was echter ten strengste verboden. Gelman gingintusschen zoover van den gevangenen door de tralies zelfs briefjes over te reiken. Toen de bewakers Gelman gelastten zich overeenkomstig de regle- rnenten te gedragen. wierp hij hen met steentjes. Daarna werd onmiddellijk op hem gevuurd en door vier schoten getroffen, stortte hij dood ter aarde. Men denkt, dat het er Gelman juist om te doen geweest is, op die manier gefusil- leerd te worden, ten einde aldus den dood door den strop te vermyden. Een hardnekkige. Een dag of wat geleden werd te Omaha, in Nebraska, op een stoep van een huis het lijk gevonden van een dokter, wien dat huis toebehoorde. Deomstandig- heden wezen er op dat hier moord of zelf moord moest zyn gepleegd. Maar het zal wel het laatste zijn geweest, want de doode, Dr. Rustin, had de laatste jaren zijns levens telkens weer gepoogd, de hand aan zichzelf te slaan. De metbodes, daarbij door hem gevolgd, waren even /irAmerikaansch" als griezelig. Dr. Rustin was aan den dranken in zijn dronkenschap kreeg h9 vlagen van diepe neerslachtigheid, die hem tot de ergste dingen brachten. In April 1905 infecteerde hij zichzelf met kanker, maar de woekering ontwikkelde zich met. Aldus teleurgesteld, bestelde hi] in het Bacteriologisch laboratorium te Chicago twee buisjes met cultures van gevaarlijke micro- organismen, en wel van tyfus en van tetanus (klem). Eerst infecteerde Rustin zich met de tyfus-organismenhij werd doodziek, maar kwam er van op. Toen probeerde hij met de tetanus-kiemen. Doch de verwachte aanval van klem bleef uit. Daarna werd het beproefd op een meer gewone ouderwetsche manierRustin sneed zich de polsaderen af. Maar er kwam te vroeg medische hulp opdagende aderen werden afgebonden en de levensmoede dokter genas. Op zijn kamer te Rome is de 79jarige priester Constanzo Constantini vermoord gevon den. Op den matras, waarop het bebloede lijk lag, vond men drie rozenkransen. Diefstal is de drijfveer van de misdaad geweest, want een spaarbankboekje, eenige voorwerpen van waarde en 20,000 lire waren verdwenen. De verdachte, een 26jarige jongeman is aangehouden. Te Antweipeu is een 29jarig inkasseerder van de //Banque de Commerce" er van door gegaan met 145,000 frc. Hij was met een ander uitgezonden om 150.000 frc. van de Nationale Bank te halen. Toen zij het geld hadden, zei hi) tot zijn metgezelZeg eens, hier zijn vijf briefjes van 1000 fr., pa die eens spoedig wisselen in briefjes van 100 fr. daar aan dat loket, ik zal intusschen, hier achter aan een loket voor 1000 fr. klein geld gaan halen. De kameraad, geen vermoedens hebbende, ging de 5000 fr. in briefjes van 100 fr. wisselen, maar toen hij weer terugkwam, was de ander niet meer te zien. Langen tijd bleef hij wachten totdat de tijd verstreken was, die gewoonlijk door de bank gegeven wordt, om het een of ander te gaan halen, en liep zoo hard hij maar kon terug naar de //Banque de Commerce" met de 5000 fr. gewisseld geld, maar daar had men den looper met de overblijvende 145,000 fr. nog niet weer gezien. De politie werd direct gewaarschuwd en het signalement is dadelijk rondgezonden. Maar men heeft zijn spoor nog niet ontdekt. In zijn woning vond men zijn vrouw aan haren gewonen arbeid, van geen kwaad wetend. Maar wel heeft men nog bevonden dat een 28jarige vrouw van een handelsreiziger tegelijk haar man en kinderen verlaten heefter is uit gevonden brieven gebleken dat zij in be- trekking stond met den banklooper. ZEETIJJDINGEN. Van 9 tot en met 10 Sept. a a Van 9 tot en met 10 September werden langs de Oostsluizen alhier 34 binnenvaartuigen op- en 42 afgeschutdoor de Westsl. 3 op en 5 afgeschut. JPositie der Stoomschepen. Een inwoner van Roosendaal geeft onder- staand een geneesmiddel aan dat voor alle lyders aan prikkelenden huiduitslag en aambeien van groot belang is. Mejuffrouw C. Cornelissen, Boulevard 115 te Roosendaal, meldt onsTot twee jaren lang, heb ik gesukkeld met een ellendige kwaal namelijk het doorloopen der voeten. Ik kreeg eveneens hevige jeuking en uitslag tusschen de teenen en aan de voeten, somtijds waren deze geheel rauw. Wat ik hiervoor ook geprobeerd had, niets hielpik kan IJ moeilijk zeggen welk een pijn en last ik heb moeten uitstaan en ik was zeer blij toen men my opmerkzaam maakte op Foster's Zalf, want hiermede heb ik mij in veertien dagen tjjds geheel en al van dit euvel genezen. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven- staande waar is en machtig D het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Zie toe dat gij de echte Foster's Zalf krijgt dezelfde soort die mejuffrouw Cornelissen gehad heeft. Ze is te Ter Neuzen verkrygbaar bij den lieer A. van OverbeekeLeunis. West- kolkstraat. loezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 1,75 voor een of 10,voor zes doozen. AANBESTEDING. Op Woensdag, 30 September 1908, des voormidaags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg, van Het verrichten van baggerwerk op het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Ter Neuzen en in de buitenhavens te Ter Neuzen. Raming 5400, KOERS VAN HET GELD. Belgisch per 100 fr. 47,775 a 47,80. Engelsch per 12,— n 12, Getrouwd O. J. M. KIEBOOM en E. M. BOGAERT, die, ook namens wederzijdsche familie, hun hartelijken dauk betuigen voor de vele be wijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Sint Jansteen, 9 September 1908. Heden overleed na een langdurig en smartelijk lijden mijn geliefde Ecbtgenoot HENDRIK VAN ORIEL, in den ouderdom van ruim 68 jaren. Wed. H. VAN DRIEL-De Jong. Ter Neuzen, 10 Sept. '08. Ondergeteekende betuigt zjjnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden op zyn 708tea geboortedag. inzonderheid dank aan het be stuur en de werkende leden van bet muziekge- zelschap //De Volharding" voor de mij gebrachte hulde en voor het ontvaugen geschenk. JAN GEELHOEDT. Zaamslag (Axelsche straat). STEENSTRAAT, Spreekuur 8Y2 91/2. Spreekuur te GRAAUW Zondag en Woensdag 23. S2jS|jg^^ De ondergeteekende bericht den 15 September eene te openen in de Molenstraat te AXEL, belovende eene vlugge en nette bediening. Aanbevelend, Axel. JAC. BRAKftlAN. De ONROERENDE GOEDEREN, gelegen in het Waterschap //Absdale Riet- en Wulfsdijk", onder de gemeente Sint Jansteen, zijn op Maan dag 7 September 1908 ingesteld als volgt Koop 1 °P 1800,— Koop 2 6180,— Koop 3 n 6410,— Koop 4 5750,— Koop 5 8950,— Koop 6 8350,— Koop 7 6000,— Koop 8 n 1200,— Koop 9 900,— Koop 10 u 610,— Koop 11 n 6000,— Koop 12 5500,— Koop 13 8000,— Koop 14 6900,— Koop 15 u 3100,— Koop 16 10000,- Koop 17 1510, Koop 18 1020, Koop 19 n 1350, Koop 20 n 1650,— Koop 21 2750,— Koop 22 5280,— Koop 23 1930 Totaal f 101140,— VERBLIJF oP Maandag 21 Sep tember 1908, des namiddags 2 uiir, in het cafe ffde Arend", by den heer August Pateer te Hulst. Notaris DUMOLEYN. 0 a VLAG. NAAM. MS. Van en naar. Lading. I'oor Ter Senten 9 Eng. s.s. Ronan 3391 Leith stukg. 10 Eng. sch. Holy How 356 Plymouth pijpaarde Eng. 8.8. River Thamea 2242 Londen stukg. idem Amulet 2850 Middlesbor. ruw ijzer k an Ter Keuien 9 Eng. s.s. River Lagan 2272 jLonden stukg. I'oor Lrm 9 Belg. 8.8. La Flandre 1980 Rotterdam ledig Belg.s.traw, Comte Horace v. d. Burgh 566 Ostende idem Eng. sch. Margaret Sutton 559 Fowey pijpaarde 10 Belg.s.traw. Emanuel 402 Ostende ledig Eng. 8.8. Otto 2367 Hull stukg. Ned. s.a. Ariadne 2882 Rotterdam erts Eng. s.3. Sea Hound 3085 Londen stukg. idem Wark worth 1862 New-Castle idem Van (>eut i 9 Duits. s.s. Herz. Joh. Albr. 3852 New-Castle ledig Zweed. s.s. Irma 4969 Emden idem Eng. s.s. Mercey 3570 Goole stukg. idem Sea Gull 8763 Londen idem Belg.s.traw. Comte Horace v. d. Burgh 566 Ostende ledig 10 Eng. s.8. Truro 2367 Hull stukg. Belg. 3.8. Ville d'Anvera 611 Ostende ledig Fran, a.s Deux Charenles 3829 Barry idem Eng. s.s. Tadorna 8780 Manchester stukg. idem Ousel 3633 Liverpool idem Duits. zeel. Gegenwart 1902 Antwerpen ledig Wan T'erdonck 10 Eng. s.s. Abbotsford 73* Londen ledig 3.«. HARALD in lading te St. Petersburg voor Brugge. «.a. JENNY in lossing te Ter Neuzen. s.s. RICHARD in lossing te Kroonstad. F.i. ELISABETH wordt heden te Kroonstad verwacht. i.s. HELENA vertrok heden van St. Petersburg naar Ter Neuzen. H It H u 11 u H 11 ff It H it 11 11 H n 11 if If n If 11 it H 11 11 tt 11 11 11 V 11 11 H 11

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1908 | | pagina 7